Het grote spoorwegentopic deel 16 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 2 ... 11 Laatste
Acties:
  • 5.822 views sinds 30-01-2008

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
Het grote spoorwegen topic, deel 16
Afbeeldingslocatie: http://home.orange.nl/a.vstuijvenberg/Hondekop.jpg


Algemeen


Welkom in alweer het zesiende deel van het spoorwegentopic!
Hier kun je terecht met alle vragen, opmerkingen, discussies met als onderwerp: 'treinen'. Lees eerst eens de startpost door, zo wordt vermeden dat eenzelfde vraag vaak opnieuw gesteld wordt. De startpost is, wederom, schaamteloos gekopieerd. Op en/of aanmerking graag via DM of in het topic.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifGeschiedenis
Het treinentopic 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
15


De spoorwegen in Nederland

Vervoerders


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Reizigers
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif NS Reizigers is de reizigersdivisie van het voormalige staatsbedrijf NS. NS Reizigers verzorgt de reizigersdienst op het kernnet, wat onder andere de hele Randstad omvat, met daarbij enkele belangrijke andere spoorlijnen (verbindingen naar Groningen, Leeuwarden, Enschede, Maastricht en dergelijke). De lijnen die buiten het kernnet vallen zijn reeds of worden in de toekomst aanbesteed.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Syntus is verantwoordelijk voor de treindienst op de lijnen Arnhem-Doetinchem-Winterswijk-Zutphen, Arnhem-Tiel, Oldenzaal-Hengelo-Zutphen en in opdracht van Connexxion op de lijn Almelo-Mariënberg.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Arriva voert de treindienst voornamelijk uit op de Noordelijke nevenlijnen, te weten op Groningen-Nieuweschans, -Delfzijl, -Roodeschool en -Leeuwarden en op Leeuwarden-Harlingen haven en -Stavoren. Vroeger werd deze dienst uitgevoerd door NoordNed, wat toen al een dochteronderneming was van Arriva. Tegenwoordig wordt er echter daadwerkelijk onder de naam Arriva gereden. Sinds 10 december '06 rijdt Arriva de lijn Dordrecht-Geldermalsen. Dat doen ze nu nog met MAT64.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Veolia-Limburg voert de treindienst uit op de Maaslijn en de Heuvellandlijn, te weten Nijmegen-Roermond en Maastricht-Kerkrade. Vanaf 10 december 2006 nam Veolia het spoorvervoer over van NSR. Momenteel wordt de dienstregeling uitgevoerd door Wadlopers die van Arriva overgaan naar Veolia. Op de heuvellandlijn wordt er ook gereden met Plan-V. Totdat zij eind 2007 over de eigen GTW treinstellen beschikt. In dienst bij Veolia zijn:
DH1 3103, 3105-3108, 3110, 3111, 3114, 3117-3119 en DH2 3208, 3222, 3224 en 3227.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Connexxion voert de treindienst uit op de Valleilijn, te weten Amersfoort - Ede-Wageningen en de lijn Almelo-Mariënberg. Vanaf 10 december 2006 nam Connexxion het spoorvervoer over van NSR. Momenteel wordt de dienstregeling uitgevoerd door Plan T's. Vanaf september 2007 zal Connexxion beschikken over 5 nieuwe Protos stellen. Op de lijn Almelo-Mariënberg
wordt er met rode Linten van Syntus gereden.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Goederen
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ACTS Nederland begon ongeveer tegelijk met Shortlines als vervoerder en deed dat met forse containershuttles in opdracht van VOS Logistics. Opmerkelijk is de aanschaf van zes loccen serie 1200 van NS: via een gerechtelijke procedure werden deze verkregen en zo van de sloop gered.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Dillen & LeJeune Cargo is de eerste en tot nu toe enige private cargovervoerder in België. Tot eind 2003 reden zij een treinpaar Dillingen-Sloehaven. Dit vervoer was eigenlijk bestemd voor België, maar door de starre houding aldaar is men naar Nederland moeten uitwijken. Sinds maart 2004 is DLC weer vast terug in Nederland met het van Railion Nederland overgenomen containervervoer Born-Antwerpen, deels via Neuss. Per mei 2005 is er een containerverbinding via Bad Bentheim naar Antwerpen bijgekomen.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ERS Railways is een samenwerkingsverband tussen vier goederenverladers, waaronder Maersk, die zelf hun eigen spoorvervoer regelen. Totdat ERS Railways zelf hun treinen ging rijden, dat gebeurde in 2002, werden de trein door Railion gereden.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif HGK (Häfen u. Güterverkehr Köln) is een Duitse vervoerder en is in Nederland vooral bekend vanwege de samenwerking met Shortlines. Inmiddels is HGK een zelfstandige vervoerder in Nederland en rijdt een enkele containertrein vanuit Duitsland naar de Rotterdamse havens v.v.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif rail4chem is een Duitse vervoerder met diverse treinparen naar Nederland. De oorspronkelijke opzet waren twee paren naar Lutterade DSM en twee containershuttles naar Rotterdam. Na overname van Shortlines zijn daar een shuttle naar Acht en drie naar Blerick bijgekomen. Ook wordt de van Railion overgenomen Brescia-shuttle tegenwoordig door rail4chem gereden. Incidenteel wordt er naar de Sloehaven gereden, momenteel loopt er een nieuw vervoer van gersttreinen Bad Bentheim-Botlek. rail4chem rijdt als enige vervoerder in Nederland met G2000'n (inmiddels allemaal met symmetrische cabine).
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Railion Nederland is de goederentak van het voormalige staatsbedrijf NS. Voor de uiteindelijke scheiding van de reizigers- en goederentak opereerde Railion Nederland onder de naam NS Cargo. Railion Nederland was tot 1998 de enige goederenvervoerder in Nederland, maar verliest nu langzaam maar zeker terrein ten gunste van diverse andere vervoerders. Railion Nederland is een 100% Nederlands bedrijf, maar is samen met Railion Deutschland en Railion Danmark in handen van de Stinnes groep.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Rotterdam Rail Feeding (RRF) is een onderneming van Spoorflex dat voor diverse vervoerders rangeerwerk bij de diverse terminals verzorgt. Daarvoor heeft het bedrijf de beschikking over vijf locomotieven ex-NS 600. RRF3 staat in Ede=Wageningen t.b.v. de Brescia-shuttle van rail4chem, de rest wordt in de Rotterdamse havens ingezet.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifRurtalbahn
Als 14e goederenvervoerder kreeg de RTB op 9/10 de toelatingsovereenkomst voor het Nederlandse spoor. De RTB komt voort uit de Dürener Kreisbahn en is sinds 2003 actief als Duitse private spoorvervoerder.


Treinstelsel


De spoorwegen in Nederland kennen in principe drie soorten reizigerstreinen:
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Intercity (IC): rijdt tussen grote steden, meestal over een langere afstand.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Sneltrein (S): rijdt tussen middelgrote steden.
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Stoptrein: verbindt kleine steden/dorpen, vaak met een grote stad.

Vanaf 10 december 2006 zijn deze soorten veranderd. Officieël bestaan stoptreinen nu niet meer, maar heten het nu Sprinters, ook de sneltrein is van het toneel verdwenen en samen gegaan met de Intercity.

Het spoorwegnet is één van de drukst bereden netten ter wereld.


Materieeloverzicht


In Nederland zorgen de vervoerders samen voor een grote hoeveelheid verschillend materieel:

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Diesellocs:
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Sik, 200 (musea, Nedtrain)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 600 (hippel, musea, Nedtrain, Railion Nederland, RRF, Cronifer Mdk)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 700 (Nedtrain)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 2200 (Railion, Strukton, SHD (museum), VSM (museum))
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 2400 (NSM (museum), VSM (museum))
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 6400 (Railion Nederland)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 6700 (ACTS Nederland)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif BR 203 (VSRT, Spitzke Nederland)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif BR 204 (Railion Nederland)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif BR 232 (Railion Nederland)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Class 58 (ACTS Nederland)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Class 66 (ACTS Nederland, DLC, ERS Railways, HGK, rail4chem, Railion Nederland)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif G1206 (ACTS Nederland, ERS Railways, rail4chem, Strukton)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif G2000 (rail4chem)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif V60 (ACTS Nederland, VSRT)

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Elektrische locs:
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 1100 (NSM (museum), WGL1501 (museum))
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 1200 (ACTS Nederland, NSM (museum), WGL1501 (museum))
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 1300 (NSM (museum), WGL1501 (museum))
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 1500 (WGL1501 (museum))
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 1600 (Railion Nederland)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 1700 (NS Reizigers)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 1800 (NS Reizigers)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Motorpost (3000, mP, Railion Nederland (deels gebruikt door Bombardier en Alstom), NSM (museum)).

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Dieselstellen:
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif DH I/II (Wadloper, Veolia, Connexxion)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif DM '90 (buffel, NS Reizigers, Syntus, Arriva)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Lint-41 (Syntus)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif GTW (Spurt Arriva)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Plan U (HIJSM (museum), NSM (museum))

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Elektrische stellen:
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif DD-AR (NS Reizigers)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ICM (koploper, NS Reizigers)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif IRM (NS Reizigers)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Mat '64 (Plan V & T, NS Reizigers)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif SGM (Sprinter, NS Reizigers)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif SM '90 (Railhopper, NS Reizigers)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif GTW Spurt (electrisch), Arriva)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Dessau Protos (Connexxion)

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Rijtuigen:
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif DDM1 (NS Reizigers)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ICK (NS Reizigers)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ICR(m) (NS Reizigers)

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif HST:
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ICE-3M
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Thalys

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Meettreinen:
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif mP Jules (Eurailscout)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif USO II (UST 96, Eurailscout)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif UFM 120 (Eurailscout)

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Buitenlands materieel in Nederland:
Belgie
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif AM '66 (NMBS, Maastricht)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif AM '76 (NMBS, Roosendaal)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif reeks 11.8 (NMBS, Roosendaal, Benelux-dienst)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif reeks 25.5 (NMBS, Roosendaal, Maastricht, goederendienst)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif reeks 77 (NMBS, Roosendaal, goederendienst)

Duitsland
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif BR 111 (DB, Venlo)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Talent (DB, Heerlen, Enschede, BR 643/644)


Materieel


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Dieselloccen

Alleen bij de goederenvervoerders en bij de onderhoudsbedrijven zijn nog dieselloccen actief. Hieronder een overzicht:

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Sik (200)
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/sik.jpgRangeerloccen die gebruikt worden bij de onderhoudsbedrijven en bij diverse musea.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 600
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/600.jpgRangeerloccen die gebruikt worden bij de onderhoudsbedrijven, bij Railion, RRF (Rotterdam Rail Feeding) en bij diverse musea. De loccen zijn gebaseerd op de Britse Class 08 en werden na de oorlog gebouwd.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 700
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-700.jpgTer vervanging van de oude rangeerloccen serie 600 heeft Nedtrain samen met NS Reizigers dertien nieuwe rangeerloccen besteld. De loccen zijn afgeleid van de MaK 1002, waar ook de 6400'en van afstammen.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 2200
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/2200.jpgLoccen van deze grote serie zijn alleen nog in gebruik bij Railion, grondig verbouwd bij Strukton en bij diverse musea. Deze serie van ooit 150 loccen heeft in 2002 voorgoed de reguliere goederendienst verlaten. Tot die tijd reden er nog enkele exemplaren voor Railion Nederland bij het eilandbedrijf in Zeeuws-Vlaanderen. Daarnaast zijn een aantal loccen verkocht aan België, waar ze werden gebruikt bij de aanleg van HST's.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 2400
Afbeeldingslocatie: http://www.smsmonster.nl/files/niets.jpgDeze loccen zijn alleen nog te vinden bij musea en in onder andere Frankrijk.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 6400
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-6400.jpgEén van de drie series loccen die Railion Nederland gebruikt zijn de 6400'en, die met hun 120 stuks het grootste deel van het tractiepark vormen (twaalf 232'ers, 23 1600'en). De loccen zijn afgeleid van de MaK 1002 en zijn opgedeeld in enkele deelseries. Zo zijn er Vlaamse reuzen (6505 t/m 6520 met uitzondering van de 6517, voor rijden in België), Duitse Herders (6485 t/m 6499, voor rijden in Duitsland), "tussen-Herders" (6481 t/m 6484, 6500 t/m 6503, kunnen gebruikt worden als middelste loc in een setje Duitse Herders (tussenherders hebben zelf geen Duits beveiligingssysteem), loccen met ATB-NG (6411 t/m 6414, ATB-NG is een nieuwere versie van het in Nederland toegepaste beveiligingssysteem), loccen voor het heuvelproces op de Kijfhoek (6476 t/m 6479) en enkele loccen met aanpassingen voor het gebruik als energieloc bij rijtuigen (6460 t/m 6475).


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 6700
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-6700.jpgDe 6700'en zijn door ACTS Nederland van de NMBS gekochte loccen reeks 62. Ze zijn niet voorzien van ATB en mogen daarom op de hoofdbaan alleen als tweede loc meerijden.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif BR 203
Afbeeldingslocatie: http://www.smsmonster.nl/files/BR203.jpgSpooraannemer Volker Steving Rail&Traffic heeft twee door Alstom in Bw Stendal gereviseerde V100'n in gebruik, de 203-1 en 203-2. Tot aflevering huurde men Alstom's huurloc 203.101, die nu bij Spitzke Nederland in gebruik is, naast hun eveneens in Stendal verbouwde V100SP004 en -005.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif BR 204
Afbeeldingslocatie: http://www.smsmonster.nl/files/niets.jpgTer vervanging van de 2200'en in Zeeuws-Vlaanderen (een 6400 is te duur voor de dienstuitvoering ter plaatse) heeft Railion Nederland via Railion Deutschland de beschikking gekregen over vijf loccen BR 204 (ex-V100).


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif BR 232
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-232.jpgTer vervanging van 1600'en en ter compensatie van het verlies aan loccen serie 241, heeft Railion Nederland via Railion Deutschland de beschikking gekregen over twaalf loccen BR 232. Met wat geluk zijn er zes tegelijk rijdend waar te nemen. De loccen zijn voorzien van ATB-EG en -NG.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Class 58
Afbeeldingslocatie: http://www.smsmonster.nl/files/niets.jpgTer gedeeltelijke vervanging van de oude locserie 1200 heeft ACTS Nederland twee Class 58'en uit Engeland gehaald. Met deze loccen worden in principe de Veendam- en Leeuwardenshuttle gereden.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Class 66
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-Class66.jpgVanwege de snelle beschikbaarheid zijn de loccen type JT42CWR, beter bekend als Class 66, erg in trek. Deze loccen rijden dan ook bij diverse vervoerders rond. Ze zijn gebaseerd op het Engelse profiel, wat ze een gedrongen uiterlijk meegeeft.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif G1206
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-G1206.jpgZowel ACTS (loc 506, 7101 en 7102 (de laatste twee in ACTS-kleuren)), ERS Railways ("1201", "1202" en tijdelijk de "1203", ex r4c-"1205"), rail4chem ("1201" en "1203", tijdelijk ook de "1202, ex-"SL 1201") en Strukton (de loccen "Carin" en "Willy") maken inmiddels gebruik van de MaK-serie G1206. Strukton rijdt er werktreinen mee, ERS Railways gebruikt de loccen vooral in de rangeerdienst. rail4chem zet de loc in waar nodig.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif G2000
Afbeeldingslocatie: http://www.smsmonster.nl/files/g2000.jpgVan dezelfde leverancier als de 6400'en komen ook de G2000'en af. rail4chem heeft er drie met symmetrische cabine; de 2001 met asymmetrische cabine is vlak voor teruggave aan de leasemaatschappij uitgebrand. Deze loccen zijn te vinden in het binnenlandse verkeer (Blerick, Acht, Brescia tot Emmerich, graan tot Bad Bentheim).


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif V60
Afbeeldingslocatie: http://www.smsmonster.nl/files/niets.jpgVSRT en ACTS Nederland zijn in het bezit van twee respectievelijk drie Tjechische loccen serie V60. De twee ex-Shortlines-loccen (SL1001 en SL1002 (ex-ACTS Nederland 6002)) zijn in het bezit van VSRT en ACTS Nederland heeft nog de 6003, 6004 en 6005.



Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Elektrische loccen

De geschiedenis van de e-loccen gaat terug tot aan de oorlog: vlak erna werd de serie 1000 gebouwd. In Nederland de eerste e-loc, beroemd en berucht. De volgende generatie loccen zijn de "oude e-loccen", de 1100'en, 1200'en en 1300'en. De zes van Engeland gekochte 1500'en vulden het gat tussen deze en de volgende generatie, de 1600'en, op. Afgeleid daarvan zijn ook 1700'en afgeleverd, die samen met de 1800'en (1600'en die zijn overgegaan van Railion naar NS Reizigers) het grootst in aantal zijn. Een nieuwe generatie loccen staat ook klaar om Nederland te overspoelen: binnen enkele jaren gaat Railion Nederland rijden met de Duitse Baureihe 189.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 1200
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/1200.jpgNadat de 1200'en bij NS Reizigers en Railion aan de kant zijn gegaan, vonden er vijf een nieuwe werkgever aan ACTS Nederland. Deze rijdt er enkele van hun treinen mee.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 1300
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-1300.jpgDe 1300'en (gebouwd door Alstom) zijn tot 2000 ingezet door Railion. NS Reizigers heeft de loccen overgekocht, maar nooit ingezet. De 1302 en 1312 zijn in het bezit van het Spoorwegmuseum, de 1304 en 1315 zijn de van Werkgroep 1501. Met uitzondering van de 1308 (gesloopt in 2003) zijn de overige loccen (1301, 1305-1307, 1309-1311, 1313-1316) in 2004 bij HKS Metals in Amsterdam gesloopt.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif 1600/1700/1800
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/1600.jpgDeze van Franse loccen afgeleide locserie betekende een vernieuwing van het e-loccenbestand en hield daarmee ook de ondergang van de "oude loccen" in. Door de instroom van de 1600'en verdwenen de 1100'en, 1200'en, 1300'en en 1500'en voor een groot deel. Na de splitsing van NS in NS Reizigers en wat nu Railion Nederland is, werden de 1600'en opgedeeld. NS Reizigers heeft op dit moment de 1701 t/m 1781 (met uitzondering van de 1735, uitgebrand en gesloopt) en de 1823, 1824 en 1826 t/m 1858 in haar bezit. Railion heeft de 1601 t/m 1622 en 1625 in bezit, waarvan er vier aan de kant staan (1605, in herstelling, 1618, in herstelling, 1622 en 1625. Van deze 23 loccen hebben er twaalf dit jaar een revisie ondergaan, de andere loccen worden momenteel bij grote defecten terzijde gesteld.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Motorpost (mP, 3000)
Afbeeldingslocatie: http://www.smsmonster.nl/files/motorpost.jpgNadat PTT Post stopte met het postvervoer per spoor, zijn er nog een aantal motorposten in dienst gebleven. De 3024, 3029, 3033 en 3034 rijden voor Railion, in opdracht van Alstom en Bombardier, ten behoeve van testen met het nieuwe beveiligingssysteem wat aan BB21 gebonden is. De 3031 is van het Nederlands Spoorwegmuseum en de 3027 en 3033 worden door Railion zelf gebruikt.



Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Dieseltreinstellen

In het dieseltijdperk reden er talloze series dieselstellen rond. De elektrificatie heeft echter een slachtpartij uitgevoerd, waardoor er slechts enkele actieve series resteren. Recentelijk zijn er door de nieuwe vervoerders op het spoor weer een serie nieuwe dieselstellen besteld.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif DH I/II (Wadloper)
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/wadloper.jpgAlle wadlopers, met uitzondering van de 3101 en 3102, waren verhuurd aan Arriva die er in Groningen en Friesland de treinen mee reed. Inmiddels zijn de wadlopers over gegaan naar Veolia, die er o.a. de Maaslijn mee exploiteerd tot eind 2007. Connexxion huurt de overige twee stellen en laat die rijden op Almelo-Mariënberg onder de naam Veenexxpress.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif DM '90 (Buffel)
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/buffel.jpgDeze in 1996 afgeleverde stellen zijn de laatst gebouwde dieseltreinstellen voor Nederland. Ook zijn het de enige diesteltreinstellen die NS Reizigers gebruikt. De wadlopers zijn verhuurd aan Veolia en aan Connexxion, de plan U's zijn in 2003 uit de dienst gegaan.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Lint-41
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/lint.jpgVoor de dienstuitvoering in het Oosten van het land heeft Syntus de beschikking over zo'n 22 stellen Lint-41.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif GTW / Spurt
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/lint.jpgVoor de dienstuitvoering in het Noorden (NoordNet) van het land heeft Arriva 43 stellen Diesel-Electrische GTW's (27 GTW2/8 en 16 GTW2/6) 8 van de stellen zijn grensoverschrijdend voor de verbinding Groningen - Leer (Duitsland). Arriva heeft de GTW's de naam Spurt gegeven. Eind 2007 zal Veolia 17 van deze typen gebruiken op de Maaslijn.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Protos
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/lint.jpgVoor de Valleilijn heeft Connexxion een nieuw treintype besteld bij Fzt Dessau. De Protos. Vanaf september 2007 beschikt Connexxion over 5 van deze stellen.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Plan U
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/planu.jpgVerwant aan de elektrische stellen Mat '64 zijn de driedelige plan U's. Tot de eeuwwisseling reden zij op diverse dieseltrajecten, daarna nam DM '90 hun taak over. In verband met het toen heersende materieeltekort werden vijftien stellen gereviseerd en ingezet op Eindhoven-Weert en Zwolle-Groningen. Dat duurde tot 2003, nu rijden ze nog slechts incidenteel bij musea.

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Elektrische treinstellen

NS Reizigers heeft aangegeven af te willen van het getrokken materieel. Het is daarom niet verwonderlijk dat er grote hoeveelheden treinstellen in Nederland rondrijden.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ICM (Koploper)
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/icm.jpgEen serie van bijna 140 drie-delige en vier-delige treinstellen, hun bijnaam dankend aan de bult op het dak: de cabine. De stellen zijn vooral te vinden in de IC-diensten die onderweg gesplitst worden: de Noord-Oost (de IC's van Groningen, Leeuwarden, Deventer en Enschede naar de Randstad). In de jaren '90 hebben diverse stellen met reclame rondgereden (o.a. voor Randstad, Aegon, KLM en Martinair). Uiteindelijk resteerden de 4050 in Randstad-totaalreclame en de 4023 met totaal verbouwd interieur (gekleurde stoelen) en licht aangepast exterieur (witte deuren en kleine afbeeldingen). Nadat de 4050 haar reclame enkele jaren geleden verloor, bleef het rustig, totdat in 2004 in de beschikking kwam over een folie die de laklaag niet tot nauwelijks aantast. Dit leverde tot november 2004 de 4028 met totaalreclame ter ere van 50 jaar Kinderboekenweek, de 4240 en 4241 (t/m 2008) met reclame voor de Olympische Spelen) en de 4444 (enkele stickers, reclame van TPG Post) op. Sinds 2006 is de doorloopkop van de Koplopers gesloten, tijdens de komende revisie van deze stellen wordt de kop definitief dicht gelast. Treinstel 4011 is het eerste met het nieuwe interieur en tevens het test-stel.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif IRM
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/irm.jpgEr zijn nu 150 stellen, vierdelig en zesdelig. Ze rijden door heel het land. Treinstam 9525 is voorzien van bestickering voor de Olympische spelen, treinstam 8733 is voorzien van bestickering, daar in die stam de 300ste bak VIRM zit.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif DD-AR
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-DDAR.jpgDeze dubbeldekkerstellen zijn de stoptreinen voor de iets langere afstand en voor de drukkere trajecten. Hun krappe bouw maakt het niet favoriet, niet qua interieur en niet qua aanzicht.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Mat '64
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/mat64.jpgDe grootste serie stoptreinmaterieel wordt gevormd door de stellen Mat '64. Langzaam wordt begonnen met het uit dienst nemen van de oudste van de ruim 200 exemplaren. Op alle wat rustigere lijnen door heel het land zijn de stellen wel te vinden. Plan T is vierdelig, plan V is tweedelig.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif SGM (Sprinter)
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-SGM.jpgSGM is de verzamelnaam voor de sprinters, het stadsgewestelijk materieel. In tweedelige uitvoering zijn het citypendels (rijden op de Zoetermeerlijn en de Hofpleinlijn), de rest is driedelig en rijdt vooral in de Randstad. Momenteel worden de stellen verbouwd, waarna ze met een fris uitziend uiterlijk en interieur weer op de baan verschijnen, inmiddels is de helft van de stellen verbouwd.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif SM '90 (Railhopper)
Afbeeldingslocatie: http://www.smsmonster.nl/files/niets.jpgAls proto-serie voor de nieuwe generatie stoptreinen is de SM '90 ontwikkeld. Deze kleine serie van negen stellen werd tot December 2005 alleen op Zwolle-Emmen ingezet. Met name vanwege de hoge onderhoudskosten is er bij NS Reizigers geen toekomst meer voor deze treinstellen. Inmiddels hebben een aantal Plan V-tjes hun werk op de lijn tussen Zwolle en Emmen overgenomen.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif GTW / Spurt
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/lint.jpgArriva heeft voor de MerwedeLineLijn 7 Spurts in bestelling staan, eind 2008 zullen deze, in tegenstelling tot de andere Spurts van Arriva, electrische treinstellen geleverd worden

[ Voor 99% gewijzigd door Sosabowski op 25-06-2007 21:51 ]

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Rijtuigen

Op dit moment zijn er nog maar drie types rijtuigen in de reguliere dienst te vinden: DDM1 (dubbeldeksrijtuigen), ICR'en (de "standaard" intercityrijtuigen) en de ICK's, de van Duitsland gekochte en omgebouwde Bm235's. De ICR'en rijden op Zwolle-Roosendaal, Maastricht-Haarlem en Heerlen-Haarlem. ICK's rijden op Den Haag-Eindhoven-Venlo en in enkele tussentreinen Amsterdam-Utrecht-Eindhoven-Maastricht. Daarnaast zijn er nog DDM1-rijtuigen, waarmee dubbeldeksstammen geformeerd worden.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif DDM1
Afbeeldingslocatie: http://www.smsmonster.nl/files/ddm.jpgIn stammen van zes dubbeldeksrijtuigen, vijf "gewone" en een stuurstand, rijden de DDM1-rijtuigen met een 1800 (geen 1700 in verband met technische verschillen in de aansturing) vooral vanuit Amsterdam. De stuurstandrijtuigen, dertien stuks, zijn voorzien van een afbeelding van een bedreigd diersoort. Enkele van deze dubbeldeksrijtuigen rijden in de intercitydienst om daar de zitplaatscapaciteit wat op te rekken.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ICK
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-ICK.jpgOm het materieeltekort te verkleinen, zijn 150 Duitse rijtuigen van het type Bm235 door PFA in Weiden verbouwd. Deze rijden nu in de diensten Den Haag-Eindhoven-Venlo en in enkele tussentreinen op Amsterdam-Utrecht-Eindhoven-Venlo. Inmiddels staan er door de instroom van (veel) VIRM een kleine 50 rijtuigen terzijde.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ICR
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/icr.jpgAfgeleid van de tussenbak van ICM zijn de ICR'en de grootste serie rijtuigen, bestaande uit 316 exemplaren. Eén daarvan is het koninklijk rijtuig. Daarnaast zijn ze opgedeeld in rijtuigen voor de Benelux-dienst (Amsterdam-Brussel) en rijtuigen voor de binnenlandse dienst. Momenteel worden de rijtuigen gereviseerd, waarna ze uiteindelijk allemaal gaan rijden in treinstelbedrijf, met een loc voor en achter of met een stuurstandrijtuig. De stuurstandrijtuigen zijn er voor de Beneluxdienst (type Bs) en voor de binnenlandse dienst (BDs). Het verschil tussen deze is, naast de aanwezigheid van een conducteursruimte en een bagage-afdeling, de aansturing van de loc. De Benelux-stuurstanden zijn voor de Belgische locserie 11.8, de BDs'en voor de 1700'en. Per april 2005 gaan alle stuurstandrijtuigen BDs rijden in de treinserie 800/900 (Maastricht/Heerlen-Haarlem) en later in treinserie 3500 ((Maastricht-)Eindhoven-Utrecht(-Amsterdam).



Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Hogesnelheidstreinen

In Nederland rijden twee types hogesnelheidstreinen op het normale net, dus max. 140/160 km/u.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Thalys PB(K)A
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-Thalys.jpgVan Amsterdam, Schiphol en Rotterdam rijdt de Thalys naar Frankrijk. Er worden twee types op deze dienst ingezet, type PBA, omgebouwde TGV-stellen en geschikt voor Frankrijk, België en Nederland, en type PBKA, ook geschikt voor inzet in Duitsland.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ICE-3M
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-ICE.jpgDe ICE-diensten tussen Amsterdam en Frankfurt, Basel worden gereden door stellen ICE-3M, de derde generatie ICE inmiddels. NS heeft vier van deze stellen in bezit, de overige worden geleverd door DB.



Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Meettreinen

Om de veiligheid bij het spoorvervoer te waarborgen, wordt de infrastructuur regelmatig gecontroleerd op gebreken.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif mP Jules
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-mPJules.jpgAls vervanger van "de oude Jules" (een blokkendoos-motorwagen die was ingericht als meetrijtuig) is voormalige PTT Post-trekker verbouwd tot meetrijtuig. Het betreft hier mP 3032 (zie ook: elektrische locs, motorpost), die tot 2003 in een grijze NSTO-huisstijl (NS Technisch onderzoek) was gestoken. Het meetrijtuig zou door de UFM 120 worden vervangen, maar uiteindelijk is besloten beide meetrijtuigen te handhaven. In 2003 heeft mP Jules een revisie ondergaan en ook voorzien van de Eurailscout-huisstijl. De werking van de communicatiesystemen (GSM-Rail en Telerail) en het beveiligingssysteem (ATB, zowel EG als NG) kunnen worden gecontroleerd.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif USO II (UST'96)
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-USOII.jpgVoor onderzoek naar de staat van de spoorstaven wordt door Eurailscout gebruik gemaakt van de USO II (ook: UST '96, ultrasoon-meetrijtuig II). Het is een omgebouwd diner-rijtuig, voorzien van een aandrijving engeschilderd in de Eurailscout-huisstijl. Het meetrijtuig wordt ook in het buitenland ingezet.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif UFM 120
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/NL-UFM120.jpgDe UFM 120 was ooit bedoeld als opvolger van mP Jules, maar opereert tegenwoordig naast eerder genoemde. Het meetrijtuig meet onder andere de ligging van de sporen en controleert de bovenleiding. Ook dit meetrijtuig is in Eurailscout-huisstijl gestoken.



Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Buitenlands materieel in Nederland

Ook buitenland materieel is regelmatig in Nederland te bewonderen. Meestal tot het grensstation, soms echter een stuk verder het land in.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif België: AM '66
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/BE-AM66.jpgDe stoptreindienst Maastricht-Luik wordt door de NMBS onderhouden met treinstellen AM '66. Momenteel ondergaat deze reeks een revisie, waarna ze in een stuk frisser uiterlijk weer op de baan verschijnen.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif België: AM '76
Afbeeldingslocatie: http://www.smsmonster.nl/files/niets.jpgDe stoptreindienst Antwerpen-Roosendaal wordt door de NMBS gereden met treinstellen AM '76. Door de vorm van hun front dragen ze de bijnaam 'Varkensneus'.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif België: reeks 11.8
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/BE-11_8.jpgVoor de Benelux-dienst Amsterdam Centraal-Brussel levert NS Reizigers de rijtuigen (ICR) en de NMBS de loccen (reeks 11.8). Dit zijn verbouwde loccen reeks 21, die dus geschikt zijn gemaakt voor de in Nederland toegepaste bovenleidingsspanning van 1,5 kV en voorzien zijn van de Nederlandse beveiligingssystemen. Wanneer de HSL in Nederland wordt geopend, verdwijnen de Benelux-treinen en zoals het er nu naar uitziet, gaat de reeks 11.8 dan de goederendienst in.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif België: reeks 25.5
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/BE-25_5.jpgDe serie 25.5 (omgebouwd uit reeks 25) maakte haar debuut in Nederland met het rijden van de Benelux-treinen Brussel-Amsterdam. Hiervoor worden zij niet meer ingezet, reeks 11.8 heeft dit met Nederlandse IC-rijtuigen overgenomen. Toch zijn de loccen nog dagelijks te zien in Nederland en wel met goederentreinen. De loccen pendelen vanuit België over Maastricht naar Sittard en over Roosendaal naar Kijfhoek.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif België: reeks 77
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/BE-77.jpgEind jaren '90 ontstond er bij de NMBS behoefte aan een nieuwe serie rangeerlocs / trekkrachten voor lichte goederentreinen. Door Vossloh (voorheen MaK, leverancier van de Railion-6400'en e.d.) werd een op 6400'en lijkende reeks 77 gebouwd. De loccen komen vooralsnog sporadisch in Nederland en wel tot de grensstations Roosendaal en Budel. De 7771 t/m 7790 mogen in setjes van twee door heel Nederland rijden, daar zij van de Nederlandse veiligheidssystemen zijn voorzien. Met ingang van december 2004 worden de loccen regulier ingezet in Nederland. Deze inzet gebeurt met de Volvo-treinen tussen Essen en Bad Bentheim.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Duitsland: BR 111
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/DE-BR111.jpgDe treindienst Venlo - Hamm wordt door DB onderhouden met een loc BR 111 en vier tot vijf rijtuigen, waaronder een stuurstandrijtuig. In Venlo worden de treinen binnengenomen op spoor 3, waar de bovenleidingsspanning omschakelbaar is.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Duitsland: Talent (BR 643/644)
Afbeeldingslocatie: http://crew.tweakers.net/Steve/Treinentopic/DE-Talent.jpgDe treindienst Heerlen - Stolberg Altstadt wordt door DB onderhouden met tweedelige Talenten BR 643. Sommige stellen zijn voorzien met opschriften "Euregiobahn", de naam waaronder de dienst wordt uitgevoerd. Vanaf Enschede rijdt DB Regio met Talenten naar Münster, de PEG rijdt met Talenten naar Dortmund

[ Voor 255% gewijzigd door Sosabowski op 19-07-2007 22:51 ]

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
Taakverdeling betrokken instanties


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Vervoerders (reizigers, goederen, musea)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif NS Reizigers
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Syntus
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Arriva (voorheen NoordNed)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ACTS Nederland
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Dillen & LeJeune Cargo
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ERS Railways
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Häfen u. Gütherverkehr Köln
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif rail4chem
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Railion Nederland
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif veolia Transport


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Infrabeheer
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif ProRail

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Aannemers (infra)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Strukton
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Volker Stevin Rail & Traffic (VSRT)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Bam Rail
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Spitzke

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Inspectie
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Inspectie Verkeer & Waterstaat, divisie Rail
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Eurailscout Inspection & Analyses
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Speno International SA

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Materieelonderhoud
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Nedtrain
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Shunter


Telegrafische verkortingen


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gifAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Verkortingen van plaatsnamen, personeel en materieel
Voor het verkorten van plaatsnamen wordt gebruik gemaakt van de zogenaamde telegrafische verkortingen. Niet alleen de spoorwegen, maar ook de post en de overheid gebruikten deze. Binnen de spoorwegwereld hebben wagentypes een code, waarmee hun eigenschappen vastliggen. Ook de verschillende functies binnen de spoorwegen hebben hun verkortingen.

Een overzicht met de verkortingen van plaatsnamen is hier te vinden.

Verder worden nog onder andere de volgende bakafkortingen gebruikt:

m=motorrijtuig
A=1e klas
B=2e klas
k=koprijtuig
D=dienstrijtuig
s=stuurstand
v=verdieping
f=fietsenrijtuig

Verwijzingen naar informatieve teksten


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Stroombegrenzing
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Koploper (Wikipedia)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Seinenboek 1995
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Sporenplan.nl, veel tekeningen van emplacementen en spoor
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Website van Nico Spilt met veel (historische) foto's en informatie
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Website over de geschiedenis van stations en haltes
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/g/nblt.gif Mobiele site van de NS met reisinformatie

[ Voor 97% gewijzigd door Sosabowski op 19-07-2007 22:50 ]

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -ErikE-
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 14-05 06:45
bedankt voor het 16e deel. Vind alleen wel dat je die 2e zin mag schrappen. Een beetje zeuren is best goed zo nu en dan, maar niet van de klok en de klepel weet (wat kennelijk het geval is) is zo`n zin in de TS zetten (wat iedereen die hier als eerste komt, leest) niet een goeie manier om een objectieve discussie te starten.

verder nogmaals hulde!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JJJ
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 07:56

JJJ

Hier in het noorden (Groningen) rijdt Arriva rond met personenvervoer, dit zijn wit-rode treinen. Weet iemand welk type dat dan is? Ik zie hem niet in de (uitstekende) topicstart staan helaas :'(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -ErikE-
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 14-05 06:45
JJJ schreef op maandag 25 juni 2007 @ 22:17:
Hier in het noorden (Groningen) rijdt Arriva rond met personenvervoer, dit zijn wit-rode treinen. Weet iemand welk type dat dan is? Ik zie hem niet in de (uitstekende) topicstart staan helaas :'(
de GTW spurt. De link is van Wiki.

[ Voor 13% gewijzigd door -ErikE- op 25-06-2007 22:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kurios
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online
Afgelopen week zag ik op Rotterdam Centraal een oude stoomlocomotief staan met een hele rits wagons erachter.

Uiteraard een heel mooi gezicht, zelfs de machinisten waren in gepaste outfit!
Leuke bijkomstigheid was wel dat het zicht in de reizigerstunnel behoorlijk was afgenomen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Carpento
  • Registratie: Maart 2004
  • Nu online
Misschien in de startpost onderscheid maken tussen SGMm (de driebaksstellen, ook wel vlaflip) en SGM (de tweebaksstellen, ook wel banaan).

SGM gaat overigens ook gemoderniseerd worden, dan krijgen ze dezelfde outfit als de drietjes van nu.

Owja, er is tegenwoordig ook ICMm, voor de liefde-met-mieren-bedrijvenden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 18023

Officiële namen zijn overigens GTW 2/6 en GTW 2/8 (aangedreven assen/totaal aantal assen), Spurt is een poging van Arriva een bijnaam te verzinnen, en in mijn ogen een wat slap aftreksel van Sprinter.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maasluip
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 07:20

Maasluip

Frontpage Admin

Kabbelend watertje

Hier nog een paar verbeteringen voor de startpost:
  • Veolia rijdt niet alleen met Wadlopers, ze hebben ook Plan-V voor de heuvellandlijn
  • Connexxion rijdt niet meer met Wadlopers op Almelo-Marienberg, dat wordt met rode Linten van Syntus gedaan.
  • Het is Güterverkehr (bij HGK)

Signatures zijn voor boomers.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HawVer
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 14-05 22:22
Er zijn ook een aantal missende plaatjes in de TS, misschien kunnen we daar nog een vervanging voor vinden? :? Of is de server gewoon down?
SM 90 http://images.google.nl/i...Afbeeldingen+zoeken&gbv=2

[ Voor 7% gewijzigd door HawVer op 26-06-2007 08:46 ]

http://hawvie.deviantart.com/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -ErikE-
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 14-05 06:45
Hier nog een plaatje van de dagelijkse gebruiker van de Betuweroute. R4C.

Afbeeldingslocatie: http://img.villagephotos.com/p/2005-9/1071610/BR.JPG

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maasluip
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 07:20

Maasluip

Frontpage Admin

Kabbelend watertje

En ineens weet je weer waarom je niet met tegenlicht moet fotograferen ;)

Signatures zijn voor boomers.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -ErikE-
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 14-05 06:45
Maasluip schreef op dinsdag 26 juni 2007 @ 09:52:
En ineens weet je weer waarom je niet met tegenlicht moet fotograferen ;)
ow ik heb `m zelf niet gemaakt hoor. Uit een nieuwsbrief geplukt. Maar ik denk dat het met opzet is gedaan. Vind het zelf eigenlijk wel artistiek verantwoord ;) !

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zwahiel
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 00:01

zwahiel

Eindbaas HK

Keihard de lekkerste!

OK, kan iemand mij duidelijkheid geven welke stam er gisteren ergens bij Horst-Sevenum of Deurne stond.

Het was een V-IRM in NS kleuren, geen nieuwe. Met meetapparatuur bij de pantrograaf op de zijkant van de stam. Hij had geen opdrukken, geen NS opdrukken, geen nummers, niks nakkes nada. En vooraan (A kant) was het zilveren prototype van de Protos.

Die Protos zal wel snelheidstesten uitgevoerd hebben op de 'racebaan' maar wat deed die ongenummerde en onbedrukte V-IRM daar dan? Er zaten een paar mensen in de V-IRM maar het licht was verder. Ik kon ook niet echt zien of er ergens monitoren waren. In de Protos 't zelfde.

Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luke!
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:39

Luke!

#Treinbaas
Eh, Zwahiel, ik denk dat je spoken hebt gezien.

@Erik-E: die foto artistiek... Echt niet. Da's gewoon bagger ;). Aan volledig uitgebeten delen is niks artistieks. ;)

Momenteel is Emmerich al grotendeels dicht en is het dus redelijk high-life via Venlo; altijd leuk mits hte weer nog eens gaat meewerken. ACTS rijdt er momenteel ook.

[ Voor 73% gewijzigd door Luke! op 26-06-2007 19:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -ErikE-
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 14-05 06:45
Luccus schreef op dinsdag 26 juni 2007 @ 19:08:
Eh, Zwahiel, ik denk dat je spoken hebt gezien.

@Erik-E: die foto artistiek... Echt niet. Da's gewoon bagger ;). Aan volledig uitgebeten delen is niks artistieks. ;)

Momenteel is Emmerich al grotendeels dicht en is het dus redelijk high-life via Venlo; altijd leuk mits hte weer nog eens gaat meewerken. ACTS rijdt er momenteel ook.
Een foto in tegenlicht maken zodat sommige delen (zwaar) overbelicht zijn maar het licht op andere delen anders invalt kunnen sommige mensen mooi vinden toch? Overigens is het grootste gedeelte JPEG compressie. En daar heb je gelijk in dat het k*t is ;)

wat betreft dat virmpje, zou het een van de nieuwe stellen zijn die NSR besteld heeft? Die dingen moeten ook gekeurd worden. Of zijn die nog lang niet klaar?

[ Voor 10% gewijzigd door -ErikE- op 26-06-2007 20:14 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luke!
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:39

Luke!

#Treinbaas
-ErikE- schreef op dinsdag 26 juni 2007 @ 20:13:
[...]
wat betreft dat virmpje, zou het een van de nieuwe stellen zijn die NSR besteld heeft? Die dingen moeten ook gekeurd worden. Of zijn die nog lang niet klaar?
Nog niet klaar idd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 26970

Ok mag ik even vloeken? ****************************************************

VEOLIA HEEFT AL SINDS DECEMBER EEN GELD-TERUG-BIJ-VERTRAGING REGELING!!!!

Check dit artikel: http://www.gelderlander.nl/maasland/article1570954.ece

Je kunt de formulieren alleen telefonisch aanvragen. Nou, reken maar dat ik dat ga doen. Weet je wat ik ook ga doen? Overal A4'tjes in de trein leggen met deze informatie!! AAAAAAAARGH

sorry dat ik zo over de schreef ga hier, maar dit is toch om te ********

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maasluip
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 07:20

Maasluip

Frontpage Admin

Kabbelend watertje

zwahiel schreef op dinsdag 26 juni 2007 @ 17:28:
OK, kan iemand mij duidelijkheid geven welke stam er gisteren ergens bij Horst-Sevenum of Deurne stond.

Het was een V-IRM in NS kleuren, geen nieuwe. Met meetapparatuur bij de pantrograaf op de zijkant van de stam. Hij had geen opdrukken, geen NS opdrukken, geen nummers, niks nakkes nada. En vooraan (A kant) was het zilveren prototype van de Protos.

Die Protos zal wel snelheidstesten uitgevoerd hebben op de 'racebaan' maar wat deed die ongenummerde en onbedrukte V-IRM daar dan? Er zaten een paar mensen in de V-IRM maar het licht was verder. Ik kon ook niet echt zien of er ergens monitoren waren. In de Protos 't zelfde.
Misschien dat de V-IRM gebruikt is voor remproeven met de Protos? De Buffel hebben ze opgedrukt met een DD-IRM omdat een Buffel los niet makkelijk 154 km/h kan halen. Maar een Protos heeft 1360 kW voor een tweetje, die heeft extra opdruk niet nodig om 176 km/h te halen (plan V heeft maar 550 kW) en rijdt daar soepeltjes 140 mee)

Signatures zijn voor boomers.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

De politierechter in Utrecht heeft woensdag een treinmachinist wel schuldig verklaard aan een ongeluk op het station van Amersfoort, maar hem geen straf opgelegd. Tegen de machinist, de 31-jarige S. van der W. uit Rhenen, was zestig uur voorwaardelijke werkstraf geëist.

Op 5 september miste de machinist met zijn goederentrein op het rangeerterrein in Amersfoort een rood sein. Hij kwam in botsing met een intercity. Er vielen zeventien lichtgewonden.

Bij datzelfde sein bleek de afgelopen tien jaar al zeven keer een trein door rood te zijn gereden. Het sein was volgens deskundigen bijzonder slecht zichtbaar.

Er was bovendien een afspraak gemaakt, dat treinen zoveel mogelijk over een ander spoor geleid zouden worden.

De officier vond echter dat de machinist niet oplettend genoeg was geweest. Volgens de verdediging had de beheerder van het spoorwegnet nalatig gehandeld.

De advocaat benadrukte dat het sein inmiddels twee meter hoger is geplaatst. De rechter vond de situatie op het spoor in Amersfoort bijzonder ongelukkig en legde daarom geen straf op
nu.nl

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 18023

Zou zo op het eerste idee zeggen dat er twee schuld hebben. De mcn wegens het negeren van het rode sein en ProRail wegens het herhaaldelijk blijven negeren van geluiden uit de praktijk over slecht geplaatste seinen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
Mwha,
Ik denk dat die machinist dan ook wel wist dat dat sein slecht zichtbaar is. Daar kan je dan op anticiperen.

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 18023

Ja, daarom hebben beide schuld -ik denk wel terecht straffeloos-. Als zichtbaar slecht is, zou ik me dat als infrabeheerder geen 10 jaar laten aanleunen tot er iets gebeurt.

Met een goed doordachte plaatsing voorkom je dat soort fouten nu eenmaal gemakkelijker.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zwahiel
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 00:01

zwahiel

Eindbaas HK

Keihard de lekkerste!

Maasluip schreef op woensdag 27 juni 2007 @ 10:44:
[...]
Misschien dat de V-IRM gebruikt is voor remproeven met de Protos? De Buffel hebben ze opgedrukt met een DD-IRM omdat een Buffel los niet makkelijk 154 km/h kan halen. Maar een Protos heeft 1360 kW voor een tweetje, die heeft extra opdruk niet nodig om 176 km/h te halen (plan V heeft maar 550 kW) en rijdt daar soepeltjes 140 mee)
Zou kunnen, maar dat verklaard nog steeds niet waarom die V-IRM totaal geen bestickering had! Hij had alleen de geel blauwe huisstijl van de NS, maar geen NS logo, geen trein / stam nummer niks nakkes nada! En buitendat had hij meet apparatuur aan de buitenkant hangen, vrij duidelijk.

Ik denk idd dat hij gebruikt is voor remproeven, maar ik vind 't nog steeds een vreemde zaak dat hij geen bestickering had.

Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -ErikE-
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 14-05 06:45
zwahiel schreef op donderdag 28 juni 2007 @ 13:10:
[...]


Zou kunnen, maar dat verklaard nog steeds niet waarom die V-IRM totaal geen bestickering had! Hij had alleen de geel blauwe huisstijl van de NS, maar geen NS logo, geen trein / stam nummer niks nakkes nada! En buitendat had hij meet apparatuur aan de buitenkant hangen, vrij duidelijk.

Ik denk idd dat hij gebruikt is voor remproeven, maar ik vind 't nog steeds een vreemde zaak dat hij geen bestickering had.
geen foto`s?? Iedereen heeft toch mobieltjes met camera`s tegenwoordig O-)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luke!
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:39

Luke!

#Treinbaas
Met alle respect, maar het verhaal klopt voor 99% zeker gewoon niet. Er is geen VIRM ontstickerd t.b.v. proefritten. En zonder er verder woorden aan vuil te willen maken: het is niet de eerste keer dat zwahiel met een hokuspocusmelding komt...

[ Voor 9% gewijzigd door Luke! op 28-06-2007 17:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

Een machinist is deze week gewond geraakt doordat de voorruit van zijn trein werd verbrijzeld door stenen. Dat heeft het Korps landelijke politiediensten donderdag laten weten.

De politie heeft drie jongens van 12, 13 en 14 aangehouden.

Het incident gebeurde dinsdagmiddag rond 17.00 uur op het traject Bergen op Zoom-Roosendaal.

Volgens de politie legden de tieners stenen op de rails en klommen ze in een seinpaal om stenen naar de trein te gooien.

De machinist kreeg glasscherven in zijn gezicht en in een oog. Hij moest de splinters in een ziekenhuis laten verwijderen.

De politie hield ter plekke al een verdachte aan. De twee anderen werden later in hun woning in Roosendaal opgepakt. Ze zijn in verzekering gesteld.
nu.nl

Soms wou je dat de doodstraf nog zou bestaan hier, dit lijken me prima kandidaten daarvoor namelijk. Imho is dit namelijk niet meer dan poging tot moord op de machinist en de passagiers.

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 18023

Nee, dit is geen poging tot moord, omdat moord een opzetdelict is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dolan
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 13-05 12:00
Kom op, die kinderen zijn minderjarig. Je hebt wel gelijk dat dit natuurlijk VEEL te ver gaat. De jeugd van tegenwoordig (oeh, wat klink ik nu oud :P ) durft steeds meer. Maar je kunt never nooit kinderen ter dood veroordelen omdat kinderen de consequenties van hun acties niet snappen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

Anoniem: 18023 schreef op donderdag 28 juni 2007 @ 18:59:
Nee, dit is geen poging tot moord, omdat moord een opzetdelict is.
Als iemand stenen op de rails legt heb je mijns insziens de intentie om de trein te laten ontsporen. Zelfs de grootste no-brainer weet dat daarbij zwaargewonden tot doden kunnen vallen. Imho is dat genoeg voor een poging tot moord. Maar in de praktijk zal het wel weer neerkomen op 5 uur voorwaardelijke werkstraf.

Ben trouwens benieuwd of die machinist nog iets overhoud aan die splinters in zijn oog. Voor hetzelfde geld is die voor de rest van zijn leven deels blind aan dat oog. Leuk...
Maar je kunt never nooit kinderen ter dood veroordelen omdat kinderen de consequenties van hun acties niet snappen.
Yeah, lekker makkelijk is dat.

Er zijn de laatste paar jaar al enkele doden gevallen door stenengooiers (tegen auto's in dat geval). Dat is uitgebreid in het nieuws geweest. No way dat ze niet weten wat dat voor consequenties zou kunnen hebben. Bij de eerste stenengooiers kon je dat idd nog zeggen misschien, maar dit is al minstens het 100e geval.

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zwahiel
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 00:01

zwahiel

Eindbaas HK

Keihard de lekkerste!

Luccus schreef op donderdag 28 juni 2007 @ 17:08:
Met alle respect, maar het verhaal klopt voor 99% zeker gewoon niet. Er is geen VIRM ontstickerd t.b.v. proefritten. En zonder er verder woorden aan vuil te willen maken: het is niet de eerste keer dat zwahiel met een hokuspocusmelding komt...
Gast wat lul je nou, als je wil trollen doe dat lekker PM'en, maar ik heb 't echt wel gezien hoor. En met mij nog een vriend van me. 't verhaal klopt voor de volle 100% en ik geloof dat er in dit topique ook al op gereageerd is wat het mogelijk zou kunnen zijn, misschien ff lezen? Dat ik geen foto's heb is omdat de trein er nogal snel aan voorbij gaat...

Dat 't niet op jouw überlijstje van vertrekkende treinen staat betekend niet dat 't nog niet echt zo bestaat hoor, jezus anders reageer je gewoon even normaal.

't is ook niet de eerste keer dat jij je als een aap gedraagd op GoT, hoor je ook niemand over janken

[ Voor 8% gewijzigd door zwahiel op 28-06-2007 19:10 ]

Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luke!
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:39

Luke!

#Treinbaas
zwahiel schreef op donderdag 28 juni 2007 @ 19:09:
[...]
Gast wat lul je nou, als je wil trollen doe dat lekker PM'en, maar ik heb 't echt wel gezien hoor. En met mij nog een vriend van me. 't verhaal klopt voor de volle 100%
Je hebt wel vaker dingen gezien die achteraf niet bleken te kloppen. Als jij wilt blijven geloven dat de hele spoorwereld van niks weet en jij wel, tja... Be my guest.
en ik geloof dat er in dit topique ook al op gereageerd is wat het mogelijk zou kunnen zijn, misschien ff lezen? Dat ik geen foto's heb is omdat de trein er nogal snel aan voorbij gaat...
Nee, er werd gesuggereerd dat de VIRM werd gebruikt voor (bv.) remproefritten (en dat kan goed kloppen, er zou inderdaad met een VIRM gereden gaan worden).
Dat 't niet op jouw überlijstje van vertrekkende treinen staat betekend niet dat 't nog niet echt zo bestaat hoor, jezus anders reageer je gewoon even normaal.
Tja, je kunt ook iets aannemen van iemand die niet direct een hoop trala maakt bij een vage melding. Denk je dat ik zeg dat het verhaal niet klopt als ik daar zelf gerede twijfel bij heb? Dan moet je nog veel leren.
't is ook niet de eerste keer dat jij je als een aap gedraagd op GoT, hoor je ook niemand over janken
Blijkbaar begrijp je niet wat "zonder er verder woorden aan vuil te maken" betekent. Dat betekent dat ik geen interesse heb om enig onderzoek te doen naar waar de terugkerende fantasiemeldingen van jou vandaan komen. Het is allemaal leuk en aardig dat je denkt iets gezien te hebben, maar als je fout gekeken hebt en een en ander dus feitelijk onjuist is verander je daar niks aan door je op deze manier op te stellen. Tenzij je het leuk vindt om jezelf voor de gek te houden natuurlijk. Over het "überbrute lijstje" nog maar te zwijgen. Wie trollt er nu? Zwahieltjeeee. :+ Maar het is natuurlijk altijd makkelijk om zulke drogeredenen te gebruiken.

Ik snap niet wat je probleem nu is. Onzin=onzin, of je nu met 130 km/u voorbij bent gereden of het ding een kusje hebt mogen geven, het blijft een onwaarheid. Wat wil je dan dat ik zeg? Het verhaal klopt niet, maar omwille van de gemoedsrust van Zwahiel moeten we denk ik maar doen alsof het verhaal wel klopt?

Nogmaals: ik maak er verder dus geen woorden meer aan vuil. Al ga je op de kop staan. Kom dan maar met bewijs als je denkt dat je het - in dit geval (!) - beter weet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 18023

Dat er een IRM zou hebben gereden zonder logo's en nummers enzo lijkt me ook erg waarschijnlijk, maar het laatste punt dat Zwahiel aansnijdt heeft toch wel een kern van waarheid, Luc, je kan soms aardig betweterig uit de hoek komen op een manier die niet door iedereen als prettig wordt ervaren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zwahiel
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 00:01

zwahiel

Eindbaas HK

Keihard de lekkerste!

Toch maar goed dat ik 't met mijn eigen ogen gezien heb en met mij een vriend ook nog redelijk verbaasd was... Maar goed, ach als jij 't zo goed weet moet jij 't weten, jou ding...

Hij stond er wel en was iets met de Protos aan het doen en hij had meet apparatuur aan de buitenkant bij de pantograaf hangen, maar ja, jij weet 't beter. Spooktrein bestaat niet. klopt jij je zin...

Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • djidee
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 01:21

djidee

Mr. Slungel

In een ander forum (van Somda) werd al eerder melding gemaakt van zowel de IRM als de Protos (daar gaat dat topic over)
Donderdag 21 juni 2007 - 14:22:35
vanmiddag was tie weer aan het rijde (kwam voorbij de trein geraast waar ik inzat) tussen 13:45 en 13:50 te helmond
wat mij opviel is dat er ook een IRM heen en weer pendelde tussen helmond en horst-sevenum waar niemand in kon stappen

Venray Donderdag 21 juni 2007 - 17:45:00
Daar zijn ze ook iets aan aan het testen ja, laatst iets met de stroomafnemer

"Mekker, blaat"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 9449

De reizigers die via de HSL naar Parijs willen, moeten vanaf 2012 niet op Amsterdam Centraal, maar op station Amsterdam Zuid instappen. Dat heeft de NS besloten. Het ministerie van Verkeer dacht dat Amsterdam Centraal het begin- en eindpunt zou blijven. Maar als de zuidas in 2012 opgeleverd wordt, zullen de treinen niet verder rijden dan station Amsterdam Zuid.

Dat houdt dus in dat passagiers uit Brussel of Parijs die naar het centrum van Amsterdam willen, op station Amsterdam Zuid moeten overstappen op de metro. Volgens de NS kunnen vele kostbare minuten worden gewonnen als de treinen niet meer over het trage traject langs de Lelylaan hoeven te rijden. Verder blijkt ook dat de Thalys tot 2012 alleen stapvoets door de tunnel onder het Groene Hart kan rijden.

De tunnel is zo stoffig dat het zicht nog minder dan vijf meter is. Het lukt de ventilatoren niet om het stof weg te zuigen. Zolang de treinen nog niet met een veiligheidssysteem zijn uitgerust, dat kan nog vijf jaar duren, moeten de machinisten op eigen zicht en stapvoets door de tunnel rijden.
http://frontpage.fok.nl/nieuws/78527

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • djidee
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 01:21

djidee

Mr. Slungel

Maak er dan een echte service van en rij naar Zuid door over de Oost kant naar CS, of is dat onmogelijk? edit: Ik zie het al op sporenplan, kan pas bij de Gaaspdammer weg, enorme omweg dus.. Al denk ik dat de Thalys daar zowieso langs gaat er van uitgaande dat de stalling/schoonmaak etc wel op Watergraafsmeer blijft? Of keert hij direct op Zuid?

Zakenmensen zitten goed op zuid, maar om de toeristen nou de noordzuid lijn in te jagen.. :(

[ Voor 38% gewijzigd door djidee op 29-06-2007 23:58 ]

"Mekker, blaat"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 9449

De tunnel is zo stoffig dat het zicht nog minder dan vijf meter is. Het lukt de ventilatoren niet om het stof weg te zuigen. Zolang de treinen nog niet met een veiligheidssysteem zijn uitgerust, dat kan nog vijf jaar duren, moeten de machinisten op eigen zicht en stapvoets door de tunnel rijden.
Dus ze hebben 5 jaar nodig om het stof weg te krijgen?

Daar moeten toch wel oplossingen voor zijn zou je zeggen. Bijvoorbeeld een aantal x er met 300 doorheen rijden. Als er geen andere treinen rijden en de tunnel geschouwd is kan dit prima. Moet je eens kijken hoe snel die tunnel schoon is....

En Rotterdam wordt dus het enige station waarbij de HSL in het centrum stopt....

[ Voor 114% gewijzigd door Anoniem: 9449 op 30-06-2007 01:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maasluip
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 07:20

Maasluip

Frontpage Admin

Kabbelend watertje

Dat verhaaltje van die stoffige tunnel moet bullshit zijn. Er staan geen baangebonden seinen langs de HSL, alles wordt met cabinesignalering gedaan.
En zou dit anders betekenen dat er bij dichte mist ook alleen maar stapvoets gereden kan worden? Dat wordt zelfs op klassieke lijnen niet gedaan.

Signatures zijn voor boomers.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 9449


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AW_Bos
  • Registratie: April 2002
  • Nu online

AW_Bos

Liefhebber van nostalgie... 🕰️

Afbeeldingslocatie: http://www.ddforum.com/uploads/post-54-1182520385.jpg
Stomme BCWW hype van Axe en TMF :/
Hopen dat deze SGMm al gereinigd is..

[ Voor 16% gewijzigd door AW_Bos op 01-07-2007 15:50 ]

☀️ Goedemorgen zonneschijn! ☀️
☀️Ja, je maakt me zo gelukkig, en door jou voel ik me fijn! ☀️


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Commendatore
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Ariën Clay schreef op zondag 01 juli 2007 @ 15:49:
[afbeelding]
Stomme BCWW hype van Axe en TMF :/
Hopen dat deze SGMm al gereinigd is..
Die dingen hadden toch een speciale coating of folie zodat ze die rotzooi er zo weer af konden wassen? Ik snap trouwens niet waarom dat tuig er lol in heeft om andermans spullen te bekladden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IJnte
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 17:05
Commendatore schreef op zondag 01 juli 2007 @ 17:42:
[...]

Die dingen hadden toch een speciale coating of folie zodat ze die rotzooi er zo weer af konden wassen? Ik snap trouwens niet waarom dat tuig er lol in heeft om andermans spullen te bekladden.
Mjah als we allemaal zo dachten dan waren alle viaducten/geluidsschermen/treinen in NL iig wel schoon gebleven!
Mrn is trouwens ook flink beklad met grafitie.. Hele wachthokje is getagd.. Stumpers

[ Voor 9% gewijzigd door IJnte op 02-07-2007 17:29 ]

Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 9449

Maandag staking bij Duitse spoorwegen

http://www.nu.nl/news/113...ij_Duitse_spoorwegen.html

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

De Nederlandse Spoorwegen (NS) gaan de dienstregeling op dertig stations aanpassen. Dat heeft de NS maandag laten weten. De Spoorwegen voerden op 10 december vorig jaar een nieuwe dienstregeling in, de eerste volledig nieuwe opzet van het treinverkeer in Nederland sinds 1970. Volgens de NS blijken "hier en daar een aantal kleine aanpassingen nodig".

De aanpassingen gaan in op 9 juli. Vanaf dat moment vertrekken op de stations 's-Hertogenbosch en Sittard treinen van andere sporen dan gebruikelijk. Verder gaan op een dertigtal stations treinen 1 of 2 minuten eerder of later vertrekken.

Op 9 juli gaat ook de vakantiedienstregeling op het spoor van start. Deze duurt tot en met 31 augustus.

"Omdat veel Nederlanders in deze periode op vakantie zijn, daalt het aantal reizigers met ongeveer 30 procent. Op een aantal trajecten in de Randstad rijden er daarom, vooral in de spits, iets minder treinen. Overal blijven minstens twee keer per uur reismogelijkheden bestaan", aldus de NS.
nu.nl

Hier staan de details: http://www.ns.nl/servlet/...verig_www.ns.nl&c=Artikel

[ Voor 6% gewijzigd door wildhagen op 02-07-2007 21:10 ]

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 59888

* Anoniem: 59888 vraagt zich af wat hier zo bijzonder aan is, dat gebeurt toch ieder jaar?

[ Voor 5% gewijzigd door Anoniem: 59888 op 02-07-2007 21:06 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 26970

De zomertijd gaat ook elk jaar in en toch komt het in het nieuws ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
Overal blijven minstens twee keer per uur reismogelijkheden bestaan", aldus de NS.
Zou blij zijn als dat hier, in dit gat, eens gaat gebeuren. In alle aankondigingen voor de nieuwe dienstregeling stond van wel, maar ondertussen nog steeds maar een keer per uur.

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 07:37

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Hmm, heb hier vanuit m'n kantoor zicht op het spoor van Nm naar Ht en er reed net iets ongebruikelijks en grijs voorbij. Mogelijk een Protos?

In de TS staat nog een foto van een Lint bij het stukje over Protos, maar het leek idd meer hierop (maar dan egaal grijs zoals het achterste deel van deze stel):

Afbeeldingslocatie: http://www.nvbs.com/NieuwsOpderails/2006/images/20061001-Protos.jpg

Oslik blyat! Oslik!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pittie
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 14-05 20:22
dion_b schreef op dinsdag 03 juli 2007 @ 11:45:
Hmm, heb hier vanuit m'n kantoor zicht op het spoor van Nm naar Ht en er reed net iets ongebruikelijks en grijs voorbij. Mogelijk een Protos?

In de TS staat nog een foto van een Lint bij het stukje over Protos, maar het leek idd meer hierop (maar dan egaal grijs zoals het achterste deel van deze stel):

[afbeelding]
In Eindhoven staat zo een zelfde stel. (Alleen is die nog helemaal grijs, zoals het achterste stel.) Toen werd er inderdaad gezegd dat dit een Protos is, dus ik neem aan dat deze dat ook is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IJnte
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 17:05
Defecte reizigerstrein Tilburg - Boxtel
Tussen Tilburg en Boxtel moeten reizigers rekening houden met een vertraging van 30 tot 45 minuten.
Door een defecte bovenleiding rijden er tussen Tilburg West en Boxtel geen stoptreinen.
Er worden bussen ingezet.
*Reizigers tussen Tilburg en Boxtel kunnen omreizen via Den Bosch.
Prognose:
*einde tussen 20.00 en 22.00 uur
Wat is hier gebeurd :? dit is al vanaf 10:30 meen ik. Eerst was het een defecte reizigerstrein en nu ook de bovenleiding. duurt wel erg lang als je het mij vraagt.

Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Commendatore
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
IJnte schreef op woensdag 04 juli 2007 @ 16:51:
[...]

Wat is hier gebeurd :? dit is al vanaf 10:30 meen ik. Eerst was het een defecte reizigerstrein en nu ook de bovenleiding. duurt wel erg lang als je het mij vraagt.
Misschien dat de stroomafnemer defect ging en toen de bovenleiding heeft neergehaald?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IJnte
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 17:05
Commendatore schreef op woensdag 04 juli 2007 @ 18:06:
[...]

Misschien dat de stroomafnemer defect ging en toen de bovenleiding heeft neergehaald?
Maar wat ik me afvraag is waarom het zo lang moet duren :? Ook omdat je natuurlijk met goederentrein zit daar. Volgens mij kunnen ze de bovenleidingspanning uitschakelen, bovenleiding wegknippen, trein wegspelen naar Tb en dan de boel fixen :? Ik werk niet bij prorail/structon maar meestal doen ze bij dit soort storingen er niet zo lang over tbh.

Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

De treinen rijden vaker op tijd. Minister van Verkeer Camiel Eurlings (CDA) zei vanochtend dat meer dan 87 procent de norm voor tijdig aankomen haalt.

Vorig jaar reed 84,8 procent van de treinen op tijd. In het eerste kwartaal kwam het percentage dit jaar uit op ongeveer 86,9.

Een trein is op tijd als deze minder dan drie minuten te laat is. Uitvallende treinen worden niet meegeteld.

Eurlings gaat op verzoek van Wijnand Duyvendak (GroenLinks) bij de NS na of sprake is van een sterke toename van de uitval. Eurlings bespreekt later dit jaar ook met de NS of op sommige trajecten vaker treinen kunnen rijden.

Eurlings gaf aan dat hij positief staat tegenover de introductie van nachttreinen in Noord-Brabant. Momenteel rijden die alleen in de Randstad. "De vraag is niet of, maar hoe en wanneer het mogelijk is."

Het gaat volgens hem om een van de drukste delen van het Nederlandse spoor. Na de aanleg van de Betuweroute hoeven goederentreinen niet meer over dit tracé.

Spoorbeheerder Prorail komt later dit jaar met een rapportage over de mogelijkheden. Een NS-woordvoerder laat weten dat er 'op termijn' wat extra lucht komt in Brabant.
nu.nl

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Arnold
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 14-05 12:57
Als 96% van de treinen uitvalt en de overige 4% op tijd rijd hebben ze 100%....

Aan deze statistieken heb je helemaal niets.

Ik zou graag gegevens zien van:

- Percentage weekdagen tussen 06:00 - 10:00 (spits) dat op tijd rijd
- Percentage weekdagen tussen 16:00 - 20:00 (spits) dat op tijd rijd
- Percentage weekeind dat op tijd rijd
- Percentage in de randstad dat op tijd rijd
- Percentage buiten de randstad dat op tijd rijd

NS heeft namelijk ook lijnen afgestoten die niet rendabel waren (of andere redenen) en die tellen nu natuurlijk ook niet meer mee.... Zo denk ik dat Veolia tussen Nijmegen en Venlo maar 60% zal halen bijvoorbeld (alhoewel.. die laten gewoon ook erg veel uitvallen...)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
Ik doe nu dagelijks (werkdagen) vier :X uur treinen per dag. Vertragingen 2 a 3 keer per maand. Meestal dan gelijk een uur maar zoals vanochtend gelukkig maar +40. Scheelt het natuurlijk wel dat ik een vrij riante overstap heb in Amersfoort.

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IJnte
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 17:05
IorGie schreef op donderdag 05 juli 2007 @ 22:55:
Ik doe nu dagelijks (werkdagen) vier :X uur treinen per dag. Vertragingen 2 a 3 keer per maand. Meestal dan gelijk een uur maar zoals vanochtend gelukkig maar +40. Scheelt het natuurlijk wel dat ik een vrij riante overstap heb in Amersfoort.
Ik ga volgende week een paar dagen treinen, en dan zou ik wel eens bijhouden of ik veel vertraging heb. Meestal als ik ga treinen heb ik zelden last van vertraging. Ik denk ook wel dat het iets beter geworden is.
Dat het percentage omhoog gegaan is komt denk ik ook mede door het afstoten van vertragingsgevoelige lijnen (is al eerder vermeld). Maar ook het opheffen van treinen, wat naar mjn idee nu eerder gebeurd, helpt mee want dat wordt niet meegerekend.

Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luke!
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:39

Luke!

#Treinbaas
dion_b schreef op dinsdag 03 juli 2007 @ 11:45:
Hmm, heb hier vanuit m'n kantoor zicht op het spoor van Nm naar Ht en er reed net iets ongebruikelijks en grijs voorbij. Mogelijk een Protos?

In de TS staat nog een foto van een Lint bij het stukje over Protos, maar het leek idd meer hierop (maar dan egaal grijs zoals het achterste deel van deze stel):
Inderdaad Protos, rijdt ook de hele komende week (ma-vr) door het land.
IJnte schreef op woensdag 04 juli 2007 @ 16:51:
[...]
Wat is hier gebeurd :? dit is al vanaf 10:30 meen ik. Eerst was het een defecte reizigerstrein en nu ook de bovenleiding. duurt wel erg lang als je het mij vraagt.
Een IC heeft de stra verspeeld en daarbij de bovenleiding naar beneden gehaald. Trein is door twee 6400'en naar Eindhoven gebracht. Erg lange herstelperiodes zijn tegenwoordig - opvallend genoeg - normaal als je de meldingen op de PRail-site bekijkt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

Tussen Nijmegen en Den Bosch rijden maandagochtend minder treinen, nadat onbekenden bij het Brabantse plaatsje Ravenstein koperen leidingen hadden gestolen.

Dat meldde spoorbeheerder ProRail. Door de diefstal trad een seinstoring op.
nu.nl

Hmm, de koperdieven hebben nu ook de spoorwegen ontdekt. Kan bijna niet wachten tot ze proberen de bovenleidingen te strippen i.v.m. het koper dat erin verwerkt is. Dat word denki ik toch een mooie elektrische elektrocutie dan en meer dan dat verdient dit soort tuig toch niet :P

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -ErikE-
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 14-05 06:45
wildhagen schreef op maandag 09 juli 2007 @ 09:28:
[...]


nu.nl

Hmm, de koperdieven hebben nu ook de spoorwegen ontdekt. Kan bijna niet wachten tot ze proberen de bovenleidingen te strippen i.v.m. het koper dat erin verwerkt is. Dat word denki ik toch een mooie elektrische elektrocutie dan en meer dan dat verdient dit soort tuig toch niet :P
Denk dat de eerste die probeerd bovenleiding te knippen, dat toch echt wel voorbereid zal doen. Nit om mensen op een idee te brengen, maar ik heb al zo vaak aannemers aan het werk gezien aan onder spanning staande bovenleiding. Als het lomp wil doen is het nog makkelijker, gewoon metalen staafje in de bovenleiding constructie knikkeren, snelschakelaar doet poef en voila: knippen maar. Maar gelukkig heb je tegen dit tuig tegenwoordig BOA`s :)

Verder vind ik `t een apart bericht. Koperen leidingen?? Denk toch echt dat ze kabels bedoelen!

[ Voor 21% gewijzigd door -ErikE- op 09-07-2007 10:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

-ErikE- schreef op maandag 09 juli 2007 @ 10:50:
[...]


Denk dat de eerste die probeerd bovenleiding te knippen, dat toch echt wel voorbereid zal doen. Verder vind ik `t een apart bericht. Koperen leidingen?? Denk toch echt dat ze kabels bedoelen!
Mjah, nieuws.nl heeft meer info:
Door het werk van koperdieven moeten treinreizigers tussen Nijmegen en Ravenstein rekening houden met een vertraging van zo'n drie kwartier. Dit meldt spoorbeheerder ProRail maandag.

Volgens een woordvoerder van ProRail zijn 'flinke stukken' koperen kabel gestolen uit de seinbeveiliging en de bovenleiding. Daardoor is een seinstoring opgetreden. Treinen rijden wel, maar ze gaan langzamer dan normaal omdat de seinen op rood staan. Monteurs zijn volgens ProRail bezig de schade te herstellen. Naar verwachting rijden de treinen vanaf 10.00 uur weer als normaal.

Sinds januari doet de spoorwegpolitie onderzoek naar koperdiefstal. De spoorwegpolitie heeft dit jaar tot dusver negen koperdieven aangehouden en zo'n negentig meldingen van koperdiefstal gekregen.

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -ErikE-
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 14-05 06:45
Seinstoring na blikseminslag Delft - Den Haag Hollands Spoor
Tussen Rotterdam en Den Haag HS moeten reizigers rekening houden met een vertraging van meer dan 60 minuten.
Door seinstoring na blikseminslag rijden er tussen Delft en Den Haag HS geen treinen.

Blikseminslag Leiden - Hoofddorp
Tussen Leiden en Schiphol moeten reizigers rekening houden met een vertraging van meer dan 60 minuten.
Door blikseminslag rijden er tussen Leiden en Hoofddorp geen treinen.
*Doorgaande reizigers tussen Leiden en Schiphol kunnen omreizen via Amsterdam Sloterdijk.
bron: www.ProRail.nl

Was best een noodweertje hier inderdaad. Elke twee minuten wel een bliksem.

[ Voor 3% gewijzigd door -ErikE- op 09-07-2007 11:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IJnte
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 17:05
-ErikE- schreef op maandag 09 juli 2007 @ 11:43:
[...]

bron: www.ProRail.nl

Was best een noodweertje hier inderdaad. Elke twee minuten wel een bliksem.
Op het nieuws zeiden ze doodleuk dat prorail medewerkers niet het spoor op durfde.. Alsof het mietjes zijn 8)7

Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

IJnte schreef op maandag 09 juli 2007 @ 12:20:
[...]

Op het nieuws zeiden ze doodleuk dat prorail medewerkers niet het spoor op durfde.. Alsof het mietjes zijn 8)7
Nou ja, ik ben geen fan van Prorail, maar in dit geval kan ik ze wel begrijpen. Een spoorlijn is nu niet écht het veiligste plekje waar je kan zijn tijdens onweer, veel metaal en hoge punten (seinpalen, bovenleidingmasten) enzo...

Hier trouwens niks te zien van noodweer ofzo, zonnetje schijnt al de hele ochtend behoorlijk hard en de laatste druppels regen waren 3-4 dagen terug :P

[ Voor 3% gewijzigd door wildhagen op 09-07-2007 12:27 ]

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IJnte
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 17:05
wildhagen schreef op maandag 09 juli 2007 @ 12:26:
[...]


Nou ja, ik ben geen fan van Prorail, maar in dit geval kan ik ze wel begrijpen. Een spoorlijn is nu niet écht het veiligste plekje waar je kan zijn tijdens onweer, veel metaal en hoge punten (seinpalen, bovenleidingmasten) enzo...

Hier trouwens niks te zien van noodweer ofzo, zonnetje schijnt al de hele ochtend behoorlijk hard en de laatste druppels regen waren 3-4 dagen terug :P
Mjah kijk maar eens op www.buienradar.nl . Daar zie je toch een paar flink rode plekken voorbij komen. Nu ook bij Hoorn een blikseminslag en een sein-en wissel storing

Exploring the world by bicycle! cyclingsilk.wordpress.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • djidee
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 01:21

djidee

Mr. Slungel

net melding dat er files waren bij Rotterdam door de hevige hagelbuien? Dat icm bliksem en ik ben niet buiten de deur te krijgen. Hier (Groningen) is het zonnetje inmiddels verdreven door de wolken, benieuwd wat wij nog op ons dak krijgen, buienradar is redelijk positief (grote blauwe waas, geen rood gelukkig)

"Mekker, blaat"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deepbass909
  • Registratie: April 2001
  • Nu online

deepbass909

[☼☼] [:::][:::] [☼☼]

-ErikE- schreef op maandag 09 juli 2007 @ 11:43:
[...]

bron: www.ProRail.nl

Was best een noodweertje hier inderdaad. Elke twee minuten wel een bliksem.
Het is inderdaad feest...
Vooral de opmerking dat de al omgeleide IC van Den Haag - Utrecht er nu ook uit ligt...

Het is sowieso feest, de geniale planning van ProRail zorgt ervoor dat 1 van de belangrijkste passagierslijnen in midden Nederland één week voor de zomervakantie er een volle week uit ligt, met als gevolg minder treinen en een langere reistijd. En nu valt de omleiding ook nog uit... Dat wordt dus weer een lange rit in een overvolle trein via Amsterdam-Schiphol vanmiddag/vanavond, vrees ik...

Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Varienaja
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14-05 21:33

Varienaja

Wie dit leest is gek.

De Veluwse stoomtrein maatschappij rijdt de hoogseizoendienstregeling. Wel leuk, nu kan na 't werk met de laatste stoomtrein (16:50) van Loenen naar Apeldoorn. Net zo snel als met de bus, veel leuker. (Ook duurder helaas.. en abbonnementen hebben ze niet, ns-jaarkaart geldt ook al niet ;) )

Siditamentis astuentis pactum.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 9449

Oostenrijk en Italië zijn het eens geworden over de bouw van een 56 kilometer lange spoortunnel door de Alpen. Beide landen betalen eenderde van de geschatte bouwkosten van zes miljard euro en ze hopen dat de Europese Unie de rest betaalt. Die gaf eerder al haar akkoord voor een tegemoetkoming van 850 miljoen euro tegen 2013.

De Brennertunnel moet reizigers en goederen onder de drukke Brennerpas doorleiden. De spoortunnel moet in 2022 klaar zijn.

Nu duurt de treinreis tussen het Innsbruck en het Italiaanse Bolzano twee uur. Met de nieuwe spoortunnel wordt dat 50 minuten.
http://frontpage.fok.nl/nieuws/79009

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luke!
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:39

Luke!

#Treinbaas
Wie de Protos wil zien kan zich op dit moment vervoegen in Nieuw-Amsterdam, waar het stel onder de draad uit is gereden en nu dus hulpeloos staat te staan. :p

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maasluip
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 07:20

Maasluip

Frontpage Admin

Kabbelend watertje

Oeioei. Komt hij eens ergens, gaat het natuurlijk mis.
Ik mag hopen dat de koppeling mechanisch compatible is met plan V. Hoe is dat eigenlijk bij het andere "vreemde" materieel: GTW, Lint? Kunnen die alleen door hetzelfde materieel weggesleept worden (of met een hulpkoppeling)?

Signatures zijn voor boomers.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luke!
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:39

Luke!

#Treinbaas
Nou ja, komt hij eens ergens... vorige week twee rondjes Arnhem - Kip (inclusief beide dagen opheffen twee treinen Connexxion om dat ding er tussendoor te krijgen...) - slagje Soest - Uitgeest - Leiden, maandag en dinsdag moest het dan naar Emmen resp. Enkhuizen (beide geannuleerd vanwege defect stel). Vandaag de herkansing, maar drie keer is blijkbaar geen scheepsrecht. Stel is met een 6400 weggehaald (deze proefritten vallen ook onder Railion). Als het goed is is de Protos met al het 'reguliere' stroomlijnmat. (Mat '64, ICM, IRM e.d.) mechanisch te combineren.

Overigens zal het me benieuwen of het ding op korte termijn wordt toegelaten. De hele elektrische rommel zit op het dak, en je moet ook het dak op om het stel te aarden, en daar heeft IVW vooralsnog moeite mee.

[ Voor 13% gewijzigd door Luke! op 11-07-2007 17:26 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
Vanochtend lag landelijk het kaartjesautomatensysteem eruit. Ik hoop dat de hc's een beetje soepel zijn geweest. In Amsterdam werd omgeroepen dat je dan maar naar het loket moest. Zal wel gezellig druk zijn geweest.

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luke!
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:39

Luke!

#Treinbaas
Edit: never mind.

[ Voor 88% gewijzigd door Luke! op 16-07-2007 23:19 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

IorGie schreef op maandag 16 juli 2007 @ 22:26:
Vanochtend lag landelijk het kaartjesautomatensysteem eruit. Ik hoop dat de hc's een beetje soepel zijn geweest. In Amsterdam werd omgeroepen dat je dan maar naar het loket moest. Zal wel gezellig druk zijn geweest.
Klopt idd, lag er overal uit, zie o.a. dit:
De kaartjesautomaten van de NS in heel Nederland zijn maandagmorgen tijdens de spits getroffen door een stroomstoring.

Van 7:30 tot 9:00 uur konden reizigers alleen bij de balies op de grote stations terecht. In de treinen kon wel contant worden betaald bij de conducteurs. Mensen die niet genoeg geld op zak hadden, kregen uitstel van betaling. Zij mogen het geld overmaken. De oorzaak van de storing is nog niet bekend.
Bron: http://www.rtvnoord.nl/ni...e=totaalbericht&pid=67178

Hoorde op de radio (Omroep Brabant) dat er coulant werd omgegaan met mensen die hierdoor geen kaartje hadden.

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

De Nederlandse Spoorwegen moeten wachten tot zich weer een storing voordoet in het netwerk van de pinautomaten, voordat het probleem kan worden opgelost. Dat maakte de NS dinsdag bekend na overleg met de leverancier van het netwerk, KPN.

"Het is nu onduidelijk wat de storingen veroorzaakt. Het systeem wordt scherp in de gaten gehouden, zodra er weer problemen zijn met het pinnen van treinkaartjes weten we waar het probleem zit."

Maandag en dinsdag zorgden storingen in het netwerk ervoor dat bij sommige automaten niet kon worden betaald met een pinpas. KPN kon de spoorwegen dinsdag niet garanderen dat zo'n netwerkstoring niet nogmaals kan voorkomen.
nu.nl

Hmm, men redeneert bij de KPN kennelijk in de trant van 'drie keer is scheepsrecht'? Moest ik op mijn werk eens proberen. Kon denk ik meteen op zoek naar een nieuwe baan, als ik zo zou werken :P

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
nrc.next
Goederentrein zorgt voor veel overlast
DEN HAAG, Spoorbeheerder ProRail moet het goederenvervoer tussen Groningen en Leeuwarden stopzetten. Omwonenden in de gemeenten Zuidhorn en Tytsjerksteradiel ondervinden volgens de VROM-inspectie te veel geluidsoverlast. Per week rijden er 's nachts drie tot vijf goederentreinen over het spoor tussen Leeuwarden en Groningen. (ANP)
:X

edit:
Groot verschil vandaag: heen plan V en terug ICMm op hetzelfde traject.

[ Voor 9% gewijzigd door Sosabowski op 17-07-2007 19:43 ]

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

Yup, nu.nl had daar gisteren ook een artikel over, met wat meer info/achtergrond dan nrc.next in zijn artikel kennelijk (heb het hele artikel niet gelezen), zie http://www.nu.nl/news/115...gens_geluidsoverlast.html

Nog meer spoornieuws:
Ruim acht van de tien conducteurs hebben in het afgelopen jaar te volle treinen laten vertrekken. Dat blijkt dinsdag uit een enquête van actualiteitenprogramma EénVandaag in samenwerking met de spoorbonden VVMC en FNV Spoor onder ruim achthonderd machinisten en conducteurs. Verder heeft 86 procent van de conducteurs het afgelopen halfjaar te maken gehad met agressie.

Voor een kwart van het rijdend personeel is het onduidelijk wie bij grote drukte bepaalt of een trein vertrekt, laten de onderzoekers weten. Volgens de NS is de hoofdconducteur hiervoor verantwoordelijk, maar een deel van het personeel zou denken dat de machinist hierover gaat. Ruim zeventig procent van het rijdend personeel vindt dat er een maximum aantal staanplaatsen vastgesteld moet worden. Dan is er makkelijker te toetsen of een trein al dan niet mag vertrekken.

FNV-bestuurder Roel Berghuis geeft naar aanleiding van het onderzoek aan dat aan het rijden met de drukke treinen grote risico's verbonden zijn. Directeur Jacques Huberts van NS Reizigers zei in de uitzending van EénVandaag dat dit wel meevalt: "Overvolle treinen zijn niet onveilig, hooguit oncomfortabel."

Bij twee van de drie conducteurs die te maken kregen met agressie ging het om agressie in ernstige vorm, zoals vechtpartijen en bedreigingen. Twintig procent van het rijdend personeel voelt zich niet veilig tijdens het werk.

Ruim zes van de tien conducteurs en machinisten vinden het steeds minder plezierig worden om voor de NS te werken, melden de onderzoekers. Op dit cijfer reageerde NS-directeur Huberts verbaasd. Uit een recent eigen onderzoek zou blijken dat negentig procent van het rijdend personeel met plezier werkt, meldde hij.
nieuws.nl

Ook nog een paar kandidaatjes voor de Darwin Awards:
Een 'dolletje' bij een spoorboom in Utrecht heeft dinsdagavond geleid tot de dood van een 17-jarige jongen. Een groepje jongens zou elkaar hebben opgejut om zo laat mogelijk voor de trein over te steken.

Het dodelijke ongeluk gebeurde rond 23.00 uur op de Eykmanlaan. Volgens getuigen kwamen vier jongens op twee scooters aanrijden, met achter hen een fietsend groepje meisjes.

"De jongens leken elkaar te dollen, terwijl de spoorbomen sloten voor een aankomende trein", meldt de politie.

Getuigen verklaren dat de jongens elkaar aan het opjutten waren over wie er voor de trein langs durfde te rijden. Eén scooterrijder reed over de overweg. Zijn bijrijder, de 17-jarige Utrechter, liep achter hem aan en werd gegrepen.

Hij overleed ter plaatse. Getuigen zijn opgevangen en verhoord.
Dit valt wel te classificeren als een stel hersenloze idioten denk ik.

[ Voor 97% gewijzigd door wildhagen op 18-07-2007 11:51 ]

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Commendatore
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
IorGie schreef op dinsdag 17 juli 2007 @ 19:41:
[...]

:X

edit:
Groot verschil vandaag: heen plan V en terug ICMm op hetzelfde traject.
IJssellijn?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sir_Hendro
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 14-05 21:11

GTA VI - All aboard the hype train!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

Da's de Maglev, van Japan Railways. Geen gewone trein, maar eentje met magnetische levitatie dus.

Dat ding heeft ook het snelheidsrecordrecord in handen, 581 km/h. Dat filmpe is 'slechts' 501 km/h ;)
JR-Maglev is a magnetic levitation train system developed by the Japan Railway Technical Research Institute (association of Japan Railway Group). JR-Maglev MLX01 (X means experimental) is one of the latest designs of a series of Maglev trains in development in Japan since the 1970s. It's composed of a maximum 5 cars to run on the Yamanashi Maglev Test Line. On December 2, 2003, a three-car train set attained a maximum speed of 581 km/h (361 mph) (world speed record for railed vehicles) in a manned vehicle run.

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sir_Hendro
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 14-05 21:11
wildhagen schreef op donderdag 19 juli 2007 @ 19:44:
Da's de Maglev, van Japan Railways. Geen gewone trein, maar eentje met magnetische levitatie dus.

Dat ding heeft ook het snelheidsrecordrecord in handen, 581 km/h. Dat filmpe is 'slechts' 501 km/h ;)


[...]
Ik had er eerst alleen maar foto's van gezien maar in het echt is hij nog veel toffer! _/-\o_

GTA VI - All aboard the hype train!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

Dat is waar.

Dit filmpje (ong. 5 minuten) is ook wel interessant, hier word ook een beetje op de achterliggende techniek ingegaan :)

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sir_Hendro
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 14-05 21:11
Wtf de TGV kon dit kennelijk ook 8)7
holy shit
wildhagen schreef op donderdag 19 juli 2007 @ 20:00:
Dat is waar.

Dit filmpje (ong. 5 minuten) is ook wel interessant, hier word ook een beetje op de achterliggende techniek ingegaan :)
ik ga even kijken :D

//edit,
net al gekeken ja. Echt een gaaf ding. Lekker aan verder werken. Deze moeten we in de toekomst hebben man :9~

[ Voor 12% gewijzigd door Sir_Hendro op 19-07-2007 20:23 ]

GTA VI - All aboard the hype train!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
Nee, Amsterdam <-> Amersfoort.
Daar ben ik afgelopen week bijna alles tegengekomen.
  • Plan V
  • Plan T
  • ICM (ook de 4444)
  • ICMm
  • En die oude Duitse bakken met een 1[6/7]00 ervoor ICKB.

[ Voor 4% gewijzigd door Sosabowski op 19-07-2007 23:04 ]

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tom Paris
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 01:17
Vond het niet het openen van een nieuw topic waard, dus misschien weet iemand het hier.

Zondag vertrek ik met de Thalys/TGV vanaf Amsterdam CS naar Montauban (overstappen in Parijs), maar ik woon in Den Bosch. De Thalys vertrekt vanuit Amsterdam CS om 08.56, de eerste trein vanuit Den Bosch naar Amsterdam komt om 08.52 aan. Dat is al krap, en de NS waarschuwt voor vertragingen vanwege werkzaamheden aan het spoor.

Ik zat zelf dit te overwegen:
  • Hotel in Amsterdam/Utrecht;
  • Auto parkeren bij station;
  • Andere route?
De laatste trein naar Amsterdam pakken om vervolgens op het station rond te hangen lijkt me niet echt verstandig. Als je niet door junks inelkaar getrimd wordt, zul je er wel door de politie uitgezet worden lijkt me... Iemand een idee?

[ Voor 16% gewijzigd door Tom Paris op 19-07-2007 23:20 ]

Veuillez agréer, Madame, Monsieur, l'expression de mes sentiments distingués.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
08:56 Amsterdam Centraal 14a Thalys 9324 NS
09:13 Schiphol
09:36 Den Haag HS
09:53 Rotterdam Centraal 4
Dit is je Thalys.
Opstappen voor jou is het makkelijkste in Rotterdam.
8:30 vertrek uit Den Bosch, overstappen in tilburg, dan ben je om 9:41 in Rotjeknor :)

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tom Paris
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 01:17
IorGie schreef op donderdag 19 juli 2007 @ 23:14:
[...]

08:56 Amsterdam Centraal 14a Thalys 9324 NS
09:13 Schiphol
09:36 Den Haag HS
09:53 Rotterdam Centraal 4
Dit is je Thalys.
Opstappen voor jou is het makkelijkste in Rotterdam.
8:30 vertrek uit Den Bosch, overstappen in tilburg, dan ben je om 9:41 in Rotjeknor :)
Haha zo'n makkelijke oplossing voor zo'n moeilijke redenatie 8)7 Ik had niet verwacht dat er een uur tussen Amsterdam en Rotterdam zou zitten eigelijk.

Veuillez agréer, Madame, Monsieur, l'expression de mes sentiments distingués.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 14-05 22:31
Tom Paris schreef op donderdag 19 juli 2007 @ 23:19:
Haha zo'n makkelijke oplossing voor zo'n moeilijke redenatie 8)7 Ik had niet verwacht dat er een uur tussen Amsterdam en Rotterdam zou zitten eigelijk.
Je dacht toch niet serieus dat dat ding in nl 300km/u zou rijden ;)

Maar je vind je Thalys ook gewoon in de nationale reisplanner. Daar kan je dus ook de tussenstations zien.

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tom Paris
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 01:17
IorGie schreef op donderdag 19 juli 2007 @ 23:22:
[...]

Je dacht toch niet serieus dat dat ding in nl 300km/u zou rijden ;)
True, maar NS moet het nachtnet gewoon uitbreiden naar Brabant ;)

Ik zal als dank voor de snelle reactie wat foto's schieten van de Thalys en de TGV in Frankrijk :>

Veuillez agréer, Madame, Monsieur, l'expression de mes sentiments distingués.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AW_Bos
  • Registratie: April 2002
  • Nu online

AW_Bos

Liefhebber van nostalgie... 🕰️

Goed nieuws: Als ik de bronnen op Somda mag geloven hebben we over een ruime week al 3 ICMm's rondrijden.
Zal wel denk ik 2x ICMm zijn, en 1 keer 1 ICMm in de dienst tussen A'dam en Deventer (waar die meestal rijdt)

[ Voor 34% gewijzigd door AW_Bos op 20-07-2007 10:53 ]

☀️ Goedemorgen zonneschijn! ☀️
☀️Ja, je maakt me zo gelukkig, en door jou voel ik me fijn! ☀️


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luke!
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:39

Luke!

#Treinbaas
Tom Paris schreef op donderdag 19 juli 2007 @ 23:27:
[...]
True, maar NS moet het nachtnet gewoon uitbreiden naar Brabant ;)
Nee hoor, netjes achterin de rij aansluiten voor capaciteitstoedeling. >:)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

Een treinmachinist van Arriva heeft
gistermiddag in Friesland een treinstel
vol passagiers onderweg vergeten.Dat
gebeurde nadat de koppeling tussen de
twee treinstellen spontaan los was
geschoten.

Volgens Pro Rail komt dat sporadisch
voor.De trein remt dan automatisch.Even
voor station Deinum kwam de trein zo
tot stilstand,maar de machinist merkte
niet dat de twee treinstellen los waren
geraakt.Hij gaf gewoon weer gas.

Hij ontdekte pas dat hij een treinstel
kwijt was toen hij twee stations verder
was,bij Franeker.Op de lijn was 2,5 uur
geen treinverkeer mogelijk.
TT103.

Gevonden: treinstel, af te halen in Deinum. Passagiers inbegrepen.

Goed bezig daar bij Arriva :P

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 52902

wildhagen schreef op zondag 22 juli 2007 @ 09:41:
[...]


TT103.

Gevonden: treinstel, af te halen in Deinum. Passagiers inbegrepen.

Goed bezig daar bij Arriva :P
Op teletekst staat heel expliciet "Friese machinist vergeet treinstel", alsof daar een bedoeling in schuilt...

Op de radio vertelden ze dat de trein een storing gaf en tot stilstand kwam. De machinist kon niets vinden, resette de trein en reed verder. Echter toen met een treinstel minder.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AW_Bos
  • Registratie: April 2002
  • Nu online

AW_Bos

Liefhebber van nostalgie... 🕰️

Ik ben benieuwd of dit euvel ook behoort bij de kinderziektes?
Verder was het wel eens eerder gebeurd dat een ICRm losraakte, maar die was niet goed aangekoppeld met de schroefkoppeling.

☀️ Goedemorgen zonneschijn! ☀️
☀️Ja, je maakt me zo gelukkig, en door jou voel ik me fijn! ☀️


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 61137

Dat noem ik nog eens een kanjer van een veiligheidsstoring ......

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

Veiligheid lijkt me niet zo'n probleem, want dat ding remt vanzelf af tot stilstand, en het sein blijft rood omdat het spoor geblokkeerd is.

Wat me ernstiger lijkt is de kennelijk gebrekkige intelligentie van Arriva-machinisten. Die kennen ten eerste kennelijk niet de betekenis van allerlei alarmlampjes die toch moeten gaan branden als je opeens de helft van je trein 'kwijt' bent'. En ten tweede moet je toch aan je acceleratie al merken dat je een heleboel gewicht kwijt bent? Om als derde nog maar te zwijgen dat het je toch moet opvallen als je begon met (bijvoorbeeld) vier bakken, en je er dan 'opeens' nog maar twee ziet...

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 61137

Verkeerd gelezen inderdaad, achterste treinstel bleef keurig stil staan. De GTW heeft informatieschermen in de cabine waarop, net als bij het IRM-spul, het aantal bakken grafisch is getekend. Daar wordt blijkbaar niet voldoende opgekeken. Daarnaast zou je als machinist zoals jij al zegt toch moeten opmerken dat hij na Deinum bijvoorbeeld opeens veel sneller aan het remcriterium van de ATB voldoet dan daarvoor.....
Pagina: 1 2 ... 11 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
Bij deze een verzoek om kinderachtige woordspelingen achterwege te laten.