Juancho schreef op dinsdag 25 februari 2025 @ 20:30:
Een auto is meer dan alleen techniek. En ik irriteer me dat Tesla maar steeds als soort van god wordt gezien. Ja ze doen het geweldig op gebied van verbruik etc. Maar sinds wanneer is Tesla de nummer 1 qua bouwkwaliteit? Of qua niveau van het interieur? Of gewoon de looks van de auto? Het gaat toch om veel meer? En dat mis ik dan eigenlijk altijd.
Ze zijn nummer 1 qua verkoop, dus al de rest is larie en apekool. De meesten nemen het interieur, looks en bouwkwaliteit voor lief want most value for the money.
Het interieur is een ding, ik zou er geen probleem mee hebben, de looks zijn veranderd bij de MY sinds de Juniper, lijkt nu meer op een Xpeng G6

En de bouwkwaliteit is sinds 2021 serieus verbeterd, de eerste M3's hadden veel issues, maar.. de MY Juniper kreeg een flinke update en zijn er betere afwerkingsmaterialen gebruikt, wat je dan bij andere merken het omgekeerde ziet, meer plastiek...

Maar gelukkig zie je, ondanks die irritante schreeuwende lokkende titels wel dat de eind conclusie vaak is dat het idd Tesla waardig is of zelfs beter. Ik vind het persoonlijk gewoon heel vervelend want de mensen die bijv. een 7x, G6, Volvo of whatever zoeken nemen 9 van de 10x bewust GEEN Tesla. Dus die hele vergelijking slaat nergens op.
Het is een vergelijkingspunt, zoals alle Androids vergeleken worden met een iPhone. In de EV wereld is Tesla nu eenmaal de standaard. Dus als je het beter doet dan de standaard dan heb je volgens mij iets goeds verwezelijkt. Maar Tesla is ook de standaard qua prijszetting, een Volvo EC40 Ultra kost 15k meer dan een MY, ik moet er geen tekening van maken zeker?

@
RigolleM we hoeven er geen wellus/nietus spelletje van te maken, dus laten we dat vooral niet doen. Maar wellicht had jij dan wel die Tesla moeten nemen toch? Ik ken je beweegredenen niet om voor de Volvo te gaan destijds, maar toch.
Klopt, Tesla stond op 1, Polestar op 2, nog geen sprake van Xpeng of Zeekr, maar de werkgever heeft beiden geschrapt in het merkenbeleid, omdat er geen traditionele werkplaatsen zijn in de buurt van het bedrijf. Iemand uit West-Vlaanderen moest helemaal naar Gent voor het onderhoud, dat heeft toendertijd bij de fleetmanager de das om gedaan. Het ontslag van een collega heeft toen er voor gezorgd dat ik een reeds geleverde Volvo XC40 MY23 SM Ultimate klaar stond in Sage Green, die eigenlijk boven mijn budget was, maar ik mocht die overnemen, zonder persoonlijke bijdrage. Ik heb enorm graag mee gereden, maar ik zou die wagen nooit zelf gekocht hebben, wegens de hoge prijs en te lage range. Ondertussen vind ik ook Polestar 2 te verouderd en richt ik mijn pijlen op een G6, MY Juniper of Zeekr 7x, wel single motor want deze ga zelf moeten betalen

Of wachten op de Rivian R2 en voorlopig een occassie M3 op de kop tikken.
Ook hierbij mijn excuses voor het offtopic verhaal