Ik was gewoon benieuwd. Ik heb geen idee waar dat verhaal vandaan komt. Zonder je specifieke situatie te kennen is het natuurlijk lastig om je advies te geven of deze lader iets voor je is. Persoonlijk vind ik het een fijne lader met heel veel mogelijkheden.Brent schreef op vrijdag 17 april 2026 @ 08:44:
[...]
Wat maakt dat uit? Het is VWAG spul.
Ik lees de specs nog eens, hij kan tot 7,2kW AC laden, maar wel over 3 fasen. Ik ging per abuis af op die 7,2 als zijnde 2 fasen, maar dat lijkt te zijn omdat hij ook op 1 fase 7,2kW kan laden, maar uiteraard dan uitgaande van 32A groep.
Ik zie best veel mensen roepen dat hun VWAG max 2 fasen kan laden. Waar komt dat verhaal precies vandaan?
Bij veel (kleine) VWAG gaat het verhaal rond dat die maar op max 2 fasen kunnen laden. Ik vind dat echter nergens zwart op wit terug. Wel dat je kunt laden op max 7,2kW (enkel en meerfase). Met name in NL is een zekering van 32A vrij bijzonder cq onmogelijk, dus misschien dat het verhaal daar vandaan komt, maar zeker weet ik het niet.Dextro1986 schreef op vrijdag 17 april 2026 @ 09:41:
[...]
Ik was gewoon benieuwd. Ik heb geen idee waar dat verhaal vandaan komt. Zonder je specifieke situatie te kennen is het natuurlijk lastig om je advies te geven of deze lader iets voor je is. Persoonlijk vind ik het een fijne lader met heel veel mogelijkheden.
Het is relevant omdat ik een reeds bestaand 16mm buis ga gebruiken. Daar mogen 4x2,5mm2 door, dus ik zou 2 fasen bij de wallbox kunnen krijgen, en uiteraard heeft dat de voorkeur boven 1 fase indien mogelijk. Ik zie echter alleen maar 1 of 3 fase aansluit schema's (een enkele wallbox kan 2 fase in IT-opstelling, maar dat lijkt me geen optie). Geen idee of de Webasto werkt als ik maar 2 van de 3 fasen aansluit. Maar dus ook niet 100% zeker dat de auto uberhaupt echt op 2 fasen laad en dat dat geen Nederlandse spraakverwarring is wegens bovenstaande.
Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos
Dit zijn de features:oomenit schreef op vrijdag 17 april 2026 @ 08:05:
[...]
Ik voel me nu zó dom. Nooit gedacht om jouw integratie te gebruiken als load management. Ik dacht elke keer dat het een "makkelijkere" manier was om de modbus gegevens in HA te krijgen (om vervolgens door te sturen naar evcc). Zeg maar een soort read-only integratie.
Kwam er ook pas door je bericht (en even de github tóch eens goed door te lezen) achter dat de instellingen van de integratie verdeeld was over meerdere pagina's en ik die uiteraard niet goed had staan.
Nu de DLB binnen de integratie eigenlijk vooralsnog perfect werkt, heb ik inderdaad geen use case voor evcc. De rfid tag uitlezen heeft dan ook minder toegevoegde waarde inderdaad.
Overigens voor je statistieken: met firmware 3.150.0 en nu 3.156.0 werkt de integratie perfect! Heeft het zin om nog te updaten naar die 'untested' 3.187.0?
ps. heeft REST API nog voordelen tbv modbus?
Local Modbus/TCP monitoring
Keepalive handling
Current control through register 5004
Dynamic Load Balancing (DLB)
PV surplus charging
Manual 1P/3P phase switching through register 405
Experimental automatic PV 1P/3P phase switching
Optional Lovelace dashboard and automation examples
REST API zou gebruikt kunnen worden om de dingen in te stellen die je normaal via de weginterface van de lader instelt. Ik ben er nog niet over uit of ik dat ga implementeren, omdat ik eerst zeker wil zijn dat dit meerwaarde voor mezelf en/of voor anderen heeft.
Ik heb net versie 0.7.1 gemaakt met de volgende veranderingen:VW-Bart schreef op vrijdag 17 april 2026 @ 06:51:
Ik heb mijn eigen automatisering en modbus connecties tijdelijk verwijderd om de plugin van @Dextro1986 ook eens te testen.
Het werkt simpel en pakt de lader (laatste firmware) direct op. De uitgebreide instellingen geven een goede indruk, maar misschien is het goed om alle keuzes/instellingen iets beter toe te lichten zoals de keuzes van de sensoren en hysterie?
Daarnaast gebruikte ikzelf voor het terugrekenen van vermogen naar ampere de effectieve spanning die de laadpaal doorgaf ipv standaard 230 maar misschien is dat wel gerommel in de marge.
Dit weekend hopelijk voldoende zon om eens wat meer te gaan testen hoe het met PV overschot laden funktioneert, dat was wat lastiger om via automatisering te regelen en ben ik erg benieuwd naar.
Het viel me ook nog op dat na een herstart van Home Assistant de automatisering standaard op ‘normal’ wordt gezet. Misschien is het ook een idee om de default modus in de configuratie in te kunnen stellen zodat indien gewenst deze bijvoorbeeld altijd default op PV overschot blijft staan.
Added Startup Charge Mode so the integration can restore a preferred base mode after Home Assistant restart or reload.
Shortened the README and moved detailed setup guidance to the configuration docs.
Improved settings descriptions for connection/control, DLB and PV charging.
Expanded documentation for DLB sensor scope, PV surplus sensors, valid units and automatic phase-switching guardrails.
Ik heb er bewust voor gekozen om de nominale 230V te behouden, omdat het niets gaat veranderen. De integratie heeft bepaalde veiligheidsinstellingen en schakelinstellingen, waarbij het verschil tussen 220V en 240V er nauwelijks voor gaat zorgen dat er iets aangepast gaat worden.