Ik was er vanochtend ook. Inderdaad erg veel belangstelling. Ik vond het een zeer geslaagde auto.
Vooral de zitpositie voor de bestuurder heb ik nog niet eerder zo goed ervaren in een EV. Zowel ik (1,95 m) als mijn vrouw (1,65 m) konden allebei een goede zitpositie vinden. Dat is iets wat we niet vaak tegenkomen.
Ik kon ook goed achter mezelf zitten en mijn knieën zaten niet in mijn nek als ik achterin plaatsnam.
Het multimediasysteem (voor zover ik kon testen) werkte vlot. Opbergruimtes zijn er niet in overvloed, dus dat is even wennen. Met de kinderen hebben we altijd veel spullen bij ons die we onderweg in allerlei vakjes bewaren. Mijn vrouw was daarentegen erg blij met het middelste vak op de bodem voor haar tas.
De kofferruimte was erg ruim en dieper dan we hadden verwacht. De frunk biedt ook voldoende ruimte voor een laadkabel.
De deurontgrendeling met de “vinnen” werkt goed en ik was er snel aan gewend. Het stuur is klein, maar dat vond ik bij Peugeot ook prettig, en dat geldt voor mij ook bij Volvo. De Vilt-achtige inleg in de vakken van het interieur van de demo-auto zagen er al redelijk gehavend uit. Ik weet niet of dit kwam doordat het een prototype was, maar het viel wel op. Wij gaan sowieso voor een zwart interieur, welliicht dat het hier minder in opvalt.
We zijn daarna ook meteen doorgereden naar Zeekr in Zeist voor een proefrit in een 7X Privilege. Op zich geen verkeerde auto, maar de hele ervaring bij de dealer/locatie was op zijn zachtst gezegd bijzonder. Voor ons is Zeist 1,5 uur rijden en een servicepunt dichter bij huis (Nederweert) is voor ons belangrijk. Na wat doorvragen kwamen we er echter achter dat de auto bij problemen, buiten normaal onderhoud, alsnog naar Zeist moet. Heb je onderweg problemen en kunnen ze het niet direct oplossen, dan gaat de auto dus ook daarheen.
Verder kwam het personeel ongeïnteresseerd over (veel op de telefoon), en ze konden bijna geen antwoord geven op vragen, zelfs niet over zaken die letterlijk in hun eigen voorwaarden stonden (zoals de halfjaarlijkse lakinspectie om aan de lakgarantie te voldoen).
Vandaag hebben we daarom meteen een afspraak gemaakt om morgen langs te gaan bij de dealer om de bestelling van de Volvo EX60 in gang te zetten. We hebben toch meer vertrouwen in de service van Volvo, ondanks de kortere garantieperiode.
[
Voor 23% gewijzigd door
Theflying op 20-02-2026 22:33
]