@
sennas:
Warning: Large brainfart coming up..
• Als je idd alleen polygonen hebt gebruikt en geen subdivs, dan gebruik je er veel en veel en veel en veel te veel

• Als je echt alleen polies hebt, dan is het aan te raden om voortaan een smooth proxy (subdiv proxy in Maya 8 ) te gebruiken. Dit helpt ook veel met riggen omdat je dan oa. veel minder puntjes hoeft te verven.
• De tutorials op het
dit forum zouden je een heel eind op weg kunnen helpen om oa. je topologie te verbeteren (is te veel om hier in een paar regels simpel uit te leggen, sorry). Vooral de vleugels schort veel aan. De edges moeten met de vormen 'meevloeien' (vormen = bijvoorbeeld spiergroepen, uitstekende botten, enz).
• Probeer altijd om vierkante quads te gebruiken ipv rechthoekig. Dit is oa. nuttig om stretching mee te voorkomen in de textures.
• Hoewel het geen echt bestaand wezen is, is het wel verstandig om goed te kijken naar hoe de anatomie van echte wezens in elkaar zit (in dit geval: een mens). Het torso ziet er bijvoorbeeld niet echt interessant uit (om naar te kijken) omdat het allemaal recht is en er geen onderliggende structuur te zien is. Hetzelfde geldt voor de ontbrekende nek, schouders, delen van het gezicht, de bovenbenen, ontbrekende knie-spul, enz, enz.
• Door de vorige tip op te volgen zal alles ook wat minder recht worden (en interessanter om naar te kijken), waardoor bijvoorbeeld de armen en benen beter zullen reageren wanneer je ze hebt gerigged en er een ik-solver op hebt gezet. Anders zou je bijvoorbeeld armen krijgen die naar achteren draaien ipv naar voren. Armen en benen altijd een stukje buigen dus

• De rug.. tja, de rug.. kijk in de spiegel naar de zijkant van je eigen lichaam. Ik denk niet dat ik hier verder veel over hoef te zeggen. Niets en niemand staat, hangt of vliegt zo recht.
• De vleugels zien er veel te 'zwaar' en te dik uit. Dit wezen zou spontaan achterover moeten vallen

Ook voor de vleugels weer hetzelfde als hierboven: ze zijn te recht en zien er daardoor niet erg interessant uit. Kijk ook eens naar foto's met echte vlinders en vooral de vleugels daarvan. Een vleugel is veel meer dan alleen een misvormde panne
nkoek (nofi btw, ik moest er alleen even een leuke benaming voor hebben

).
• De voelsprieten op het hoofd zouden ook dezelfde buigbehandeling mogen krijgen als de andere lichaamsdelen. Nu zien ze er nog uit als stokjes die uit het hoofd steken

• Verder zijn er geen oogkassen, neus, mondachtig vormsel, achterhoofd, billen, enz, enz.
Dat over het interessant zijn of niet is trouwens niet bedoeld als rottige kritiek

je kan het vergelijken met het man/vrouw-verhaal: mannen zijn vierkantig/rechthoekig en saai om naar te kijken. Vrouwen zijn veel ronder in hun vormen en zijn daardoor veel interessanter om naar te kijken.
Ik zal het in de volgende 40 pagina's verder niet meer over vrouwen hebben
Hoeken en rechte lijnen zijn trouwens niet altijd verkeerd. Veel artiesten gebruiken ze om objecten en wezens te styleren en er vormen mee te accentueren.
Sorry dat het zo'n zooitje is maar ik heb even geen tijd om het netjes op te schrijven