evaarties schreef op 07 October 2003 @ 00:39:
Hier nog een replay van de originele Generals:
Replay
Is een game van mij tegen een Inet speler... maar heb er een paar vraagtekens bij. Moet wel zeggen dat ik zelf weinig ervaring heb online.
- Zijn geld gaat in het begin onwijs hard en voor zover ik het kan zien hoort dat niet te kunnen (hij kan eigenlijk niet tegen z'n geld inbouwen terwijl ik ongeveer hetzelfde bouw).
- Is dit een cheat oid?
En zeer vroeg krijgt hij ook die shells... lijkt mij nog niet te moeten kunnen.
Kan dit allemaal? Of heb ik gewoon nog veel oefening nodig?
Ik ga hier ff lang en inhoudelijk op reageren
Je hebt gewoon wat oefening nodig. Hij speelde ook absoluut niet foutloos maar zijn globale strategie was een stuk beter.
Jij speelde in 1 opzicht beter; je gaf je geld uit. Helaas aan de verkeerde units. Bijvoorbeeld verloor je ~10 battlemasters aan 1 gegarrisonned huisje. Dat was compleet onnodig en had je hem ontweken had je waarschijnlijk de rechtsbovenhoek schoon kunnen vegen. Had je 1 flametank gestuurd dan was het huisje geen probleem geweest. Oftewel ga geen confrontaties aan waar je geen voordeel haalt. Probeer ook es wat meer sneaky aanvallen te doen, een vroege flametank via de zijkant had grote problemen voor je tegenstander opgeleverd (met de flamewall ability kan een flamer namelijk snel gebouwen vernietigen).
Je bouwde ook nog steeds Battlemasters nadat je een Propaganda Center had. Dit is volslagen nutteloos. Bouw Overlords en Nuke Cannons als je tegen China speelt, deze beide units mollen Battlemasters met gemak. Trouwens, je kunt sowieso beter Gatling-Tank&Tankhunters dan Gatling&Battlemasters bouwen. Battlemaster is een vrij nutteloze unit in Generals Classic.
Je bouwt ook teveel statische verdediging. Ik bouw NOOIT gatling towers als China. Je kunt namelijk goedkoper een Gatling Tank bouwen en daar heb je ook wat aan qua aanval. Een barracks+bunker is sowieso een beter alternatief bij je expansions. 2 Battlemasters/1 Overlord mollen kosteloos een Gatling Tower maar door een bunker met 2 TH's komen ze niet heen.
Ik was ook niet kapot van je idee om 4 dozers te bouwen die vervolgens lange tijd niets deden. Gebruik het waypoint(rallypoint) van je Command Centre om snel dozers te verspreiden.
Bij Tournament Tundra heb je overigens maar 1 oil. Het is niet echt de moeite daar 2 Red Guard + Capture Building voor te bouwen. Beter kon je doen wat hij deed, uitwaaieren en alle supplies in de hoeken pakken. Die oil kun je altijd nog pakken met Black Lotus. Overigens was je ook iets later met het bouwen van extra supply karren, vandaar dat zijn cashflow beter was in het begin.
Tot slot, je vraagt je af of hij een cheat gebruikt. Bij Generals Classic zijn maar 2 cheats mogelijk, de Map hack en de mismatch cheat. Met de maphack ziet een speler alles, ook wat verborgen is door fog of war. Met de mismatch cheat veroorzaakt een speler gelijkspel.
Je hoeft je geen zorgen te maken over andere cheats/hacks want die zijn er niet. Veel spelers stellen het daarbij op prijs niet direct voor cheater uitgemaakt te worden.
Elke keer als je verslagen wordt, bekijk dan eens rustig de replay en denk na over wat hij beter doet dan jou. Ik doe dat ook regelmatig en dat helpt gigantisch.
Great minds think in parallel gutters.