Ik heb een vreemd probleem met mijn WRT54GL, het probleem doet zich voort op Tomato 1.02 en Tomato 1.10.
Situatieschets:
Het gaat me om het rooie netwerk gedeelte. Hier zie je een WRT54GL, welke core-router is in mijn netwerk (verzorgt connectie naar internet).
Zodra ik op deze router de wifi functionaliteit aanzet, dan zal hij zich spontaan gaan restarten (1x per 2 dagen ongeveer, bij hoge load/downloadsnelheid). Zet ik Wifi uit op deze, en verplaats ik het naar een andere WRT54GL (zie rooie tekening, 2e AP), dan zal de 2e AP stabiel zijn, en de core-router is dan ook stabiel.
Mijn eigen WRT54GL (groene zone) draait 1 client, 1 server, en soms 2 laptops (en wat andere netwerk devices), deze restart zichzelf nooit. Het gaat bij alle Tomato routers om exact de zelfde firmware.
Ik snap niet waarom de core-router "onderuit" gaat als mijn zusje een spel (via http/ftp) download (bijvoorbeeld Pristontale) over het wifi netwerk. Het lijkt alsof de router de load niet aankan van: wifi+core router. Dit gezien dat de wifi zeker wel stabiel is op alle anderen.
Zou dit kunnen komen door de hoge belasting van de core-router, of door een bug in de firmware? Ik ga binnenkort het wifi terugplaatsen naar mijn core-router icm dat ik logging aanzet op de WRT54GL, om zo te kijken of er iets op te vinden is.
Ik blijf het een vreemd probleem vinden eigenlijk. Zeker gezien mijn eigen WRT54GL wel stabiel draait, en hier 99% van de connecties vandaan komen.
[
Voor 0% gewijzigd door
Verwijderd op 19-11-2007 14:06
. Reden: typo ]