Ach ja, Hegseth. Ik heb ook even zitten te kijken en hij probeerde het heel hard. Anoniem misstanden melden verdwijnt. Vrouwen blijven in het leger maar de standaarden blijven hetzelfde (wat volgens mij grotendeels al zo was overigens want het slagveld verlaagd zijn standaarden niet omdat jij vrouwelijke soldaten gaat sturen).
Ik vond een paar zaken wel wenkbrauw bewegend;
Het Amerikaanse leger moest groter en sterker worden en kreeg hiervoor meer budget.
Apart. Ik meen mij te herinneren dat MAGA was beloofd dat 'world police' zou verdwijnen.
Mijn interpretatie hiervan is dat de Millicorp industrie heeft gewonnen van de MAGA tak in de huidige administratie. Dit wordt versterkt door Trumps recente omkeer wat betreft Oekraïne en de steun hiervoor. Ook het volgende speelt hier waarschijnlijk mee:
* Europa koopt hoofdzakelijke Europese wapens van zijn vergrote budget.
* Rusland heeft succesvol Trumps 'vredespogingen' misbruikt voor exploitatie in het Ukraine/Russo conflict
* Economische sancties hebben niet China op de knieën gekregen en het Anti-US machtsblok versterkt.
De illusie van geld besparing is helemaal weg. Doge was achteraf (en eigenlijk ook vooraf) vooral een middel voor autocratie.
Toen ik zelf het zat te volgens kreeg ik het idee dat de generaals vooral het de nodige politieke onzin vonden. Generaals hebben al vaker politieke inmenging gehekeld in het verleden en dit is precies het soort gedrag van de politiek waar ze weinig respect voor zullen hebben.
Zelf had ik het idee dat ik keek naar iemand die Timeshares probeerde te verkopen aan weinig geïnteresseerd publiek.
Let wel dat sommige zaken die Hegseth zei wel een kern van waarheid hadden. Echter:
* Een kapotte klok heeft twee keer per dag het juiste tijdstip ( als ie analoog is

)
* Dit had ook kunnen worden gedaan middels een e-mail of teams vergadering.
Ik kreeg flashbacks naar de militaire parade en ik gok dat dit eigenlijk een zelfde soort momentje was. Begrijp mij niet fout; het derde rijk had ook de nodige knullige momenten. Maar dit vierde rijk stuntelt heel erg knullig zijn openingsfase in. Toekomstige generaties zullen zich achter het oor krabben en afvragen hoe deze
*knip* groep mensen erin zijn geslaagd om de VS in handen te krijgen.
Niet labelen
[
Voor 1% gewijzigd door
polthemol op 01-10-2025 10:06
]
The Informaticus Chaoticus is an endangered species who makes it's lair in the electric wires and dodgy electrical appliances and feasts primarily on old legacy systems.