Acties:
  • +15 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Mede-auteur:
  • Bor
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 12:45

Bor

Synology koketteert op beurzen al enige tijd met haar router RT1900ac. Tweakers schreef er ruim een half jaar geleden al eens over: nieuws: Synology onthult zijn eerste router. Op 30 september zag ik voor het eerst een specificatieblad (in 't Engels, nog geen andere talen op dit moment) verschijnen; sinds medio oktober ook in andere talen voorhanden, waaronder in het Nederlands.

De router is formeel aangekondigd op 1 oktober middels een persbericht (Chinees, Engels, overige talen ontbreken nog). Het bericht haalde ook de Tweakers FP: nieuws: Synology brengt half november zijn eerste router uit in Europa.

In de vroege ochtend van donderdag 12 november 2015 werd de Nederlandse website aangepast. Op de pagina Download Center is onder Documenten de nu ook de in het Nederlands vertaalde SRM 1.0 Gebruikersgids aan te treffen.

Het besturingssysteem Synology Router Manager (hierna: SRM 1.0) is een afgeleide van het veelgeroemde Disk Station Manager (DSM). De router komt standaard met 5 add-on packages (applicaties):
[list=0]• VPN Server - Supported VPN protocols: PPTP, OpenVPN™, L2TP / IPSec, maximum connections: 5• RADIUS Server - Provides centralized authentication, authorization, and accounting for wireless network access• DNS Server - Helps user to find, or translate domain names into IP addresses• Download Station - Supported download protocols: BT/HTTP/FTP/NZB/eMule, maximum concurrent download task: 50• Media Server (DLNA/UPnP®) - DLNA certified, PS3®/PS4®/Xbox 360®/Xbox One® support, media indexing

Introductievideo SRM (Engels incl. ondertiteling).
[YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=DZ1FCqRaXfk]

Het complete menu:
SRM - Menu Items

In de video worden in het begin de diverse schermen van het Network Center vluchtig getoond. Dat gaat mij te snel, vandaar hieronder een aantal screenshots om e.e.a. beter te kunnen aanschouwen. N.B. Notification wordt in het filmpje overgeslagen, dus daar is geen screenshot van.
Synology Router Manager
Networkcenter
SRM Networkcenter StatusSRM Networkcenter WirelessSRM Networkcenter Internet
SRM Networkcenter Local NetworkSRM Networkcenter Parental ControlSRM Networkcenter Security
SRM Networkcenter Administration


Verder de normale dingen die je van een moderne router mag verwachten (IPv6 incl.). De router kan worden ingericht en onderhouden via apps op je Android of iOS telefoon of tablet: DS router (iOS, Android), DS file, DS download (zie: Mobiele apps & Softwarespecificaties Mobiele Apps voor details). Gebruikers van Windows Phone pikken hun apps op uit de Microsoft Store: DS file en DS download, de DS router-app ontbreekt nog.

Een van de leukste zaken is misschien wel Wake-on-LAN via Quickconnect. Hiermee kun je buitenshuis je nas of andere apparaten, die WoL-enabled zijn, wakkerschudden. Je zou denken dat het daarmee eigenlijk Wake-on-WAN zou moeten heten, maar QuickConnect wordt geïnitieerd door de router en houdt via een heart-beat contact met Synology's QuickConnect service (meer uitleg over de werking in het whitepaper: Synology QuickConnect - Based on DSM 5.2).

WoL via QuickConnect - Matthieu from Synology-forum.de
Bron: Matthieu from synology-forum.de - klik voor groter origineel
Alle foto's door hem van Synology 2016 event in Düsseldorf & discussie op synology-forum.de.
Voor wat betreft de router zijn alleen de foto's IMGP1709 tot en met IMGP1730 interessant.


Het hart van de router wordt gevormd door een op 1 GHz draaiende Broadcom BCM58622 dual-core ARM® Cortex-A9™ cpu (BCM58622X-series info; op de pcb-foto's (bron: FCC) was eerder nog een Broadcom 43460 zichtbaar; overige bij de FCC gedeponeerde documenten) en kreeg naast 256 MB RAM maar liefst 4 GB eMMC flashgeheugen toebedeeld (meer hardwaredetails: RT1900ac op wikidevi.com). Verder heeft de router een gleuf voor een SDXC-kaart en één USB 3.0-connector (voor 3G/4G-modems of voor een externe harde schijf). Naast de aan-/uitknop voor de laagspanningsvoeding kan ook de Wi-Fi met een schakelaar worden aan- & uitgezet. Overige details in het Engelstalige specificatieblad (of in het Nederlands).

Uit de Engelstalige handleiding:
Synology Router RT1900ac at a Glance

Meer productfoto's.

RT1900ac - pic 1 RT1900ac - pic 2 RT1900ac - pic 3

RT1900ac - pic 4 RT1900ac - pic 5 RT1900ac - pic 6

De router kan worden ingezet als wireless access point. Dan wordt alle netwerkinterfaces in een brug ogenomen en wordt de WAN-poort automatisch een vijfde LAN-poort. Netjes, Synology!

Op het Synology 2016 evenement in Düsseldorf maakte 'Matthieu' een reeks foto's, waaronder onderstaande m.b.t. de wireless performance. Synology noemt daarin geen namen van andere routers, maar vergelijkt hun toestel wel met andere uit de top 3 ("Top 3 ranking"). In de 5 GHz-band worden getallen ruim boven 800 Mbps genoemd. In de 2,4 GHz-band zou de router rondom de 450 Mbps halen (zie figuur).
RT1900ac_WirelessPerformance_Matthieu_from_synology-forum.de

Een aantal zaken zijn nog niet duidelijk. Het is ongewis of en in welke mate de 5 standaard packages door de gebruiker nog kunnen worden aangevuld zoals dat bij DSM kan. In elk geval heeft Synology de toolchain vrijgegeven, maar is het wachten op exemplaren in Europa om mee te experimenteren (zie: Anoniem: 202103 in "[Ervaringen] Synology router RT1900ac") om te zien wat er mogelijk is. Inrichten van VLAN's lijkt niet te worden ondersteund. Onduidelijk is ook of de router over DFS/TPC beschikt (onderstaande tabel nader te bestuderen; FCC en radar wordt op de erop volgende pagina in de manual wel benoemd, maar aanwijzingen die duiden op certificering in de EU ontbreken)..

RT1900ac Radio Frequency Specifications

Inmiddels heb ik Synology aangeschreven over VLANs & DFS/TPC; bijgaand hun antwoord:
1. Will the router support VLAN's? No it won't support VLAN's
2. Will the router support 802.11h and thus be certified in Europe for DFS/TPC? It won't have DFS, only 2 frequencies 5Ghz and 2.4Ghz
Op 7 oktober kreeg ik een update binnen:
A small update with the right information:
That our router does support EU DFS, and it is CE certified (Europe WiFi radio certification).
Kijk voor de 5 GHz-wifi-settings naar de eerste 2 minuten uit de video van shadowandy (YouTube: Synology RT1900ac - Running through the Synology Router Manager (SRM)); screenshots te vinden in Anoniem: 202103 in "[Ervaringen] Synology router RT1900ac" (incl. commentaar).

Naar verwachting is de router in de loop van oktober medio november te koop in Europa met een introductieprijs zo rond €150 (cf. slide Synology 2016 event Duesseldorf). Tot die tijd kun je je vermaken met het lezen van de (Engelstalige) handleiding en wat video's.

[YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=xK0Pox61wtY]
In bovenstaande video, gemaakt ten tijde van de CeBIT 2015 (5-7 mei 2015), was er nog sprake van de packages Video Station en Photo Station. Of Synology deze heeft laten vallen omdat ze niet soepel en vloeiend draaien op de routerhardware of dat zij vrezen voor een verminderde verkoop van hun nas-servers is onbekend.
In elk geval is hierin een eerste claim over de WAN-naar-LAN-doorvoer te zien: 733 Mbps (zie figuur hieronder).
WAN to LAN throughput: 733 Mpbs (preliminary: CeBIT 2015)

In de aanloop naar de Computex kreeg Synology de "2015 Best Choice Golden Award" (voor wat het waard is, is meer marketing dan objectieve berichtgeving imho). Ook hierin werd nog gewag gemaakt van de nu vervallen Photo Station en Video Station als te installeren extra software.


[YouTube: https://youtu.be/JPhVXikqjck]
Begin juni (Computex 2015) claimde Synology een throughput van 855 Mpbs gemeten te hebben in hun lab (zie eerste fig.). Ook toen was nog sprake van extra applicaties, waar naast de reeds genoemde ook Audio Station deel van uitmaakte (tweede fig.). Het uitgebreide rechtenbeheer van SRM werd als unieke eigenschap en daarmee als verkoopargument genoemd (derde fig.).

WAN-to_LAN throughput (claim) 855 Mbps during labtests Packages Audio, Photo & Video Station still featured Comprehensive privilege management mentioned as USP

Na 40 sec wordt van Duits naar Engels overgeschakeld. Routerbespreking duurt tot ca. 4min45sec.

Vanaf 10min05sec. Vanaf ca. 15min45sec komt de DS router app op een iPad meer in beeld. Het kunnen uitzetten van de alle statusLEDs komt daarbij aan bod (helaas faalt de demonstratie). Aansluitend wordt in het menu traffic control in de app zichtbaar gemaakt voor welke via wifi verbonden apparaten beamforming wordt toegepast.
RT1900ac On/off switch for Wi-Fi RT1900ac Overview of all status LEDs - WAN, LAN, 2.4 GHz radio, 5 GHz radio, one for each LAN port ( RT1900ac - DS router app - function to switch off LEDs RT1900ac - DS router app - a peek into Traffic Control

[YouTube: http://youtu.be/yEdq1z70Hd4]

Poolse titel, maar Engels gesproken. :)

Ruim 10 minuten spelen met SRM; een eerste overzicht van wat SRM zoal heeft te bieden vanuit het verre Azië. Stap voor stap door alle menukeuzes. _/-\o_ :9~


Inhoudsopgave (links met tijdcode):
00:10 Synology Router Manager - A refreshing way of managing your WiFi router
00:15 Application Menu - List of built-in application and application added through Package Center
00:21 Network Center Configurations for the RT1900ac WiFi router
02:02 Internet Settings - WAN, Port forwarding, Port triggering
04:03 Local Network Settings - Network segment, Routing table, DHCP reservations
04:47 Parental Control Settings - Internet schedule control, Website filter
05:39 Traffic Control - Quality of Service, Blacklisting
07:09 Security Settings - Firewall, Anti-hammering
07:59 Notification Settings - Email, SMS, Push Notification
08:27 Administration - Operation modes, Update & Restore, SRM Settings, Service, Regional Options, LED, Usage
09:10 Package Center - This is where you add new capabilities to your RT1900ac


Inmiddels hebben we zelf ook een aantal unboxing foto's kunnen maken welke je hieronder kunt bekijken;

Synology RT1900ac
Synology router RT1900ac unboxing
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/OQRQXkjbKQm5ZJL9LoerkfAZ/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/Kbi4QKayf7tahj4WdULiQwN5/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/zg6610DVKhFO0GltPyv0iJz5/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/tIXwbDWr97PcQ7sshloTZcce/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/TwLSuGQSGkniMjyrCItMk5lM/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/xs42Q6U8Z418Y1bIswKokaqg/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/Dc2DbgCRuDkK2OBnMDtE2KsW/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/E7pjhVTSm6IbqVHOdhoCEx6d/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/OMFy6BQoq0Vze7MSXkSVsn2u/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/pH2lD6zFLtT3FrJP96L44TGi/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/WxI1S6NyUSbfQyFHl04QKdHP/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/FLhH6BbJK523hSW9GrdUybPk/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/9tmLsJYG8PpMctrafNswNeBh/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/mOr96qinJXoMkhzOtSwPzTfQ/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/N1gcHYwHa4FJt8TBXq9zByWO/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/9kGIY38vGGyjMt2lXd7Odvj9/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/OZLK9wXnEeX3Sanq2L3VFR1H/thumb.jpg


Twee screenshots uit het deel Administration.

Primo. Voor hen die graag hun netwerkcomponenten bewaken kan SNMP worden ingeschakeld, waarbij mij nog onbekend is of er een MIB Guide beschikbaar komt specifiek gericht op SRM of dat de link die zichtbaar is in het plaatje verwijst naar de al bestaande publicatie die betrekking heeft op DSM (Synology DiskStation MIB Guide). Het fraaie aan dit screenshot is dat het duidelijk maakt dat de router ook als ntp-server voor je lokale netwerk kan dienen, een eigenschap die nergens op de Synology website staat vermeld (ook niet in het productdatablad en evenmin in de handleiding).
SRM - Network Center - Administration - Service (SSH, SNMP)

Als tweede een afbeelding van het schakelschema voor de LED's.
SRM - Network Center - Administration - LED

Synology introduceert met update SRM 1.0.1 - 6007 van 12 januari 2016 nieuwe functionaliteit. Onder 'Lokaal Netwerk - Netwerkcenter' is een geheel nieuwe tab 'IPTV & VoIP verschenen. Zie het bericht van Babylonia op synology-forum.nl (link) voor screenshots. Het lijkt erop dat voor allerlei ISP's IPTV/VoIP-profielen beschikbaar worden gesteld en dat je een LAN-poort kunt toewijzen aan IPTV-verkeer.

Mocht de Duitse taal je beter liggen dan Engels, dan is de introductievideo van iDomiX een alternatief. Hij is van plan, n.a.v. reacties op deze eerste video, vervolgafleveringen uit te brengen.


Inmiddels zijn er (ten minste 2) vervolgafleveringen verschenen:[list=1]• YouTube: Synology Router RT1900ac DDNS Dynamic DNS einrichten Zugriff über das InternetYouTube: Synology Router RT1900ac VPN Server einrichten Verbindung aufbauen

Naast Tweakers zijn er andere fora waar je je licht kunt opsteken als je meer informatie zoekt of eerste hulp bij problemen. In het Nederlands is daar het Synologygebruikersforum als vraagbaak & kennisbank: http://www.synology-forum.nl/synology-router/.

Overige, internationale, fora:[list=0]• De Australische tegenvoeters op 't Whirlpoolforum (en)• Singapore is vertegenwoordigd met Hardwarezone (en)• Smallnetbuilder heeft een hoofddraad op SNB Forums (en)• Met Google-translate is Mobile01 aardig om te volgen (zh)• Onze oosterburen dragen bij in synology-forum.de (de)• Als laatste mag het officiële Synologyforum niet ontbreken (en)

Updates - aanpassingen - etc.
2015.09.30 - eerste versie
2015.10.01 - 13h15 - Engelstalige handleiding ontdekt (plaatje, WAN wordt 5e LAN in AP mode, WoL universeel, sommige apps ook voor Windows Phone), RF specs, SRM 1.0 build 5766 is initiële release
2015.10.01 - 14h45 - mondiale Engelstalige website online, div. links opgenomen, nog niet alles in Nederlands; beschikbaarheid gewijzigd naar mid nov. (tenzij je rond 6 okt. in Azië/Australië bent) ; router staat prijsloos in Pricewatch
2015.10.01 - 15h10 - introductievideo SRM :9
2015.10.01 - 15h25 - DS router voor iOS, Android links
2015.10.01 - 17h25 - na bestuderen van manual en SRM introductievideo: geen VLAN's lijkt me ;(
2015.10.02 - 08h45 - formele aankondiging middels zh-tw en en-global persbericht
2015.10.02 - 09h25 - Synology rommelt nog wat met links naar de downloadlocatie; de handleiding staat nu onder http://dedl.synology.com/...de_RouterRT1900ac_enu.pdf
2015.10.02 - 11h55 - Screenshots SRM NetworkCenter toegevoegd
2015.10.02 - 13h20 - Screenshot alle menu items toegevoegd
2015.10.02 - 13h45 - Link naar prijsindicatie-slide & nieuws op FP toegevoegd
2015.10.04 - 12h35 - Commentaar bij YouTube: Synology | CeBIT 2015: Get an early glimpse at Synology Router; WAN to LAN througput
2015.10.04 - 12h50 - Extra video (reclame) in aanloop Computex 2015 "2015 Best Choice Golden Award" _O-
2015.10.04 - 13h35 - Commentaar bij YouTube: Synology Router RT1900ac at Computex 2015
2015.10.04 - 14h10 - Commentaar bij YouTube: Synology Router RT1900ac, Synology DS715 and DS215+ based on Annapurna ARM Cortex-A15 en vermelding 256 MB RAM (naast al genoemde 4 GB flashgeheugen)
2015.10.04 - 16h40 - Wireless performance in 5 en 2,4 GHz-band (slide); link Audio Station ingevoegd
2015.10.04 - 21h05 - Het op 2 oktober al ontvangen antwoord op VLAN/DFS/TPC verwerkt.
2015.10.07 - 13h55 - DFS toch ondersteund en ook gecertifeerd in EU
2015.10.10 - 11h55 - Verwijzing naar https://wikidevi.com/wiki/Synology_RT1900AC; correctie typfouten
2015.10.10 - 12h35 - shadowandy's YouTube: Synology RT1900ac - Running through the Synology Router Manager (SRM)
2015.10.10 - 13h55 - verwijzing naar instellingen 5 GHz wifi en DFS Channels: Anoniem: 202103 in "[Ervaringen] Synology router RT1900ac"
2015.10.10 - 14h50 - Inhoudsopgave bij shadowandy's SRM-video
2015.10.10 - 17h40 - Enkele screenshots rondom Network Center - Administration
2015.10.17 - 02h30 - Onlangs verschenen diverse vertalingen van het produktdatablad (w.o. nl)
2015.11.02 - 14h55 - Verwijzingen naar andere fora opgenomen; passage over extra packages (boven 5 standaard) en vrijgave toolchain gecorrigeerd.
2015.11.12 - 09h30 - Nederlandstalige website online: https://www.synology.com/nl-nl/products/RT1900ac
2015.11.27 - 11h05 - Duitstalige introductievideo door iDomiX: YouTube: Synology Router RT1900ac Überblick und einrichten
2016.01.06 - 17h10 - Nog twee Duitse videotutorials van iDomix; DDNS & VPN Server inrichten
2016.01.12 - 20h40 - Uitbreding functionaliteit met IPTV & VoIP, firmware SRM 1.0.1 - 6007
2016.02.10 - 13h55 - Bor heeft zich gemeld als mede-auteur :)
2016.02.11 - 10:40 - Unboxing foto's van eigen hand toegevoegd

[ Voor 254% gewijzigd door Bor op 11-02-2016 10:43 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Erhnam
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 09:47

Erhnam

het Hardware-Hondje :]

Mooi OP! Thx!

http://www.xbmcfreak.nl/


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 11:55
Tijd om m'n oude en vertrouwde pricewatch: Sitecom Broadband Router 300N X3 - WL-351 te vervangen. ;)

[ Voor 5% gewijzigd door technorabilia op 30-09-2015 20:33 ]

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • +1 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
De spanning stijgt, in de downloadlocatie is nu net zoals voor DSM een folder voor SRM 1.0 aangemaakt en is daar de eerste versie (build 5766) vandaan te halen.

Verder is de productfolder in het Chinees beschikbaar. (en is weer weg 13h29) Aanvulling - 2015.10.02 - 9h35 - en weer terug op andere locatie: http://global.download.sy...1900ac_Data_Sheet_cht.pdf :)

In het Download Center is de router nu (14h08) ook zichtbaar geworden: https://www.synology.com/en-global/support/download/RT1900ac.
RT1900ac_Website

Daarnaast is de mondiale, Engelstalige site aangepast: https://www.synology.com/en-global/products/RT1900ac.
RT1900ac_Product

[ Voor 52% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 02-10-2015 09:43 . Reden: Chinese folder weer beschikbaar. Upd.2 - en online. Update - Chinese folder is weer foetsie :( ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Quakie
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 12:31
jammer van het ontbreken van vLANs :(

Toch ben ik wel gecharmeerd van deze router...

Nu heb ik weinig klagen met mijn huidige router, dus ik zet dit op mijn lijstje als vervanger....


Ik wilde hem eerst gelijk halen maar ja.. toch minimaal 150 euro om iets te vervangen wat al werkt......

[ Voor 77% gewijzigd door Quakie op 02-10-2015 10:59 ]

Ik teken nergens meer voor


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Napsju
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 11:57
Laat maar komen! Mijn ASUS AC68U zet ik wel weer op V&A :)

Lekker!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Quakie schreef op vrijdag 02 oktober 2015 @ 10:58:
jammer van het ontbreken van vLANs :(
[...]
Ik wilde hem eerst gelijk halen maar ja.. toch minimaal 150 euro om iets te vervangen wat al werkt......
De handleiding spreekt nergens over VLAN's en dus heb ik de introductievideo over SRM nog maar eens in slow motion bekeken. En ik heb screenshots gemaakt van het begin, waar de diverse menuutjes in het Network Center te snel werden doorlopen (zie TS). Na bestudering daarvan heb ik er een hard hoofd in dat VLAN aandacht heeft gekregen. Voor de thuisgebruiker misschien nog te verteren, maar Synology richt zich nadrukkelijk op de SOHO-markt, waar ik scheiding tussen werk en ontspanning/thuisgebruik voor een kleine firma of ZZP-er graag geïmplementeerd had gezien. Desondanks heb ik de vraag uitgezet bij de verkoop-/marketingafdeling bij Synology, dus wie weet.

Dit product fascineert mij ook, vooral voor de minder onderlegde gebruiker. Ondanks het ontbreken van 802.11ac blijf ik bij mijn Mikrotik (voorlopig :P ; is veel duurzamer en leerrijker :) ).
Napsju schreef op vrijdag 02 oktober 2015 @ 11:55:
Laat maar komen! Mijn ASUS AC68U zet ik wel weer op V&A :)
Toch zit die AC68U in hetzelfde segment als deze RT1900ac (alternatieven). Wat zijn voor jou redenen om de Asus RT-AC68U aan de kant te zetten?

Update - 2015.10.04
Op 2 oktober had ik al antwoord van Synology gekregen op de vraag over VLANs & DFS/TPC: niets daarvan wordt ondersteund; zie de TS, waar dat in is verwerkt.

[ Voor 7% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 04-10-2015 21:12 . Reden: Verwijzing naar antwoord Synology. Lidwoord teveel. ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jeka
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 30-04 22:47

jeka

Support your local club.

SRM is voor mij een reden. Lijkt me een stuk overzichtelijker dan de concurrenten.

FCG


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • masauri
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 06:08

masauri

aka qwybyte

Traffic control! _/-\o_

De Grote GoT FG Kettingbrief - Deel 12 (Spinoff Resultaat)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rainesh
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 06:46
Kan niet wachten totdat ie te koop is, werk nog steeds met een oude Netgear wnr3500v2 (met tomato firmware). Die begint de laatste tijd steeds trager te worden......

http://tweakers.net/gallery/103719/sys.


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 11:55
Je kunt eventueel een prijsalert instellen op pricewatch: Synology RT1900ac als je e.e.a. wilt weten over prijs/waar/wanneer.

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • boers706
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 10:03
Dit wordt mijn vervanger voor mijn oude linksys wrt320n met dd-wrt. :)

Prijsalert is inmiddels ingesteld :P

[ Voor 22% gewijzigd door boers706 op 04-10-2015 22:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Erhnam
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 09:47

Erhnam

het Hardware-Hondje :]

Weet iemand of de router ook een ADSL functionaliteit heeft? Zit er aan te denken als vervanging van mijn FritzBox, maar dan moet ik wel diep op de instellingen kunnen ingrijpen.

http://www.xbmcfreak.nl/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Nee, er zit geen modem in. Niet voor *DSL en ook niet voor kabelinternet. Zie onderstaande figuur uit de handleiding, pag. 10.

RT1900ac - no internal modem

[ Voor 63% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 05-10-2015 10:31 . Reden: Figuur. ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fallusballus
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 23-04 16:46
Prijs in AUS: AUS$ 223 (= €143)
http://www.technopolis.co...8535-router-rt1900ac.aspx

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Zojuist dwarrelde een update over DFS en EU certificering inzake de RT1900ac mijn mailbox binnen van Synology Frankrijk:
A small update with the right information:
That our router does support EU DFS, and it is CE certified (Europe WiFi radio certification)
. De TS is daarop aangepast.

[ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 07-10-2015 14:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stormfly
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 12:59
Anoniem: 202103 schreef op vrijdag 02 oktober 2015 @ 12:15:
[...]
Dit product fascineert mij ook, vooral voor de minder onderlegde gebruiker. Ondanks het ontbreken van 802.11ac blijf ik bij mijn Mikrotik (voorlopig :P ; is veel duurzamer en leerrijker :) ).
Ik kan dat niet terugvinden, waarom noemen ze het dan de RT1900AC heeft hij dat dan niet aan board?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
stormfly schreef op woensdag 07 oktober 2015 @ 15:06:
[...]

Ik kan dat niet terugvinden, waarom noemen ze het dan de RT1900AC heeft hij dat dan niet aan board?
Ik begrijp je verwarring. Dat 802.11ac ontbreekt sloeg op mijn Mikrotik. De RT1900ac heeft het wél. Dat had voor mij een reden kunnen zijn om over te stappen. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 11:55
Ondersteunt de router ook link aggregation?
https://help.synology.com...ion_network_linkaggr.html

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Geen idee, ik vermoed van niet, want waarom zou dat zinvol zijn? Als je er een nas op aansluit met 2* 1Gbps houd je twee poortjes over om precies twee clients te voorzien (tenzij je een van de gelukkigen bent die een 1 Gbps-internetverbinding heeft). Bij meer clients en een nas met meer dan 2 LAN-poorten zul je sowieso een managed switch willen inzetten om de datastromen goed te verdelen. Of zie ik hier een spannend scenario, dat jij in gedachten hebt, over het hoofd?

[ Voor 0% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 08-10-2015 16:16 . Reden: d/t-fout ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 11:55
Ik heb een DS715 met twee LAN poorten. Ik heb deze op dit moment niet gecombineerd.
Als ik naar de help pagina ^^^ kijk dan zou een Bond met IEEE 802.3ad Dynamic Link Aggregation de meest optimale instelling zijn. Hiervoor is wel een router met link aggregation nodig.
Achter de twee overgebleven poorten op de router hangen switches die ook link aggregation ondersteunen.
Als mijn client dit ondersteunt (op dit moment nog niet) dan moet ik dan toch 2 Gbps throughput kunnen halen?

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Als ik je goed begrijp denk jij aan de volgende opstelling (netwerken zijn altijd wat onoverzichtelijk in woorden imho): de router en de nas staan fysiek dicht bij elkaar en de eerste managed switch, die op afstand staat, is net als de nas ook met twee touwtjes verbonden met de router. Switch no. 2 is op zijn beurt weer met twee draden verbonden aan switch no. 1. Ja, dat zou kunnen werken. Hoe dan ook lijkt het me wat gekunsteld; ik zou de nas direct aan de switch koppelen. Anderzijds kan ik me in kleine (thuis)netwerken ook wel voorstellen dat een nas met ventilator, hoe stil ook, naast een fanloze managed switch in woon- of werkkamer net teveel geruis veroorzaakt.

Laten we hopen dat een tegenvoeter uit Australië of Nieuw-Zeeland spoedig een (video)review plaatst (en dan niet zo'n nietszeggend kijk-wat-ik-net-kocht-en-nu-uit-de-doos-trek-verslag). :Y

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Dav1d
  • Registratie: December 2003
  • Niet online
Ik zie nog niets over band steering en minimum rssi. :-(

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • marcop82
  • Registratie: Maart 2013
  • Niet online
Anoniem: 202103 schreef op donderdag 08 oktober 2015 @ 10:24:
Anderzijds kan ik me in kleine (thuis)netwerken ook wel voorstellen dat een nas met ventilator, hoe stil ook, naast een fanloze managed switch in woon- of werkkamer net teveel geruis veroorzaakt.
Dan nog zou het wenselijk zijn het verkeer over de switch te laten lopen ipv. over de router, om de functies van de apparaten gescheiden te houden. Bijkomende, waar een switch geen issue zal hebben om aan zijn capaciteit te komen (meestal 2Gbit Full Duplex per poort), zal een router dat waarschijnlijk wel hebben.

Zo houd je ook het verkeer beperkt tot de poorten op de switch tussen NAS en user, waar dat met de NAS op de router betekent dat je de router zijn poorten (van NAS), de switch zijn poorten (van router) en de user zijn poort bezet. Zo creëer je ook meer afhankelijkheid van je router waar dat oorspronkelijk alleen bedoeld is voor communicatie tussen jouw netwerk en dat erbuiten.

Misschien te "businessy" maar ik kan thuis wel blijven (LAN-) streamen en aan de files op mijn NAS als het internet wegvalt. Dat gebeurt nogal vaker met de router die ik heb met issues, dat terzijde.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ben(V)
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 12:07
Het switch deel van elke router heeft uiteraard veel meer throughput dan het routerdeel en dat zal met deze Synology niet anders zijn.
Het zou niet best zijn als de total throughput van het switchdeel gelijk zou zijn aan de routing capaciteit.
Overigens hebben de meeste mensen wel een switch erbij, omdat vier poortjes voor velen te weinig is.

Wat betreft routers die er wel eens uit liggen en switches nooit, goede routers liggen er ook nooit uit.
Dat is nu net het verschil tussen kwaliteit en rotzooi en niet al die klinkende specs.

All truth passes through three stages: First it is ridiculed, second it is violently opposed and third it is accepted as being self-evident.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 11:55
Maar ook al zou de achterliggende apparatuur geen link aggregation ondersteunen, dan moet het toch wel een voordeel opleveren om het "aan" te zetten op de Synology?

IEEE 802.3ad Dynamic Link Aggregation: This mode optimizes the network traffic received and sent by your Synology NAS, and requires IEEE 802.3ad (Dynamic) Link Aggregation (LACP, 802.1AX) to be enabled on the switch(es). If multiple switches are used, these switches have to be stackable and properly configured.
(uit https://help.synology.com...ion_network_linkaggr.html)

Of kun je dan net zo goed het volgende aanzetten:

Adaptive Load Balancing: This mode optimizes the network traffic received and sent by your Synology NAS whether or not the switch supports Link Aggregation. To avoid unexpected errors, please do not enable Link Aggregation on the switch even when it is supported.

Ik heb nu overigens helemaal geen Bond gedefinieerd dus dat lijkt mij sowieso suboptimaal.

Afijn, misschien meer iets voor het Synology topic...

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ben(V)
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 12:07
Ja dit heeft niets met de router te maken, daar is het onzinnig.
Kan wel voor het switch deel zinvol zijn, dan zou het een managed switch worden.

LACP is efficienter dan adaptive loadbalacing maar voor LACP heb je een manged switch nodig.

Point to Point snelheid blijft gewoon 1Gb/s en alleen voor een NAS is het dus zinnig, omdat die meerdere client moet servicen plus eventueel download verkeer vanaf het internet.

All truth passes through three stages: First it is ridiculed, second it is violently opposed and third it is accepted as being self-evident.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 11:55
Dank jullie. Het begint mij duidelijk te worden. ;)

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • +1 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
In Azië duiken de eerste RT1900ac routers op in het wild. De TS is bijgewerkt met een eerste detailoverzicht van alle menu's/instellingen in SRM: YouTube: Synology RT1900ac - Running through the Synology Router Manager (SRM) (in de TS is een inhoudsopgave opgenomen met tijdcode om direct naar dat deel in de video te kunnen springen).

Bovenstaande stomme (want geen geluid of gesproken commentaar ;) ) video toont de schermen in het Engels, waar de forumbijdrage van pctine op mobile01 nog in het Chinees was (oorspronkelijk Chinees, Google-vertaald; sla de plaatjes van de rode kat(er) over :+ ). Het schrijfsel van pctine is interessant vanwege de vele foto's. O.a. verpakking en inhoud komen aan bod en hij schroefde de router open om een aantal detailfoto's van de print te maken! :9 Bij het doorlezen van de draad van pctine valt op dat hij de router vooral beoordeelt op het kunnen inzetten in een meer professionele kantooromgeving. Diverse zaken hebben wat fine-tuning nodig in zijn ogen. Er zijn wat snelheidmetingen met iperf terug te vinden in de conversatie.
Een tweede interessante thread op mobile01.com heeft dennis.F als topic starter; al vallen ook in die conversatie soms de nuances weg door de vertaling (origineel, Google-vertaald). Op zijn foto's van het innerlijk van de RT1900ac is de eMMC-flashgeheugenchip goed herkenbaar: Toshiba THGBMBG5D1KBAIT.

Voor hen die prijs stellen op DFS/TPC, bijgaand een aantal screenshots uit voornoemde video. Helaas is niet duidelijk welke kanalen boven 104 beschikbaar zullen zijn. Ook is niet duidelijk voor welke regio's, maar ik klamp me voorlopig aan de strohalm van Synology Frankrijk. :)

Synology RT1900ac
Wi-Fi settings 5 GHz
SRM - 5 GHz - Channel 36 - 104 (possibly more?)SRM - 5 GHz - Preamble typeSRM - 5 GHz - PMF support
SRM - 5 GHz - Regulatory mode (yep!: 802.11h)SRM - 5 GHz - Transmit powerSRM - 5 GHz - Channel width

[ Voor 71% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 10-10-2015 19:06 . Reden: Tweede conversatie. Passage over foto's verpakking & pcb. Screenshot inz. 5 GHz Channel width toegevoegd. ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • RicoK
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 01-05 00:11
Review: http://www.wegotserved.co...gy-rt1900ac-wi-fi-router/ :)

Nog een review: http://www.shadowandy.net...0ac-review-speed-test.htm

Edit: 2e review toegevoegd.

[ Voor 41% gewijzigd door RicoK op 14-10-2015 12:27 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Quakie
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 12:31
Thanks voor het delen.. echter:

The wireless 5GHz performance was more of a challenge, with the RT1900 clocking up a close-range speed of 422.7MB/s. This puts it in league with the other AC1900 routers, but the Linksys WRT1900AC still leads the pack.

Ik vind dit raar? Ik neem aan dat ie niet draadloos 422MB doet via 5Ghz band.. Het is een 1900 router, wat betekent max 1300MBit op AC, laten we het dus op max 162MB houden..

Ik teken nergens meer voor


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 11:55
Nee dus; uit eerste review link:
If I could have wished for three extra things from Synology’s first effort it would have been additional USB ports, link aggregation support, and more apps.
Quakie schreef op woensdag 14 oktober 2015 @ 12:59:
Ik vind dit raar? Ik neem aan dat ie niet draadloos 422MB doet via 5Ghz band.. Het is een 1900 router, wat betekent max 1300MBit op AC, laten we het dus op max 162MB houden..
Men heeft het over Mbps niet MBps...

[ Voor 25% gewijzigd door technorabilia op 14-10-2015 13:12 ]

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Quakie
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 12:31
Waarschijnlijk mis ik iets, maar ik ben niet onder de indruk van de snelheden:

Wireless (5 GHz) 344 436 Mbps

En dan in conclusie dat het boven gemiddeld is....

Ik heb een draft ac apparaat uit 2013 en dus meer dan 2 jaar oud en ik ram 55MB op een slechte plek tot 65MB over AC op een goede plek via WiFi. Mijn Wifi AC router staat in een (drukke) meterkast wat niet ideaal is, met een hal en 2 gipsmuren tussen client en wifi router... Nu zal dit geen 3 meter zijn maar veel zal het niet schelen. Als ik zou gaan testen weet ik dat verbinding zal vallen in goed, en niet perfect. Moet je nagaan als het wel onder perfect valt. Ook minimaal 5 tot 7 wifi netwerken om mij heen...

Kortom 2 jaar verder had ik er meer van verwacht....

[ Voor 21% gewijzigd door Quakie op 14-10-2015 14:04 ]

Ik teken nergens meer voor


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Quakie
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 12:31
kraades schreef op woensdag 14 oktober 2015 @ 13:07:
[...]


Nee dus; uit eerste review link:
If I could have wished for three extra things from Synology’s first effort it would have been additional USB ports, link aggregation support, and more apps.


[...]


Men heeft het over Mbps niet MBps...
Begreep ik, wegens het beschrijven van een AC1900 router en maximaal theoretisch haalbare snelheid.

Ik was misschien niet volledig, maar als je iets reviewt moet je het goed verwoorden.. zeker met snelheden. Na het lezen van 422MB heb ik hun pagina afgesloten...Als je basis al niet goed is......... ;)

Ik teken nergens meer voor


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 11:55
Quakie schreef op woensdag 14 oktober 2015 @ 14:00:
Na het lezen van 422MB heb ik hun pagina afgesloten...
Ik zie overal Mbps en geen MBps maar misschien lees ik er over heen. :?
V.w.b. de snelheid is 1300 Mbps het theoretisch max. maar door overhead kom je in de praktijk op vele malen lager uit.

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Quakie
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 12:31
kraades schreef op woensdag 14 oktober 2015 @ 14:30:
[...]


Ik zie overal Mbps en geen MBps maar misschien lees ik er over heen. :?
V.w.b. de snelheid is 1300 Mbps het theoretisch max. maar door overhead kom je in de praktijk op vele malen lager uit.
Zie mijn oorspronkelijke reply, dat stukje tekst heb ik van hun website gekopieerd....

maar goed, zoals gezegd in een van mijn vorige posts.

Ik ben niet onder de indruk van snelheid in verhouding tot wat je al jaren geleden kon krijgen...
Nog even meer reviews afwachten om te zien of ze mij kunnen overtuigen om te switchen.

Ik teken nergens meer voor


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RicoK
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 01-05 00:11
Ik ben niet onder de indruk van snelheid in verhouding tot wat je al jaren geleden kon krijgen...
Nog even meer reviews afwachten om te zien of ze mij kunnen overtuigen om te switchen.
Ik maak nog steeds gebruik van een Linksys E4200 (v1)..... :$ Ik snak naar een nieuwe! Mede afhankelijk van de prijsstelling van de RT1900AC en natuurlijk de resultaten en conclusies van de nog uit te komen reviews zou dit wel degelijk mijn volgende router kunnen gaan worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 11:55
Quakie schreef op woensdag 14 oktober 2015 @ 14:42:
[...]


Zie mijn oorspronkelijke reply, dat stukje tekst heb ik van hun website gekopieerd....

maar goed, zoals gezegd in een van mijn vorige posts.

Ik ben niet onder de indruk van snelheid in verhouding tot wat je al jaren geleden kon krijgen...
Nog even meer reviews afwachten om te zien of ze mij kunnen overtuigen om te switchen.
Ze hebben het aangepast...
Eens, snelheid moet idd wel beter kunnen naar 600-700 Mbps. Idd maar andere tests afwachten.

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Quakie
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 12:31
kraades schreef op woensdag 14 oktober 2015 @ 15:42:
[...]


Ze hebben het aangepast...
Eens, snelheid moet idd wel beter kunnen naar 600-700 Mbps. Idd maar andere tests afwachten.
Mooi,
Aan ene kant is dat nu mooi, dat je niet weet wat precies te tweaken valt via SRM, maar ik kan me herinneren dat in 1 van de vele interviews synology zei dat target 800Mbps was.... hopelijk lukt het ze, of misschien in andere testen met betere meters zit het er nu al in.... ind afwachten maar

Ik teken nergens meer voor


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Quakie
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 12:31
RicoK schreef op woensdag 14 oktober 2015 @ 15:09:
[...]


Ik maak nog steeds gebruik van een Linksys E4200 (v1)..... :$ Ik snak naar een nieuwe! Mede afhankelijk van de prijsstelling van de RT1900AC en natuurlijk de resultaten en conclusies van de nog uit te komen reviews zou dit wel degelijk mijn volgende router kunnen gaan worden.
Niks mis mee... was een goede stabiele router en deed het toen best goed qua bereik en snelheid...

Hij zou relatief betaalbaar moeten worden (+/- 150eur). Je ziet nu router/wifi voorbij komen die richting de 300eur gaan wat in mijn ogen echt bizar duur is. Ook met vage niet standaard constructies om maar zogenaamd hoogste snelheid te claimen.

Van een E4200 naar een AC router is natuurlijk een mooie stap... maar sommige hebben al een AC router..en dan is het maar de vraag of het waard is om over te stappen.....ik denk dat deels het antwoord ligt in 3rd party apps ligt / NAS functionaliteit.

Ik teken nergens meer voor


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Weliswaar staat de router nog niet op de Nederlandstalige Synology-website, maar op de pagina Ondersteuning is onder Download Center sinds enkele dagen een produktdatablad in het Nederlands terug te vinden (naast Tjechisch, Duits, Spaans, Italiaans, Pools, 2 varianten van het Portugees en idem Chinees, Japans, Koreaans, Zweeds, Frans, Russisch, Hongaars, Noors en Turks {als ik niet per ongeluk een taal oversloeg}). Het wachten is op een vertaalde handleiding, helaas zijn enkel de Chinese en Engelse op dit moment voorhanden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 11:55
Ik heb mijn wireless clients nog eens nagekeken en geen van alle hebben 802.11ac... :-(

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fallusballus
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 23-04 16:46
Jammer dat er nog geen user tweak-reviews te vinden zijn zoals root toegang via terminal en andere dan std packages (SABNZBD/NZBGET?). Maar als diie verschijnen dan is dat hier te lezen, top topic en maar wachten op de eerste exemplaren hier....

Acties:
  • +1 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Voor andere packages dan de huidige vijf zal er eerst nog wat werk moeten worden verzet. Synology heeft in elk geval de toolchain gepubliceerd, maar de nodige documentatie ontbreekt nog evenals toegang tot een fysiek toestel. Zie ook het verzoek aan Synocommunity op Github.
[...] that not all packages built for DSM are compatible with SRM however.
Aanvulling - 2015.10.18
Shadowandy breidde zijn review uit met een hoofdstuk over gebruik van de RT1900ac als nas.
I conducted a simple NAS speed test with a SanDisk Ultra Fit 32GB. The test involves writing and reading 2 GB file and the Synology RT1900ac “NAS” averaged 41.5 MBps and 67.5 MBps for writing and reading respectively.
Ruim langzamer dan een harde schijf in een DS115j, maar qua schrijven zit hier de beperking in de gebruikte USB-stick (volgens de specificaties pricewatch: Sandisk Cruzer Ultra Fit 32GB Zilver max. 40 MB/s).

Verder plenty screenshots, maar helaas geen van de printerinstellingen. De handleiding is hierover wat ambivalent; mij is niet helemaal duidelijk of je i.p.v. via USB een netwerkprinter ook gewoon kunt aansluiten op een LAN-poort en de router als printserver daarvoor kunt laten fungeren (handig voor AirPrint voor iOS bijv.) In tegenstelling tot DSM is er een beperking in SRM: je kunt maximaal één printer aansturen. Ben ook wel benieuwd of de printserver bidirectioneel is (papier- & tonerstatus, e.d doorgeven.) en of scanfuncties werken.

[ Voor 69% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 18-10-2015 16:50 . Reden: Shadowandy's nas throughput measurements. Quote. ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fallusballus
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 23-04 16:46
en de eerste die hem in NL aanbiedt (of toch niet, want doorklikken levert die prijs niet):
http://nl.hardware.info/p...rt1900ac-dual-band-router

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Shadowandy heeft een nieuw deel van zijn review gepubliceerd: Intelligent DNS-based Web-filter. Hij vond uit dat op de achtergrond dnsmasq (poort 5452) en ip-tables worden aangeroepen (tja, wat anders ;) ). Verder ontdekte hij dat dns-requests vanaf een gefilterd device altijd via dnsmasq op de router lopen. Een kind (of andere slimmerik) dat op het gefilterde toestel andere dns-servers instelt lijkt daarmee afdoende tegengewerkt te worden, tenzij een VPN-service wordt gebruikt (en ook de dns-requests daarover worden geleid) of de hosts-file de vertaalslag verzorgt.

Overigens ben ik net als hij benieuwd hoe frequent en door wie het webfilter wordt bijgewerkt. Heeft Synology een contract met een partij als OpenDNS, maken ze gebruik van openbare lijsten of doen ze zelf onderzoek (lijkt me niet, want geen core-business)?

Verder zou ik graag zien dat tekst op de 'Oops. Website blocked!'-pagina via het menu kan worden aangepast (met SSH en de CLI is het vast mogelijk, maar niet zo gebruiksvriendelijk). Naam of telefoonnummer van de beheerder (in een kleinzakelijke omgeving bijv.) lijken me handig evenals een melding in welke categorie de geweigerde site valt.

Uit de tamelijk beperkte bespreking van de router in het Duits door 'Caschy' (heeft via Synology Deutschland een exemplaar te pakken gekregen) valt de bevestiging te halen dat gebruik van de RT1900ac als wireless repeater (dus met geen enkele netwerkkabel verbonden) niet mogelijk is; inzetten als wireless access point of wireless client gaat uiteraard wel.
Wie erwähnt: reines WLAN-Repeating ist offenbar keine Option, zumindest gelang mir kein Zugriff auf das Gerät via WLAN, wenn es im WLAN-Client-Mode war – nur via Kabel ging das dann.
Als laatste een update inzake de kanalen in de 5 GHz-band. Uit een berichtenwisseling met shadowandy op diens blog, blijkt dat hij (in Singapore) in elk geval boven kanaal 104 ook nog kan kiezen uit 108 en 112. Helaas kan ik dat niet helemaal rijmen met de norm (voor zijn locatie; zie: Wikipedia: List of WLAN channels), dus even afwachten totdat iemand daar meer onderzoek (incl. landeninstellingen) naar heeft gedaan.

[ Voor 63% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 25-10-2015 17:08 . Reden: Update over kanalen in 5GHz-band. Caschys weblog: Wireless repeater werkt niet. Aanpasbaarheid Oops-pagina. Welk webfilter? ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Napsju
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 11:57
En daar is de eerste PW vermelding: pricewatch: Synology RT1900ac

Lekker!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Quakie
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 12:31
4-7 werkdagen levertijd.. Ook is prijs hoger dan verwacht maar zal nog wel dalen zodra er meer aanbieders zijn.

Ik hoop dat hardware.info hem gauw bespreekt. Ergens zie ik dit apparaat wel in hun tv uitzending verschijnen.

Ik wil gewoon meer reviews zien :)

Ik teken nergens meer voor


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Jawel. Iets boven €170 (incl. btw) en daarmee ruim boven de door Synology opgegeven 'Zielpreis' van €150 (al werd niet vermeld of dat in- of excl. btw zou zijn; maar het evenement was niet exclusief voor zakelijke relaties). Op Geizhals is de router ook verschenen; ben in afwachting of daar wat concurrerender bedragen opduiken.

Als Synology redelijke verkopen in de markt van de 1900ac-routers wil bereiken lijkt me dat hun besturingssysteem SRM alleen onvoldoende is. De marktprijs zal moeten zakken tot zo rond de €130, net op of onder het niveau van de populaire Asusrouter(s).

Overigens zouden de bezoekers van de Duitse presentatie van Synology 2016 maar €78 hebben hoeven neer te leggen (na aftrek van de toegezegde vroegboekkorting, als ik de berichten op http://www.synology-forum.de mag geloven; daar is ook sprake van een listprijs in Duitsland van €130, maar kon dat nergens verifiëren).

Update -2015.10.31
Op het Nederlandse Synologyforum las ik dat er tenminste twee bezitters van een RT1900ac in Nederland zijn. Een toffe webshop verlootte een paar exemplaren op een bijeenkomst. Tenminste een van de gelukkige peren is van plan op dat forum een recensie te schrijven; iets om in de gaten te houden.

Update - 2015.11.02
Er is woord gehouden, eerste indrukken in de Nederlandse taal: 1e gebruikservaringen Synology router RT1900ac.

Verder blijkt er een eerste bugfix uitgegeven te zijn:[quote=https://www.synology.com/nl-nl/releaseNote/RT1900ac]Version: 1.0-5781

(2015/11/02)
Fixed Issues
  1. Fixed an issue where firewall could not block LAN devices from accessing WAN.
  2. Fixed an issue where SRM could not be accessed through router.synology.com in some situations.
  3. Fixed an issue where SRM could not immediately get IPv6 prefix.
  4. Fixed an issue where Wi-Fi SSID disappeared in rare instances.
  5. SRM now allows you to configure IPv4 address priority over IPv6 in Ping.
  6. SRM will now detect if LAN and WAN subnets are the same to avoid connection failure due to subnet overlap.
  7. SRM will now show the current operation channel if Auto is selected for the Channel option.
  8. Adjusted transmission power in channel 2 and 10 of Wi-Fi 2.4GHz.
  9. Updated the Web-filter database in Parental Control.

[ Voor 73% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 02-11-2015 11:42 . Reden: Update 2 (bugfix). Update. Link naar €78. ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Quakie
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 12:31
Een van de eerste Europese gebruikers:

http://blog.mobile-harddi...synology-rt1900ac-router/

Ik teken nergens meer voor


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Grappig, die link. Dat is precies dezelfde info als in het Nederlandse Synologygebruikersforum waarnaar ik hierboven linkte. Volgens mij is mobile-harddisk.nl daarvan de beheerder/grootste sponsor. In elk geval mooi dat naast de club hier er nog een vraagbaak & kennisbank in 't Nederlands wordt opgebouwd (http://www.synology-forum.nl/synology-router/).

Overige, internationale, fora:[list=0]• De Australische tegenvoeters op 't Whirlpoolforum (en)• Singapore is vertegenwoordigd met Hardwarezone (en)• Smallnetbuilder heeft een hoofddraad op SNB Forums (en)• Met Google-translate is Mobile01 aardig om te volgen (zh)• Onze oosterburen dragen bij in synology-forum.de (de)• Als laatste mag het officiële Synologyforum niet ontbreken (en)


Op de blog heeft de reviewer Babylonia antwoord gegeven op mijn vraag over de instellingen voor de 5 GHz-band. Tezamen met de eerdere screenshots van shadowandy's stapsgewijze introductie moet daar chocola van zijn te maken. Belangrijkste zaken:
[...] Kanaal Automatisch**, maar handmatig zijn de volgende opties mogelijk: 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 100, 104, 108, 112. [...] Regelgevende modus: Uitgeschakeld**, 802.11d, 802.11h, 802.11d+h [...]
Op basis van deze punten zou ik maar wat graag zien dat er net zo'n mooie online handleiding zou zijn voor SRM als voor DSM. Want 802.11h kan ik nog wel thuisbrengen, maar wat de verlopen/ingetrokken 802.11d daar tussen doet? Oh Synology, schep licht in de duisternis.

[ Voor 87% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 02-11-2015 20:39 . Reden: Aanvulling n.a.v. reactie Babylonia op blog. (Inter)nationale fora opgenomen in OP. ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • abusimbal
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 15-04 00:17
Dit kan zeer leuk worden. Iemand een idee wanneer hij beschikbaar is ? Zie 3 webshops, maar allemaal pre order of out of stock.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Misschien heb je de internationale versie van Synology's website gemist? Daar staat onder het kopje 'Availability' nog altijd 'Mid November' voor 'Europe'. Of is dat onvoldoende nauwkeurig? :P

Dins- en donderdagen lijken favoriete weekdagen te zijn waarop Synology nieuwe producten vrijgeeft. We zijn ook in afwachting van een DS716+ (levendige discussie op [Synology] Nieuws en discussie). Goede voorbodes van een aanstaande lancering zijn de beschikbaarheid van vertalingen voor de productdatabladen en installatiegidsen. Op dit moment staan op de hoofddownloadlocatie nog geen vertalingen in Europese talen (behoudens in 't Engels) voor de handleiding (databladen waren al wel beschikbaar). Zodra die daar verschijnen volgt meestal binnen korte tijd (enkele uren, soms 1 à 2 dagen) een aanpassing van de website, een officieel persbericht & een nieuwsbrief in je emailbox (als je je daarvoor hebt aangemeld).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • boers706
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 10:03
:) Zo, ik heb hem besteld. Als het goed is wordt hij vrijdag geleverd. Ik ben benieuwd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Oi, is het import uit Australië (of andere overzeese gebieden) of via een Europese webshop? In elk geval is er prijsdruk, want zowel in de Pricewatch als bij Geizhals zag ik vandaag aanbiedingen incl. btw onder €160.

Heb je vrijdag meteen al tijd om ermee te spelen? Heb je een netwerkprinter? Als op beide vragen het antwoord ja is, zou je dan kunnen nagaan of je de RT1900ac kunt inzetten als printserver? Dat het werkt via de usb-poort is bekend, maar niet voor een op een LAN-poort aangesloten printer.

Aanvulling.
Europese webshop is waarschijnlijk, aangezien op de Facebookpagina van Synology Deutschland gemeld wordt dat zij nog deze week uitleveren, zo is hun plan.

Update 2 - 2015.11.12
Hardware.info heeft wat eerste indrukken verzameld, van een review waarbij de router binnenstebuiten wordt gekeerd is geen sprake.
Inmiddels is er een handleiding in de Nederlandse taal: http://download.synology....de_RouterRT1900ac_nld.pdf. Daarnaast is ook de webpagina in het Nederlands beschikbaar.

[ Voor 48% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 12-11-2015 08:18 . Reden: Website & handleiding in nl. Bespreking door de buren. Leveringen in Duitsland nog deze week. ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • abusimbal
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 15-04 00:17
Hardware.info heeft review klaar.
http://nl.hardware.info/r...view-nas-en-router-in-een

Ik moet sneller zijn :|

Prijs is vanaf 159 zie ik nu, zeer goede prijsverhouding t.o.v. concurenten.
Ik zie veel potentieel. Alleen was een nog iets snellere CPU en nog meer RAM wel beter geweest denk ik, zeker naar toekomstmogelijkheden toe.

[ Voor 30% gewijzigd door abusimbal op 12-11-2015 09:16 ]


  • boers706
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 10:03
Anoniem: 202103 schreef op woensdag 11 november 2015 @ 22:36:
Oi, is het import uit Australië (of andere overzeese gebieden) of via een Europese webshop? In elk geval is er prijsdruk, want zowel in de Pricewatch als bij Geizhals zag ik vandaag aanbiedingen incl. btw onder €160.

Heb je vrijdag meteen al tijd om ermee te spelen? Heb je een netwerkprinter? Als op beide vragen het antwoord ja is, zou je dan kunnen nagaan of je de RT1900ac kunt inzetten als printserver? Dat het werkt via de usb-poort is bekend, maar niet voor een op een LAN-poort aangesloten printer.

Aanvulling.
Europese webshop is waarschijnlijk, aangezien op de Facebookpagina van Synology Deutschland gemeld wordt dat zij nog deze week uitleveren, zo is hun plan.

Update 2 - 2015.11.12
Hardware.info heeft wat eerste indrukken verzameld, van een review waarbij de router binnenstebuiten wordt gekeerd is geen sprake.
Inmiddels is er een handleiding in de Nederlandse taal: http://download.synology....de_RouterRT1900ac_nld.pdf. Daarnaast is ook de webpagina in het Nederlands beschikbaar.
Ik heb hem bij Megekko besteld voor 159 euro.

Wat betreft de printer, ik heb een draadloze HP laserprinter, die heeft wel een netwerkaansluiting maar die gebruik ik momenteel dus ook niet en ik was het eigenlijk ook niet van plan. Wat zou het voordeel zijn om de printerserver in mijn geval te gebruiken? Ik wil het voor jou wel even proberen of het werkt :) .

Ik hoop dat hij morgen geleverd wordt en dan laat ik mijn bevindingen hier weten. :)

Anoniem: 202103

Topicstarter
Mijn netwerkprinter staat op mijn werkkamer, en mijn router in de huiskamer. Daartussen ligt zo'n 15 meter afstand, aansluiten via usb is dus uitgesloten. Ik gebruik nu af en toe een Synology nas als printserver, via AirPrint, voor een draadloos verbonden iPad 2. Ik ben gewoon erg nieuwsgierig of de router die taak kan overnemen. Dan hoeft de nas niet speciaal daarvoor te worden aangezet.

  • YaYo86
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 30-04 14:11
boers706 schreef op donderdag 12 november 2015 @ 09:50:
[...]


Ik heb hem bij Megekko besteld voor 159 euro.

Wat betreft de printer, ik heb een draadloze HP laserprinter, die heeft wel een netwerkaansluiting maar die gebruik ik momenteel dus ook niet en ik was het eigenlijk ook niet van plan. Wat zou het voordeel zijn om de printerserver in mijn geval te gebruiken? Ik wil het voor jou wel even proberen of het werkt :) .

Ik hoop dat hij morgen geleverd wordt en dan laat ik mijn bevindingen hier weten. :)
Hier ook bij Megekko besteld. Allicht zet ik later nog een review online 8)

  • -Jaap-io
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 08:49
hier ook besteld, bij mobile harddisk voor 159. Weer wat te doen van het weekend :D

/me doet van alles: werken, bieren, BBQ-en, Pizza bakken en zwemmen


445033

Voordeel van mijn huidige Netgear router is dat ik deze via Open DNS kan aansluiten en controleren op hun Parental Controll om bijvoorbeeld pornosites te blokkeren(wat perfect werkt). Kan iemand mij vertellen of deze dat ook kan?

Jammer overigens dat Synology niet een goedkopere versie heeft zonder die apps en geheugen die ook al op je Synology Nas aanwezig zijn. Printerserver ook niet nodig want ook die draai ik ook op mijn DS 414. Voor mij is dit overkill.

Anoniem: 202103

Topicstarter
Onder Gebruiksscenario gaat Synology kort in op 'thuissituaties en kinderen':
Bescherm uw kinderen
Met Synology Router kunnen ouders een planning maken om te bepalen wanneer kinderen toegang hebben tot het internet. Hierdoor kunnen zij na bedtijd of wanneer ze zich moeten concentreren op hun huiswerk niet op het internet. Dankzij de enorme database met gevaarlijke of ongeschikte websites die in de Synology Router is geïmplementeerd, kunnen ouders daarnaast met enkele klikken duizenden websites blokkeren.
Voor wat meer details kan ik je de video-in-stapjes van shadowandy in de OP aanbevelen. Daarnaast gewoon de bespreking van Hardware.info doornemen en de links naar de eerste indrukken van Babylonia op het Nederlandstalige Synologyforum (zie hierboven en/of blader enkele blz. terug). Het is onduidelijk met welke dienstverlener wordt samengewerkt door Synology. Het zou OpenDNS kunnen zijn, maar ook andere beveiligingsfirma's bieden zulke websiteclassificatiediensten aan.

RT1900ac - Parental Controls - Web Filter RT1900ac - Parental Controls - Filter list

[ Voor 16% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 12-11-2015 16:12 . Reden: Plaatjes. ]


445033

Open DNS zou wel prettig zijn omdat ik deze ook als mijn DNS server gebruik. Wel zo prettig als Ziggo DNS weer eens plat ligt.

Anoniem: 202103

Topicstarter
Zoals ik het begrijp hoef je niet eens OpenDNS (de versie met het familie-filter) in te stellen, de categorie 'Adult' wordt sowieso door de router geblokkeerd als je dat aanvinkt. Zie de plaatjes in het vorige bericht. Kijk evt. ook naar de blog van shadowandy over het mechanisme daarachter; door mij besproken in Anoniem: 202103 in "[Ervaringen] Synology router RT1900ac".

Overigens zou ik een review waarin het filter van Synology danig aan de tand wordt gevoeld en wordt vergeleken met andere, vergelijkbare services wel kunnen waarderen.

Natuurlijk kun je zelf een DNS-server opgeven.

WAN
RT1900ac - Network Center - Connection

LAN/DHCP
SRM Networkcenter Local Network

[ Voor 50% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 12-11-2015 16:43 . Reden: Plaatjes. ]


  • YaYo86
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 30-04 14:11
YaYo86 schreef op donderdag 12 november 2015 @ 12:56:
[...]

Hier ook bij Megekko besteld. Allicht zet ik later nog een review online 8)
Shit, typo gemaakt in de postcode, een cijfer is vekeerd. De rest klopt gewoon, adres ook. Loopt de zaak nu vertraging op denken jullie? Komt het pakje uberhaupt nog aan? Paar uur geleden een mailtje gestuurd naar de shop, een tel nr hebben ze niet :+

[ Voor 4% gewijzigd door YaYo86 op 12-11-2015 16:37 ]


  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 11:55
Vertraging want in eerste instantie wordt naar de postcode gekeken.
En het door alle controles heen valt dan wordt het op een verkeerd adres bezorgd.

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • YaYo86
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 30-04 14:11
kraades schreef op donderdag 12 november 2015 @ 16:57:
Vertraging want in eerste instantie wordt naar de postcode gekeken.
En het door alle controles heen valt dan wordt het op een verkeerd adres bezorgd.
Ze hebben het weten op te lossen gelukkig! Morgen is ie binnen.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Koffie
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 11:46

Koffie

Koffiebierbrouwer

Braaimeneer

Alles leuk en aardig, maar zullen we hier geen groot opsomtopic van maken waarin iedereen roept dat hij 'm ook besteld heeft, of inmiddels een track& trace code binnen heeft of al een postbl busje in z'n straat heeft zien rijden?

Zwembad (te koop) - Braaihok (te koop) - Bouwproject -BraaiTV - Funda


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • YaYo86
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 30-04 14:11
Prima baas, excuses.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 101094

Klopt het nu dat deze router van Synology geen VLANs ondersteund?

Daarmee kan deze router dus niet gebruikt worden als vervanger voor een Fritzbox of Asus 68u/87u in combinatie met glasvezel van KPN/XS4all.

Met deze router ben je dan dus alsnog toegewezen op een managed switch.
Een gemiste kans.


En een tweede vraag:
Is het mogelijk om het gastnetwerk eerst naar een landingspage te sturen?

[ Voor 14% gewijzigd door Anoniem: 101094 op 13-11-2015 13:46 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Anoniem: 101094 schreef op vrijdag 13 november 2015 @ 13:43:
Klopt het nu dat deze router van Synology geen VLANs ondersteund?
Dat is in de OP al besproken en bevestigd door Synology: nee, vlan wordt niet ondersteund. Zoals altijd kun je Synology vertellen dat je dat graag anders ziet, door hen feedback te geven.
[...]
En een tweede vraag:
Is het mogelijk om het gastnetwerk eerst naar een landingspage te sturen?
Daarop moet ik je een antwoord schuldig blijven. Interessante vraag wel. Je doelt toch op wat vaak met 'captive portal' wordt aangeduid?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MisteRMeesteR
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 30-04 07:01

MisteRMeesteR

Moderator Internet & Netwerken

Is Gek op... :)

Anoniem: 202103 schreef op vrijdag 13 november 2015 @ 14:03:
[...]
Je doelt toch op wat vaak met 'captive portal' wordt aangeduid?
Dat is idd een captive portal ;)

www.google.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 101094

Ja, precies. Ik zou mensen die op bezoek komen graag via een captive portal willen sturen.

Als kleine zelfstandige kan dat handig zijn, zodat mensen die zitten te wachten op een van de medewerkers toch in de tussentijd even kunnen internetten. Zonder gedoe, maar waarbij ze wel even de huisregels kennen. Gewoon een extra stukje service naar je klant.

Ik verwacht niet dat dit mogelijk is, maar het zou een mooie optie zijn.

[ Voor 13% gewijzigd door Anoniem: 101094 op 13-11-2015 14:10 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Is de optie voor het gastnetwerk niet voldoende? Eventueel kun je wat beperkingen opleggen via de parental controls: o.a. tijden, welke websites (denk aan NSFW) en bandbreedte. Je zou het wachtwoord kunnen verstrekken (schilderijlijstje aan de muur, op een kaartje aanreiken bij ontvangst). Nadeel is dat het wat werk kost om met enige regelmaat het wachtwoord te wijzigen. Inzicht in het daadwerkelijk gebruik of zoiets als een Facebookkoppeling ontbreekt dan ook.

Nog een wens insturen dus!

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • BlakHawk
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 09-01-2021
Kun je ook met dit router speciaal "gasten" wireless netwerk optuigen, naast je eigen wireless netwerk!?

Zodat ik bandbreedte kan instellen en mac adress filtering op mijn eigen wireless netwerk kan activeren.
Als er dan weer een keer familie/vrienden langs komen hoe ik me daar geen zorgen om te maken...

[ Voor 49% gewijzigd door BlakHawk op 13-11-2015 17:09 ]

Youtube: DashcamNL


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Zeker kun je dat. Een tweede wifinetwerk voor gasten, afgescheiden van het jouwe, is een standaard optie. Zowel op 5 GHz als op 2,4 GHz.

Grasduin eens op de Nederlandstalige website (onderaan de pagina is aan de rechterzijde een blokje over gastnetwerken): https://www.synology.com/nl-nl/products/RT1900ac. Of werp een blik in de Gebruikershandleiding (spring direct naar blz. 17: Wi-Fi-gastnetwerken maken (2.4GHz en 5GHz)).

Mac-adres-filtering zou ik achterwege laten. Dat kost alleen maar tijd om te administreren en vormt nauwelijks een barrière.

[ Voor 26% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 13-11-2015 17:40 . Reden: Aardvarkens lijken lui, maar dat is schijn. Overdag liggen ze op hun rug, in de nachtelijke uurtjes daarentegen ... ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itlee
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 14-03 20:39

itlee

Gas erop!

vandaag 3 units op gehaald waarvoor 2 voor mezelf.
in de basis full apple netwerk, 1 windows machine.

ik kan je vertellen, 1 groot drama, apple an synology rt1900 gaan niet samen. ben weer terug naar mn airports gegaan zo slecht was t.

wat ik ook probeer op 5ghz/2.4 ghz en wifi en apple hardware t blijft traag, of t werkt helemaal niet.
ook firewall aan zetten op je lokale subnet is vragen om ernstige performance problemen van je internet verbinding (zelfs met een bekabelde windows bak er achter).

heb hier een notitie achter gelaten en een ticket aangemeld bij synology.
https://forum.synology.co...iewtopic.php?f=3&t=106895

conclusie heb je veel apple hardware, wacht dan even met aanschaffen.....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Interessant. Hoe was je opstelling? Begonnen met één RT1900ac en direct al problemen met wifi, of had je de tweede meteen aangesloten als AP en met die twee in tandem een niet-werkende situatie?

Op welke versie van SRM 1.0 draaide(n) de router(s)? Had je geüpdatet naar de laatste versie 1.0-5781 (releasenote)? Daarin zaten mogelijk wat relevante bugfixes.

[ Voor 37% gewijzigd door Anoniem: 202103 op 13-11-2015 19:14 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bokkow
  • Registratie: November 2005
  • Nu online
Interessant inderdaad, ik ben aan het overwegen van mijn Airport Extreme AC1300 over te stappen naar deze Synology. Ik hoop er dan toch wel op vooruit te gaan..

Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • itlee
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 14-03 20:39

itlee

Gas erop!

@aardvark;
1; staat in kantoor, als bridge, 2de staat achter de internet verbinding. de internet staat in bridge, dus geen router achter router principe. alles is gigabit, zelf POE 24 ports poe switches.

beide vertonen t zelfde vage gedrag. zowel bridge als router modus.

ik zal t topic wel op de hoogte houden als ik wat hoor van support. (zal wel een paar dagen duren).
p.s. laatste firmware.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Mijn indruk is dat die Apple routers nog zo slecht niet zijn. Misschien wat beperkt in het aantal lan-aansluitingen en weinig tweakbaar, maar als het om het model pricewatch: Apple AirPort Extreme (2013) gaat, dan heb je in mijn ogen een best apparaat zeker als het met een ander 5 GHz-AP moet samenwerken (zie: Anoniem: 202103 in "WLAN routers met DFS/TPC, meld ze hier").

Desondanks zie ik uit naar de reactie van Synology. Is probleem het exemplarisch, is het een te verhelpen bug in de software, is de hardware knudde of is het een inrichtingsfout? Weinig Apple-producten hier, maar bezoek brengt dat wel mee, dus ik lees graag de oplossing.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • boers706
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 10:03
Ik ben nu druk bezig om alles net zo ingericht te krijgen als mijn oude router maar dat valt nog niet mee.

Ik heb als eerste de laatste firmware er op gezet.

Ik heb op mijn oude router (linksys met dd-wrt firmware) binnenkomende vpn verbindingen die ik met deze router met geen mogelijkheid voor elkaar krijg. Ik kan gewoon nergens vpn gebruikers toevoegen. De help functie geeft alleen informatie over de diskstations maar in tegenstelling tot diskstation kun je bij de router dus (nog) geen gebruikers toevoegen.

Ook ben ik mijn NAT tabel aan het invoeren, en waarbij je dus bij dd-wrt kunt kiezen tussen TCP, UDP en both, kan je bij deze router alleen maar kiezen voor TCP en UDP dus moet ik (bij gebrek aan kennis van protocollen) heel veel tabellen dubbel invoeren.

Toch blijft mijn eerste indruk positief en synology kennende zullen er wel snel firmware upgrades komen :)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • -Jaap-io
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 08:49
Vanmiddag binnen gekregen. Direct aan de stroom gehangen en via m'n iPhone ingesteld, dat ging als een zonnetje. Vervolgens ziggo gebeld en 15 minuten in de wacht gehangen... in bridge modus gezet en tijdens het telefoontje gaf de router al aan verbinding te hebben. Dat werkt als een trein.

het enige is dat voor mijn gevoel de wifi verbinding op mijn iPhone en android tablet(5Ghz) aan de trage kant is. Op de laptop voelt het sneller....
edit:
hmm een speedtest geeft ook een laag resultaat... das geen 40mbit eens even zoeken....


Nu maar eens een firmware update doen.

[ Voor 9% gewijzigd door -Jaap-io op 13-11-2015 22:59 ]

/me doet van alles: werken, bieren, BBQ-en, Pizza bakken en zwemmen


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • bokkow
  • Registratie: November 2005
  • Nu online
Anoniem: 202103 schreef op vrijdag 13 november 2015 @ 20:54:
Mijn indruk is dat die Apple routers nog zo slecht niet zijn. Misschien wat beperkt in het aantal lan-aansluitingen en weinig tweakbaar, maar als het om het model pricewatch: Apple AirPort Extreme (2013) gaat, dan heb je in mijn ogen een best apparaat zeker als het met een ander 5 GHz-AP moet samenwerken (zie: Anoniem: 202103 in "WLAN routers met DFS/TPC, meld ze hier").

Desondanks zie ik uit naar de reactie van Synology. Is probleem het exemplarisch, is het een te verhelpen bug in de software, is de hardware knudde of is het een inrichtingsfout? Weinig Apple-producten hier, maar bezoek brengt dat wel mee, dus ik lees graag de oplossing.
Absoluut niet slecht, heel erg stabiel en super performance:

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/Wi2AFs0l.png


Alleen ik mis zoveel instellingen en het hele OS van Synology voor een router spreekt me gewoon meer aan. Plus een VPN server, als de performance een beetje ok is dan draag ik dat graag over naar de router in plaats van op mn PC. Dat maakt het een lastige beslissing, zeker als performance tegen lijkt te vallen ten opzichte van een Airport met Apple hardware.

Als iemand uitspraken kan doen over VPN performance, zou ik daar al erg mee geholpen zijn!

[ Voor 4% gewijzigd door bokkow op 13-11-2015 23:12 ]

Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MetalG
  • Registratie: November 2008
  • Laatst online: 09-04-2024
Maandag krijg ik de mijne binnen, zal mn bevindingen ook neerpennen, heb nu 2x E2500 : )

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • boers706
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 10:03
Ik heb de VPN gebruikers kunnen toevoegen via opslag en printers. Ik denk dat synology de DSM software gekopieerd heeft naar SRM maar vergeten is dat je bij DSM echt gebruikers toevoegt voor het delen van netwerkverbindingen maar omdat je dit bij routersoftware niet nodig bent, is het weggelaten, terwijl het VPN pakket wat je download is geschreven voor DSM.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 202103

Topicstarter
Ik kan me vergissen maar jij hebt het nu toch over de router als vpn client? Het package VPN Center is bedoeld voor het inrichten van een vpn server.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Jaap-io
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 08:49
Firmware update gedaan:
- internet (ziggo) nog steeds niet vooruit te branden
- ingegeven user is admin rechten kwijt...

We gaan maar eens een reset doen.


Na de soft reset opnieuw user in kunnen stellen en wifi en internet. Verbinding nog steeds niet sneller. morgen maar eens met ziggo bellen, want een speedtest vanaf ziggo netwerk geeft wel 40mbit maar via speedtest.net 0.37Mbps

[ Voor 42% gewijzigd door -Jaap-io op 14-11-2015 00:01 ]

/me doet van alles: werken, bieren, BBQ-en, Pizza bakken en zwemmen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itlee
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 14-03 20:39

itlee

Gas erop!

@jaap.io , klinkt heel herkenbaar. je kan in rsm zelf ook een ticket aanmaken om dit te melden bij ze.

@aardvark, ik heb de afgelopen 2 jaar tientallen airports geïnstalleerd, en ondanks dat airports hele standaard functies heeft compatible is met veel hardware en dat t de snelheid biedt wat er op de doos staat. :)

Nu maar weer ontopic...:)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Jaap-io
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 08:49
itlee schreef op vrijdag 13 november 2015 @ 23:59:
@jaap.io , klinkt heel herkenbaar. je kan in rsm zelf ook een ticket aanmaken om dit te melden bij ze.
als je geen admin rechten heb, kan je ook geen ticket aanmaken... Ik zag, na de reset, wel dat er nog een default admin account ingebakken zit, heb alleen het wachtwoord nog niet kunnen vinden.


morgen maar eens even met Ziggo bellen. De speedtest van ziggo.nl geeft een snelheid van 40Mbps aan, wat ik ook terug zie in de router aan doorvoer snelheid. Echter speedtest.net komt niet boven de 0,30Mbps....

[ Voor 21% gewijzigd door -Jaap-io op 14-11-2015 00:27 ]

/me doet van alles: werken, bieren, BBQ-en, Pizza bakken en zwemmen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YaYo86
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 30-04 14:11
-Jaap-io schreef op vrijdag 13 november 2015 @ 23:43:
Firmware update gedaan:
- internet (ziggo) nog steeds niet vooruit te branden
- ingegeven user is admin rechten kwijt...

We gaan maar eens een reset doen.


Na de soft reset opnieuw user in kunnen stellen en wifi en internet. Verbinding nog steeds niet sneller. morgen maar eens met ziggo bellen, want een speedtest vanaf ziggo netwerk geeft wel 40mbit maar via speedtest.net 0.37Mbps
Internet hier inmddels werkend gekregen, wifi via mijn iPhone 6 op 5Ghz super snel overal in huis. Security settings staan nog default. Desktop bekabeld ook max snelheid via Ziggo speedtest.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bokkow
  • Registratie: November 2005
  • Nu online
Jaap, Ziggo heeft last van storingen op het moment, net als ieder avond bijna afgelopen week :/
Het lijkt me het beste om het morgen nog maar eens aan te kijken voor een halfjaar aan de telefoon te hangen ;)

Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YaYo86
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 30-04 14:11
Hoe weet je dat? Je weet zijn postcode toch niet?

Jaap, als je het zeker wil weten: https://www.ziggo.nl/klantenservice/storingen/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Jaap-io
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 08:49
YaYo86 schreef op zaterdag 14 november 2015 @ 00:43:
Hoe weet je dat? Je weet zijn postcode toch niet?

Jaap, als je het zeker wil weten: https://www.ziggo.nl/klantenservice/storingen/
nope geen storing... alleen op inloggen digitale tv :S

morgen maar eens verder puzzelen....

lijkt toch een storing bij ziggo ofzo te zijn geweest... nu gewoon normale snelheid :)
[edit]storing opgelost[\edit]

[ Voor 15% gewijzigd door -Jaap-io op 14-11-2015 01:20 ]

/me doet van alles: werken, bieren, BBQ-en, Pizza bakken en zwemmen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • martini7
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 24-04 15:06
Sinds vandaag ook de RT1900AC in huis.
Met een kabel erin gaat 'ie als een dolle, maar draadloos is niet vooruit te branden...

Connectie is OK (staat 1 meter van m'n laptop af), maar snelheid stokt op 30kb/sec(!) op speedtest... van alles geprobeerd (ook hard reset), maar geen resultaat; ticket naar Synology dus :-(

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • bokkow
  • Registratie: November 2005
  • Nu online
@YaYo, mijn gok was zo slecht nog niet he ;) Ik ging eerlijkheidshalve wel uit van de algehele storingen gemeld op allestoringen.nl, niet van gebieden.

@Martini, kun je proberen een lokale snelheidstest te doen? Een pc verbonden met ethernet en daar vandaan een groot bestand overzetten naar een draadloze client? Dat zegt meer dan een 'speedtest' gebaseerd op de internetverbinding.

Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • boers706
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 10:03
Anoniem: 202103 schreef op vrijdag 13 november 2015 @ 23:41:
Ik kan me vergissen maar jij hebt het nu toch over de router als vpn client? Het package VPN Center is bedoeld voor het inrichten van een vpn server.
Klopt, ik wil de router ook gebruiken als vpn server, zodat je extern kunt inloggen op mijn netwerk.

[ Voor 14% gewijzigd door boers706 op 14-11-2015 09:46 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Jaap-io
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 08:49
martini7 schreef op zaterdag 14 november 2015 @ 01:31:
Sinds vandaag ook de RT1900AC in huis.
Met een kabel erin gaat 'ie als een dolle, maar draadloos is niet vooruit te branden...

Connectie is OK (staat 1 meter van m'n laptop af), maar snelheid stokt op 30kb/sec(!) op speedtest... van alles geprobeerd (ook hard reset), maar geen resultaat; ticket naar Synology dus :-(
Hier exact hetzelfde gedrag.
Het vreemde is wel dat als ik de ziggo speedtest doe hij via wireless wel op 40Mbps uit komt. En gister heeft hij het een tijdje wel goed gedaan.
Maar als ik de kabel er in doe is het wel stabiel 40Mbps...

/me doet van alles: werken, bieren, BBQ-en, Pizza bakken en zwemmen


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • stormfly
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 12:59
Op speedtest.net een andere server kiezen helpt vaak om de resultaten beter te krijgen, speedtest.nl moet je helemaal niet gebruiken die site is brak.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YaYo86
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 30-04 14:11
Wifi op 2.4Ghz is al tijden brak door de drukte. Probeer 5Ghz eens? Hier nog steeds zo snel als een malle, zowel bedraad als Wifi (2.4G en 5G)

[ Voor 35% gewijzigd door YaYo86 op 14-11-2015 10:44 ]

Pagina: 1 2 ... 18 Laatste