Alpha Innotec WP aardwarmte / 19230 WP Sunpower MAX 3 (32 / SMA - 18 / Enphase) 80 kWh BE batterij / vrijstaand huis gasloos / EV 40k per jaar
Welke generatie batterij heb jij?Get!em schreef op maandag 7 september 2026 @ 17:19:
[...]
Bij mij 1 cel die de hele stack beperkt in laden van 95% tot 100%.
De BMS1 rapporteert overigens soc 99-100%, maar afgaande op de cell voltage is het de onderste bundel (16:40-16:50u goed te zien) in onderstaand plaatje. Effectief is de soc dus eerder 90-92%. Ik mis dus gewoon 8-10% van de capaciteit van de hele stack hierdoor. En bovendien wordt de vermogen van de EMS erdoor geknepen.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Edit; gemeld bij Balans en ze komen er op terug.
Als disclaimer vooraf: ik doe geen statement dat dit de oorzaak/oplossing was.paQ schreef op zaterdag 5 september 2026 @ 22:50:
[...]
Het... kan ook niets uitmaken....
Ik denk ook dat we voorzichtig moeten zijn met de suggestie te wekken dat dat wel zo is.
Elke BMS is zijn eigen apparaat met zijn eigen regeling, meting en settings, en communiceren onderling met elkaar. (RS485)
De "master" is niet meer dan het aansluitpunt die de hele rotzooi als gemiddelde doorgeeft aan de Deye, en communiceert (CAN) hoeveel stroom hij wel of niet mag doorlaten richting de accu's.
Niet per BMS, maar gewoon in totaal. De verdeling van die stroom hangt af van je kabelinrichting, of busbars.
Het is duidelijk gerelateerd aan cel voltage, en waarbij er bijv 1 cel sneller dan bedoeld, zijn max van 3.65V bereikt waardoor hij in een protect modus gaat, wat zoveel betekent als dat die BMS geen stroom meer toelaat, maar ook niet balanceert.
Waarom en hoe dat effect heeft op de overgebleven BMS-en probeer ik nu al maanden te begrijpen, maar ben er nog niet helemaal uit.
Zoals al vaker gedeeld hier: nummer 4 lag altijd 15-20% achter op de rest.
Na wissel van master en de dipswitches zie ik een tegenovergestelde trend: inmiddels is 4 altijd de hoogste.
77-77-81-91%
Ik heb nog geen aanpassingen qua aandraaien en dergelijke gedaan. Komt als ik de busbar ga doen.
De tweede, die met zilver knopje op voorkant, maar zonder de dc switch op zijkant.
Ik heb zowel een ticket als ook al een antwoord (nee, niet alleen de auto reply ) dat ze er naar gaan kijken. Ik heb in afgelopen 14 dagen 4 dagen met dit gedrag nu gedocumenteerd.Dbm12 schreef op maandag 7 september 2026 @ 19:43:
[...]
@Get!em en @Ronald ,
Ik heb ze zojuist een mailtje gestuurd naar Balans met twee vragen. (mochten jullie het ticketnummer willen dat ik heb ontvangen hoor ik dat wel, dan kunnen jullie daarnaar verwijzen met jullie melding)
1. De afwijking in 1 Cel van 1 batterypack met bewijsstukken en observaties en wat ze hieraan kunnen doen gezien nu het BMS ook duidelijke afwijkingen geeft in capaciteit.
2. Het onverklaarbare gedrag dat zodra alle batterypacks op 100% komen er opeens een discharge is van 1200W zonder dat dit noodzakelijk is (ik exporteerde namelijk al mijn solarplus) en alleen maar mijn export verhoogd richting het net.[Afbeelding]
Ik hoor het wel wat ze zeggen.
En als t moet heb ik van het hele jaar alles in mijn VictoriaMetrics.
Mijn probleem met de 100% is wel net even anders: de bms2 en bms3 hebben in al die tijd nog nooit 100% gehaald, omdat de bms1 zogenaamd op 100% staat (feitelijk obv cell voltage op 88-92%) en de andere compleet uitzet als ze 95% bereiken.
[ Voor 10% gewijzigd door Get!em op 07-09-2026 21:33 ]
Denk jij dat dit een generiek issue, of beter gezegd, doet zich dit meer voor bij andere installaties?Get!em schreef op maandag 7 september 2026 @ 21:23:
[...]
Mijn probleem met de 100% is wel net even anders: de bms2 en bms3 hebben in al die tijd nog nooit 100% gehaald, omdat de bms1 zogenaamd op 100% staat (feitelijk obv cell voltage op 88-92%) en de andere compleet uitzet als ze 95% bereiken.
Diverse mensen hier hebben nog nooit de 100% gehaald, of max 1 accu van de stack.
Ik denk dat 99% van de mensen hier niet zo intensief er naar kijkt zoals jij dat doet, en begrijpt.
Alpha Innotec WP aardwarmte / 19230 WP Sunpower MAX 3 (32 / SMA - 18 / Enphase) 80 kWh BE batterij / vrijstaand huis gasloos / EV 40k per jaar
Dat is SOC...Source90 schreef op maandag 7 september 2026 @ 21:15:
[...]
Als disclaimer vooraf: ik doe geen statement dat dit de oorzaak/oplossing was.
Zoals al vaker gedeeld hier: nummer 4 lag altijd 15-20% achter op de rest.
Na wissel van master en de dipswitches zie ik een tegenovergestelde trend: inmiddels is 4 altijd de hoogste.
77-77-81-91%
Ik heb nog geen aanpassingen qua aandraaien en dergelijke gedaan. Komt als ik de busbar ga doen.
[Afbeelding]
en... zo te zien daisy chain?
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Ik was de eerste installatie waar ze officieel diagonaal gingen aansluiten, remember..
En ja, geen lilygo hier, ga enkel uit van de schermpjes.
Stopte hier geregeld met ontladen omdat de onderste onder de 13% SOC daalde terwijl de rest nog een hoop te leveren had.
Hopelijk loopt het los met de busbar binnenkort.
Het is niet perse een generiek issue. Wat ik vermoed is dat er een kwaliteitsissue is, zoals dat ook met de aansluiting interne busbar is random voorkomt , dat er ook aansluit issues zijn naar individuele cellen.blue eyes schreef op maandag 7 september 2026 @ 21:45:
[...]
Denk jij dat dit een generiek issue, of beter gezegd, doet zich dit meer voor bij andere installaties?
Diverse mensen hier hebben nog nooit de 100% gehaald, of max 1 accu van de stack.
Ik denk dat 99% van de mensen hier niet zo intensief er naar kijkt zoals jij dat doet, en begrijpt.
Het is ook lastig te zien als je de originele aansluiting van kabels hebt. Dan is het issue met bekabeling en externe aansluiting al snel de grotere. Bij diagonaal aansluiten komt dit al sneller aan t licht.
Ik heb busbars en de Lilygo, dus als de cellvoltage en bijbehorende soc heel netjes op 1% afwijking met elkaar meebeweegt, zie je vervolgens elke afwijking meteen. Maar dan heb je wel de Lilygo nodig.
Hieronder zie je heel duidelijk dat die ene cell de bms 1 doet stoppen en meteen bms 2 en 3 beïnvloed. Bms1 cell voltage is de onderste bundel lijntjes als bms1 soc op 100% staat. Dus dat klopt gewoon niet.
Het is ook steeds dezelfde cell.
/f/image/gIw3SwpfKoVUtD8ifgtzdD16.png?f=fotoalbum_large)
[ Voor 3% gewijzigd door Get!em op 07-09-2026 22:37 ]
Behalve dat die andere twee dan strak blijven steken op 99.00
[ Voor 55% gewijzigd door paQ op 07-09-2026 22:55 ]
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Alpha Innotec WP aardwarmte / 19230 WP Sunpower MAX 3 (32 / SMA - 18 / Enphase) 80 kWh BE batterij / vrijstaand huis gasloos / EV 40k per jaar
Dankjewel. De BE spullen worden bij mij in december geplaatst. Is het heel gek als ik de installateur vraag om direct zulke busbars te gebruiken, als ik ze aan hem geef?
Wij hebben batterijen van nominaal 48V (of 52V) systeem. Dat is opgebouwd uit 16 cellen van 3,2V nominaal (LFP), in serie, dus je ziet 16x 3,2V = 51,2 (daar komt de 52V vandaan) . Een lege batterij heeft een lager voltage, een volle batterij heeft een hoger voltage. Een batterij die actief geladen wordt heeft een nog hoger voltage, dan dezelfde batterij die 30 minuten met rust is gelaten. Bij 3.2V cellen is meestal 3,65V de cutoff voor 100%. De 0% zit meestal ergens boven de 2,5V. Maar het verloop tussen 10 en 90% is eigenlijk heel vlak omdat de eerste en de laatste 10% een flinke Voltage verschil hebben en daar tussen dus bijna niks. De SOC drift komt daar dus ook vandaan, het is gewoon niet exact te maken omdat de curve zo vlak loopt.blue eyes schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 06:07:
Heel apart idd - ik begrijp het niet, maar alleen kijkend naar de lijnen lijkt er gewoon een verband te zijn.
| State of Charge | 3.2V Cell | 12.8V Battery | 25.6V Battery | 51.2V Battery |
|---|---|---|---|---|
| 100% while charging | 3.65V | 14.6V | 29.2V | 58.4V |
| 100% rested | 3.40V | 13.6V | 27.2V | 54.4V |
| 90% | 3.35V | 13.4V | 26.8V | 53.6V |
| 80% | 3.32V | 13.3V | 26.6V | 53.1V |
| 70% | 3.30V | 13.2V | 26.4V | 52.8V |
| 60% | 3.27V | 13.1V | 26.2V | 52.3V |
| 50% | 3.26V | 13.0V | 26.1V | 52.2V |
| 40% | 3.25V | 13.0V | 26.0V | 52.0V |
| 30% | 3.22V | 12.9V | 25.8V | 51.5V |
| 20% | 3.20V | 12.8V | 25.6V | 51.2V |
| 10% | 3.00V | 12.0V | 24.0V | 48.0V |
| Technical cutoff zone | 2.50V | 10.0V | 20.0V | 40.0V |

In normale omstandigheden loopt deze curve voor elke cell gelijk. Wat je nu ziet is dat bij sommigen een enkele cell afwijkt en plotseling 3,65V aangeeft (tijdens laden), terwijl de rest nog (tijdens laden) op 3,4V zit. Die 3,65V is voor het BMS het signaal dat hij meteen moet stoppen. Hij gooit dus de laadpoort dicht. De andere cellen in de batterij worden daardoor ook niet meer geladen. Over alle cellen gezien is de batterij dus nog niet vol, maar die ene cel dicteert dat er niet meer geladen mag worden en vertelt dat het vol is. Dit kan onder andere komen doordat de cell een te grote aansluitweerstand heeft en dus hoger voltage nodig heeft om te laden.
Dan de andere batterijen: De Deye stuurt de laadstroom op de 3 batterijen packs af. Die stuurt potentieel 3x 80A laadstroom naar de batterijen. Na het stoppen van BMS1 moet de potentieel 80A die BMS1 daarmee naar binnenkreeg, moet dus verdeeld worden over de andere BMS-sen, totdat de Deye het signaal heeft verwerkt dat er minder stroom naar de BMS’sen moet. Die kortstondige extra laadstroom is voor de andere batterijen ook net een zetje teveel, waardoor ook die een sprongetje maken in voltage en daarmee SOC.
Qua potentiële oplossingen/problemen is het interessant om hoofdstuk 9 en 10 van deze pagina (maar eigenlijk de hele pagina) te lezen:
https://www.ufinebattery.com/blog/lifepo4-voltage-chart-guide-everything-you-need-to-know/
Nee, is niet gek, hebben meerdere gedaan. Zorg wel ook voor een extra kabel, want een busbar vereist 1 rode en 1 zwarte extra tov de standaard installatie. Vraag vooraf na welke lengte en dikte je nodig hebt (waarschijnlijk 50cm 50mm2 M8-M8).Refthoom schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 08:19:
[...]
Dankjewel. De BE spullen worden bij mij in december geplaatst. Is het heel gek als ik de installateur vraag om direct zulke busbars te gebruiken, als ik ze aan hem geef?
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Klopt, maar in mijn geval zie je dat de SOC van hele pack op 88-90% staat op moment dat de ene cell naar 3,65V springt. Hij zit dan nog op volle snelheid.paQ schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 08:45:
@Get!em bij soc 95 gaat er nog maar 30A naar je 3 accus samen. En bij 99 nog 10A.
Dat zijn nette waarden. Lijkt me prima.0xygen500 schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 08:57:
Zonder al teveel kaas van de materie gegeten te hebben, ben ik vrij van het hierboven genoemde probleem als mijn batterijen allemaal gewoon laden tot 99,9% toen de EMS 99-100% aangaf?
Nee, dat kan je niet stellen. Het voltage van de batterijpack en de onderliggende cellen zijn bepalend. De SOC is niet leidend. In mijn geval geven alle drie de batterijen 100% aan, maar is 1 batterijpack maximaal 55,XXX V. Terwijl de andere doorladen naar 56,XXX Maar omdat 1 cell de 3,65 V bereikt stopt die hele pack met chargen omdat hij denkt dat hij vol is.0xygen500 schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 08:57:
Zonder al teveel kaas van de materie gegeten te hebben, ben ik vrij van het hierboven genoemde probleem als mijn batterijen allemaal gewoon laden tot 99,9% toen de EMS 99-100% aangaf?
[ Voor 63% gewijzigd door Dbm12 op 08-09-2026 09:02 ]
Duurzaam Woonadvies Zaanstreek Onafhankelijk advies voor het verduurzamen van je woning
Waar zit mijn denkfout? Zijn toch dezelfde hoeveelheid kabels als tussen batterij modules onderling? Alleen extra kabel vanaf busbar naar Deye (70mm2)Get!em schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 08:38:
[...
Nee, is niet gek, hebben meerdere gedaan. Zorg wel ook voor een extra kabel, want een busbar vereist 1 rode en 1 zwarte extra tov de standaard installatie. Vraag vooraf na welke lengte en dikte je nodig hebt (waarschijnlijk 50cm 50mm2 M8-M8).
Balans Energie neemt geperste kabels mee, bij drie batterijen is dat 2x (ongeveer) 50cm rood én zwart, voor tussen de modules. Hiernaast nog één keer 150cm rood en zwart voor de master naar de Deye. (Bij nieuwe installaties zonder schakelaar).Sii schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 09:03:
[...]
Waar zit mijn denkfout? Zijn toch dezelfde hoeveelheid kabels als tussen batterij modules onderling? Alleen extra kabel vanaf busbar naar Deye (70mm2)
BE gaat niet ter plekke die 150cm kabels inkorten en nieuwe kabelschoenen persen. Ofwel, je hebt er één per kleur te weinig voor accu naar busbar.
De 150 kan dan van busbar naar Deye. Al wil je de kabel van busbar naar Deye eigenlijk zo kort mogelijk houden. Zou ook daar een kortere en eventueel dikker kwadraat gebruiken. Maar dat is lastig vooraf in te schatten qua lengte, afhankelijk waar de busbar komt.
[ Voor 8% gewijzigd door Source90 op 08-09-2026 09:13 ]
ah zo.Get!em schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 08:49:
[...]
Klopt, maar in mijn geval zie je dat de SOC van hele pack op 88-90% staat op moment dat de ene cell naar 3,65V springt. Hij zit dan nog op volle snelheid.
Mijn voorlopige theorie is (hoop althans) dat dat met een lagere doelspanning meer de tijd krijgt. Tegelijkertijd lijkt het er ook op dat het doorschieten van 1 enkele cel 'is ontstaan' in de afgelopen maanden.
Nu ca 325 cycles hier sinds 4 nov 2025.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
50mm2 M8Sii schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 09:11:
Ja zie het nu . Ze gebruiken voor de batterijen dicht bij elkaar nog een heel kort kabeltje. Goed dat ik het weet. Meteen maar even bestellen. Dank
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
734% rendement volgens de berekening van @paQ
Totaal 11,14 EUR
Enphase 7kWp / 48,2kWh
11,06tweakurk schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 10:18:
Resultaat van afgelopen zondag ziet er bij mij heel goed uit!
734% rendement volgens de berekening van @paQ
Totaal 11,14 EUR
+1.006% rendement
Uitstekend
wie bied meer?
Duurzaam Woonadvies Zaanstreek Onafhankelijk advies voor het verduurzamen van je woning
Misschien haal ik het er wel uit....
Ik heb 47% en toch (ook) 11,44 euro netto in de plus.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
En ook wel om standaard EB te verwerken (die je met salderen en vermindering EB terugkrijgt). Ik zou daar een optie van maken. De netbeheer post varieert denk ik per regio en je weet niet of iemand een zwaardere aansluiting dan 3x 25A heeft.paQ schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 10:47:
Het is echt ZO zinloos om dat FPR per dag te bekijken
Misschien haal ik het er wel uit....
Ik heb 47% en toch (ook) 11,44 euro netto in de plus.
PVoutput 2x Toshiba Daiseikai 8 3,5kW Atlantic Ex V3 200l coil. Gasloos 8-2016, 8620Wp, Panasonic J 7kW radiatoren, 48,2kWh BE manual
Dat werkt nu al zo als het goed is.Speedy-Andre schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 11:11:
[...]
En ook wel om standaard EB te verwerken (die je met salderen en vermindering EB terugkrijgt). Ik zou daar een optie van maken. De netbeheer post varieert denk ik per regio en je weet niet of iemand een zwaardere aansluiting dan 3x 25A heeft.
Let wel, die dagoverzichten zijn op zich nieuw. (in deze setup althans) De plugin verwerkt dus ook die gegevens.
Regionale verschillen zijn nihil, dus dat is gerommel in de marge.
En als mensen een duurdere aansluiting hebben, sja dat is dan maar zo
Ik ga niet voor elke netbeheerder uitvissen welk tarief in welk jaar enz.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Weet jij of de bestaande (50mm2/m8) BE schoenen/afdekkappen passen of dat er nieuwe besteld moeten worden. Nb aansluiting in de Deye zelf heeft waarschijnlijk geen kap nodig?
Netbeheerder post is inderdaad niet zo belangrijk, gezien heffingskorting en de minieme regionale verschillen.paQ schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 11:15:
[...]
Dat werkt nu al zo als het goed is.
Let wel, die dagoverzichten zijn op zich nieuw. (in deze setup althans) De plugin verwerkt dus ook die gegevens.
Regionale verschillen zijn nihil, dus dat is gerommel in de marge.
En als mensen een duurdere aansluiting hebben, sja dat is dan maar zo
Ik ga niet voor elke netbeheerder uitvissen welk tarief in welk jaar enz.
De saldering blijft dit jaar nog wel een lastige. Gezien ik nu een dikke 2000 in de plus sta, berekent jouw plugin dus geen tot weinig EB teruggave op geexporteerde kWh. Mijn prognose is dat ik saldeer naar 0, dus als ik over 2 maanden naar dezelfde dag kijk, zal het resultaat met jouw plugin aan, veel positiever zijn. Ik heb nu meermaals dagen dat jouw plugin een stuk negatiever is dan het gepresenteerde resultaat in het originele dashboard. En dat is ook logisch met huidige stand van zaken. Maar dat is dus wel even goed opletten iedere keer.
En omdat de handel van het EMS de import/export verhouding ook anders maakt dan vorig jaar zonder batterij, is een prognose ook niet zomaar te extrapoleren vanaf eerdere jaren. Dus mate van onzekerheid blijft.
[ Voor 8% gewijzigd door Get!em op 08-09-2026 11:36 ]
Hoe krijg je de data per BMS in HA?Get!em schreef op maandag 7 september 2026 @ 16:33:
@Dbm12 , zoals wel vaker, hier ongeveer hetzelfde. Ik wijt het eraan, dat de BMS1 in de parallel aangesloten situatie gewoon wat harder heeft moeten werken en dat dat effect nog steeds te zien is. BMS2 en 3 zijn mamelijk veel netter in het bovenste gedeelte.
BMS1 schiet van 90 naar 100 in seconden. Vervolgens een verschil in celspanning en IDLE. BMS2 en 3 springen daarna van 90 naar 94 in seconden op moment dat die vervolgens de rest van de stroom naar zich toegeduwd krijgen en gaan daarna ineens trager laden (400W max), en dat duurt dan totdat die ook 97-99% gaan aangeven en gaan dan ook in IDLE.
[Afbeelding]
@scoobs Cel 4 BMS1 is mintgroen, en Cel 12 BMS1 is de rode piek.
[Afbeelding]
Ik heb die WiFi logger aan de Deye hangen. Maar daarmee kan ik alleen het totaal zien, niet per accu.
ps. heb ook een LAN logger van de Deye, maar die werkt heel erg instabiel (raar maar waar).
Scientia Potentia Est
Xbox-Live GamerTag: H3llStorm666
19x Q.Cell G5 325wp op APsystems QS1
je bedoelt moerkappen?Sii schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 11:32:
[...]
Weet jij of de bestaande (50mm2/m8) BE schoenen/afdekkappen passen of dat er nieuwe besteld moeten worden. Nb aansluiting in de Deye zelf heeft waarschijnlijk geen kap nodig?
Die hebben geen "nut" (HA!) als het oog rondom uitsteekt.
Aan de accu's zitten grote POD kappen. Die kunnen er zo weer op.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
noted. eens kijken wat we kunnen aanpassen daarin.Get!em schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 11:33:
[...]
Netbeheerder post is inderdaad niet zo belangrijk, gezien heffingskorting en de minieme regionale verschillen.
De saldering blijft dit jaar nog wel een lastige. Gezien ik nu een dikke 2000 in de plus sta, berekent jouw plugin dus geen tot weinig EB teruggave op geexporteerde kWh. Mijn prognose is dat ik saldeer naar 0, dus als ik over 2 maanden naar dezelfde dag kijk, zal het resultaat met jouw plugin aan, veel positiever zijn. Ik heb nu meermaals dagen dat jouw plugin een stuk negatiever is dan het gepresenteerde resultaat in het originele dashboard. En dat is ook logisch met huidige stand van zaken. Maar dat is dus wel even goed opletten iedere keer.
En omdat de handel van het EMS de import/export verhouding ook anders maakt dan vorig jaar zonder batterij, is een prognose ook niet zomaar te extrapoleren vanaf eerdere jaren. Dus mate van onzekerheid blijft.
Deze opzet van dag, week, maand jaar is ook een lelijke om injecties op toe te passen eigenlijk.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Dit (te hete componenten) blijft wel een dingetje volgensmij waar BE toch wat aan moet gaan doen.Get!em schreef op zondag 6 september 2026 @ 21:21:
[...]
Plastic geur (en dus door xsense waargenomen rook) waarschijnlijk?
Xsense schakel je trouwens af via de app door de melder daar te selecteren en dan alarm uit te zetten. Kan eventueel ook via HA : https://github.com/Jarnsen/ha-xsense-component_test
Bekabeling en aansluitingen zijn niet de plekken om kosten te sparen gezien het brandgevaar dat daar uit ontstaat.
Ook het daisychain aansluitgen van de accu's en maar een 50mm² gebruiken is tricky.
Een busbar gebruiken kost bijna niets extra en is véél veiliger (incl bijbehorende zekeringen).
En ipv 50mm² bijv. 2x 50mm² of, zoals Deye voorschijft voor 12kW, 120mm² gebruiken kost ook niet zo heel veel extra. En minimaliseert de kans op brand aanzienlijk (en als "gratis" bonus ook nog eens minder vermogensverlies en meer kWh te gebruiken met de accu's doordat de SOC mooi gelijk blijft).
Scientia Potentia Est
Xbox-Live GamerTag: H3llStorm666
19x Q.Cell G5 325wp op APsystems QS1
Zoek even op lilygo handleiding in dit topic. Is een sticky post in deze en vorige topic.HellStorm666 schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 11:45:
[...]
Hoe krijg je de data per BMS in HA?
Ik heb die WiFi logger aan de Deye hangen. Maar daarmee kan ik alleen het totaal zien, niet per accu.
ps. heb ook een LAN logger van de Deye, maar die werkt heel erg instabiel (raar maar waar).
70mm2 valt nog wel wat voor te zeggen op de zwaarst belaste kabel. 120mm2 is echt niet nodig. Maar het nut van echt degelijke kabelschoenen kan niet genoeg benadrukt worden. Ik weet niet hoe die uit zien bij recente installaties?HellStorm666 schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 11:52:
[...]
Dit (te hete componenten) blijft wel een dingetje volgensmij waar BE toch wat aan moet gaan doen.
Bekabeling en aansluitingen zijn niet de plekken om kosten te sparen gezien het brandgevaar dat daar uit ontstaat.
Ook het daisychain aansluitgen van de accu's en maar een 50mm² gebruiken is tricky.
Een busbar gebruiken kost bijna niets extra en is véél veiliger (incl bijbehorende zekeringen).
En ipv 50mm² bijv. 2x 50mm² of, zoals Deye voorschijft voor 12kW, 120mm² gebruiken kost ook niet zo heel veel extra. En minimaliseert de kans op brand aanzienlijk (en als "gratis" bonus ook nog eens minder vermogensverlies en meer kWh te gebruiken met de accu's doordat de SOC mooi gelijk blijft).
De prijzen zijn niet heel indrukwekkend laag dus ik wil weten of het komt omdat ik een laadmoment heb ingepland.
Kink FM radio player. Doet aan ultracrepidarianisme
74%, waarbij de laatste imports tegen 3cent kaal gedaan zijn. Er is nu ongeveer 5kWh geimporteerd voor ongeveer 31cent kaal cumulatief. Imports lopen vrij continue tegen lage kW, dus aFFR. Er is qua PV ongeveer evenveel productie.Moby schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 12:03:
Ik ben even benieuwd, zitten er meer mensen al bijna vol tot 80% met aardig wat import?
De prijzen zijn niet heel indrukwekkend laag dus ik wil weten of het komt omdat ik een laadmoment heb ingepland.
Maar ik heb ook al 5kWh export, tegen grofweg €1 cumulatief.
[ Voor 15% gewijzigd door Get!em op 08-09-2026 12:09 ]
ja het schiet op hierMoby schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 12:03:
Ik ben even benieuwd, zitten er meer mensen al bijna vol tot 80% met aardig wat import?
De prijzen zijn niet heel indrukwekkend laag dus ik wil weten of het komt omdat ik een laadmoment heb ingepland.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
78% met nu 4e importactie van 10-12 minuten en iets PV ( kom van 60% deze ochtend/ 4 akku's)Moby schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 12:03:
Ik ben even benieuwd, zitten er meer mensen al bijna vol tot 80% met aardig wat import?
De prijzen zijn niet heel indrukwekkend laag dus ik wil weten of het komt omdat ik een laadmoment heb ingepland.
Thnx.Get!em schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 11:58:
[...]
Zoek even op lilygo handleiding in dit topic. Is een sticky post in deze en vorige topic.
Dit zou dan toch ook moeten werken met een WaveShare ESP32-S3 RS485 CAN Communicator?
Die heeft direct een mooie DIN-rail montage.
url: https://www.waveshare.com/esp32-s3-rs485-can.htm
Scientia Potentia Est
Xbox-Live GamerTag: H3llStorm666
19x Q.Cell G5 325wp op APsystems QS1
Hert bleek dat er verwarring was over mijn electra, blijkbaar had de installateur begrepen dat het een 3*35A installatie was en daarom de C40 gezet. Dat terwijl het toch echt een 3*25A is. Vandaag confirmatie gekregen dat ik nog een opvolg bezoekje ga krijgen.Frost_Azimov schreef op dinsdag 18 augustus 2026 @ 09:46:
[...]
Ik heb de situatie waar BE de Hager C25 in de stoppenkast heeft vervangen door een CHT C40 laten nakijken door een electrotechnisch installatie bureau, en zij beamen (wat hier ook al werd gezegd) dat dit niet correct is in verband met de selectiviteit. Dit heeft gevolgen voor garanties en verzekeringen. Ik ben blij met de batterij, maar wil wel dat dit correct wordt geinstalleerd in mijn nieuwe huis met mijn nieuwe (dure en gecertificeerde) stoppenkast.
Ik heb BE een mailtje gestuurd met de vraag dit te corrigeren, en hoop daar snel een reactie op te krijgen.
Daar zit een eigen firmware op die niets met BMS data kan (behalve doorgeven), als je er handig mee bent kan je proberen de Lilygo EspHome software (aangepast) op dat ding te flashen. Dat is mij gelukt met een andere Esp/ethernet module waar geen RS485 op zit (heb ik er los bij).HellStorm666 schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 12:25:
[...]
Thnx.
Dit zou dan toch ook moeten werken met een WaveShare ESP32-S3 RS485 CAN Communicator?
Die heeft direct een mooie DIN-rail montage.
url: https://www.waveshare.com/esp32-s3-rs485-can.htm
Zie mijn Github projectje en handleiding link.
PVoutput 2x Toshiba Daiseikai 8 3,5kW Atlantic Ex V3 200l coil. Gasloos 8-2016, 8620Wp, Panasonic J 7kW radiatoren, 48,2kWh BE manual
Hier hetzelfde, geen idee waarom.Moby schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 12:03:
Ik ben even benieuwd, zitten er meer mensen al bijna vol tot 80% met aardig wat import?
De prijzen zijn niet heel indrukwekkend laag dus ik wil weten of het komt omdat ik een laadmoment heb ingepland.
Heb je de LAN kabel gecontroleerd? hier heb ik de lan kabels zelf geknepen, die ene rj45 die hun knepen had geen signaal over aansluiting 3 en 5 en 7. Ze gebruikte doorvoer rj45 connectoren geschikt voor Cat7 (diameter draadjes 1,3mm) op een Cat5e kabel met 0,9mm draadjes dus dan gaat het geheid 9 van de 10 keer fout met aanknijpen omdat de draadjes dan door de vorkjes aan de kant geschoven worden.HellStorm666 schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 11:45:
[...]
Hoe krijg je de data per BMS in HA?
Ik heb die WiFi logger aan de Deye hangen. Maar daarmee kan ik alleen het totaal zien, niet per accu.
ps. heb ook een LAN logger van de Deye, maar die werkt heel erg instabiel (raar maar waar).
Enphase 19xIQ7+ met 405Wp en Mastervolt 600Wp totaal 8300Wp ligging ZW (208°) 48,2kWh LFP Deye SG05 12K Balans Energie.
de kabels bij mijn installatie zaten degelijke kabel ogen aan, zwaarder uitgevoerd dan die open ogen die ik hier vaker voorbij zag komen.scoobs schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 12:00:
[...]
70mm2 valt nog wel wat voor te zeggen op de zwaarst belaste kabel. 120mm2 is echt niet nodig. Maar het nut van echt degelijke kabelschoenen kan niet genoeg benadrukt worden. Ik weet niet hoe die uit zien bij recente installaties?
Enphase 19xIQ7+ met 405Wp en Mastervolt 600Wp totaal 8300Wp ligging ZW (208°) 48,2kWh LFP Deye SG05 12K Balans Energie.
De Deye logger met RJ45 aansluiting had ik met een kant-en-klare CAT6a kabel aangesloten op de switch. Maar gaf nog steeds veel rare problemen.Dirkga schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 12:59:
[...]
Heb je de LAN kabel gecontroleerd? hier heb ik de lan kabels zelf geknepen, die ene rj45 die hun knepen had geen signaal over aansluiting 3 en 5 en 7. Ze gebruikte doorvoer rj45 connectoren geschikt voor Cat7 (diameter draadjes 1,3mm) op een Cat5e kabel met 0,9mm draadjes dus dan gaat het geheid 9 van de 10 keer fout met aanknijpen omdat de draadjes dan door de vorkjes aan de kant geschoven worden.
Ook in de deye app.
De wifi variant werkt wel gewoon.
Scientia Potentia Est
Xbox-Live GamerTag: H3llStorm666
19x Q.Cell G5 325wp op APsystems QS1
Morgen maar is meer prutsen.
Ik zal een fork maken van de LilyGO variant, zodat ie werkt met de WaveShare.
Scientia Potentia Est
Xbox-Live GamerTag: H3llStorm666
19x Q.Cell G5 325wp op APsystems QS1
Voor het eerst op 95% gekomen in mijn installatie (sinds 20 februari)
ik zie dat het importeren gestopt is, maar er is nog wat zonnestroom, blijkbaar kan die het al niet meer op hoog tempo kwijt rond de 95%?
gezien er circa 500w het net op gaat, met nauwelijks spannende vermogens van het dak...
Denken jullie dat ik ook aan de lilygo moet om te kijken of er iets mis is?
hahahaha zo`n soort vraag stelde ik inderdaadSpeedy-Andre schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 13:07:
Dan waren die rj45's zeker in de aanbieding bij de Action
gelukkig doe ik al heel heel lang netwerken bouwen (als hobby) en heb 5 verschillende soorten rj45 connectoren liggen en kon ik het gelukkig allemaal zelf doen terwijl hun met de rest bezig waren.
Maar het is wel een dingetje..............
[ Voor 27% gewijzigd door Dirkga op 08-09-2026 13:19 ]
Enphase 19xIQ7+ met 405Wp en Mastervolt 600Wp totaal 8300Wp ligging ZW (208°) 48,2kWh LFP Deye SG05 12K Balans Energie.
Ik zit op het werk, ik daarom kan weinig zien, maar wat ik zie, best wat import, inmiddels naar 84% SoC, komende van 66% om 6 uur vanochtend.Moby schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 12:03:
Ik ben even benieuwd, zitten er meer mensen al bijna vol tot 80% met aardig wat import?
De prijzen zijn niet heel indrukwekkend laag dus ik wil weten of het komt omdat ik een laadmoment heb ingepland.
Geen idee van de volume opwek of prijzen.
[ Voor 5% gewijzigd door blue eyes op 08-09-2026 13:19 ]
Alpha Innotec WP aardwarmte / 19230 WP Sunpower MAX 3 (32 / SMA - 18 / Enphase) 80 kWh BE batterij / vrijstaand huis gasloos / EV 40k per jaar
PVoutput 2x Toshiba Daiseikai 8 3,5kW Atlantic Ex V3 200l coil. Gasloos 8-2016, 8620Wp, Panasonic J 7kW radiatoren, 48,2kWh BE manual
De logica die er achter zit is de omzet van BalansEnergie omhoog krikken. 2*2 ct/kWh.epicfailguy23 schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 13:24:
Ik hoop dat het idd een aFRR is. ik zit nu op 95% en begin meteen vanuit PV terug te leveren.. Dus ik koop in en mag meteen verkopen.. Hopelijk zit er logic achter.
[Afbeelding]
Ze zijn sinds vrijdag behoorlijk de weg kwijt, of slaan in elk geval de plank behoorlijk mis.
Vanmorgen inkopen tegen rond de 6 cent, gisteren niet verkopen voor 30 ct
As we speak is het net gestopt, en is de batterij de auto verder aan het laden. zit op 72% nu.
In alle accus zijn de schroeven van de interne busbaar verder aangedraaid. De buiten bedrading is op de kruislings manier gedaan en op moment en nog een beetje vast gezet.
8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase
12,4kWp zon: Z.O. 6300WP Z.W. 6160WP |Balans energie 48,2kWh batterij |
Ik heb liever de huidige stagiaireepicfailguy23 schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 13:33:
Ik denk dat ze de oude stagaire maar weer moeten aannemen, die deed het zo slecht nog nietDe huidige heeft nog wat te leren
Ik ben in ieder geval tevreden de afgelopen paar dagen. Ze houden wat langer marge aan de onderkant lijkt het. Dus dat schept mij meer vertouwen bij potentiële prijspieken voor opregelen/export.
🏠 Full Electric A++++ | ♨️ L/W-WP | 🌬️ WTW | ☀️ 12×455 ZO + 12×460 NW | 🔋 64 kWh/12 kW | 🚗 EV AWD 75 kWh | ⚙️ HASS/EVCC | 💾 60 TB NAS | 📷 FF/.ARW | 🎮 PS5 |
Zal kijken of de kabelschoen kan doorzagen als ik de kabels ga aanpassen. Kan gelijk gezien worden of het een massief geheel is geworden of slecht geperst.scoobs schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 12:00:
[...]
70mm2 valt nog wel wat voor te zeggen op de zwaarst belaste kabel. 120mm2 is echt niet nodig. Maar het nut van echt degelijke kabelschoenen kan niet genoeg benadrukt worden. Ik weet niet hoe die uit zien bij recente installaties?
Ben ook erg benieuwd of je ze kan na-persen eigenlijkSource90 schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 13:49:
[...]
Zal kijken of de kabelschoen kan doorzagen als ik de kabels ga aanpassen. Kan gelijk gezien worden of het een massief geheel is geworden of slecht geperst.
/f/image/IfWti7d2460jLqaRNJnPVi9k.png?f=fotoalbum_large)
n=1, maar damn
edit:
Overigens, de BE forecast vandaag is way off...
[ Voor 34% gewijzigd door paQ op 08-09-2026 13:55 ]
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Ik wil die 100% ook een keer zien!
Alpha Innotec WP aardwarmte / 19230 WP Sunpower MAX 3 (32 / SMA - 18 / Enphase) 80 kWh BE batterij / vrijstaand huis gasloos / EV 40k per jaar
Naja ben blij dat de marge wat naar boven ligt.. maar deze tapt hem wel heel volKoningSlakkie schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 13:45:
[...]
Ik heb liever de huidige stagiaireDe accu is voor het eerste 95% sinds ik weet niet meer wanneer. Met zon zou de accu op 120% kunnen komen (bij 100% efficiëntie en zonder huisverbruik). Ik heb nog 13 kWh aan productie te gaan. Maar dat zal met huisverbruik en de auto wel goed komen.
Ik ben in ieder geval tevreden de afgelopen paar dagen. Ze houden wat langer marge aan de onderkant lijkt het. Dus dat schept mij meer vertouwen bij potentiële prijspieken voor opregelen/export.
Maarrr... ik heb nog een kleine 6000kWh die ik mag salderen volgens de PaQ plugin dus dat komt wel goed. het voelt alleen wrang met deze prijzen (niet diep negatief maar rond 0kaal) om te importeren en de PV weer terug te stoppen. voelt als een netto verlies.
Wel heeft de laad IA geleerd dat ik vananvond een kleine 30kWh moet laden
12,4kWp zon: Z.O. 6300WP Z.W. 6160WP |Balans energie 48,2kWh batterij |
En nu ook alweer op SoC 90%...
Lang leven het salderen dan maarjeeedeee schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 14:25:
Verbaas mij ook wel over het EMS gisteren en vandaag, ik ga in elk geval ruimte in de auto's houden, mocht ik weer richting de 90% gaan. Ik heb in de zomer een automation gemaakt die gaat laden als de SoC op 93 procent zit en stopt op 88%. Die gaat maar weer aan. Geen zin om voor een habbekrats te moeten verkopen. Notabene gisteravond 30 cent en nul verkoop....
En nu ook alweer op SoC 90%...
[ Voor 9% gewijzigd door paQ op 08-09-2026 14:28 ]
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Jerra schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 13:12:
[Afbeelding]
Voor het eerst op 95% gekomen in mijn installatie (sinds 20 februari)
ik zie dat het importeren gestopt is, maar er is nog wat zonnestroom, blijkbaar kan die het al niet meer op hoog tempo kwijt rond de 95%?
gezien er circa 500w het net op gaat, met nauwelijks spannende vermogens van het dak...
Denken jullie dat ik ook aan de lilygo moet om te kijken of er iets mis is?
100% bereikt, maar al bij 55,58 volt. Dus 1 van de 3 packs is nu "vol" waarschijnlijk, maar nog niet alle 3.
Ik heb de ontlaadbescherming aangezet, benieuwd wat ik zie na enkele uren 100%
[ Voor 10% gewijzigd door Jerra op 08-09-2026 14:29 ]
Deze tapt hem wel flink vol inderdaadepicfailguy23 schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 13:58:
[...]
Naja ben blij dat de marge wat naar boven ligt.. maar deze tapt hem wel heel volheb een SoC van 99% en 7kW PV. 2EV's niet thuis want werken.
Maarrr... ik heb nog een kleine 6000kWh die ik mag salderen volgens de PaQ plugin dus dat komt wel goed. het voelt alleen wrang met deze prijzen (niet diep negatief maar rond 0kaal) om te importeren en de PV weer terug te stoppen. voelt als een netto verlies.
Wel heeft de laad IA geleerd dat ik vananvond een kleine 30kWh moet ladendat geeft hij ook netjes aan op het verbruik tabje.
Ga zo door stagiair!
🏠 Full Electric A++++ | ♨️ L/W-WP | 🌬️ WTW | ☀️ 12×455 ZO + 12×460 NW | 🔋 64 kWh/12 kW | 🚗 EV AWD 75 kWh | ⚙️ HASS/EVCC | 💾 60 TB NAS | 📷 FF/.ARW | 🎮 PS5 |
Fork staat: https://github.com/woutervanelten/balans-paceHellStorm666 schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 13:07:
WaveShare ESP32-S3 RS485 CAN Communicator en HDR-15-24 (Dinrail 24VDC) zojuist besteld.
Morgen maar is meer prutsen.
Ik zal een fork maken van de LilyGO variant, zodat ie werkt met de WaveShare.
Als het goed is, moet ie al werken met de WaveShare. Dit ga ik deze week/komend weekend testen.
Scientia Potentia Est
Xbox-Live GamerTag: H3llStorm666
19x Q.Cell G5 325wp op APsystems QS1
Anderzijds nu weet ik wat er in de accu zit (incl prijs) als ik straks EV moet laden is dit niet tegen willekeur wat dan geldt.
12,4kWp zon: Z.O. 6300WP Z.W. 6160WP |Balans energie 48,2kWh batterij |
Dit is dus waarom de accu regelmatig naar 100% moet, voor balancing en kalibratie van de BMSGet!em schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 13:30:
En floep, daar gaat de ene cel weer.
[Afbeelding]
Uitgaande van de BMS settings die @paQ netjes heeft uitgelezen wordt de balancing actief bij cell spanning >=3.40V en een delta van 0.03V. In principe wordt deze cell dus nu ontladen door de BMS zolang de spanning hoog genoeg is en zou dit verschil af moeten nemen.
Ik hoop dat dit tijdelijk is en niet steeds opnieuw komt, dat zou kunnen betekenen dat een verbinding niet goed is of dat de capaciteit van deze cell niet in lijn is met de rest (lagere capaciteit -> eerder vol/leeg, belangrijk dus om alle cells te matchen in een pack wat een goede fabrikant doet).
Kleine verschillen in capaciteit, weerstand etc zijn er altijd dus in verloop van tijd zullen de cellen altijd gaan driften tov elkaar. Vandaar ook een BMS die dit meet, schade voorkomt en hersteld.
Ook mooi om de 3.65V over voltage protection te zien, die tik je net aan waarna de BMS in bescherming schiet.
Hier staat iets wat door sommigen als indrukwekkend kan worden ervaren
| Unit | SOC (%) | FCC (Ah) | RM (Ah) | CC |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 99,59 | 330,3 | 329,0 | 215 |
| 2 | 99,64 | 361,8 | 360,2 | 168 |
| 3 | 99,64 | 326,6 | 324,2 | 140 |
[ Voor 9% gewijzigd door Moby op 08-09-2026 15:19 ]
Kink FM radio player. Doet aan ultracrepidarianisme
Kink FM radio player. Doet aan ultracrepidarianisme
uh. nee... Hij loopt weg en triggert een OVP. Waarna de hele pack tot stilstand komt.India Sierra schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 15:16:
[...]
Dit is dus waarom de accu regelmatig naar 100% moet, voor balancing en kalibratie van de BMS![]()
Uitgaande van de BMS settings die @paQ netjes heeft uitgelezen wordt de balancing actief bij cell spanning >=3.40V en een delta van 0.03V. In principe wordt deze cell dus nu ontladen door de BMS zolang de spanning hoog genoeg is en zou dit verschil af moeten nemen.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Balancing gaat niet met hoge stromen vaak dus dat duurt wel ff. Na de OVP zie je dat ie zakt toch, misschien dat dat de balancing is.paQ schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 15:28:
[...]
uh. nee... Hij loopt weg en triggert een OVP. Waarna de hele pack tot stilstand komt.
Hier staat iets wat door sommigen als indrukwekkend kan worden ervaren
Actieve balancing gaat onder lage stroom met een relatief hoog voltage. Het zakken is de passieve uitmiddeling van een pack dat geen stroom krijgt.India Sierra schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 15:32:
[...]
Balancing gaat niet met hoge stromen vaak dus dat duurt wel ff. Na de OVP zie je dat ie zakt toch, misschien dat dat de balancing is.
edit:
Wat je in het plaatje van @Get!em ziet is dat bij de eerste piek de laadstroom wordt geknepen, waarbij alles zakt en rustig moet doorladen. Alleen die 2e piek bij 3.65 is de OVP waarna alles stopt.
Het 'probleem' daarbij is dat de andere 15 cellen nooit de kans krijgen voller te raken.
[ Voor 27% gewijzigd door paQ op 08-09-2026 15:45 ]
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Helaas hebben we geen specs van de BMS die in de packs zit, ik vermoed dat het een goedkope is met passieve balancing.paQ schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 15:37:
[...]
Actieve balancing gaat onder lage stroom met een relatief hoog voltage. Het zakken is de passieve uitmiddeling van een pack dat geen stroom krijgt.
Verder snap ik je niet helemaal, klopt dat de cell wat inzakt in rust. Maar uitmiddeling tussen cellen in serie bestaat niet, daar is juist de BMS voor nodig. Of dat actief (volle cellen laden legere op) of passief (volle cell wordt ontladen via weerstanden) gebeurd maakt niet uit.
Mocht het passief gebeuren met een weerstand is dat typisch met een stroom van 50mA. Onze cellen zijn 314Ah per stuk. 2% charge verschil zou dus met 50mA ongeveer 126 uur moeten duren voordat het verschil is vereffend. Immers, 2% van 314Ah is 6,23Ah verschil. En al die tijd moet de cell spanning dus 3.40V of hoger zijn.
Mocht het actief gebeuren met pak m beet 1A dan hebben we het alsnog over meer dan 6 uur.
Maar zonder specs blijft het wat giswerk, hoe dan ook zal het niet binnen een paar minuten geregeld zijn.
Hier staat iets wat door sommigen als indrukwekkend kan worden ervaren
Pace ex P16S 200AIndia Sierra schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 15:57:
[...]
Helaas hebben we geen specs van de BMS die in de packs zit, ik vermoed dat het een goedkope is met passieve balancing.
Naar mijn weten actieve balancing.
Zo kan eenSOC lege accu ook gevuld worden met een SOC volle.
De balancing gaat zover ik begreep middels bypasses aan / in de cel.
Ik heb net 20 min staan kijken in pbmstools hoe 1 (driftende) cel werd gebelanceerd en de rest ongemoeid bleef.
De fabrikant geeft zelf aan dat een accu die uit staat "passief balanceert".
Ik ben daar ook lichtelijk sceptisch over, maar dat is hetzelfde effect wat je zit gebeuren na de OVP van 3.65V.
Dat voltage van 3.65 blijft niet steken op die cel.
Edit:
de P in P16 zou op passive kunnen duiden, maar dat is een gokje.
Laten we dan zeggen: hij balanceert selectief:
[ Voor 76% gewijzigd door paQ op 08-09-2026 16:07 ]
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Cool, ik krijg niks gevonden qua specs. Wat random documenten waar alleen balancing start voltage in staan maar niks over currents.paQ schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 15:59:
[...]
Pace ex P16S 200A
Naar mijn weten actieve balancing.
Zo kan eenSOC lege accu ook gevuld worden met een SOC volle.
De balancing gaat zover ik begreep middels bypasses aan / in de cel.
Ik heb net 20 min staan kijken in pbmstools hoe 1 (driftende) cel werd gebelanceerd en de rest ongemoeid bleef.
De fabrikant geeft zelf aan dat een accu die uit staat "passief balanceert".
Ik ben daar ook lichtelijk sceptisch over, maar dat is hetzelfde effect wat je zit gebeuren na de OVP van 3.65V.
Dat voltage van 3.65 blijft niet steken op die cel.
Inzakken van de spanning na opladen is normaal en is geen balancering maar "voltage relaxation".
Weet niet of jij toevallig wel een degelijke specsheet of handleiding hebt gevonden?
Hier staat iets wat door sommigen als indrukwekkend kan worden ervaren
pace is niet scheutig met info verstrekken. Geen idee waarom niet.India Sierra schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 16:08:
[...]
Cool, ik krijg niks gevonden qua specs. Wat random documenten waar alleen balancing start voltage in staan maar niks over currents.
Inzakken van de spanning na opladen is normaal en is geen balancering maar "voltage relaxation".
Weet niet of jij toevallig wel een degelijke specsheet of handleiding hebt gevonden?
Zo houden ze ook vol dat uitlezen aan 485 niet mogelijk is
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Cool, in dat plaatje die BL zou dus best wel kunnen zijn dat ie idd aan het balanceren is. Ben benieuwd of dit verschil dan in loop van de tijd kleiner wordt (<30mV). Moet de accu wel vaak genoeg naar (bijna) 100% gaanpaQ schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 15:59:
[...]
Pace ex P16S 200A
Naar mijn weten actieve balancing.
Zo kan eenSOC lege accu ook gevuld worden met een SOC volle.
De balancing gaat zover ik begreep middels bypasses aan / in de cel.
Ik heb net 20 min staan kijken in pbmstools hoe 1 (driftende) cel werd gebelanceerd en de rest ongemoeid bleef.
De fabrikant geeft zelf aan dat een accu die uit staat "passief balanceert".
Ik ben daar ook lichtelijk sceptisch over, maar dat is hetzelfde effect wat je zit gebeuren na de OVP van 3.65V.
Dat voltage van 3.65 blijft niet steken op die cel.
Edit:
de P in P16 zou op passive kunnen duiden, maar dat is een gokje.
Laten we dan zeggen: hij balanceert selectief:
[Afbeelding]
Hier staat iets wat door sommigen als indrukwekkend kan worden ervaren
Dat zijn we nu aan het testen, maar zal ook niet met 1 keer lukken gok ik zo.India Sierra schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 16:14:
[...]
Cool, in dat plaatje die BL zou dus best wel kunnen zijn dat ie idd aan het balanceren is. Ben benieuwd of dit verschil dan in loop van de tijd kleiner wordt (<30mV). Moet de accu wel vaak genoeg naar (bijna) 100% gaan
Maar de run van vanmiddag is wellicht de strakste tot nu toe!
paQ in "Ervaring Balans Energie: TenneT BSP aFRR"
[ Voor 7% gewijzigd door paQ op 08-09-2026 16:18 ]
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Dom van mij, zonder PV gaat de accu natuurlijk alsnog leeg door het huisgebruik nu, als er morgen nog veel in de accu zit zal ik eens de hele dag proberen ontlaadbescherming in te stellen zodat het systeem meer dan 2 uurtjes op 100% kan staan.Jerra schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 14:28:
Ik heb de ontlaadbescherming aangezet, benieuwd wat ik zie na enkele uren 100%
Zo was mijn vollaad patroon vandaag, met iets getweakte settings:
/f/image/VZNoRO5gwiC7WpNTCtvDc0or.png?f=fotoalbum_large)
De ironie dat juist mijn afwijkende BMS nu het netst tot 100 kwam
Ben nu vooral benieuwd of dit de komende keren gelijk(er) trekt.
Voor vergelijk gisteren:
/f/image/vk39Zi31Jqwmelo4Lz256ctv.png?f=fotoalbum_large)
en nog erger (default settings) zaterdag:
[ Voor 41% gewijzigd door paQ op 08-09-2026 17:19 ]
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Cool, ik ga het hier ook in de gaten houden. Helaas is mijn lilygo momenteel niet aangesloten, balans is vanochtend geweest voor de firmware update en ik denk dat hij de lilygo er uit heeft getrokken haha. Straks weer even aansluiten en kijkenpaQ schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 17:07:
@India Sierra
Zo was mijn vollaad patroon vandaag, met iets getweakte settings:
[Afbeelding]
De ironie dat juist mijn afwijkende BMS nu het netst tot 100 kwam
Ben nu vooral benieuwd of dit de komende keren gelijk(er) trekt.
Hier staat iets wat door sommigen als indrukwekkend kan worden ervaren
Het feit dat een batterij elke laadsessie in overvoltage protection schiet is eigenlijk wel een teken aan de wand.
[ Voor 26% gewijzigd door scoobs op 08-09-2026 17:12 ]
De monteur die hier was vertelde dat als ik een busbar wilde ze die er gewoon op zetten en dat dat veel beter is dan kruislings aansluiten door inderdaad de stroom door de accus lager is. Nu loopt de hogere stroom door de busbars in de accu heen en pakt de accu wat hij verwerken kan. Eigenlijk vond hij kruislings aansluiten maar niets volgens mij.Moby schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 15:17:
Mijn systeem vanaf eind februari ongeveer
Die CC count loopt erg uiteen. Uiteraard nog niet kruisling aangesloten, en de kabels zijn veel te kort hiervoor. Hopelijk will BE dit doen als ze eens langs komen.
Unit SOC (%) FCC (Ah) RM (Ah) CC 1 99,59 330,3 329,0 215 2 99,64 361,8 360,2 168 3 99,64 326,6 324,2 140
Als ik ze laat komen voor busbar aansluiten zou dat €250 moeten kosten (dat rekent balans blijkbaar voor een bezoek als het niet nodig is)
8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase
Bijzonder, want kruislings aansluiten is echt een wereld van verschil tov daisy chain.jacovn schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 17:13:
[...]
De monteur die hier was vertelde dat als ik een busbar wilde ze die er gewoon op zetten en dat dat veel beter is dan kruislings aansluiten door inderdaad de stroom door de accus lager is. Nu loopt de hogere stroom door de busbars in de accu heen en pakt de accu wat hij verwerken kan. Eigenlijk vond hij kruislings aansluiten maar niets volgens mij.
Als ik ze laat komen voor busbar aansluiten zou dat €250 moeten kosten (dat rekent balans blijkbaar voor een bezoek als het niet nodig is)
De laatste winst zit in de busbars, met name geen hitte meer op de accu's zelf.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Ik sta nog 2613kWh in de plus, dat wordt krap om het jaar vol te maken. Meestal lukt dat elk jaar maar dit jaar ondanks de start in februari gaat het niet lukken denk ik. Die verliezen.....
@paQ Met je nieuwe plugin heb ik wat uitlijnproblemen, herken je dit?
En als laatste waarom je beter niet naar de FPR per dag moet kijken:
[ Voor 12% gewijzigd door Moby op 08-09-2026 17:22 ]
Kink FM radio player. Doet aan ultracrepidarianisme
ja.. uit aan flippen is het weg.Moby schreef op dinsdag 8 september 2026 @ 17:19:
Ik ben dan wel benieuwd of nieuwe kabels dan een soort garantie is, en dus kostenloos. Dat de busbars extra kosten snap ik, maar stel die heb je liggen en BE is toch aanwezig, is het dan kostenloos?
@paQ Met je nieuwe plugin heb ik wat uitlijnproblemen, herken je dit?
[Afbeelding]
En als laatste waarom je beter niet naar de FPR per dag moet kijken:
[Afbeelding]
Bij het vorige dashboard moest je dat doen omdat je voor elk overzicht in wezen een andere pagina laadt. Hier selecteer je een range.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
geïnteresseerd in een balans energie accu, of potentiële nieuwe gebruiker?
Voordat je een algemene vraag stelt, lees eerst in ieder geval de topicstart door, en investeer even wat leestijd in het topic zelf zodat je iets gerichtere vragen kan stellen dan "is het wat, zo'n accu?".
/f/image/n1WGQhUmFUOy4QP2lyCIjnmB.png?f=fotoalbum_large)
/f/image/DQIOdz1G1qy0hsVDJeA1jabF.png?f=fotoalbum_large)