Datalimit planet

Pagina: 1 2 3 Laatste
Acties:
  • 634 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • vozzie
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 20-01 00:07

vozzie

Zo beter?

Verwijderd schreef op 22 januari 2004 @ 17:40:
ok, kom we gaan naar radar: "wij willen graag allemaal absurd veel downloaden, waarvan een groot deel bestaat uit semi-illegaal gedownloade dvds en kpn werkt ons tegen, help ons"..... riiiiiiiiiight

Edit:
Ik kan me namelijk weinig mensen die zoveel surfen dat ze 120gig gebruiken. Hoewel het theoretisch wel mogelijk is zal je daarmee niet de TV achter je krijgen denk ik
Ik vind dat het er niet omgaat wat je download.
Het gaat erom dat je maar 4% van je lijn mag gebruiken als je een 2 Mbit lijn hebt.
Dat is geen Fair Use.

Jaar geleden kon je met 512 downloaden wat je wou en werd er niks gezegd, tenzij het overdreven veel was.
Ik krijg ongevraagd 3x een snelheidsverhoging en een mededeling, ja mag nu nog maar een klein beetje downloaden anders moet je extra bijbetalen.
Ik heb helemaal niks tegen een datalimiet. Maar die moet dan voor een 2 Mbit lijn wel 100 GB zijn, wat helemaal niet veel is als je nagaat dat je 5x meer kan downloaden.

Daarnaast worden we al een beetje opgelicht door KPN aangezien hun standaard 10% minder bandbreedte leveren, dan waarmee ze adverteren. BBned levert wel de volle snelheid.

Verwijderd

Daar heb je inderdaad zeker gelijk in (hoewel ik natuurlijk niet wil klagen over die snelheidsverhogingen :P ). Maar het klopt dat dat ze niet het recht geeft zomaar je datalimit omlaag te halen, het ontbreken van een datalimiet was voor mij een van de belangrijkste redenen om voor planet te kiezen, en dat veranderen ze nu! Dan zouden ze me dus eigenlijk de mogelijkheid moeten geven zonder gedoe en extra kosten te kiezen voor een andere ISP... maar dat zit er niet in denk ik.

  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

vayip schreef op 22 januari 2004 @ 18:02:
[...]


Dat zullen ze gewoon wel heel simpel veranderen in:
Onbeperkt online voor een vast bedrag per maand.
Ja joh! Breng ze ff op een idee! :o ;)

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • thestiffmeister
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 01-02 22:46
Goed, ben eens verder gegaan met uitzoeken.

Niet alleen internetten.nl maakt melding van een FUP in samnewerking met 0.005 Euro per MB als je boven de 20 GB komt.

Nu zegt www.adslwinkel.nl dat er helemaal geen FUP is, maar een echte limiet.

/Quote
Dataverkeer (per maand)
U verbruikt dataverkeer zodra u een webpagina bekijkt, e-mail verzend of ontvangt of bijv. een bestand binnen haalt.
20 GB
/Quote

/Quote
Kosten dataverkeer
Als u over het eventuele limit heen gaat kunt u hier zien wat u extra moet betalen.
€ 0,005 per MB
/Quote

http://www.adslwinkel.nl/compare/compare.asp?sid=1001

Ik weet niet waar dit op aan gaat...... Maar dit is op zijn minst verontrustend.
Niet 1 Bron, maar 2 Bronnen maken er nu al melding van.

Op zijn minst kut. Ik ga er eens achter aan. FF een belletje plegen met Planet en een mail sturen.

Ik heb hier geen vertrouwen in.

B.T.W. XS4ALL gebruikers hebben nog geluk.. Er wordt nog nergens gerept over een eventuele limiet waarboven je moet gaan betalen.

  • Kramers
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 05-08-2025

Kramers

Tijd voor iets nieuws

thestiffmeister schreef op 22 januari 2004 @ 20:04:
B.T.W. XS4ALL gebruikers hebben nog geluk.. Er wordt nog nergens gerept over een eventuele limiet waarboven je moet gaan betalen.
Ik ben bang dat je hier de spijker mee op de kop slaat: "nog geluk" Het is de vraag wat andere adsl aanbieders hiermee gaan doen, blijven ze een FUP houden of gaan ze ook aan de datalimiet.
Het is dus de vraag of overstappen op een andere aanbieder soelaas gaat bieden of dat zij Planet gaan volgen.

Huh.. moet ik hier wat typen of zo ?


  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Ik denk dat je het minst bang hoeft te zijn als je overstapt naar een BBNed provider, het zou best eens kunnen dat BBNed in de toekomst ook wellicht limieten op zal leggen, maar ik ga er dan wel een klein beetje vanuit (als dit al gebeurt he!) dat BBNed redelijker en eerlijker te werk gaat dan KPN. Als Planet bijv. op hun site een verbruikslimiet van 50 a 60Gb per maand hadden genoemd (voor Comfort dan), dan had je mij niet gehoord hoor, want dat vind ik nog wel redelijk.

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • thestiffmeister
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 01-02 22:46
Nu is bij mij net het probleem dat ik nu afhankelijk ben van KPN.
Bij ons in het dorp is alleen de KPN die ons ADSL aanbiedt.
Het wachten is op @Home. Maar ja die komt pas eind 2004 bij ons.

Bovendien is mijn abbo net weer ingegaan. Dus ik zit hier een jaar eraan vast en deze jongen gaat echt geen dubbele abbo's (bij een andere aanbieder) betalen als ik deze moet gaan opzeggen. Want je moet gewoon nog een jaartje betalen.

  • HyperDevil
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 15-12-2025
Als planet dus die datalimiet gaat neerzetten, ik bedenk me dan geen seconde en zeg het op.! :*)
Dan ga ik lekker naar Demon Klaar! ;)

  • Vincentio
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Pfft, ik download ook per maand meer dan 20 gig, dus tja als ze de AV veranderen ben ik ook weg.
Demon wil geen support leveren als je niet een van hun modems hebt, dus dan ga ik denk ik naar TweakDSL. Die schrijven tenminste op hun website ook het volgende:
TweakDSL kent geen limieten op dataverkeer gegenereerd door een Internetverbinding
En het is een samenwerking van: Tweakers.net met Cambrium en bbned.
Dus dat kan niet fout zitten he ;)

  • thestiffmeister
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 01-02 22:46
Nou ik heb net gebeld met die helpdesk van hun.

Krijg ik een en ander miepje aan de telefoon die gewoon de site staat voor te lezen. Tja... dat had ik zelf dus ook al kunnen bekijken. 8)7

Maar volgens hun hoefde ik me absoluut niet naar te maken over die FUP van 20GB omdat maar 2% van de mensen hier maar overheen kwam.

Toen maakte ik dus melding van die extra kosten per MB die op verschillende sites vermeld staan. Ze schoven het af dat dat absoluut niet het geval was en het dus onjuiste informatie was. Ze gebruiken dus gewoon FUP.

Mocht je hier veelvuldig overheen gaan krijg je een waarschuwing (bij een paar gigabytes meer zei ze expliciet --> 2 a 3). Na een paar waarschuwingen kan je afgesloten worden. Maar extra kosten per MB zijn er niet bij.

Maar zoals in dit forum eerder is gezegd maak ik mij dus nog geen zorgen. Het is eerder een PANIEK reactie wat het veroorzaakt. Gezien de aantal reacties (waaronder ook die van mij) is dat dan ook aardig gelukt.

XS4ALL had ook maandenlang een schema op de site staan met gemiddelde's. Zij zeiden op de site "mocht je hier overheen gaan zit je met een probleem en krijg je waarschuwingen en kan je afgesloten worden". Maar alle XS4ALL gebruikers zitten dus schijnbaar te leechen zonder dat zij een bericht krijgen. Ik denk dat dit bij Planet ook het geval zal zijn. Zij hebben alleen een explicitiete grens op de site gezet en ik denk dat het niet meer is dan een bericht die de mensen moet afschrikken.

Ik ga dan ook gewoon door met het internetgebruik zoals ik altijd deed (+/- 40 GB). Ik ontvang vanzelf wel een bericht. Mocht het gewoon goedgaan moet je slapende honden gewoon laten slapen :Z

Nu maar hopen dat ze zich aan het woord houden. Be alert dus.... en hou die site
maar de komende tijd maar n's in de gaten.

Verwijderd

In principe kan je tot juni je gang gaan, daarna is het maar de vraag wat er gaat gebeuren. De KPN man die mij het een en ander heeft verteld was echter redelijk zeker van zijn zaak. In de toekomst zal er zo en zo veel meer met vaste datalimieten gewerkt gaan worden. Verbruiken zijn beter te meten en op die manier is het makkelijker om kostenplaatjes te maken. Voor elke gb zal moeten worden betaald. De meeste providers zullen pakketten gaan aanbieden met een vaste datalimiet. De datalimiet zal voor veel klanten, naast snelheid van de verbinding, een belangrijke factor gaan worden in de keuze tussen verschillende abonnementen. Hopelijk zal dit tot een nieuwe concurrentiestrijd gaan leiden.
Het enige probleem is natuurlijk dat je voor mxStream jaarcontracten afsluit. Die van mij verloopt bijvoorbeeld in april, ik heb geen zin om dan vanaf juni met een 20 gb datalimiet afgescheept te worden. Dat betekent immers 10 maanden lang "langs de zijlijn toekijken". Ik vind namelijk dat een datalimiet een bepalende factor is in de afweging of ik mijn huidige contract verleng of niet. En overstappen op BBned is op dit moment nog een drama. Twee maanden zonder internet is bijna hetzelfde als stoppen met roken of het invorderen van je rijbewijs.

Overigens zijn straks niet alleen de Planet klanten de pineut. Ook XS4ALL, Het Net, Wanadoo etcetera zullen met aangepaste pakketten (moeten) komen. En ach, een abonnement met een vaste limiet is niks op tegen, je weet dan in ieder geval tot hoever je maximaal kan gaan. Maar ik schat dat dit voor de gemiddelde Tweaker hoger zal liggen dan de genoemde 20 gb.

  • vozzie
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 20-01 00:07

vozzie

Zo beter?

Das handig als je onder je contract uit wilt komen.

Als hun bij meerverbruik geen extra kosten in rekening brengen, maar na waarschuwingen nog steeds constateren dat je teveel verbruikt en jouw op die manier afsluiten.

Das wel handig als je net nieuwe contract ben aangegaan en er snel onderuit wilt komen. het KLOTE blijft waarschijnlijk nog steeds dat het 2 maanden zal duren voordat je een andere ADSL aansluiting kan krijgen omdat KUT KPN er zo traag over doet dan.

  • vozzie
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 20-01 00:07

vozzie

Zo beter?

Dat vind ik toch niet zo eerlijk dan eigenlijk.
Per GB gaan inkopen en dergelijke.
Ik download voor 95% van de nieuwsserver, en voor de rest speel ik beetje online en surf ik gewoon.
Ik ben voor mijn provider veel goedkoper als iemand die misschien maar 15 GB download per maand, maar dat wel via Kazaa doet terwijl ik toch ongeveer 90 GB download per maand.

Verwijderd

vayip schreef op 22 januari 2004 @ 21:27:
Dat vind ik toch niet zo eerlijk dan eigenlijk.
Per GB gaan inkopen en dergelijke.
Ik download voor 95% van de nieuwsserver, en voor de rest speel ik beetje online en surf ik gewoon.
Ik ben voor mijn provider veel goedkoper als iemand die misschien maar 15 GB download per maand, maar dat wel via Kazaa doet terwijl ik toch ongeveer 90 GB download per maand.
Het is idd zo dat het goedkoper is om van een nieuwsserver van je eigen ISP te downloaden dan bijvoorbeeld via Kazaa of een payserver. Alleen vermoed ik dat de KPN dit voordeel in zijn zak steekt en niet je eigen ISP.

  • FlyEragon
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 20-02 15:02

FlyEragon

Alien Monkeys

Als je nou morgen je planet abonnement zou opzeggen en morgen nog een
abo afsluiten bij BBnet oid dan zou je toch niet zo heel erg lang zonder
internet komen te zitten??

Verwijderd

Erkandude schreef op 22 januari 2004 @ 21:55:
Als je nou morgen je planet abonnement zou opzeggen en morgen nog een
abo afsluiten bij BBnet oid dan zou je toch niet zo heel erg lang zonder
internet komen te zitten??
Ga uit van twee maanden, dan zit je redelijk safe. Het is echter maar de vraag of je zomaar je Planet abonnement kan opzeggen (uitgaande van het feit dat je een lopend jaarcontract hebt). Er is immers nog niks veranderd, er is op hun website alleen maar een getalletje achter het woord FUP geplaatst, als richtlijn zoals ze zelf aangeven. Zolang je daar als klant geen hinder van ondervindt is er dus nog niks aan de hand. Onder hinder versta ik het ontvangen van waarschuwingen inzake overmatig internetverbruik, afsluiten van je verbinding of zelfs bijbetalen. Daar is tot op heden geen sprake van. Bovendien zijn alle berichten tot nu toe gebasserd op geruchten, oftewel "gebakken lucht". Met andere woorden, er is nog geen gegronde reden om je contract eenzijdig open te breken. Helaas is het wel zo dat geruchten, zeker als ze uit verschillende hoeken komen, vaak enige waarheid bevatten.
Ik zou gewoon nog even de kat uit de boom kijken tot er wat meer zekerheid over is, tenzij je contract heel binnenkort verloopt. In dat geval zou ik voor alle zekerheid overstappen. Maar wellicht worden de FUPs nog wat opgewaardeerd, anno 2004 zeg maar, 20 gb is immers al lang geen "comfort" meer. ;)

  • vozzie
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 20-01 00:07

vozzie

Zo beter?

Vergis ik mij nou ofzo,
maar alleen het 1ste jaar is toch vast.
Daarna ken je per direct je abbo opzeggen.
Toen ik 1.5 jaar geleden me abbo afsloot was alleen de 1ste 12 maanden vast,
daarna had ik nog maar een opzegtermijn van 1 maand.
Dat heeft iedereen toch.

  • Martkrui
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 21-02 21:12
vayip schreef op 23 januari 2004 @ 10:07:
Vergis ik mij nou ofzo,
maar alleen het 1ste jaar is toch vast.
Daarna ken je per direct je abbo opzeggen.
Toen ik 1.5 jaar geleden me abbo afsloot was alleen de 1ste 12 maanden vast,
daarna had ik nog maar een opzegtermijn van 1 maand.
Dat heeft iedereen toch.
Nope, bij planet wordt het abo iedere keer weer met een jaar verlengd.

Ik probeer er nu af te komen, maar heb nu al voor de 2e keer een opzeggingsbrief gestuurd omdat de eerste geweigerd werd. :?

I haven't lost my mind! It's backed up on tape somewhere!


  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Op een ander forum is er een discussie gaande met een Planet medewerker, die zei niets te weten van de plannen van KPN om harde limieten te gaan hanteren, als dit zo was (zei hij), dan had Planet hier allang van op de hoogte geweest (die Planet medewerker is overigens niet een simpel helpdesk medewerkertje... in de 'hoogste regionen' zit ie ook niet, maar het was wel duidelijk dat ie weet waarover hij praat). Hij vertelde dat de verbruikslimieten die nu in de FUP policy genoemd wordt, al geldt sinds 2001, maar pas nu op de site staat, zodat klanten weten waar ze aan toe zijn. Dus in principe is er niets verandert.

Dan rest mij nog de vraag aan Matrixxx: is je bron écht betrouwbaar? Zo ja, hoe kan het dan dat KPN providers kennelijk zelf nog van niets weten? KPN kan dit toch ook niet zomaar opleggen, lijkt mij? Althans niet zonder eerst goed en lang overleg met elkaar. Planet weet dus van niets, XS4ALL spreekt absoluut niet over limieten, dus het komt op mij over dat KPN in z'n eentje een vies smerig plan aan het bekokstoven is.

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Verwijderd schreef op 22 januari 2004 @ 21:18:
Het enige probleem is natuurlijk dat je voor mxStream jaarcontracten afsluit. Die van mij verloopt bijvoorbeeld in april, ik heb geen zin om dan vanaf juni met een 20 gb datalimiet afgescheept te worden. Dat betekent immers 10 maanden lang "langs de zijlijn toekijken". Ik vind namelijk dat een datalimiet een bepalende factor is in de afweging of ik mijn huidige contract verleng of niet. En overstappen op BBned is op dit moment nog een drama.
Toevallig zitten we in hetzelfde schuitje, mijn contract loopt ook per april af, dus als Planet in juni die verandering zou doorvoeren en vaste limieten gaat hanteren, dan kunnen wij m.i. gewoon van ons contract af, wij zijn immers onder andere voorwaarden dit contract aangegaan. Planet heeft uiteraard het recht de voorwaarden te veranderen, maar als dit in ons nadeel werkt, mogen wij ook eenzijdig opzeggen (ik weet niet zeker of dit in de praktijk ook zo werkt, maar het lijkt me iig heel logisch O-) ). Op dit forum las ik van iemand die overstapte van Planet naar Cistron (BBNed) en dat duurde 9(!) werkdagen, het KAN dus wel! De praktijk wijst uit dat je meestal een maand zonder zit (zie ook het TweakDSL draadje alhier).

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


Verwijderd

Dr.DNA schreef op 23 januari 2004 @ 10:42:
[...]


Nope, bij planet wordt het abo iedere keer weer met een jaar verlengd.

Ik probeer er nu af te komen, maar heb nu al voor de 2e keer een opzeggingsbrief gestuurd omdat de eerste geweigerd werd. :?
Ik heb even op de planet site gekeken en kon alleen het volgende vinden:
Elk ADSL-abonnement wordt aangegaan voor de duur van minimaal 12 maanden.
En verder niks over een automatische verlenging van een jaar.

  • thestiffmeister
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 01-02 22:46
/Quote
Op een ander forum is er een discussie gaande met een Planet medewerker, die zei niets te weten van de plannen van KPN om harde limieten te gaan hanteren, als dit zo was (zei hij), dan had Planet hier allang van op de hoogte geweest (die Planet medewerker is overigens niet een simpel helpdesk medewerkertje... in de 'hoogste regionen' zit ie ook niet, maar het was wel duidelijk dat ie weet waarover hij praat). Hij vertelde dat de verbruikslimieten die nu in de FUP policy genoemd wordt, al geldt sinds 2001, maar pas nu op de site staat, zodat klanten weten waar ze aan toe zijn. Dus in principe is er niets verandert.
/Quote

Mister KillerBeeForEver, heb jij toevallig het linkje naar dat Forum. Ben toch wel een beetje benieuwd hierna. B)

Vind het wel een beetje vaag dat de mensen van Planet en XS4ALL hier niets van weten, zeggen of de klant hierover te informeren. Wel weer vaag dat die 2 sites het wel weer vemelden als een echte limiet. :?

Denk als ze dit gaan veranderen in de toekomt ze hier nog wel erg last van krijgen. Bovendien staan in de algemene voorwaarden dat er een FUP van toepassing is en geen limiet. Als ze die voorwaarden gaan veranderen naar zo'n limiet krijgt de klant te maken met een beperking van de dienst. Het gaat namelijk geld kosten als er "toevallig" overheen komt. Dit was bij aanschaf van het product niet voorzien en dus kan je daar op baseren.

Indien het veranderd wordt lijkt het me wel handig dat wij met zijn allen (lees: Degene die er problemen mee hebben) de consumentenbond c.q. rader gaan spammen met dit probleem. Dan komen waarschijnlijk de ware adders onder het gras zetten. "Ik wil helemaal geen adders onder het gras". ;(

Maar voor alsnog lijkt er nog niets aan de hand. Zelfs op die helpdesk zeiden ze er niets van. Maar goed, dan hebben we het over miepjes die niet in de hoogste regionen zitten. >:)

  • Smattie
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 07-09-2024
Kramers schreef op 22 januari 2004 @ 20:09:
[...]

Ik ben bang dat je hier de spijker mee op de kop slaat: "nog geluk" Het is de vraag wat andere adsl aanbieders hiermee gaan doen, blijven ze een FUP houden of gaan ze ook aan de datalimiet.
Het is dus de vraag of overstappen op een andere aanbieder soelaas gaat bieden of dat zij Planet gaan volgen.
Ook HCC net heeft het nog niet!!!

  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

thestiffmeister schreef op 23 januari 2004 @ 12:34:
Mister KillerBeeForEver, heb jij toevallig het linkje naar dat Forum. Ben toch wel een beetje benieuwd hierna. B)
It's miss KillerBeeForEver! ;)
Ik hoop alleen niet dat die medewerker hierdoor in de prob's komt met z'n baas, maar ja, een forum is nu eenmaal openbaar en toegankelijk voor iedereen, dus ik plaats 'm toch maar: http://www.adslforum.nl/topic.asp?TOPIC_ID=9102 (en dan voornamelijk de laatste 2 pagina's).

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


Verwijderd

Ik beb planet dus ook een email gestuurd na aanleiding van de 20gb kwestie :)
en kreeg de volgende antwoord


Geachte heer B

Hierbij ontvangt u het antwoord op de door u gestelde vraag.

Er is geen datalimiet bij uw abonnement. U hoeft zich nergens druk om te maken.
U kunt dit nakijken op de volgende site.

www.planet.nl/adsl

beetje raar, want als je er op kijkt staat er toch echt wat anders, maar ik ga in iedergeval niet op de 20gig limiet letten, als zij zeggen dat ik me geen zorgen hoef te maken

  • vozzie
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 20-01 00:07

vozzie

Zo beter?

Ik denk dat Planet niet de domste is en tegen iedereen nu zegt dat er geen datalimiet zal zijn. Zo zullen ze iedereen waarvan de contract binnenkort afloopt tevreden proberen te houde, zodat niemand nu al gaat opzeggen.
Maar over paar maanden voeren ze dan alsnog die datalimiet in dan.

Wat je wel kan doen is vragen of hun jou kunnen garanderen dat er dit jaar geen datalimiet ingevoerd zal worden, en of ze dat op zwart en wit willen zetten.

Dan sta je veel sterker in je schoenen straks.

  • MeNTaL_TO
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19-02 08:33

MeNTaL_TO

The future is not set

Verwijderd schreef op 24 januari 2004 @ 14:23:
Ik beb planet dus ook een email gestuurd na aanleiding van de 20gb kwestie :)
en kreeg de volgende antwoord


Geachte heer B

Hierbij ontvangt u het antwoord op de door u gestelde vraag.

Er is geen datalimiet bij uw abonnement. U hoeft zich nergens druk om te maken.
U kunt dit nakijken op de volgende site.

www.planet.nl/adsl

beetje raar, want als je er op kijkt staat er toch echt wat anders, maar ik ga in iedergeval niet op de 20gig limiet letten, als zij zeggen dat ik me geen zorgen hoef te maken
Als ik volgens die link doorklik naar de FUP (http://www.planet.nl/planet/show/id=725272/sc=50d118)
Zie ik dat er toch een limiet genoemd wordt, echter zonder kosten voor overschreiding.
Ach het is wel de manier om van je jaarcontract af te komen (al zullen ze die wel claimen ben ik bang)

Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja!... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! The Hornets of Hades have descended upon me


  • Aurelium
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 17-02 11:58
Ik kom net zeer toevallig via google in dit topic terecht en schrik me een ongeluk :o
Ik ben al vaker ongerust geweest over die stomme datalimits want al sinds het bestaan van het planet adsl standard (1024/320) abo is er een datalimit van 1 gig. Daar hebben ze gelukkig nooit wat mee gedaan. Maar ik vind het laf dat de economy en standard abo's moeten dokken bij overschreiding van het limiten de comfort en advanced abo's niet. Ik zit er nu op 9 februarie al bijna 3 gig over heen (bijna 13 gig gedownload dus) Dat zal me dus al 15 euro gaan kosten en we hebben nog 3 weken te gaan. Ik download normaal gesproken ongeveer 30-35 gig.
Weet iemand hoe serieus dit nou echt is want ik ben echt doodsbang om straks opeens een rekening van 100 tot 150 euro te krijgen :'(

  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Aurelium schreef op 09 februari 2004 @ 16:18:
Maar ik vind het laf dat de economy en standard abo's moeten dokken bij overschreiding van het limiten de comfort en advanced abo's niet.
Is wellicht een hele andere discussie, maar waarom vind je dit laf (of: oneerlijk)? Ik betaal voor mijn Comfort abo wel effies wat meer dan jou, dus vind ik ook dat ik wel wat meer mag verwachten voor dit bedrag. Ik vind het toch ook niet laf dat wij dezelfde upload snelheid hebben, terwijl ik toch echt wel wat meer betaal? :X

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • Aurelium
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 17-02 11:58
KillerBeeForEver schreef op 09 februari 2004 @ 16:36:
[...]


Is wellicht een hele andere discussie, maar waarom vind je dit laf (of: oneerlijk)? Ik betaal voor mijn Comfort abo wel effies wat meer dan jou, dus vind ik ook dat ik wel wat meer mag verwachten voor dit bedrag. Ik vind het toch ook niet laf dat wij dezelfde upload snelheid hebben, terwijl ik toch echt wel wat meer betaal? :X
Nou goed oneerlijk. Ben het er over eens dat jullie meer mogen downloaden want jullie betalen immers meer. Lijkt me zeer logisch. Maar als ik over de limit gaat kost mij dat meteen geld. En de hogere abo's krijgen alleen een waarschuwing.
Daar ben ik het niet mee eens :)
Dus volkomen terecht dat jullie datalimit hoger ligt, maar niet terecht dat wij meteen moeten dokken bij overschrijding van dat datalimit.

Heb net trouwens eff zitten kijken bij xs4all... 40 euro voor een lite abo :o ?? Wel fair use policy dan maarja, tis maar de vraag hoe lang die blijft.

  • Cannondale
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 14:13
Hierboven al even genoemd: FUP Planet

"Voor de ADSL Comfort en ADSL Advanced abonnementen hanteert Planet Internet een verbruiksgrens (fair use policy). Deze geeft aan hoeveel dataverkeer maximaal is toegestaan. Voor ADSL Comfort is dat 20 GB en voor ADSL Advanced 80 GB."

en dan: "Met de term dataverkeer wordt bij Planet Internet de hoeveelheid data bedoeld die u ontvangt (downstream) via uw internetverbinding."

Dus upload telt niet? Of kan ik nou niet lezen? Met die 320kbit upstream van m`n comfort-abo kan ik toch wel enkele tientallen GB`s per maand erdoor raggen. Twintig GB is nog steeds echt weinig imho, moeten we het dan maar gaan compenseren met de upstream? Want dan ga ik gewoon wat meer data versturen :P

"In the long run we are all dead" J.M. Keynes


  • Aurelium
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 17-02 11:58
Cannondale schreef op 10 februari 2004 @ 14:40:
Hierboven al even genoemd: FUP Planet

"Voor de ADSL Comfort en ADSL Advanced abonnementen hanteert Planet Internet een verbruiksgrens (fair use policy). Deze geeft aan hoeveel dataverkeer maximaal is toegestaan. Voor ADSL Comfort is dat 20 GB en voor ADSL Advanced 80 GB."

en dan: "Met de term dataverkeer wordt bij Planet Internet de hoeveelheid data bedoeld die u ontvangt (downstream) via uw internetverbinding."

Dus upload telt niet? Of kan ik nou niet lezen? Met die 320kbit upstream van m`n comfort-abo kan ik toch wel enkele tientallen GB`s per maand erdoor raggen. Twintig GB is nog steeds echt weinig imho, moeten we het dan maar gaan compenseren met de upstream? Want dan ga ik gewoon wat meer data versturen :P
Dat had ik ook al bedacht maarja wat heb je eraan :{
Als jij een manier weet om die upload te gebruiken om zelf bestanden binnen te krijgen ofzo ;)
Soort server die jou upload telkens onderbreekt ofzo en een programma die met behulp van die onderbrekingen/haperingen (die 1-en en 0-en voorstellen) data wegschrijft :P

  • Cannondale
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 14:13
Aurelium schreef op 10 februari 2004 @ 15:49:
[...]


Dat had ik ook al bedacht maarja wat heb je eraan :{
Als jij een manier weet om die upload te gebruiken om zelf bestanden binnen te krijgen ofzo ;)
Soort server die jou upload telkens onderbreekt ofzo en een programma die met behulp van die onderbrekingen/haperingen (die 1-en en 0-en voorstellen) data wegschrijft :P
Ghehe, ja je hebt er idd niet veel aan. Ik vind 20GB te weinig voor meer dan 50 euro per maand. Dus dan compenseren we het maar met nog `n GB of 15 tot 20 om zo aan de 40GB per maand te komen :P

"In the long run we are all dead" J.M. Keynes


  • Arie26
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 22-02 16:46
Is er al iemand die iets gehorod heeft van planet inverband te veel downloaden ??
want ik download zelf redelijk veel maar heb gelukkig nog niks gehoord.

Teteringen


  • G1itch
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 10:53
In februari zo'n 50 gig down en 40 up, niets over gehoord...

  • Wussie
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 30-01-2023
in 3 dagen 21 gig down ;x nix gehoord (1 1/2 ewek lateR)

  • Namu
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 27-01 20:45

Namu

Silver Wings Of Morning

deze maand zit ik op 110gig down, 40gig up... ook nog niets gehoord... maaru... dat datalimiet (want dat is het gewoon) gaat toch pas juli in?

Verwijderd

Namu schreef op 22 maart 2004 @ 21:55:
deze maand zit ik op 110gig down, 40gig up... ook nog niets gehoord... maaru... dat datalimiet (want dat is het gewoon) gaat toch pas juli in?
nov 2002, apr 2003, jul 2003, dec 2003, jan 2004, jul 2004...

ze blijven gewoon aan het westwooden omdat het veels te duur is om te meten, totdat we allemaal 8up/2down adsl met FUP hebben voor 25 euro :)

  • MeNTaL_TO
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19-02 08:33

MeNTaL_TO

The future is not set

Verwijderd schreef op 22 maart 2004 @ 21:58:
[...]

nov 2002, apr 2003, jul 2003, dec 2003, jan 2004, jul 2004...

ze blijven gewoon aan het westwooden omdat het veels te duur is om te meten, totdat we allemaal 8up/2down adsl met FUP hebben voor 25 euro :)
Het is volgens mij helemaal niet duur, KPN doet dit standaard al voor iedereen en volgens mij rekend KPN het gewoon door aan de ISP's (het verbruik per persoon), de administratie er achter voor Planet kan inderdaad wel erg oplopen, zeker als er ook nog een foutafhandeling bij zit.

Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja!... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! The Hornets of Hades have descended upon me


  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Namu schreef op 22 maart 2004 @ 21:55:
maaru... dat datalimiet (want dat is het gewoon) gaat toch pas juli in?
Heb jij een officieel bericht hierover gehoord dan? Tot nu toe niets meer dan geruchten... Ik heb al verschillende Planet 'mollen' op div. forums horen beweren dat zoiets als een datalimiet (voor Comfort en Advanced abo's) niet ter sprake is gekomen, eentje zei zelfs z'n schoen op te vreten ( :P ) als Planet inderdaad een harde limiet gaat hanteren op Comfort en Advanced abo's (met andere woorden: hij had dit dan allang moeten weten). Op dit moment is er een 'zachte' limiet, maar die is er al vanaf het begin, alleen hebben ze dit nu duidelijk op de site gezet, zodat klanten een richtlijn hebben.

Aangezien het per 1 mei mogelijk wordt om met je IP direct over te stappen naar een andere KPN ISP (die GEEN limiet heeft :*) ), lijkt het me een hele domme zet van Planet als zij inderdaad dit jaar nog een harde limiet gaan stellen voor alle abo's, maar zover zie ik het voorlopig echt nog niet komen....

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • MeNTaL_TO
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19-02 08:33

MeNTaL_TO

The future is not set

KillerBeeForEver schreef op 23 maart 2004 @ 11:13:
[...]


Heb jij een officieel bericht hierover gehoord dan? Tot nu toe niets meer dan geruchten... Ik heb al verschillende Planet 'mollen' op div. forums horen beweren dat zoiets als een datalimiet (voor Comfort en Advanced abo's) niet ter sprake is gekomen, eentje zei zelfs z'n schoen op te vreten ( :P ) als Planet inderdaad een harde limiet gaat hanteren op Comfort en Advanced abo's (met andere woorden: hij had dit dan allang moeten weten). Op dit moment is er een 'zachte' limiet, maar die is er al vanaf het begin, alleen hebben ze dit nu duidelijk op de site gezet, zodat klanten een richtlijn hebben.

Aangezien het per 1 mei mogelijk wordt om met je IP direct over te stappen naar een andere KPN ISP (die GEEN limiet heeft :*) ), lijkt het me een hele domme zet van Planet als zij inderdaad dit jaar nog een harde limiet gaan stellen voor alle abo's, maar zover zie ik het voorlopig echt nog niet komen....
En aangezien het KPN is die het bijhoudt is dit beschikbaar voor alle KPN isp's en ik denk dat als planet het bekend maakt, de andere dit ook zullen doen. Misschien dat een van de andere ISP's het niet ziet zitten en het voor de rest tegenhoudt.
Maar alles is er (technisch gezien) klaar voor.

Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja!... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! The Hornets of Hades have descended upon me


Verwijderd

Ik denk dat het hele gedoe over de planet FUP overtrokken is. Ik heb nu bijna een jaar ADSL comfort van planet, en heb sinds de ingang daarvan statistieken bijgehouden wat erin kwam en eruit ging (zelf gebouwd dus feilloos werkend).
En hier zijn de statistieken (alles in Gigabytes natuurlijk)
Gemiddeld over een jaar, upload pm: 23, download pm: 35
En hierin zitten uitschietters van tot wel 50gb pm download tussen. En nog nooit heb ik ook meer een enkele opmerking van planet hierover gekregen....

Dat hele FUP gedoe is een stok achter de deur mochten dingen de spuigaten uitlopen. Er staat ook expliciet bij dat het geen limiet is, maar als het gebruik écht leidt tot hinder bij anderen dat ze dan maatregelen kunnen nemen. Maar de infrastructuur bij planet zit wel snor dus het lijkt me sterk dat ze iemand zomaar zouden afsluiten. Die 2% van comfort gebruikers die dat wel doen, ik kan me zo voorstellen dat dat mensen zijn te beroerd om advanced te nemen maar toch doodleuk 100+GB pm trekken en dat consequent blijven doen...tjsa...dan vraag je er ook om vind ik.

  • We Are Borg
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 15:39

We Are Borg

Moderator Wonen & Mobiliteit / General Chat
G1itch schreef op 22 maart 2004 @ 10:34:
In februari zo'n 50 gig down en 40 up, niets over gehoord...
Dat is mooi. Volgens het bekende linkje op planet KAN je een datalimiet hebben van 20Gb bij een basic abo. Vroeg me af wat het nu precies inhoud: wel fair user policy of echt hard 20Gb en niks meer.

Ik denk dat ik ook eens ga mailen waarom er 2 keer andere dingen staan. Ene keer FUP, andere keer 20Gb

  • HyperDevil
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 15-12-2025
Ik zit al 3 jaar bij planet (nooit echte grote problemen gehad) en ik download zeker 150 GB per maand...
Nooit wat van gehoord :)

Verwijderd

150gig p/m??? tsss....aso! ;)

  • We Are Borg
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 15:39

We Are Borg

Moderator Wonen & Mobiliteit / General Chat
HyperDevil schreef op 23 maart 2004 @ 13:05:
Ik zit al 3 jaar bij planet (nooit echte grote problemen gehad) en ik download zeker 150 GB per maand...
Nooit wat van gehoord :)
Serieus :X? 150Gb is namelijk erg veel en zelfs bij xs4all hebben ze een datalimiet van 150Gb bij de duurste abo vorm

  • HyperDevil
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 15-12-2025
Geen probleem nooit een brief gehad, ik heb ze zelfs een keer gebeld om te vragen of ik een datalimiet had.
En het antwoord was altijd: nee hoor er zit geen datalimiet op omdat u een FUP hebt.. :o :+

  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

MeNTaL_TO schreef op 23 maart 2004 @ 12:17:
[...]

En aangezien het KPN is die het bijhoudt is dit beschikbaar voor alle KPN isp's en ik denk dat als planet het bekend maakt, de andere dit ook zullen doen. Misschien dat een van de andere ISP's het niet ziet zitten en het voor de rest tegenhoudt.
Maar alles is er (technisch gezien) klaar voor.
Nogmaals: heb jij hiervan een officieel bericht gehoord van Planet? Ik hoor en lees niets anders dan geruchten en Planet mollen (betrouwbaar!) die deze weer tegenspreken. Als je iets officieels weet of hebt, graag een link naar de bron please ;) .

Enne... als KPN dan alles zo goed bijhoud, waarom kan ik dan nog niet eens fatsoenlijk ergens (op KPN site of Planet site) mijn data verbruik zien? Als ze er zo technisch 'klaar voor zijn', dan had dit toch -neem ik aan- ook wel al verholpen geweest.

[ Voor 17% gewijzigd door KillerBee op 23-03-2004 13:48 ]

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • Sluuut
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20-02 12:59
* Sluuut wou ff reageren :+
Aan de andere kant; zij bieden mij een product (ADSL) en als ik dat maximaal wil gebruiken (= downloaden) moet dat geen punt zijn. Porsche gaat toch ook niet zitten zeiken als jij altijd 280km/h plankt???
Wat nou als jij een kluisje huurt, bij het station. En je bent daar in de buurt met je auto, die parkeer je daar maar ff. Denk je dat dat in 1 kluisje past? Worden alle andere kluisjes daar niet een beetje mee opgefokt?

Wat ik hiermee bedoel te zeggen is dat die vergelijking die jij trekt echt nergens op slaat :P Kopen en huren zijn namelijk 2 nogal verschillende dingen.
Dat ik tegenwoordig meer heb is omdat ik een server draai en dat die ten dienste staat voor andere personen. (nee niet zeuren om access ).
Wat is hiervan de meerwaarde aan dit topic??
Dus ga mij eens uitleggen wat een adsler in hemelsnaam met 200GB aan moet
Wat dacht je van iemand die thuis werkt over VPN, dat kan al gauw 50gb per maand trekken als je de juiste database programma's gerbuikt.
Of, het downloaden van ongecomprimeerde videobestanden waar je aan moet werken voor school met een groep mensen.
Zo zijn er nog wel een paar tientallen voorbeelden te verzinnen.
Tevens was het zo bij Planet dat ze stappen zouden ondernemen wanneer je boven de 60gB zou komen. Deze plannen ijn schijnbaar nooit uitgevoerd want ik heb er nooit wat van gehoord.. De ene maand zit ik op 20gb, de andere maand op 100.. Hangt er maar net vanaf hoeveel leuk nieuw spul uitkomt
Klopt, echter was dit in het verleden zo en bij het geimddelde moet je er dan boven zitten. Of dat nu nog zo is met de huidige snelheden durf ik niet te zeggen, bovendien heb ik geen contact meer zo met die insider ;)
aan de lopende band downloaden van allerlei illegale zooi, waar gewoon auteursrechten mee worden ontdoken, laten we wel zijn, iemand die de FUP aan de lopende band overschrijdt is gewoonweg aan de lopende band bezig met p2p films en muziek te downloaden en te sharen
Waar haal jij deze wijsheid vandaan?? Ben jij god om dit te weten?
Comfort 2048-320 Kbit/s (€ 54,95 p/mnd). Geen downloadlimiet, maar F.U.P. met grens van 20 GB (daarboven € 0,005 per 1 MB)!
Dat is 5euro per 1gb, en dus voor een DVDr 4gb = 20 euro.. Dan kan je em nog beter in de winkel kopen?
Nu is het toch zo dat als ik een ADSL-abbo neem toch naar de specificaties kijk van het product. Dit is toch bij elke aankoop het geval.
Precies, je koopt toch ook geen breedbeeld telivisie die later de breedbeeldbalken weg laat vallen zodat het weer 4:3 word?!
* Sluuut ziet dit als een product wat geleverd word en ineens minder word dan voorheen. Daarvoor heb je het niet aangeschaft!!
Het is dus de vraag of overstappen op een andere aanbieder soelaas gaat bieden of dat zij Planet gaan volgen.
Ik denk dat álle prodivers die via KPN lopen dit binnenkort aan hun klanten moeten gaan vertellen. BBNet of BabyXL, of desnoods (terug)gaan naar kabel zou dan uitkomst bieden. Dan maar 2 maanden zonder internet. Ik zit niet te wachten op een plotselinge verrassing van een rekening van 500 euro als er een ddos virus binnenkomt en gerust een paar weken microsoft gaat dossen. Of als er iemand inhacked op m'n wireless access point .. Of je let zelf niet op. Zulke dingen kunnen gewoon gebeuren. Als ze nou het gemiddelde van een maand nemen en dat over een jaar tijd dan zou ik het wel oke vinden.
...IP direct over te stappen...
Vreemd, ik dacht dat elke ADSL prodiver zijn eigen Ip-range ter ebshcikking had.

Jammer dat het niet mogelijk is om per 50 huizen 2 computer nerds 1gbit te laten nemen en dat in een lekker UTP netwerk onder de grond weg te leggen.
Allemaal FTP's open of op een manier waarop jij het zelf wilt, ongelimiteerd downloaden(leechen) misschien een max. van 10mbit up/down instellen om het netwerk stabiel te houden... Maar helaas, dit zit er niet echt in :P

Ik denk dat ik zelf ook zo rond de 100 ~ 150 gb per maand zit.. Is het mogelijk om in een speedoutch modem te zien hoeveel het daadwerkelijk is?

57696520646974206c65657374206973206e657264


  • KatirZan
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 06-02 15:25

KatirZan

Wandelende orgaanzak

ik heb een datalimiet van 20~30 gb per maand, dit werk ik er makkelijk in een week doorheen, afgelopen maand "maar" 60gb binnen gehaald, wegens backups (niet downloaden)

Hier wordt totaal niet moeilijk over gedaan :)

Wabbawabbawabbawabba


Verwijderd

waarom overstappen ik heb ook ADSL Comfort - en alsik het goed berekend heb vliegt er bijna 600gbit (75gb) verkeer over mijn lijn. :P Das et hoogste zeg gemiddeld 40gb ofzo. Nog nooit klachten of extra rekeningen gehad.

  • Aurelium
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 17-02 11:58
Ik heb voor februarie nog niks gehoord.... zat toen op zo'n 15 Gb terwijl 10 max is bij mijn lite abo. Voor Maart zit ik nu al weer op 38 GB :{
Majah dat komt omdat ik de nieuwsgroepen enzo een beetje aan het ontdekken ben O-)

  • Cardinal
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 13:41
Ik denk dat ik zelf ook zo rond de 100 ~ 150 gb per maand zit.. Is het mogelijk om in een speedoutch modem te zien hoeveel het daadwerkelijk is?
Nee, maar je kan wel het programma DU meter nemen, hiermee kan je de dataverkeer meten. maar ik denk niet dat je aan de 100 tot 150 GB aan dataverkeer zit, dan moet je wel belachelijk veel doenloaden. Mijn verbinding zit vaak al helemaal dicht en ik haal de 80 tot 100 GB in de maand.

Heb trouwens van een bron bij Planet Technologies vernomen dat voorlopig het controleren van de datalimieten niet op de agenda staan.
Comfort 2048-320 Kbit/s (€ 54,95 p/mnd). Geen downloadlimiet, maar F.U.P. met grens van 20 GB (daarboven € 0,005 per 1 MB)!
Ik heb zelf Comfort en nog nooit een rekening gezien, al meer dan twee jaar niet en zit maandelijks makkelijk er ver boven, gemiddeld namelijk 60 GB per maand.

  • Dekaasboer
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 10:44
De fup houdt eigenlijk in dat ze jouw mogen verplichten een andere aboo te nemen als je er 24/7 een webserver op draait die dag en nacht de max up en down snelheid haalt.

Want dan moet je een soort profi buisness abo nemen.

Maar aangezien wij dat toch niet hebben en niet doen. is dat geen probleem.

En mensen die wel een server draaien hebben ook geen problemen met planet dus dit boeit helemaal niks!

http://axrotterdam.blogspot.nl


  • MeNTaL_TO
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19-02 08:33

MeNTaL_TO

The future is not set

KillerBeeForEver schreef op 23 maart 2004 @ 13:45:
[...]


Nogmaals: heb jij hiervan een officieel bericht gehoord van Planet? Ik hoor en lees niets anders dan geruchten en Planet mollen (betrouwbaar!) die deze weer tegenspreken. Als je iets officieels weet of hebt, graag een link naar de bron please ;) .

Enne... als KPN dan alles zo goed bijhoud, waarom kan ik dan nog niet eens fatsoenlijk ergens (op KPN site of Planet site) mijn data verbruik zien? Als ze er zo technisch 'klaar voor zijn', dan had dit toch -neem ik aan- ook wel al verholpen geweest.
Ja een vriend van me werkt bij de KPN helpdesk en die kan die gegevens gewoon opvragen. Het bijhouden is wat anders dan het voor de klant zichtbaar maken. Ik neem aan dat Planet moet gaan betalen om die gegevens van KPN te kunnen gebruiken.

Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja!... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! The Hornets of Hades have descended upon me


  • Arie26
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 22-02 16:46
cardinal808 schreef op 24 maart 2004 @ 11:19:
[...]

Nee, maar je kan wel het programma DU meter nemen, hiermee kan je de dataverkeer meten. maar ik denk niet dat je aan de 100 tot 150 GB aan dataverkeer zit, dan moet je wel belachelijk veel doenloaden. Mijn verbinding zit vaak al helemaal dicht en ik haal de 80 tot 100 GB in de maand.
Ik gebruik het programma DU-meter ook en ik zit gemiddeld ruim boven de 250 Gb per maand.

Ik zit nu op de 235 Gb in maart en het is pas de 24 maart en ik ben een weekje naar center parcs geweest en toen heeft ie niet aan gestaan.

En gelukkig heb ik nog steeds niks gehoord en ik heb een comfort abbo bij planet.

Teteringen


Verwijderd

Arie26 schreef op 24 maart 2004 @ 13:58:
[...]


Ik gebruik het programma DU-meter ook en ik zit gemiddeld ruim boven de 250 Gb per maand.

Ik zit nu op de 235 Gb in maart en het is pas de 24 maart en ik ben een weekje naar center parcs geweest en toen heeft ie niet aan gestaan.

En gelukkig heb ik nog steeds niks gehoord en ik heb een comfort abbo bij planet.
wat vind je nou zelf van je verbruik dan?

  • We Are Borg
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 15:39

We Are Borg

Moderator Wonen & Mobiliteit / General Chat
Arie26 schreef op 24 maart 2004 @ 13:58:
[...]


Ik gebruik het programma DU-meter ook en ik zit gemiddeld ruim boven de 250 Gb per maand.

Ik zit nu op de 235 Gb in maart en het is pas de 24 maart en ik ben een weekje naar center parcs geweest en toen heeft ie niet aan gestaan.

En gelukkig heb ik nog steeds niks gehoord en ik heb een comfort abbo bij planet.
Kijk, en dit soort gebruikers mogen ze van mij graag een rekening na sturen. Niet lullig bedoelt tegenover jou, maar dit is gewoon overmatig gebruik van een ADSL lijn waardoor de kleine gebruikers zich soms wel zorgen maken. Kom jij daar aan met je dik 250Gb per maand.

  • Arie26
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 22-02 16:46
Verwijderd schreef op 24 maart 2004 @ 13:59:
[...]
wat vind je nou zelf van je verbruik dan?
Veel te veel, maar er staan gewoon veel te veel leuke DVD's op die ik nog nie heb en dan krijg je dit >:)
We Are Borg schreef op 24 maart 2004 @ 14:07:
[...]

Kijk, en dit soort gebruikers mogen ze van mij graag een rekening na sturen. Niet lullig bedoelt tegenover jou, maar dit is gewoon overmatig gebruik van een ADSL lijn waardoor de kleine gebruikers zich soms wel zorgen maken. Kom jij daar aan met je dik 250Gb per maand.
Het is zo langzaam aan gegroeit en eigenlijk ben ik al lang van plan te gaan minderen maar het komt er maar nie van.

En ik denk dat er toch voldoende mensen zijn die dit ook halen hoor, althans in mjin vrienden/kennisen kring wel.
WuSSiE schreef op 22 maart 2004 @ 17:30:
in 3 dagen 21 gig down ;x nix gehoord (1 1/2 ewek lateR)
en Wusiie komt op deze manier ook an de 210Gb zo zie je maar weer dat er meerdere zijn :)

[ Voor 21% gewijzigd door Arie26 op 24-03-2004 14:44 . Reden: opmerking erbij ]

Teteringen


  • Arie26
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 22-02 16:46
**foutje** :+

[ Voor 98% gewijzigd door Arie26 op 24-03-2004 14:43 ]

Teteringen


Verwijderd

zo lang ik niet kan controleren hoeveel ik per maand gebruik, maar ik me niet zo'n zorgen over die "limiet"

  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

MeNTaL_TO schreef op 24 maart 2004 @ 13:53:
[...]

Ja een vriend van me werkt bij de KPN helpdesk en die kan die gegevens gewoon opvragen. Het bijhouden is wat anders dan het voor de klant zichtbaar maken. Ik neem aan dat Planet moet gaan betalen om die gegevens van KPN te kunnen gebruiken.
Aha, oke, duidelijk, dan is het dus eigenlijk wel beetje aso van Planet om de lite abo's een harde datalimiet te geven terwijl de klanten niet eens hun verbruik in de gaten kunnen houden op de Planet site, beetje erg vreemd wel...

Jammer genoeg dus niemand hier die evt. licht kan werpen op het 'gerucht' over wat Planet komende zomer voor veranderingen gaat invoeren? Sommigen praten over de maand juni alsof Planet die maand een gemene baby gaat werpen :+ .

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • Aurelium
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 17-02 11:58
KillerBeeForEver schreef op 24 maart 2004 @ 14:52:
[...]


Aha, oke, duidelijk, dan is het dus eigenlijk wel beetje aso van Planet om de lite abo's een harde datalimiet te geven terwijl de klanten niet eens hun verbruik in de gaten kunnen houden op de Planet site, beetje erg vreemd wel...

Jammer genoeg dus niemand hier die evt. licht kan werpen op het 'gerucht' over wat Planet komende zomer voor veranderingen gaat invoeren? Sommigen praten over de maand juni alsof Planet die maand een gemene baby gaat werpen :+ .
Je bedoelt dat ik voor maand juni ineens een rekening krijg van 200 euro?

  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Indirect bedoel ik dat ja, sommigen hier weten al zo zeker dat Planet in juni een harde limiet gaat hanteren, dus als jij heel wat meer dan die 20Gb verbruikt, zul je een fikse rekening tegemoet mogen zien.
Waar ik dus al enkele reacties om vraag: waarom denkt men toch dat Planet dit in juni zal doen? Ik heb niets officieels gelezen of gehoord, Planet mollen spreken het zelfs tegen... Ik bedoel, komt deze maand dan zomaar uit de lucht vallen ofzo? Kan iemand hier eindelijk eens iets concreets over zeggen?

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • Arie26
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 22-02 16:46
als je zo dit topic een beetje leest lijkt mijn het een beetje uit de lucht gegrepen dat ze straks in eens een keiharde limiet gaan stellen hoor.

En als ze het toch doen verwacht ik niet dat je spontaan een rekening op je deur mat krijgt á 200 euro, maar eerste een waarschuwing dat je je download gebruik moet aanpassen ofzo.

ach ja, we wachten maar af ;)

Teteringen


  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Tuurlijk hoop ik dit ook absoluut niet, maar mijn nieuwsgierigheid is door meerdere reacties wel gewekt (jammer dat nou juist die niet -meer- reageren... :O ).
Voor de lite abo's geldt al een harde limiet, elke Gb dat je hier boven zit, betaal je € 5,-- p/Gb. Als ik sommigen moet geloven, gebeurt dit dus in juni ook met de Comfort en Advanced abo's :? .

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


Verwijderd

KillerBeeForEver schreef op 25 maart 2004 @ 15:36:
Tuurlijk hoop ik dit ook absoluut niet, maar mijn nieuwsgierigheid is door meerdere reacties wel gewekt (jammer dat nou juist die niet -meer- reageren... :O ).
Voor de lite abo's geldt al een harde limiet, elke Gb dat je hier boven zit, betaal je € 5,-- p/Gb. Als ik sommigen moet geloven, gebeurt dit dus in juni ook met de Comfort en Advanced abo's :? .
tuurlijk niet, KPN is juist van plan abo's weg te kapen bij BBNed. Om dan de KPN abo's aan restricties te gaan stellen qua dataverkeer zou dan wel een hele domme zet zijn. Dus ga er maar rustig vanuit dat dit niet zal gebeuren.

Verwijderd

So far zit ik tegen de 150gig per maand aan (soms zelfs erover), en nog nooit bericht gehad van planet, maar als de dus in juni idd zoiets in zou gaan heb ik een probleem. :P Ik ga er iig zolang ik van planet niets gehoord heb niet vanuit dat dit gaat gebeuren omdat je niet zomaar eenzijdig de contractvoorwaarde kunnen wijzigen. Het kan hooguit bij de volgende verlenging ingevormd worden lijkt me.... maar dat vind ik dus duidelijk niet ok, en het probleem is dat me ouders nogal gehecht zijn aan hun email adressen, die dus veranderd zouden worden als je naar BBnet gaat...

  • Aurelium
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 17-02 11:58
noujah, zolang ze me maar eerst even waarschuwen voordat ze ook echt geld gaan rekenen vind ik het best. Kan ik tenminste optijd mijn abo opzeggen :P
gaan ze wel plotseling rekenen dan kan ik mijn spaarvarken alsvast gaan slachten ;(

  • EvilWhiteDragon
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 27-01 12:34
ik ben weg bij planet als ze er een hard limiet van maken , dan heb ik een goed argument tegen mn pa , de rekening zal ie niet liev vinden. En planet is zoiezo traag, ik haal 10% minder down als een vriend die ~50m verderop woont met xs4all

LinkedIn
BlackIntel


  • _Rayman_
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 29-08-2023

_Rayman_

Verwacht het onverwachte.

ThaKiller schreef op 26 maart 2004 @ 21:45:
ik ben weg bij planet als ze er een hard limiet van maken , dan heb ik een goed argument tegen mn pa , de rekening zal ie niet liev vinden. En planet is zoiezo traag, ik haal 10% minder down als een vriend die ~50m verderop woont met xs4all
Die 10% hoeft niet perse van de provider te wezen. Ook interne/externe bekabeling telt ook mee.

  • Mr.Vulcano
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21-02 23:23
De feiten:

ADSL Economy: €26,95 - 384/128kbit/s - DL 2 GB (€0,50 per 100MB extra*)

ADSL Standard: €34,90 - 1024/320kbit/s - DL 10 GB (€0,50 per 100MB extra*)

ADSL Comfort: €54,95 - 2048/320kbit/s - FUP 20 GB**

ADSL Advanced: €79,95 - 4096/640kbit/s - FUP 80 GB**

* Datalimiet (bij Planet hetzelfde als Downloadlimiet). Op dit moment is het niet mogelijk om je dataverkeer te controleren op de Planet site, daarom geldt er nog geen datalimiet. Indien de datalimiet actief wordt, zal de gebruiker de eerste twee maanden kosteloos over de datalimiet kunnen gaan. De volgende maanden zal pas de extra data in rekening worden gebracht.

** Fair Use Policy. Om voor de gebruiker enigzins duidelijk te maken hoeveel datavekeer in ieder geval fair is volgens de FUP, worden er twee indicaties gegeven. Deze indicatie is geen datalimiet, dus je kunt ook geen grens overschrijden. De provider heeft wel de mogelijkheid om een gebruiker op de vingers te tikken, indien bijvoorbeeld andere gebruikers op de wijkcentrale last hebben van jou excessief gebruik van je ADSL verbinding. Zover bekend heeft nog geen enkele gebruiker een waarschuwing gekregen, terwijl diverse gebruikers maanden achter elkaar meer dan 100 GB dataverkeer hebben veroorzaakt. (De mensen die meer dan 100GB downloaden die geilen volgens mij op het zoveel mogelijk downloaden, want het kan volgens mij niet allemaal nuttig en legaal materiaal zijn).
Verder is er geen enkele aanwijzing dat de FUP wordt omgezet in een DL. Dit zal Planet naar mijn mening ook niet doen, want dat is een geldige reden om je abo op te zeggen. En de meeste gebruikers die dan opzeggen, zeggen waarschijnlijk niet eens op vanwege de downloadlimiet.

Geen dank voor het scheppen van duidelijkheid :).

  • nero355
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-02 18:06

nero355

ph34r my [WCG] Cows :P

Mr.Vulcano schreef op 29 maart 2004 @ 16:08:
De feiten:

ADSL Economy: €26,95 - 384/128kbit/s - DL 2 GB (€0,50 per 100MB extra*)

ADSL Standard: €34,90 - 1024/320kbit/s - DL 10 GB (€0,50 per 100MB extra*)

ADSL Comfort: €54,95 - 2048/320kbit/s - FUP 20 GB**

ADSL Advanced: €79,95 - 4096/640kbit/s - FUP 80 GB**

* Datalimiet (bij Planet hetzelfde als Downloadlimiet). Op dit moment is het niet mogelijk om je dataverkeer te controleren op de Planet site, daarom geldt er nog geen datalimiet. Indien de datalimiet actief wordt, zal de gebruiker de eerste twee maanden kosteloos over de datalimiet kunnen gaan. De volgende maanden zal pas de extra data in rekening worden gebracht.

** Fair Use Policy. Om voor de gebruiker enigzins duidelijk te maken hoeveel datavekeer in ieder geval fair is volgens de FUP, worden er twee indicaties gegeven. Deze indicatie is geen datalimiet, dus je kunt ook geen grens overschrijden. De provider heeft wel de mogelijkheid om een gebruiker op de vingers te tikken, indien bijvoorbeeld andere gebruikers op de wijkcentrale last hebben van jou excessief gebruik van je ADSL verbinding. Zover bekend heeft nog geen enkele gebruiker een waarschuwing gekregen, terwijl diverse gebruikers maanden achter elkaar meer dan 100 GB dataverkeer hebben veroorzaakt. (De mensen die meer dan 100GB downloaden die geilen volgens mij op het zoveel mogelijk downloaden, want het kan volgens mij niet allemaal nuttig en legaal materiaal zijn).
Verder is er geen enkele aanwijzing dat de FUP wordt omgezet in een DL. Dit zal Planet naar mijn mening ook niet doen, want dat is een geldige reden om je abo op te zeggen. En de meeste gebruikers die dan opzeggen, zeggen waarschijnlijk niet eens op vanwege de downloadlimiet.

Geen dank voor het scheppen van duidelijkheid :).
Als je het zo stelt is dit echt een strak plan ja wat mij betreft maar hoe weet je zo zeker dat het zo zal zijn vraag ik me af dan :?

* nero355 heeft dit Topic niet gevolgd en heeft 2 Mbps / 320 kbps abbo van Planet ;)

|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||


  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Mr.Vulcano schreef op 29 maart 2004 @ 16:08:
De feiten:

...bladiebladiebla...

Geen dank voor het scheppen van duidelijkheid :).
Nee, dit was echt niemand nog bekend (zie openingspost) |:( :Z . Ook in de rest van dit draadje zijn de Algemene Voorwaarden weleens voorbij gekomen... maar euh, geen dank voor het scheppen van duidelijkheid hoor, graag gedaan! _/-\o_ ;)

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
ik denk dat ik zo'n 50 a 60 gig in de maand download, maar ik upload toch zeker wel 100 gig of meer

gelukkig heb ik ook nog nooit iets van planet gehoord, ik heb trouwens adsl comfort met een fair use policy

wel heb ik altijd DU meter draaien om het een beetje in de gaten te kunnen houden, voor echt goed downloaden ga ik toch liever naar een lan-party toe, dan haal je teminste mooie snelheden (10mb/s) :)

  • Cai
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 14:39

Cai

ThaKiller schreef op 26 maart 2004 @ 21:45:
ik ben weg bij planet als ze er een hard limiet van maken , dan heb ik een goed argument tegen mn pa , de rekening zal ie niet liev vinden. En planet is zoiezo traag, ik haal 10% minder down als een vriend die ~50m verderop woont met xs4all
|:( , waarom denk je dat ze traag zijn, omdat iedereen zich netjes aan de FUP houden waar planet coulant mee omspringt.

  • Xtremelead
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online

Xtremelead

powered by E-MU

Hoe zit het eigenlijk met nieuwsgroepverkeer? Valt dit ook onder de FUP?
Ik vraag me dit af omdat dit eigenlijk geen "internet-verkeer" is. Je haalt het immers rechtstreeks van de provider vandaan....Planet zal dus weinig/niets hoeven doorbelasten aan KPN, of heb ik het helemaal mis???
(wellicht is dit de reden dat sommige mensen geen bericht krijgen bij het extreem overschrijden???)

Jij bent degene die me opfokt!
JA JIJ!!!


Verwijderd

Xtremelead schreef op 29 maart 2004 @ 16:37:
Hoe zit het eigenlijk met nieuwsgroepverkeer? Valt dit ook onder de FUP?
Ik vraag me dit af omdat dit eigenlijk geen "internet-verkeer" is. Je haalt het immers rechtstreeks van de provider vandaan....Planet zal dus weinig/niets hoeven doorbelasten aan KPN, of heb ik het helemaal mis???
(wellicht is dit de reden dat sommige mensen geen bericht krijgen bij het extreem overschrijden???)
Dit valt ook onder het gewone dataverkeer. Ookal is dit goedkoper voor planet dan bijvoorbeeld dataverkeer uit amerika. Ik ga wel ervanuit dat je hun eigen server gebruikt :).

Daarnaast kost het onderhouden en feeden van de newsserver weer meer geld (ok op dit moment nog niet maar toch).

  • Glacier
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online
Aurelium schreef op 09 februari 2004 @ 18:10:
Heb net trouwens eff zitten kijken bij xs4all... 40 euro voor een lite abo :o ?? Wel fair use policy dan maarja, tis maar de vraag hoe lang die blijft.
Die is dus net ingevoerd voor Lite abbo's :)
Was voor de laatste snelheidsverhoging 5GB per maand, voor de eennalaatste verhoging 2GB per maand.
XS4ALL heeft een lager abbo dan Lite ingevoerd en die heeft nu een datalimiet :P

  • Mr.Vulcano
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21-02 23:23
KillerBeeForEver schreef op 29 maart 2004 @ 16:21:
[...]


Nee, dit was echt niemand nog bekend (zie openingspost) |:( :Z . Ook in de rest van dit draadje zijn de Algemene Voorwaarden weleens voorbij gekomen... maar euh, geen dank voor het scheppen van duidelijkheid hoor, graag gedaan! _/-\o_ ;)
Reageer dan niet. Ik kan zo diverse punten aanhalen die NIET in de voorwaarden/openingspost staan en die ik wel heb weergegeven. Maar goed begrijpend lezen blijft voor sommige personen blijkbaar lastig. NFI :9

  • MeNTaL_TO
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19-02 08:33

MeNTaL_TO

The future is not set

Cai schreef op 29 maart 2004 @ 16:30:
[...]


|:( , waarom denk je dat ze traag zijn, omdat iedereen zich netjes aan de FUP houden waar planet coulant mee omspringt.
En je denkt dat xs4all daar geen last van heeft?

Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja!... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! The Hornets of Hades have descended upon me


  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Mr.Vulcano schreef op 29 maart 2004 @ 22:33:
[...]

Reageer dan niet. Ik kan zo diverse punten aanhalen die NIET in de voorwaarden/openingspost staan en die ik wel heb weergegeven. Maar goed begrijpend lezen blijft voor sommige personen blijkbaar lastig. NFI :9
Duidelijk de woorden van iemand die zelf niet de moeite neemt om een topic door te nemen (en zich kennelijk dan maar op beledigende manier moet verdedigen, omdat ie eigenlijk wel weet dat ik gelijk heb... 8) :O ). Niet alleen de openingspost ging erover lieverd (hier stond inderdaad maar een stukje van wat jij aanhaalde uit de AV), verderop én in andere lopende draadjes over dit onderwerp wordt jouw stukje uit de AV ook al vlijtig enkele keren gebruikt. Niet jouw schuld als je dit niet weet, als je niet zoekt kun je het tenslotte ook niet weten (over begrijpen gesproken! :X ).

Enfin, back ontopic maar weer ;) .

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • Mr.Vulcano
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21-02 23:23
KillerBeeForEver schreef op 30 maart 2004 @ 09:39:
[...]


Duidelijk de woorden van iemand die zelf niet de moeite neemt om een topic door te nemen (en zich kennelijk dan maar op beledigende manier moet verdedigen, omdat ie eigenlijk wel weet dat ik gelijk heb... 8) :O ). Niet alleen de openingspost ging erover lieverd (hier stond inderdaad maar een stukje van wat jij aanhaalde uit de AV), verderop én in andere lopende draadjes over dit onderwerp wordt jouw stukje uit de AV ook al vlijtig enkele keren gebruikt. Niet jouw schuld als je dit niet weet, als je niet zoekt kun je het tenslotte ook niet weten (over begrijpen gesproken! :X ).
Omdat ik het toch niet kan laten, reageer ik nog een keer. 8)7
Ik heb wel degelijk het topic volledig doorgelezen (en dat doe ik inderdaad normaal niet 8)). En het volgende heb ik niet volledig in het topic terug kunnen vinden en staat ook niet volledig in de voorwaarden (oftewel deze info heb ik niet van de AV):

* Datalimiet (bij Planet hetzelfde als Downloadlimiet). Op dit moment is het niet mogelijk om je dataverkeer te controleren op de Planet site, daarom geldt er nog geen datalimiet. Indien de datalimiet actief wordt, zal de gebruiker de eerste twee maanden kosteloos over de datalimiet kunnen gaan. De volgende maanden zal pas de extra data in rekening worden gebracht.

Verder heb ik de FUP uitgelegd en hoe daar op dit moment bij Planet mee omgegaan wordt omdat ik van mening ben dat daar behoefte aan was.
Enfin, back ontopic maar weer ;) .
Inderdaad :+

  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Mr.Vulcano schreef op 30 maart 2004 @ 11:33:
[...]
(oftewel deze info heb ik niet van de AV):

* Datalimiet (bij Planet hetzelfde als Downloadlimiet). Op dit moment is het niet mogelijk om je dataverkeer te controleren op de Planet site, daarom geldt er nog geen datalimiet. Indien de datalimiet actief wordt, zal de gebruiker de eerste twee maanden kosteloos over de datalimiet kunnen gaan. De volgende maanden zal pas de extra data in rekening worden gebracht.
Dan hierbij mijn nederige excuses, alhoewel ik dit stukje zeker eerder ben tegengekomen (misschien via een geplaatste link oid en/of in een ander draadje), maar dit staat inderdaad niet in de AV, zoals ik eerst dacht. Ik denk overigens dat dit stukje slaat op de Lite abo's en niet op Comfort en Advanced, over deze twee laatste vormen is nog nix bekend en is (en blijft) vooralsnog een FUP. Maar als jij hierover iets meer weet dan ik, hoor ik het graag! ;)

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • Mr.Vulcano
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21-02 23:23
Bij deze even een update.
Alle abbonementen hebben vanaf vandaag een FUP. Dit kun je hier vinden.
De nieuwe FUP voorwaarden kun je hier vinden.

Dus er is vanaf vandaag ook geen zachte downloadlimiet meer.

  • We Are Borg
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 15:39

We Are Borg

Moderator Wonen & Mobiliteit / General Chat
Damn, lees je post verkeerd. My mistake, sorry :)

[ Voor 94% gewijzigd door We Are Borg op 10-05-2004 22:58 ]


  • bjck
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 03-01 20:09
Mr.Vulcano schreef op 10 mei 2004 @ 22:34:
Bij deze even een update.
Alle abbonementen hebben vanaf vandaag een FUP. Dit kun je hier vinden.
De nieuwe FUP voorwaarden kun je hier vinden.

Dus er is vanaf vandaag ook geen zachte downloadlimiet meer.
FUP is immers eigenlijk niets meer dan een grens waar je de waarde niet van weet totdat je er tegenaan loopt.

Een onderschrift moet altijd zinvol zijn.


  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Planet is niet gek, ik denk dat menig ISP medewerker wel deze en verwante fora leest en de afgelopen maanden een hoop onrust heeft waargenomen bij menig ADSL gebruiker. Planet wil duidelijk geen klanten kwijt en kiest m.i. dus eieren voor z'n geld (naast het feit dat ik denk dat de functie om dataverbruik te kunnen zien hiermee van de baan is, omdat het Planet teveel geld gaat kosten).

En idd, wat is nu eigenlijk 'redelijk' gebruik en wat verstaat Planet onder 'excessief' verbruik? Ik persoonlijk denk dat als je met Comfort onder de 100Gb blijft en met Advanced onder de 120Gb (ik noem maar wat, is meer m'n eigen 'richtlijn :P ) dat je dan 'safe' zit. Ik ben iig blij met deze beslissing, nu voel ik me niet gedwongen om over te stappen... tenzij Planet bij verbruik van 40Gb p/m al begint te zeiken... :(

[ Voor 15% gewijzigd door KillerBee op 11-05-2004 08:15 ]

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • Fakir
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 14:13
Dat is dus ook mijn probleem. Het loopt binnenkort af. En zij scheppen geen duidelijkheid. Straks zit ik er een jaar aan vast en gaan ze na een maand al lopen zeiken. :(

  • KillerBee
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online

KillerBee

This fragster is unstoppable!

Ik denk dat het er gewoon op neer komt dat er niets verandert. Heb je voorheen nooit een waarschuwing gehad (het is tenslotte altijd FUP geweest), krijg je die nu ook niet. Je weet zelf ongeveer wat je maandelijks verbruikt (met hier en daar misschien een uitschieter), daar moet je jezelf dan ook gemiddeld aan houden.

Mijn Systeem "Always listen to experts. They'll tell what can't be done and why. Then do it"


  • Aurelium
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 17-02 11:58
Thank you lord Jesus _O_

Hoef ik me daar ook geen zorgen meer over te maken :)
Lekker door downloaden >:)

  • dr snuggles
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Kleine kick:
Zijn er al mensen geweest die een waarschuwing hebben gehad met bijvoorbeeld het 1mbit abonnement voor teveel downloaden :?

  • Namu
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 27-01 20:45

Namu

Silver Wings Of Morning

nope. ik pomp nog vrolijk met 40gig+ per maand :P

  • dr snuggles
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Namu schreef op 31 augustus 2004 @ 14:16:
nope. ik pomp nog vrolijk met 40gig+ per maand :P
Heb je 1, 2 of 4 mbit?

  • nero355
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-02 18:06

nero355

ph34r my [WCG] Cows :P

* nero355 zag hierover zojuist vragen @ planet nieuwsgroepen en iedereen downloadt vrolijk door zonder waarschuwingen zo te zien :)

|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||


  • Sluuut
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20-02 12:59
Cai schreef op 29 maart 2004 @ 16:30:
[...]


|:( , waarom denk je dat ze traag zijn, omdat iedereen zich netjes aan de FUP houden waar planet coulant mee omspringt.
Wat is dat nouweer voor argument, xs4all en planet maken bijde gebruik van een kpn lijn.

Ik heb trouwens 2mbit en download zo'n 50 tot 100 per maand gok ik, nooit iets gehoord.

Krijg ik wel wat te horen? Da's alleen maar goed nieuws, want dan stap ik per direct op demon over die 8mbit leveren voor 10 euro meer.

57696520646974206c65657374206973206e657264


  • dr snuggles
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
nero355 schreef op 31 augustus 2004 @ 14:21:
* nero355 zag hierover zojuist vragen @ planet nieuwsgroepen en iedereen downloadt vrolijk door zonder waarschuwingen zo te zien :)
Zou planet het dataverbruik nog niet meten?
Dat stond een tijdje geleden op deze KPN site. Ik ben nu ook even de nieuwsgroepen aan het bekijken. In welke zit jij te kijken?
Krijg ik wel wat te horen? Da's alleen maar goed nieuws, want dan stap ik per direct op demon over die 8mbit leveren voor 10 euro meer.
offtopic:
Grapjas :+. Jij leest zeker nooit het Demon horror topic ;).

[ Voor 26% gewijzigd door dr snuggles op 31-08-2004 14:32 ]


  • slaay
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 22-02 16:44

slaay

Natuurbeleven.com

Ik zie dat KPN nu ook Extra aanbiedt! Met 80 GB als limiet.

Dich bis echt unne foëzen haas


  • Passievrucht
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 14:32

Passievrucht

swarma

nog steeds geen last gehad van mailtjes of dergelijke waarschuwingen heb in 30 dagen 1 x totale data verkeer van 160 GB gehaald (was inclusief download + upload) had dit vanuit me modem gelezen. Planet is wel toppiej

Steam id is passievrucht \\ Xbox Live GT: Meneer Passievrucht


  • nero355
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-02 18:06

nero355

ph34r my [WCG] Cows :P

wwillem schreef op 31 augustus 2004 @ 14:31:
Zou planet het dataverbruik nog niet meten?
Dat stond een tijdje geleden op deze KPN site. Ik ben nu ook even de nieuwsgroepen aan het bekijken. In welke zit jij te kijken?
planet.adsl :)
offtopic:
Grapjas :+. Jij leest zeker nooit het Demon horror topic ;).
Via BabyXL/Tiscali is toch alles OK ??

Brr....... eng *Is nog happier met Planet dan ooit vantevoren :+ *

[ Voor 7% gewijzigd door nero355 op 31-08-2004 14:57 ]

|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||

Pagina: 1 2 3 Laatste