Ok, dan maar eens concrete wiskunde er bij sleuren

.
Als ik het goed begrepen heb, wordt de huidige mod performance als volgt berekend :
* Afwijking van 1 moderatie = eigen moderatie - gemiddelde expert moderatie.
* Neem het gemiddelde van de afwijking van al je moderaties van de laatste 30 dagen.
* Gemiddelde te hoog ? Mod ban...
Nieuw voorstel :
* Afwijking van moderatie = abs(eigen moderatie - gemiddelde expert moderatie) - 0.5.
* Neem het GEWOGEN gemiddelde van de afwijkingen van al je moderaties van de laatste 30 dagen. Het gewicht van elke moderatie is f(n = hoeveelste moderatie, t = totaal aantal moderaties). Hierbij is f een functie die bij een constante t dalend is bij toenemende n (en 0 in de limiet), en die bij een constante n stijgend is bij toenemende t. Bvb. (0.9)**(n-t) (edit: klopt nog niet helemaal

). Idee is dat je met weinig totale moderaties (t) minder afgerekend wordt, en dat je ook minder afgerekend wordt bij late moderaties (grote n = papegaai). Zie ook voorbeelden hieronder.
* Gemiddelde boven de ban-limiet ? Mod ban...
* Todo's : Goeie f kiezen. Goeie ban-limiet kiezen. Toegegeven, die twee juist kiezen is een stuk moeilijker dan in het huidige systeem.
Voordelen vs nadelen van huidig systeem.
1. In het huidig systeem worden moderaties op een moeilijke post voor iedereen negatief beoordeeld, namelijk als de gemiddelde rating ergens halverwege ligt. Bvb 10 mods geven een 0, en 10 andere geven een 1. Resultaat: 20 moderators die ineens een post hebben met afwijking 0.5. In het nieuw systeem levert dat een penalty van 0 op. Ook als de verhouding bvb 2:1 is, dan heeft het minderheidskamp nog steeds een penalty die berekend is op een afwijking van slechts 0.17.
2. In het huidig systeem wordt een 1 tegenover 2x0 evenveel beboet als een 1 tegenover 20x0. Zoals hierboven al verdedigd, vind ik dit niet correct, zeker als je papegaaien kunt vermijden (wat juist de bedoeling is van mijn voorstel). In mijn voorstel zal je afwijking tov 2x0 minder sterk doorwegen dan een 1 tegenover 20x0.
3. In het huidig systeem levert papegaaimodden duidelijk een voordeel op doordat het je gemiddelde snel naar beneden haalt. Als je een unanieme mod papegaait, dan volstaat het wellicht zelfs van 1 papegaaimod (afwijking = 0) te doen per totaal verkeerde mod (afwijking = 1) om je gemiddelde op 0.5 te houden. In mijn voorstel heeft het nog weinig zin van te modden als er al een duidelijke consensus is (wat juist de essentie is van papegaaimodden). Zelfs totaal verkeerd modden heeft er ook weinig consequenties om de simpele reden dat die totaal verkeerde mod juist toch geen invloed meer heeft op de totale mod score van het artikel.
Dat is de basis. Uiteraard zitten misschien nog wel nadelen aan vast die dan verdere tweaking van de parameters vereist. Maar voor mij is het duidelijk dat dergelijk systeem beter zal werken dan het huidige, maar ja, heb het dan ook zelf verzonnen

.