Zin in pizza? Probeer 'mijn' pizzarecept eens! Laatste versie pizzarecept Blog:KookKompas
Verwijderd
GefeliciteerdLennart_1337 schreef op woensdag 09 april 2008 @ 13:37:
Ik heb vanochtend mijn rijbewijs gehaald! (in Tiel)
Dus morgen aanvragen, volgende week in huis en rijden maar![]()
De examinator had wel een paar kantekeningen maar het is allemaal veilig gegaan, heb adecaat gehandeld en heb doorgereden waar het kon.
Waar die een opmerking over had:
- Voorsorteren, hij zei volg de borden rotterdam maar; en toen ik moest voorsorteren bij de stoplichten voor de oprit had ik pas te laat gezien dat ik er daar al af moest, dus ik 2 stroken voorsorteer vak over om links uit te komen; was netjes plek en geen ander verkeer dus dat ging goed, overigens mocht ik daar nog van weghelft wisselen en ik zag het gelijk toen de voorsorteer vakken begonnen dus ik reed gelijk naar links.
- Op de snelweg, hij noemde een afrit; weet ik veel waar die ergens is.... reden allemaal vrachtwagens links en omdat die elkaar aan het inhalen waren reed het links ook niet goed door, ik in een mooi gat ook naar links; een hele stoet vrachtwagens ingehaald maar ik werd een beetje bang dat ik de afslag zou missen (kon door de vrachtwagens de borden niet meer zien), zelfde geld zie ik ineens onder de vrachwagen door dat de blokmarkering van de afslag begint en zie er dan maar tussen te komen, dus een paar kilometer rechts rijden tussen de vrachtwagens terwijl ik wel naar links kon....
- Straatje keren, keer de auto maar... was net een paar meter voor een pakkeerplaats met +- 15 vakken waar je mooi een rondje kon rijden dus ik deed dat, je moet natuurlijk wel laten zien dat je zelfstandig dingen goed kan oplossen. 2 straten verder begint de examinator ineens: "dat keren ging niet echt goed hé" tegen mijn instructeur, maar die snapte 'm niet omdat die niks raar vond en zei dat hij het ook zo zou doen. Bleek dus dat hij mij percee in de straat zelf had willen zien keren.
Daarna zei die in een rustige straat weer "keer de auto maar", dus ik rij 'm met de neus de zijstraat in en rij gelijk weer achteruit terug en weer vooruit weg; weet niet of die dat in gedachten had maar ik vond het de beste oplossing, heb 'm er ook niet meer over gehoord daarna![]()
Maar er gingen ook wel een paar dingen anders dan normaal
- Examen begon later dan gepland, examinator moest puik nog oproken![]()
- Toen we eindelijk kennis gemaakt hadden aan de tafel bleek dat ik nog wat in had moeten vullen, soort van zelfevaluatie die dan later er bij word gepakt om te evalueren, dit was mijn instructeur vergeten mij het te laten invullen. Dit moest toen ter plekke ingevuld worden en de instructeur en de examinator gingen alvast naar buiten. Dus ik lekker tijd rekken met invullen![]()
-De examinator vroeg nog wat over de banden en waar je op moest letten en het nut van een ventiel.
- Lichten hebben we niet meer gecontroleerd.
- We reden weg met een clusteropdracht, ga vanaf het CBR gelijk rechtsaf, rij rechtdoor en uiteindelijk vanaf de rotonde rotterdam aanhouden en dan de snelweg op, waddenooijen er weer af.
En vanaf daar weer terug naar het CBR door het platteland![]()
- Hebben GEEN vaste routes gedaan en geen GPS
Dus het examen was lekker kort, niet veel verkeer tegen gekomen, lekker door laantje met bomen rijden met mooi weer, er word wel verwacht zelfstandig te rijden maar niet na te denken als je moet kerenEn al die routes die met zuur betaald geld en tijd ingestudeerd waren hoefde ik niet te kennen... zijn ook helemaal niet in de buurt van die punten geweest en ook nergens het centrum in en geen hellingproef.
Hier dus een gelukkige CBR klant
Wel raar dat je geen vaste route's hoefte te doen.
Dat is volgens mij wel verplicht, maar kennelijk houden die examinators zich daar niet zo strikt aan.
Dan kan je wel laten zien of je inderdaad kan rijden.
Dat keren vind ik wel geinig
Evil in general does not sleep, and therefore doesn't see why anyone else should. | There is no "i" in denial. | There is no "i" in TEAM, but there is ME!
Morgen pas aanvragen?Ik heb vanochtend mijn rijbewijs gehaald! (in Tiel)
Dus morgen aanvragen, volgende week in huis en rijden maar
Afhankelijk van tijdstip van afrijden en tot hoelaat het gemeentehuis open is.Gamepie56 schreef op woensdag 09 april 2008 @ 14:46:
[...]
Morgen pas aanvragen?Ik kon het dezelfde dag nog..
Ik reed in de middag af, en het gemeentehuis is hier maar tot 13.00 uur geopend, dus moest ook tot de volgende dag wachten.
24 flesjes in een krat 24 uur in een dag toeval??
En over dat aanvragen, ik kreeg idd. net een mailtje van het CBR dat het vandaag ook al kon maar toen had ik nog 10min. om een foto te laten maken (kon nergens foto's meer vinden) en om naar het stadskantoor te gaan; die zijn na 13.30 gesloten.


Benzine vind ik veel leuker rijden, beetje meer richting het gevoel van de turboDennahz schreef op woensdag 09 april 2008 @ 08:55:
Heb nu een aantal keer gereden met de auto van m'n vriendin (benzine). Is het normaal dat dit heel anders rijdt? Vooral bij het optrekken op een helling is het wat irritant dat je niet gewoon de koppeling wat kan laten komen zodat je niet meer achteruit rolt enzo.
Zal wel een kwestie van wennen zijn, maar nu vind ik het wat irritant.
Qua koppelen merk ik niet veel verschil, nja ik heb de meeste lessen in een benzine gehad, maar het ligt er ook een beetje aan waar en hoe ver het koppelingspedaal aangrijpt. Zolang je toeren maakt zal de auto niet snel afslaan, en de hellingproef kan gewoon op de zelfde manier. Praktisch is het enige verschil is het aantal toeren dat de motor maakt, benzine maakt er meer en dat is
Vrienden die nu aan het lessen zijn, hebben het over wachtijden tot juni/juli als je nu examen aanvraagt
Canon 6D | EF 17-40 f/4L | EF 70-200 f/4L | 50 f1.8 | Oude meuk
En met gierend geluid en rammelende koppelingsplaten wegrijden: Maar hij slaat niet af!Arm1n schreef op woensdag 09 april 2008 @ 16:00:
[...] Zolang je toeren maakt zal de auto niet snel afslaan, en de hellingproef kan gewoon op de zelfde manier. Praktisch is het enige verschil is het aantal toeren dat de motor maakt, benzine maakt er meer en dat is
webstek // Urenwerk - horlogeblog // mijn fotogear en beste fotos // Instagram @jazzper_nl
13 mei heb ik m'n praktijkexamen, alleen gaat het lessen de komende tijd een stukje lastiger worden en zijn er nog steeds wel punten waar ik hard aan moet schaven. Dus of dat 'm gelijk de eerste keer gaat worden is nog maar de vraag, maar ik ga m'n best doen
The devil is in the details.
Verwijderd
Sirieus, 1 juni loopt mijn theorie afArm1n schreef op woensdag 09 april 2008 @ 16:00:
[...]
Benzine vind ik veel leuker rijden, beetje meer richting het gevoel van de turbo![]()
Qua koppelen merk ik niet veel verschil, nja ik heb de meeste lessen in een benzine gehad, maar het ligt er ook een beetje aan waar en hoe ver het koppelingspedaal aangrijpt. Zolang je toeren maakt zal de auto niet snel afslaan, en de hellingproef kan gewoon op de zelfde manier. Praktisch is het enige verschil is het aantal toeren dat de motor maakt, benzine maakt er meer en dat is![]()
Vrienden die nu aan het lessen zijn, hebben het over wachtijden tot juni/juli als je nu examen aanvraagtIets met drukte en grote rijscholen die alle examens weg kapen. Jullie daar ook last van? Ik ben iig blij dat ik het klusje 1 maand geleden heb geklaard
Mijn rij-instruckteur zei dat ik binnenkort weer examen zou krijgen, maar hoelang moet ik dan wel niet w8en als ik het in enschede ook zo druk is

Verwijderd
Hierdoor kunnen de grotere bedrijven als de ANWB massaal inkopen, en mag meneer de eenmans rijinstructeur al snel een maand of twee wachten.Een examen kun je al twintig weken vóór de gewenste examendatum reserveren. De naam van de kandidaat hoeft dan nog niet bekend te zijn. Tot een dag vóór de examendatum kan de rijschool de naam van de kandidaat invullen of veranderen.
Sjonge, jammer. Terwijl je al twin-tig lessen had gehad!
ik heb zelfs bij het examen de motor weten af te slaan bij een stoplichtJazzper schreef op woensdag 09 april 2008 @ 16:15:
[...]
En met gierend geluid en rammelende koppelingsplaten wegrijden: Maar hij slaat niet af!
wel in 1x gehaald trouwens
Gluten Parody schreef op woensdag 09 april 2008 @ 17:14:
[...]
Sjonge, jammer. Terwijl je al twin-tig lessen had gehad!
Motor laten afslaan is totaal geen punt ;-). Dit gebeurd bij iedereen wel eens, ook mensen die al tig jaar hun rijbewijs hebben. Zolang je wel veillig blijft handelen, en hem niet start en dan als een gek door groen rijdt omdat de mensen achter je staan te wachten.. eerst even kijkenRub3s schreef op woensdag 09 april 2008 @ 17:22:
[...]
ik heb zelfs bij het examen de motor weten af te slaan bij een stoplicht(is wel een jaar geleden inmiddels)
wel in 1x gehaald trouwenshij vond het niet echt een belangrijk punt, ik startte em weer snel
[ Voor 62% gewijzigd door Boyd op 09-04-2008 17:26 ]
Verwijderd
Grappige sarcasme. Het is 29. En ik kan prima rijden, ik heb het enkel niet getoond.Gluten Parody schreef op woensdag 09 april 2008 @ 17:14:
[...]
Sjonge, jammer. Terwijl je al twin-tig lessen had gehad!
In de eerste maand had ik geregeld dat mn motor afsloeg bij rotondes of stoplichten.
Ik had gelest in een diesel dus.. Dus automatisme was koppeling op laten komen en dan pas toeren.
Nu kwam ik erachter goh als ik eerst toeren maak met mn gaspedaal en dan de koppeling laat opkomen dan slaat tie niet af en het gaat nog rap ook als ik wil..
Dus inderdaad, tis wel wennen! De koppeling is ook een stuk zwaarder in mn benzine auto dan in de diesel lesauto ..
Tis inderdaad nog steeds lastig op kleine heuveltjes waar je dreigt achteruit te rollen dat je dan eigenlijk 3 pedalen moet bedienen..
je rem houd je in om niet achteruit te rollen, moet je weer gaan rijden dan laat je de koppeling opkomen tot aangrijpingspunt tot je voelt van hij wil wegrijden dan de kunst om snel je voet van de rem af te halen en genoeg toeren te gaan draaien om niet af te slaan en of achteruit te gaan rollen!
Dit is voor mij na 3 maanden nog steeds een uitdaging, ik moet toch echt eens op een heuveltje gaan oefenen want het is niet prettig als je de auto niet goed onder controlle kunt houden als er auto's bijna op je achterbumper zitten en jij begint achteruit te rollen.
Kijk als je op een steilere heuvel staat heb ik geen probleem, dan gebruik in de handrem. gewoon koppeling tot aangrijpingspunt en toeren maken en de handrem naar beneden doen en koppeling verder op laten komen en meer toeren maken.
Enige zijn de wegen die een klein beetje oplopen, waar je snel weer weg moet rijden en dan heb ik zoiets van ja ik ga geen handrem gebruiken.
Maar in deze situaties heb ik weleens gehad dat ik achteruit begon te rollen toen de motor afsloeg.
Altijd me gered door de handrem te gaan gebruiken.
Maar dit is niet echt de manier lijkt me ofwel

[ Voor 18% gewijzigd door Arsenius op 09-04-2008 17:38 ]
GefeliciteerdLennart_1337 schreef op woensdag 09 april 2008 @ 13:37:
Ik heb vanochtend mijn rijbewijs gehaald! (in Tiel)
Dus morgen aanvragen, volgende week in huis en rijden maar![]()
[...]
- Op de snelweg, hij noemde een afrit; weet ik veel waar die ergens is.... reden allemaal vrachtwagens links en omdat die elkaar aan het inhalen waren reed het links ook niet goed door, ik in een mooi gat ook naar links; een hele stoet vrachtwagens ingehaald maar ik werd een beetje bang dat ik de afslag zou missen (kon door de vrachtwagens de borden niet meer zien), zelfde geld zie ik ineens onder de vrachwagen door dat de blokmarkering van de afslag begint en zie er dan maar tussen te komen, dus een paar kilometer rechts rijden tussen de vrachtwagens terwijl ik wel naar links kon....
[...]
- Hebben GEEN vaste routes gedaan en geen GPS
[...]
Ik hoefde ook geen route te rijden en eerlijkgezegd vind ik dat lichtelijk bot van het CBR...vroeger kon je met rijlessen een beetje door de hele omgeving heentuffen, nu ben je toch een groot deel van de tijd bezig die routes te leren...als je ze vervolgens niet krijgt

leoaq.fm // Jeune Loop
Verwijderd
gewoon handrem opArsenius schreef op woensdag 09 april 2008 @ 17:32:
Oh heb ik nog steeds na 3.5 maand mn rijbewijs te hebben.. mn motor slaat nog weleens af maar dan meestal als ik achteruitrij.
In de eerste maand had ik geregeld dat mn motor afsloeg bij rotondes of stoplichten.
Ik had gelest in een diesel dus.. Dus automatisme was koppeling op laten komen en dan pas toeren.
Nu kwam ik erachter goh als ik eerst toeren maak met mn gaspedaal en dan de koppeling laat opkomen dan slaat tie niet af en het gaat nog rap ook als ik wil..
Dus inderdaad, tis wel wennen! De koppeling is ook een stuk zwaarder in mn benzine auto dan in de diesel lesauto ..
Tis inderdaad nog steeds lastig op kleine heuveltjes waar je dreigt achteruit te rollen dat je dan eigenlijk 3 pedalen moet bedienen..
je rem houd je in om niet achteruit te rollen, moet je weer gaan rijden dan laat je de koppeling opkomen tot aangrijpingspunt tot je voelt van hij wil wegrijden dan de kunst om snel je voet van de rem af te halen en genoeg toeren te gaan draaien om niet af te slaan en of achteruit te gaan rollen!
Dit is voor mij na 3 maanden nog steeds een uitdaging, ik moet toch echt eens op een heuveltje gaan oefenen want het is niet prettig als je de auto niet goed onder controlle kunt houden als er auto's bijna op je achterbumper zitten en jij begint achteruit te rollen.
Kijk als je op een steilere heuvel staat heb ik geen probleem, dan gebruik in de handrem. gewoon koppeling tot aangrijpingspunt en toeren maken en de handrem naar beneden doen en koppeling verder op laten komen en meer toeren maken.
Enige zijn de wegen die een klein beetje oplopen, waar je snel weer weg moet rijden en dan heb ik zoiets van ja ik ga geen handrem gebruiken.
Maar in deze situaties heb ik weleens gehad dat ik achteruit begon te rollen toen de motor afsloeg.
Altijd me gered door de handrem te gaan gebruiken.
Maar dit is niet echt de manier lijkt me ofwel
als je kan gaan knop indrukken van je handrem zodat je hem naar benden kan duwen, maar wel nog omhoog houden
gas geven/koppelen zoals je normaal doet als je niet op de rem staat
je voelt hem aangrijpen en gelijk je rem laten zakken
ff oefenen maar ik heb er nooit problemen mee, heb hem korter dan jou
achteruitrijden is de enige keer dat ie afslaat bij mij trouwens omdat je dan toch alles op je koppeling doet
een benzine auto rijdt trouwens net zo goed weg op alleen koppeling alleen moet je het veeeeel voorzichtiger doen dan diesel.
Ik doelde op de toeren die de motor maakt als je rijdt/accelereert, niet bij het wegrijden. Ik geef m'n klasgenoten wel altijd de tip als ze klagen over afslaande auto's om gewoon veel gas te gevenJazzper schreef op woensdag 09 april 2008 @ 16:15:
[...]
En met gierend geluid en rammelende koppelingsplaten wegrijden: Maar hij slaat niet af!
Wacht nog steeds tot ze gaan klagen over wielspin en boze instructeurs
Gewoon ook als je achteruit gaat gas bij geven, vooral bij een benzine. M'n pa begon al te zeuren dat ik geen gas bij gaf, 'geef nou maar gas bij, anders slaat ie af, zie je nou wel' . Het is ook zo goed als onmogelijk om bij ons onder de carport te parkeren zonder gas bij te geven (je moet de stoep nog op).Verwijderd schreef op woensdag 09 april 2008 @ 18:01:
achteruitrijden is de enige keer dat ie afslaat bij mij trouwens omdat je dan toch alles op je koppeling doet
Dat is inderdaad de truuk, had er nog niet bij stil gestaan, maar nu je het zegt klopt het welArsenius schreef op woensdag 09 april 2008 @ 17:32:
Ik had gelest in een diesel dus.. Dus automatisme was koppeling op laten komen en dan pas toeren.
Nu kwam ik erachter goh als ik eerst toeren maak met mn gaspedaal en dan de koppeling laat opkomen dan slaat tie niet af en het gaat nog rap ook als ik wil..
De zwaarte van de koppiling ligt gewoon aan de auto, bij onze benzine is de koppeling lichter dan in een diesel waar ik een keer in had gereden.Dus inderdaad, tis wel wennen! De koppeling is ook een stuk zwaarder in mn benzine auto dan in de diesel lesauto ..
En als er dan geen kandidaten zijn dan verkopen ze die ook niet meer terug, of wel? Dan zou je nog geluk kunnen hebben als er een gaatje vrijkomt. Of gewoon bij een grote rijschool gaan...zou ik zelf niet doen btw.Verwijderd schreef op woensdag 09 april 2008 @ 17:10:
Het meest walgelijke van het CBR is eigenlijk in feite dit punt:
[...]
Hierdoor kunnen de grotere bedrijven als de ANWB massaal inkopen, en mag meneer de eenmans rijinstructeur al snel een maand of twee wachten.
Canon 6D | EF 17-40 f/4L | EF 70-200 f/4L | 50 f1.8 | Oude meuk
Nu had ik die auto net voor de tweede keer meegekregen en kwam ik uit een parkeergarage gereden, het is een privégarage (voor werknemers) en er liepen alleen wat mensen aan de zijkant van de straat. Nu is die parkeergarage onder het gebouw en moet je eerst een hele stijle helling op, dat is opzich ook niet zo'n probleem alleen staat er net aan het einde van de helling een slagboom die met een lus werkt en zorgt dat niemand van de verkeerde kant er aan komt rijden.
Maar je staat daar dus wel 10 seconden stil op die helling, en ik mocht dus de hellingproef gaan doen
Da's inderdaad het vervelende van zo'n momentopname. Een examinator kan er immers ook weinig mee als je instructeur zegt: 'Zo rijdt ie anders noooooit hoor!'.Verwijderd schreef op woensdag 09 april 2008 @ 17:23:
En ik kan prima rijden, ik heb het enkel niet getoond.
mes snijdt aan 2 kanten
webstek // Urenwerk - horlogeblog // mijn fotogear en beste fotos // Instagram @jazzper_nl
Wel een goeie stunt op zich: effe ergens een Aussie en housebroek lenen, nikies eronder, petje op en dan naar je praktijkexamen. En drie kwartier opscheppen over de dikke BMW die je wilt gaan kopen.

[ Voor 90% gewijzigd door Gluten Parody op 10-04-2008 00:30 ]
Verwijderd

Verwijderd
Ga slapen jij.Gluten Parody schreef op donderdag 10 april 2008 @ 03:40:
Dan moet je wel érg goed kunnen rijden hoor. Altijd topdrukte als forensend Nederland z'n kids naar de opvang brengt. En die zaaltjes hebben ook altijd te weinig parkeerplek.
Het begint hier aardig ontopic te worden

Als je niet meer weet waar deze topic over gaat: Het grote rijbewijs topic is dit.
En niet een toppic over waar het wel of niet druk is om te parkeren
[ Voor 17% gewijzigd door Verwijderd op 10-04-2008 09:53 ]
Verwijderd
Dat is al langer zo, ik vind het persoonlijk ook nergens op slaan dat je 20 wegen van tevoren al kunt reserveren.Verwijderd schreef op woensdag 09 april 2008 @ 17:10:
Het meest walgelijke van het CBR is eigenlijk in feite dit punt:
[...]
Hierdoor kunnen de grotere bedrijven als de ANWB massaal inkopen, en mag meneer de eenmans rijinstructeur al snel een maand of twee wachten.
Als ze nou grote bedrijven zoals de anwb alleen 4 weken van tevoren zouden toestaan te reserveren dan zouden kleinere rijscholen niet zo in de problemen komen ivm te weinig/geen beschikbare praktijkexamens.
Haha...mijn instructuer zat me ook nog helemaal te verdedigen t.o.v. de examinator maar ik denk niet dat zoiets iemand ooit aan zijn rijbewijs heeft geholpenGluten Parody schreef op donderdag 10 april 2008 @ 00:11:
[...]
Da's inderdaad het vervelende van zo'n momentopname. Een examinator kan er immers ook weinig mee als je instructeur zegt: 'Zo rijdt ie anders noooooit hoor!'.
leoaq.fm // Jeune Loop

Verder gaat alles goed met kijken, schakelen etc. Ook stukje op de snelweg gereden en dat ging verder ook gewoon goed dus.
* Dennahz morgenavond weer stukje rijden en gaat dan eens minder gestresst achter het stuur zitten.
Rijden is verder best vet
[ Voor 13% gewijzigd door Dennahz op 10-04-2008 11:08 ]
Verwijderd
Ik vergat bij het wegrijden van CBR mijn lichten aan te doen(was toen niet verplicht maar hij attendeerde mij er wel op)
toen dacht ik al dat ik was gezakt,
ik moest een stukje industrieterein rijden, een lange bocht achteruit maken, inparkeren voor en achteruit en ook nog ene hellingproef.
deze gingen allemaal normaal, rustig rijden, rustig kijken...
als je haast had had je wel een taximeter in de auto gehad
dus neem de tijd die je verwacht nodig te hebben, vooral met maneuvres.
Bij mij sloeg de auto ook uit tijdens het rijden, ik moest optrekken toen mijn achterwielen nog achter de drempel stonden waardoor de auto dus uitviel..
kwam nog 3 fietsers langs dus even rustig sleutel terugdraaien en opnieuw starten en rustig weg gereden.
eenmaal weer terug bij CBR moest ik achteruit tussen 2 les auto's inparkeren waarna hij nog even met mijn instructeur bleef praten en ik bij de deur moest wachten.
toen kwam hij aan lopen met de instructeur en zei:"Seun, je bent geslaagd!"
kortom, ik was geslaagd! vet blij en vroeg daarna nog of hij tips voor mij had zodat ik geen brokkenpiloot zou worden.
hij zei toen dat hij zich bij mij erg veilig voelde in de auto, erg op z'n gemak en niet te laat op de rem stond voor bochten of dat ik in lange bochten niet extra gas gaf enzo. dus normaal rijden..
kijken heeft hij het niet over gehad, dus ik vroeg daar nog naar.
toen zei hij tegen mij dat mensen die "te" goed kijken vaak zakken omdat ze dan niet echt kijken..
soms zie je in 1 snelle blik of het kan of niet, en hij gaf mij als advies om zo te blijven rijden als ik toen deed.
hij zei dat ik goed keek voor de eerste keer voor de eerste keer examen, en ook keek omdat ik het wou/moest zien.
misschien geeft dit bericht iemand wat geruststelling want nu komt het leukste.
ik had een vette klote instructeur die bij andere mensen altijd loopt te eikelen.
ook een tip: Zorg dat je 's ochtends vroeg rijdt, dan ben je zelf rustiger en als je dan niet kan rijden, kun je zelf ook niet alleen normaal rijden
gewoon 7 uur onder de douche, 8 uur laatste les, 9 uur afrijden.
dan heb je geen tijd om te zenuwen en zul je zien dat het goed gaat.
Good luck!
Dat zal die wel kunnen gebruiken sinds zn examen gisteren was
Maar, ben je geslaagd?
.
Verder rij gewoon relaxed, kijk om je heen en staar niet recht naar voren. Probeer ook ontspannen in de auto te zitten.
Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier
Net als AkroBatik, wil ik ook graag weten of je geslaagd bentAkroBatik schreef op donderdag 10 april 2008 @ 11:36:
[...]
Dat zal die wel kunnen gebruiken sinds zn examen gisteren was
Maar, ben je geslaagd?
(hij zal wel lekker aan het rondrijden, wat meiden oppikken)
Verwijderd
Praktijk gelukkig in 1 keer gehaald. Geen grote fouten gemaakt, wel een opmerking dat ik niet hard genoeg optrok naar 50 nadat ik mijn eerste bocht voorbij was, reed per ongeluk op de linkerrijbaan terwijl ik niemand aan het inhalen was (oops), en er was bij een (meestal lege) T-splitsing altijd een dikke heg ervoor zodat je niet kon zien of iets van rechts aankwam (CBR Rotterdam) totdat je letterlijk op de intersectie stond, dus dat punt benaderde ik extra langzaam en kreeg te horen dat ik "niet plotseling spoken moet gaan zien" en gewoon harder moet gaan rijden. Was het er niet mee eens, want je kon echt NIET zien of er iets aankwam en als ik daar 40-50 had gereden was dat wellicht een probleem geweest als iemand wel van rechts net de bocht wilde nemen. Niemand reed achter me en dat risico wilde ik gewoon niet nemen. Maar goed, ik heb er niets over gezegd en gelukkig geslaagd.
De rijles voor het examen had ik trouwens wel een lompe fout gemaakt. Ging richting de snelweg en moest invoegen, middenbaan goed in de gaten gehouden en ik had ruimte om in te voegen, dus wilde ik invoegen. Kwam er van de linkerbaan net een auto aan die juist op datzelfde punt naar de middenbaan ging, en ik had dat totaal niet in de gaten want ik dacht toen "middenbaan vrij, dus ik kan invoegen". Instructeur greep toen de stuur en vertelde mij dat ik echt ook op de linkerbaan moest letten voor mensen die ook richting de middenbaan gingen en als dit tijdens het examen was gebeurd ik gezakt zou zijn geweest.
Om toch even ontopic te reageren: hardop zeggen wat je doet/ziet en een babbeltje proberen te maken met de examinator lijken mij beide inderdaad geen goede ideeen. Gewoon goed geconcentreerd blijven rijden en kijken.
Huh... ik meen te herinneren dat ik gewoon meteen kon ophalenTrailBlazer schreef op donderdag 10 april 2008 @ 12:58:
Dat lijkt me niet handig gezien het feit dat je 5 werkdagen moet wachten op je rijbewijs
[ Voor 6% gewijzigd door _avalanche_ op 10-04-2008 15:26 ]
Ik ga niet een kopje koffie drinken als ik aan het lessen benGluten Parody schreef op donderdag 10 april 2008 @ 14:25:
Precies! Aan iedereen die rijlessen heeft: vergeet vooral niet om een beetje te genieten van het rond crossen in de lesauto. Desnoods een gezellig muziekje aan, en af en toe ergens een kop koffie (+sprits) pakken met je instructeur. Autorijden is leuk!
![]()

Discord kanaal: https://discord.gg/X3CqdTKd
Motor 2x laten afslaan bij een verkeerslicht. Dit heb ik echt nog nooit gehad, zeker niet als je al een stuk heb gereden.
Ik zat echt te slapen ofzo, vergat zelfs te kijken af en toe.
Volgende keer niet eerst van 7:00 tot 12:00 werken en dan gaan lessen.

[ Voor 4% gewijzigd door WhizzCat op 10-04-2008 16:48 ]
Gezocht: netwerkbeheerder
Als je het niet aan een 6-jarige kan uitleggen, snap je er zelf ook niks van! - A. Einstein
Verwijderd
Dat gebeurde me dus vanmiddag ook, schrok er zelf vanMaksvr schreef op woensdag 09 april 2008 @ 19:30:
Maar je staat daar dus wel 10 seconden stil op die helling, en ik mocht dus de hellingproef gaan doen. Het regende die avond een beetje dus het was ook lekker glad. Ik op de rem, boompje ging omhoog en ik was als de dood dat ik hem liet afslaan. Was alleen niet zo voorzichtig met de koppeling en maakte héél veel toeren waardoor ik met piepende banden weg reed. Veel bekijks, ook van twee agenten op hun fiets maar ze glimlachten gelukkig alleen maar
.
Gisteren rijbewijs opgehaald, ben de 27e geslaagd bij de 2e keer afrijden, en sinds vandaag een autootje.
Een hyundai atos spirit, rijd absoluut anders dan de auto's waar ik tot nu toe in heb gereden (begon met een landrover te lessen, toen een degelijk volkswagentje, en voor de deur hadden we tijdelijk een oude volkswagen golf die ik afentoe naar voren en achteren reed om de moter afentoe draaiende te houden, en vlak voor m'n 2e keer afrijden 1maal in de hyundai matrix van m'n vader gereden).
Schakelt vreemd omdat het wat krapper is qua beenruimte, gevoelig in zijn 1, dus het eerste ritje was extra spannend.
Maar toen mijn vriend thuis was meteen een 2e ritje gewaagd en dat ging al beter
Naja, ik heb godzijdank eindelijk m'n rijbewijs (zoveel jaren uitgesteld, en uiteindelijk is het best meegevallen) en dan eindelijk wat mobieler dan afhankelijk te zijn van ov, anderen of de scooter
Gelukkig wel.
.
Verwijderd
2 jaar geleden kon ik mijn autorijbewijs direct ophalen. Dus het is nog niet zo heel lang zo.TrailBlazer schreef op donderdag 10 april 2008 @ 13:18:
Dat is al minimaal een paar jaar niet meer zo. Toen ik mijn motorrijbewijs haalde moest ik ook 5 dagen wachten totdat het nieuwe papiertje er was.
* Duinkonijn is blij met zijn papieren rijbewijs. het ziet er beter uit dan het plastic kaartje dat me pa heb
http://www.rdw.nl/NR/rdon...rdteenkaart17juli2006.pdf
[ Voor 29% gewijzigd door Duinkonijn op 10-04-2008 22:51 ]
Het is makkelijk om iemand zijn negatieve eigenschappen te benoemen, maar kan je ook de positieve eigenschappen benoemen?
Mijn rode papiertje was niet meer mooi na 2 keer per ongeluk in de wasmachineDuinkonijn schreef op donderdag 10 april 2008 @ 22:49:
vanaf 1 oktober 2006.
* Duinkonijn is blij met zijn papieren rijbewijs. het ziet er beter uit dan het plastic kaartje dat me pa heb
http://www.rdw.nl/NR/rdon...rdteenkaart17juli2006.pdf
Die kan wel prima in de was

Dat zeg ik....
[ Voor 9% gewijzigd door b00ster op 11-04-2008 09:51 ]
Verwijderd
Suc6, ik zal voor je duimen!!
Ik had gelezen dat je eerder was gezakt omdat je teveel remde/het verkeer niet goed door liet stroomen omdat je goed keek voordat je naar rechts ging.
Dat is echt belachelijk van die examinator van jou.
Maar goed, hopenlijk heb je vandaag 1tje die wel EERLIJK is want dat is tegenwoordig heel moeilijk voor die examinators.
Ps. ga je weer een banaan eten
Verwijderd
M'n nichtje had de hare ingesealed. "dat is handig dan kun je hem wassen"Biobakker schreef op vrijdag 11 april 2008 @ 09:09:
Mijn rode papiertje was niet meer mooi na 2 keer per ongeluk in de wasmachine
Haar snapte ik ook al niet. Hoe was je per ongeluk je hele portemonnee mee? Want daar zat ie in toch, als deze makkelijker in je portemonnee gaat.
/me heeft nog nooit z'n rijbewijs gewassen, ondanks dat ie nu ook een pasje heeft (groen weliswaar) en het dus had kunnen proberen.
Hoe veel lessen heb je gehad? Even terugvallen is normaal na een tijdje, volgens m'n oom gebeurd dat bij iedereenKrizzie schreef op donderdag 10 april 2008 @ 16:04:
Blegh, vandaag ging m'n les klote zeg.
Motor 2x laten afslaan bij een verkeerslicht. Dit heb ik echt nog nooit gehad, zeker niet als je al een stuk heb gereden.
Ik zat echt te slapen ofzo, vergat zelfs te kijken af en toe.
Volgende keer niet eerst van 7:00 tot 12:00 werken en dan gaan lessen.
PV 4915wp op oost, 2680 wp op west, 1900 wp op zuid. pvoutput - AUX 8 kW bi bloc
Overigens heb ik nog een papiertje en hoewel hij nooit uit mijn geldhoes wordt gehaald, is hij toch al versleten...Rara. Geef mij dat pasje maar!
Verwijderd
Hehe, klinkt als mijn afrijdenVerwijderd schreef op vrijdag 11 april 2008 @ 10:30:
[...]
Suc6, ik zal voor je duimen!!
Ik had gelezen dat je eerder was gezakt omdat je teveel remde/het verkeer niet goed door liet stroomen omdat je goed keek voordat je naar rechts ging.
Dat is echt belachelijk van die examinator van jou.
Maar goed, hopenlijk heb je vandaag 1tje die wel EERLIJK is want dat is tegenwoordig heel moeilijk voor die examinators.
Ps. ga je weer een banaan eten
De eerste keer ben ik gezakt op het feit dat ik te voorzichtig reed over bijv een hele drukke rotonde met veel scholieren (voor een school), omdat ik goed probeerde in te schatten hoe de fietsers zouden handelen, dat was dus "gassen gassen gassen!!" aldus de examinator met een ingetrapt gaspedaal van de examinator.
De 2e keer ook om 15:50, en had van te voren banaan gegeten, en geslaagd
Had toen dezelfde examinator, die toen gelukkig aan de praat met me ging, waardoor ik meer kon ontspannen, minder nadenken, en minder (te) goed opletten, en daardoor beter/natuurlijker rijden.
Dus b00ster, sukses!!
Verwijderd schreef op vrijdag 11 april 2008 @ 10:30:
[...]
Suc6, ik zal voor je duimen!!
Ik had gelezen dat je eerder was gezakt omdat je teveel remde/het verkeer niet goed door liet stroomen omdat je goed keek voordat je naar rechts ging.
Dat is echt belachelijk van die examinator van jou.
Maar goed, hopenlijk heb je vandaag 1tje die wel EERLIJK is want dat is tegenwoordig heel moeilijk voor die examinators.
Ps. ga je weer een banaan eten
Succes man.
Gewoon relaxed rijden, goed kijken (niet overdreven, nergens voor nodig, maar toch wel weer op een manier zodat ze zien dat je kijkt) en voor de rest lekker ontspannen blijven.
Mwaah ik vind persoonlijk in de zon rijden niet zo heel fijn hoor.. doe mij maar een mooi wolkendekje.Dennahz schreef op vrijdag 11 april 2008 @ 13:04:
[...]
Succes man.Je hebt het getroffen met het weer!
Tijdens m'n examen was er ook veel zon, en k was al beetje gespannen, dus vrij veel zweten in die auto dan.. Daarnaast is het zicht een stuk minder met die zon..
Verwijderd
Ik had een dik uurtje geleden examen. Geslaagd



Had ik eigenlijk niet verwacht, vanochtend ging de les echt bagger, ik sliep nog half in de auto (heb vannacht ook niet goed geslapen) en raffelde vooral het kijken af. Ook het examen begon al niet goed, na 2 meter sloeg m'n motor al meteen af
Maandag aanvragen en eind van de week maar eens wat kilometers gaan maken
Sorry!.... ZonGamepie56 schreef op vrijdag 11 april 2008 @ 13:09:
[...]
Mwaah ik vind persoonlijk in de zon rijden niet zo heel fijn hoor.. doe mij maar een mooi wolkendekje.
Tijdens m'n examen was er ook veel zon, en k was al beetje gespannen, dus vrij veel zweten in die auto dan.. Daarnaast is het zicht een stuk minder met die zon..
En iedere geslaagde ook weer gefeliciteerd he
Zin in pizza? Probeer 'mijn' pizzarecept eens! Laatste versie pizzarecept Blog:KookKompas
Verwijderd
Dat mag niet nee. Het rijbewijs is een staatsdocument en daar mag je helemaal niks mee doen. Politie en hulpdiensten moeten het document op echtheid kunnen controleren en als het geplastificeerd is is dit niet mogelijk. En grote kans dat de lieftallige zus een boete voor het plastificeren krijgt mocht het eens gecontroleerd worden.Halfkakkende schreef op vrijdag 11 april 2008 @ 11:28:
Even offtopic: Volgens mij mag je je rijbewijs helemaal niet plastificeren?
Feeling lonely and content at the same time, I believe, is a rare kind of happiness
Bromfiets stopte helemaal terwijl hij voorrang had,
Auto liet ik uitrollen, maar gezien het feit dat hij stopte dacht dat ik dus voorang had
(waarom stopte hij anders?)
Heb het nu echt even gehad met het CBR!
Verwijderd
En 3 rijscholen gehad
De 1e 2 waren echt kleintjes (1 instructeur en thats it) en die hielden me ook aan het lijntje dat t allemaal wel goed zat
Bij de 2e heb ik examen gedaan en dus gezakt
Daarna ben ik naar een hele grote gegaan (Dek verkeersschool) en toen ging het ineens heel snel en heel goed
Die man (paar jaar ouder als mij maar
Anderen deden dat meestal op t einde bespreken, hij juist direct, dus auto aan de kant en bespreken
Paar lessen, toen examen, en geen enkele fout, net alleen de opmerking dat ik wel es wat harder mocht rijden (wat de instructeur niet begreep omdat ik nogal een sportieve rijstijl heb:P)
Imitation is the sincerest form of flattery
Stressed is desserts spelled backwards
Zou me niet gerust voelen zonder op zonnige dagen want je ziet soms vrij weinig!
jammer, straks weer op voor de 3e keer? Wel die banaan doen de volgende keer..b00ster schreef op vrijdag 11 april 2008 @ 17:14:
Gezakt, ingreep...
Bromfiets stopte helemaal terwijl hij voorrang had,
Auto liet ik uitrollen, maar gezien het feit dat hij stopte dacht dat ik dus voorang had
(waarom stopte hij anders?)
Heb het nu echt even gehad met het CBR!
Toen ik gezakt was dacht ik ook van ik ben de enige die het nooit zal halen, hopeloos.
Maar soms zit het mee en soms zit het tegen. De 2e keer na een aantal bananen moet ik zeggen ben ik wel geslaagd.
Dus een paar bananen nemen, misschien cliché maar het helpt echt.
[ Voor 10% gewijzigd door Arsenius op 12-04-2008 00:02 ]
Gewoon goed eten van to voren en naar de wc gaan (nodig moeten poepen onder examen is denk ook niet alles
Oja, op tijd naar bed gaan de avond ervoor helpt ook; was al om 23.00 naar bed gegaan en sliep pas 2uur later van de zenuwen, maar wel lekker uitgerust de volgende dag
Verwijderd
Verwijderd
Het was ook wezelijk merkbaar voor m'n rijinstructeur, en ook de examinator zag dat ik het absoluut wel kon, maar door de spanning en stress kwam het er niet uit (geen grote fouten, maar te afwachtend, en wat kleine onhandige dingetjes, de eerste keer had ik ook net een uur voor het examen vervelend nieuws gehad over de kleine meid in m'n buik, wat achteraf meevalt gelukkig, maar toen zat ik ff goed in de rats, maar doordat ik juist de moeilijkere dingen wel goed deed aldus de examinator had hij zoiets van je kan het wel, maargoed, toch niet geslaagd de eerste X).
Druk op mezelf leggen en gespannen zijn maakt bij mij een wezelijk verschil in het rijden, geen grote dingen, maar wel onhandige dingen. Ik merkte het ook eergisteren met de eerste keer zelf op pad, dat mijn vriend naast me zat met rijden de 2e rit voelde ik me al een stuk relaxter en ging het rijden ook lekker.
De bananen; ik had er nog nooit van gehoord, maar m'n stiefmoeder zei het.
Heb dus idd bananen gegeten voor het 2e examen, nou, denk dat het niet echt verschil uitmaakte hoor, het grote verschil was dat de examinator en ik gingen kletsen en ik daardoor dit keer wel kon ontspannen (op gevoel/automatische piloot rijd ik prima).
En de 2e keer was ik absoluut zenuwachtiger dan de eerste keer, omdat ik voor 1 april wilde slagen, en het potje voor het rijbewijs ook wel een beetje leeg was aangezien we momenteel veel andere kosten hebben met een kleine op komst en verbouwing, plus ik kwam met die dikker wordende buik steeds moeilijker de leswagen in
Discord kanaal: https://discord.gg/X3CqdTKd
Even de boekhandel opbellen oid.
[ Voor 24% gewijzigd door een moderator op 13-04-2008 03:22 . Reden: Bericht ont-warezd. ]
De 1e en 2e keer had ik echt een schijt-examinator. Praten met ze kon je amper, want het interesseerde ze niet echt wat je allemaal zei en de onderwerpen waar zij over wilden praten, interesseerde mij dan weer geen hol. Vooral de 1e examinator, welke een invaller was, was een chagerijn.
De 3e keer had ik een spontaan vrouwtje als examinator en daar klikte het veel beter mee. Ik ben toen ook veel relaxter gaan rijden en ben toen zonder problemen geslaagd.
Ik heb nu sinds 05-10-2006 mijn rijbewijs en heb toen direct mijn 1e auto gekocht. Dit was een Opel Tigra 1.6 van 1996. Deze heb ik tot augustus vorig jaar gehad. Die auto lag als een blok op de weg, maar had niet veel comfort en was toch wat te krap. Nu heb ik sinds augustus een donkerblauwe Audi A3 (model 8L) 1.8 van 1999. Heb hier al het 1 en ander aan veranderd. Er zitten nu de facelift koplampen -en achterlichten op. Evenals witte knippers op de flanken, een chroomstrip op de kofferbak zoals de nieuwere Audi's ook hebben en zit er sinds gisteren Xenon-verlichting in.
Ik ga mijn auto absoluut niet ''versjonnieficieren''. Gewoon subtiele wijziginging die de auto net ff wat frisser doet lijken. Ik wil alleen nog es 17'' velgen en een iets grotere dakspoilertje. Dan is ie wat mij betreft helemaal af.
Dit laatste is een beetje offtopic misschien, maar daar ontkom je eigenlijk niet aan in een topic als dit.
| DELL XPS 15 Haswell QHD | APPLE iPhone X Silver | APPLE iPad Air |
De A28 in de buurt van Hoogeveen is een en al opgebroken. Met smalle stroken (tussen betonblokken en rood/witte borden). De op en afritten zijn derhalve ook vrij knullig en zeer kort. Ik wil de A28 oprijden en moest gelijk invoegen in de drukte. Ik dacht dat ik het goed ingeschat had maar degene waar ik voor wilde kon geen gas loslaten omdat er iemand hem zat. Volle toeter en ik vol in de ankers om op 30cm voor het einde van de invoegstrook voor de blokken tot stilstand te komen. Mijn vriendin had het zwaarder dan ik haha. Man dat was schrikken
webstek // Urenwerk - horlogeblog // mijn fotogear en beste fotos // Instagram @jazzper_nl
Verwijderd
DRUTEN - Een 38-jarige man uit Druten heeft zaterdagmorgen de buurt wakker [..] Buurtbewoners belden de politie [..] Agenten maakten de man wakker en merkten dat hij te veel had gedronken. Ze waarschuwden hem dat hij niet meer mocht rijden.
[..]
Even later zagen ze de man toch rijden. Hij is aangehouden. Daarbij bleek dat hij geen rijbewijs had en ook nog diverse boetes had openstaan.

... ¿!?
...Dat ie nog een waarschuwing kreeg... en dan nog gaan rijden
Had vandaag nog een mafkees bijna in m'n zijkant .. Reed bij de gamma in velserbroek richting de mcdonalds. Op die weg staan rechts gewoon allemaal auto's geparkeerd. Vlak voordat ik langs een auto reed kwam die opeens het parkeervak uit...kon haar nog net ontwijken.... Ongelofelijk dat sommige mensen gewoon zonder te kijken de weg op durven te rijden...
[ Voor 20% gewijzigd door Glashelder op 13-04-2008 00:33 ]
PV 4915wp op oost, 2680 wp op west, 1900 wp op zuid. pvoutput - AUX 8 kW bi bloc
Ik ben er vandaag ook langs gekomen, het is inderdaad een belachelijk stukje.Jazzper schreef op zaterdag 12 april 2008 @ 23:30:
De A28 in de buurt van Hoogeveen is een en al opgebroken. Met smalle stroken (tussen betonblokken en rood/witte borden). De op en afritten zijn derhalve ook vrij knullig en zeer kort. Ik wil de A28 oprijden en moest gelijk invoegen in de drukte. Ik dacht dat ik het goed ingeschat had maar degene waar ik voor wilde kon geen gas loslaten omdat er iemand hem zat. Volle toeter en ik vol in de ankers om op 30cm voor het einde van de invoegstrook voor de blokken tot stilstand te komen. Mijn vriendin had het zwaarder dan ik haha. Man dat was schrikken
Ik ging nog extra langzaam zodat iemand in kon voegen.. die deed uiteindelijk niks en ging vlak voor het einde van de strook stilstaan.. dus reed ik maar verder.
Dat was jij niet toevallig he in een rode auto
Bedenk me net dat ik bijna uit mijn puntenrijbewijs ben, niet dat het zoveel boeit want ik heb toch geen punt gehaald, maar toch leuk
[ Voor 6% gewijzigd door Xof op 13-04-2008 00:49 ]
@xof: nee nieuwe zwarte clio en ik kreeg geen ruimte
webstek // Urenwerk - horlogeblog // mijn fotogear en beste fotos // Instagram @jazzper_nl
Als jij onder invloed van harddrugs gaat rijden hoop ik niet alleen dat je destijds gezakt bent maar bovendien ook dat je nooit je rijbewijs gaat halen.Verwijderd schreef op zondag 13 april 2008 @ 00:13:
Zelf heb ik een lijntje coke genomen. Het geeft je wel een god-gevoel, maar zorgt er ook voor dat je super relaxed gaat rijden.

'E's fighting in there!' he stuttered, grabbing the captain's arm.
'All by himself?' said the captain.
'No, with everyone!' shouted Nobby, hopping from one foot to the other.
Het scheelt ook dat mn rijbewijs mn brood is, maar dat is niet de grootste beweegreden. Een ieder die onder invloed van drank danwel drugs gaat rijden mag wat mij betreft het papiertje inleveren en voor de rest van zijn/haar leven met het OV. Je maakt van je auto dan een moordwapen (je rijdt zonder enig idee met ~1000kg staal rond, m.a.w. jij mag nooit meer op de weg komen).
Daarom mag van mij de marge ook gewoon naar 0, in plaats van 0,5 promille (of 0,2 voor beginnende bestuurders).
Evil in general does not sleep, and therefore doesn't see why anyone else should. | There is no "i" in denial. | There is no "i" in TEAM, but there is ME!
Ik durf die verantwoordelijkheid voor medepassagiers en de rest van het verkeer te nemen, maar zonder toevoegingen
Gezocht: netwerkbeheerder
Als je het niet aan een 6-jarige kan uitleggen, snap je er zelf ook niks van! - A. Einstein
Het is vreemd dat mensen het overduidelijk vinden dat je met een biertje op niet zou mogen rijden, terwijl ze na een slechte nacht gewoon weer in de auto stappen om naar hun werk te gaan. Zo zijn er nog tal van andere zaken die veel minder opvallen dan 'een biertje drinken', maar die feitelijk dezelfde of grotere risico's opleveren.WhizzCat schreef op zondag 13 april 2008 @ 11:07:
Helemaal mee eens. Rijden onder invloed kan gewoon echt niet. Niet voor jezelf, niet voor het medeverkeer en niet voor je passagiers.
Ik stap na diner met twee wijntjes bij mijn ouders gerust in de auto om mij en mijn vriendin terug naar huis te rijden. Recent vader geworden automobilisten in de ochtendspits, die zijn pas gevaarlijk. Niet dat dat mij er van weerhoudt om in de auto te stappen na een slechte nacht.
[ Voor 4% gewijzigd door Confusion op 13-04-2008 11:42 ]
Wie trösten wir uns, die Mörder aller Mörder?
PV 4915wp op oost, 2680 wp op west, 1900 wp op zuid. pvoutput - AUX 8 kW bi bloc
Want je let dan echt slecht op.. zo van okay keihard langs straten van rechts rijden en dan denken goh, ik had daar wel even vaart mogen minderen anders had er eentje in me flank gezeten.

Verwijderd
Ik heb voor mijn examen 'n banaan, 'n cappucino en een sigaret in mijn gezicht gestopt en ben toen geslaagdVerwijderd schreef op zaterdag 12 april 2008 @ 10:11:
De bananen; ik had er nog nooit van gehoord, maar m'n stiefmoeder zei het.
Heb dus idd bananen gegeten voor het 2e examen, nou, denk dat het niet echt verschil uitmaakte hoor, het grote verschil was dat de examinator en ik gingen kletsen en ik daardoor dit keer wel kon ontspannen (op gevoel/automatische piloot rijd ik prima).
Werkt altijd de 3 pijlers voor succes SCN.
S = Suiker
C = Caffeïne
N = Nicotine

quote: http://www.cbr.nlGevaarherkenning
Het onderdeel gevaarherkenning is nieuw. En telt het eerste half jaar van 2008 niet mee voor de uitslag van je theorie-examen. Zo heeft iedereen de kans om aan dit nieuwe onderdeel te wennen.
De gevaarherkenningsvragen beantwoord je door aan te geven wat je in deze situatie zou doen:
* remmen (dat wil zeggen flink snelheid verminderen of zelfs stoppen);
* gas loslaten (dat wil zeggen extra attent zijn en voorbereid zijn op een andere gedragskeuze);
* of niets (dat wil zeggen gewoon door blijven rijden met dezelfde snelheid).
Wanneer telt gevaarherkenning wél mee?
Vanaf medio 2008 (exacte datum nog niet bekend) wordt het onderdeel gevaarherkenning uitgebreid. Vanaf dat moment tellen de vragen mee voor de einduitslag. Het aantal vragen over wetten en regels neemt dan af.
Discord kanaal: https://discord.gg/X3CqdTKd
Die tellen nu niet mee, paar vrienden van me hadden week terug theorie gedaan en die vragen telden niet mee.Razor.Timo schreef op zondag 13 april 2008 @ 17:25:
Tellen die inzicht vragen nou al mee? Op de CBR site staat dit namelijk:
[...]
Canon 6D | EF 17-40 f/4L | EF 70-200 f/4L | 50 f1.8 | Oude meuk
Dit topic is gesloten.