Ook van mij een review:
Body
Hij is plastic, alleen voelt hij helemaal niet aan als een plastic-camera. Ik heb de CP 5700 en de CP 5000 ervaren met hun Aluminum-alloy body, en moet zeggen dat de D70 even vertrouwd aanvoelt. Hij ligt inderdaad heerlijk in de hand. Ik heb nooit het gevoel dat ik de camera kan laten vallen als ik ehm in 1 hand vasthou, wat ik wel bij de F70 heb (die heeft een gladde platic body). Bij de CP5700 had ik moeite met mijn fingers. Die zijn lang, waardoor grip krijgen met mijn rechterhand best moeilijk was, omdat de ruimte tussen de lens, en het handgreep klein was. Bij de D70 heb ik daar gelukkig helemaal geen last van.
Gemak
Met de nu wel bekende shooting-dial is het simpel om van beginner naar ervaren fotograaf te switchen. De Auto funtie werkt prima, alleen is het af en toe verstandig de Red-eye flits modus te gebruiken. Daarnaast zijn er de bekende presets, Close-up, Portrait, Landscape en de voor mij onbekende Sports.
De button-layout is subliem. Links van de LCD de playback opties, en rechts daarvan 1 simpele Delete knop (die overigens heel makkelijk werkt TOV de andere nikon modellen, NL 2x drukken, foto weg).
De CF kaarthouder is handig. In plaats dat je op een kleine knopje moet drukken om de kaart eruit te krijgen, heb je nu een brede herkenbare knop. Het formateren van de kaart is echt makkelijk. Er zijn 2 knoppen die je tegelijkertijd moet indrukken, en dan nog een keer, hup, geformateerd. Stukken makkelijker dan menu's doorbladeren.
Snelheid
In vergelijking met de CP5000 of CP57000 is dit toch echt een F1 auto. Waar het bij de CP toestellen zo lang duurde, was het inzoomen op een preview, opslaan van een foto, bladeren door fotos en uiteraard het schieten zelf. Met de D70 kun je die dagen vergeten. Het bekijken van genomen foto's is heerlijk! Het schieten zelf is wel afhankelijk van de flitser, maar als je die niet nodig hebt: klikkliklikliklikliklikliklikliklikliklik. Ik geloofde niet dat hij ze allemaal had opgeslagen maar, ja hoor! echt ongelovelijk!
Het vinden van focus en het "tracken" van een bewegend object is preceis zoals ik het wou. Snel! Overvliegende meeuwen, rennende honden etc heb ik alemaal kunnen bijhouden. Maar ik zal dat zeker nog verder testen.
Ingebouwde flitser
Ik had bij de CP5000 en de CP5700 veel problemen met de flitser. Hij was veel te sterk voor close-medium afstanden, en veel te zwak voor medium-far afstanden. Dat irriteerde mij behoorlijk en daarom is de CP5700 voor mij geen aankoop geweest (de CP5000 had zo ie zo te weinig in huis). Bij de D70 heb ik zowel closeups met flitt kunnen nemen, en medium-far afstanden kunnen overbruggen.
Wat mij als allereerst opviel was de geluid waarmee de pop-up flash tevoorschijn kwam. Deze is stilletjes, vergeleken met de KLAK van de CP500 en CP5700. Daarbij schrok je je dood de eerste paar keer, en de mensen en dieren die je wil fotograferen ook. Ik zeg niet dat de pop-up flash stil is als hij uitklapt, maar het geluidje wekt zeker geen schrik effecten op.
De flitser is helaas wel de beperking op je snelheid waarmee je foto's kan nemen. Je moet ongeveel 1,5 - 2 seconden wachten voordat je een 2e foto kan nemen.
Batterij gebruik
De EN-EL1 Lithium-Ion die gebruikt word bij de meeste CoolPix modellen (behalve 3x00 en 2x00) word niet gerbuikt bij de D70. In plaats daavan komt de veel grotere EN-EL3 batterij. Wel jammer dat ik de batterij gebruik dus niet kon vergelijken. Af en toe heb ik wel moeite met de batterij eruit halen. Hij blijft op een of andere manier steken. Helaas niet echt soepel dus. Maar je kunt op 1 oplaadbeurt wel een goeie aantal pics nemen. Uiteraard is dit afhankelijk van je flits gebruik.
Connectiviteit
Als je gebruik maakt van XP, kun je gerust PTP (picture transfer protocol) gebruiken. Hiermee krijg je een simpele wizard waarmee je de foto's kunt overzetten. Een andere voordeel van PTP is dat je de camera kan aandrijven ermee. Je kan zelfs foto's laten maken door de PC terwijl hij is aangesloten en die direct opslaan. Makkelijk voor zelfportretten etc.
Uiteraard kun je ook gebruik maken van Mass Storage waarmee de D70 als een externe opslag word beschouwd. Als je printer compatible is met PictBridge, kun je door PTP direct foto's op je printer afdrukken.
Documentatie
De 200 + pagina's van de handleiding moet ik nog doorspitten. Zoals gewend van Nikon is het een overduidelijk en informatief handleiding vol met tips.
Huidige ordeel
Huidige oordeel, omdat ik nog lang niet klaar ben met deze ubercamera. Maar mijn eerste indrukken zijn brandend. Het is momenteel alles wat ik zoek in een digitale camera, met de snelheid van een SLR. Hij voelt lekker en vertrouwd aan, en wordt waarschijnlijk mijn nieuwe kameraad, in de die schietwereld

. Ik denk dat voor de beginnende hobbyfotograaf, is dit toch wel de oplossing. Als je vrij wil schieten gebruik je Auto, of een van de vele voorkeuze instellingen, en als je toch geadvanceerde dingen wil gaan leren, kun je nog veel meer.
Voor mij heeft Nikon het na de CP5700 weer helemaal goed gemaakt!
[
Voor 6% gewijzigd door
DeX op 27-03-2004 12:04
. Reden: Alle typfouten voorbehouden uiteraard ]