Dit is een product specifiek topic, jouw vraag is van zeer algemene aard. Hiervoor zijn andere forum topics.rooz schreef op dinsdag 19 mei 2026 @ 20:31:
Weet niet als dit de juiste plaats is maar denk het wel?
Hier idem, 15 april geleverd. Werkt helemaal prima op 2400W met 1 PFA4000.gjcvro schreef op woensdag 20 mei 2026 @ 10:30:
[...]
PFA 4000, en staan hier al een maand of zo te werken, was zo'n beetje de eerste levering.
@JasperP8 @Martijn02 Oh echt? Ik heb 12 april besteld (3x powerflex eco+4kwh batt), vrij snel nadat die 4kwh waren toegevoegd (dacht ik), en ik wacht nog op m'n levering "in juni". Blijkbaar heb ik toch een venstertje gemist daar. Thnx voor de opheldering.
You are the all-dancing, all-singing crap of the world - Jack
28 maart besteld 13 april geleverdBramT schreef op woensdag 20 mei 2026 @ 11:16:
@JasperP8 @Martijn02 Oh echt? Ik heb 12 april besteld (3x powerflex eco+4kwh batt), vrij snel nadat die 4kwh waren toegevoegd (dacht ik), en ik wacht nog op m'n levering "in juni". Blijkbaar heb ik toch een venstertje gemist daar. Thnx voor de opheldering.
Ook daar wordt het, laden als het goedkoop is, ontladen op de duurdere momenten. Batterijen kunnen dat ten dele ondervangen. Een argument extra voor grotere batterijen (10kWH+). Maar je hebt zeker een punt.Joeri schreef op dinsdag 19 mei 2026 @ 19:16:
[...]
Ben wel benieuwd wat dit gaat doen voor de business case warmtepomp en van het gas af. Juist als de WP nodig is (winter), is de stoom duur. Goed beleid weer...
[ Voor 9% gewijzigd door johnhemmers op 20-05-2026 13:27 ]
duvekot schreef op woensdag 20 mei 2026 @ 09:13:
[...]
Zie deze post (na wat eerdere verwarring)
[...]
@duvekot Dank je wel.buutvrij schreef op woensdag 20 mei 2026 @ 09:58:
Ik denk dat e.e.a te maken heeft met de laad/ontlaad snelheid per Kwh capaciteit. Als je 2400W uit een 2 Kwh module trekt (kan dus niet) slijt 'ie harder dan als je 800W max er uit haalt. Er komt meer hitte vrij en daarbij wordt de mechanische belasting van onderdelen ook hoger (uitzetten krimpen)
Als je 2400W continu vermogen uit een 6 Kwh opstelling haalt wordt die 2400 W over de meerdere accu's verdeeld. 800W dus per module uitgaande van 3 X 2 Kwh modules. De thermische belasting blijft lager en levensduur wordt verlengd.
Het is grofweg hetzelfde principe als bij electrische wagens, waarbij auto"s met een flinke accucappaciteit vaak kunnen laden aan hogere vermogens. Dit laatste verandert trouwens langzaam maar zeker. Kleinere auto accu's kunnen steeds harder laden maar dat is voer voor een ander draadje.
@buutvrij Dat leek mij inderdaad ook heel logisch. Echter wist ik niet of de omvormer wordt gelimiteerd op het aantal modules of op de capiciteit die er aan gekoppeld is. Nu blijkt dus (gelukkig maar) dat de capiciteit bepalend is( hier hoopte ik ook op maar kon het niet terug vinden)
Dank je wel allemaal, ik heb momenteel 1 omvormer en 2x 4kwh module staan. Ik ga een 2de omvormer op een apparte groep erbij zetten en 1x4kwh module van me bestaande toren onder de nieuwe omvormer zetten. Dan heb ik dus dubbel vermogen (4800W)