
Verhaal
Eens in de honderd jaar passeert er een komeet boven het Mushroom Kingdom, een jaar was de komeet zo groot dat het sterren en sterrenstof regende boven het koninkrijk de Toads namen de sterren naar het kasteel, en zo verliep iedere 100 jaar het sterrenfestival om de komeet te eren die langskwam. Peach stuurt Mario een uitnodiging, om deze magische gebeurtenis bij te wonen. Als Mario naar Peach’s kasteel loopt wordt hij begroet door alle Toads in Toad town. Maar het feest wordt gelijk verpest wanneer Bowser en zijn vliegende schepen binnen komen vallen en de Toads bevriezen. Bowser’s schip stopt voor het kasteel en zegt dat het sterrenfestival nu over is. Bowser gebruikt zijn kracht om een reusachtige UFO uit de wolken te voor schijn laten komen. Als Peach om Mario’s hulp blijft roepen, komt Mario dichterbij, hij staat op de trap van het kasteel van Peach. Maar dan schiet Bowser’s UFO enorme laserstralen rond het kasteel en de schepen lanceren reusachtige ankers in de grond om het kasteel van Peach omhoog te tillen de ruimte in. Mario probeert dit te stoppen maar dan komt een van Bowser’s zijn handlangers en schiet Mario de verre ruimte in.
Mario wordt wakker op een onbekende planeet en weet niet waar hij is,dan komen een paar Luma’s te voorschijn en veranderen in konijnen. Ze spreken met hem af dat als hij ze vangt zij vertellen waar hij is. Mario vangt de Luma’s en zij brengen hem naar een reusachtig colleseum, dat uit de grond verschijnt. Als Mario de trap oploopt ziet hij Princess Rosalina, zij stelt zich voor als wachter van de sterren en beschermer van het heelal, ze vertelt Mario dat er een groot gevaar is in het heelal, doordat Bowser haar schip heeft aangevallen en alle sterren en starbits gestolen heeft kan het kometen observatorium niet werken en zijn de poorten naar de galaxies afgesloten. Terwijl Mario de sterren probeert te verzamelen is Rosalina bezig met het bouwen van een nieuw schip, eentje waar Mario naar de vijand kan reizen en Peach zou kunnen redden. Mario accepteert de uitdaging en krijgt Tyke van Rosalina, een jonge Luma. Om Mario te helpen in zijn avontuur verdwijnt hij in Mario zodat hij een nieuwe move leert, de spin-dash. Dan verdwijnt rosalina in de sterrenhemel en Mario begint aan zijn avontuur om het heelal te redden en om Peach uit de klauwen van Bowser te halen.
gameplay
Super Mario Galaxy speelt zich grotendeels af in de ruimte op diverse planeten en planetoïden. Mario heeft de mogelijk zich van de ene naar de andere planeet te loodsen door zijn onmiskenbare sprong of door zichzelf er naartoe te lanceren. Onderweg zal Mario verschillende voorwerpen moeten verzamelen en het moeten opnemen tegen horde (sommigen zelfs bekende) vijanden. Net zoals in Super Mario 64 en Super Mario Sunshine, moet Mario ook in dit avontuur op zoek gaan naar sterren (120 in totaal) hierbij zitten ook grand-stars, dit zijn een soort sleutels om nieuwe galaxies te opeenen, die door Bowser’s toedoen verzegeld zijn. De sterren zijn te verkrijgen door bepaalde opdrachten te voltooien en eindbazen te verslaan. Het spel telt overigens zes gethematiseerde gebieden die een voor een worden geopend door de grand-stars, heeft ook ongeveer veertig melkwegstelsels.
Net als in elk 3D-Mariospel, speelt nu ook de krachtmeter een belangrijke rol; deze weergeeft Mario’s gezondheid, deze is niet zo als in voorafgaande delen met 8 levenspunten, deze heeft er maar drie Als Mario geraakt wordt door een vijand of object, zal de krachtmeter doen afnemen. Als de krachtmeter volledig is leeggelopen, zal Mario sterven en is het spel voorbij, dankzij de Super mushroom is het mogelijk om Mario 2 krachtmeters te geven. Super Mario Galaxy bevat ook een speciale watermeter, die laat zien hoelang Mario onder water kan zwemmen. Als deze meter leegloopt zal Mario verdrinken en is de game als nog afgelopen. In vorige spellen werd de speler vaak afgeschrikt door de eindeloze kuilen waarin Mario vaak terecht kwam, en hierdoor een leven verloor. In Super Mario Galaxy zijn er geen kuilen meer aanwezig; deze werden echter wel vervangen door zwarte gaten, die Mario opzuigen als hij te dicht bij komt.
Mario heeft in het spel een tal van spring-mogelijkheden, zoals de driedubble sprong en de muursprong. Hij heeft eveneens de mogelijkheid om een grondstomp uit te voeren, om bijvoorbeeld door breekbare objecten te geraken of tegenstanders te pletten. Sommige bewegingen, die eerder ook al in Super Mario Sunshine verwerkt zaten, keren terug. Het betreft hier de lange sprong, waarmee Mario over bepaalde kuilen kan springen of riggels kan bereiken die voor een gewone sprong niet haalbaar zijn. Ook de spinaanval is weer de partij; de speler dient de Wii-afstandsbediening te schudden, waardoor Mario deze beweging zal uitvoeren om o.a. vijanden te verslaan of schakelaars te activeren. De Wii Pointer wordt in de game vaak gebruikt om zogenaamde ster-scherven te verzamelen en af te vuren naar tegenstanders. De Wii Pointer kan ook gebruikt worden om sterren te activeren die Mario tussen verschillende planeten laat reizen. Een 2e speler kan worden toegevoegd en kan met zijn of haar cursor Mario nog hoger laten springen of vijanden verlammen.
Voorwerpen zoals de welgekende Super Mushroom, de Starman en de Fire Flower keren terug in Super Mario Galaxy. Er zullen in het spel echter ook veel nieuwe power-ups verstopt zitten. Zo kan Mario zich laten transformeren in een bij, spook of springveer maar Mario kan ook veranderen in een ijsvorm van zichzelf. Mario heeft ook de mogelijkheid om in Fire Mario te veranderen of Invincible mario. Hierdoor kan Mario bepaalde handelingen uitvoeren die zonder deze kostuums vrijwel onmogelijk zijn. er is ook een 7e kostuum waarmee Mario in de lucht kan zweven, Mario wordt hierbij zwart met rood.

personages
Mario - Hij reist de ruimte af om de ontvoerde princess Peach te redden van Bowser en zijn leger.
Princess Peach - Opnieuw de jonkvrouw in nood, ze wordt ontvoerd door Bowser met zijn gigantische schepen.
Princess Rosalina - Zij is de wachter der sterren en helpt mario, als mario naar een nieuwe galaxy wil gaan start hij van uit het kometen observatorium van Rosalina. Rosalina brengt Mario ook naar het midden van het universum.
Tyke - Een Luma meegegeven door Rosalina aan Mario om hem nieuwe krachten te geven.
Bijenkoningin – zij is de koningin van de bijen.
Toads - Zij verschijnen tijdens het avontuur, om Mario tips en informatie te geven.
Konijnen - Door deze te volgen en te vangen kan Mario aanwijzingen verdienen. Er zijn ook bepaalde konijnen waarmee hij sterren kan verzamelen door ze te vangen.
Luma's - De kinderen van Rosalina, zij zijn de sterren die mario helpen in zijn reis om peach te redden.
Recensies
IGN: 9.7/10
Famitsu: 38/40
Gamespot: 9.5/10
Official Nintendo Magazine: 97%
1UP.com: 9.5/10
Eurogamer: 10/10[1]
Game Informer: 9.75/10[2]
GameTrailers: 9.8/10
ONM Italy: 11/10
Gaming Target: 9.9/10
Deeko: 10/10
links
tips/tricks
tip 1
even een paar tips als je begint met het spelen met mario.
als je namelijk het spel saved en opnieuw start begin je weer met 5 levens.
ook al heb je gesaved met meer dan 5 levens
tip 2
als je een 2e wii mote gebruikt kan je op een simpele manier hogere sprongen maken.
dus als er iemand bij je in de buurt hebt zitten die zich verveeld kan die je helpen,
om en hogere sprongen te maken en meer sterretjes te verzamelen.
[ Voor 8% gewijzigd door Anoniem: 215024 op 24-11-2007 16:58 ]