Zonder op jouw hele post te reageren, dat doet RoD al netjes, valt me het volgende op:
Regelmatig kom ik posts tegen die advocacy bevatten, offtopic zijn, onwaarheden bevatten etc. maar die wel op +2 staan, waarschijnlijk omdat de eerste moderatie +1 geweest is en de rest dus volgt.
Hierbij een aantal opmerkingen:
• Advocacy, als ik je goed begrijp, zijn posts die reageren vanuit een heel subjectief en eenzijdig oogpunt. Dit is in principe géén probleem, mits onderbouwd. Wanneer je het ermee oneens bent, moet je ze niet omlaag modereren, maar er
onderbouwd tegenin gaan met een reactie.
• Feitelijke onjuistheden horen op 0. Hoewel ze geen meerwaarde hebben, horen ze ook niet bestraft te worden, opnieuw is een reactie plaatsen een betere methode.
• Offtopic hoort niet per definitie op -1. Dit hangt van de reactie af. Een offtopic reactie kan zelfs een +1 krijgen als hij buitengewoon informatief is en nog voldoende raakvlakken met het artikel heeft.
• +2 reacties zijn vrij zeldzaam dus de kans dat het nodig zal zijn er een omlaag te modereren is vrij klein. Als het wel nodig is, meld hem hier:
Het kleine-mismoderatietopic deel VII en dan zal hij, na een eventuele discussie, op de juiste score worden gezet.
• Het meemodereren levert jou geen problemen op, wanneer je gewoon alle reacties die volgens jou fout staan en waarbij je meer dan een punt afwijkt gewoon in het bovenstaande topic meldt. Er zullen dan zoveel pro- en expertmoderators de reactie modereren dat jij geen afwijking overhoudt.