Dit vraagt natuurlijk om een uitgebreide reactie 
Aan de andere kant ben ik het met je eens dat dit soort dure laptops eigenlijk helemaal geen problemen zouden moeten hebben en dat Apple over het algemeen wel iets sneller mag reageren met het oplossen van bepaalde problemen. Ik denk desondanks dat je een nogal verkeerd beeld hebt en daarom zal ik rijtje even afgaan.
Het is heel moeilijk om bij MBP's onderscheidt te maken tussen de problemen van de verschillende generaties, daarbij heeft Apple maar een paar modellen. Dus als er problemen zijn dan valt dat extra goed op. Daarbij posten mensen graag problemen en niet als het opgelost isTom schreef op maandag 21 april 2008 @ 17:33:
Ik wacht zelf even tot juni of er misschien een aankondiging komt van een vernieuwde versie. Veel mensen roepen dat zo'n eerste versie nog wat kinderziektes heeft en je beter een 'vertrouwde' MBP kunt kopen van de huidige generatie. Maar het valt mij wel op dat ze niet probleemloos zijn.
[...]
Snap dat je op internet altijd de probleemgevallen leest en nooit mensen die geen probleem hebben, maar vind het wel apart dat zo'n laptop die al tig jaar op de markt is in het hogere prijssegment aardig wat veelvoorkomende problemen kent. Het weerhoud mij er niet van maar vind het wel opvallend
Aan de andere kant ben ik het met je eens dat dit soort dure laptops eigenlijk helemaal geen problemen zouden moeten hebben en dat Apple over het algemeen wel iets sneller mag reageren met het oplossen van bepaalde problemen. Ik denk desondanks dat je een nogal verkeerd beeld hebt en daarom zal ik rijtje even afgaan.
Dat was het schermprofiel van de Santa Rosa MBP's en is al een hele tijd geleden opgelost.Gele waas over het scherm,
Dat heeft alleen de nieuwste generatie MBPs en het heeft (waarschijnlijk) te maken met het powermanagement. Ze zijn bezig met een fix, dus het is softwarematig.scherm dat niet goed aangaat (sinds LED-schermen),
Dat hebben alle laptops, aangezien er maar een paar fabrikanten van zijn, zie bijv. de enorme terugroepactie van de Sony accu's.problemen met accu's
Dat is hierboven al uitgelegd.scherm dat in gesloten toestand niet even netjes aansluit
Dat doe ik nooit en ik heb nergens last van.iets tussen scherm en toetsenbord in moeten leggen om krassen oid te voorkomen
Dat is voor het grootste gedeelte opgelost met de laatste firmwareupdate en andere updates van Leopard (10.5.1 & 10.5.2). Ik heb bijv. helemaal geen problemen gehad met mijn Santa Rosa MBP (afgezien van vastlopers van Front Row, die met de laatste update zijn gefixed). Alhoewel dat wel iets is, waar Apple naar mijn mening sneller mee mag/moet zijn.En dan nog de meer softwarematige problemen zoals het niet goed wakker worden en grafische problemen/artifacts.
"If you get up in the morning and think the future is going to be better, it is a bright day. Otherwise, it's not."