Morgen gaat na 128.200 km ermee te hebben gereden de Corsa-C Z12XE eruit. Bouwjaar is (februari) 2004, met 1.2 liter benzine motor met 75 pk. Dit is dus niet de Twinport versie, die 5 pony's meer onder de kap heeft draven en iets minder dorst heeft.
Nu de auto weg gaat wordt het tijd om de balans op te maken. Ik houd alle tankbeurten in Excel bij, inclusief alle kosten die met de auto gepaard gaan.
Ik heb de auto vanaf augustus 2008 in bezit gehad, toen was de km-stand 19.500. Overall heb ik 6,09 l/100km gebruikt, met andere woorden: 1:16,42. Niet verkeerd dacht ik zo, aangezien dit inclusief een paar zeer strenge winters zoals 2008-2009 is. Het eerste jaar reed ik ook wat meer korte stukjes.
Het slechtste verbruik was in januari 2009, bij hevige sneeuwval en een nachttemperatuur van -20 graden: 1:13,25. Het beste verbruik was in april 2013: 1:19,7.
De minimum literprijs was 1,113. De hoogste literprijs hier in de regio was 1,799.
Grensregio! Ik heb 3 jaar in Duitsland gewerkt. Toen tankte ik ook daar. Daarmee heb ik 200 euro bespaard. Om 128.200 km af te leggen, heb ik 7760 liter Euro95 er in gegooid. Hiervoor had ik 243 tankbeurten nodig. Hoewel de tank 44 liter kan bevatten, is de brandstofmeter erg pessimistisch. Vandaar dat ik altijd vrij vroeg tankte.
Ik heb er maar één ding op te zeggen: wat een bulletproof autootje. Ik heb ooit eens de schakeloverbrenging à 150 euro moeten laten vervangen vanwege te veel speling, en de einddemper was eens een keer doorgerot. Logisch ook; de eerste 4 jaar heeft het autootje alleen korte stukjes gereden. In het begin was de motor dan ook 'lui' en verbruikte die best veel.
De auto heeft een opgegeven topsnelheid van 186 km/h. Dat komt ook overeen met de werkelijkheid; je hebt er geen meewind of bergaf voor nodig om dat te halen. Wel veel geduld, want het duurt wel even. Niet dat dat comfortabel rijden is; daar is de vering te stug voor.
Met belasting, verzekering, banden, 2e set velgen+ winterbanden, onderhoud, vloeistoffen, ruitenwissers, afschrijving, en niet te vergeten brandstof, kortom: met
alles meegerekend heeft deze auto me in totaal € 0,21 per km gekost.
Nu hopen dat mijn volgende auto daarbij in de buurt gaat komen.
Ja, ik ben gek op statistieken