Wtf?!
Ik dacht gisteravond dat de buren (die eens per jaar een dagje komen kijken of hun huis er nog staat) thuis waren. Ik hoorde namelijk getik van een lichte hamer die tegen de muur aan sloeg, dacht ik. Na een kwartier kwam ik erachter dat dit m'n speakerset was.. de hele rechterkant geeft een stuk of 3 tikken om de 15 seconden. Zeer irritant en rijp voor de sloop. Het was een Creative Cambridge 4.1 setje.
Wat nu...
Nou heb ik een Hercules Fortissimo III, die 7.1 ondersteund. Echter zijn er geen of nauwelijks 7.1 boxen setjes die de kwalliteit van de best 5.1 kunnen halen. Tevens is mijn kamer niet zo ongelovelijk ruim, en heb ik dus ook liever de beste geluidskwalliteit dan 2 speakertjes meer.
Geld is niet echt een issue, maar ik wil er niet téveel voor uitgeven. Een maximum zal dus zo rond de 350 liggen. Dan blijven er in mijn ogen 3 stuks over:
code:
1
2
3
4
| Merk/Type x.x watt dB Prijs
Logitech Z-680 5.1 505 watt 114 dB 379
Creative MegaWorks THX 5.1 550 5.1 500 watt 99 dB 349
Creative Inspire 5.1 Digital 5700 5.1 89 watt ? 76 dB 309 |
Nou zijn mijn vragen...
- De Logitech set schijnt nogal veel bass te hebben. Nou vind ik het niet erg, maar de midden tonen en hoge tonen moeten er niet onder leiden. Zijn die tonen nog wel heel scherp...?
- De MegaWorks THX 5.1 550 is de opvolger van de THX 510, waarbij veel uitval was. Is de 550 set qua uitval wel oke?
- De Inspire 5.1 lijkt mij een apart geval, omdat hierbij een versterker zit. Is het zo dat het in principe dezelfde gare speakertjes als voorheen zijn, maar ze de versterker erbij hebben gedaan om het uiterste uit de speakerset te krijgen? Niet dat je een soort van, "téveel geupgrade" effect krijgt.