Natuurlijk afhankelijk van welke shelly je gaat gebruiken, maar als je de reguliere versie's (Shelly 1/2 evt Pro) versie pakt, dan kan je de input Enablen of Disablen natuurlijk, ookal zit er in de 2e modus dus een schakelaar aangesloten gaat er niets gebeuren met de output van de shelly, dan wordt die alleen gestuurd op schedule of je home-automation b.v.petkaij schreef op woensdag 18 februari 2026 @ 23:41:
Is idd wel praktisch om eventueel ook zelf te kunnen schakelen buitenom de 'smart' optie.
Maar met een pulse schakelaar ( Shelly of handmatig) zal het relais zichzelf moeten vasthouden om op te kunnen blijven staan. En dan de vraag hoe valt die weer af? Een pulse relais die bij iedere nieuwe pulse omschakeld?
Als dubbel polig relais denk ik dan aan zoiets.
https://www.elektramat.nl...2-maak-0-verbreek-epn520/
Die zal dus niet werken met een pulse schakelaar.
Dat is mij niet geheel duidelijk.
Zet je de input op enabled kan je kiezen uit switch of button
:strip_exif()/f/image/4HmCjvlcTjN8pErQF0tIrhqV.png?f=user_large)
In Switch modus kan je dan nog kiezen voor een aantal dingen
• Toggle: zodra de schakelaar (klasieke wisselschakelaar) aan staat, staat het relais ook aan, staat schakelaar uit (dus geen spanning op de switch input) gaat de shelly ook uit (ookal is deze dus ingeschakeld via een schedule of home-automation)
• Edge: dan schakelt de shelly met iedere wisseling van de wisselschakelaar, oftewel eigenlijk het puls-drukker idee
• Detached: doet niets met de output sturing van de shelly, maar kan je b.v. wel gebruiken als input voor iets anders via je Homeassistant oid. (Dan maak je die betreffende schakelaar b.v. wel "smart" om bijvoorbeeld je woonkamer verlichting te schakelen op afstand)
• Activation: die wordt gebruikt i.c.m. een bewegings-sensor en kan je instellen op een automatisch uit timer daarna.
In buttonmodues
:strip_exif()/f/image/5i8T3wfyU6Aw9u0uZ2kyP9QU.png?f=user_large)
• Toggle: wat het al zegt, je output wordt getoggled bij elke druk op de knop, oftewel HA zet aan, jij drukt op knop en boel gaat uit en viceversa. En zo kan je dus ook buiten je HA oid om aan/uit zetten
• Cycle: (geldt alleen voor Shelly 2/3 met meerdere in/outputs): Dan wissel je tussen output 1 & 2, de ene gaat aan, andere gaat uit in dat geval.
voorbeeldje: je hebt een schuur waarbij je een shelly 2 (Pro) gebruikt voor de verlichting, op kanaal 1 b.v. 6 lampen die schakelen, op kanaal 2 maar 1 lamp die "altijd" brand zodat je je benen niet breekt als je zo de schuur in loopt, druk je op de knop schakelen deze 2 om, de 6 lampen aan, dat ene lampje uit en viceversa.
P.S. dit is in de stand van een shelly 2(pro) waarbij de outputs als switch zijn ingesteld, is bij een shelly2 (pro) de output ingesteld als "cover-switch" zijn de opties anders omdat het dan om een omhoog/omlaag modus gaat.
Vake beej te bange! Maar soms beej oek te dapper! ;)
Zonder de agrariër ook geen eten voor de vegetariër!