Deze thread gaat toch over de accesoires voor bij je EOS of niet? Nou ik heb een verlanglijstje en die verandert nog wel eens. Ik heb hem nu aangepast en doe dus een update
Als jij het patserig vind, sorry dan denk ik; zo was het nou ook weer niet bedoeld. Ja al dat L-glas en die 2 bodies kost een stoot geld, maar gelukkig is het niet zonder reden, als ik er geen geld mee zou verdienen zou dat lijstje ook wat korter zijn en in plaats van L-glas wat meer Sigma bevatten.

Voor mij is lichtsterk ontzettend belangrijk, dan kan ik ofwel de Canon-lenzen pakken ofwel Sigma's, de L-serie is echter beter afgedicht (stof, vocht etc) en gezien ik in vieze, rokerige, vochtige ruimtes werk is dan L-glas toch prettiger.
Ik werk met name in de UWA-WA range en daarvoor zijn mijn huidige lenzen prima, mijn eerste uitbreiding zal een mid-range zoom worden denk ik en daarna zie ik wel even verder. Ik mis mijn 50mm nu al, maar gezien ik dan graag een 50/1.4 wil hebben en die ook weer 400 euro kost wacht ik nog even. De midrange zoom is daarnaast ook prettig als 'walkaround' lens en voor normaal gebruik, een 70-200 zou ik ook erg op prijs stellen, maar dan voor een ander fotografieproject en prive-gebruik. Die 35/1.4 is een superlichtgevoelige portretlens, gezien ik vaak niet de ruimte heb om veel afstand te nemen, die flitsers is ook simpel uit te leggen: De 550 wil ik gewoon op de body stoppen en de twee 420's gebruiken om door de 550 te laten aansturen als ik bepaalde foto's aan het maken ben.
Waarom mijn 10D verkopen? Hiervoor heb ik een aantal hele eenvoudige redenen:
1. Als ik hem nu verkoop heeft de koper nog een paar maanden garantie
2. Als ik hem nu verkoop dan kan ik waarschijnlijk nog net een betere prijs krijgen dan wanneer de 1D-II de markt op komt. En zo vlak voor de zomer denk ik dat ik ook net een betere prijs krijgen kan dan erna.
3. Ik
moet vanaf begin juni t/m eind augustus elke week een shoot doen. Als ik een sluiter moet laten vervangen, ben ik mijn cammie 2-3 weken kwijt: dat past niet in mijn schema.
4. Ik kan een goede deal maken voor een nieuwe cam, waardoor ik hoogstens 450 euro bij moet betalen voor een nieuwe 10D; een sluiter vervangen is ±370 euro heb ik begrepen. Dan heb ik voor minder dan 100 euro eigenlijk een jaar garantie gekocht en een fonkelnieuw toestel.
Ennuh posten dat je een ferrari wilt mag je van mij wel hoor, alleen er is geen autoforum hier.
Okyah:
In principe wil ik de gehele setup met als uitzondering de 1D-II, de 2e 420, de 70-200L-IS en de 35/1.4 voor het einde van het jaar hebben. Die 1D-II koop ik alleen als ik bepaalde bonussen behaal op mijn 'normale' werk of mijn fotografie een vogelvlucht neemt, anders vind ik ook niet dat ik hem naar mijzelf kan verantwoorden. Voor de andere dingen geld: ik moet het terug kunnen verdienen of de moeite waard vinden.

Ik hoop echt dat je 300D snel terugkomt, het is erg naar als je wel een cam koopt, maar hem niet kunt gebruiken omdat hij gelijk weer terug moet. Een verlenging van je garantie moet je sowieso krijgen vind ik, maar of ze je verder een tegemoetkoming doen... Dat is nog maar de vraag natuurlijk.
Tazman: de 50/1.8 MarkI is prettig, een stuk steviger dan de MarkII en ietwat betrouwbaarder heb ik begrepen. (Steviger binnenwerk bijvoorbeeld). Als ik zelf zou moeten kiezen tussen die 300/4 IS of de 400/5.6 zou ik toch voor de 300/4 kiezen denk ik, de IS geeft hierin overigens wel redelijk de doorslag. (Is het ISII?) Ik dacht te hebben onthouden dat je al een 1.4 extender hebt, dus die zou je nog kunnen gebruiken om op 420mm uit de komen bij f/5.6 (toch?). Maar zoals je begrijpt: ik ben niet zo thuis in de extenders
Azrael: Geven:? Ik ben geen kerk of andersoortige liefdadigheidsinstelling!

Net als alle anderen hier werk ik me het schompes om te kunnen kopen wat ik graag gebruiken wil, in mijn geval nu even met veel nadruk op fotoapparatuur, bij anderen op hun computer/auto/kleding/roepwat.
[
Voor 7% gewijzigd door
Floor-is op 21-04-2004 02:52
]