Zowel mijn Tytn als mijn Tytn II hielden het nog geen 12 uur vol als ik pushmail aan had staan, ongeacht 3g of wifi, in mijn beleving was het eigenlijk nog geen zes uur. Had een keer de fout gemaakt om msn messenger aan te laten en toen ik zes uurtjes later wakker werd was de Tytn al uit. Apple geeft al ook aan dat de iPhone bij constant 3G gebruik rond de vijf uur haalt. Als je telefoon een constante 3g verbinding met drie gmail accounts heeft lijkt het mij vrij logisch dat je batterij snel leeg is.
Zelf maak ik er niet zo'n punt van. Tenzij ik een sms of een telefoongesprek krijg pak ik de telefoon alleen om te internetten of om m'n mail te lezen zodra ik tijd/gelegenheid/zin heb. Ik heb een eigen zaak waar ik dagelijks rond de 75 mails verwerk, die allemaal belangrijk zijn (correspondentie met financiele instellingen, notarissen, offertes voor onderhoud, materialen etc) en vrijwel allemaal overdag (onder werktijd) komen. Ik verwerk die overdag op mijn kantoor pc of rustig thuis na het avondeten (tsja, eigen zaak enzo). Vanwege mijn werk ben ik even vaak binnen als buiten en als ik buiten ben lees ik mijn mails "handmatig" als ik daarvoor in de gelegenheid ben (bv. onderweg naar de auto of om de tijd te doden als ik weer eens moet wachten op een makelaar). Ik grijp de telefoon echt niet om een sms of mail te lezen tijdens het rijden zodra het binnen komt.
Dat een telefoon de mogelijkheid heeft voor pushmail betekent niet automatisch de noodzaak om het te gebruiken. Ik zie eerlijk gezegd echt niet eens de noodzaak van push mail voor particulier gebruik, zelfs niet voor
doorsnee zakelijk gebruik. Waarom zou ik het risico lopen op een lege accu door sendmerss, spam, mail van oma, nieuwsbrief van de voetbalvereniging etc.naar m'n iPhone te laten pushen? Ik heb liever een volle accu en een 100% bereikbaarheid. Als iemand mij dringend iets te vertellen heeft bellen ze me wel en anders lees ik het als ik m'n mail check.
Als ik wel de noodzaak voor pushmail zou hebben zou ik voor een Blackberry kiezen, die hebben zich hiermee al prima bewezen.
Mijn iPhone wordt gebruikt voor mail checken en nieuws lezen na het ontbijt en voor het slapen gaan en voor de rest muziek luisteren tijdens het trainen of een filmpje kijken in bed ofzo, zeven of acht keer mail checken (google apps gmail via imap) overdag en 's avonds. O ja, en ik heb ongeveer een uur of anderhalf uur aan mobiele telefoongesprekken (vnl. binnenkomende gesprekken) en hij blijft 24/7 aan i.v.m. bereikbaarheid voor noodgevallen. Hij gaat dan minstens een dag mee. Hij lijkt wel steeds langer mee te gaan (pas twee weken in bezit).