Enorm verhaal getikt met allemaal links en referenties, verkeerde toetsencombi en een machine die in sleep-mode gaat omdat ik gebeld wordt en hij is weg.
Dus dan maar kort:
In de
Installation Manual op pagina 30 staat een kopje 'Actieve regeling van de stroom', met een mooi plaatje van de Digitale Ingang (DI1/DI2) en een tekst:
Opmerking: uitsluitend voor laders met digitale ingangen (WLACx-xxxxxxxxxDxxx):
Sluit de digitale ingangen DI1 en DI2 van de lader die als leider fungeert op maximaal twee schakelaars aan voor regeling van de laadstroom op afstand, waarbij de netwerkbeheerder de belasting van het elektriciteitsnet effectief beheert.
Je kunt deze ingang ook als niet-netbeheerder gebruiken, het lijkt dan een mechanische
fence te zijn voor hoe de Peblar acteert. En omdat in mijn installatie de laadpaal de grootste verbruiker is die er bovendien snel en simpel voor kan zorgen dat de hoofdzekering doorbrand, wil ik graag die mechanische bescherming kunnen hebben om zo zeker mogelijk te zijn.
Ik heb 12kWp PV, de laadpaal, een thuisbatterij van 48kWh met een 12kW omvormer, 6kW oven, 6kW inductie, 12kW Warmtepomp en een 3x25A aansluiting, dus een zo goed mogelijke
fence is waardevol.
We wekken hier 15-16MWh per jaar op en verbruiken 19-19,5MWh per jaar, waarvan bijna 8,5MWh voor EV-laden (en ~7MWh voor de warmtepomp). Als we gaan koken, zeker in de winter, dan moet er heel actief gestuurd worden (laadpaal uit of vermogen verlagen, thuisbatterij ontladen om pieken en current te verlagen etc) en als het netwerk uitvalt, dan wil ik het mechanische
fence in kunnen zetten, omdat mijn HEMS dan ook uitvalt en ik dus letterlijk geen sturing meer heb. (Mijn huidige laadpaal zegt dan 'hahaha loadbalancing mijn billen, hier: 11kW voor iedereen!' en dan mag ik de netbeheerder gaan bellen voor een nieuwe hoofdzekering)
Toevoeging: het is niet een verplicht rondje, maar het zou wel extra zekerheid geven op een ander (immers mechanisch) niveau.
[
Voor 4% gewijzigd door
Floor-is op 23-07-2026 09:53
]