[OC-939-Ervaringen] DFI Lanparty nF4 - deel 8

Pagina: 1 2 ... 15 Laatste
Acties:
  • 6.000 views sinds 30-01-2008

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-Three
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 15:33
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/header2.jpg

BELANGRIJK
Eerst en vooral hartelijk welkom in dit "DFI LanParty nF4"-topic! :) Waarschijnlijk zijn jullie in dit topic terecht gekomen omdat jullie in het bezit zijn van dit moederbord of er misschien wel eentje willen kopen.
Misschien hebben jullie vragen maar vooraleer ze te stellen, zou ik er iedereen attent willen op maken dat dit topic zich in het forum Die-Hard Overclocking & Cooling of kortweg DOC bevindt. Dit topic is dus vooral bedoeld voor iedereen die vragen heeft en/of zijn ervaring wil delen met het overclocken van dit bordje. Weet je niet wat overclocken is, hoe je het moet doen en wat de gevaren zijn, raad ik jou aan om Frequently Asked Questions DOC ver. 2.0 te lezen.
Ik weet ook dat de grens tussen problemen met het overclocken en andere problemen soms nogal moeilijk te trekken is. Daarom probeer ik zoveel mogelijk info en vragen en antwoorden samen te vatten in deze topicstart. Aangezien deze topicstart (TS) nogal groot is, kan je hieronder een inhoudstabel kan vinden om zo gemakkelijker iets terug te vinden.
Heb je toch een vraag die niet beantwoord werd in deze TS of niet gevonden werd met de zoekfunctie, kan je deze gerust stellen. We zullen deze proberen te beantwoorden maar we moeten soms toegeven dat we niet alles weten ;) Heb je een vraag die niks met overclocken te maken heeft, is het beter dat je die stelt in Processors, Mobo's & Geheugen. Zo blijft alles mooi overzichtelijk en mag dit topic open blijven!

Alvast bedankt en welkom bij de DFI-familie :)
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif


Inhoud
De vorige delen van deze topicreeks kan je terugvinden via onderstaande links:Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif


Verschillen tussen de bordjes
Na een goed OC-bordje voor socket 754 op de markt gebracht te hebben op basis van de nForce3, lijkt DFI het nog beter gedaan te hebben met een serie moederborden voor socket 939. Deze overclockmonsters op basis van de nForce4-chipset van nVidia worden door DFI geleverd in 5 verschillende smaken:DFI heeft ook de INFINITY-reeks nieuw leven ingeblazen. Hoewel dit budgetbordjes zijn, bezitten deze toch heel wat overclockpotentieel. Om de kosten te drukken, werden echter alle extra's weggelaten die de LanParty-serie te bieden heeft waaronder de heatsinks op de vermogencircuits! Ook zijn de OC-opties in de BIOS wat beperkter.
Aangezien de LanParty het populairst is onder de overclockers en de INFINITY een andere layout en BIOS heeft, hebben we het in dit topic dus enkel over de LanParty nF4.

De belangrijkste verschillen in de LanParty nF4-serie staan samengevat in onderstaande tabel:

Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/verschillen.png

De Sil3114 controller zorgt voor 4 extra SATA-aansluitingen (1.5Gb/s) waardoor ondersteuning voor RAID 5 mogelijk wordt.
FrontX biedt uitgebreide mogelijkheden om zelf je eigen frontpaneel samen te stellen. Zie bijvoorbeeld nieuws: FrontX review bij Tom's Hardware Guide voor een review van Ome Tom of neem een kijkje op de website van de producent.
De LanParty nF4 en de LanParty UT nF4 moederborden zijn dus identiek behalve dat de LanParty-serie nog met heel wat extra's geleverd wordt. Deze extra's zijn onder andere FrontX met diagnose-LED's, stickers en casebadges, koelpasta, UV sleeve, PC Transpo (een soort van draagriem om jouw PC gemakkelijk te kunnen meenemen naar een LanParty) en extra user guides.
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif


Overclockopties
  • FSB Bus Frequency (HTT):
    200MHz tot 456MHz in stappen van 1MHz
  • LDT/FSB Frequency Ratio (HTT Ratio):
    Auto, 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 4.0, 5.0
  • CPU/FSB Frequency Ratios (CPU Multiplier):

    Auto, 4x tot 25x in stappen van 0.5x
  • PCI Express Frequency:

    100MHz tot 145MHz in stappen van 1MHz

    Het wordt aangeraden de snelheid van de PCI Express niet teveel te verhogen aangezien dit geen echte snelheidswinst oplevert en jouw videokaart kan beschadigen. Dit is al gebeurd en niet alleen met dit bordje.



  • CPU StartUp Voltage:

    StartUp, 0.825V tot 1.550V in stappen van 0.025V
  • CPU Core voltage:

    Auto, 0.8V tot 1.55V in stappen van 0.025V (Normaal) plus

    * 104%, 110%, 113%, 123%, 126%, 133%, 136% (CPU VID Special Control: tot 2.1V)
  • Chipset Voltage:

    1.5V tot 1.8V in stappen van 0.1V
  • DRAM Voltage:

    2.5V tot 3.2V in stappen van 0.1V (3V jumper)

    2.5V tot 4.0V in stappen van 0.1V (5V jumper)



  • DRAM Speeds:

    Auto, 100, 120, 133, 140, 150, 166, 180, 200
  • DRAM Timings:

    CPC, Tcl, Trcd, Tras, Trp, Trc, Trfc, Trrd, Twr, Twtr, Trwt, Tref, Twcl, DQS Skew Control, DQS, Skew Value, Dram Drive Strength, Max Async Latency, Read Preamble Time, Idle Cycle Limit, Dynamic Counter, R/W Queue Bypass, Bypass Max, 32 Byte Granularity
    Heel veel instellingen dus maar laat dat jou niet afschrikken! :)
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif


Enkele tips vooraleer te beginnen met overclocken

Stop het juiste type geheugen in het juiste slot

Alle biossen vanaf 509 zijn geoptimaliseerd als volgt:
• TCC* = oranje sloten (slot 2 & 4) --> voor hoge snelheden
• BH-5, UTT = gele sloten (slot 1 & 3) --> voor hogere en stabielere spanningen

Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif


Biossen
!!!NIET voor Lanparty UT nF4 SLI-DR Expert!!!

Hoe correct de BIOS flashen?

1. Na het flashen moet je de computer uitschakelen
2. Haal de voedingskabel uit het stopcontact
3. Clear CMOS Data voor ongeveer 30 seconden en zet de jumper daarna terug in de juiste stand
4. Start de computer terug op en ga onmiddellijk in de BIOS
5. Kies "Load Optimized Defaults"
6. Kies "Save & Exit Setup"
7. Ga na de reboot terug in de BIOS en configureer naar wens

Het clearen van de CMOS is belangrijk om oude instellingen in de BIOS te wissen die eventueel een conflict zouden kunnen opleveren met de nieuwe BIOS.

De laatste officiële BIOS is N4D623-3

Changelog:
1. Patch Dual-Core CPU performance problem.
2. Add Errata 123 option.
3. Add ACPI SRAT option.

Changelogs van alle biossen kan je vinden op techPowerUp!

Er wordt door DFI aangeraden om de BIOS te flashen met het commando:
AWDFLASH N4D623-3.BIN /cks/sn/py/cc/cd/cp/wb/ld/qi

Heb je geen ervaring met het flashen? Dan kan je gemakshalve de Diamond Flash Image downloaden. Hiermee maak je een bootable floppy waarop de laatste officiële BIOS staat. Gewoon booten en het flashen gebeurt automatisch. Meer info kan je vinden op de site van DFI.

Op http://www.dfi-bios.tk/ kan je een volledige lijst vinden met allerlei beta-biossen.
Het gebruik er van is uiteraard op eigen risico!
De 702-bios is een alpha-versie voor Rev. E CPU's. Gebruik deze BIOS (en hoger) enkel indien je een Venice of San Diego hebt!
Mocht je nog ergens de 704 bios terugvinden, gebruik deze dan niet! Deze beta-bios bevat fouten waardoor je je CPU kan mollen! Meer info: WARNING about bios bug in 7/04 beta bios.
De meest stabiele is tevens de huidige officiële bios en de varianten er van:
6.23-1 (algemene BIOS, niet geoptimaliseerd)
6.23-2 (geoptimaliseerd voor UTT en BH/CH)
6.23-3 (geoptimaliseerd voor TCC*/Micron en tevens de officiële BIOS)

Alhoewel de 704 een bug bevat, blijken er toch goede overclockresultaten mee gehaald te worden. Daarom heeft BigToe de bugs uit de 704-2 gehaald en een aangepaste versie online gezet:
704-2BTA. Let wel, enkel te gebruiken met een Rev. E CPU!
Bedankt voor de info FirefoxAG!

In een draadje op XtremeSystems Forums kan je een ook lijstje vinden met beta-biossen en modded biossen. Ik raad aan om eens goed de topicstart van FireDragon te lezen. Daarin kan je ondermeer een flash guide terugvinden en ook welke BIOS geoptimaliseerd is voor jouw type geheugen. Je kan er ook een bootable CD-ROM downloaden met bijna alles biossen uit het lijstje.
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif



Koeling
Compatibele CPU-koelers

[anchor=7700]• Zalman CNPS 7000/7700 (A/B) (Cu/AlCu) (LED)
Deze verschillende koelers (inclusief de Fatal1ty FS-C77 die in feite detzelfde is) passen zonder problemen indien geen gebruik gemaakt wordt van "hoog" geheugen zoals bijvoorbeeld het LED geheugen Corsair TwinX1024-3200XLPRO. Met normaal geheugen is er dus geen probleem.
Met deze koeler kan het eerste PCI-E slot kan niet meer gebruikt worden. Dit is echter een klein 4x PCI-E slot dus de PCI-E sloten voor de grafische kaarten blijven vrij. Zie ook onderstaande foto's.
Dankzij de grootte en het ontwerp van deze Zalman, koelt deze koeler niet alleen goed maar worden er ook andere componenten mee gekoeld wat dus positief is voor het overclocken.
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/DFI+CNPS7700(1).jpg Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/DFI+CNPS7700(2).jpg

• Thermalright XP-120
Ook deze koeler kan zonder problemen gebruikt worden. De XP-120 is hoger dan bovenstaande Zalman waardoor er eventueel ook gebruik kan gemaakt worden van uitzonderlijk hoog geheugen.
Met deze koeler kan het echter ook een probleem vormen om een kaartje te prikken in het 4x PCI-E slot. Maar aangezien er, buiten grafische kaarten, nog heel erg weinig andere PCI-E kaarten op de markt zijn, zal dit slot dus ook niet echt gemist worden. Tevens worden er door deze grote koeler met 120 mm fan ook andere componenten op het moederbord mee gekoeld.
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/DFI+xp-120(1).jpg Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/DFI+xp-120(3).jpg
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/DFI+xp-120(4).jpg Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/DFI+xp-120(5).jpg



DFI Lanparty nF4 Ultra-D & SLI-DR Thermal Images
Afbeeldingslocatie: http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?attachmentid=31648
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif


Mods

Voor een koopje SLI draaien

Anandtech beweert een leuke uitvinding te hebben gedaan op de DFI bordjes.
Dit zal ik globaal even gaan vertalen in het Nederlands.
Wie kent de X800Pro-naar-X800XT-mod niet, of de L12 brug van de AMD Athlon waardoor je hem kon unlocken. Dit is ook het geval bij de DFI NF4 serie.
Anandtech heeft uitgevonden dat er geen verschil zit tussen de chips van de nVidia nForce4 Ultra en de SLI. Eigenlijk is er een verschil als je goed kijkt:
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/SLI-NF4.jpg
nVidia nForce4 SLI
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/Ultra-nf4.jpg
nVidia nForce4 Ultra-D

Als je goed oplet, zie je dat er rechts op de ultra-chip een verbinding niet is doorgelust die bij de sli wel verbonden is. Deze kan je verbinden met zilverpasta of zelfs met een potlood streepje.

Dan komt het er zo uit te zien:
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/nf4u-mod.jpg


Wat is er dan gebeurd?
Hierdoor heb je jezelf voorzien van een echte SLI! Je hebt dus eigenlijk een sli-dr versie maar zonder de 4 extra sata pootjes en de raid 5. Dus je zelf gaan voorzien van 50 tot 90% extra winst in je games/bench's

Het enige wat je dan nog moet zien te krijgen is een SLI-brug (die de 2 kaarten verbind).
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif


Issues

Het wordt afgeraden om de "DRAM 4V Select" jumper 24/7 te gebruiken!

Het is ondertussen wel duidelijk dat er velen hun geheugen opgeblazen hebben door gebruik te maken van de "DRAM 4V Select" jumper. Er zijn echter ook veel gebruikers die al maanden deze jumper gebruiken en nog geen problemen ondervonden hebben. Waarom loopt het bij sommigen dan wel fout? Wel daar zijn verschillende oorzaken voor:
Het verplaatsen van de jumper vereist een specifieke handeling die nauwkeurig gevolgd moet worden. Je kan namelijk niet zomaar even de jumpers verplaatsen wanneer je zin hebt. De handleiding is hier heel duidelijk in, volg dan ook de handleiding! Als je niet weet wat je doen, blijf er dan gewoon van af!
Het geheugen moet bijkomend gekoeld worden. Indien dit niet gebeurd, krijgt het geheugen veel te warm door de hoge spanningen. Sommige gebruikers vergeten dit of denken dat de CPU fan van er wel genoeg over blaast. Dit is echter niet voldoende, zeker voor het geheugen in het bovenste slot!
Veel geheugenmodules kunnen de hoge spanning gewoon niet aan. Spanningen boven de 3,3V zitten al ver buiten de specificaties. Door de "DRAM 4V Select" jumper te gebruiken kan je spanningen tot maar liefst 4V gebruiken wat eigenlijk veel te hoog is. DFI heeft dit gedaan om tegemoet te komen aan de vraag van gebruikers. Maar hiermee hebben ze zich eigenlijk ook een hoop problemen op de hals gehaald. De "hardcore" gebruikers hebben er geen problemen mee om een voltmod uit te voeren. Nu kunnen echter ook de gebruikers die nog nooit overgeclocked hebben zomaar een te hoge spanning op hun geheugen loslaten. Als het geheugen dit niet aankan, mag je het wel vergeten. Het is namelijk niet zo dat wanneer je niet meer verder kan clocken een steeds hogere spanning wel voor hogere clocks zal zorgen! Er is een grens! Die grens kan trouwens verschillen van module tot module dus hou er ook rekening mee dat je niet altijd klakkeloos de settings (en spanningen!) van iemand anders kan overnemen.
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif


Pics
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/syzzer1s.jpg Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/syzzer2s.jpg Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/syzzer3s.jpg
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/syzzer4s.jpg Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/syzzer5s.jpg Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/syzzer6s.jpg


Veelgestelde vragen (FAQ)

In welke slots moet ik mijn geheugen stoppen?

Alle biossen vanaf 509 zijn geoptimaliseerd als volgt:
• TCC* = oranje sloten (slot 2 & 4)
• BH-5, UTT = gele sloten (slot 1 & 3) --> voor hogere en stabielere spanningen

Hoe kan ik AMD Cool'n'Quiet inschakelen?

Eerst en vooral; het wordt aangeraden om NIET te overclocken indien Cool'n'Quiet ingeschakeld is! AMD Cool'n'Quiet is beschikbaar op Athlon64 gebaseerde systemen en kan voor een lager verbruik en dus ook een koeler systeem zorgen. Deze technologie kan dit waar maken door de snelheid en de spanning van de processor aan te passen naargelang er CPU kracht nodig is.
Daarom dat afgeraden wordt om Cool'n'Quiet in te schakelen bij het overclocken aangezien deze technologie automatisch de snelheid en spanning aanpast waardoor je dus een instabiel systeem kan krijgen. Indien je toch gebruik wenst te maken van Cool'n'Quiet moet je eerst de driver downloaden en installeren: http://www.dfi.com.tw/Upload/Driver/cpucooler.exe
Daarna moet je Cool'n'Quiet inschakelen in de BIOS bij Power Management. Als laatste moet je "Minimaal energieverbruik" selecteren bij "Energiebeheer" in het Configuratischerm.
Afbeeldingslocatie: http://www.angrygames.com/pics/cool1.jpg

Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif


Handige links

GeheugenOverclockenToolsAfbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif


Bedankt!
Graag zou ik allen bedanken die meegeholpen hebben en/of nog steeds meewerken aan de uitbouw van deze topicstart en deze topicreeks in het algemeen. Dit zijn in het bijzonder:
  • Spice die ons op het bestaan van dit bordje wees in "[OC-939] DFI LanParty nForce4 SLI [preview]". Dit topic wordt dan ook beschouwd als het eerste in deze reeks.
  • Mister I, de topicstarter van deel 2 en deel 3 en van wie ik deze reeks heb mogen overnemen. Zijn topic vormde de basis van mijn topicstart.
  • Dawan die de topicreeks "[OC]DFI LanParty UT nF3 250GB OC-resultaten" voor zijn rekening neemt en van wie Mister I de topicstart mocht gebruiken.
  • Waus voor aanbrengen van veel nuttige info!
  • Syzzer voor de prachtige foto's.
  • en niet te vergeten alle posters die deze reeks maken tot wat het nu is! :)
Afbeeldingslocatie: http://users.skynet.be/laagvliegerke/got/dfi/spacer.gif

[ Voor 255% gewijzigd door D-Three op 22-01-2006 23:24 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-Three
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 15:33
Deel 8 alweer en misschien ook de laatste als TS. Ik heb mij voorgenomen om mij wat minder te gaan bezig houden met OC'en en dergelijke. Ik zou nog graag deze TS wat verder afwerken en misschien kan iemand anders hem dan overnemen? Echter meestal blijven mijn voornemens gewoon voornemens ;) Maar vooraleer het zo ver is, moeten we eerst nog dit deel vol krijgen :P

[ Voor 105% gewijzigd door D-Three op 21-11-2005 23:13 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21:44

sapphire

Die-hard pruts0r

mooie TS kerel.

Misschien waard om te vermelden, dat heatsinkje bij die heatpipes van de XP-120 past echt maar ent bij mij, ze zitten echt tegenelkaar. Dus dat het wel past maar krap aan emt dat sinkje :)

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-Three
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 15:33
Thanks :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • h3ll
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Mooie TS idd, ik zou zeggen laat sapphire de volgende doen 8)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tijntje
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 11:06

Tijntje

Hello?!

Bij deze dan nog maar een keertje
Heeft iemand een idee waarom ik mijn systeem niet kan overclocken:

DFI Lanparty NF SLI-DR

Memory x 2
Manufacturer : Corsair
Model : CMX512-3700
Type : 512MB DDR-SDRAM
Technology : 16x(32Mx8)
Speed : PC3700U 3.0-4-4-8
Date of Manufacture : zaterdag 25 december 1999
Set Timing @ 233MHz : 3.0-4-4-8

Processor
Model : AMD Athlon(tm) 64 Processor 3800+
Speed : 2.41GHz
Model Number : 3800 (estimated)
Performance Rating : PR3617 (estimated)
Cores per Processor : 1 Unit(s)
Threads per Core : 1 Unit(s)
Package : FC µPGA939
Multiplier : 12/1x
Minimum/Maximum Multiplier : 12/1x / 12/1x
Generation : G8
Name : M2F-DH Athlon 64 (K8 Venice/San Diego) 90nm 1.4-2.6GHz 1.45-1.55V
Revision/Stepping : 2F / 2 (110)
Stepping Mask : DH-E6
Core Voltage Rating : 1.400V
Min/Max Core Voltage : 1.100V / 1.450V
Maximum Physical / Virtual Addressing : 40-bit / 48-bit
Native Page Size : 4kBCPU

Op het moment dat ik de FSB maar met een paar Mhz verhoog dan loopt mijn systeem continu vast.
Ik heb de mijn LDT divider al op 3 gezet maar zelfs dat maakt geen verschil.
Als ik alleen de processor overclock kom ik tot ongeveer 3 Ghz.

Ik denk dat het het geheugen is maar dat zou op 233 moeten kunnen lopen.

Ik heb de timings van het ram ook op de waardes gezet die het zouden moeten zijn.
Ik word echt helemaal gek hiervan.

EDIT:
Ik draai de laatste BIOS versie.
Voeding is een 460 W Enermax

[ Voor 4% gewijzigd door Tijntje op 21-11-2005 23:37 ]

Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21:44

sapphire

Die-hard pruts0r

Hoezo? je wil toch een moois TS ?

Ik heb altijd mooie ideeen en geweldige plannen, maar daar blijft het bij

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-Three
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 15:33
Hehehe. Jij ook al? :)
Tijntje schreef op maandag 21 november 2005 @ 23:30:
Op het moment dat ik de FSB maar met een paar Mhz verhoog dan loopt mijn systeem continu vast.
Wat is een paar MHz? 3 Mhz? 10 MHz?

[ Voor 87% gewijzigd door D-Three op 21-11-2005 23:58 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tijntje
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 11:06

Tijntje

Hello?!

Laagvliegerke schreef op maandag 21 november 2005 @ 23:56:
Hehehe. Jij ook al? :)

[...]

Wat is een paar MHz? 3 Mhz? 10 MHz?
Bij 4 of 5 Mhz ongeveer.
Als ik een memory divider gebruik krijg ik de processor echt ver.

Kan het zijn dat dit geheugen te oud is?

Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ewoutb
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 20-06-2024
Tijntje schreef op dinsdag 22 november 2005 @ 09:20:
[...]


Bij 4 of 5 Mhz ongeveer.
Als ik een memory divider gebruik krijg ik de processor echt ver.

Kan het zijn dat dit geheugen te oud is?
Geef je het geheugen wel genoeg volt? standaard krijgt elk geheugen volgens mij 2,6v en sommige geheugen heeft wat meer nodig om op gang te komen... probeer eens 2,7 - 2,8.
Of zoek anders uit met welk voltage dit geheugen rated is op 233 mhz.

Antec P180, Antec Phantom 500, A64 X2 3800+@2,5, DFI Ultra-D, 2GB Corsair 4000PT, P120 250gb


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tijntje
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 11:06

Tijntje

Hello?!

Ewoutb schreef op dinsdag 22 november 2005 @ 11:00:
[...]


Geef je het geheugen wel genoeg volt? standaard krijgt elk geheugen volgens mij 2,6v en sommige geheugen heeft wat meer nodig om op gang te komen... probeer eens 2,7 - 2,8.
Of zoek anders uit met welk voltage dit geheugen rated is op 233 mhz.
Het maffe is dat dit geheugen nog is van mijn vorige Intel bordje. Het heeft daar altijd stabiel gedraait met standaard voltage op 230.
Maar ik zal vanavond wel eens kijken.
Welk geheugen zou eventueel een aanraader zijn als ik het zou gaan vervangen?

Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The farmer
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 11-01-2021
Zoals ik in het vorige deel al melden heb ik sinds de 704-2BT bios gebruik het probleem dat er Multimedia-audiocontrollers door mijn systeem herkend wordt. Nu heb ik de gewone 702-2 erover heen geflashed, maar daar is het probleem niet mee opgelost. Als ik de audigy 4 eruit haalt heeft het systeem nog maar een multimedia-controller.

Ik heb Winflash gebruikt en alles gedaan zoals in TS stond, bij het flashen bij de 704-2BT bleef hij een hele tijd hangen op 43% en opeens was ie klaar, terwijl de gewone 702-2 keurig van 0-100% ging. Vanavond ga ik de 623 er maar op flashen om te kijken of het dan opgelost is.

Ik dacht ik meldt het maar voordat meer mensen die bios gaan gebruiken, misschien wordt de audigy 4 niet herkent in die bios en werkt ie prima als je een audigy 2 hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Viss
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 30-03 20:00
Neem aan dat dat Karjan ding niet op je moederbord zit? Heb je Audio 97 (of zoiets...) in bios uitgeschakeld staan?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ewoutb
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 20-06-2024
Tijntje schreef op dinsdag 22 november 2005 @ 12:36:
[...]


Het maffe is dat dit geheugen nog is van mijn vorige Intel bordje. Het heeft daar altijd stabiel gedraait met standaard voltage op 230.
Maar ik zal vanavond wel eens kijken.
Welk geheugen zou eventueel een aanraader zijn als ik het zou gaan vervangen?
Sommig geheugen gedraagd zich heel anders op een intel platform dan een amd platform, maar ik blijf het raar vinden dat je de stock snelheid niet haalt.

Het is heel lastig om geheugen aan te raden, wat zijn jouw wensen en wat is je budget?
Ik zou zelf bij een upgrade toch alleen denken aan 2x 1gb.
http://tweakers.net/pricewatch/128854 dit setje heb ik op dit moment op het oog.
Strakke timings en redelijk overclockbaar voor een mooie prijs.

Antec P180, Antec Phantom 500, A64 X2 3800+@2,5, DFI Ultra-D, 2GB Corsair 4000PT, P120 250gb


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The farmer
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 11-01-2021
Viss schreef op dinsdag 22 november 2005 @ 13:31:
Neem aan dat dat Karjan ding niet op je moederbord zit? Heb je Audio 97 (of zoiets...) in bios uitgeschakeld staan?
Karjan zit erop, zal kijken of in de bios audio 97 op enabled staat.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tijntje
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 11:06

Tijntje

Hello?!

Ewoutb schreef op dinsdag 22 november 2005 @ 13:50:
[...]


Sommig geheugen gedraagd zich heel anders op een intel platform dan een amd platform, maar ik blijf het raar vinden dat je de stock snelheid niet haalt.

Het is heel lastig om geheugen aan te raden, wat zijn jouw wensen en wat is je budget?
Ik zou zelf bij een upgrade toch alleen denken aan 2x 1gb.
http://tweakers.net/pricewatch/128854 dit setje heb ik op dit moment op het oog.
Strakke timings en redelijk overclockbaar voor een mooie prijs.
Wensen zijn goed overclockbaar en redelijke timings.
Prijs is niet zo van belang.

Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Viss
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 30-03 20:00
Ik heb die module van karjan er nooit op gehad (ZS 2) en heb in bios Audio (...97 geloof ik) op disabled. Mocht alleen disable in bios je niet helpen zou ik eerst de karjan gewoon van je bord afhalen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-Three
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 15:33
Tijntje schreef op dinsdag 22 november 2005 @ 12:36:
[...]


Het maffe is dat dit geheugen nog is van mijn vorige Intel bordje. Het heeft daar altijd stabiel gedraait met standaard voltage op 230.
Maar ik zal vanavond wel eens kijken.
Welk geheugen zou eventueel een aanraader zijn als ik het zou gaan vervangen?
Ja maar mijn geheugen red het ook amper met standaardvoltage in combinatie met dit bordje. Het staat ook ergens in de manual dat je bij geheugenproblemen kan proberen de spanning te verhogen naar 2,7V of 2,8V. Dit valt trouwens nog binnen de specs van het geheugen, dit kan geen kwaad.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ewoutb
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 20-06-2024
Tijntje schreef op dinsdag 22 november 2005 @ 14:43:
[...]

Wensen zijn goed overclockbaar en redelijke timings.
Prijs is niet zo van belang.
Dan zou ik eens gaan kijken in de grote ddr overclock thread, uitzoeken hoever je cpu wil clocken en daar passend geheugen bij vinden!

Samsung TCCD chipjes willen erg ver en kunnen dat met redelijke timings, wel max 512mb per module...

Op anandtech staan naar mijn mening uitstekende reviews van geheugen, daar kan je ook wat rond kijken. Let wel dat je bij dit moederbord wel wat toeren moet uithalen om meer dan 3.2 volt te geven... daar moet je dus rekening mee houden.. ( heb ik niet gedaan, UTT OCZ VX4000 genomen en zoek nu dus een oplossing hiervoor....)

succes met de zoektocht ;)

Antec P180, Antec Phantom 500, A64 X2 3800+@2,5, DFI Ultra-D, 2GB Corsair 4000PT, P120 250gb


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The farmer
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 11-01-2021
Viss schreef op dinsdag 22 november 2005 @ 14:46:
Ik heb die module van karjan er nooit op gehad (ZS 2) en heb in bios Audio (...97 geloof ik) op disabled. Mocht alleen disable in bios je niet helpen zou ik eerst de karjan gewoon van je bord afhalen.
Audio 97 disabled, problem solved. Jij pakt het wel heel gronding aan, ik laat Karajan er gewoon op :P .

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 160541

Weet iemand welke drivers ik nodig heb van de meegeleverde cd van dfi lan nf4 sli-dr met een ati graka?
Of moet ik die nvidia drivers niet instaleren en alleeen naar de site van dfi en daar de drivers downloaden ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Viss
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 30-03 20:00
nvidia drivers cd zijn voor chipset. Die installeren en op ati site een catalyst versie kiezen voor kaart

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 148304

Ik zit met een probleempje, ik heb me een DFI NF4-D mobo besteld en dat heb ik dus ook gekregen dacht ik, maar een vriend van me heeft dat mobo ook besteld en die heeft 1 lan poort en ik heb er 2. Nu was ik de topic start aan het lezen en daar staat dat de NF4-D geen marvell lan poort heeft en die heb ik wel. Heb ik een DFI Nf4-Ultra D gekregen??


er staat ook in het topic dat de mem sloten 2&4 voor tccd mem zijn. Ik heb Corsair Xms ram maar dat past dus niet in de sloten 2&4 doordat mijn koeler in de weg zit, maakt dit veel verschil of is het niet echt te merken?


ik heb tot nu toe mijn mem op 240Mhz 2338 gekregen en mijn venice 3000+ @ 2630Mhz prime stabiel. daar heeft die wel 1.65 volt voor nodig, dus deze cpu is niet zo een lekkere overclocker :)

[ Voor 7% gewijzigd door Anoniem: 148304 op 26-11-2005 10:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRAXION
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12:46
Ik ben sinds gister ook eigenaar van een amd64 3500+ (batchcode weet ik niet meer :S had het opgeschreven op papiertje dat ik weggooide na het monteren van de cooler )

Deze heb ik in combinatie met een dfi lanparty sli-dr expert, dit draait allemaal goed kan alleen nog niet door klokken.

Dit ligt waarschijnlijk aan het feit dat ik 20 pin atx gebruik met een 4pin p4 stekker en de floppyconnecter op het bord.

Kom nu op 230fsb
mem 1:1 2.2.2.5.1.
Ook als ik het mem op 5:4 zet kom ik niet hoger en ook op lagere timings wil het niet.

Wat ik alleen niet begrijp is dat de cpu idle 19~21 graden is volgens mbm5 (passief)
En 25~27 stressed met cpuburner.

(moederbord schakelt cpu fan uit als temp onder de 25 komt)

Welke uitlees tools zijn vrij reël kwa waardes?
Daarnaast las ik dat alle nf4 lanparty bordjes dezelfde bios gebruiken geldt dit ook voor de expert mischien dat de temp sensor verkeerd rapporteert.?

En zou het niet verder kunnen clocken komen door de niet aangesloten voedings stekkers?

sys

Dfi nf4 sli-dr expert.
Corsair xms xl (tccd brainpowerpcb (2.87 volt))
Amd 3500+ (1.40 volt) zalman Fatal1ty FS-C77
xfx 7800gt Fatal1ty FS-V7
Nexus 400watt (voeding word morgen hopelijk vervangen voor coolermaster 500 realpower)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 97527

Ik heb op de HCC, 2 silencer 6 gekocht en deze op mijn kaarten gezet maar nu lijkt het net of er te weinig ruimte tussen de 2 kaarten zit waardoor de fan van de kaart aanloopt tegen de onderliggende kaart :( .


Nu vroeg ik mij af of hier mensen last van hadden met; sliencers of Zalman GPu koelers die niet passen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRAXION
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12:46
Nu vannochtend wordt het nog mooier gisteravond had ik een temp van 20 idle hij is nu naar 15 idle.
Nu is het wel zo dat de kamertemp lager is maar volgens mij zijn de sensors van het expert bord niet helemaal zuiver zowel dan is dit echt top :D


(als ik cpuburner laat draaien gaat de cpu naar 25 en niet hoger)

Zijn er meer mensen met het expert bord die hun temps zouden willen posten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • caspergt
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 21-04 03:10
neej dit kan niet, tenzij je hem dik underclocked hebt of dik goeie waterkoeling , en wat is je kamertemperatuur ?
als het 5 graden is in je kamer oid zou het best kunnen ;)

Ridiculer lvl70 Resto drood :D


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRAXION
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12:46
Kamer temp is ongeveer 20 graden op dit moment.

cpu temp is op dit moment 22 let wel cpu fan draait niet.
Cpu loopt op 2211 mhz op dit moment c&c staat uit. vcore verhoogd naar 1.5 vanwege overclock (die ik vergeten ben terug te zetten) :D
Stressed is op dit moment 27.

En ook als ik de koeler vastpak lijkt het totaal niet warm te zijn.

Maar die zalman koelers zijn wel het beste op het moment, en scheelt slecht graadjes van waterkoeling.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 38680

Ik heb ook erg lage temperaturen, een Opteron 144@2476 Mhz 1.4Volt en stressed niet hoger dan
40 graden met amd koeler, zo'n simpel alu ding.
En ik zou zeer zeker alle voedings stekkers insteken anders krijg je met overklokken problemen.
Kijk ook of je volgende voeding een 8 pins eps stekker heeft. Of anders een 4>8 adapter.
Er is trouwens op DFI-street ergens een beta bios te krijgen dat is geoptimaliseerd voor TCCD.

groetjes

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRAXION
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12:46
Anoniem: 38680 schreef op maandag 28 november 2005 @ 18:22:
Ik heb ook erg lage temperaturen, een Opteron 144@2476 Mhz 1.4Volt en stressed niet hoger dan
40 graden met amd koeler, zo'n simpel alu ding.
En ik zou zeer zeker alle voedings stekkers insteken anders krijg je met overklokken problemen.
Kijk ook of je volgende voeding een 8 pins eps stekker heeft. Of anders een 4>8 adapter.
Er is trouwens op DFI-street ergens een beta bios te krijgen dat is geoptimaliseerd voor TCCD.

groetjes
Tnx voor je reply ik heb ondertussen een andere voeding besteld en die word van de week geleverd, heb jij zelf ook problemen ondervonden zonder eps stekker ?

En die temp met stock cooler is zeker nice, als dat mogelijk is is het zeker mogelijk met deze cooler.
Met het feit erbij dat ik een optimale airflow heb door mijn lian-li geloof ik het dan wel.

Ok wachten op de voeding want als ik nu me cpu boven de 2600mhz laat lopen kan ik wel cpu burner draaien maar als ik 3dmark opstart klapt me pc uit, lijkt me dan toch een underpowered moederbord.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21:44

sapphire

Die-hard pruts0r

Het is neit alleen de stekker hoor, de nieuwe voedignen emt 24 pins ATX stekekr zijn ook ff anders.
Verloop stekkertje is imho zinloos omdat je nu alleen maar een extra weerstand onbouwd.

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 38680

Nee, geen problemen gehad maar ben wel nog aan het experimenten met dit bord.

DFI SLI expert
opteron 144
ATI rage II+ 4 Mb :( Wacht nog op andere video kaart, heb alleen maar AGP kaarten
2x 256 Crucial value 2700 @ 204 2,5-3-3-7 2,7V moet ook nog nieuw
OCZ Modstream 520

Mijn voeding heeft ook geen 8 pin stekker, heb er nu een 8 pin adapter op zitten
maar is geen verschil.
Volgens dat gele briefje dat los in de doos zit is 8pin alleen nodig bij SLI zonder kun je
ook alleen de 4pin stekker insteken.


Kijk ook hier eens http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=10854

[ Voor 8% gewijzigd door Anoniem: 38680 op 28-11-2005 19:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mydogisgone
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 19:54

mydogisgone

Watskeburtwithmydog

het blijft een lekker bord die dfi nf4 :)

gewoon lekker 2800mhz zonder problemen en 12 uur prime stable :)

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/a99ec7636bb1a42846a1f3d027b087aa/thumb.jpg

Mijn hond is nog steeds echt weg! En die komt ook niet weer. :O


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRAXION
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12:46
mydogisgone schreef op maandag 28 november 2005 @ 22:48:
het blijft een lekker bord die dfi nf4 :)

gewoon lekker 2800mhz zonder problemen en 12 uur prime stable :)

[afbeelding]
Zeker lekker en je hebt ook een mooie kast :D
Ik heb dezelfde al bijna 5 jaar alleen dan alu ...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gaming247
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 10-03 09:41
Hoe halen jullie een koeler van je processor af als deze er aan vast zit gezogen? Ik heb het elke keer als ik de boxed koeler of mijn waterkoeling blokje eraf haal dat de CPU eraan vast zit gezogen en dat je hem altijd mee trekt (uit de socket), nu lijkt me dit niet zo gezond(alle pinnen zijn nog wel recht) maar ik heb geen idee hoe ik het anders kan doen? Iemand tip's of gewoon trekken?

[Updated spec's]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • h3ll
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Euh toen ik laatst de nieuwste mbm geinstalleerd had stond mn nf4 bord er niet eens bij?
Ik d8 ook dat MBM ermee gestopt was..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mydogisgone
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 19:54

mydogisgone

Watskeburtwithmydog

TRAXION schreef op maandag 28 november 2005 @ 23:46:
[...]


Zeker lekker en je hebt ook een mooie kast :D
Ik heb dezelfde al bijna 5 jaar alleen dan alu ...
thnx ;)
Gaming247 schreef op maandag 28 november 2005 @ 23:55:
Hoe halen jullie een koeler van je processor af als deze er aan vast zit gezogen? Ik heb het elke keer als ik de boxed koeler of mijn waterkoeling blokje eraf haal dat de CPU eraan vast zit gezogen en dat je hem altijd mee trekt (uit de socket), nu lijkt me dit niet zo gezond(alle pinnen zijn nog wel recht) maar ik heb geen idee hoe ik het anders kan doen? Iemand tip's of gewoon trekken?
ik doe hem altijd iets heen en weer en dan schuin beetje trekken zodat hij los komt en er lucht onder komt :)

[ Voor 17% gewijzigd door mydogisgone op 29-11-2005 02:15 ]

Mijn hond is nog steeds echt weg! En die komt ook niet weer. :O


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRAXION
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12:46
Ryan666 schreef op dinsdag 29 november 2005 @ 01:29:
[...]


Euh toen ik laatst de nieuwste mbm geinstalleerd had stond mn nf4 bord er niet eens bij?
Ik d8 ook dat MBM ermee gestopt was..
Mischien moet je eens op dfi forums neuzen dan had je gezien dat er een nf4 plugin is.

NF4 Plugin
Gaming247 schreef op maandag 28 november 2005 @ 23:55:
Hoe halen jullie een koeler van je processor af als deze er aan vast zit gezogen? Ik heb het elke keer als ik de boxed koeler of mijn waterkoeling blokje eraf haal dat de CPU eraan vast zit gezogen en dat je hem altijd mee trekt (uit de socket), nu lijkt me dit niet zo gezond(alle pinnen zijn nog wel recht) maar ik heb geen idee hoe ik het anders kan doen? Iemand tip's of gewoon trekken?
Ik draai meestal de cpu cooler een tikje en dan laat het los, ik weet niet hoe dit met speciale compounds gaat (BVB artic silver).
Dit omdat as5 na 50 uur uithard.

Gewone koelprut van boxed koelers werkt wel altijd.

[ Voor 56% gewijzigd door TRAXION op 29-11-2005 03:06 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21:44

sapphire

Die-hard pruts0r

bij AS 5 trek je je CPU er gewoon uit als je je koelblok schuin trekt oid., dat spul zuigt echt goed vacuum als je blok er echt strak op zit.
Ik had dan een waterblok en die schoof ik altijd heeeeeeel langzaam en voorzichtig opzij zodat ik eht hendeltje van de socket kon openen en dan was iig de proc uit de socket en de pinnen uit gevaar :P

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • h3ll
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
TRAXION schreef op dinsdag 29 november 2005 @ 02:59:
[...]


Mischien moet je eens op dfi forums neuzen dan had je gezien dat er een nf4 plugin is.

NF4 Plugin
Alsof iedereen daar komt ? ;)

thnx anyway

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRAXION
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12:46
Ryan666 schreef op dinsdag 29 november 2005 @ 13:56:
[...]


Alsof iedereen daar komt ? ;)

thnx anyway
Oja FYI er is ook een plugin voor gfx kaarten ;)

Ik meet met mbm nog steeds al mijn temps.

Btw als ik speedfan installeer reboot mijn pc _/-\o_ :D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DesertShooter
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-04 14:22

DesertShooter

Afgekickt

Ik heb de sli mod gedaan, eerst potlood, nu gesoldeerd, maar het wil niet werken :(

Tips? En waar kijken jullie of het mobo SLi is geworden?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRAXION
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12:46
Heb je wel eerst die coating weggekrapt?
En de switches op je moederbord omgegooid ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Who Am I?
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 22-04 19:41
Gaming247 schreef op maandag 28 november 2005 @ 23:55:
Hoe halen jullie een koeler van je processor af als deze er aan vast zit gezogen? Ik heb het elke keer als ik de boxed koeler of mijn waterkoeling blokje eraf haal dat de CPU eraan vast zit gezogen en dat je hem altijd mee trekt (uit de socket), nu lijkt me dit niet zo gezond(alle pinnen zijn nog wel recht) maar ik heb geen idee hoe ik het anders kan doen? Iemand tip's of gewoon trekken?
Bankpasje oid er tussen proberen te krijgen en anders met zown klein plat schroevendraaiertje.

Sony A77II +A7III, Sigma 35mm f1.4 ART, Tamron 17-28mm f2.8, Sony 85mm f1.8, Sigma 18-35mm f1.8 ART, Tamron SP 70-200mm f2.8, Minolta 35-70mm f3.5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21:44

sapphire

Die-hard pruts0r

TRAXION schreef op dinsdag 29 november 2005 @ 20:15:
Heb je wel eerst die coating weggekrapt?
En de switches op je moederbord omgegooid ?
Switches heb je neit nodig, je ziet bij booten meteen of je bord als Ultra of SLI word hetkend.

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DesertShooter
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-04 14:22

DesertShooter

Afgekickt

Hij wordt nogsteeds herkend als "Ultra" :(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRAXION
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12:46
Als tweaker zijnde gewoon nog een keer doen :D

Ok ik ben het niet eens met de volt readings van het expert bord.

MBM5 met nf4 plugin vertelt mij dat de 12 volt rails op 11.75 draait.
De bios verteld dit ook netjes maar als ik nu ga meten met mijn multimeter (fluke 73 serie2)
kom ik uit op 11.49 idle stressed 11.42 |:(

Nu snap ik ook waarom mijn 3d eruit klapt bij een overclock.
Andere lijn spanningen ga ik morgen wel testen en laat mijn bevindingen weten. :D

Kan niet wachten tot donderdag dan komt mijn nieuwe voeding binnen (coolermaster realpower)
Bij die voeding zal ik ook de voltages na meten.

Let the overclocking begin !!!!

[ Voor 87% gewijzigd door TRAXION op 30-11-2005 01:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • h3ll
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Heb je er geen problemen mee zoals al die mensen op dfi-street en xs.org ??
Zou wel een geluk zijn, ik had dat bord dus nooit besteld aan de problemen, want dan zou natuurlijk IK weer eene hebben waarmee ik dus WEL al die problemen had :P

Maargoed; vrijdag of zaterdag komt mijn nieuwe geheugen binnen (OCZ PC3200 Gold VX (2x512)) en dan ga ik weer eens proberen verder te clocken :)
Daarna een pompje, radiator en wat slangen halen zodat ik mn waterkoeling kan afbouwen om echt de max uit mn cpu te halen :D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRAXION
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12:46
Ryan666 schreef op woensdag 30 november 2005 @ 02:04:
Heb je er geen problemen mee zoals al die mensen op dfi-street en xs.org ??
Zou wel een geluk zijn, ik had dat bord dus nooit besteld aan de problemen, want dan zou natuurlijk IK weer eene hebben waarmee ik dus WEL al die problemen had :P

Maargoed; vrijdag of zaterdag komt mijn nieuwe geheugen binnen (OCZ PC3200 Gold VX (2x512)) en dan ga ik weer eens proberen verder te clocken :)
Daarna een pompje, radiator en wat slangen halen zodat ik mn waterkoeling kan afbouwen om echt de max uit mn cpu te halen :D
Je bedoelt een piepende serie die je cpu molt ?
Ik heb dit bord vanaf zaterdag draaien en het bevalt me prima.
Zelfs mijn kapotte voeding die ik erop gooide kon het bord niet slopen.

Niks anders dan lof tot nu toe, geen problemen enkelt de volt readings kloppen niet maar mischien is dit omdat ze er niet vanuit gaan dat je er een voeding op gooit die instort naar 11.42 :D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Viss
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 30-03 20:00
Begint een beetje een hype te worden die defecte cpu's (ok moet toegeven dat ik door die verhalen zelf ook heb gewacht met aanschaf maar goed...). Er is voor zover ik weet welgeteld 1 Expert bord dat twee cpu's op zijn geweten heeft. Dit was geen retail bord maar een beta versie. Tevens worden er bepaalde "omstandigheden" genoemd waar helaas verder niet op wordt ingegaan. Je kan je afvragen hoe iemand het bedenkt om meteen nadat het bord een FX57 sloopte er een wr 4600 in te stoppen (of andersom) maar dat terzijde.

Heb twee gevallen gezien van RDX en kapotte cpu. Al met al valt het wel mee lijkt me zo, denk dat dit met ieder merk/type moederbord wel eens is voorgekomen.

[Edit] problemen met MBM5 en Expert zijn bekend, moet update voor komen afaik.

[ Voor 18% gewijzigd door Viss op 30-11-2005 14:36 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • h3ll
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Het waren zelfs Twee fx57's en een 4400 oid.. :P Ik hoop voor die gozer dat hij op de een of andere manier iets van centjes terug heeft gekregen :P

Mja met de expert en met dat crossfire bord zijn dus blijkbaar veel problemen, gelukkig is TRAXION dan de eigenaar van een wel werkend bord..
Ik geloof dat zelfs mydogisgone z'n DFI crossfire bord dood was gegaan ofzoiets had hij me op de HCC verteld, maarja als je door DFI gesponsord wordt zal dat vast geen probleem zijn :Y)

@ DesertShooter: Heb je pics ervan? Misschien heb je de verkeerde doorverbonden (wat me erg onwaarschijnlijk lijkt maargoed :D )

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21:44

sapphire

Die-hard pruts0r

Dus? 2 dooie bordjes en 3 dooie procs en er zijn meteen veel problemen :?

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jack
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21-04 11:39

Jack

MHz Matters

OPB heeft inmiddels al een nieuwe Expert en die doet het prima.
Hij zegt zelf ook het opblazen van cpu's met de Expert een eenmalige probleem was met zijn beta bord, aangezien zijn retail bord het prima doet :)

[Specs]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mydogisgone
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 19:54

mydogisgone

Watskeburtwithmydog

Ryan666 schreef op woensdag 30 november 2005 @ 16:48:
Het waren zelfs Twee fx57's en een 4400 oid.. :P Ik hoop voor die gozer dat hij op de een of andere manier iets van centjes terug heeft gekregen :P

Mja met de expert en met dat crossfire bord zijn dus blijkbaar veel problemen, gelukkig is TRAXION dan de eigenaar van een wel werkend bord..
Ik geloof dat zelfs mydogisgone z'n DFI crossfire bord dood was gegaan ofzoiets had hij me op de HCC verteld, maarja als je door DFI gesponsord wordt zal dat vast geen probleem zijn :Y)

@ DesertShooter: Heb je pics ervan? Misschien heb je de verkeerde doorverbonden (wat me erg onwaarschijnlijk lijkt maargoed :D )
hij is niet dood hoor, maar hij is niet stabiel.
Was dik 6 verschillende xp installaties verder en nog steeds niet stabiel, is gewoon ff w8en op de nieuwe rev! :>

Mijn hond is nog steeds echt weg! En die komt ook niet weer. :O


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRAXION
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12:46
mydogisgone schreef op woensdag 30 november 2005 @ 18:45:
[...]


hij is niet dood hoor, maar hij is niet stabiel.
Was dik 6 verschillende xp installaties verder en nog steeds niet stabiel, is gewoon ff w8en op de nieuwe rev! :>
Nou hier loopt het prima zolang je maar geen speedfan installeerd.

Net mailtje gehad van webshop morgen komt mijn voeding binnen met tpg post.
En als het bord wel lastig gaat doen schop ik het terug naar de leverancier.

(ps. is het niet wat vroeg conclusies te trekken als deze borden nog maar net in omloop zijn)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • h3ll
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
sapphire schreef op woensdag 30 november 2005 @ 16:57:
Dus? 2 dooie bordjes en 3 dooie procs en er zijn meteen veel problemen :?
Als je ff iets omhoog zou lezen zou je ergens zien staan dat er meer mensen op XS problemen met deze borden hadden ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21:44

sapphire

Die-hard pruts0r

ja k ken het verhaal, maar om dan meteen te zeggen dat er veel bordjes problemen hebben is dan weer zo overdreven he ;)
maargoed ik laat het hier wel bij anders dwalen we zo af

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SmokeyTheBandit
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 25-03 15:40

SmokeyTheBandit

DOCer met Pensioen

Ik moet wel zeggen dat ik erg te spreken was over de eXpert die 3 dagen dat de mijne leefde iig :X
Je kan hem gewoon echt volledig finetunen maar nu echt precies met name de Vcore/Vdimm opties zijn erg mooi.
Mijn Ballistix willen behoorlijk wat voltage hebben en op de tijdelijke Ultra-D welke in nu heb is het of 2.98 of 3.09 terwijl ze het beste werken rond de 3.02 en dat is nu dus onmogelijk om te halen |:(

Turn it off and on again.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • epo
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 21-04 15:55

epo

Mijn DFI bordje had ook 2 simmetjes gemold, gelukkig garantie :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The farmer
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 11-01-2021
Als DFI ergens niet moeilijk over doet is het garantie, zelf ervaring mee.

[ Voor 17% gewijzigd door The farmer op 01-12-2005 22:33 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • h3ll
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
DFI is zowiezo een superrelaxt bedrijfje :)
Heb hun eens gemaild voor een reserve bios voordat ik de hellfire turbo bios op mn Infinity ging flashen, hop paar daagjes later had ik hem op de mat liggen :D

En laatst dus gemaild of ik zo'n vlag zou kunnen krijgen voor op een lanparty op te hangen, krijg ik opeens n mooi pakket met 3 setjes roundcables, n vlag, lanbag en nog wat folders :Y)

Morgen krijg ik dus echt mn OCZ geheugen binnen, dan ga ik eens n nieuwe bios erop flashen en mn OCZ PC3200 Gold VX omhoog gooien ^^
Iemand tips qua bios ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • savale
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 16:58
vaag zie het nergens terug komen in één van de topics. Kan ik beter kiezen voor SATA RAID 0 op de sil3114 controller of de nvraid controller?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DaViDoViTsCh
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 22-04 20:11

DaViDoViTsCh

Frans-Nederlandse Duitser

savale schreef op vrijdag 02 december 2005 @ 10:32:
vaag zie het nergens terug komen in één van de topics. Kan ik beter kiezen voor SATA RAID 0 op de sil3114 controller of de nvraid controller?
of een gewone aparte RAID-controller van promise ofzo? daar ben ik namelijk ook benieuwd naar...

Ici kann uw Werbung staan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • knights16
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 18:20
Ik heb de NVRAID driver gepakt, zit hier nu met RAID0 via 2xIDE133. En dit bevalt prima.
Mijn windowsxp geslipstreamed via Nlite met de goede drivers hierop, flopypdrive is voor mij taboe :)

PVoutput


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 103524

Ik heb ook de Nvidia controller gebruikt, ik heb een Raid 0 Array staan met twee maxtors Diamond Max plus 9 80G Sata. Goed te spreken over de controller.

Maar iets anders, wanneer gebruikt men de extra voedingsconnectoren? Gebruikt men deze omdat een enorme cpucooler extra spanning nodig heeft bijvoorbeeld?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mydogisgone
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 19:54

mydogisgone

Watskeburtwithmydog

Anoniem: 103524 schreef op vrijdag 02 december 2005 @ 13:26:
Ik heb ook de Nvidia controller gebruikt, ik heb een Raid 0 Array staan met twee maxtors Diamond Max plus 9 80G Sata. Goed te spreken over de controller.

Maar iets anders, wanneer gebruikt men de extra voedingsconnectoren? Gebruikt men deze omdat een enorme cpucooler extra spanning nodig heeft bijvoorbeeld?
is voor als je sli draait.. stabiliteit van de kaarten.

Mijn hond is nog steeds echt weg! En die komt ook niet weer. :O


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 103524

mydogisgone schreef op vrijdag 02 december 2005 @ 13:54:
[...]


is voor als je sli draait.. stabiliteit van de kaarten.
Zie ik het toch goed...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MaTr1x
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 19-04 14:41
SmokeyTheBandit schreef op woensdag 30 november 2005 @ 21:05:
Ik moet wel zeggen dat ik erg te spreken was over de eXpert die 3 dagen dat de mijne leefde iig :X
Je kan hem gewoon echt volledig finetunen maar nu echt precies met name de Vcore/Vdimm opties zijn erg mooi.
Mijn Ballistix willen behoorlijk wat voltage hebben en op de tijdelijke Ultra-D welke in nu heb is het of 2.98 of 3.09 terwijl ze het beste werken rond de 3.02 en dat is nu dus onmogelijk om te halen |:(
Hoe is dat gebeurt dan want je hebt daar niks over gezegd hier tenzij ik wat gemist heb, en had jij niet Redline mem of heb je die verkocht?

π MW finishers


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DaViDoViTsCh
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 22-04 20:11

DaViDoViTsCh

Frans-Nederlandse Duitser

Dat fannetje op de NB, is die wel een beetje ok, of kan die beter vervangen worden? Ik heb hier nog een Zalman blokje liggen met fannetje erop ofzo?
Afbeeldingslocatie: http://www.multimediapc.nl/images/zalman%20NB47J.gif

Ici kann uw Werbung staan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21:44

sapphire

Die-hard pruts0r

KUT !!!
gisteren begon me pc opeens vaag te doen, hij wilde niet meer goed booten.
Naja ff op stock speeds gezet want k moest ff werken op me pc, dus ik ent kijken of die het nu wel deed, en weer niet.
Hmm raar want me PC was Prime en alle overige progs stable.
OK systematisch onderdelen uitlsuiten dus, beginnen bij mem. Memtest aan en ja hoor honderden errors met me geheugen op 200mhz 2-2-2 en koelingerop.
Hoera geheugen naar de klote !!!! hier baal ik dus echt van omdat dit echt onwijs relaxte reepjes waren die geen hol kosten toendertijd, nu heeft Twinmoss SP toch geen UTT meer ?
Naja eens kijken of het echt rot is en dan kijken of die repen SP 3500 BH-5 op de komplett site echt UTT zijn, en anders sparen voor 2x 1GB :(

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21:44

sapphire

Die-hard pruts0r

geen zin om te editten:P
OK nog vager, met 1 module boot me pc helemaal niet, en nu draaien ze in de gele sloten en zijn ze al 10 loops memtest error vrij :?

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 148304

de NB van mijn Dfi ultra d word 48graden dit is gekomen nadat ik een arctic silencer op mijn vga heb gezet en die zit nu half over de nb heen. Kan het kwaad dat die NB 48graden word, want anders ga ik een paar reepjes uit die koeler zagen zodat er ook lucht uit de arctic koeler op de nb blaast.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • magiel
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 22-04 20:59
Ik heb gister me 2 Western Digital 160Gb harde schijven binnengekregen, bedoelt voor een RAID0 opstelling. Heb ze aangesloten op SATApoortjes 1 & 2 op m`n Ultra-D en windows herkent ze ieder als een aparte schijf. Vervolgens striping array instellen in RAIDbios en driver installeren in windows, reboot, en hij ziet een schijf van ~300Gb.

Maar nou is het de bedoeling dat ik hierop 2 partities maak, een van ~30Gb en een van ~270Gb. Op die van 30Gb zou windows moeten komen te staan. Maar als ik XP ga installeren herkent hij geen schijven in RAID. Dus ik de driver die ik gebruikt heb bij installatie van de schijven onder windows op me Maxtor op een floppy gezet en deze dmv F6 geladen tijdens installatie van XP.

Vervolgens alleen maar BSOD`s. Ik neem aan dat de driver dus niet juist is, maar welke driver moet ik dan hebben? De RAID driver van de website van DFI werkt ook niet.

De Ultra-D heeft volgens mij alleen nForce RAID, en geen Sillicon chip, die is alleen voor SLI-DR. De floppy meegeleverd bij het moederbord werkt ook niet helaas :(

//edit: Zijn er misschien nog andere mensen die RAID0 draaien op dit bord?

[ Voor 4% gewijzigd door magiel op 04-12-2005 17:37 ]

Ik wil het er _niet_ over hebben.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SlowikPL
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 20-04 18:08
ik ben bezig om mijn eerste nVENTIV Mach II te monteren op mijn Opteron 150 ( kan ik voor dat ik ga monteren of mijn CPU cooldbug heeft of niet ? )


Zijn er mensen met de expert die langer liep dan 3 dagen :P

[ Voor 20% gewijzigd door SlowikPL op 04-12-2005 22:08 ]

* Intel Core i7-6700K @ 4.8Ghz * Asus MAXIMUS VIII EXTREME* nVidia Asus Poseidon 1080Ti * Mushkin 16 GB * SSD Samsung M.2 2280 256GB + 3x Samsung 256GB 850Pro* Enermax Revolution85+ 1250W * CM Stacker 832 SE * Waretcooling CPU, NB ,VGA 3x Mora


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JohnnyV76
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 08:35
poeh hee...

Ben nu officieel overtuigd dat een ander bios verschil maakt :)
Heb een DFI NF4 bordje en daar eerst een 3200+ winchester op. Deze liep max 2700 Mhz.
Vervolgens een 3700+ San Diego gehaald en deze liep max. stabiel op ongeveer 2600 Mhz. Hij had hier wel 1,65V voor nodig en hoger kwam ie gewoon niet. Paar maanden mee gedraaid en tussendoor ook geupgrade naar de 623-3 bios maar geen enkel verschil... 2600 was de max.

Onlangs verhuist en nu de pc's weer aangesloten waren bedacht ik om toch eens een ander (Rev E) bios te proberen. Zonder veel vertrouwen begon ik de HTT te verhogen. Tot mijn vreugde liep de proc nu tot 2650 Mhz op het standaard voltage!!! Het G.Skill geheugen gaat lekker 1:1 mee op 2,5-3-3-7-1T. Op dit moment het voltage moeten verhogen naar 1,5V maar draai nu al 2850 Mhz (285*10) op dezelfde timings. Dit is Pi-fast en 3Dmark stable en heb zelfs al even een half uurtje prime 95 gedraaid (geen tijd om langer te draaien :) )

Dat een klein bestandje (bios) zoveel verschil kan uitmaken. Ik denk dat de 2850Mhz ongeveer de max. stabiel is om 24/7 te gamen maar nog even voorzichtig door en wie weet krijg ik hem nog over de 3Ghz barriere (al is het maar voor even :P) Als het lukt horen jullie het,

P.S. hoop dat dit niet te saai is om te lezen...wilde het gewoon delen ;)

edit: oops... helemaal vergeten te vermelden dat ik nu de 702-3 bios heb draaien... geen onbelangrijk detail!

[ Voor 5% gewijzigd door JohnnyV76 op 04-12-2005 22:50 ]

Wise men speak because they have something to say; Fools because they have to say something


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21:44

sapphire

Die-hard pruts0r

Hahahaha, zoiets komt me bekend voor idd.
Ik heb 4 Winchesters gehad die voor geen meter gingen, toen ene Venice gekocht en deze viel ook zwaar tegen tot ik een bios probeerde die Rev. E goed ondersteunde :)

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mydogisgone
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 19:54

mydogisgone

Watskeburtwithmydog

bios maakt echt wel degelijk uit, toen ik nog de oude had kwam mijn venice niet verder dan 2600mhz. nu is hij @ 2800mhz PRIME STABLE!! 12 uur ;)

Mijn hond is nog steeds echt weg! En die komt ook niet weer. :O


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • savale
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 16:58
Hier even een DFI expert ervaring:
Ik heb een zalman 400 aps voeding die onbelast al wat lage voltages geeft:

12v = 11,49v
5v = 4,89v

Het probleem is nu ook dat het instellen van de vcore en de vmem ook standaard resulteert in een lager voltage. Bijv: 2,80v mem = 2,71v mem en hetzelfde probleem met de vcore. Ligt dit aan het bord of is dit een doorberekening van de wat lage spanningen van de voeding? Anders misschien eens een vsense mod proberen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • knights16
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 18:20
dat zijn wel hele vreemde waardes, probeer eens een multimeter ?

anders www.dfi-street.com hier zitten de ' echte ' experts, mensen van tech DFI enz : )

PVoutput


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • savale
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 16:58
knights16 schreef op zondag 04 december 2005 @ 23:39:
dat zijn wel hele vreemde waardes, probeer eens een multimeter ?

anders www.dfi-street.com hier zitten de ' echte ' experts, mensen van tech DFI enz : )
Ja het stomme is dat als ik met de multimeter ff n connector van me voeding pak dat ik wel netjes rond de 12.0v en 5.0v spanningen krijg (belast gemeten). Had met dezelfde voeding ook al dezelfde indicatie problemen op een MSI bordje. Misschien dat het bord daardoor ook de spanningen niet lekker in kan stellen omdat ie denkt dat r n andere spanning op staat? Alhoewel je dan zou denken dat ie eerder n hogere spanning uitgeeft omdat ie denkt dat er minder spanning op staat terwijl t niet zo is... (geloof dat ik t zelf ook niet meer snap nu :P)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • h3ll
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
DFI staat er bij mij in ieder geval wel om bekend dat de Vcore nogal afwijkt van dat wat ik in de bios heb ingevoerd :P
Heb 1.45V geset, en hij leest 1.42V uit, dit was met mn vorige bordje (DFI NF2 Ultra Infinity) ook al, maar het is gelukkig niks om me druk om te maken :)
Bij die andere spanningen weet ik het niet precies, maar toen ik gister mn OCZ geheugen op 3.2V sette, gaf ITE dinges 3.24~3.26V aan :P

Wat hangt er bij jou allemaal aan die voeding ?

[ Voor 6% gewijzigd door h3ll op 05-12-2005 01:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • savale
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 16:58
Ryan666 schreef op maandag 05 december 2005 @ 01:25:
DFI staat er bij mij in ieder geval wel om bekend dat de Vcore nogal afwijkt van dat wat ik in de bios heb ingevoerd :P
Heb 1.45V geset, en hij leest 1.42V uit, dit was met mn vorige bordje (DFI NF2 Ultra Infinity) ook al, maar het is gelukkig niks om me druk om te maken :)
Bij die andere spanningen weet ik het niet precies, maar toen ik gister mn OCZ geheugen op 3.2V sette, gaf ITE dinges 3.24~3.26V aan :P

Wat hangt er bij jou allemaal aan die voeding ?
mjah aardig belast, maar nog niet TE denk ik...

dfi nf4 expert
opteron 146
6800gt (non oclockt)
2x 7200rpm harddisks
1x dvd speler/writer

de lijnen fluctueren niet ernstig ofzo... ze staan allemaal wat laag alleen. Nu is alleen de vraag:

stel ik stel 1,50v vcore in en hij geeft aan: 1,42v hoeveel staat r dan werkelijk op? :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JohnnyV76
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 08:35
mydogisgone schreef op zondag 04 december 2005 @ 23:19:
bios maakt echt wel degelijk uit, toen ik nog de oude had kwam mijn venice niet verder dan 2600mhz. nu is hij @ 2800mhz PRIME STABLE!! 12 uur ;)
3Ghz is net teveel voor deze procs denk ik... op 2900 Mhz kan ik pifast nog draaien maar op 2950 stopt ie er halverwege mee. Voltage ook weer op 1,65 gezet. Wellicht met 1,8V zou ik de 3Ghz kunnen halen maar ik vind het prima zo. Kijken hoe stabiel ie is zo. Geheugen is dankzij dit bios ook veel stabieler... voorheen haalde het max 270 maar nu draait ie nog steeds 1:1 meer op 290 :)
Nu maar eens primen om de stabiele snelheid te meten.

Wise men speak because they have something to say; Fools because they have to say something


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • h3ll
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Hehe na al dit gehoord te hebben heb ik mn bios ook eens geflashed naar de 704-2bta, hopenlijk krijg ik hiermee nog wat extra power uit cpu/geheugen gehaald :D
Laat hem eerst maar eens n dagje primen op 2500Mhz 1.42V..

edit: 2700

[ Voor 4% gewijzigd door h3ll op 05-12-2005 14:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gambr0
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 12-07-2024
Ryan666 schreef op vrijdag 02 december 2005 @ 00:46:


En laatst dus gemaild of ik zo'n vlag zou kunnen krijgen voor op een lanparty op te hangen, krijg ik opeens n mooi pakket met 3 setjes roundcables, n vlag, lanbag en nog wat folders :Y)
Mag ik vragen welk email adres je hiervoor ge-emailt hebt?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mydogisgone
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 19:54

mydogisgone

Watskeburtwithmydog

JohnnyV27 schreef op maandag 05 december 2005 @ 09:38:
[...]


3Ghz is net teveel voor deze procs denk ik... op 2900 Mhz kan ik pifast nog draaien maar op 2950 stopt ie er halverwege mee. Voltage ook weer op 1,65 gezet. Wellicht met 1,8V zou ik de 3Ghz kunnen halen maar ik vind het prima zo. Kijken hoe stabiel ie is zo. Geheugen is dankzij dit bios ook veel stabieler... voorheen haalde het max 270 maar nu draait ie nog steeds 1:1 meer op 290 :)
Nu maar eens primen om de stabiele snelheid te meten.
ik heb hetzelfde. het maakt niet uit of ik de voltage verhoog of verlaag..
hij wil onder geen beding over de 2900mhz... :(
zelfs niet met 1.65v.
Zelfs niet met een htt van 290 en mp 10 :|
En dat met een processor die stable op 2800mhz is, en dan is hij ook echt stable.. 8)7

[ Voor 6% gewijzigd door mydogisgone op 05-12-2005 17:57 ]

Mijn hond is nog steeds echt weg! En die komt ook niet weer. :O


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DaViDoViTsCh
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 22-04 20:11

DaViDoViTsCh

Frans-Nederlandse Duitser

Iedereen die em stabiel op 2,8 heeft draaien hè, hebben die em ook op alleen maar op waterkoeling? of ook iemand met luchtkoeling?

[ Voor 7% gewijzigd door DaViDoViTsCh op 05-12-2005 18:21 ]

Ici kann uw Werbung staan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • h3ll
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
@ gambr0 : naar support@dfi-europe.nl, wel in het engels mailen ;)

Ik snap niet waarom ik met mn nieuwe bios geen 2700 meer stabiel kan draaien :? 10 uur prime stable en bij t gamen na 10 minuten n vastloper.. Hopen dat ik met water meer haal / dat ik nog een oplossing hiervoor kan vinden..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • savale
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 16:58
DaViDoViTsCh schreef op maandag 05 december 2005 @ 18:21:
Iedereen die em stabiel op 2,8 heeft draaien hè, hebben die em ook op alleen maar op waterkoeling? of ook iemand met luchtkoeling?
ik heb dat met boxed koeling... maar idd om die laatste paar mhz eruit te halen zul je heel wat uit de kast moeten halen... Ik heb zelf wel het doel om de 3,0ghz te halen op boxed lucht, maar ben er niet zeker van of dat lukt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • h3ll
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Welke bios draai jij dan savale ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tijgert
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 17-04 17:54

Tijgert

Let the Zen flow. Shit a leak!

Heeft iemand enig idee waarom op de Expert bij de geluidsuitgang (digitaal) er een spoortje doorgekraste is?

Afbeeldingslocatie: http://www.techpowerup.com/reviews/DFI/LPNF4Expert/images/cut.jpg

Medion X40 watercooled laptop, i9+4090, met Eluktro bios, 32GB DDR5 6400, 2x8TB MP600 Pro XT, 32" UHD monitor en wat kekke Logitech spullen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • El Snorro
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 30-03-2024
Tijgert schreef op dinsdag 06 december 2005 @ 15:39:
Heeft iemand enig idee waarom op de Expert bij de geluidsuitgang (digitaal) er een spoortje doorgekraste is?

[afbeelding]
Waarom zou je daar een idee van moeten hebben?
Op XS loopt er een thread over, ze hebben het allemaal, en allemaal geen problemen in gebruik.

Dus....

E6600||Gigabyte P35C-DS3R||2x1gb Crucial Pc8500||Sapphire X1900XTX||2xSamsung Spinpoint F1 750GB RAID-0


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tijgert
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 17-04 17:54

Tijgert

Let the Zen flow. Shit a leak!

Nou, omdat ik graag wil weten waarom er post-productie iets met de hand wordt weggekrast.
Ik wist niet ik mijn vragen hier eerst aan een commissie moest voorleggen alvorens ik ze stelde?

Dus...

Medion X40 watercooled laptop, i9+4090, met Eluktro bios, 32GB DDR5 6400, 2x8TB MP600 Pro XT, 32" UHD monitor en wat kekke Logitech spullen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zzz16
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 12-04 14:13
is ook wel slordig weggekrast

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gambr0
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 12-07-2024
Ryan666 schreef op maandag 05 december 2005 @ 19:04:
@ gambr0 : naar support@dfi-europe.nl, wel in het engels mailen ;)
Okee bedankt :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Syzzer
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 20-04 19:55

Syzzer

Prutser

Tijgert schreef op dinsdag 06 december 2005 @ 15:39:
Heeft iemand enig idee waarom op de Expert bij de geluidsuitgang (digitaal) er een spoortje doorgekraste is?

[afbeelding]
Quick 'n dirty 'hack' om een iets te laat gevonden foutje te fixen, komt wel vaker voor. Meestal is het dan goedkoper een stel aziaten met een mesje in te huren dan een nieuw design te maken en door te voeren ...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tijgert
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 17-04 17:54

Tijgert

Let the Zen flow. Shit a leak!

Tot die conclusie is men over het hele web al gekomen, ik ben echter een wijsneus en wil graag weten wat het probleem was.. ruis? Sluiting? Ik ga nl. die digitale uitgang 100% zeker gebruiken.
(heb geen zin om nog meer pingping neer te tellen voor een beetje geluidskaart)

Dat last-minute-scratching doet bijna elke fabrikant wel eens... maar sommige van deze borden zijn echt klunzig geragd.

Doet er ook niet echt toe, hij is al besteld en zal er van de week wel zijn (in tegenstelling tot de A8N32...tsss, ik blijf niet wachten dus die is geannuleerd)

Edit:
Die geluidschip zit bij dat Expert bord op een apart kaartje... kunnen ze dan geen ander kaartje maken metn een Live! er op ofzo????

[ Voor 12% gewijzigd door Tijgert op 06-12-2005 20:58 ]

Medion X40 watercooled laptop, i9+4090, met Eluktro bios, 32GB DDR5 6400, 2x8TB MP600 Pro XT, 32" UHD monitor en wat kekke Logitech spullen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-Three
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 15:33
Tijgert schreef op dinsdag 06 december 2005 @ 20:54:
Die geluidschip zit bij dat Expert bord op een apart kaartje... kunnen ze dan geen ander kaartje maken metn een Live! er op ofzo????
Heeft maar 1 reden: kostprijs.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21:44

sapphire

Die-hard pruts0r

maybe optioneel, maar voor alle borden is idd kostprijs de bepalende factor.

Gabriël AM5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tijgert
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 17-04 17:54

Tijgert

Let the Zen flow. Shit a leak!

Geef ik een andere reden om het wel te doen: veel mensen zouden hem toch kopen, ikke wel. (kost vast minder als een 'normale' kaart).

Het zou een extra kunnen zijn, alleen voor de liefhebber. Blijft de kostprijs van het bord laag en alleen de mensen die het willen kopen het.

Medion X40 watercooled laptop, i9+4090, met Eluktro bios, 32GB DDR5 6400, 2x8TB MP600 Pro XT, 32" UHD monitor en wat kekke Logitech spullen.

Pagina: 1 2 ... 15 Laatste

Dit topic is gesloten.