snip: goed bedoeld, maar offtopic
[ Voor 120% gewijzigd door We Are Borg op 16-01-2026 12:48 ]
[ Voor 120% gewijzigd door We Are Borg op 16-01-2026 12:48 ]
[ Voor 6% gewijzigd door Dtrierum op 23-11-2025 16:19 ]
Lente en zomer, je bent nu niet op het handigste moment aan het kijken. Sowieso kan ik aanraden dit in Het grote Zal ik van energiecontract wisselen-topic voor te stellen en/of je op dat topic te abonneren. Daarnaast is een bekende ingang ook het inschrijven op de energiecollectieven van de consumentenbond en Vereniging Eigen Huis, die komen soms met nog lagere tarieven. En niet alleen met maar 1 vergelijker kijken, sommige vergelijkers spelen onder een hoedje met aanbieders en laten andere opties expres weg en/of geven andere bonussen.Dtrierum schreef op zondag 23 november 2025 @ 16:15:
Zijn er logische / voordelig momenten om een nieuw contract af te sluiten? Zijn er black friday deals in energie land?
[ Voor 20% gewijzigd door Dtrierum op 23-11-2025 17:25 ]
Dit inderdaad,Internet Janny schreef op dinsdag 18 november 2025 @ 22:03:
[...]
Ik ontvang liever de rente over MIJN geld dan dat de energieleverancier dat ontvangt. Ik vind het juist prima om bij te betalen.
i500 & chill (@IBKR)
Als het minder dan 14 dagen geleden is zeg je op en neem je een goede deal?NMMNG schreef op woensdag 26 november 2025 @ 09:55:
Ik had moeten wachten met overstappen van SIM only abbo. De black friday deals zijn beter dan mijn nieuwe.
Volgens mijn dokter ben ik een heel zeldzaam geval. Deal with it.
Te laat. Dit is mijn nieuw 2 jarige simonly abbo:Dennis1812 schreef op woensdag 26 november 2025 @ 10:48:
[...]
Als het minder dan 14 dagen geleden is zeg je op en neem je een goede deal?
[ Voor 5% gewijzigd door NMMNG op 26-11-2025 11:31 ]
i500 & chill (@IBKR)
Om hier nog even op terug te komen; deze maand dus inderdaad mijn hypotheek laten aanpassen door het resterende annuiteitendeel om te zetten naar aflossingsvrij. De renteboete hiervoor was bij mij 0.09%. Daarmee betaal ik 1.59% rente tot 2041 en daalt mijn maandelijkse hypotheekbedrag van 650 EUR naar 260 EUR. Het bedrag dat ik maandelijks over houd stop ik in mijn ETF potje, dat tot nu toe rendeert tegen zo'n 7%.kazuka schreef op dinsdag 18 november 2025 @ 18:38:
[...]
Mee eensMaar het gaat mij in deze om het op een andere manier afbetalen.
[...]
Ik heb op dit moment een overwaarde van 3 ton ongeveer. Ik heb al een aflossingsvrij deel tegen 1.5% rente en dus ook een annuiteitendeel tegen eveneens 1.5% rente. Stel de hypotheekverstrekker kan dat deel omzetten met een kleine boete (stel het wordt dan 1.7% rente) naar aflossingsvrij (ik blijf daarbij ruim onder de helft van de huidige woningwaarde). Verplaatst dat deel dan inderdaad naar box 3 als schuld? En heb je dan dus meer ruimte om vermogen op te bouwen (via beleggen) voordat je geraakt wordt door de VRH?
Mijn HRA zou ik inderdaad kwijtraken. Die is op dit moment iets van 800 EUR per jaar, dat zou ik er met de besparing op maandlasten al wel snel uit hebben. Wat ik aan beleggingen (of een combinatie met deposito sparen) krijg qua rendement kan ik weer gebruiken voor het aflossen van de aflossingsvrije hypotheek.
Ik zie wellicht iets over het hoofd maar zal eens kijken waar de financieel adviseur mee terug komt
edit: Ik werd door o.a. dit artikel geïnspireerd: https://financefreaks.nl/...vrije-hypotheek-omzetten/
Wow, wat goed zeg. Moest je inkomen hiervoor opnieuw getoetst worden?kazuka schreef op woensdag 24 december 2025 @ 12:02:
[...]
Om hier nog even op terug te komen; deze maand dus inderdaad mijn hypotheek laten aanpassen door het resterende annuiteitendeel om te zetten naar aflossingsvrij. De renteboete hiervoor was bij mij 0.09%. Daarmee betaal ik 1.59% rente tot 2041 en daalt mijn maandelijkse hypotheekbedrag van 650 EUR naar 260 EUR. Het bedrag dat ik maandelijks over houdt stop ik in mijn ETF potje, dat tot nu toe rendeert tegen zo'n 7%.
Met als bijkomend voordeel dat dit leningdeel nu als schuld in box 3 terecht komt wat ik weer van mijn spaar -en beleggingskapitaal kan aftrekken.
Indirect bespaar je dus en bouw je sneller kapitaal op om je hypotheek te kunnen aflossen. Je hebt op deze manier zelf meer de regie in handen naar mijn mening. Ik denk wel dat deze optie alleen interessant is als je al een lage hypotheek rente had, plus je mag maar max. de helft van je woningwaarde als aflossingsvrij hebben.
Ja en er zijn kosten aan verbonden, houd daar rekening mee als je dit overweegt. Het verdiend zich uiteindelijk wel snel terug maar dit was ik kwijt aan het aanpassen van de hypotheek:Tdem schreef op woensdag 24 december 2025 @ 12:30:
[...]
Wow, wat goed zeg. Moest je inkomen hiervoor opnieuw getoetst worden?
Volgens mijn dokter ben ik een heel zeldzaam geval. Deal with it.
Correct! In mijn geval is mijn totale hypotheek al minder dan de helft van de woningwaarde dus ik ben nu volledig aflossingsvrij. Maar als je nog andere leningdelen hebt krijg je daar nog gewoon je HRA over.Dennis1812 schreef op woensdag 24 december 2025 @ 12:45:
HRA is toch alleen weg over het aflosvrije deel?
De overige helft houd je wel recht op HRA?
Hier vraagt de hypotheekadviseur eenmalig al € 3.000 voor het ‘advies’. Heb het vanwege die kosten en de onzekerheid met box 3 vanaf 2028 (ik zie het niet zo snel gebeuren, maar anders zou ik nog maar 2 jaar vrh profijt hebben) nog niet gedaan.kazuka schreef op woensdag 24 december 2025 @ 12:38:
[...]
Ja en er zijn kosten aan verbonden, houd daar rekening mee als je dit overweegt. Het verdiend zich uiteindelijk wel snel terug maar dit was ik kwijt aan het aanpassen van de hypotheek:
90 EUR voor een Calcasa desktoptaxatie
150 EUR eenmalige kosten hypotheekverstrekker
500 EUR eenmalige kosten hypotheekadviseur
Je bent ook je hypotheekrente aftrek kwijt. Die was bij mij al niet vrij hoog door de lage rente en een flink gedeelte dat ik al afgelost had maar wel iets om rekening mee te houden. Ik moest ook een recente salarisstrook en werkgevers verklaring aanleveren. Het zal verschillen per hypotheekverstrekker en adviseur maar veel zal het niet afwijken denk ik.
Dat is gekkenwerk, 3000 EURLoek92 schreef op woensdag 24 december 2025 @ 13:16:
[...]
Hier vraagt de hypotheekadviseur eenmalig al € 3.000 voor het ‘advies’. Heb het vanwege die kosten en de onzekerheid met box 3 vanaf 2028 (ik zie het niet zo snel gebeuren, maar anders zou ik nog maar 2 jaar vrh profijt hebben) nog niet gedaan.
[ Voor 3% gewijzigd door kazuka op 24-12-2025 13:22 ]
Misschien toch nog eens contact opnemen over die prijs inderdaad…kazuka schreef op woensdag 24 december 2025 @ 13:21:
[...]
Dat is gekkenwerk, 3000 EURJe gaat niet een geheel nieuw hypotheekadvies traject in, het is een aanpassing in je bestaande hypotheek. Dit is waarom ik aangaf bij de adviseur dat het op execution-only basis moet gaan. Ik heb zelf al het uitzoekwerk al gedaan, zij voeren enkel uit wat ik vraag.
Heb eerder ook een bouwdepot aangevraagd voor kleine verbouwing, was in totaal ook 3,5k plus aan kosten. Toen uit eigen zak betaald.The Third Man schreef op woensdag 24 december 2025 @ 13:26:
Dat is inderdaad gekkenwerk... ik zou een andere adviseur zoeken want dit gaat richting poot-uitdraaien. Aanpassingen en aanvullingen zoals een bouwdepot zou een fractie moeten kosten. Het is namelijk aan hun kant doorgaans ook alleen even de berekening uitvoeren en een paar checks doen.
Ja dit moet je niet met tonnen doen, het komt er op neer dat je je financiert op basis van de beurs. Je kan dit alleen maar doen als je tegen die tijd voldoende vermogen hebt om een aardige koersdaling op te vangenkazuka schreef op woensdag 24 december 2025 @ 12:02:
[...]
Om hier nog even op terug te komen; deze maand dus inderdaad mijn hypotheek laten aanpassen door het resterende annuiteitendeel om te zetten naar aflossingsvrij. De renteboete hiervoor was bij mij 0.09%. Daarmee betaal ik 1.59% rente tot 2041 en daalt mijn maandelijkse hypotheekbedrag van 650 EUR naar 260 EUR. Het bedrag dat ik maandelijks over houd stop ik in mijn ETF potje, dat tot nu toe rendeert tegen zo'n 7%.
Met als bijkomend voordeel dat dit leningdeel nu als schuld in box 3 terecht komt wat ik weer van mijn spaar -en beleggingskapitaal kan aftrekken.
Indirect bespaar je dus en bouw je sneller kapitaal op om je hypotheek te kunnen aflossen. Je hebt op deze manier zelf meer de regie in handen naar mijn mening. Ik denk wel dat deze optie alleen interessant is als je al een lage hypotheek rente had, plus je mag maar max. de helft van je woningwaarde als aflossingsvrij hebben.
[ Voor 13% gewijzigd door The Third Man op 24-12-2025 13:52 ]
Eens hoor, je kan risico's mitigeren (bv door beleggingen naar lagere risicoklassen te brengen maar haal je dan je 7% rendement nog wel?) of accepteren (verhuizen naar goedkopere woning).The Third Man schreef op woensdag 24 december 2025 @ 13:50:
@Kalentum de standaardaanpak bij een verplichte aflossing is dat je richting het cashmoment, vaak al 5 jaar vantevoren of langer, steeds meer overhevelt naar een waardevaste investering, vaak deposito's. Dan loop je steeds minder koersrisico. Gewoon doorkachelen op 100% aandelen tot 2040 is inderdaad niet aan te raden, maar dat is ook niet gebruikelijk of iets dergelijks. En het is dus ook niet dat je automatisch/sowieso dit niet 'met tonnen moet doen' of zo alsof het absolute bedrag ook het risico bepaalt... Dat is nog altijd de schuldverhouding.
En daarnaast kan je eventueel ook gewoon de aflossing dragen vanuit de overwaarde en/of die deels meenemen in het bovengenoemde proces. Kortom het is gewoon een rekensom en niet een 'groot gevaar, dit moet je niet doen' of iets soortgelijks. Stapels grootinvesteerders die wel zo te werk gaan namelijk, met zelfs miljoenen of meer.
Zeker waar. Beleggen brengt altijd risico, garanties uit het verleden etc...Kalentum schreef op woensdag 24 december 2025 @ 14:12:
[...]
Eens hoor, je kan risico's mitigeren (bv door beleggingen naar lagere risicoklassen te brengen maar haal je dan je 7% rendement nog wel?) of accepteren (verhuizen naar goedkopere woning).
Maar ik denk dat het goed is om ook de risico's te benoemen. We zijn tenslotte niet allemaal grootinvesteerders. En dit soort "besparingen" zijn wel even wat anders dan je boodschapjes voortaan bij de Aldi halen.
i500 & chill (@IBKR)
Tot 31 januari 2026TweakGP schreef op zondag 11 januari 2026 @ 18:17:
Per de datum dat je contract afloopt :-). Anders onmiddellijk. (na een maand dus).
i500 & chill (@IBKR)
Elk advies wat we kunnen geven is koffiedik kijken. Ja, in de zomer is er minder vraag naar gas, want warmer, maar voor hetzelfde geld is er weer gedoe met Rusland of iets dergelijks, waardoor alle gasprijzen weer omhoog schieten en heb je alsnog dikke pech.NMMNG schreef op zondag 11 januari 2026 @ 18:27:
[...]
Tot 31 januari 2026
Ik geloof dat ik ooit wat heb gelezen dat de gasprijzen in de lente/zomer goedkoper zijn? Dus in mijn geval zo lang mogelijk wachten tot 31 januari?
The devil is in the details.
Klopt. Ben zojuist overgestapt van Vattenfall naar EnecoHahn schreef op zondag 11 januari 2026 @ 19:20:
[...]
Elk advies wat we kunnen geven is koffiedik kijken. Ja, in de zomer is er minder vraag naar gas, want warmer, maar voor hetzelfde geld is er weer gedoe met Rusland of iets dergelijks, waardoor alle gasprijzen weer omhoog schieten en heb je alsnog dikke pech.
i500 & chill (@IBKR)
Iedere aanbieder prijst op basis van de bulk van het verbruik in de winter voor gas. Gewoon zsm switchen dan haal je de welkomsbonus binnen. Daar zit de grootste besparing.NMMNG schreef op zondag 11 januari 2026 @ 18:27:
[...]
Ik geloof dat ik ooit wat heb gelezen dat de gasprijzen in de lente/zomer goedkoper zijn? Dus in mijn geval zo lang mogelijk wachten tot 31 januari?
Vervolgvraag is dan uiteraard op welk moment in het jaar die welkomstbonussen het beste zijn. Of beter gezegd, of daar variatie in zit door het jaar heen.TweakGP schreef op zondag 11 januari 2026 @ 19:26:
[...]
Iedere aanbieder prijst op basis van de bulk van het verbruik in de winter voor gas. Gewoon zsm switchen dan haal je de welkomsbonus binnen. Daar zit de grootste besparing.
Apple iPhone 17 LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2026
•
Hosting door TrueFullstaq