Gathering of Tweakers

Quicksearch
Berichten: 160
Reg. datum: 15 september 2007

http://img409.imageshack.us/img409/1883/atitopichd4800seriesaw6.jpg

Welkom in het ATi Radeon HD48xx ervaringen topic, het topic waar je de ervaringen van mensen kan lezen over deze nieuwste serie videokaarten van ATI. Lees alsjeblieft even onderstaande regels door alvorens je in dit topic begint te posten. We willen het hier namelijk wel gezellig houden.
http://img296.imageshack.us/img296/9023/atitopicchangelogtk5.jpg
23 Juli - Topicstart gemaakt
24 Juli - Schoonheidsfoutjes aangepast
24 Juli - HD4870X2 preview benchmarks toegevoegd

http://img206.imageshack.us/img206/9213/atitopictopicregelsjt2.jpg
Ja, ook dit topic heeft regels! In dit topic dienen alleen ervaringen gepost en besproken te worden over HD48xx kaarten. Heb je problemen met je videokaart? Gebruik dan eerst de search-functie van het forum. Bestaat er nog geen onderwerp over... Open dan een nieuw topic, vul het Catalyst Crew Feedback Form in of vraag het op het AMD Game forum! Post je probleem dus niet hier! Dit is namelijk niet het "Grote Radeon Problemen Topic"!

Natuurlijk is het normaal dat er vergeleken wordt met de concurrenten, maar doe dat dan zonder geflame en probeer ontopic te blijven om te voorkomen dat dit topic gesloten wordt. De nieuws- en discussiewaarde is het belangrijkste in dit topic. Laten we het vooral gezellig houden.

Wat is absoluut NOT DONE in dit topic?
• "ATi sux, nVidia rox / nVidia sux, ATi rox!" uitlatingen. Wil je flamen/trollen... doe dat dan ergens anders. Ook goed verborgen trolls/flames zijn niet welkom!
• Basic questions zoals "Welke kaart kan ik het beste kopen?", "Wat voor voeding heb ik nodig?", "Kan ik mijn *vul naam kaart in* modden naar een *vul naam andere kaart in*?", "Klopt mijn 3DMark score wel?", "Werkt CrossFire op een SLi mobo?", "Welke drivers kan ik het beste gebruiken?" etc. Je kent het wel... Gebruik de search-functie. Dit soort vragen zijn al -tig keer voorbij gekomen, zowel in dit topic als in andere topics. Of kijk in de second post.
• Gezeur over leverbaarheid, levertijden, prijzen en dergelijke.
• Probeer mensen niet continu te verbeteren. Een belerende toon kan heel irritant zijn, ook al heb je gelijk, en ik heb geen zin in klaagmailtjes van topiclezers in in mijn mailbox. Voor degenen die toch willen klagen over het gedrag van bepaalde posters... Trek aan de bel bij een mod!
• Offtopic gaan. Dit topic is bedoelt om elkaar op de hoogte te houden van de ervaringen die je hebt met HD48xx kaarten. Dus ook niet even snel er een basic vraagje tussendoor persen!
• Op de man spelen. Dit is NOT DONE. In dit topic geldt "Speel de bal en niet de man!".
• Dit is geen nVidia topic. Vergelijkingen maken is ok, maar ga niet -tig posts vertellen hoe goed/slecht een nV kaart is. Na 1x weten we het wel.
Oude informatie
Zoek je algemene informatie over oudere GPUs? Kijk dan in het HD38xx ervaringen topic. Of gebruik natuurlijk de welbekende zoekknop bovenin ;).



http://www.guru3d.com/imageview.php?image=14126
De HD4870 uit de doos :).


http://www.guru3d.com/imageview.php?image=13924
En natuurlijk de HD4850 niet vergeten ;).


http://img515.imageshack.us/img515/1984/palithd487043hv2.jpg
Oud en nieuw op een rijtje !



http://img409.imageshack.us/img409/1883/atitopichd4800seriesaw6.jpg

25 Juni 2008 lanceerde AMD officieel de ATI Radeon HD4800 serie. Deze serie is gebaseerd op de RV770 GPU. AMD slaat een compleet andere weg in dan nVidia. AMD focust zich op de midrange en zal op basis van die midrange chip alle markten bedienen, van low-end tot high end (multi GPU).
De HD4800 Serie zal in eerste instantie bestaan uit twee smaken, de HD4850 en HD4870. Later komen daar nog X2 varianten bij. Deze zullen als volgt gepositioneerd worden:
• HD4850 @ $199
• HD4870 @ $299
• HD4850X2* 1GB/2GB @ $399
• HD4870X2 1GB/2GB @ $499
*afhankelijk van de AIB of deze ook gelanceerd gaat worden.

Trojan (Horse) & Makedon
De RV770 komt dus in twee varianten op de markt en zoals gebruikelijk is, hebben beide boards een codenaam gekregen. De HD4850 heeft als codenaam Makedon, waarschijnlijk vernoemd naar Terry - CatalystMaker - Makedon, de man achter de Catalyst drivers. De HD4870 heeft als codenaam Trojan gekregen, vernoemd naar het mythische houten paard. Voor degenen die het verhaal niet kennen...
Gelijk nadat duidelijk werd dat AMD een enorme smokescreen omtrend de echte specificaties en performance van de RV770 had opgetrokken, kwamen de eerste parodie cartoons al uit:
http://psiko.four.free.fr/kepfeltolto.JPG
Het paard van Troje urhm... nVidia
In de tijd voor de lancering werden er officiele slides naar buiten gebracht die lieten zien dat de HD4850 bedoeld was als tegenhanger van de GF9600GT/GF8800GT/9800GT en de HD4870 als tegenhanger van de GF9800GTX bedoeld was. Nu blijkt echter dat de HD4850 met gemak de GF9800GTX bij houdt en dat de HD4870 zelfs sneller is dan de GTX 260 en maar 10% af zit van de GTX 280 (en in een enkele geval zelfs sneller is). Op zich is dat nog niet zo heel erg bijzonder. Wat wel spannend is, zijn de prijzen. De HD4870 is voor $299 sneller dan een GTX 260 van $399. En de HD4850 is voor $199 sneller dan de GF9800GTX van $299.

De concurrentie: 9800GTX+
Als reactie op de HD4850 heeft nVidia de adviesprijzen van haar GF9800GTX met $100 laten zakken naar $199. Dat is dus een 33% prijsverlaging! nVidia zag vanwege de positionering door AMD zelf niet aankomen dat de HD4850 zo snel zou zijn. Nu niet alleen de GF8800GT/8800GTS, maar ook de normale GF9800GTX in de meerderheid van de tests verslagen wordt (zeker met AA/AF aan), heeft nVidia als 'noodoplossing' de GeForce9800GTX+ geintroduceerd, een van huis uit overgeklokte GF9800GTX. De + laat duidelijk zien dat het hier gaat om een noodgreep. Deze is echter wel gebaseerd op de G92b core, de die-shrink van de G92.
De GF9800GTX+ heeft een adviesprijs van $229 en zal zonder AA/AF iets sneller zijn dan de HD4850, maar zal toch nog vrij vaak het onderspit moeten delven tegen de AMD kaart zeker wanneer AA/AF aan gaat. Daarnaast heeft de HD4850 DX10.1 ondersteuning, een singleslot cooling, gebruikt maar 1 PCIe stroomaansluiting (2 voor de GF9800GTX), UVD2 (voor o.a. dualstream H.264 decoding) en is $30 goedkoper geprijst voor meer fps met eyecandy modes.

De counter: HD4850+!
AMD heeft hier echter ook weer een counter voor en wel in de vorm van een HD4850+! AMD staat het partners toe om OC versies uit te brengen met kloksnelheden die minimaal 50Mhz verschillen en die verzien zijn van custom design coolers! Hiermee wordt ook gelijk de wind uit de zeilen gehaald van de GF9800GTX+.
Daarnaast komt er nog een derde variant op de markt die gebruik maakt van de RV770 en dat is de HD4690, een HD4850 met een 128-bit memory interface. Er is al een variant van Powercolor gesignaleerd. Of deze alleen in China (net als de HD3690) of ook wereldwijd uit komt is niet bekend. De prijs zou rond de $149 moeten liggen (ong. ¤129).
Hoe je het ook wendt of keert... of je nu van groen houdt of van rood (met een vleugje groen)... voor de consument zijn nu mooie tijden aangebroken.

Hoe presteert-ie?
http://techreport.com/r.x/radeon-hd-4870/cod4-1680.gif
http://techreport.com/r.x/radeon-hd-4870/hl2-1680.gif
http://techreport.com/r.x/radeon-hd-4870/etqw-1680.gif
http://techreport.com/r.x/radeon-hd-4870/crysis-1920-veryhigh.gif
http://techreport.com/r.x/radeon-hd-4870/assassinscreed.gif
Zonder patch, dus met DX10.1 support
http://techreport.com/r.x/radeon-hd-4870/grid.gif
http://techreport.com/r.x/radeon-hd-4870/noise-load.gif
Benchmarks van Tech Report

Meet The Spartans
Spartan is de codenaam van de R700. De R700 is een dualchip solution, bestaande uit twee RV770 GPUs op 1 PCB. Een gelijksoortige oplossing heb je gezien met de HD3870X2. Ten opzichte van de HD3870X2 (R680) zijn er echter enkele dingen verbeterd. De R700 maakt gebruik van een verbeterde PCIe switchchip (PCIe 2.0 vs 1.1) en de RV770 heeft verbeterde CF functionaliteit dmv de CrossFireX Sideport. Door het gebruik van de kleinere PCIe Switchchip kunnen de GPUs dichter op elkaar geplaatst worden. Tevens zijn latencies beter te verbergen door de CrossFireX Sideport. Het probleem van 'microstuttering' zou nagenoeg bijna opgelost moeten zijn.

http://img178.imageshack.us/img178/2354/atitopichd4800seriesspeos3.jpg
Wat is de RV770? Behold!
http://img144.imageshack.us/img144/6325/atitopicrv770xrayoa6.jpg

The Goods:
• Codenaam: RV770
• Transistoren: 956M
• Memory Interface: 256-bit GDDR3/GDDR5
• Unified Superscalar Shader Architecture
• Streamprocessing Units: 800 (160x5)
• - Dynamic load balancing and resource allocation for vertex, geometry, and pixel shaders
• - Common instruction set and texture unit access supported for all types of shaders
• - Dedicated branch execution units and texture address processors
• - 128-bit floating point precision for all operations
• Command processor for reduced CPU overhead
• Shader instruction and constant caches
• Texture Units: 10 (up from 4)
• - 40 Texture Address Processors (up from 32)
• - 160 FP32 Texture Samplers (up from 80) - Up to 160 texture fetches per clock cycle
• - 40 FP32 Texture Filter Units (up from 16)
• Up to 128 textures per pixels
• Fully associative multi-level texture cache design
• DXTC and 3Dc+ texture compression
• High resolution texture support (up to 8192 x 8192)
• Render Backends: 4 (Total of 16 ROPs)
• Fully associative texture Z/stencil cache designs
• Double-sided hierarchical Z/stencil buffer
• Early Z test, Re-Z, Z Range optimization, and Fast Z Clear
• Lossless Z & stencil compression (up to 128:1)
• Lossless color compression (up to 8:1)
• 8 render targets (MRTs) with anti-aliasing support
• Physics processing support
• Dynamic Geometry Acceleration
• High performance vertex cache
• Programmable tessellation unit
• Accelerated geometry shader path for geometry amplification
• Memory read/write cache for improved stream output performance
• OpenGL 2.0 support

Anti-aliasing features
• Multi-sample anti-aliasing (2, 4 or 8 samples per pixel)
• Up to 24x Custom Filter Anti-Aliasing (CFAA) for improved quality
• Adaptive super-sampling and multi-sampling
• Gamma correct
• Super AA (ATI CrossFireX™ configurations only)
• All anti-aliasing features compatible with HDR rendering

Texture filtering features
• 2x/4x/8x/16x high quality adaptive anisotropic filtering modes (up to 128 taps per pixel)
• 128-bit floating point HDR texture filtering
• sRGB filtering (gamma/degamma)
• Percentage Closer Filtering (PCF)
• Depth & stencil texture (DST) format support
• Shared exponent HDR (RGBE 9:9:9:5) texture format support

ATI Avivo™ HD Video and Display Platform2nd generation Unified Video Decoder (UVD 2)
• Enabling hardware decode acceleration of H.264, VC-1 and MPEG-2
• Dual stream playback (or Picture-in-picture) (new!)
• Hardware MPEG-1, and DivX video decode acceleration
• Motion compensation and IDCT
• ATI Avivo Video Post Processor
• New enhanced DVD upconversion to HD (new!)
• New automatic and dynamic contrast adjustment (new!)
• Color space conversion
• Chroma subsampling format conversion
• Horizontal and vertical scaling
• Gamma correction
• Advanced vector adaptive per-pixel de-interlacing
• De-blocking and noise reduction filtering
• Detail enhancement
• Two independent display controllers
• Drive two displays simultaneously with independent resolutions, refresh rates, color controls and video overlays for each display
• Full 30-bit display processing
• Programmable piecewise linear gamma correction, color correction, and color space conversion
• Spatial/temporal dithering provides 30-bit color quality on 24-bit and 18-bit displays
• High quality pre- and post-scaling engines, with underscan support for all display outputs
• Content-adaptive de-flicker filtering for interlaced displays
• Fast, glitch-free mode switching
• Hardware cursor
• Two integrated DVI display outputs
• Primary supports 18-, 24-, and 30-bit digital displays at all resolutions up to 1920x1200 (single-link DVI) or 2560x1600 (dual-link DVI)
• Secondary supports 18-, 24-, and 30-bit digital displays at all resolutions up to 1920x1200 (single-link DVI only)
• Each includes a dual-link HDCP encoder with on-chip key storage for high resolution playback of protected content
• Two integrated 400MHz 30-bit RAMDACs
• Each supports analog displays connected by VGA at all resolutions up to 2048x1536 DisplayPort™ output support
• Supports 24- and 30-bit displays at all resolutions up to 2560x1600
• HDMI output support
• Supports all display resolutions up to 1920x1080
• Integrated HD audio controller with up to 2 channel 48 kHz stereo or multi-channel (7.1) AC3 enabling a plug-and-play cable-less audio solution
• Integrated AMD Xilleon™ HDTV encoder
• Provides high quality analog TV output (component/S-video/composite)
• Supports SDTV and HDTV resolutions
• Underscan and overscan compensation
• MPEG-2, MPEG-4, DivX, WMV9, VC-1, and H.264/AVC encoding and transcoding
• Seamless integration of pixel shaders with video in real time
• VGA mode support on all display outputs

ATI PowerPlay™
• Advanced power management technology for optimal performance and power savings
• Performance-on-Demand
• Constantly monitors GPU activity, dynamically adjusting clocks and voltage based on user scenario
• Clock and memory speed throttling
• Voltage switching
• Dynamic clock gating
• Central thermal management – on-chip sensor monitors GPU temperature and triggers thermal actions as required

ATI CrossFireX™ Multi-GPU Technology
• Scale up rendering performance and image quality with two GPUs
• Integrated compositing engine
• High performance dual channel bridge interconnect
• Zo ziet het er allemaal uit in een blokdiagram:

RV770 Blokdiagram
http://img95.imageshack.us/img95/4213/atitopicrv770diagramgn2.jpg

OMG! 800 Streamprocessing Units!
De RV770 bouwt verder op de architectuur van de R600 en RV670. Deze GPUs bestonden uit 64 shaderunits die elk 5 streamprocessors (scalar ALUs) bevatten. Totaal hadden deze GPUs dus 320 streamprocessors. Deze 64 shaderunits waren verder onder te verdelen in 4 SIMD Arrays van 16 shaderunits. Elke SIMD Array had dus een totaal van 80 streamprocessors. Bij elk Array zat een Texture Unit Array die op zijn beurt weer bestond uit o.a. 4 TMUs, waardoor het totaal op 16 TMUs kwam voor de vorige generatie.

480, 640... nee toch 800!
Een leuk feitje is dat het originele plan was dat de RV770 een 150% R600 zou worden, dus 480 shaders (96x5). AMD ging echter aan de slag om de boel te optimaliseren en toen bleek dat een verdubbeling mogelijk was.... er kwam toen een versie met 640 shaders. Nadat de overige delen van de architectuur klaar waren en de boel in elkaar werd gezet op de tekentafel, bleek er nog ruimte over te zijn binnen het transistorbudget en die-size die de ontwerpers hadden opgekregen. De developers hebben er toen voor gekozen om simpelweg twee extra SIMD Arrays er bij te plakken, zodat het totaal uit komt op 800 streamprocessors!
Een tijd terug nog voor de launch van de R600 sprak Dave Orton over een mogelijke GPU met 96 shaderunits (oftewel 480 streamprocessors). Dat was de originele RV770. En zie hier... de RV770 van nu! 800 stuks!
http://img294.imageshack.us/img294/3499/atitopicrv770dispatchlz7.jpg
Enter RV770. Deze bevat maar liefst 160 shaderunits die elk 5 streamprocessors bevatten, voor een totaal van maar liefst 800 streamprocessors. Ook deze zijn onderverdeeld in SIMD Arrays en wel 10 van 16 streamprocessors in totaal. Ook de RV770 heeft bij elke SIMD Array een Texture Unit, wat het totaal dus op 40 TMUs brengt. Voorheen werd vaak gedacht dat het aantal TMUs voornamelijk een bottleneck was bij de R6x0 generatie. AMD dacht hier blijkbaar hetzelfde over. De texture filtering capaciteiten benaderen nu die van NV.
http://img299.imageshack.us/img299/7374/atitopicrv770tugn3.jpg
Texture Unit
More... more... more!! Texturing Power!
Hoe heeft AMD meer dan 100% aan shaderunits en texture units op de GPU gekregen, terwijl de die-size maar met 40% gegroeid is? Dat komt simpelweg door briljante engineering... De AMD wizards hebben de shaderunits een stuk kleiner gemaakt, terwijl ze niets aan kracht hebben verloren. Integendeel zelfs... daar waar een shaderunit uit de vorige generatie nog bestond uit 4 normale ALUs en 1 'vette' ALU die meer soorten berekeningen kon uitvoeren, daar zijn de RV770 shaderunits sterker gemaakt. Enkele berekening die de alleen 'vette ALU' uit de R6x0 generatie kon uitvoeren, kunnen nu door alle ALUs uitgevoerd worden.
http://img385.imageshack.us/img385/6193/atitopicrv770shaderunitxz5.jpg
Kleiner, maar wel sterker!
Double AA Resolve... De redder in nood!
Anti Aliasing performance was een heikel punt bij de HD2000 en HD3000 Serie. Veel mensen gaven de schuld aan de shader resolve. Dit was echter niet de voornaamste reden van de, volgens velen, 'brakke' AA performance. AMD heeft de AA performance radicaal verbeterd en de performance drop met 4xAA en met name 8xAA is zeer klein geworden. Wat heeft AMD gedaan? AMD heeft nu een dubbele AA resolve ingevoerd. Voor de standaard MSAA instellingen (2x, 4x, 8x) wordt gebruik gemaakt van hardware AA resolve, terwijl voor de filter AA instellingen (Wide Tent, Narrow Tent, Edge Detect) gebruik wordt gemaakt van shader based AA resolve. Wanneer games gebruik maken van renderingmethodes die niet goed om kunnen gaan met hardware AA resolve, zal er automatisch overschakeld worden op shader AA resolve. Dit geldt met name voor deferred rendering en HDR Correct AA. Als eindgebruiker merk je er echter niks van. Daarnaast zijn de ROPs flink gebuffed zodat ze het dubbele aan depth/stencil operations uit kunnen voeren. Dit is ook doorgevoerd voor voor 4xAA en 8xAA, wat je duidelijk aan de performance kunt zien.
Door het buffen van de AA resolve en de verbeteringen aan de ROPs is de performance met CFAA, de Custom Filter AA modi, drastisch verbeterd en zijn zaken als 12x Edge Detect AA eindelijk redelijk goed speelbaar op de single RV770 kaarten. Op multi RV770 opstellingen zou je bijna niet meer zonder deze IQ verbeterende instellingen moeten spelen.

Bye bye ringbus!
Met de RV770 is AMD afgestapt van de ringbus bij de memorycontrollers waar de Radeon GPUs sinds de R520 gebruik van maakten. Daar waar de 256-bit GPUs voorheen de beschikking hadden over een 512-bit ringbus, is deze nu compleet verdwenen. In plaats daarvan is de memory interface op een aparte manier in elkaar gezet. Deze loopt nu langs de rand van de bovenste helft van de RV770. Daarbinnen zijn de renderbackends (1 RBE = 4 ROPs) verspreid over 4 hoeken met vlak daarnaast een memorycontroller. Totaal zijn er 4 memory controllers vcan 64-bit, voor een totaal van 256-bit. In het verleden werkte AMD met 8 memory controllers van 32-bit om tot 256-bit te komen.
http://img57.imageshack.us/img57/5103/atitopicrv770memcontroleo8.jpg
RV770 Memory Controller en ROPs
De memorycontrollers zijn verbonden aan een centrale HUB. Aan deze HUB zitten nog meer zaken verbonden, namelijk de PCIe controller, een CrossFireX Port, de display controllers en de UVD2 engine. Dit is zeer waarschijnlijk gedaan om multi-GPU opstellingen te stroomlijnen. Door de HUBs van twee GPUs met elkaar te verbinden zouden deze veel sneller met elkaar moeten communiceren.
http://img206.imageshack.us/img206/4117/atitopicfuturegpushk4.jpg
Op korte termijn staan gepland:
• RV710
• RV730
• RV740
• R700
• RV780/RV870
• R800
De HD3870X2 is een voorbode op wat komen gaat. In de toekomst zal AMD gaan richting multi-core GPU oplossingen voor de highend, net zoals ze dat gedaan hebben hun CPUs (en ook zoals Intel dat doet). Het is goedkoper om twee kleine GPUs bij elkaar te stoppen voor meer performance, dan een enkele grote GPU te ontwikkelen.
Een primeurtje voor GoT. De R700 scoort meer dan X5500 in Vantage op Extreme Preset. Hoeveel meer laat ik nog even in het midden. Edit: De cat is out of the bag.... De R700 scoort op dit moment zo'n X6920 in 3DMVantage. Zie de performance previews van de R700 voor meer informatie.
En deze spreekt voor zich... R700 in CrossFire:
http://img501.imageshack.us/img501/4209/atitopicr700previewxg4.jpg
En toen dook RV780 ineens op op de radar... Dit is de refresh van de RV770 en zal waarschijnlijk aan het eind van 2008, dan wel begin 2009 gelanceerd worden. AMD heeft aangegeven dat ze de 'highend' chips elk half jaar gaan vervangen. December 2008 zou dan de tijd zijn voor de RV780. Deze zal nog binnen de HD4x00 vallen, terwijl de R800 in de HD5x00 serie valt. Deze zal voor de zomer van 2009 uit komen en er is een kans dat deze volledig DX11 zal ondersteunen. De RV780 zal naar alle waarschijnlijkheid hoger geklokt zijn dan de RV770. En het ziet er naar uit dat de stap van RV770 -> RV780 vergelijkbaar is met de stappen van de R300->R350->R360. Kleine optimalisaties die hogere kloksnelheden mogelijk maken zonder dat de die-size groter wordt.
Het zou kunnen zijn dat niet RV780 de opvolger wordt, maar RV870. In dat geval zou R700 worden gezien als de opvolger van RV770. Dus RV770 -> R700 -> RV870 -> R800. Maar aangezien R700 vlak achter RV770 aan komt en niet een half jaar later, lijkt het er op dat er eerst nog een RV780 komt.
RV730 gaat zoals het er nu naar uit ziet een RV670 worden met alle tweaks en bugfixes van de RV770, maar op een 128-bit memory interface! Dat houdt in dat de RV730 zo'n 320 getweakte streamprocessors heeft (64x5), 16 vernieuwde Texture Units, hardwarematige AA Resolve heeft voor box AA filters en shader resolve voor custom AA filters. De performance is vergelijkbaar met de HD3690/HD3830, wat een RV670 was met een 128-bit memory interface. De core zou geklokt zijn op 710Mhz, terwijl het geheugen op 700-1000Mhz loopt, afhankelijk van het model HD4650/HD4670. In 3DM06 scoort deze kaart dan zo'n ~9500, wat niet verkeerd is voor een budget/lower midrange kaart. Launch: rond september.


http://img382.imageshack.us/img382/1166/atitopichd4800seriesspegk5.jpg
En de high-end kaart dan?
Sinds kort is ook bevestigd dat ATi is begonnen met de productie van de dualGPU versie van de HD4870; de HD4870X2. Deze wordt ook wel R700 genoemd omdat het de snelste versie uit de serie kaarten is. Hij is uitgerust met 1/2Gb Qimonda of Hynix GDDR5 op een effectieve snelheid van 3600MHz wat hem een aardige hoeveelheid bandbreedte geeft. Hij heeft twee RV770 GPU's op één PCB zitten met een interconnect ertussen zitten die hem effectief net zo snel maakt als twee HD4870's. Vandaar de X2.

Dat moet een monsterkaart zijn!
Eigenlijk valt dat wel mee. Hij ziet er uit als een 3870X2 maar dan met een zwarte PCB en een zwarte koeler. Kijk maar:


http://img120.imageshack.us/img120/5407/frontrj2.jpg
Zoals de kaart eruit ziet. Weinig bijzonders dus.


http://img382.imageshack.us/img382/1421/radeonhd4870x202zi0.jpg
Zoals al eerder gelekt, de voorkant van de PCB.


http://img530.imageshack.us/img530/8030/radeonhd4870x203ym2.jpg
En dan nog de achterkant.


En hoe presteert hij dan?
De volgende benchmarks uit previews spreken voor zich. Kijk maar:

http://img120.imageshack.us/img120/2837/cod2560to5.jpg

http://img382.imageshack.us/img382/2936/crysisdk5.jpg

http://img120.imageshack.us/img120/928/wic2560od4.jpg

http://img120.imageshack.us/img120/5462/gridcu1.jpg

http://img382.imageshack.us/img382/6103/massxr1.jpg

http://img382.imageshack.us/img382/5316/stalkyq8.jpg

http://img120.imageshack.us/img120/14/vantcf9.jpg


De benchmarks laten zien dat de R700 vrijwel alles eruit loopt behalve in Crysis dan. Maar dat was te verwachten gezien de problemen die ATi voorheen met Crysis heeft gehad. De drivers moeten nog enigszins geöptimaliseerd worden.


http://img381.imageshack.us/img381/7294/atitopicpricewatchv2lg7.jpg
Vernieuwde prijsoverzicht na lancering HD4800 Serie::
• HD4870 X2: tba
• HD4870 1GB GDDR5: $329 - tba
• HD4870 512MB GDDR5: $299 - ¤229
• HD4850 512MB GDDR3: $199 - ¤149
• HD4850 256MB GDDR3: $179 - ¤129
Houdt er rekening mee dat dit richtprijzen zijn die gesteld zijn door ATi. Winkels kunnen er van afwijken. Ook ATi zelf kan tussentijds prijswijzigingen doorvoeren.
• HD4850 512MB GDDR3: ¤ 135,-
• HD4870 512MB GDDR5: ¤ 205,-
• HD3450 256MB DDR2: ¤ 24,31
• HD3450 512MB GDDR2: ¤ 26,63
• HD3470 256MB GDDR3: ¤ 34,63
• HD3650 256MB DDR2: ¤ 37,78
• HD3650 512MB DDR3: ¤ 43,89
• HD3850 256MB GDDR3: ¤79
• HD3850 512MB DDR2: ¤ 69,-
• HD3850 512MB GDDR3: ¤ 76,10
• HD3850 1GB DDR2: ¤ 70,-
• HD3870 512MB GDDR4: ¤ 102,36
• HD3870X2 1GB GDDR3: ¤ 249,90

R420R wijzigde dit bericht 24-07-2008 16:02 (7%)

Intel Core 2 Duo E6750 @ 3,60GHz, MSI P35 Neo-F, 2Gb Kingston DDR800, MSI GeForce NX8800GTS T2D512E-OC - 15359 3dmarks!

Berichten: 160
Reg. datum: 15 september 2007

Met dank aan CJ voor het overgrote deel van de topicstart _/-\o_ .

Topicstarts zijn niet echt mijn ding maar ik geloof dat dit topic hard nodig was. Tips voor de startpost? Ik luister graag!

Veel plezier :).

R420R wijzigde dit bericht 23-07-2008 14:51 (57%)

Intel Core 2 Duo E6750 @ 3,60GHz, MSI P35 Neo-F, 2Gb Kingston DDR800, MSI GeForce NX8800GTS T2D512E-OC - 15359 3dmarks!

-->HD3870X2<--
Berichten: 445
Reg. datum: 20 oktober 2006

Goed bezig.. _/-\o_
Mischien kun je de FAQ/Handige links er ook bij doen, wel zo handig

Bullus wijzigde dit bericht 23-07-2008 11:45 (14%)

specs //systeem: asus Maximus Formula Se, Q6600 (g0), Team 4x1024mb ddr2 800, HD3870X2, Samsung 205BW,Vista ult.64bit

Misschien kan je bij de opsommingen, eigenlijk in de hele OP, die celborders verwijderen.
Het is een beetje 'rasterig' zo. Verder een goed initiatief.
Het nieuwstopic wordt al genoeg vervuild, misschien kunnen we mensen hierheen lokken.

[SPECS] - In theorie zijn theorie en praktijk hetzelfde, in de praktijk niet. -

There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

Het is weer Zomer!
Berichten: 7243
Reg. datum: 02 augustus 2002

Ik had gisteren een Club3D 4850 gehaald, tot nu toe kan ik alles op mijn pctje in native 1680x1050 in HQ modus spelen. Alles draait rap (en ik ben een zeikerd op dit gebied ;) ). Kaart is standaard ook erg stil alleen erg heet.

Fanspeed aanpassing is de eerste keer wat omslachtig en wat ik tot nu toe een tegenvaller vind is dat je geen aparte fanspeed kan instellen voor 2D en 3D. Enkel 1 instelling :?
 
Berichten: 160
Reg. datum: 15 september 2007

quote:
n00bs schreef op woensdag 23 juli 2008 @ 12:54:
Ik had gisteren een Club3D 4850 gehaald, tot nu toe kan ik alles op mijn pctje in native 1680x1050 in HQ modus spelen. Alles draait rap (en ik ben een zeikerd op dit gebied ;) ). Kaart is standaard ook erg stil alleen erg heet.

Fanspeed aanpassing is de eerste keer wat omslachtig en wat ik tot nu toe een tegenvaller vind is dat je geen aparte fanspeed kan instellen voor 2D en 3D. Enkel 1 instelling :?
Wat voor programma('s) gebruik je? Misschien handig om te delen :).

Intel Core 2 Duo E6750 @ 3,60GHz, MSI P35 Neo-F, 2Gb Kingston DDR800, MSI GeForce NX8800GTS T2D512E-OC - 15359 3dmarks!

Mooi zo R420 dan kunnen hier alle mensen terecht met hun gebruikers vragen / ervaringen.

Sys -=System Specs=- -LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!!- 3DMark 2003 Score = 30869

Het is weer Zomer!
Berichten: 7243
Reg. datum: 02 augustus 2002

quote:
R420R schreef op woensdag 23 juli 2008 @ 12:56:
Wat voor programma('s) gebruik je? Misschien handig om te delen :).
Hoe bedoel je? speedfan aanpassen is dmv de xml profile aan te passen zoals in de OP staat in het ATi topic.
 
Berichten: 160
Reg. datum: 15 september 2007

quote:
n00bs schreef op woensdag 23 juli 2008 @ 14:50:
[...]


Hoe bedoel je? speedfan aanpassen is dmv de xml profile aan te passen zoals in de OP staat in het ATi topic.
Oké. Dit vraag ik voor de mensen die niet goed zoeken snap je? ;)

Binnenkort zal waarschijnlijk ook in programma's support worden ingebouwd voor de HD4k serie. Noem maar een paar programma's: Rivatuner, atitool enz enz.

Intel Core 2 Duo E6750 @ 3,60GHz, MSI P35 Neo-F, 2Gb Kingston DDR800, MSI GeForce NX8800GTS T2D512E-OC - 15359 3dmarks!

O my god what the fck barbeque

Iemand het probleem dat hij na catalalyst 8.7 geen hydravision meer kan doen? Bij werkte het op 8.6 met de hotfix prima, maar nu ik em heb geupdate, doet hydravision niks meer. Kan wel aanvinken, maar zodra ik op Apply druk gaat het vinkje weg, en kan ik nog steeds niks doen. Dit is met een 4870...

Wie dit leest leest mijn sig

Ha mooi een ervaringentopic, dan kan ik mijn ervaringen met m'n 4870 ook kwijt. 8) Hij is vanmiddag aangekomen, ik ga morgen aan de slag met een verse OS install, 3Dmark en het ocen van m'n CPU, GPU en VRAM. :)

@R420R het onderschrift onder de foto van de eerste 4870 zou ik ff aanpassen, de TS is in dit geval immers niet CJ. ;)

Een mening zonder argumentatie is als een kettingzaag op een zoutvlakte: volkomen nutteloos.
Weblog | Systems specs

Morgen of overmorgen krijg ik mijn 4870 binnen. Op het moment heb ik een NV kaart erin zitten, en ik voel er niet veel voor om alles opnieuw te installeren. Moet ik gewoon de nvidia drivers verwijderen, pc uitzetten, 4870 erin zetten, opstarten, catalyst installeren? Of blijven er nog resten over van nvidia die voor problemen kunnen zorgen oid?

C2D E6300@2.8ghz, Asus p5b, 2x 512 mb OCZ Gold + 2x 1gb OCZ platinum, Asus 7600GT, 320 gb hdd 7200.10 barracuda Laptop: IFL90, T7100, 1x1gb, 8600M GT, 7200 rpm hdd

Leuke topicstart!

Ik heb zelf een 8800GT, en was even benieuwd hoe hij het nog doet in vergelijking met de 4850. Gelukkig staat ie er nog redelijk bij, af en toe op lage resoluties zelfs er boven *whew*

http://i1.techpowerup.com/reviews/MSI/HD_4850/images/cod4_1600_1200.gif

Meer benchmarks: http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/HD_4850/1.html

wwwhizz wijzigde dit bericht 24-07-2008 00:38 (1%)
Reden: Realistischer plaatje gekozen

Verander mijn avatar: http://wwwhizz.nl/avatar.php
Canon 400D + Sigma 17-70 F2.8-4.5 DC MACRO + Sigma 70-300mm F4-5.6 MACRO
|rakebackers.net|

quote:
ChessSpider schreef op donderdag 24 juli 2008 @ 00:30:
Morgen of overmorgen krijg ik mijn 4870 binnen. Op het moment heb ik een NV kaart erin zitten, en ik voel er niet veel voor om alles opnieuw te installeren. Moet ik gewoon de nvidia drivers verwijderen, pc uitzetten, 4870 erin zetten, opstarten, catalyst installeren? Of blijven er nog resten over van nvidia die voor problemen kunnen zorgen oid?
Hmm ik heb ze volgensmij niet eens geuninstalled :) werkt prima.
IK zit te wachten op deze koeler:
pricewatch: Arctic Cooling Accelero Twin Turbo nog 14 dagen zo te zien.
Betaalbare oplossing met goede resultaten en extra blokken voor ram en volt regulatoren...

Mijn uitgangspunt is OC ruimte en stilte creeren en lagere temps terwijl dat niet echte nodig is.
Er wordt hier vaak uit emotionele overwegingen gekoeld :P
 
Zit er sterk aan te denken te gaan upgraden naar een 4870. Alleen vraag me af of het niet in sommige games een achteruitgang kan zijn omdat ik nu een 8800Ultra heb met 768MB geheugen. Ook heeft de Ati maar een 256-bits bus.
Als ik zo naar de benchmarks kijk scoort de Ati wel goed en kan er dan altijd nog een bij prikken op mn rampage plank. Iemand nog enig advies welke versie ik het best kan nemen?

Edit:
Heb die review wat uitgebreider doorgelezen maar ben nog niet helemaal overtuigd van de prestaties. Zit nu toch te twijfelen of ik niet beter voor een single gtx280 kan gaan (wel beetje duur) of anders 2x4850 en meteen crossfire draaien...

Wie kan mij op weg helpen?

Dynacore wijzigde dit bericht 24-07-2008 02:03 (26%)

"We Threw Gasoline on the Fire And Now We Have Stumps For Arms And No Eyebrows" Specs

Berichten: 8
Reg. datum: 03 juli 2008

quote:
Dynacore schreef op donderdag 24 juli 2008 @ 01:35:
Zit er sterk aan te denken te gaan upgraden naar een 4870. Alleen vraag me af of het niet in sommige games een achteruitgang kan zijn omdat ik nu een 8800Ultra heb met 768MB geheugen. Ook heeft de Ati maar een 256-bits bus.
Als ik zo naar de benchmarks kijk scoort de Ati wel goed en kan er dan altijd nog een bij prikken op mn rampage plank. Iemand nog enig advies welke versie ik het best kan nemen?

Edit:
Heb die review wat uitgebreider doorgelezen maar ben nog niet helemaal overtuigd van de prestaties. Zit nu toch te twijfelen of ik niet beter voor een single gtx280 kan gaan (wel beetje duur) of anders 2x4850 en meteen crossfire draaien...

Wie kan mij op weg helpen?
In welk systeem ben je van plan hem te gaan gebruiken?
Met wat voor een monitor/resolutie?
Speel je nog specifiek bepaalde games?
Al eerder een ATi gehad?
 
Systeem staat onder specs in sig. E6850 @ 3,7Ghz, Rampage Formula, 2GB Geheugen, 750W.
Speel op 226BW met 1680x1050 resolutie.
Speel laatste tijd veel Age of Conan, en hou verder vooral van shooters.
Heb eens een x600xt gehad en beviel me best goed, geen idee hoe het nu met de drivers is gesteld.
Zoek eigenlijk iemand die een soortgelijke overgang heeft gemaakt.

"We Threw Gasoline on the Fire And Now We Have Stumps For Arms And No Eyebrows" Specs

Die 4850 lijkt me een mooie vervanging voor mijn ter ziele gegane 7950gx2. Ik ben er alleen nog niet uitgekomen of mijn chipset (Intel 955x/ICH7R) PCI-e 2.0 kaarten accepteert. In de specs van mijn mobo (Asus P5WD2 Premium) staat enkel "PCI-express 16x".

... of zet ik te hoog in icm mijn systeem (Pentium D, 2GB PC6400)?

Bekijk mijn foto's.

Trotse oom

quote:
Dynacore schreef op donderdag 24 juli 2008 @ 02:33:
Systeem staat onder specs in sig. E6850 @ 3,7Ghz, Rampage Formula, 2GB Geheugen, 750W.
Speel op 226BW met 1680x1050 resolutie.
Speel laatste tijd veel Age of Conan, en hou verder vooral van shooters.
Heb eens een x600xt gehad en beviel me best goed, geen idee hoe het nu met de drivers is gesteld.
Zoek eigenlijk iemand die een soortgelijke overgang heeft gemaakt.
Welke spellen speel je verder? Ik speel World in Conflict (DX10), CoD4, UT3, The Witcher en Stalker. Al deze spellen lopen op maximale settings bij mij als een trein. Ook heb ik de demo van Crysis hier en op High gaat dat zonder problemen.

Mijn specs:
* Gigabyte X48-DS5
* Intel C2D E8400
* Thermaltake TMG i2 CPU cooler
* Sapphire Ati Radeon 4870 512mb
* 4x 2gb Geil Black Dragon DDR2-800
* Samsung Spinpoint 1tb
* Vista Home Premium 64bit
* Samsung T220

Die mit Tranen säen, werden mit Freuden ernten. Sie gehen hin und weinen, und tragen edlen Samen, und kommen mit Freuden und bringen ihre Garben - Psalm CXXVI 5,6 | last.FM

Berichten: 347
Reg. datum: 21 september 2000

quote:
Molybdenum schreef op donderdag 24 juli 2008 @ 09:06:
Die 4850 lijkt me een mooie vervanging voor mijn ter ziele gegane 7950gx2. Ik ben er alleen nog niet uitgekomen of mijn chipset (Intel 955x/ICH7R) PCI-e 2.0 kaarten accepteert. In de specs van mijn mobo (Asus P5WD2 Premium) staat enkel "PCI-express 16x".

... of zet ik te hoog in icm mijn systeem (Pentium D, 2GB PC6400)?
Die vraag is al zoveel langsgekomen in andere topics. Dit draait prima!

Vista Ultimate + C2D Q6600 @ 3.1 + 4096 Mb DDR2 800 + Asus D2X + 2,6 Tb + ATI 4870 + Dell 2405 + Nec 7173 + BenQ 1640 + Hp Scanjet 7400 + Canon 965i + Acer Aspire 9423WSMi

quote:
winwiz schreef op donderdag 24 juli 2008 @ 09:40:
[...]


Die vraag is al zoveel langsgekomen in andere topics. Dit draait prima!
Dank je, maar er is toch wel wat onduidelijkheid over PCI-e 1.0/1.0a (en dat is de versie op de Intel 955 /ICH7 chipset). Ik ga mijn winkel wel vragen of de kaart retour mag indien er problemen blijken te zijn.

Mocht het allemaal werken, dan zal ik dat hier wel even posten. Lijkt me belangrijk om te weten als je een wat oudere pc aankleedt met een moderne videokaart. :)

Bekijk mijn foto's.

Berichten: 160
Reg. datum: 15 september 2007

quote:
Wezz6400 schreef op woensdag 23 juli 2008 @ 20:00:
[...]

@R420R het onderschrift onder de foto van de eerste 4870 zou ik ff aanpassen, de TS is in dit geval immers niet CJ. ;)
Je hebt gelijk! Done!
quote:
Dynacore schreef op donderdag 24 juli 2008 @ 01:35:
Zit er sterk aan te denken te gaan upgraden naar een 4870. Alleen vraag me af of het niet in sommige games een achteruitgang kan zijn omdat ik nu een 8800Ultra heb met 768MB geheugen. Ook heeft de Ati maar een 256-bits bus.
Als ik zo naar de benchmarks kijk scoort de Ati wel goed en kan er dan altijd nog een bij prikken op mn rampage plank. Iemand nog enig advies welke versie ik het best kan nemen?

Edit:
Heb die review wat uitgebreider doorgelezen maar ben nog niet helemaal overtuigd van de prestaties. Zit nu toch te twijfelen of ik niet beter voor een single gtx280 kan gaan (wel beetje duur) of anders 2x4850 en meteen crossfire draaien...

Wie kan mij op weg helpen?
Echt een achteruitgang zal het niet zijn. Die 256bits zeggen heel weinig omdat de clocksnelheid van het geheugen bij de HD4870 veel hoger ligt (3600MHz tov 2250MHz van de 8800Ultra). In de praktijk liggen de bandbreedtes van deze kaarten niet ver uit elkaar. De HD4850 heeft gelijk een heel stuk minder bandbreedte maar daar lijdt hij niet zo erg onder als je zou denken.

Iedereen moet zijn eigen keus maken want iedereen heeft verschillende eisen. De GTX280 en de HD4870 liggen niet zo ver uit elkaar dat het prijsverschil verantwoord is. Kijk anders in het welke videokaart moet ik kopen topic.

Intel Core 2 Duo E6750 @ 3,60GHz, MSI P35 Neo-F, 2Gb Kingston DDR800, MSI GeForce NX8800GTS T2D512E-OC - 15359 3dmarks!

quote:
Molybdenum schreef op donderdag 24 juli 2008 @ 10:02:
[...]


Dank je, maar er is toch wel wat onduidelijkheid over PCI-e 1.0/1.0a (en dat is de versie op de Intel 955 /ICH7 chipset). Ik ga mijn winkel wel vragen of de kaart retour mag indien er problemen blijken te zijn.

Mocht het allemaal werken, dan zal ik dat hier wel even posten. Lijkt me belangrijk om te weten als je een wat oudere pc aankleedt met een moderne videokaart. :)
Gaat wel werken er waren alleen enkele VIA chipsets die er problemen mee hadden. Voor de rest was het nogal opgeblazen. ;)
Het enigste probleem is je CPU. ;)

Specs Intel Core 2 Duo E6300 3,4GHz - Crucial Ballistix PC2-5300 @ 1380MHz - ATi Radeon HD4850 @ 700MHz-1000MHz

4870X2 in 3Dmark. Gelijk aan 4870CF zoals bij 3870...

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=195981
 
Berichten: 160
Reg. datum: 15 september 2007

Zoals verwacht natuurlijk.

Ik vraag me dan af of er omdat de een ander GDDR5 heeft dan de ander ook verschillen zullen zijn in overclockbaarheid. We zullen zien.

Intel Core 2 Duo E6750 @ 3,60GHz, MSI P35 Neo-F, 2Gb Kingston DDR800, MSI GeForce NX8800GTS T2D512E-OC - 15359 3dmarks!


Dit topic is gesloten.


© 1998-2008 Tweakers.net BV - Based on React - Hosted by True - Served by Adrastos

© 1998-2008 Tweakers.net BV - Based on React - Hosted by True - Served by Adrastos

[RSS][XML]

Update Tracker

Active Topics
Active Topics
Frontpage Nieuws