Sinds vanochtend heeft mijn CFULLHDMA last van haperingen in het digitale audiosignaal. Op willekeurige tijdstippen valt het signaal gedurende een korte tijd (seconde of korter) weg. Op mijn versterker verdwijnt dan ook de aanduiding "DTS" of "Dolby Digital". Dit gebeurt meerdere keren per minuut, dus normaal film kijken is er helaas niet meer bij. Het analoge audiosignaal (indien aanwezig met al die Dolby Digital en DTS soundtracks tegenwoordig) heeft hier geen last van. Zowel de audio via HDMI als S/PDIF hapert op hetzelfde moment.
In deze thread heb ik gelezen dat dit vaker voorkomt als het apparaat gedurende lange tijd aanstaat, dus dat het met de koeling, of het gebrek daaraan te maken heeft. Bij mij gebeurt het ook als hij 'koud' is. Het merkwaardige is ook dat er geen enkele onderbreking in het video-signaal plaatsvindt, maar enkel in het audio-signaal.
Ik heb de laatste beta-firmwares geprobeerd, dus de 01.11.21.09.21 en 01.12.04.09.21, en ook de laatste reguliere, 01.09.55.09.21. Alle drie hebben bij mij hetzelfde resultaat. Ook heb ik de fabrieksinstellingen teruggezet en de opties bij "S/PDIF" "RAW" en "PCM" getest. Wederom zonder het probleem te verhelpen.
Zover ik heb kunnen nagaan, gebeuren de haperingen bij alle soundtrackformaten die ik geprobeerd heb, dus AC3, DTS en MP3. Losse audiobestanden geven vreemd genoeg geen problemen, maar dat heb ik niet heel uitvoerig getest. Het maakt dus ook niet uit of ik HD- of SD-bestanden afspeel. Bij alle containers die ik heb geprobeerd (MKV, AVI, VOB) gebeurt helaas hetzelfde.
Zijn er mensen die hetzelfde probleem hebben of die een oplossing weten? Vooralsnog acht ik de kans groot dat het een hardwareprobleem is, maar als iemand er anders over denkt, dan hoor ik het graag!
Edit: Probleem opgelost! Het lag wel aan hardware, maar niet aan de CFULLHDMA. Het probleem werd veroorzaakt door een brakke coaxiaal naar optisch S/PDIF omzetter. Blijkbaar stoorde deze zo erg, dat ook het HDMI signaal hierdoor werd beïnvloed! Ding ertussen uitgehaald en nu werkt het weer zoals het hoort.
[
Voor 8% gewijzigd door
avkooi op 29-11-2008 18:15
. Reden: Probleem verholpen ]