Hebben jullie het NOS Journaal niet gezien?
Een Veolia wadloper heeft schade
Boompje door de voorruit!
Het zit Veolia ook niet mee he...

Een Veolia wadloper heeft schade

Het zit Veolia ook niet mee he...
Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.
Alleen heb je daar zo weinig aan als die boom die op het spoor ligt ook even de bovenleiding omver getrokken heeft, wat op veel plaatsen het geval is.LauPro schreef op vrijdag 19 januari 2007 @ 03:19:
Ik zat afgelopen avond te denken. De meeste treinen rijden niet vanwege bomen op de rails wordt er gezegd. Waarom monteren ze dan niet van die 'bisonvangers' voor de treinen? Bedoel dan kan je op zijn minst met een gangetje van 30 KM/uur die boom even wegduwen en je kan weer verder. Zal lang niet altijd helpen maar voorkomen in ieder geval dat het spoorwegennet compleet stil komt te liggen lijkt me.
Virussen? Scan ze hier!
Serve The Humanity , Be Server
"The shell stopped unexpectedly and Explorer.exe was restarted."
Je ziet toch waar er stremmingen zijn? Dan weet je dus ook waar er wel treinen rijden. Geen stremming = het rijdt. Desnoods kijk je ook nog even op de actuele vertrektijden op de NS-site om te zien of 't een beetje soepel loopt.Neoz schreef op vrijdag 19 januari 2007 @ 08:51:
Moet naar Almere CS toe vanmorgen vanaf Den Haag, maar kan nou niet echt zien of ik er nu ga komen of niet, is er een site buiten NS/Teletekst/9292OV waar ik kan kijken hoe lang ik er over ga doen en er dan uiteindelijk toch nog kom ?
[ Voor 14% gewijzigd door Luke! op 19-01-2007 10:40 ]
Ik had wel een foto gezien van een aantal reizigers wat een spoor vrij probeerde te makenwildhagen schreef op vrijdag 19 januari 2007 @ 08:44:
[...]
Alleen heb je daar zo weinig aan als die boom die op het spoor ligt ook even de bovenleiding omver getrokken heeft, wat op veel plaatsen het geval is.
Daarnaast wil je zo'n boom niet zomaar wegduwen en doorrijden, want wie zegt je dat het spoor niet beschadigt is, met een ontsporing als mogelijk gevolg?
☎ Telecommunicatie van vroeger
🚅Alles over spoor en treintjes
Bron: Ns Internationaal. Vannochtend reedt de ICE 223 niet verder naar zijn eindbestemming. Alle reizigers moeten er in Ah uit. Er stonden om 12:00 nog veel reizigers die naar Duitsland moesten bij het Internationaal loket @ Ah.ICE International Amsterdam - Frankfurt
IC Amsterdam/Schiphol - Berlijn
Door herstelwerkzaamheden bij de Duitse Spoorwegen is er op dit moment geen treinverkeer van en naar Duitsland mogelijk.
De prognose is, dat deze situatie tot in de namiddag gaat duren. Het treinverkeer met Duitsland zal waarschijnlijk pas na 16.00 uur worden hervat.
Bron: Prorail.Stormschade Nederland
Vanaf 15.00 uur waren er in Nederland geen beperkingen meer. Het treinverkeer met Duitsland ondervindt nog hinder op de trajecten Arnhem - Emmerich - Duisburg en Venlo - Monchengladbach.
Hier is door bomen op het spoor geen treinverkeer mogelijk. Het traject Venlo - Monchengladbach is naar verwachting zaterdagmorgen om 6.00 uur weer beschikbaar. Het traject Arnhem - Emmerich - Duisburg zal morgen ook nog gestremd zijn. NS Internationaal zet bussen in voor reizigers in het bezit van een reservering voor ICE-treinen. Deze bussen rijden tussen Arnhem en Keulen. De DB zet bussen in voor de reizigers tussen Venlo en Monchengladbach.
[ Voor 38% gewijzigd door IJnte op 19-01-2007 21:01 . Reden: Int verkeer licht nog plat. ]
Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com
Haha als je hem kan vinden moet je hem ff posten eigenlijk. Wel komischAriën Clay schreef op vrijdag 19 januari 2007 @ 11:04:
[...]
Ik had wel een foto gezien van een aantal reizigers wat een spoor vrij probeerde te maken...
Ze maken het er zelf naar, getuige dit bericht:
nu.nlFNV Bondgenoten wil dat de Onderzoeksraad voor Veiligheid een onderzoek instelt naar de veiligheid bij het vervoersbedrijf Veolia. Dat bedrijf verzorgt sinds de ingebruikname van de nieuwe dienstregeling bijna al het openbaar vervoer in de provincie Limburg.
"We maken ons zorgen over de veiligheidsprocedures bij Veolia", zei bestuurster Janny Koppens van FNV Bondgenoten vrijdag. "Tijdens de storm van donderdag bleek het regiecentrum van Veolia opnieuw slecht bereikbaar, nadat een trein op de Maaslijn op een boom was gebotst. Dat kan echt niet."
Door het ongeval raakten enkele personen gewond. "Gelukkig liep niemand zware verwondingen op, maar als er niets gebeurt, is het wachten tot er doden vallen'', meent Koppens. Zij heeft inmiddels een klacht over Veolia ingediend bij de Onderzoeksraad, die wordt voorgezeten door Pieter van Vollenhoven.
"Gisteren was de verkeersleiding van Veolia slecht bereikbaar voor de machinist en het is niet de eerste keer dat wij zulke signalen ontvangen'', aldus Koppens.
"De afgelopen tijd is het ook voorgekomen dat buschauffeurs klappen opliepen, waarna ze geen contact konden krijgen met het regiecentrum. In zijn algemeenheid is het contact tussen de chauffeurs en het regiecentrum belabberd.''
De gebrekkige communicatie tussen de werkvloer en de verkeersleiding is niet het enige probleem waarmee Veolia kampt. "De reizigers worden ook niet goed geïnformeerd door Veolia'', zei Koppens.
Virussen? Scan ze hier!
[ Voor 6% gewijzigd door Luke! op 20-01-2007 10:49 ]
Denk je een leuke vakantie te gaan hebben. Tja als er echt stremmingen zijn dan kan de DB daar ook niet veel aan doen. Ik heb wel et idee dat prorail het allemaal vrij snel hersteld heeft. Misschien is er in duitsland wel meer schade, maar het lijkt daar toch langer te duren..Luccus schreef op zaterdag 20 januari 2007 @ 00:23:
Uiterst triest is het gebeuren rondom de drie EETC Alpen expressen vanavond. Vanwege het nog steeds gestremd zijn van Venlo en Emmerich zou er via Herzogenrath gereden worden. Op het laatste moment werd ACTS ingehuurd voor loc+personeel (Heerlen-Herzogenrath is diesel), dat door een zeer snelle machinist - ondanks dat hij eerst nog een loc moest halen - maar enkele minuten na de skitrein in Sittard aankwam. Daar locwissel, de trein vertrok naar Heerlen terwijl de tweede ook al binnenstond en een derde onderweg was. DB weigert de treinen echter binnen te laten en dus staan ze alle drie nu in Heerlen en Maastricht te wachten op wat er morgenochtend verder gaat gebeuren.
Edit: Nog triester wordt het, de treinen zijn inmiddels op weg terug naar Utrecht....
[ Voor 5% gewijzigd door IJnte op 20-01-2007 13:07 ]
Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com
[ Voor 44% gewijzigd door Luke! op 21-01-2007 01:33 ]
nu.nlOok het treinverkeer ondervindt zondag nog last van de storm. Tussen Ommen en Mariënberg in Overijssel raakte het treinverkeer ontregeld doordat een boom om het spoor lag. De boom is verwijderd en het treinverkeer komt weer op gang. Ook een blikseminslag bij Leeuwarden zorgt voor vertragingen op het spoor.
Virussen? Scan ze hier!
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Huh, storm? heb ik wat gemist? Ik ben gisteravond na m'n werk (23:00) gewoon naar huist toe gefietst maar heb verrek weinig mee gekregen van de wind.wildhagen schreef op zondag 21 januari 2007 @ 11:50:
Na de storm van vannacht weer overlast op het spoor:
[...]
nu.nl
Gelukkig deze keer vrij beperkt dus
HENG HENG
Het ligt aan de situatie. Als de bovenleiding is beschadigd houdt het snel op inderdaad maar wanneer er gewoon een fikte tak op het spoort ligt lijkt het me ideaal. Of rijden ze nu dan ook al door? Of stapt de machinist uit om die tak van het spoor te halen?wildhagen schreef op vrijdag 19 januari 2007 @ 08:44:
Alleen heb je daar zo weinig aan als die boom die op het spoor ligt ook even de bovenleiding omver getrokken heeft, wat op veel plaatsen het geval is.
Daarnaast wil je zo'n boom niet zomaar wegduwen en doorrijden, want wie zegt je dat het spoor niet beschadigt is, met een ontsporing als mogelijk gevolg?
Zo'n loc heeft nogal een vermogen dus volgens mij is het niet zo moeilijk om een klein beetje harder te gaan in dit soort situaties? Wordt hier eigenlijk op gecontrolleerd?Luccus schreef op zaterdag 20 januari 2007 @ 00:23:
Op het laatste moment werd ACTS ingehuurd voor loc+personeel (Heerlen-Herzogenrath is diesel), dat door een zeer snelle machinist - ondanks dat hij eerst nog een loc moest halen - maar enkele minuten na de skitrein in Sittard aankwam.
Inkoopacties - HENK terug! - Megabit
It is a war here, so be a general!
Tussen 4 en 8 uur (ongeveer, iig hier) heeft het behoorlijk gestormd, maar lang niet zo erg als afgelopen donderdag. Was overigens ook door het KNMI voorspeld.Spacecowboy schreef op zondag 21 januari 2007 @ 13:08:
[...]
Huh, storm? heb ik wat gemist? Ik ben gisteravond na m'n werk (23:00) gewoon naar huist toe gefietst, maar heb verrek weinig mee gekregen van de wind.
Ik werd vannacht wel even wakker door een donderklap, maar ik zou geen idee hebben gehad hoe laat dat was...
Virussen? Scan ze hier!
HENG HENG
Wat heeft dat ermee te maken? Ik doel op dat de vervoerder de zaak snel geregeld heeft en loc met personeel op weg kan sturen, niks meer en niks minder. De ATB bepaalt je maximumsnelheid dus je kunt in de regel niet veel harder rijden dan de baanvaksnelheid (máár, een G1206 mag los maar 100 km/h, maar dat kan de ATB niet aan dus mag je volgens de beveiliging harder) en ja, daar wordt op gecontroleerd (al het materieel heeft ook automatische ritregistratie, soort tachograaf dus).LauPro schreef op zondag 21 januari 2007 @ 13:08:
[...]
Zo'n loc heeft nogal een vermogen dus volgens mij is het niet zo moeilijk om een klein beetje harder te gaan in dit soort situaties? Wordt hier eigenlijk op gecontrolleerd?
Voor wat takken op het spoor wordt het treinverkeer natuurlijk niet stilgelegd.LauPro schreef op zondag 21 januari 2007 @ 13:08:
[...]
Het ligt aan de situatie. Als de bovenleiding is beschadigd houdt het snel op inderdaad maar wanneer er gewoon een fikte tak op het spoort ligt lijkt het me ideaal. Of rijden ze nu dan ook al door? Of stapt de machinist uit om die tak van het spoor te halen?
[ Voor 26% gewijzigd door Luke! op 21-01-2007 13:41 ]
Mja dat was dus o.a. bij mij in de straat. Dak van minimaal een van de huizen hier was beschadigd, stond een brandweerwagen voor de deur. Verder niet opgelet ei'k.wildhagen schreef op zondag 21 januari 2007 @ 13:09:
[...]
Inclusief windhoos in Noord-Holland etc, zie nu.nl.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
en'Dienstregeling NS leidt tot gebreken aan treinen'
Uitgegeven: 24 januari 2007 07:54
Laatst gewijzigd: 24 januari 2007 11:41
AMSTERDAM - De nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen (NS) zorgt voor gebreken aan de treinen. Treinen zouden te lang met vierkante wielen blijven rijden, wat de kans op ontsporen vergroot. Dat zeggen de spoorwegvakbonden FNV en VVMC woensdag in het Algemeen Dagblad.
De rijtijden van de treinen leggen zoveel druk op het bedrijf dat al het materieel continu moet worden ingezet, waardoor er te weinig tijd is voor onderhoud.
Uit een overzicht van werkplaats Nedtrain zou ook blijken dat eind vorige week ruim driehonderd rijtuigen rondreden met gebreken, zoals deuren die niet open kunnen of defecte toiletten en verwarmingen.
"Omdat de tijd ontbreekt, kunnen veel defecten over het hoofd worden gezien", zegt FNV-bestuurder Roel Berghuis in de krant. "Er wordt pas gerepareerd op het moment dat het materieel echt niet meer verder kan." Ook de vakbaond VVMC wil opheldering van NS-Reizigers. "We willen weten welke gevolgen dit heeft voor de veiligheid", zegt VVMC-bestuurder Wim Eilert.
Kapot toilet
De NS ontkent dat het onderhoud onder de maat is. "De mankementen aan treinen zijn voornamelijk wc's die niet werken, deuren die niet open gaan of een kapotte verwarming", stelt woordvoerder Ronald Stevens. "Maar de veiligheid van de treinen is absoluut nooit in het geding."
Stevens erkent dat er direct na de invoering van de dienstregeling in december logistieke problemen waren. Hij zegt echter dat er nu voldoende tijd is om defecten aan te pakken. "De onderhoudsachterstand hebben we sinds december gehalveerd tot ongeveer 150 rijtuigen."
Reactie SP
De SP pleit voor een invoer van een APK voor treinen. Er moet wettelijk worden vastgelegd waar, wanneer en hoe treinen gecontroleerd moeten worden. Een commissie moet volgens de partij toezicht houden op naleving van de regels.
Vakbond wil overleg met NS na storm
AMSTERDAM - De vakbond FNV Bondgenoten wil overleg met de directie van de Nederlandse Spoorwegen naar aanleiding van de storm die donderdag het treinverkeer in het hele land platlegde.
De bond constateert dat het vervoerbedrijf veel zaken goed had geregeld, maar dat er ook fouten zijn gemaakt.
De complimenten en aanmerkingen staan in een brief die dinsdagmiddag is bezorgd bij de verantwoordelijke NS-directeur. De belangrijkste kritiek is gericht op de snelheid waarmee besloten werd de dienstregeling stil te leggen. Dat gebeurde donderdagavond uiteindelijk rond 19.00 uur.
Volgens FNV Bondgenoten had dit besluit veel eerder moeten worden genomen. „In de ochtend was al bekend dat het een heftige storm zou worden. Spreek met elkaar (ProRail, NS en politie) af wanneer de treindienst wordt stil gelegd voordat er ongevallen gebeuren. Nu waren we eigenlijk te laat, gezien het ongeval in Midden Limburg”, luidt de kritiek.
De vakbond pleit verder voor een duidelijker draaiboek voor het personeel van de Spoorwegen. „Op de ene standplaats is een aantal zaken voor het rijdend personeel wel geregeld en op de andere standplaats niet. Wij vinden dat dit anders moet”, schrijft FNV Bondgenoten. De vakbond wil heldere afspraken over onder meer de vergoedingen (taxi, hotel, autokosten) waarop NS-werknemers recht hebben in geval van extreme weersomstandigheden.
De NS krijgt lof voor de wijze waarop het bedrijf de klanten heeft opgevangen, met koffie, broodjes en noodopvang waar dat noodzakelijk was. De vakbond is minder te spreken over de manier waarop de bedrijfsleiding is omgesprongen met de eigen mensen. „Er is totaal niet nagegaan of al het rijdend personeel is terechtgekomen waar hij/zij moest zijn en of ze in veiligheid waren. Dit vinden we een hoogst kwalijke zaak.”
Volgens mij is dit al het geval voor zaken die de veiligheid aangaan? Remmen etc moeten toch elke 48 uur getest worden? Een defecte WC is misschien vervelend maar, als we de APK voor auto's als vergelijking gebruiken, dan is dat vergelijkbaar met een defecte airco, geen veiligheidsstoring. Er zijn binnen de NS ook richtlijnen wanneer een trein per direct uit dienst moet worden genomen (veiligheidsstoring). Op OVL een voorbeeld daarvan:De SP pleit voor een invoer van een APK voor treinen. Er moet wettelijk worden vastgelegd waar, wanneer en hoe treinen gecontroleerd moeten worden. Een commissie moet volgens de partij toezicht houden op naleving van de regels
Behalve die ene keer dat een Ut-collega een trein liet staan omdat het trappetje bij de cabinedeur van een mat '64 ontbrak. Daar heeft hij (terecht) een melding van een veiligheidsdtoring van gemaakt.
Tja, en dat ongeval was nu net op een traject waar de NS niets meer mee te maken heeft.Volgens FNV Bondgenoten had dit besluit veel eerder moeten worden genomen. „In de ochtend was al bekend dat het een heftige storm zou worden. Spreek met elkaar (ProRail, NS en politie) af wanneer de treindienst wordt stil gelegd voordat er ongevallen gebeuren. Nu waren we eigenlijk te laat, gezien het ongeval in Midden Limburg”, luidt de kritiek.
Verwijderd
BN/DeStemDe intercity's van en naar Zeeland stoppen vanaf december op alle negen stations in die provincie.
De reistijd tussen Vlissingen en Amsterdam neemt toe met acht minuten door extra stops in de stations Krabbendijke, Kapelle-Biezelinge en Arnemuiden, die tot voor kort met sluiting werden bedreigd.
Dat bleek woensdag tijdens een bijeenkomst op het provinciehuis in Middelburg. De NS had plannen om de stations te sluiten. Dat leidde tot Zeeuws verzet, waarna de Tweede Kamer uiteindelijk besloot dat de stations toch open moeten blijven.
Vanaf eind dit jaar verdubbelt het treinverkeer op de bewuste stations. Op alle Zeeuwse stations kunnen reizigers dan twee keer per uur instappen in een trein die rechtstreeks naar Amsterdam rijdt, zonder te hoeven overstappen in Roosendaal, zoals nu een keer per uur het geval is. In de omgekeerde richting rijden straks ook twee treinen per uur.
Virussen? Scan ze hier!
Verwijderd
[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 24-01-2007 21:19 ]
[ Voor 17% gewijzigd door wildhagen op 24-01-2007 21:43 ]
Virussen? Scan ze hier!
Verwijderd
Verwijderd
Daar rijden op dit moment ook dubbeldekkers op die daar maar net niet lang genoeg voor zijnVerwijderd schreef op woensdag 24 januari 2007 @ 23:35:
Santpoort-Zuid naar Santpoort-Noord is nog erger, daar kan je het volgende station als gewoon zien liggen.
Als ze daar 12 bakken ICR neer zetten, kun je achter in stappen en bij het volgende station er uit de voorste bak weer uit
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020
Ow was dat hetVerwijderd schreef op donderdag 25 januari 2007 @ 16:16:
Er was toch zo'n beetje de hele dag verstoring tussen Ut-Wd.
Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com
Idd. VIRM komt van opstelterrein af, rijdt over een wissel, machinist rijdt terug na overleg met de VL, trein verdeeld over twee sporen. Wat precies de oorzaak van ontsporen is (wissel opengereden of zo) is volgens mij nog niet echt bekend.
Signatures zijn voor boomers.
Is dit realistisch? In een bocht een boom tegen komen en dan op een paar meter stil staan. Zorgt een dergelijke boom al voor een ontsporing?
Delden, 23 januari 2007. Loc 6401 ontmoet een spoorboom. De rangeermachnist was alleen, vandaar dat de fotograaf aanbod een handje te helpen. Een en ander leverde hem zowel groene vlekken op zijn broek als een paar leuke plaatjes op. Foto's Hugo Richter.
Inkoopacties - HENK terug! - Megabit
It is a war here, so be a general!
Virussen? Scan ze hier!
Nou nee, want men is bij de wisselstraten aan de noordzijde, aan de zijkant van de wisselstraat (aan de kant van Lombok) en bij het nieuwe rangeerterrein bezig. Dus elke dag veel hesjes te zien.IJnte schreef op donderdag 25 januari 2007 @ 16:52:
[...]
Ow was dat hetIk zag wel een hoop mannetjes met gele hestjes staan aan die kant van Ut cs.. Verklaard een hoop
Het was een rangeermachinist, dus het zou me niet verbazen als de trein niet al te hard heeft gereden.Is dit realistisch? In een bocht een boom tegen komen en dan op een paar meter stil staan. Zorgt een dergelijke boom al voor een ontsporing?
[ Voor 22% gewijzigd door PolarBear op 25-01-2007 19:52 ]
Volgens de website van Nico was het bij Delden. Volgens mij ligt daar een industriespoortje, dus erg hard zal het zeker niet gegaan zijn.wildhagen schreef op donderdag 25 januari 2007 @ 18:50:
En op een paar meter stil staan kan best. Zo te zien is het een of andere industrielijn ofzo? Daar word sowieso al nooit zo hard gereden. En als hij niet beladen is (losse loc om iets op te halen ofzo) is de remweg ook al niet zo enorm. Met een vol beladen trein natuurlijk weer wel.
Signatures zijn voor boomers.
nu.nlHet traject van de lightrailverbinding RandstadRail tussen Loosduinen en station Den Haag Centraal gaat niet op maandag 29 januari open voor publiek. Vervoerder HTM heeft besloten de opening een week uit te stellen nadat tijdens proefritten tweemaal een treinstel ontspoorde. Dat maakte HTM zaterdag bekend.
Bij het eindpunt van de lijn, het Arnold Spoelplein in Loosduinen, liep woensdag- en vrijdagavond een treinstel uit de wissel. Niemand raakte daarbij gewond, het ging om een testtrein zonder passagiers. Uit veiligheidsoverwegingen heeft het vervoerbedrijf besloten een week langer testritten uit te voeren.
"We willen te allen tijde voorkomen dat reizigers het gevoel krijgen dat het reizen met RandstadRail niet veilig is." Vooralsnog gaat de moderne lightrailverbinding op maandag 5 februari voor het eerst met passagiers rijden, aldus HTM.
RandstadRail 3 is het enige traject van de openbaarvervoerlijn dat nog niet in gebruik is genomen. De lijnen tussen de Haagse Monstersestraat en Oosterheem in Zoetermeer en tussen Den Haag Centraal en Rotterdam Hofplein gingen eind oktober open. De Inspectie Verkeer en Waterstaat legde het vervoer op die trajecten eind november stil na een reeks ontsporingen. Bij het ernstigste incident raakten zeventien mensen gewond.
De ontsporingen op het nieuwe traject gebeurden op hetzelfde punt. Het gaat om een nieuw stuk rails, met nieuwe wissels. Het uitstellen van de RandstadRail 3 heeft voor reizigers weinig gevolgen. Op het traject rijdt nu nog een 'ouderwetse' tram. Het laatste stukje van de route kunnen reizigers gebruikmaken van een pendelbus, die daar ook al langer rijdt.
Virussen? Scan ze hier!
[ Voor 20% gewijzigd door CyBeR op 28-01-2007 17:59 ]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Ik heb even nagezocht hoe een SGMm eruit ziet, van buiten lijkt ie er wel op maar dan ken ik hem alleen in andere kleuren, maar van binnen lijkt hij er totaal niet op. De trein die ik bedoel heeft banken in plaats van stoelen en een donker interieur. Het ziet er een beetje jaren '70 of '80 uit, maar wel met de luxe van nu. Het is dus niet de SGMm.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Nee, het is ook geen Citypendel, de trein die ik bedoel ziet er beter/netter uit dan de Citypendel. Het kan de Citypendel ook niet zijn want ik heb in de trein gezeten op het traject Arnhem - Zwolle en ik heb hem, dacht ik, laatst gezien op het station Arnhem om te vertrekken naar Roosendaal.CyBeR schreef op zondag 28 januari 2007 @ 18:13:
Oh, bedoel je dan een ordinaire citypendel?
Hebben er dan citypendels op Zwolle gereden? Juist.CyBeR schreef op zondag 28 januari 2007 @ 18:13:
Oh, bedoel je dan een ordinaire citypendel?
Ze reden ook op Hlm en zelfs bij Zandvoort. Dus waarom zou zwolle onmogelijk zijn?Luccus schreef op zondag 28 januari 2007 @ 21:02:
[...]
Hebben er dan citypendels op Zwolle gereden? Juist.
Dat lijkt voor geen meter op SGM.Ik vermoed dat badkuip doelt op ICR (dus voor de verbouwing), toen reed dat immers planmatig op Zwolle - Roosendaal. Dat komt nu ook in Arnhem.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Juist dat is hem, ik bedoelde de ICR van na de verbouwing.Luccus schreef op zondag 28 januari 2007 @ 21:02:
[...]
Hebben er dan citypendels op Zwolle gereden? Juist.
Ik vermoed dat badkuip doelt op ICR (dus voor de verbouwing), toen reed dat immers planmatig op Zwolle - Roosendaal. Dat komt nu ook in Arnhem.
Er zijn ook uitvoeringen met stuurstandrijtuig en deze bedoelde ik ook, ik vind zelf wel dat deze op een SGM lijkt.CyBeR schreef op zondag 28 januari 2007 @ 21:03:
[...]
Ze reden ook op Hlm en zelfs bij Zandvoort. Dus waarom zou zwolle onmogelijk zijn?
[...]
Dat lijkt voor geen meter op SGM.
badkuip schreef op zondag 28 januari 2007 @ 21:09:
[...]
Juist dat is hem, ik bedoelde de ICR van na de verbouwing.
[...]
Er zijn ook uitvoeringen met stuurstandrijtuig en deze bedoelde ik ook, ik vind zelf wel dat deze op een SGM lijkt.
Maar in ieder geval bedankt mensen!
Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
☎ Telecommunicatie van vroeger
🚅Alles over spoor en treintjes
Omdat ze daar de afgelopen tien jaar nooit met enige regelmatig geweest zijn?CyBeR schreef op zondag 28 januari 2007 @ 21:03:
[...]
Ze reden ook op Hlm en zelfs bij Zandvoort. Dus waarom zou zwolle onmogelijk zijn?
Het is dan ook geen treinenkenner die de trein omschrijft. Treinofielenbrilletje afzetten dus.[...]
Dat lijkt voor geen meter op SGM.
Tsja, dat weet jij mischien. Maar ik kom nooit in Zwolle dus voor mijn belevingswereld is 't niet onmogelijkLuccus schreef op zondag 28 januari 2007 @ 23:56:
[...]
Omdat ze daar de afgelopen tien jaar nooit met enige regelmatig geweest zijn?
Nou ja bij ICRm stuurstanden kan ik me de verwarring voorstellen (is al eerder gebeurd in een eerder deel van dit topic zelfs, ongeschilderde losse kop van ICRm BDs die werd aangezien voor sprinterkop) maar pre-modernisering (zoals jij schreef) leek ICR in de verste verte niet op sprinters[...]
Het is dan ook geen treinenkenner die de trein omschrijft. Treinofielenbrilletje afzetten dus.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Goh in plaats van eens positief zijn, constructief bezig zijn, lijkt het erop dat deze club mensen alleen maar zoveel mogelijk wil saboteren.Reizigersorganisatie Rover wil dat er een strafrechtelijkonderzoek komt naar de problemen met de Randstadrail. Volgens de organisatie moet worden uitgezocht of het stadsgewest Haaglanden, de beheerder van Randstadrail, zaken heeft verzwegen voor de Inspectie voor Verkeer en Waterstaat.
Op de RandstadRail zijn diverse ongelukken gebeurd. Bij het ernstigste ongeval raakten 17 mensen gewond.
Diverse media meldden onlangs dat problemen met de wissels en het spoor niet zijn gemeld. Als dat blijkt te kloppen kan het volgens Rover niet zonder gevolgen blijven. "Als dat zo is, kunnen zij niet langer exploitant zijn van Randstadrail zijn en moet er een ander worden gezocht", zo zegt een woordvoerder. Het zou dan kunnen gaan om ProRail of de RET.
[ Voor 9% gewijzigd door zwahiel op 29-01-2007 14:33 ]
Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020
Verwijderd
[ Voor 12% gewijzigd door Verwijderd op 29-01-2007 16:36 ]
Als ze wat verzwegen hebben, dan is het de taak van de inspectie om te kijken, wanneer zij dat willen. Dan is het niet de taak van een stel uitgepruimde zurebommen om een zaak daar tegen te beginnen. Of moet ik zeggen een mediaoffensief, want dat 't enige wat ze schijnen te doen de laatste tijd. Ware hetses tegen vervoerders voeren...Verwijderd schreef op maandag 29 januari 2007 @ 16:34:
Ik vind dat rover in dit geval wel gelijk heeft hoor. Als Haaglanden inderdaad problemen heeft verzwegen om te voorkomen dat de Inspectie geen toestemming zou geven voor ingebruikname, is dat een bijzonder kwalijke zaak.
Bovendien heeft de firma P. uit U. niets met RR te maken.
Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020
Je weet hoe we dat in het Zuiden zeggen: "Mit meine besjeet zich ens eine."zwahiel schreef op maandag 29 januari 2007 @ 18:58:
[...]
En ik meende toch wel gelezen te hebben dat de firma P. uit U. daar wel degelijk het spoor beheerde...
Ben het niet zo vaak eens met ProRail, maar aan de andere kant... als straks treinen (bij wijze van spreken) de lucht invliegen omdat de bommen als voetzoekers in de rondte vliegen krijg je daar ook weer gezeik rond.Grote bedrijven in West-Brabant en Zeeland pikken het niet dat het (goederen)spoor tussen Vlissingen en Roosendaal vanaf 3 februari tien dagen volledig dichtgaat. Als ProRail niets anders verzint, volgt deze week een kort geding.
ProRail zegt met de rug tegen de muur te staan nu uit recente onderzoeken is gebleken dat de spoorlijn nabij het Vlissingse Sloegebied vergeven is van ‘wandelende’ bommen uit de Tweede Wereldoorlog.
Woordvoerder Eric Drent: „De Engelsen bombardeerden de zeedijk enorm, er liggen daar heel veel oude bommen. En die liggen niet stil. Juist door het intensieve en zware goederenvervoer ontstaan trillingen waardoor die bommen gaan bewegen. Je moet er niet aan denken wat er gebeurt als zo’n bom afgaat terwijl een trein met vloeibaar gas passeert. Dan heb je een gigantische ramp.“
Nu de bommen volgens ProRail gevaarlijk worden, zijn spoedreparaties nodig. „Die kunnen we echt niet uitstellen“, aldus Drent. Hij spreekt tegen dat ProRail de industrie die gebruik maakt van het spoor Vlissingen-Roosendaal te laat heeft geïnformeerd. Volgens de transport- en verladersorganisatie EVO zijn de bedrijven pas afgelopen donderdag op de hoogte gebracht van de afsluiting tussen 3 en 12 februari.
„Onze leden wisten van niets. Ze hebben grote transporten gepland. Er zijn nu uit alle windstreken schepen onderweg naar Vlissingen met auto’s en chemische producten. Die kunnen vaak alleen per spoor verder worden vervoerd. Als deze sluiting doorgaat, heeft het heel grote gevolgen. En niet alleen voor Vlissingen, ook voor bedrijven in bijvoorbeeld Bergen op Zoom“, meent Rienk-Jan Slotema van de EVO.
EVO vraagt ProRail om het werk in kleine brokken op te delen en het dan in de weekends en nachten uit te voeren. „Onmogelijk“, zegt Drent. „Het spoor moet er tien dagen helemaal uit. Dan wordt er aan één stuk door gewerkt. We moeten spoorrails weghalen, de grond in lagen afgraven en de bommen wegnemen. Dat kun je onmogelijk in fases doen. We begrijpen best dat dit voor bedrijven vervelend is, maar het is onvermijdelijk.“
EVO ziet dat anders. De organisatie heeft ProRail een ultimatum gesteld tot vanmorgen 11.00 uur. Is ProRail dan niet teruggekomen op zijn besluit, dan spant EVO een kort geding aan, dat deze week moet dienen.
Drent van ProRail wil daar niet op vooruitlopen. „We bekijken alleen nog de mogelijkheid om een deel van het vervoer met aangepaste snelheid over één spoor te leiden.“
Bron van beiden: BN/DeStemTussen Roosendaal en Bergen op Zoom rijden van 3 tot 12 februari ook geen passagierstreinen.
Voor het personenvervoer worden in die periode bussen ingezet. Reizigers moeten volgens de NS op een extra reistijd van een half uur rekenen.
De sporen tussen beide steden liggen er slecht bij. Nu het treinverkeer toch al gehinderd wordt door het opruimen van oude bommen bij Vlissingen, grijpt ProRail die gelegenheid aan om het spoor met spoed te vernieuwen.
Voor het traject Bergen op Zoom-Vlissingen geldt een gewijzigde dienstregeling met uitsluitend stoptreinen.
Virussen? Scan ze hier!
Inkoopacties - HENK terug! - Megabit
It is a war here, so be a general!
Verwijderd
Dat het 60 jaar lang goed gaat wil niet zeggen dat door veranderende omstandigheden het risico nu niet onaanvaardbaar hoog geworden kan zijn. Zonder de feiten te kennen op basis waarvan je een gedegen kansberekening kunt maken valt daar niets over te zeggen.LauPro schreef op maandag 29 januari 2007 @ 19:51:
Tja aan de andere kant. Als die bommen er nu al 60 jaar liggen en er gedurende die tijd ook treinen rijden, en er nooit eerder bommen zijn afgegaan dan vind ik het ook wel redelijk broodje aap eigenlijk.
Ook tijdens de tweedewereldoorlog gooiden ze niet bepaald kinderachtige bommen, het zijn niet bepaald handgranaten.. Zeker in deze tijd van het jaar vinden er veel LNG (vloeibaar gas) transporten plaats vanuit Vlissingen. Zoals in het artikel ook genoemd wil je niet weten wat er gebeurd als zo'n bom ontploft net op het moment dat zo'n trein voorbij komt en die ook de lucht in zou gaan. Dat zou een ramp zijn van grotere omvang dan de vuurwerkexplosie in Enschede, veel groter..LauPro schreef op maandag 29 januari 2007 @ 19:51:
Risico zal er best zijn. Al vraag ik me af wat de impact van zo'n bom is die 3-4 meter onder de grond ligt. Volgens mij wil ProRail uitkomen onder claims oid.
[ Voor 11% gewijzigd door Verwijderd op 29-01-2007 20:59 ]
Lid van de Tweakers Kenwood TTM-312 club.
[ Voor 85% gewijzigd door Luke! op 31-01-2007 00:28 ]
Geen idee, want bij ons kennen we dat spreekwoord nietLuccus schreef op maandag 29 januari 2007 @ 19:08:
[...]
Je weet hoe we dat in het Zuiden zeggen: "Mit meine besjeet zich ens eine."P. uit U. heeft er inderdaad niks mee van doen.
Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020
Verwijderd
Verwijderd
Volgens www.prorail.nl is het nu 3 t/m 9 februari ipv 3 t/m 11 februari (wat overigens nog steeds op de ns site staan). Nou ja, ik merk het zondag wel, zo veel haast heb ik niet op een zondag.Luccus schreef op dinsdag 30 januari 2007 @ 18:47:
ProRail is alweer bijgedraaid v.w.b. Rsd-Bgn. Ze leren het wel...
Ik doelde op het geheel niet doorlaten van goederenverkeer. Op dat punt is men bijgedraaid.Verwijderd schreef op vrijdag 02 februari 2007 @ 15:12:
[...]
Volgens www.prorail.nl is het nu 3 t/m 9 februari ipv 3 t/m 11 februari
Waar heb je em gezien danbasdv schreef op vrijdag 02 februari 2007 @ 22:51:
Vandaag een nieuwe ICM zien rijden.
Wat glimmen die dingen zegBest wel vet
![]()
Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com
nu.nlRandstadRail 3 gaat voorlopig nog niet rijden. Het was de bedoeling dat reizigers vanaf maandag gebruik zouden kunnen maken van het traject tussen Den Haag Loosduinen en Den Haag Centraal. De gemeente Den Haag heeft echter om een second opinion van een onafhankelijke veiligheidsadviseur gevraagd.
De ingebruikname van het traject stond gepland voor afgelopen maandag, maar werd een week uitgesteld nadat bij testritten twee voertuigen ontspoorden. Deze week werd het traject opnieuw getest. De gemeente stelt dat deze proefritten naar volle tevredenheid zijn verlopen, maar dat zij streeft naar 'uiterste zorgvuldigheid en veiligheid'. Daarom is gevraagd om een onafhankelijk advies.
Het is niet bekend wanneer de adviseur de metingen die op het traject zijn gedaan heeft bestudeerd. Daarom is volgens de gemeente nog onduidelijk wanneer RandstadRail 3 gaat rijden. Vervoerder HTM blijft voorlopig testritten uitvoeren.
De Randstadrail 3 moet in de toekomst doorrijden tot Zoetermeer Centrum West. Bij halte Ternoot ontspoorde eind november een lightrailtramstel. De werkzaamheden aan deze halte worden uitgesteld totdat RandstadRail 3 gaat rijden.
Virussen? Scan ze hier!
Zwolle.IJnte schreef op vrijdag 02 februari 2007 @ 23:14:
[...]
Waar heb je em gezien danIk dacht dat ie nog @ Haarlem stond..
Weet iemand btw of elke Nedtrain zijn eigen taak heeft binnen het geheelDe Nedtrains die ik zo uit mijn hoofd weet (iig grote) zijn haarlem, tilburg en maastricht..
Geen nieuwe, maar een gereviseerde.basdv schreef op zaterdag 03 februari 2007 @ 13:20:
[...]
Zwolle.
Ik keek er ook al van op, maar je zag duidelijk dat het een nieuwe was, want hij glimde behoorlijk en die blauwe streep liep een stuk verder door.
Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020
Je moet toch binnenkort weer terug naar NLzwahiel schreef op zondag 04 februari 2007 @ 13:39:
ik schrok me dood gisteren, stap ik niets vermoedend in de bus hiero, komt op de schermen (heej nieuw!) ineens een 5 minuten durend promotiefilmpje van Veolia![]()
Gelukkig zijn de treinen hier al prut genoeg en kunnen ze die niet overnemenBlergh!
Komende tijd weer wat sporen hier mee proberen te nemen.
Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com
Er zijn heel veel werkplaatsen, maar niet allemaal even groot en belangrijk.IJnte schreef op vrijdag 02 februari 2007 @ 23:14:
[...]
Waar heb je em gezien danIk dacht dat ie nog @ Haarlem stond..
Weet iemand btw of elke Nedtrain zijn eigen taak heeft binnen het geheelDe Nedtrains die ik zo uit mijn hoofd weet (iig grote) zijn haarlem, tilburg en maastricht..
[ Voor 35% gewijzigd door insan1ty op 04-02-2007 19:28 ]
Ok, bedankt voor de info. Ik wist idd wel dat er "kleinere" nedtrains waren, maar ik had dat overzichtkaartje niet kunnen vinden. Vindt het wel mooi dat je @ Tb gewoon op al het materieel kan kijken. Dat is bij Hlm niet zo duidelijk te zien. Ze hebben achter Nedtrain Hlm wel een soort vuiloverslag plaats staan waar goederenwagons gevuld worden met vuil (oid). Ik zag dat ze daar geen Locs voor gebruiken maar een katrol systeeminsan1ty schreef op zondag 04 februari 2007 @ 19:18:
[...]
Er zijn heel veel werkplaatsen, maar niet allemaal even groot en belangrijk.
Jij bedoelt de revisiebedrijven:
• Hlm: onderhoud en revisie reizigersmaterieel
• Tb: onderhoud en revisie locomotieven + componenten
Dat is wel heel grof, het zit niet precies zo.. Tb doet bijv ook DDM1 (zoals te zien is als je langs de werkplaats rijdt) en wat vernieuwende dingetjes aan VIRM en ander materieel. De afdeling Engineering & Support zit dan ook in Tb, die weer aangestuurd worden door NTC (NedTrain Consulting) te Ut..
Verder zijn er nog veel servicebedrijven en wat onderhoudsbedrijven:
[afbeelding]
Die servicebedrijven zitten door heel Nederland, moet ook wel.. Stel er strandt een loc tussen Rm en Mt, kun je moeilijk een servicewagen vanuit Tilburg daarheen laten rijden, dat duurt veel te lang..
Overigens is de werkplaats in Tilburg nu verkocht aan de gemeente en worden de werkzaamheden verplaatst naar een industrieterrein buiten de stad.
Hi-res foto (2MB ofzo) van de werkplaats in Tilburg, genomen eind 2005 zo te zien..
Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com
Oslik blyat! Oslik!
Bij Haarlem staat al het materieel dat staat te wachten op revisie en onderhoud ook gewoon buiten hoor. Alleen als ze ontmanteld worden staan ze binnen, maar dat is logisch. Ik denk dat als de 4011 en de 4012 goedgekeurd zijn je er vaak ICM zal zien staan. Aangezien ze daar een soort van lopende band hebben gemaakt voor ICM. Best leuk om daar eens een kijkje te nemen.IJnte schreef op zondag 04 februari 2007 @ 20:16:
[...]
Ok, bedankt voor de info. Ik wist idd wel dat er "kleinere" nedtrains waren, maar ik had dat overzichtkaartje niet kunnen vinden. Vindt het wel mooi dat je @ Tb gewoon op al het materieel kan kijken. Dat is bij Hlm niet zo duidelijk te zien. Ze hebben achter Nedtrain Hlm wel een soort vuiloverslag plaats staan waar goederenwagons gevuld worden met vuil (oid). Ik zag dat ze daar geen Locs voor gebruiken maar een katrol systeemVondt het wel ingenieus bedacht eigenlijk
Lid van de Tweakers Kenwood TTM-312 club.
De 4011 is nu weer in Onnen??.Luccus schreef op zaterdag 03 februari 2007 @ 13:46:
[...]
Geen nieuwe, maar een gereviseerde.Stel staat in Onnen.
[ Voor 29% gewijzigd door AW_Bos op 07-02-2007 16:59 ]
☎ Telecommunicatie van vroeger
🚅Alles over spoor en treintjes
Man, man, man, wat kan jij overdrijven zeg.Ariën Clay schreef op woensdag 07 februari 2007 @ 16:47:
[...]
De 4011 is nu weer in Onnen??.
Het is echt stoelendans met die treinHaarlem, Wenen, Haarlem, Onnen
![]()
Ik reed vandaag met de trein langs Onnen en heb hem niet buiten zien staan voor zover ik kon zien.
Hij komt in dienst als de test afgelopen zijn, als er niets meer veranderd is, met andere woorden als de revisie geslaagd is. Reisinfo displays zijn voor IC's wat minder van belang IMHO.Ik zat vandaag nog in de trein na te denken hoelang het nog zal duren voordat deze 4011 in rijdende dienst komt. Ik vraag me af of er ook reisinfo displays in komen/zitten zoals SGMm en GTW ?
Hoezo?En is de 4012 al in ontmanteling?
Vanaf circa 9.00 uur moeten reizigers rekening houden met een
vertraging van 15 tot 30 minuten en uitval van treinen en extra
overstappen. Door de verwachte weersomstandigheden rijden er, met name
in en naar de randstad, minder treinen.
Tijdens de ochtendspits rijden er ook minder spitstreinen en de
intercity's tussen Eindhoven en Schiphol rijden niet vanaf aanvang
reizigersdienst. In Nederland moeten reizigers rekening houden met een
vertraging van 15 tot 30 minuten en uitval
van treinen.
Maatregelen:
Leiden - Den Haag
*Serie: 2400, intercity's Amsterdam-Dordrecht rijden niet tussen
Dordrecht en Amsterdam.
*Serie: 2600, sneltreinen Den Haag Centraal-Amsterdam rijden niet
tussen Den Haag en
Amsterdam.
*Serie: 3400, sneltreinen Den Haag Centraal-Hoorn rijden niet tussen
Den Haag en Haarlem.
*Serie: 5000, stoptreinen Dordrecht-Leiden rijden niet tussen
Dordrecht en Leiden.
Utrecht - Rotterdam
*Serie: 2800, intercity's Rotterdam Centraal-Amersfoort Schothorst
rijden niet tussen Rotterdam en Amersfoort Schothorst.
*Serie: 4000, Sprinters Rotterdam Centraal-Uitgeest/Alkmaar rijden
niet tussen Amsterdam en Woerden.
*Serie: 9700, Sprinters Rotterdam Centraal-Gouda Goverwelle/Spits
rijden niet tussen Rotterdam en Gouda Goverwelle.
Rotterdam - Hoek van Holland
*Serie: 4200, Sprinters Rotterdam Centraal-Maassluis West rijden niet
tussen Rotterdam en Maassluis West.
*Serie: 14100, stoptreinen Rotterdam Centraal-Vlaardingen
Centrum/Spits rijden niet tussen
Rotterdam en Vlaardingen Centrum.
Amersfoort - Schiphol
*Serie: 700, intercity's Schiphol-Groningen rijden tussen Amersfoort
en Schiphol via een andere route en stoppen niet in Amsterdam Zuid wel
in Amsterdam.
*Serie: 1600, intercity's Schiphol-Enschede rijden tussen Amersfoort
en Schiphol via een andere route en stoppen niet in Amsterdam zuid wel
in Amsterdam CS.
Utrecht - Schiphol
*Serie: 3500, intercity's Schiphol-Eindhoven/Maastricht rijden niet
tussen Schiphol en Eindhoven.
*Serie: 7200, stoptreinen Utrecht Centraal-Amsterdam Zuid /Amsterdam
rijden niet tussen
Utrecht en Schiphol.
*Serie: 800, intercity's Maastricht-Alkmaar/Schagen stoppen tussen
Amsterdam en Utrecht extra in Bijlmer Arena en Duivendrecht.
Amsterdam - Schiphol - Leiden
*Serie: 2400, intercity's Amsterdam-Dordrecht rijden niet tussen
Dordrecht en Amsterdam.
*Serie: 2600, sneltreinen Den Haag Centraal-Amsterdam rijden niet
tussen Den Haag en Amsterdam.
Utrecht - Den Haag
*Serie: 2000, intercity's Den Haag Centraal-Arnhem/Nijmegen rijden
niet tussen Nijmegen en Den Haag.
*Serie: 19800, Sprinters Den Haag Centraal-Gouda Goverwelle rijden
niet tussen Den Haag en Gouda Goverwelle.
Rotterdam - Den Haag
*Serie: 2400, intercity's Amsterdam-Dordrecht rijden niet tussen
Dordrecht en Amsterdam.
*Serie: 5000, stoptreinen Dordrecht-Leiden rijden niet tussen
Dordrecht en Leiden.
Rotterdam - Dordrecht
*Serie: 2400, intercity's Amsterdam-Dordrecht rijden niet tussen
Dordrecht en Amsterdam.
*Serie: 5000, stoptreinen Dordrecht-Leiden rijden niet tussen
Dordrecht en Leiden.
Breda - Tilburg
*Serie: 3600, intercity's Arnhem-Roosendaal rijden tussen Breda en
Tilburg als stoptrein.
*Serie: 13600, stoptreinen Breda-Den Bosch rijden niet tussen Breda en
Den Bosch.
Arnhem - Nijmegen
*Serie: 2000, intercity's Den Haag Centraal-Arnhem/Nijmegen rijden
niet tussen Nijmegen en Den Haag.
*Serie: 3700, intercity's Zwolle-Nijmegen rijden niet tussen Nijmegen
en Zutphen.
Utrecht - Arnhem
*Serie: 2000, intercity's Den Haag Centraal-Arnhem/Nijmegen rijden
niet tussen Nijmegen en Den Haag.
*Serie: 7500, stoptreinen Zutphen-Ede-Wageningen rijden niet tussen Arnhem en
Ede-Wageningen.
Amersfoort - Amsterdam
*Serie: 1500, intercity's Amsterdam-Amersfoort/Deventer rijden niet
tussen Amsterdam en Amersfoort.
Amsterdam - Lelystad
*Serie: 4600, stoptreinen Amsterdam-Almere Oostvaarders rijden niet
tussen Amsterdam en Almere Oostvaarders.
Tja, dat begrijp ik ook wel. Maar dat ze het verspreiden over meerdere onderhouds bedrijven verbaast me alleen..PolarBear schreef op woensdag 07 februari 2007 @ 21:01:
[...]
Man, man, man, wat kan jij overdrijven zeg.Het is een prototype, daar wordt mee getest, niet gek dat de trein naar Wenen gaat (klimaatkamer) en onderhoudsbedrijven (Onnen en Haarlem).
[...]
Hij komt in dienst als de test afgelopen zijn, als er niets meer veranderd is, met andere woorden als de revisie geslaagd is. Reisinfo displays zijn voor IC's wat minder van belang IMHO.
[...]
Hoezo?
☎ Telecommunicatie van vroeger
🚅Alles over spoor en treintjes
Inkoopacties - HENK terug! - Megabit
It is a war here, so be a general!
- Sneeuw op de bovenleiding kan eventueel tot breuk leiden.LauPro schreef op donderdag 08 februari 2007 @ 13:30:
Wat is precies de reden dat sneeuw treinen vertraagt? Je kan toch op de ATB rijden in principe? Of zorgt de sneeuw voor gladdere rails waardoor de maximum snelheid aangetast wordt?
Virussen? Scan ze hier!
Er zijn minder treinen ingezet omdat vooral puntje 5. Ook vertrouwden de machinisten het ATB systeem niet zover dat ze 'blind' wilden rijden, want behoorlijk wat seinen waren inderdaad ondergesneeuwd. Dit omdat het tegenwoordig LED seinen zijn, en dus geen gloeilampen meer. Die zijn feller, zuiniger en hoeven geen zonnekappen meer. Maar nu worden er toch maar weer zonnekappen op gezet tegen de sneeuwwildhagen schreef op donderdag 08 februari 2007 @ 18:13:
[...]
1- Sneeuw op de bovenleiding kan eventueel tot breuk leiden.
2- Stuifsneeuw die in apparatuur komt kan kortsluiting veroorzaken (had DD/V-IRM daar geen last van?)
3- Als het echt flink sneeuwt zijn seinen misschien minder goed zichtbaar
4- Wissels waarvan de verwarming kapotgegaan is kunnen dichtvriezen/sneeuwen
5- Instappen/Uitstappen gaat langzamer (want gladder) waardoor vertrektijden niet gehaald worden
6- Idem voor koppelen/ontkoppelen van treinen
Gladdere rails zou kunnen, dat weet ik eigenlijk niet.
[ Voor 14% gewijzigd door -ErikE- op 09-02-2007 09:18 ]
Verwijderd
Ze bewaken het overpad naar de NT-werkplaats.badkuip schreef op woensdag 07 februari 2007 @ 20:05:
Heeft iemand die 2 onnuttige spoorlichten op het station Hengelo wel eens gezien?
Deze staan als je met de trein uit Enschede komt, aan de rechterhand, ze staan gericht op de muur van een gebouw. Het lijkt mij niet dat ze enige functie functie hebben.
Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020
nieuws.nlDe Spoorwegpolitie heeft zaterdagochtend op een rangeerterrein in Rotterdam een dronken machinist uit een goederentrein gehaald. De politie kwam in actie na een tip van het transportbedrijf waarvoor de machinist werkt. De trein vervoerde volgens de politie geen gevaarlijke stoffen.
De machinist, een 44-jarige man uit Utrecht, is meegenomen naar het politiebureau. Een blaastest wees daar uit dat hij anderhalf keer zoveel had gedronken als toegestaan om aan het verkeer te mogen deelnemen. De machinist kon na verhoor met een proces-verbaal op zak naar huis. Justitie beslist over zijn vervolging.
Het is niet bekend hoe lang de man al in beschonken toestand met de trein had gereden toen hij werd opgepakt.
Virussen? Scan ze hier!
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Virussen? Scan ze hier!
[ Voor 54% gewijzigd door Maasluip op 11-02-2007 14:33 ]
Signatures zijn voor boomers.
Verwijderd
TGV haalt 553 km/u op weg naar Straatsburg
wo 14/02/07 - In Frankrijk heeft de hogesnelheidstrein TGV een snelheidsrecord gevestigd. De trein haalde 553 kilometer per uur, dat is 40 kilometer per uur sneller dan het vorige record.
De proefrit, zonder passagiers, vond plaats op de nieuwe lijn tussen Parijs en Straatsburg.
Ter hoogte van het dorpje Passavant-en-Agonne, 190 kilometer ten oosten van Parijs, haalde de trein gisterenmiddag 553 kilometer per uur.
Op 10 juni zou de nieuwe spoorlijn in gebruik worden genomen. Dan zal de trein wel maar 320 kilometer per uur rijden. Via de nieuwe lijn zullen reizigers in 2u20 van Parijs naar Straatsburg kunnen sporen.
Over twee maanden vinden er opnieuw testen plaats. De verbinding zal ook worden doorgetrokken tot Frankrfurt in Duitsland.
http://www.dvhn.nl/nieuws/wereld/article1491876.eceDe Franse hoge snelheidstrein (TGV) heeft een nieuw snelheidsrecord gevestigd. Dat meldden Franse kranten woensdag.
De Train à Grande Vitesse bereikte dinsdag op het nieuwe traject Parijs-Straatsburg een snelheid van 553 kilometer per uur. Daarmee werd een record uit mei 1990 van 513,3 kilometer per uur ruimschoots overtroffen.
Geen enkele instantie wilde het nieuwe record bevestigen. Wel maakte de Franse spoorwegmaatschappij SNCF bekend dat er begin april een officiële poging zal worden gedaan het zeventien jaar oude record te verpulveren. SNCF hoopt dan 560 kilometer per uur te halen. Bij de TGV-rit van dinsdag zou het om een test zijn gegaan.
Virussen? Scan ze hier!
Verwijderd
[ Voor 10% gewijzigd door Verwijderd op 14-02-2007 21:15 ]
Dit topic is gesloten.
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq