• helloitsme
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 22:27
Glashelder schreef op maandag 2 november 2026 @ 17:57:
Dat is toch wel bijzonder in de zin dat het toch een voorzet geeft dat de wet niet zo zwart wit is.. nu ben ik straks des te meer benieuwd naar dat WOO verzoek >:)
Volgens mij is het wel vaker dat een wet niet 100% concreet is in de zin dat alle details en uitzonderingen er in beschreven staan. En dat een uitvoeringsorganisatie dan invulling moet geven aan de concrete manier waarop deze uitgevoerd gaat worden.

Bv ook subsidie voor warmtepompen: welke warmtepomp hoeveel subsidie gaat krijgen en ook waar je aan moet voldoen om de subsidie te krijgen, staat niet in de wet maar wordt bepaald door RVO (in overleg met het betreffende ministerie).

  • Ferry34
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22:22
Het kan nog veel ingewikkelder

Ik rijd 6.000km per maand als taxichauffeur
Ik laad bij mn huis vrije sector
De laadpas is van mn werkgever
De wallbox is van mn huiseigenaar
De 30 zonnepanelen zijn van hem
Ik laad 8.000kwh per jaar (gok ik. Ik rijd 8km per kWh maar je zit met laadverliezen
De backoffice zorgt dat mijn huiseigenaar betaald wordt door mn werkgever
Mn huiseigenaar gaat mij de helft van t geld geven van ERE
Hij heeft nog een oude draaischijf energie meter

  • Claude
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

Claude

not AI... (member since 2001)

Ferry34 schreef op maandag 2 november 2026 @ 18:59:
Het kan nog veel ingewikkelder

Ik rijd 6.000km per maand als taxichauffeur
Ik laad bij mn huis vrije sector
De laadpas is van mn werkgever
De wallbox is van mn huiseigenaar
De 30 zonnepanelen zijn van hem
Ik laad 8.000kwh per jaar (gok ik. Ik rijd 8km per kWh maar je zit met laadverliezen
De backoffice zorgt dat mijn huiseigenaar betaald wordt door mn werkgever
Mn huiseigenaar gaat mij de helft van t geld geven van ERE
Hij heeft nog een oude draaischijf energie meter
En op wiens naam staat het energiecontract?

  • IJsbeer
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
JB schreef op maandag 2 november 2026 @ 17:09:
[...]

De gehele regeling gaat eraf :+
Tjonge, dat zou een hoop discussie schelen zeg! Doen!

  • Srednier
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 20:39
ASW1 schreef op maandag 2 november 2026 @ 18:08:
[...]

Denk het ook.

"Nadere overweging is dat bij particulieren de oorsprong van het laadvolume nooit met zekerheid vastgesteld kan worden. Daarom zijn zij uitgesloten van deelname aan de ERE regeling.
-O-
"Nadere overweging dat de oorsprong niet vastgesteld kan worden, we moeten uit gaan van de slechtste situatie en dat dus particulieren met een dieselaggregaat hun EV laden. Vandaar dat we hebben besloten dat particulieren die hun EV laden met stroom niet uit het net afkomstig juist de ERE-certificaten moeten gaan kopen"

gasloos Nibe F2120-20, 23kWp APS, BMW i4 e40, Victron ESS 3ph 75kWh 8kWp op MPPT


  • AMOosterhuis
  • Registratie: December 2020
  • Laatst online: 23:23
Bob Lieftink schreef op maandag 2 november 2026 @ 17:04:
Ga een beetje voor mijn beurt spreken maar er gaat wat aangepast worden. Ik ben zeer positief verrast, maar men gaf aan dat door de commotie er opnieuw naar dit gedeelte gekeken gaat worden _/-\o_ . Weet alleen nog niet hoe..
Klinkt hoopvol Bob, houd ons op de hoogte.

  • joepie de p
  • Registratie: Maart 2015
  • Laatst online: 00:02
Het is ergens wel jammer als de NEa deze ambtelijke dwaling binnen vijf dagen – waarin ook nog een weekend zit – alweer weet weg te nemen.

Ik stond namelijk net op het punt een politieke partij op te richten om het systeem van binnenuit open te breken en het ambtenarenapparaat eens flink op te schudden. De bezem erdoor!

  • Stufipower
  • Registratie: December 2015
  • Niet online
Misschien is de NEa wel strategisch geweest. Als zij deze commotie niet hadden veroorzaakt en achteraf problemen kregen (met de EU?) omdat er gevallen waren van niet duurzame opwekking achter de meter, dan hadden ze misschien een groter probleem gehad.

Nu kunnen ze aangeven dat ze het wel hadden voorzien, maar dat star vasthouden aan een bureaucratische overtuiging meer kwaad deed dan goed.

Met het idee, een perfect systeem bestaat niet, is deze compromis dan wellicht te accepteren. Men ging anders hun zonneoverschot minder gebruiken voor de auto (dat werd in dit topic al regelmatig verklaard). De NEa heeft dan gehandeld vanuit hun principes: zorgen voor minder uitstoot, maar toch hun juridische risico’s gemitigeerd.

Althans, laten we hopen op dit scenario. Het zou een rationele verklaring kunnen zijn.

  • Jeroen Vreeken
  • Registratie: September 2022
  • Laatst online: 23:32
Rationeel misschien wel, maar wel erg ver gezocht.

Ik ga er vanuit dat men het gewoon heel strikt heeft willen implementeren en dit daarna ook gewoon slecht gecomuniceerd heeft. Er is wel een poging gedaan, maar zelfs dat voorbeeldje gebruikte zoveel termen door elkaar dat het niet hielp.

Maar ook ik hoop dat men tot de realisatie komt dat teruglevering helemaal niet 100% waterdicht hoeft te zijn. 50.5% betrouwbaar is goed genoeg.

  • jan100
  • Registratie: Februari 2011
  • Nu online
Volkskrant:
Nederlanders met een elektrische auto die deze opladen met stroom van eigen zonnepanelen rijden niet alleen op bijna gratis energie, maar kunnen ook geld verdienen aan zogenoemde ERE-certificaten

Ouderwetse linkse: eerst drammen op verduurzaming, maar nu veel electrische rijders gezien worden als kapitalisten draait de stemming om en wordten ze opeens geframed als graaiers.
Pagina: 1 ... 68 69 Laatste

Let op:
Delen van of vragen naar referral codes is niet toegestaan.
Zie ook: twain4me in "[EV] ERE certificaten, geld verdienen met thuisladen"
De ERE schrijft een interne MID meter voor, dus vragen of jouw laadpunt-zonder-mid ook mee kan doen heeft geen zin. Ook is hier geen ondersteuning voor specifieke laadpunten, daarvoor zijn de desbetreffende topics meer geschikt. Begin daarvoor eens met Thuisladen van je EV deel 2

Note: Het aanzetten tot, of het bespreken van, dubieuze manieren om een winst te slaan uit deze regeling zijn uit den boze.

Speciale aandacht voor een van onze huisregels: referrals aanbieden, er naar vragen of bespreken op wat voor manier dan ook is niet toegestaan c.q wordt als verstorend ervaren.