Kijk bijvoorbeeld een naar Assassin's Creed, het spel is zo goed niet eens (al denkt UbiSoft dat het meesterlijk is en er niks aan kan toppen) en er word gigantisch veel geld ingepompt om het maar aan de man te krijgen. Als het zo door blijft gaan dan zijn er over ca 6 maanden meer Wii's op de markt als 360 en ps3 bij elkaar en dan zullen ze echt wel de Wii hard moeten promoten, want daar zit dan gewoon erg veel potentie om geld mee te verdienen. Ze moeten gewoon games gaan maken wat een ervaring met zich meebrengt (smg, re4, zelda etc) daar kan no more heroes echt mee gaan scoren, maar ik hoor enkel wat fanatatieke gamers erover praten en de reclame aan het grote publiek laat nog steeds op zich wachten.
Assasins Creed is een ontzettend goede game die gewoon teveel gehyped was waardoor veel mensen hem tegen vonden vallen. Er zijn nu al meer Wii's op de markt dan PS3's en Xbox 360's. Maar goed de Wii moet inderdaad gepromoot worden, althans de games. De third party's zitten echter met een aantal problemen:
Het gekloot met Unreal Engine 3.0. Iedereen heeft er problemen mee en het heeft klauwen met geld gekost. Dat geld moet eerst terugverdient worden met UE3.0 games.
Tot en met november waren de software sales op de Xbox 360 beter dan op de Wii. Dit verbrak de trend van de vorige generaties waarbij de nummer 1 console altijd de beste software sales had. Dit kan verklaard worden door de "Hivemind" waar over men vaak spreekt. Op de Xbox 360 is het community aspect heel erg van belang, je opent je dashboard friendslist en je ziet dat iedereen Call of Duty 4 aan het spelen is. Dan haal je de game zelf ook, daarnaast zijn er veel demo's, online beta's en reclames van grote games. En de Xbox 360 is het bastion voor hardcore gamers, verreweg de beste westerse titels(Mass Effect, Orange Box, Forza, PGR, Halo 3, Assasins Creed, Splinter Cell, Call of Duty) komen naar de Xbox 360. De Wii heeft de Xbox 360 afgelopen november in software ingehaald. Nintendo is nu op alle fronten marktleider.
Third party's zitten daardoor ook met een probleem. Hoe bindt je de concurrentiestrijd aan met Nintendo. Nintendo's games zijn veel beter dan een gemiddeld third party spel. Het ligt vaak niet eens zo zeer aan inzet maar eerder aan de mogelijkheden. Een platformer als crash valt in het niet bij Mario, een brain spelletje kan niet opboksen tegen Brain Training en zelfs Ubisoft's konijnen leggen het af tegen Mario Party en Wario Ware. De games die wel verkopen worden of door Capcom, Square Enix, SEGA gemaakt of door Nintendo. Dit valt weer direct te herleiden aan de situatie in Japan op dit moment: 1: Nintendo, 2: Square Enix, 3: SEGA, zelfs Sony komt daar niet meer aan te pas.
Het helpt ook niet mee dat de Wii vooral als familie machine gemarkt wordt, dat blijft een knelpunt voor 18+ games. De echte hardcore gamer heeft meerdere consoles en koopt dus shooters op de Xbox en platform games op de Wii. Hij koopt Forza en Excite Truck en zal GT Pro Series links laten liggen. Hardcore gamers worden steeds meer multiplatform.
Sony is niet meer relevant, 2008 comeback voor de PS3? Als ze die dingen gratis gaan weggeven misschien
[
Voor 24% gewijzigd door
Anoniem: 104593 op 22-01-2008 22:28
]