Ach, ik rij ook in een enorm trage auto (SDI), maar ik kan mij echt niet druk maken als anderen zich irriteren aan het slome optrekken. Vanmiddag nog een BMW drukken achter mij tijdens wegrijden rotonde... hoe dichter zij op mijn bumper zitten hoe minder ik mijn best ga doen om te accelereren. En dat deed ik dan ookTusk schreef op dinsdag 22 april 2014 @ 16:54:
ja lekker praktisch ook. En niet erg mannelijk. En als je groter bent als 1,80 komt je hoofd boven t dak uit
Goedkoop zuinig rijden kan, maar meestal moet je er dan een zak bij kopen om je hoofd en schaamte in te verbergen.
Nee, zulke mensen zijn bij mij aan het verkeerde adres. En ik kan mij er totaal niet druk om maken wat zij er van vinden, ik zie ze toch nooit meer
Maar goed, ik heb dan ook geen piemel-extensie nodig
[ Voor 3% gewijzigd door Bartjuh op 22-04-2014 19:19 ]
Verwijderd
Vergeet je gemakshalve even de €495,00 afleveringskosten, dat maakt de Aygo een kleine €3500,00.JeroenH schreef op dinsdag 22 april 2014 @ 16:38:
[...]
Geef € 500 meer uit en je hebt een Aygo. Als je op spritmonitor kijkt zie je mensen makkelijk onder de 4.5 l rijden en een paar zelfs onder de 4 l (maar ik zou wel eens willen weten wat die daarvoor doen). Fijn, zuinig en betrouwbaar autootje. De totale kosten per kilometer zijn erg laag, en dat is waar je naar moet kijken natuurlijk.
Ik denk dat het verbruik mij eigenlijk weinig kan schelen, maar dat is ook heel erg afhankelijk van wat voor auto je rijdt en welk plezier je eraan beleefd. Ja ik rij een snelle auto met, als ik de autopers mag geloven, een van de mooist klinkende V6 motoren die er is. En die motor ziet er ook nog eens schitterd uit met de chromen inlaatpijpjes. Iedere keer als ik de Alfa de sporen geef schreeuwt ze het uit van plezier en dat trekt een lach op mijn gezicht van oor tot oor. En nee dan maakt het verbruik mij niet uit.
Daarom denk ik ook dat het combinatie is van alles: verbruik, rijplezier, gevoel, bekijks et cetera. Als alles op zijn plaats zit heb je een leuke auto waar je tevreden mee bent en waar het verbruik ondergeschikt is aan het plezier dat je er mee hebt. Zo is het in mijn geval, want als ik om verbruik moet gaan denken had ik de Alfa 147 niet weg moeten doen, die reed op CC 1 op 14, de 156 V6.....nu ja, die drinkt gewoon wat meer
Tijdens 1e terugrit kregen we het zelfs voor elkaar om 9,6 / 100 te verzuipen
Inmiddels melde vrouwlief dat ze vandaag al richting de 5,5 / 100 reed (25 km snelweg) dus doel, minder verstoken dan onze Corsa 1.4 1998 lijkt ze zonder veel moeite te gaan halen
Wij rijden 75% stad en afhankelijk van werk iets meer of minder percentage snelweg.
Statistieken zijn als bikini's: wat ze tonen is erg suggestief, wat ze niet tonen is essentieel
Heb zelf een sportwagentje, maar vind het zinloos daar iedere dag mijn woon-werk verkeer te doen, dus heb ik gekozen voor een zuinige auto erbij waar ik gemiddeld 1 op 20 mee rij (benzine, voor diesel rij ik niet genoeg)
[ Voor 38% gewijzigd door !null op 22-04-2014 21:25 ]
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
Hoho. Ik dacht al dat kan nooitVerwijderd schreef op dinsdag 22 april 2014 @ 21:10:
[...]
Vergeet je gemakshalve even de €495,00 afleveringskosten, dat maakt de Aygo een kleine €3500,00.
toettoett
Ik ken niemand die ooit afleveringskosten heeft betaald voor een auto.Thecola schreef op dinsdag 22 april 2014 @ 21:52:
[...]
Hoho. Ik dacht al dat kan nooit50/50 deal is 2 x 2950 + de afleveringskosten.
Nee, merp!
Verwijderd
Wat ontken ik dan? Fris mijn geheugen even op.!null schreef op dinsdag 22 april 2014 @ 21:22:
@Tuintje, dat is prima dat je plezier hebt van die bak, en dan het meer verbruik voor lief neemt. Maar laat dan al die andere ontkennende onzin posts achterwegen de volgende keer.
Heb zelf een sportwagentje, maar vind het zinloos daar iedere dag mijn woon-werk verkeer te doen, dus heb ik gekozen voor een zuinige auto erbij waar ik gemiddeld 1 op 20 mee rij (benzine, voor diesel rij ik niet genoeg)
Oh, bijzonder. Ik mocht ze anders wel gewoon aftikken op mijn 2 nieuwe auto's. Ze staan gewoon op de factuur.PauseBreak schreef op dinsdag 22 april 2014 @ 21:59:
[...]
Ik ken niemand die ooit afleveringskosten heeft betaald voor een auto.
Laatste tankbeurt: 5,38 l / 100 km. Dus 1 van de slechtere. Maar dat is de prijs die je betaald als je wat meer wilt doorrijden met een lang weekend Duitsland (Yaris FH).
This footer is intentionally left blank
*I asked for a shotgun, not an anti-aircraft!
- shotgun? that must be the guns that fire a shot....
*yes.. you must be the brains

hierna 42.5 liter getankt, 1op12, mijn zuinigste run tot nu toe
idealisten kunnen ook liefhebbers zijn.Tusk schreef op woensdag 23 april 2014 @ 08:44:
best grappig hoe het er af en toe op gaat tussen de idealisten en liefhebbers
Ik zou graag zien dat iedereen die het niet direct belangrijk vind gewoon lekker in een "eco bak" gaat rijden, zodat het bijzondere spul kan blijven voortbestaan.
da's dan mijn ideaal
My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre and that I am therefore excused from saving the world
Anders een 1 op 10 dan?Phantasmagoria schreef op woensdag 23 april 2014 @ 08:50:
Ford Focus 2 ST
[afbeelding]
hierna 42.5 liter getankt, 1op12, mijn zuinigste run tot nu toe(gewoon relaxed en schakellui net onder vmax getoerd)
Een GTI is doorgaans wel iets zuiniger, maar de ST is dan (2dehands) een pak goedkoper + 2.5 5 cilinder is gewoon leuker
iPhone 14 Pro Max | Switch Lite | Sony 55A89 | Tesla MY RWD
Normaliter op 1 op 11 ongeveer. Is ook al een redelijke scoreAries.Mu schreef op woensdag 23 april 2014 @ 09:18:
[...]
Anders een 1 op 10 dan?
Een GTI is doorgaans wel iets zuiniger, maar de ST is dan (2dehands) een pak goedkoper + 2.5 5 cilinder is gewoon leuker
Deze ritje was op ongeveer 60km na alleen snelweg (100 en 120 / 130).
Ik reed overal net onder vmax, op de teller dan.
Dan heeft de dealer prettig aan je verdiend. Dat geeft verder niets, zolang ze dat maar compenseren met een bovengemiddelde serviceajhaverkamp schreef op woensdag 23 april 2014 @ 08:06:
[...]
Oh, bijzonder. Ik mocht ze anders wel gewoon aftikken op mijn 2 nieuwe auto's. Ze staan gewoon op de factuur.
Laatste tankbeurt: 5,38 l / 100 km. Dus 1 van de slechtere. Maar dat is de prijs die je betaald als je wat meer wilt doorrijden met een lang weekend Duitsland (Yaris FH).
Nee, merp!
Een "eco bak" is alleen een "eco bak" als je er "eco" mee rijdt. Daar niet over zeuren danYellowCube schreef op woensdag 23 april 2014 @ 09:05:
idealisten kunnen ook liefhebbers zijn.
Ik zou graag zien dat iedereen die het niet direct belangrijk vind gewoon lekker in een "eco bak" gaat rijden, zodat het bijzondere spul kan blijven voortbestaan.
da's dan mijn ideaal
Xtool D1 10w laser cutter - IoT moet nooit op internet - 4x HomeWizard plug-in batterij, totaal 10,8 kWh / 3200 watt / 3200 watt, aansturing met Home Assistant - Renault Twizy ± 10000 km per jaar
Nu zit ik sinds gisteren echter elders voor werk. Van 70km naar 50km (enkele reis). Procentueel meer snelweg, maar minder file. Ben benieuwd naar het verbruik
M'n beste score was 1 : 26.4, door 500 km lang 80-90 rijden. *gaap*
M'n gemiddelde is 1: 19.3, door een aantal factoren:
- zeer vlotte rijstijl (flink toeren moeten maken om vlot met het verkeer mee te komen)
- veel korte ritjes (tja, ik kan een half uur tegen de wind in fietsen naar school of 8-10 minuten met de auto, geen moeilijke keuze. zelfde met grote tassen vol boodschappen.)
- veel stadsverkeer / stoplichten / file / onnodig-remmers en voorgooiers Hét nadeel van in de randstad wonen, prima wegen, vol met hinderlijke obstakels.
- bredere banden dan standaard. Goed voor de grip/veiligheid, minder voor luchtweerstand, gok ik zo.
- ik heb het idee dat m'n remklauwen een heel klein beetje aanlopen, ik ging van 1: 23 gemiddeld naar m'n huidige gemiddelde na vervangen van klauwen/schijven/blokken door krachtiger spul, wederom extra veiligheid. Ik heb wel een klauwrevisie en rondom nieuwe schijven en blokken op de verlanglijst staan..
[ Voor 4% gewijzigd door Dre op 23-04-2014 22:11 ]
Een eco bak is een eco bak als je minder bijtelling hebt.JeroenH schreef op woensdag 23 april 2014 @ 09:46:
[...]
Een "eco bak" is alleen een "eco bak" als je er "eco" mee rijdt. Daar niet over zeuren dan
Wat je er verder mee doet.... och... secundairy.
OT: Ben recentelijk van een Opel Meriva 1.3TDi (1:19,3) naar een Skoda Octavia Combi 1.4TSi gegaan (1:16,1) gegaan. Combinatie schakel-luie ritjes van veel provinciale wegen 80/100 zonder kans om in te halen oid en snelwegen om 5:30 waar je dus 160 op teller blaast.
"The H in IT stands for Happiness...... | "Arrogance has to be earned. Tell me what you've done to earn yours." - House MD
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
... en ziedaar de case tegen het huidige leasesysteem (ofwel "flat-fee autorijden").avotar schreef op donderdag 24 april 2014 @ 09:53:
Een eco bak is een eco bak als je minder bijtelling hebt.
Wat je er verder mee doet.... och... secundairy.
Xtool D1 10w laser cutter - IoT moet nooit op internet - 4x HomeWizard plug-in batterij, totaal 10,8 kWh / 3200 watt / 3200 watt, aansturing met Home Assistant - Renault Twizy ± 10000 km per jaar
AlexanderB heeft geen Yaris. Hij rijdt een Citroën AX 1.5d!null schreef op donderdag 24 april 2014 @ 10:03:
@Dre: Hij heeft een Yaris, en die remmen prima. Ik heb zelf 175 breed rubber onder mijn Yaris zitten, wat al prima stuurt en genoeg grip biedt. Heb er ook wel eens 145 onder gehad, wat ik echt te weinig vond en negatief effect had op weggedrag. Maarja, Aygo's en C1's rijden standaard met 155 breed, dat scheelt allemaal weinig.
PSN: Gaiajohan || XBOX Live Gaiajohan || 5720Wp@ oost-west
Fee ? Gratis zelfs...JeroenH schreef op donderdag 24 april 2014 @ 10:27:
[...]
... en ziedaar de case tegen het huidige leasesysteem (ofwel "flat-fee autorijden").
Minder... zelfs geen !avotar schreef op donderdag 24 april 2014 @ 09:53:
[...]
Een eco bak is een eco bak als je minder bijtelling hebt.
Wat je er verder mee doet.... och... secundairy.
PSN: LoadedBaton XBL: LoadedBaton
kdeboois schreef op donderdag 24 april 2014 @ 10:56:
[...]
Fee ? Gratis zelfs...
[...]
Minder... zelfs geen !
Och gaan we de discussie weer in... Kansloos argument dit. Een leaseauto is verkapt salaris. Dit salaris is voor de werkgever op deze manier voordeliger (fiscaal) uit te keren in de vorm van transport. Aangezien iedereen dit toch nodig heeft en de meeste het leuk vinden om een nieuwe auto te rijden is dat win-win. Zonder leaseauto zouden ze mensen (in ieder geval in mijn situatie) een ~950 bruto meer salaris krijgen en ook nog kilometers kunnen declareren. Ik zou er echt helemaal 0,0 anders om gaan rijden als het mijn eigen auto is.JeroenH schreef op donderdag 24 april 2014 @ 10:27:
[...]
... en ziedaar de case tegen het huidige leasesysteem (ofwel "flat-fee autorijden").
Overigens is de vraag wat is een eco-bak wel legitiem. Een aantal jaar geleden had elke passat en golf het zelfde vermogen als de diesels van nu (focus, megane). Is dat dan Eco? Nee dit is gewoon technologische vooruitgang. Of is een Tesla eco? Zeg het maar!
Oh dan heb ik hem wellicht in de war gehaald met andere user, die er aardig op lijkt.GAIAjohan schreef op donderdag 24 april 2014 @ 10:47:
[...]
AlexanderB heeft geen Yaris. Hij rijdt een Citroën AX 1.5d
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
Alfa Romeo 159 2.0jtdm ECO 163pk
8.5l/100km (no kidding!)
Huidige auto:
Renault Clio II Ph2 1.2 8v (2003)
6.1l/100km
100% exact zelfde rijstijl en condities.
iPhone 14 Pro Max | Switch Lite | Sony 55A89 | Tesla MY RWD
AtleX!null schreef op donderdag 24 april 2014 @ 11:02:
[...]
Oh dan heb ik hem wellicht in de war gehaald met andere user, die er aardig op lijkt.
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
Suzuki Alto MK3 GA 1.0 (54pk) uit 1998
18.5km / 1l oftwel 5.4l / 100km
Seat Ibiza 1.4 6L BBZ (101pk) uit 2006
12km / 1l oftewel 8.3l / 100km
Mitsubishi Colt VI 1.5 CZ3 (109pk) uit 2007
12.5km / 1l oftewel 8l / 100km
Ik ben dus niet een van de zuinigste bestuurders, maar het verschil tussen de 1.0l en 1.4l is qua verbruik best groot, en ik trapte die ook flink op z'n staart
[ Voor 4% gewijzigd door Blue_Entharion op 24-04-2014 13:16 ]
Bwaaahhhhhh - Chewbacca
Dan loop je namelijk tegen de fysieke natuurkundige grenzen aan van hoeveel benzine je in zo'n kleine motor kunt verstoken. Die grens lijk je iedere keer tegen te komen, en dat was bij die Alto gewoon vrij weinig.
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
Met een AX 1.5d zul je nog flink door moeten trappen voor 1:19 hoor.!null schreef op donderdag 24 april 2014 @ 11:56:
Haha ja, extra verwarrend is dat hij dezelfde belachelijke zuinigheidscijfers haalt.
Met mijn vorige 106 1.5d haalde ik alleen 1:19 als ik 130-140 ging op de snelweg. verder was het altijd 1:21 a 1:22..
PSN: Gaiajohan || XBOX Live Gaiajohan || 5720Wp@ oost-west
Zie: http://gathering.tweakers...message/34526393#34526393
[ Voor 24% gewijzigd door !null op 24-04-2014 13:46 ]
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
This footer is intentionally left blank
Mja, ik heb nog wel zuiniger gehaald ook en doe het vrij consistent. Lees mijn posts in dit topic maar eens. Op mijn huidige tank heb ik nu 811,3 kilometer staan met volgens de Scangauge nog ruim 11 van de 40 liter in de tank.joopv schreef op donderdag 24 april 2014 @ 14:29:
2 ritjes van bij elkaar 100km. Zo'n meting is toch volkomen irrelevant?
Ik ga dus al stevig richting de 1:28 over een volledige tank en daar zit ook gewoon een rit van 260 kilometer vanaf de Nürburgring naar huis in. Toen zaten we met drie personen, de bagage voor een lang weekend weg voor twee van die personen en de fotogear van de mijn collega-fotograaf en ikzelf die een driedaags evenement fotografeerden daar. Ik kwam thuis met een gemiddelde van 98 km/h, dus ik had verre van sloom gereden.
[edit]
En ik heb op het moment relatief zware 15x7 velgen met plakkerige 195/50 banden eronder zitten.
[edit]
Belangrijkste aanpassingen aan mijn normale rijstijl als ik zuinig wil rijden:
- Lang uitrollen, bij rotondes al bij 300 meter gas los laten, op afritten uitrollen vanaf het uitvoegen tot de kruising boven- of onderaan
- 75% gas accelereren tot zo'n 4000 rpm voor het schakelen, cruisen in een relatief hoge versnelling. 50 in de vierde, vanaf 70 in de vijf.
- Ventilatie minimaal, ramen dicht, airco spaarzaam gebruiken
- Bandenspanning op peil houden, controleer minstens één keer per maand. Als ik mijn best wil doen controleer ik elke week
- Niet teveel rommel meenemen, mik alles op veiligheidsdingen na uit de auto. Reservewiel, krik, reflectiedriehoek, minimaal gereedschap, en vijf reflectiehesjes, meer ligt er dan niet in.
[ Voor 32% gewijzigd door AtleX op 25-04-2014 11:09 ]
Sole survivor of the Chicxulub asteroid impact.
PSN: Gaiajohan || XBOX Live Gaiajohan || 5720Wp@ oost-west
Sole survivor of the Chicxulub asteroid impact.
Op vlak terrein en bij snelheden >~50 à 60km/h is luchtweerstand veruit dominant en heeft het niet zoveel zin om je druk te maken over zulke hele kleine gewichtsbesparingen.
Het is sowieso een last resort; je kunt op een auto op 20 verschillende plekken beter beginnen met gewichtsbesparing: kleinere wielen, reservewiel weglaten en een bus schuim meenemen om mee thuis te kunnen komen, onnodige losse troep uit de auto houden, onnodige stoelen en ander interieur demonteren, etc. etc. Je bespaart gemiddeld hoogstens een paar kg door je tank maar halfvol te doen (of je moet echt een monstertank hebben).
Sole survivor of the Chicxulub asteroid impact.
Daarnaast met een volle tank, zou ze maar eens in de 2-3 maanden tanken. De kwaliteit van de benzine neemt dan ook meer af.
Tja, ik had eigenlijk beter dan 1:20 verwacht, zelfs met m'n rijstijl.Thrackan schreef op donderdag 24 april 2014 @ 09:45:
Vind het sowieso apart dat je je direct overal voor verexcuseert en kritiek verwacht. Dan heb je zelf het gevoel dat je iets fout doet lijkt me.
Vooral jammer dat ik dat eerst ook gewoon haalde (1:21 gemiddeld), en van de een op de andere dag niet meer. Deels zullen m'n modificaties dr aan bijdragen, maar wellicht is dr gewoon iets stuk wat ik nog niet gevonden heb. Ik verdenk zelf de remklauwen, die heb ik vervangen door gereviseerde, en kort daarna kelderde het gemiddelde.
Een AX 1.5D, nu voorzien van GTI sportonderstel ipv standaard wiebel-onderstel, en niet meer voorzien van uitgedroogde chinese bandjes. (En verder GTI interieur, exterieur, 106 rallye sportstoelen, suede sportstuurtje,Dre schreef op woensdag 23 april 2014 @ 21:54:
Apart dat de auto vanuit de fabriek zoveel extra aanpassingen vergt voor "extra veiligheid". Wat voor auto betreft het eigenlijk?
Maar als je korte ritjes rijdt (en inderdaad vier maanden met 60 liter doet) is het verbruik van een auto totaal niet interessant. Dat is hoe dan ook wel hoog en de onderhoudskosten zullen veel hoger zijn dan je brandstofkosten. Tenzij je natuurlijk je onderhoudsschema niet aanpast aan het afwijkende gebruik van het voertuig, dan is het een soort kop-in-het-zand uitstelgedrag en kom je misschien wel weg met weinig onderhoud.bert74 schreef op vrijdag 25 april 2014 @ 12:10:
De auto van m'n vrouw tank ik ook altijd halfvol. Zij rijdt weinig en (helaas) veel korte ritjes. Met een tank van 60 liter scheelt het gemiddeld 25kg als ik halfvol tank.
Sole survivor of the Chicxulub asteroid impact.
Ik kom dus niet verder dan een sporadische 1 op 24 op m'n dashboard, maar ik heb dus de 1.0. Ik vermoed dat ik nog beter de 1.3 kan hebben voor zuinig rijden (vanwege veel snelweg).
Ik denk echter dat jouw records (zoals die 2.8L/100km) ook alleen maar te halen zijn onder ideale omstandigheden met een auto die al helemaal is warm gedraaid?
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
Nog even uitgezocht. De auto (Mitsubishi Carisma 1.6 benzine uit 1998) rijdt een kleine 4000 km per jaar. Verbruik ligt gemiddeld op 1:12. Op lange afstanden is 1:14 goed haalbaar.
De auto krijgt al jaren 1 keer per jaar een kleine beurt, 1 keer per 3 jaar een grote beurt. 1 keer per jaar doe ik een fles Forte Gas Treatment er bij om vervuiling tegen te gaan als gevolg van de korte ritjes. Af gebruik ik de auto bewust even voor een wat langere rit om de motor even goed warm te laten worden.
Natuurlijk zijn de brandstofkosten niet zo heel spannend, toch is het zo'n € 500 per jaar aan benzine. Elke besparing is meegenomen. Dus ook voor mij geldt: zo weinig mogelijk meuk mee slepen, halfvol tanken (ook ivm kwaliteit benzine), banden op spanning houden (2,4 bar rondom), gewoon normaal onderhoud plegen.
Het motortje loopt trouwens prachtig. Gewoon een ongecompliceerde 1.6 16V met 100pk. Prima om het relatief lage gewicht van 1100kg aan te drijven.
Mooi, bij mijn opmerking ging ik alleen uit van het bericht in de link.AtleX schreef op vrijdag 25 april 2014 @ 11:00:
[...]Mja, ik heb nog wel zuiniger gehaald ook en doe het vrij consistent. Lees mijn posts in dit topic maar eens.
Wat is je spritmonitor URL?
Verbruik is ongeveer 3x zo weinig met de brommer, en de afstand voor 1 rit met de brommer is 80% van wat ik met de auto moet rijden.
Lekker door blijven brommen dus
Mijn vorige brommer heb ik als opknapper gekocht en in 2 jaar 400 euro aan onderhouden (doe ik zelf), dit ligt niet ver van wat ik voor de auto heb betaald.gwystyl schreef op maandag 28 april 2014 @ 11:02:
Bij mij leek de motor ook voordeliger voor woon-werk als ik kijk naar verbruik, maar zodra je gaat kijken naar de onderhoudsinterval en bandenslijtage, komt die balans heel anders te liggen. Ik zou dus alle kosten meerekenen als je hier een goede afweging in wil maken.
Van een motor kan ik begrijpen dat onderhoud snel in de kosten gaat lopen. Een Tomosje is daar echter enorm goedkoop in als je het zelf doet.
Een brommer naar de brommerboer brengen loopt wel sneller in de kosten natuurlijk.
Komt nog bij, elke kilometer die ik niet met de auto rijd heb ik geen slijtage aan de auto
Ik rijd zo'n 45000 km per jaar, en dan gaan bandjes hard meetellen. De onderhoudsinterval kan dan iets omhoog (van 6000 km naar ongeveer 10000 km) vanwege de gelijkmatigere belasting.
Qua verbruik zit ik met mijn motor op ongeveer 1 : 16, terwijl ik met mijn auto ongeveer 1:18 rijd op diesel. Als ik alles bij elkaar optel komt de auto een stuk gunstiger uit. Daarnaast is de auto iets comfortabeler voor langere stukken snelweg, en merkte ik dat ik weinig 'leuke' routes deed met de motor. 's Ochtens wil ik niet al te vroeg op, en 's avonds wil ik gewoon snel naar huis. Af en toe deed ik wel een leuk ritje, maar meestal was het gewoon snelweg met de blik op oneindig. Ik ga nu dus alleen nog maar met de motor als ik er zin in heb of een ritje gepland heb na die tijd.
Ik zit met 12km enkele rit (15km auto) aan een 6000-6500km per jaar qua woon-werkverkeer met de bromfiets.
Tenzij ik overstap naar een electrische fiets/scooter valt er niet veel winst meer te halen qua voertuig en 12km is me qua tijd en conditie net even te ver om te gaan fietsen. Daar is de route ook niet helemaal naar: 2 leuke viaducten en de Beneluxtunnel maken het een pittige rit en op het FIETSpad in Pernis liggen lelijke drempels om brommers tegen te houden waar je op de fiets meer last van hebt...
Verwijderd
Met de Volvo haal ik daarmee denk ik 1:13 (2.3t benzine uit 2001)
Mijn Citta doet denk ik 1:35-40
LPG is in literprijs begin dit jaar omhoog gegaan, verhoging an belasting. Vriend van me is juist van een S40 LPG terug gegaan naar een S40 diesel, aangezien bij zijn km’s LPG duurder werd door de verhoging.Thrackan schreef op maandag 28 april 2014 @ 14:04:
Met zulke km's is diesel een stuk voordeliger inderdaad, wil je echt bezuinigen is LPG wellicht nog een optie
Ik zit met 12km enkele rit (15km auto) aan een 6000-6500km per jaar qua woon-werkverkeer met de bromfiets.
Tenzij ik overstap naar een electrische fiets/scooter valt er niet veel winst meer te halen qua voertuig en 12km is me qua tijd en conditie net even te ver om te gaan fietsen. Daar is de route ook niet helemaal naar: 2 leuke viaducten en de Beneluxtunnel maken het een pittige rit en op het FIETSpad in Pernis liggen lelijke drempels om brommers tegen te houden waar je op de fiets meer last van hebt...
iPhone 11 | 3x HP Microserver gen8 E3-1265LV2 | www.applebuyguide.com
De wijzen komen uit het Oosten!
https://lh4.googleusercon...hr3p6HY_dSO52dXC1mfkq4QAW
http://www.autoweek.nl/verbruik/5937/opel-ampera-2012
PSN: LoadedBaton XBL: LoadedBaton
Verwijderd
Weet je ook hoeveel elektriciteit je erin hebt geprikt? Of bestaat daar geen meter voor.kdeboois schreef op dinsdag 29 april 2014 @ 15:55:
Een nieuw record met de Opel Ampera gehaald ! 3000 km met één tank benzine (en af en toe de accu opladen natuurlijk)
https://lh4.googleusercon...hr3p6HY_dSO52dXC1mfkq4QAW
http://www.autoweek.nl/verbruik/5937/opel-ampera-2012
Ik laad thuis (openbare laadpaal) en op het werk en kan alleen van deze laatste de daadwerkelijke kWh'tjes bekijken.Verwijderd schreef op dinsdag 29 april 2014 @ 16:07:
[...]
Weet je ook hoeveel elektriciteit je erin hebt geprikt? Of bestaat daar geen meter voor.
Volgens The New Motion waren dat er 178 en met wat gokwerk kom ik dan op iets van 350 - 380 kWh uit.
Dit zijn overigens niet de verbruikte kWh's in de auto, maar aan de aansluiting.
[ Voor 8% gewijzigd door kdeboois op 29-04-2014 17:13 . Reden: Iets meer detail over de kWh's ]
PSN: LoadedBaton XBL: LoadedBaton
LPG is duurder dan diesel? Het is toch per liter goedkoper, en de MRB ook?GNML schreef op dinsdag 29 april 2014 @ 15:25:
[...]
LPG is in literprijs begin dit jaar omhoog gegaan, verhoging an belasting. Vriend van me is juist van een S40 LPG terug gegaan naar een S40 diesel, aangezien bij zijn km’s LPG duurder werd door de verhoging.
De wijzen komen uit het Oosten!
"Vroeger" was het verschil nog groter en was er ook een behoorlijke afname van de prestaties bij LPG t.o.v. benzine.
Jaja, af en toe.... Daar had eenkdeboois schreef op dinsdag 29 april 2014 @ 15:55:
Een nieuw record met de Opel Ampera gehaald ! 3000 km met één tank benzine (en af en toe de accu opladen natuurlijk)
De wijzen komen uit het Oosten!
Nu weet ik niet waar kdeboois de 3000km gespendeerd heeft maar als het veel in stedelijk gebied is geweest dan heeft electrisch wel wat meer voordelen dan enkel het gebruik.
Plus: elke groene bron die er onverhoopt bij betrokken is geweest is gewoon winst over fossiel.
[ Voor 11% gewijzigd door YellowCube op 30-04-2014 13:12 ]
My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre and that I am therefore excused from saving the world
Leaserijders met Plug-in Hybrids laden nooit op. Dat weet iedereenjoopv schreef op woensdag 30 april 2014 @ 12:11:
[...]
Jaja, af en toe.... Daar had eenachter moeten staan. Je hebt 4 of 5 keer zoveel energie getankt aan elektriciteit dan aan benzine.
Bijna. Mijn paneeltjes hebben in dezelfde periode ongeveer 226 kWh opgewekt. Hoe groot mijn aandeel in de WindVogel coöperatie waard is in kWh'tjes in dezelfde periode weet ik niet...NoepZor schreef op woensdag 30 april 2014 @ 12:22:
Gelukkig komt dat allemaal uit megamilieuvriendelijke en superefficiënte windmolens
Als in de donkere wintermaanden de panalen liggen sneeuw-te-vangen zal dat wel gecompeneerd worden daardoor.
Het is helaas voornamelijk snelweg. A10 & A2 met een klein stukje Amsterdam Nieuw WestYellowCube schreef op woensdag 30 april 2014 @ 13:10:
Nu weet ik niet waar kdeboois de 3000km gespendeerd heeft maar als het veel in stedelijk gebied is geweest dan heeft electrisch wel wat meer voordelen dan enkel het gebruik.
[ Voor 2% gewijzigd door kdeboois op 30-04-2014 13:33 . Reden: PV Output toegevoegd ]
PSN: LoadedBaton XBL: LoadedBaton
Aygo, 100 op cruise control, voornamelijk snelweg.
[ Voor 5% gewijzigd door !null op 01-05-2014 08:50 ]
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
Mijn platencollectie (nog bezig met invoeren)
Hotel nodig? Kijk in dit topic voor 10% korting!
Gasloos huis 9kW Panasonic WH-MDC09J3E5 | Atlantic Explorer V4 270L | 8715Wp @ SMA Tripower 6.0-3AV-40 (4150Wp NO, 4565Wp ZW)
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
Verbruik is gemiddeld 1:11.9 met vooral snelwegkilometers. Afgelopen weekend ben ik een weekendje op en neer geweest naar Frankrijk (Fontainebleau) met een dakkoffer, 5 inzittenden en een volle kofferbak. Gemiddeld over 1300 kilometer kwam ik uit op 1:10.8. Dat vond ik best wel heel erg netjes.

Skoda Octavia 1.6 TDI green.
Overigens, de "ZO" bovenaan is niet van "Zondag" maar van ZuidOost. Ik moest 's middags nog ruim 20 km rijden tot aan de pomp, zodat ik 1350 op 1 tank heb gereden.
... en gaat over tot de orde van de dag
My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre and that I am therefore excused from saving the world
Verwijderd
Toevallig ook Continental banden? Ik rij met mijn winterbanden (Continental TS850) ook zuiniger als met mijn zomerbanden (Continental EcoContact 3). Beide banden hebben dezelfde maten.!null schreef op donderdag 01 mei 2014 @ 08:50:
Ik heb mijn record (op 1 rit) gehaald in de winter, op plakkende winterbanden. En ik heb moeite om het weer opnieuw te halenondanks ecobandjes en warmer weer etc.

All-time gemiddelde is 5,12:100. Laatste tank was 5,06:100, voornamelijk snelweg. Vooral de stukjes 130 zijn funest voor het gemiddelde. 120 of 130 maakt echt significant verschil in verbruik!
Gemiddeld met winterbanden 5,10:100, met zomerbanden 5,15:100, dus ook ik rij iets zuiniger met winterbanden...
[ Voor 16% gewijzigd door Mx. Alba op 09-05-2014 11:27 ]
Het is alleen een echte hetze als het uit Hetzerath komt, anders is het gewoon sprankelende ophef.
Mijn gemiddelde verbruik ligt op 1L/12KM.
Dagelijks rijd ik ongeveer 6 KM op een 80 weg en 6 KM in bebouwde kom.
Per week rijd ik ongeveer 250-280km op de snelweg met 130 en af en toe een file.
Een dagje richting Amsterdam met voornamelijk 100km/h wegen reed ik 1 op 14,5.
Ik denk ook een verschil te merken in verbruik tussen 120 en 130km net als Albantar.
Echter heb ik dit nog niet echt kunnen meten.
Overigens staat er iets meer dan 89000 km op de teller, wat redelijk weinig is voor een auto van 14 jaar.
[ Voor 10% gewijzigd door BasRR op 09-05-2014 11:40 ]
Tja, het is een aanduiding die veel gebruikt wordt, zo ook veel in Duitsland. Maar ik blijf het onhandig vinden, het 1 op x is veel handiger.ThinkPadd schreef op vrijdag 09 mei 2014 @ 11:29:
Waarom rekenen jullie met l/100km ipv l/km ? Is toch veel duidelijker? Wordt in de volksmond ook veel meer gebruikt...
Bijvoorbeeld tussen 4,76L/100km en 5,11L/100km lijkt weinig verschil te zitten, maar het is gewoon 1 op 21 versus 1 op 19,5. Dan is dat laatste toch veel duidelijker.
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
2.0tdci (turbodiesel) 136pk
Gemiddeld verbruik 5.63l/100km of 1:17,76
Veel snelwegkilometers (90%)
[ Voor 22% gewijzigd door melvinhoo op 18-05-2014 13:20 ]
Vanaf vrijdag een Octavia GLBL, ook 1.6TDI. Ik ben benieuwd. De (volgens het boekje) 3.2L/100km zal ik zeker niet gaan halen, maar ik ben wel benieuwd in hoeverre ik onder de 5L/100km ga blijven.
Mijn gok: niet of (veel) moeilijker dan met de Focusjoopv schreef op woensdag 14 mei 2014 @ 21:39:
Aangezien ik mijn 2009 Focus 1.6TDCI vrijdag ga inruilen na 5 jaar en een paar dagen een eindverslagje. 132000 km, 4,95L/100km gemiddeld.
Vanaf vrijdag een Octavia GLBL, ook 1.6TDI. Ik ben benieuwd. De (volgens het boekje) 3.2L/100km zal ik zeker niet gaan halen, maar ik ben wel benieuwd in hoeverre ik onder de 5L/100km ga blijven.
iPhone 14 Pro Max | Switch Lite | Sony 55A89 | Tesla MY RWD
Het ligt eraan waar je aan gewend bent. In Frankrijk en Duitsland is l/100km gebruikelijk en mijn boordcomputer geeft het verbruik ook aan in l/100km.ThinkPadd schreef op vrijdag 09 mei 2014 @ 11:29:
Waarom rekenen jullie met l/100km ipv l/km ? Is toch veel duidelijker? Wordt in de volksmond ook veel meer gebruikt...
En eigenlijk is die eenheid ook logischer. Je weet immers hoeveel kilometer je met een auto gaat rijden, dan is het makkelijker om uit te rekenen hoeveel liter brandstof je dat kost als het verbruik in l/100km staat dan in km/l.
Het is het zelfde met temperaturen in °C of °F. Het vergt gewoon wat gewenning om om te schakelen maar erg moeilijk is het niet. Toen ik twee weken in de US was, was ik al gewend aan temperatuuraanduidingen in °F. Uiteraard wist ik dan niet exact hoeveel °C dat was, maar ik wist wel de °F-aanduiding aan een "gevoelstemperatuur" te koppelen, waar het uiteindelijk belangrijk voor is: moet ik wel of niet een jas aan?
Het is alleen een echte hetze als het uit Hetzerath komt, anders is het gewoon sprankelende ophef.
Tank van 50, je rijd 5:100 of 1:20, dus is of 50/5x100 of 50x20.
Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.
Dan moet ik dus zo uitrekenen X = ( K / 100 ) * 5 <-- aantal liters per 100km. Dat wordt op een gegeven moment wel lastiger om uit het hoofd te doen als je auto 6,35 liter per 100km gebruikt en je moet 237km rijden. Niet dat het moeilijk is, maar als je weet dat je auto 1 op 17 rijdt is de berekening:
X = K / 17 <-- aantal kilometers per liter.
Daarnaast is het gewoon irritant vergelijken zoals ik eerder al zei:
5,26 L / 100km of 4,71 L / 100km, Verschil lijkt klein maar is toch 1 op 19 versus 1 op 21. Dat laatste leest en vergelijkt toch veel makkelijker?
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
http://tweakers.net/gallery/103719/sys.
Qua hoofdrekenen is 237/100 * 6,4 toch echt makkelijker dan 237/17...!null schreef op donderdag 15 mei 2014 @ 13:05:
Ik vind liters per 100km helemaal niet logischer. Want ik ga nooit exact 100km rijden, jullie wel?
Dan moet ik dus zo uitrekenen X = ( K / 100 ) * 5 <-- aantal liters per 100km. Dat wordt op een gegeven moment wel lastiger om uit het hoofd te doen als je auto 6,35 liter per 100km gebruikt en je moet 237km rijden. Niet dat het moeilijk is, maar als je weet dat je auto 1 op 17 rijdt is de berekening:
X = K / 17 <-- aantal kilometers per liter.
(6,4 ipv 6,35, want 17 is significant op twee decimalen, waarom zou je dan bij de andere methode eens op drie decimalen significant gaan rekenen?
Tja, ik ben gewend aan l/100km dus ik zie wel meteen dat er een wereld van verschil zit tussen 5,26 l/100km en 4,71 l/100km. (Ook omdat ik de eerste bereik als ik met mijn auto stevig doorrij, en de tweede als ik ga vrachtwagensurfen...)5,26 L / 100km of 4,71 L / 100km, Verschil lijkt klein maar is toch 1 op 19 versus 1 op 21. Dat laatste leest en vergelijkt toch veel makkelijker?
[ Voor 7% gewijzigd door Mx. Alba op 15-05-2014 14:38 ]
Het is alleen een echte hetze als het uit Hetzerath komt, anders is het gewoon sprankelende ophef.
Vind je? 237/17 is 1.. dan 237-170 dus 67/17 is 4.. en je zit er 1/17e boven, dus iets minder dan 14 (en 1/17 is ongeveer 1/20 dus 0,05. Zit je met 4 rekenstappen al op minder dan een procent afwijking.Mx. Alba schreef op donderdag 15 mei 2014 @ 14:37:
[...]
Qua hoofdrekenen is 237/100 * 6,4 toch echt makkelijker dan 237/17...
(6,4 ipv 6,35, want 17 is significant op twee decimalen, waarom zou je dan bij de andere methode eens op drie decimalen significant gaan rekenen?)
Bij 2,37 * 6,4, dan moet je eerst 2,37*6, dat is 2*6 + 0,3*6 + 0,07*6 en dan nog eens herhalen voor de 4 en dat allemaal optellen. Dat zijn meer dan 10 rekenstappen.
Nope, vind ik helemaal niet makkelijker.
Ik kan zelf niet wennen aan het l/100 km. In mijn vorige auto kon ik het omzetten naar km/l, en dat gaf het bijkomende voordeel dat het veel nauwkeuriger was (3 cijfers i.p.v. 2). In de Prius kun je het helaas niet omzetten.
Vreemd genoeg doet de amerikaanse Prius dan wel weer miles/gallon.
[ Voor 16% gewijzigd door Maasluip op 15-05-2014 15:04 ]
Signatures zijn voor boomers.
Ik ben alleen geinteresseert in het gemiddelde. Dat druk je uit in 1L/km of L/100km. In het eerste geval is de teller 1, in het 2de geval is de noemer 100. Makkelijk (om te) rekenen.
Boordcomputer geeft een grafiekje van je rit, met staafdiagrammen per 1 km of per 10km (keuze). Inclusief het totaal uren, kilometers en gemiddelde verbruik van die rit.
Leuk om te zien welke factoren het verbruik mede bepalen. En in welke mate de warme/koude motor bijdraagt aan verbruik.
[ Voor 7% gewijzigd door Get!em op 16-05-2014 10:42 ]

Polo bluemotion van dec 2013
3.0L/100km
[ Voor 3% gewijzigd door Beerkeeper op 17-05-2014 12:43 ]
XBO Gamertag: BeerkeeperNL
Over 40k km:
[ Voor 49% gewijzigd door Napo op 18-05-2014 15:15 ]
Normaal doet hij iets van 4.5L/100km
XBO Gamertag: BeerkeeperNL
Ik heb zo'n Octavia en ik rij gemiddeld 4,3/100 oftewel 1:23. Daarbij heb ik een gemiddelde rijstijl; ik rijd niet continu achter vrachtauto's aan, ik kachel niet met 90 over de snelweg maar ik plank ook niet 140-150. Ik rij gewoon met het verkeer mee al ben ik bij verkeerslichten meestal wel sneller vertrokken dan 90% van mijn medeweggenoten (oorzaak motorbloed denk ik)joopv schreef op woensdag 14 mei 2014 @ 21:39:
Aangezien ik mijn 2009 Focus 1.6TDCI vrijdag ga inruilen na 5 jaar en een paar dagen een eindverslagje. 132000 km, 4,95L/100km gemiddeld.
Vanaf vrijdag een Octavia GLBL, ook 1.6TDI. Ik ben benieuwd. De (volgens het boekje) 3.2L/100km zal ik zeker niet gaan halen, maar ik ben wel benieuwd in hoeverre ik onder de 5L/100km ga blijven.
Dus ik gok dat je redelijk makkelijk onder de 5/100 zou moeten kunnen blijven.
... en gaat over tot de orde van de dag
Twee keer retour Groningen - Randstad = 779 km, 44.0 liter getankt (gaat 45 liter in, dus was goed leeg). Resultaat 1:17,7 / 5,65l/100km. Boorcomputer gaf 5,7 aan, die is dus wel aardig nauwkeurig.
Niet echt zuinig voor een spaarmobiel. Ik heb Skoda Octavia's in de pool, zowel 1.6 als 2.0TDI, die ook 1:18 halen.
Mito (zelfde blok als mijn Punto Evo) is totaal niet zuinig op dat soort ritten. Blijf je keurig in de randstad op 100/80 wegen dan is het een stuk zuiniger en haal ik 1:21.44 over inmiddels zo'n 55.000 km. Grootste impact is file rijden en wanneer ik wel 130 ga rijden laat op de avond etc.bert74 schreef op donderdag 22 mei 2014 @ 14:29:
Net een Alfa Mito 1.3JTD bij ons uit de pool volgetankt.
Twee keer retour Groningen - Randstad = 779 km, 44.0 liter getankt (gaat 45 liter in, dus was goed leeg). Resultaat 1:17,7 / 5,65l/100km. Boorcomputer gaf 5,7 aan, die is dus wel aardig nauwkeurig.
Niet echt zuinig voor een spaarmobiel. Ik heb Skoda Octavia's in de pool, zowel 1.6 als 2.0TDI, die ook 1:18 halen.
[ Voor 5% gewijzigd door Sander op 22-05-2014 14:43 ]
Dit topic is gesloten.
![]()