Acties:
  • +11 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22

Zorgverzekering 2025

Het is weer zover! Het jaarlijkse vergelijken van zorgverzekeringen, welke sluit jij af voor het jaar 2025?

De premies moeten uiterlijk 12 november bekend gemaakt worden, het grootste deel van de verzekeraars doet dit dan ook pas op deze dag.

Het stopzetten van je huidige basiszorgverzekering moet uiterlijk 31 december 2024, de overstap moet uiterlijk 31 januari 2025 zijn afgerond. (Sluit je voor die datum geen nieuwe af, wordt je teruggezet naar je oude zorgverzekering, welke geldig is voor 2025)
Indien je overstapt heb je altijd nog 14 dagen bedenktijd, maak je hier gebruik van, let dan op dat je niet automatisch terug wordt gezet naar je oude zorgverzekering - die geldig zou worden voor 2025 - maar dat je je opnieuw moet aanmelden, eventueel alsnog bij een andere verzekeraar.
In feite is je situatie hetzelfde als bij een opzegging zonder nieuwe aanmelding, dus je hebt ook weer t/m 31 januari 2025 de tijd om een nieuwe verzekering af te sluiten.
Doe je dat niet, wordt je uiteindelijk toch weer overgezet naar je oude verzekeraar van 2024, met de geldende polis voor 2025.

(Tip: zoek dus vooraf goed uit wat voor jou de beste zorgverzekering is, zodat je niet achteraf deze weer terug moet draaien en in een enigszins complex traject terecht komt ;)
Het is ook aanbevolen om niet te lang te wachten en uiterlijk vóór 1 januari je nieuwe zorgverzekering te hebben afgesloten, uitzondering hierop is dat er tzt nog onduidelijkheid is over bepaalde contracten met zorgverleners die voor jou belangrijk zijn.
Veel mensen gaan ook pas de laatste dagen (tussen kerst en oud&nieuw) op zoek naar hun nieuwe zorgverzekering.
Heb je bijvoorbeeld nog vragen over je potentiële nieuwe zorgverzekering? Neem dan niet op het laatste moment contact met ze op, maar doe dit op tijd om lange wachtrijen en tijden te voorkomen.)

Aanvullende verzekeringen kunnen t/m 31 januari 2025 worden gewijzigd.

Als je bij je huidige verzekeraar wilt blijven hoef je niets te doen en ontvang je de nieuwe polis voor 2025 vanaf de datum dat deze bekend is.

Overzicht verzekeraars

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/5lkcj_T2LiQgIuWTcmwspNYnMZE=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/RtgKDBYDBwPdeBugHLcURLFm.jpg?f=fotoalbum_large
Bron: Zorgwijzer

De basiszorgverzekering

De overheid bepaalt wat er in het basispakket zit. Het basispakket dekt de kosten voor de zorg van bijvoorbeeld huisarts, ziekenhuis, psychiater of apotheek.
Zie hier voor meer informatie over wat er in het basispakket zit

Elk jaar wijzigt de basiszorgverzekering voor een deel, zie hier voor de veranderingen per 2025

Zorgpremie basisverzekering 2025

* Het kabinet verwacht een gemiddelde premie van € 156 per maand
* Dat is een stijging van € 10 ten opzichte van dit jaar
* Er wordt een stijging van 121 euro op jaarbasis verwacht

Een overzichtelijke tabel met alle bekendgemaakte premies is hier te vinden

Eigen risico is standaard €385,-* (op te hogen tot €485, €585, €685, €785 of €885,- voor een lagere premie)
* DSW heeft er voor gekozen het ER met €10 te verlagen, dus €375 als verplicht ER en maximaal €875

Restitutie-, natura- of combinatiepolis

Het grootste verschil tussen restitutie en natura is de vrije zorgkeuze. In het geval van een naturapolis moet je voor vergoede zorg naar een behandelaar die een contract heeft afgesloten met jouw zorgverzekeraar, terwijl je met een restitutiepolis in principe overal terecht komt. Daardoor is de Restitutiepolis altijd iets duurder dan de naturapolis.
Let echter alsnog op dat restitutiepolissen niet altijd volledig vergoeden bij niet-gecontracteerde zorg; vaak gaat het om 100% van het gemiddelde gecontracteerde tarief. Zijn de kosten hoger dan dit tarief? Dan betaal je alsnog bij.

De combinatiepolis is een combinatie van de restitutie en de natura. Bij een combinatiepolis heb je in bepaalde gevallen recht op zorg (zoals geregeld in een naturapolis) en in andere gevallen recht op een vergoeding van zorg (zoals in een restitutiepolis).

Een voorbeeld daarvan is de ONVZ combinatiepolis: dit was een 100% restitutiepolis maar "voor wijkverpleging (thuiszorg) en geestelijke gezondheidszorg (ggz) gelden er wel maximale vergoedingen als u naar een zorgverlener gaat die geen contract met ONVZ heeft".

Een ander voorbeeld was de AnderZorg combinatiepolis: daarbij zitten juist alleen "huisarts, tandarts en apotheek" in het restitutie gedeelte, de rest is natura (gecontracteerde zorg 100% vergoed, ongecontracteerd 55% of meer).
Let dus goed op bij combinatiepolissen wat er vergoed wordt.

Tenslotte hanteren alle verzekeraars ( m.u.v. eucare ) zogenaamde omzetplafonds.
Dit kan betekenen dat ondanks jouw zorgverzekering een contract heeft met een zorgverlener, je hier alsnog niet naartoe kunt, doordat het omzetplafond is bereikt.
De gevolgen kunnen verstrekkend zijn en dit fenomeen wordt geregeld opgepakt door de media, zie zoal: https://radar.avrotros.nl...bereikt-hoe-kan-dat-60986
Via sommige combinatiepolissen en restitutiepolissen zou je hier niet mee te maken hebben, zie: Zorgwijzer zorgplafonds uitleg en overzicht

Risicoverevening

Sommige zorgverzekeraars hebben naar verhouding meer verzekerden met een hoog risico op zorgkosten. Om ervoor te zorgen dat zorgverzekeraars met veel verzekerden uit risicogroepen (zoals ouderen, laagopgeleiden en chronisch zieken) aan hun acceptatieplicht kunnen blijven voldoen, voert Zorginstituut Nederland de risicoverevening uit. Door middel van risicoverevening worden zorgverzekeraars die meer verzekerden hebben met hoge zorgkosten, hiervoor financieel gecompenseerd. Dat gebeurt via de zogeheten vereveningsbijdrage die het Zorginstituut aan verzekeraars uitkeert via het Zorgverzekeringsfonds (Zvf) voor de basisverzekering. Risicoverevening is hiermee een belangrijke pijler van de solidariteit waarop het Nederlandse zorgstelsel is gebouwd.
https://www.zorginstituut...s/wat-is-risicoverevening

Als verzekerde is dit niet iets waar je direct mee te maken hebt, maar dit heeft wel invloed op de premie die je uiteindelijk betaald.
Denk bijvoorbeeld aan de budget-natura polis en/of het kiezen voor het hoogste ER.
Deze worden doorgaans afgesloten door mensen die binnen een groep toebehoren met een lager risico, waardoor de verzekeraar minder uit het desbetreffende fonds zal ontvangen, waarmee de verzekeraar rekening houdt bij het bepalen van de premie.
Dit kan dus verklaren waarom er soms maar erg weinig verschil zit in prijs tussen verschillende polissen van dezelfde verzekeraar, terwijl er inhoudelijk veel verschil kan zijn.
Zelfde geldt voor het ophogen van het ER; soms krijg je nog maar weinig korting vergeleken met het extra risico wat je erbij neemt.
Voor verzekeringsjaar 2024 was er zelfs een polis waarbij je maar €60 korting kreeg voor het ophogen van het ER met €500.
Het kan dus zéker de overweging waard zijn niet altijd gelijk voor de goedkoopste verzekering te gaan als je niet verwacht kosten te maken, maar wellicht net iets meer te betalen om grotere risico's uit te sluiten.

Andere belangrijke verschillen per verzekering

Sommige verzekeraars (of bepaalde polissen) hebben nog een specifiek beleid en/of kenmerken die het vermelden waard zijn en worden bijgehouden in deze rubriek.
De informatie hiervoor wordt vooral verzameld vanuit reacties uit dit topic, zodat deze hier overzichtelijk op een rijtje staan vermeld.
Mocht je nog belangrijke informatie hiervoor weten, laat het dan weten in de reacties of stuur mij een DM :)

DSW:
- Eigen risico €10 lager (€375 standaard, tot maximaal €875)
- Mogelijkheid om andere/duurdere medicijnen te krijgen in geval van overgevoeligheid (ref)

Zie ook de gepinde posts voor een snel overzicht van een aantal informatieve reacties.


Vergelijkingswebsites

Independer
ZorgKiezer
ZorgWijzer
PolisWijzer
PriceWise
Consumentenbond
Geld.nl
Overstappen.nl
Vergelijkjezorgverzekering

Cashbacksites

Door je eerst door te laten sturen via een zogenaamde cashbacksite is het in veel gevallen mogelijk nog een extraatje te ontvangen voor je overstap van zorgverzekeraar.
Veel vergelijkingssites bieden ook een cadeau aan als je via hen een nieuwe zorgverzekering afsluit, dit valt vaak ook te combineren met een cashbacksite als je je eerst via hen naar de vergelijker laat doorsturen.
Een paar bekende aanbieders hiervan zijn:

CashbackXL (cashbacksite)
Shopbuddies (cashbacksite)
Independer (vergelijker)
Zorgkiezer (vergelijker)

Ervaringentopic cashbacksites: Ervaringen met cashback-sites

Toeslagen en minimaregelingen

Mogelijk heb je recht op zorgtoeslag als je inkomen en vermogen niet te hoog zijn, controleer dit op: https://www.belastingdien...proefberekening-toeslagen
De zorgtoeslag was in 2024 maximaal €123 voor alleenstaanden en €218 voor toeslagpartners, dit wordt in 2025 verhoogd naar maximaal €130 voor alleenstaanden en €249 voor toeslagpartners.

Indien je inkomen op of rond bijstandsniveau is kun je mogelijk een gesubsidieerde zorgverzekering aanvragen via je gemeente, in de meeste gevallen mag je vermogen ook niet hoger zijn dan de bijstandsnorm.
Let op dat deze zorgverzekeringen doorgaans zoal zijn aangevuld met uitgebreide aanvullende verzekeringen en daardoor vaak een reguliere zorgverzekering alsnog een betere optie is.
De inhoud en voorwaarden van deze zorgverzekering verschilt per gemeente, kijk op de website van Gezondverzekerd voor meer informatie.

Vitaliteitsprogramma's

Sommige zorgverzekeraars willen hun klanten extra belonen via zogenaamde vitaliteitsprogramma's.
Waarschijnlijk de meest bekende hiervan is a.s.r. Vitality, waarbij deelnemers worden beloond door een actieve levensstijl na te streven, doelen hierin te behalen en mee te doen aan vragenlijsten en onderzoeken.
Via dit programma kon je wel honderden euro's verdienen d.m.v. cashback op bijvoorbeeld een Apple Watch, cadeaubonnen en cashback op aanvullende verzekeringen.
Helaas is dit programma vanaf 2025 erg uitgekleed en niet meer zo lucratief als voorheen, maar wellicht voor bepaalde groepen nog wel interessant.
Aangezien deze programma's vaak exclusief zijn voor klanten van een specifieke verzekeraar kan dit een rol spelen bij het kiezen van je zorgverzekering.

Andere vergelijkbare programma's zijn de FitterUp app van United Consumers en SamenGezond van Menzis.
Voor a.s.r. Vitality is er ook een topic waarin veel informatie is te vinden: [Zorgverzekeringen 2021] a.s.r. Vitality



---

En de eerste premie van 2025 is alweer bekend.

Basispolis DSW volgend jaar bijna 10 euro duurder

https://nos.nl/artikel/25...uurder-rek-is-er-echt-uit

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/vbks03FmXH40XuQHpLGHCPOL4GY=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/LHRQbGEDrk7CtcDJEErOxMtw.jpg?f=fotoalbum_large


https://www.dsw.nl/consumenten

[ Voor 153% gewijzigd door JohanNL op 03-12-2024 20:08 ]

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AMD and INTEL
  • Registratie: April 2016
  • Laatst online: 03-05 18:50
Daar begint het feest weer ( niet )

Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • UltraInstinct
  • Registratie: November 2017
  • Laatst online: 11-05 23:34
Ik krijg jaarlijks een verhoging van 130 euro bruto bij goed functioneren. Als mijn zorgverzekering 120 euro netto per jaar duurder wordt + inflatie, dan ga ik gewoon keihard achteruit. Wtf is dit man, als ze eigen risico halveren dan moet ik waarschijnlijk 30 euro meer betalen? Maak amper gebruik van de zorg en tik 200 euro af per maand over een aantal jaar?

Acties:
  • +15 Henk 'm!

  • DjoeC
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 15:47
UltraInstinct schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:13:
Maak amper gebruik van de zorg en tik 200 euro af per maand over een aantal jaar?
Tja, zorgverzekering (verplicht) is gebaseerd op collectiviteit. Er komt vast een dag dat je bijvoorbeeld een gebroken been moet laten behandelen. Dat staat al snel gelijk aan "een paar jaar" premie betalen. De nieuwe heup en nieuwe knie die je over een aantal jaren nodig hebt staan al snel gelijk aan 5-10 jaar premie betalen.

Helaas, zolang we allemaal optimaal geholpen willen worden met behulp van de nieuwste technieken zal de premie voor iedereen gaan stijgen. Ik zie niet dat het einde in zicht is waarbij toeslagen en verlagen eigen risico alleen maar bijdragen aan een nog hogere stijging in de komende jaren.

Premie differentiatie op basis van leeftijd en vermoedelijke zorgvraag haalt de collectiviteit onderuit en zal het voor iedereen gemiddeld alleen maar nog duurder maken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Agent47
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 17:24

Agent47

I always close my contracts.

Ik gebruik eigenlijk alleen de mondzorg. Dat eigen risico krijg ik nooit op. Ik betaal jaarlijks bijna een tientje er bij op steeds.

On Tuesday nights, we get fucked up and throw apples at joggers.


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • Polderviking
  • Registratie: Augustus 2020
  • Laatst online: 10-05 16:12
DjoeC schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:33:
[...]

Tja, zorgverzekering (verplicht) is gebaseerd op collectiviteit. Er komt vast een dag dat je bijvoorbeeld een gebroken been moet laten behandelen. Dat staat al snel gelijk aan "een paar jaar" premie betalen. De nieuwe heup en nieuwe knie die je over een aantal jaren nodig hebt staan al snel gelijk aan 5-10 jaar premie betalen.

Helaas, zolang we allemaal optimaal geholpen willen worden met behulp van de nieuwste technieken zal de premie voor iedereen gaan stijgen. Ik zie niet dat het einde in zicht is waarbij toeslagen en verlagen eigen risico alleen maar bijdragen aan een nog hogere stijging in de komende jaren.

Premie differentiatie op basis van leeftijd en vermoedelijke zorgvraag haalt de collectiviteit onderuit en zal het voor iedereen gemiddeld alleen maar nog duurder maken.
Collectiviteit moeten we koste wat kost verdedigen inderdaad.

Maar je mag je best kritische vragen stellen over waarom een gebroken arm herstellen ongeveer 4000 euro kost...
We hebben vergrijzing enzo die een hoop doen, maar zorg zelf wordt ook op het individuele niveau gewoon niet goedkoper.

[ Voor 5% gewijzigd door Polderviking op 24-09-2024 13:49 ]


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • TheDudez
  • Registratie: Mei 2013
  • Laatst online: 15:22

TheDudez

Usenet stofzuiger!

Polderviking schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:43:
[...]


Collectiviteit moeten we koste wat kost verdedigen inderdaad.

Maar je mag je best kritische vragen stellen over waarom een gebroken arm herstellen ongeveer 4000 euro kost...
Dat niet alleen je mag ook best kritisch zijn naar mensen die zeer ongezond leven. https://www.cbs.nl/nl-nl/...en-40-jaar-verdrievoudigd je betaald ook voor mensen die moedwillig hun eigen lichaam extreem slopen. 8)7 Maar ik zie wel gebeuren dat het naar 200 gaat over een aantal jaar. Zeker als het eigen risco omlaag gaat.

Usenet handleidingen


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • UltraInstinct
  • Registratie: November 2017
  • Laatst online: 11-05 23:34
DjoeC schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:33:
[...]

Tja, zorgverzekering (verplicht) is gebaseerd op collectiviteit. Er komt vast een dag dat je bijvoorbeeld een gebroken been moet laten behandelen. Dat staat al snel gelijk aan "een paar jaar" premie betalen. De nieuwe heup en nieuwe knie die je over een aantal jaren nodig hebt staan al snel gelijk aan 5-10 jaar premie betalen.

Helaas, zolang we allemaal optimaal geholpen willen worden met behulp van de nieuwste technieken zal de premie voor iedereen gaan stijgen. Ik zie niet dat het einde in zicht is waarbij toeslagen en verlagen eigen risico alleen maar bijdragen aan een nog hogere stijging in de komende jaren.

Premie differentiatie op basis van leeftijd en vermoedelijke zorgvraag haalt de collectiviteit onderuit en zal het voor iedereen gemiddeld alleen maar nog duurder maken.
Je hebt gelijk maar dit is niet te doen, over 10 jaar zal mijn zorgpremie dan 200- 300 euro zijn terwijl mijn loon in verhouding niet toe zal nemen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Polderviking
  • Registratie: Augustus 2020
  • Laatst online: 10-05 16:12
TheDudez schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:50:
[...]

Dat niet alleen je mag ook best kritisch zijn naar mensen die zeer ongezond leven. https://www.cbs.nl/nl-nl/...en-40-jaar-verdrievoudigd je betaald ook voor mensen die moedwillig hun eigen lichaam extreem slopen. 8)7 Maar ik zie wel gebeuren dat het naar 200 gaat over een aantal jaar. Zeker als het eigen risco omlaag gaat.
Met oog op collectiviteit is dit een moeilijk onderwerp want waar begint dit en waar stopt dit, en waarom.
Niet iedereen zonder overgewicht is automatisch gezond.
En wat van mensen die "schade maken" door op bijvoorbeeld skivakantie te gaan en daar onderuit te gaan? Feitelijke ook gewoon blootstelling aan onnodig risico.

[ Voor 3% gewijzigd door Polderviking op 24-09-2024 13:55 ]


Acties:
  • +19 Henk 'm!

  • Jorissie87
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 15:25

Jorissie87

No diggity

UltraInstinct schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:13:
Ik krijg jaarlijks een verhoging van 130 euro bruto bij goed functioneren. Als mijn zorgverzekering 120 euro netto per jaar duurder wordt + inflatie, dan ga ik gewoon keihard achteruit. Wtf is dit man, als ze eigen risico halveren dan moet ik waarschijnlijk 30 euro meer betalen? Maak amper gebruik van de zorg en tik 200 euro af per maand over een aantal jaar?
Wees blij dat je niet 200 euro betaald en ook nog eens een beroep moet doen op je zorgverzekering. Dan heb je dubbel pech. Zelf ook jarenlang zorgpremie betaald en (gelukkig) nooit zelf zorgkosten hoeven maken. 3 jaar geleden is ons dochtertje na 29 weken prematuur geboren. Een flink traject met operaties, intensive care, couveuse, pegagogen, neurologen, scans, ambulanceritten etc. Inmiddels is er vanuit de zorgverzekering ruim 100K uitgegeven voor haar zorg. Kijkend naar een stelsel zonder zorgpremie waren we dus vele malen duurder uitgeweest. Zorgpremie is een hoop geld maar Zorg is ook gewoon erg duur en moet ergens van betaald worden. Gezien de vergrijzing en dat we in NL steeds ouder worden moeten we er ook maar op rekenen dat het de komende jaren nog fors duurder gaat worden dan dit.

AMD Ryzen 9 5900X | MSI RTX 3080Ti | GigaByte X570 Aorus Elite | 32GB@3600Mhz | NH-D15 | 970 EVO 1TB | MX500 1TB | FD Define R6 | Acer 28" 4K 60Hz Gsync | Acer 27" 1440P 165Hz Gsync | KB: Ducky one 2 RGB | HP: HyperX Cloud II | M: Zowie FK1


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • TheDudez
  • Registratie: Mei 2013
  • Laatst online: 15:22

TheDudez

Usenet stofzuiger!

Polderviking schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:54:
[...]


Met oog op collectiviteit is dit een moeilijk onderwerp want waar begint dit en waar stopt dit, en waarom.
Niet iedereen zonder overgewicht is automatisch gezond.
En wat van mensen die "schade maken" door op bijvoorbeeld skivakantie te gaan en daar onderuit te gaan? Feitelijke ook gewoon blootstelling aan onnodig risico.
Voor skivakantie moet je bijverzekeren.En doe je niet voor lange periode. Dik wordt je niet binnen een dag en je krijgt ook geen longkaner van een enkele keer roken. Dit is moedwillig je lichaam slopen jaren lang. Daar zit echt wel een verschil tussen iedereen maakt wel eens een foutje.

Usenet handleidingen


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • Polderviking
  • Registratie: Augustus 2020
  • Laatst online: 10-05 16:12
TheDudez schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:59:
[...]

Voor skivakantie moet je bijverzekeren.En doe je niet voor lange periode. Dik wordt je niet binnen een dag en je krijgt ook geen longkaner van een enkele keer roken. Dit is moedwillig je lichaam slopen jaren lang. Daar zit echt wel een verschil tussen iedereen maakt wel eens een foutje.
Als je denkt dat mensen moedwillig dik willen worden dan weet je echt niet waar je het over hebt.

Acties:
  • +16 Henk 'm!

  • TheDudez
  • Registratie: Mei 2013
  • Laatst online: 15:22

TheDudez

Usenet stofzuiger!

Polderviking schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 14:02:
[...]


Als je denkt dat mensen moedwillig dik willen worden dan weet je echt niet waar je het over hebt.
Er zijn uitzondering, Maar de meeste mensen bewegen gewoon te weinig en vreten een hoop junkfood.

Steeds meer volwassen en kinderen hebben te maken met overgewicht. Dat komt omdat we minder bewegen, maar ons wel blijven vullen met suikers, slechte vetten en calorierijk eten.

Een slechte zaak, want overgewicht neemt tal van gezondheidsrisico’s met zich mee, zoals een grotere kans op het ontwikkelen diabetes en een grotere vatbaarheid voor hart- en vaatziekten.

bron https://www.zorgwijzer.nl/zorgwijzers/overgewicht

Usenet handleidingen


Acties:
  • +13 Henk 'm!

  • Jorissie87
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 15:25

Jorissie87

No diggity

Polderviking schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 14:02:
[...]


Als je denkt dat mensen moedwillig dik willen worden dan weet je echt niet waar je het over hebt.
Nouja, ik denk dat dit voor 90%+ van de mensen met overgewicht toch wel het geval is. We weten allemaal dat we voldoende moeten bewegen en dat we dat koekje of glas cola beter kunnen laten staan maarja het is toch wel slecht weer om naar buiten te gaan en het smaakt ook wel erg lekker allemaal. Het is een kwestie van discipline wat veel mensen onvoldoende blijken te bezitten. Vanuit die optiek is overgewicht toch echt wel een keuze/afweging.

AMD Ryzen 9 5900X | MSI RTX 3080Ti | GigaByte X570 Aorus Elite | 32GB@3600Mhz | NH-D15 | 970 EVO 1TB | MX500 1TB | FD Define R6 | Acer 28" 4K 60Hz Gsync | Acer 27" 1440P 165Hz Gsync | KB: Ducky one 2 RGB | HP: HyperX Cloud II | M: Zowie FK1


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • DjoeC
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 15:47
TheDudez schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:59:
[...]

Voor skivakantie moet je bijverzekeren.En doe je niet voor lange periode. Dik wordt je niet binnen een dag en je krijgt ook geen longkaner van een enkele keer roken. Dit is moedwillig je lichaam slopen jaren lang. Daar zit echt wel een verschil tussen iedereen maakt wel eens een foutje.
Skivakantie bijverzekeren doe je voor de repatrieering, niet voor de werkelijke zorgkosten. Die vallen gewoon onder de basis verzekering net als ieder ander gebroken been - mits contract en/of geen prive kliniek etc.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Neutrino
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 11-05 16:59
Jorissie87 schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:55:
[...]

Wees blij dat je niet 200 euro betaald en ook nog eens een beroep moet doen op je zorgverzekering. Dan heb je dubbel pech. Zelf ook jarenlang zorgpremie betaald en (gelukkig) nooit zelf zorgkosten hoeven maken. 3 jaar geleden is ons dochtertje na 29 weken prematuur geboren. Een flink traject met operaties, intensive care, couveuse, pedagogen, neurologen, scans, ambulanceritten etc. Inmiddels is er vanuit de zorgverzekering ruim 100K uitgegeven voor haar zorg. Kijkend naar een stelsel zonder zorgpremie waren we dus vele malen duurder uitgeweest. Zorgpremie is een hoop geld maar Zorg is ook gewoon erg duur en moet ergens van betaald worden. Gezien de vergrijzing en dat we in NL steeds ouder worden moeten we er ook maar op rekenen dat het de komende jaren nog fors duurder gaat worden dan dit.
De vraag is wel hoe lang dit systeem nog houdbaar is. Immers stijgen de prijzen door
- vergrijzing (grotere vraag door meer gezondheidsproblemen)
- te kort aan personeel waardoor het loon verder zal stijgen om mensen aan te trekken
- nieuwe therapieën/medicijnen/technologie

Misschien radicaal om voor te stellen. Het zou mooi zijn wanneer mensen die:
- roken
- drugs gebruiken
- regelmatig alcohol gebruiken
- in het ziekenhuis belanden door risicovol gedrag

een hogere premie krijgen. Nu is er geen prikkel om op je eigen gezondheid te letten.

Door middel van een persoonlijk gezondheidsplan zou je vanuit de huisarts advies moeten krijgen hoe gezond te leven. Deze kan ook doorgeven dat je een ongezonde leefstijl heb en dit niet kan/wil aanpassen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • UltraInstinct
  • Registratie: November 2017
  • Laatst online: 11-05 23:34
Neutrino schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 14:10:
[...]


De vraag is wel hoe lang dit systeem nog houdbaar is. Immers stijgen de prijzen door
- vergrijzing (grotere vraag door meer gezondheidsproblemen)
- te kort aan personeel waardoor het loon verder zal stijgen om mensen aan te trekken
- nieuwe therapieën/medicijnen/technologie

Misschien radicaal om voor te stellen. Het zou mooi zijn wanneer mensen die:
- roken
- drugs gebruiken
- regelmatig alcohol gebruiken
- in het ziekenhuis belanden door risicovol gedrag

een hogere premie krijgen. Nu is er geen prikkel om op je eigen gezondheid te letten.

Door middel van een persoonlijk gezondheidsplan zou je vanuit de huisarts advies moeten krijgen hoe gezond te leven. Deze kan ook doorgeven dat je een ongezonde leefstijl heb en dit niet kan/wil aanpassen.
toon volledige bericht
Ja en dan mensen die huisartsen gaan bedreigen omdat ze een negatief advies hebben gegeven. Ze moeten sowieso dat hoger eigen risico afschaffen voor korting, dat is alvast een goede stap.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DjoeC
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 15:47
@Neutrino Een hogere premie die dan weer middels toeslagen gecompenseerd moet worden?

Enneh, risicovol gedrag? Bijvoorbeeld: Hogere ziektenkosten verzekering omdat je gesnapt bent voor door rood licht oversteken in Amsterdam? Of pas nadat je in het ziekenhuis beland? En de mensen die dit gedrag vertonen maar niet gesnapt worden? 50 in de 30km zone bijvoorbeeld. Pakkans benaderd nul en dus ook de straf.

Dat gaat allemaal niet gebeuren.....

Acties:
  • +15 Henk 'm!

  • Polderviking
  • Registratie: Augustus 2020
  • Laatst online: 10-05 16:12
TheDudez schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 14:06:
[...]

Er zijn uitzondering, Maar de meeste mensen bewegen gewoon te weinig en vreten een hoop junkfood.

Steeds meer volwassen en kinderen hebben te maken met overgewicht. Dat komt omdat we minder bewegen, maar ons wel blijven vullen met suikers, slechte vetten en calorierijk eten.

Een slechte zaak, want overgewicht neemt tal van gezondheidsrisico’s met zich mee, zoals een grotere kans op het ontwikkelen diabetes en een grotere vatbaarheid voor hart- en vaatziekten.

bron https://www.zorgwijzer.nl/zorgwijzers/overgewicht
Je gaat wel voorbij aan wat er achter het eten zit.

Ik snap niet waarom er wel sympathie is voor mensen die moeite hebben te stoppen met roken maar mensen met eetstoornissen vaak gewoon maar "wat minder patat moeten eten".
Ik heb het allebei gedaan en sigaretten naast me neerleggen viel me toch een stuk lichter dan 50 kilo afvallen en dat ook zo houden.

Roken is een kwestie van niet meer roken.
Afvallen is niet een kwestie van gewoon niet meer eten.

Als dit allemaal zo triviaal was was overgewicht niet zo'n groot probleem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jorissie87
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 15:25

Jorissie87

No diggity

Neutrino schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 14:10:
[...]


De vraag is wel hoe lang dit systeem nog houdbaar is. Immers stijgen de prijzen door
- vergrijzing (grotere vraag door meer gezondheidsproblemen)
- te kort aan personeel waardoor het loon verder zal stijgen om mensen aan te trekken
- nieuwe therapieën/medicijnen/technologie

Misschien radicaal om voor te stellen. Het zou mooi zijn wanneer mensen die:
- roken
- drugs gebruiken
- regelmatig alcohol gebruiken
- in het ziekenhuis belanden door risicovol gedrag

een hogere premie krijgen. Nu is er geen prikkel om op je eigen gezondheid te letten.

Door middel van een persoonlijk gezondheidsplan zou je vanuit de huisarts advies moeten krijgen hoe gezond te leven. Deze kan ook doorgeven dat je een ongezonde leefstijl heb en dit niet kan/wil aanpassen.
toon volledige bericht
Er valt natuurlijk aan de andere kant ook winst te halen door ontwikkelingen in techniek. Bijvoorbeeld AI die zou kunnen helpen met diagnoses en behandelingen/medicaties die efficienter worden. Ik vrees ook voor de toekomst, iedereen wil persoonlijke aandacht en goede zorg maar niemand wil er (veel) voor betalen. Soms denk je zelfs dat we dure/complexe behandelingen maar moeten weigeren bij mensen ouder dan 80 maar ben tegelijkertijd ook dankbaar dat mijn ouders (die bijna die leeftijd hebben) gewoon geholpen kunnen worden wanneer er iets is.
Nu is er geen prikkel om op je eigen gezondheid te letten/
Ik hoop toch echt wel dat (vitaal) oud worden voor veel mensen wel een prikkel is om gezond te leven.

[ Voor 5% gewijzigd door Jorissie87 op 24-09-2024 14:19 ]

AMD Ryzen 9 5900X | MSI RTX 3080Ti | GigaByte X570 Aorus Elite | 32GB@3600Mhz | NH-D15 | 970 EVO 1TB | MX500 1TB | FD Define R6 | Acer 28" 4K 60Hz Gsync | Acer 27" 1440P 165Hz Gsync | KB: Ducky one 2 RGB | HP: HyperX Cloud II | M: Zowie FK1


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 14:13

ZieMaar!

Moderator General Chat
Modbreak:Dit is (natuurlijk) niet de bedoeling. Het gaat hier over de verzekeringen, de prijzen, de dekkingen etcetera. Als je over de zorg op maatschappelijk niveau wil praten, zie het topic binnen AWM.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheDudez
  • Registratie: Mei 2013
  • Laatst online: 15:22

TheDudez

Usenet stofzuiger!

*knip* zie hierboven

[ Voor 95% gewijzigd door ZieMaar! op 24-09-2024 16:30 ]

Usenet handleidingen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 14:13

ZieMaar!

Moderator General Chat
Modbreak:Wat posts getrashed :(. Zie hierboven én de topicwarning

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • ptjuh
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 23-04 15:14

ptjuh

New day, same old shit

Kan er in de Topic Start geen verschillen overzicht komen van de grootste verzekeraars? Zodat we naast kosten dus ook weten wat er in de pakketten zitten?

merendeel van de mensen zoeken dit toch al uit misschien wat je uitzoekt gelijk aan dit topic koppelen.. Scheelt voor veel mensen extra werk qua uitzoeken en dan hebben we de inhoudelijke discussie waar betaal je teveel en waar betaal je redelijk voor de verzekering die je krijgt.

Zoals bijvoorbeeld dat DSW een paar pakketten heeft en gemakkelijk is qua aanbieders en bijvoorbeeld niet moeilijk doet als je van de goedkopere naar duurdere medicijnen moet omdat je er niet tegen kan. Hoor dat dit bij diverse verzekeraars wel het geval is

Its all in the little things that people do..


  • Van der Berg
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 16:42
Wij zitten voor 2024 bij FTBO voor de zorgverzekering. Wij betalen met zijn tweeën samen €282,90,- per maand dit is voor Basis + 75% tandverzekering tot €250 pj. Beide €385 eigen risico. Eerste jaar dat ik weer €385 heb, sinds 2012 altijd €850 gehad. Vorig jaar was het verschil opeens maar €5 per maand korting als ik op €850 bleef en ben weer terug op €385. Vroeger scheelde dat nog al per maand flink wat per jaar mij rond de €400 scheelde.nog nooit het Eigen Risico gebruikt "even afkloppen" mijn vrouw wel altijd op €385 gestaan.

Ben benieuwd naar ons nieuwe premie straks voor 2025. Wij gaan zeker vergelijken, we gaan voor Basis + 75% tand tot €250 pj

[ Voor 10% gewijzigd door Van der Berg op 25-09-2024 14:31 ]

X570 Aorus Pro - Ryzen 7 5800X- Noctua NH-U14S - FSP Hydro Ti PRO 1000W - 32GB DDR4 3600MHz C16 - GeForce RTX 4090 - 990 Pro 4TB - MSI MAG 321UP QD-OLED 4K/165Hz - 65" OLED LG B4 - Watch Ultra LTE - S24 Ultra 1TB - Tab S10+ 512/12GB - Buds 3 Pro - 22TB


  • LordSinclair
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 15:38
Zal dit jaar de dekking en de contracten met zorgverleners wel bekend zijn voor 12 november? Ik vind het raar dat de zorgpremie wel bekend moet zijn, maar nog niet waar je terecht kan, soms ook 31 december nog niet. Hoe moet je dan kiezen?

There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • SayWhatAgain!
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 16:54

SayWhatAgain!

I dare you, I double dare you!

UltraInstinct schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:13:
Ik krijg jaarlijks een verhoging van 130 euro bruto bij goed functioneren. Als mijn zorgverzekering 120 euro netto per jaar duurder wordt + inflatie, dan ga ik gewoon keihard achteruit. Wtf is dit man, als ze eigen risico halveren dan moet ik waarschijnlijk 30 euro meer betalen? Maak amper gebruik van de zorg en tik 200 euro af per maand over een aantal jaar?
De echte klacht in dit verhaal lijkt me de verhoging van 130 euro bruto per jaar? Tijd om rond te kijken naar een andere baan lijkt me...
En die verlaging eigen risico wat volgens Geert vandaag nog nodig is (nou ja, die moest eigenlijk helemaal weg, toch?), wordt uiteraard een sigaar uit eigen doos.

  • UltraInstinct
  • Registratie: November 2017
  • Laatst online: 11-05 23:34
SayWhatAgain! schreef op woensdag 25 september 2024 @ 14:43:
[...]


De echte klacht in dit verhaal lijkt me de verhoging van 130 euro bruto per jaar? Tijd om rond te kijken naar een andere baan lijkt me...
En die verlaging eigen risico wat volgens Geert vandaag nog nodig is (nou ja, die moest eigenlijk helemaal weg, toch?), wordt uiteraard een sigaar uit eigen doos.
Elk jaar van baan switchen dus? Meestr werkgevers geven niet meer dan 1 periodiek per jaar

  • Van der Berg
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 16:42
*knip*offtopic

[ Voor 98% gewijzigd door ZieMaar! op 25-09-2024 16:56 ]

X570 Aorus Pro - Ryzen 7 5800X- Noctua NH-U14S - FSP Hydro Ti PRO 1000W - 32GB DDR4 3600MHz C16 - GeForce RTX 4090 - 990 Pro 4TB - MSI MAG 321UP QD-OLED 4K/165Hz - 65" OLED LG B4 - Watch Ultra LTE - S24 Ultra 1TB - Tab S10+ 512/12GB - Buds 3 Pro - 22TB


  • SayWhatAgain!
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 16:54

SayWhatAgain!

I dare you, I double dare you!

UltraInstinct schreef op woensdag 25 september 2024 @ 14:47:
[...]


Elk jaar van baan switchen dus? Meestr werkgevers geven niet meer dan 1 periodiek per jaar
offtopic:
Nee, naar een werkgever die betere arbeidsvoorwaarden heeft en dus een fatsoenlijke periodiek geeft. Geen idee wat je doet natuurlijk, maar bijv. bij de overheid krijg je elk jaar een periodiek (trede) er bij. Bij een functie in schaal 10 is dat al snel ~150 per maand, zie hier.

  • ByteMe_
  • Registratie: Januari 2009
  • Niet online
UltraInstinct schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:13:
Ik krijg jaarlijks een verhoging van 130 euro bruto bij goed functioneren. Als mijn zorgverzekering 120 euro netto per jaar duurder wordt + inflatie, dan ga ik gewoon keihard achteruit. Wtf is dit man, als ze eigen risico halveren dan moet ik waarschijnlijk 30 euro meer betalen? Maak amper gebruik van de zorg en tik 200 euro af per maand over een aantal jaar?
Ik volg dit niet, loopt nu jaar en maand door elkaar? Als je exact dezelfde marginale druk hebt als bij mij snap ik hem:

Elk jaar 180-200 erbij gekregen (1x wat minder). Die druk zit laatste jaar op ergens 85% oftewel voor elke €100 opslag bruto hou ik €15 netto over (ivm toeslagen waar je op gekort wordt). In 2025 wordt dit zelfs 90%.

Dus krijg ik volgend jaar €200 per maand erbij hou ik €20 over. Vervolgens komt de verhoging van de zorgpremies daarbij, dat is dus bij elkaar €20 p/m.

Hoor je ze daar in Den Haag al triomfantelijk zijn hoe ze de mensen hebben geholpen om meer over te houden?

Jammer dat het bij die zorgpremies altijd zo lang duurt voor het bekend is wat de hoogte is. Ik ga elk jaar voor max eigen risico en geen enkel extra module. Maar ik schat dat we gewoon dikke vette pech hebben en gewoon mogen blijven dokken terwijl we nooit ziek zijn. En moeten we wel een keer vanwege een probleem naar ziekenhuis betaal je het eigen risico. Van mij mocht dat ophogen van eigen risico nog wel 2x hoger. Een risico waar je dan gewoon zelf voor kunt kiezen.

Mijn laatste reviews: Xiaomi Mi 9T | Mpow H12


  • henri86
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 17:40
Neutrino schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 14:10:
[...]


De vraag is wel hoe lang dit systeem nog houdbaar is. Immers stijgen de prijzen door
- vergrijzing (grotere vraag door meer gezondheidsproblemen)
- te kort aan personeel waardoor het loon verder zal stijgen om mensen aan te trekken
- nieuwe therapieën/medicijnen/technologie

Misschien radicaal om voor te stellen. Het zou mooi zijn wanneer mensen die:
- roken
- drugs gebruiken
- regelmatig alcohol gebruiken
- in het ziekenhuis belanden door risicovol gedrag

een hogere premie krijgen. Nu is er geen prikkel om op je eigen gezondheid te letten.

Door middel van een persoonlijk gezondheidsplan zou je vanuit de huisarts advies moeten krijgen hoe gezond te leven. Deze kan ook doorgeven dat je een ongezonde leefstijl heb en dit niet kan/wil aanpassen.
toon volledige bericht
Mensen die ongezond/risicovol leven een hogere primie laten betalen, is niet realistisch / controleerbaar.

Net als bij autoverzerzekeringen zou er een oplopende no-claim korting ingevoerd moeten worden.

Oké, er zullen mensen zijn die tegen beter weten in zorg zullen gaan vermijden om die korting niet kwijt te raken, maar dat heb je nu ook al met eigen risico.

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 14:13

ZieMaar!

Moderator General Chat
ByteMe_ schreef op woensdag 25 september 2024 @ 15:12:
[...]


Jammer dat het bij die zorgpremies altijd zo lang duurt voor het bekend is wat de hoogte is. Ik ga elk jaar voor max eigen risico en geen enkel extra module. Maar ik schat dat we gewoon dikke vette pech hebben en gewoon mogen blijven dokken terwijl we nooit ziek zijn. En moeten we wel een keer vanwege een probleem naar ziekenhuis betaal je het eigen risico. Van mij mocht dat ophogen van eigen risico nog wel 2x hoger. Een risico waar je dan gewoon zelf voor kunt kiezen.
Ja vette pech dat je geen leefstijlongerelateerde aandoening hebt ;). Maar als je er zeker van bent dat dat zo blijft en heel graag heel goedkoop verzekerd wil zijn (even los van de solidariteits elementen): dan moet je straks toch gewoon zo'n uitgekleed pakket hebben, met weinig zorgverleners etc? Ik weet niet welke dat is, maar wellicht even terugkijken in 24?

De verschillen zullen dankzij risicoverevening gelukkig (nog) dichter bij elkaar komen, daardoor zijn de kortingen op eigen risico's ook steeds lager.

  • Kipmetrijst
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 11:32
Zat er aan te denken om in 2025 voor ASR Vitality te gaan maar dat blijkt ook flink uitgekleed te zijn.

Nog even afwachten of het nog gaat lonen om een hoger eigen risico te nemen, dat voordeel was dit jaar ook weer minder geworden.

iRacing Profiel Overview iRacing seizoen 4 races en auto's


  • dfbt
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 16:43
UltraInstinct schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:13:
Ik krijg jaarlijks een verhoging van 130 euro bruto bij goed functioneren. Als mijn zorgverzekering 120 euro netto per jaar duurder wordt + inflatie, dan ga ik gewoon keihard achteruit. Wtf is dit man, als ze eigen risico halveren dan moet ik waarschijnlijk 30 euro meer betalen? Maak amper gebruik van de zorg en tik 200 euro af per maand over een aantal jaar?
En je werkgever verhoogt zijn producten/diensten aanzienlijk, als jij ergens 4-5 jaar geleden werkte voor 100 euro per uur, kan dat nu gerust 150 zijn. Zolang jij accepteert dat een 130 euro bruto verhoging per jaar acceptabel is, zonder te klagen, krijg je bij 9/10 werkgevers niks extra's :)

Ga eens zitten met je werkgever, ongeacht werkgebied ( ik kan niet voor bepaalde beroepen met vaste schalen en trede praten) en gooi eens iets op van Inflatie, andere werkgever, hoger salaris. Waarschijnlijk iemand nieuw aannemen in dezelfde functie kost ze al flink geld, Recruitment, inwerktijd, maar vast ook zeker iemand die afdwingt tot hogere schalen/trede en vandaag de dag wordt dat gepikt nog.

Een paar honderd euro bruto erbij is niks geks.

Zorg=Duur

Maar goed, een nieuwe auto kost ook geld,
een dagje naar de Efteling is ook niet te betalen, maar zit elke dag vol.
Ik heb nog nooit zo'n jaar meegemaakt, waarbij elke dag waar ook een maar zonnetje scheen alle terrassen in dorp en stad en strand helemaal volzaten, ondanks de biertjes, cola's van een euro of 3 naar 4.5/5 per glas zijn gegaan.

[ Voor 12% gewijzigd door dfbt op 26-09-2024 13:33 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
Kipmetrijst schreef op donderdag 26 september 2024 @ 13:11:
Zat er aan te denken om in 2025 voor ASR Vitality te gaan maar dat blijkt ook flink uitgekleed te zijn.

Nog even afwachten of het nog gaat lonen om een hoger eigen risico te nemen, dat voordeel was dit jaar ook weer minder geworden.
Vitality gaat inderdaad meer een leuke extra worden voor bij je a.s.r. zorgverzekering, in plaats van een doorslaggevende factor qua kosten voor sportieve en vitale mensen (of dat willen worden).
In [Zorgverzekeringen 2021] a.s.r. Vitality is hier ook al veel over besproken.

Wat betreft dat het ophogen van het eigen risico minder lucratief is geworden, heeft vooral te maken met de zogenaamde risicoverevening.
Óf het lucratief zal zijn deze op te hogen voor 2025 zal vooral met je persoonlijke situatie en gezondheid te maken hebben.
Maar met alle verschillende aanbieders, met diverse polissen, zal het vooral ook weer een kwestie van vergelijken zijn.
Je kunt namelijk aanbieder A hebben die de goedkoopste basisverzekering heeft met €385 ER, terwijl aanbieder B met €885 de goedkoopste is.
En wellicht geeft aanbieder B wel een hele mooie korting op hun basisverzekering met €885 ER, maar is het verschil met aanbieder A met €385 ER gering.

Voorgaande jaren waren dit soort gevallen in overvloed, dus dat zal het voor dit jaar ook wel weer zijn.

[ Voor 25% gewijzigd door JohanNL op 26-09-2024 13:49 ]

In vino veritas, in aqua sanitas


  • J_C_W
  • Registratie: December 2020
  • Niet online
Jorissie87 schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 13:55:
[...]

Wees blij dat je niet 200 euro betaald en ook nog eens een beroep moet doen op je zorgverzekering. Dan heb je dubbel pech. Zelf ook jarenlang zorgpremie betaald en (gelukkig) nooit zelf zorgkosten hoeven maken. 3 jaar geleden is ons dochtertje na 29 weken prematuur geboren. Een flink traject met operaties, intensive care, couveuse, pegagogen, neurologen, scans, ambulanceritten etc. Inmiddels is er vanuit de zorgverzekering ruim 100K uitgegeven voor haar zorg. Kijkend naar een stelsel zonder zorgpremie waren we dus vele malen duurder uitgeweest. Zorgpremie is een hoop geld maar Zorg is ook gewoon erg duur en moet ergens van betaald worden. Gezien de vergrijzing en dat we in NL steeds ouder worden moeten we er ook maar op rekenen dat het de komende jaren nog fors duurder gaat worden dan dit.
Zorgkosten van minderjarigen vallen niet onder de zorgpremie, maar worden rechtstreeks aan zorgverzekeraars vergoed door de overheid via de rijksbijdrage.

Overigens stond dit in het AD:
Ook zijn de kosten voor mensen met meerdere aandoeningen hoog: 10 procent van de duurste verzekerden veroorzaakt 80 procent van de zorgkosten. Het gaat bijvoorbeeld om patiënten die nierdialyse nodig hebben, op de ic belanden, dure geneesmiddelen gebruiken of voor meer dan drie aandoeningen in ziekenhuizen komen.
https://www.ad.nl/gezond/...-het-buitenland~a30bd435/

Hierom wordt er verzekerd, maar de meeste van ons zullen ooit wel een keer tot die 10% behoren.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Ortep
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

Ortep

Soylent Green is People!

ByteMe_ schreef op woensdag 25 september 2024 @ 15:12:
[...]

Jammer dat het bij die zorgpremies altijd zo lang duurt voor het bekend is wat de hoogte is. Ik ga elk jaar voor max eigen risico en geen enkel extra module. Maar ik schat dat we gewoon dikke vette pech hebben en gewoon mogen blijven dokken terwijl we nooit ziek zijn. En moeten we wel een keer vanwege een probleem naar ziekenhuis betaal je het eigen risico. Van mij mocht dat ophogen van eigen risico nog wel 2x hoger. Een risico waar je dan gewoon zelf voor kunt kiezen.
Je kan ook gewoon even pech hebben. Een flink aantal jaren geleden werd ik verdacht van een gemene vorm van kanker. Voordat ze er achter waren dat ik er niet aan leed was ik alleen aan onderzoeken al de prijs van een hele mooie nieuwe middenklasse auto kwijt.

Laat staan als ik er wel aan had geleden en er nog een behandeling had moeten krijgen.

Ik was toen net in de 40 en had verder nooit wat. Nu ben ik 70+ en ik heb 2 chronische kwalen. En ik maak hooguit 100 euro per jaar op van mijn eigen risico. Dat geldt ook voor mijn vrouw.

Ik heb dus max eigen risico en vooral ook geen tandartsverzekering.

Het is onmogelijk te bepalen wanneer je de verzekering aan moet spreken.

Ik betaal ook premie voor de brandverzekering van mijn huis. En het heeft nog nooit in brand gestaan. Die 'sukkels' die wel brand hebben daar betaal ik dus voor

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, Einstein
Alleen de doden kennen het einde van de oorlog, Plato


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
Ortep schreef op zondag 29 september 2024 @ 16:19:
[...]

Ik was toen net in de 40 en had verder nooit wat. Nu ben ik 70+ en ik heb 2 chronische kwalen. En ik maak hooguit 100 euro per jaar op van mijn eigen risico. Dat geldt ook voor mijn vrouw.

Ik heb dus max eigen risico en vooral ook geen tandartsverzekering.

Het is onmogelijk te bepalen wanneer je de verzekering aan moet spreken.
Waar je vooral ook naar moet kijken is of je wel genoeg voordeel krijgt voor het ophogen van het ER.
Voor dit jaar was er namelijk ook een vrij grote verzekeraar die een polis had waarmee je maar €60 korting op jaarbasis kreeg voor het ophogen van het ER met €500.
Dan heeft het eigenlijk totaal geen zin meer, zelfs voor de meest gezonde jonge en vitale mensen.
Daaropvolgend wil je - mocht je toch echt uitgebreide zorg nodig hebben - niet nog eens achteraf extra gaan bijlappen, of erger: moeten wachten omdat jouw zorgverzekeraar zo'n zorgplafond heeft afgesproken en deze is bereikt.
Het type polis is dus naast het ER ook zeker belangrijk voor die what-if scenario's.

Als 70+er met 2 chronische kwalen kiezen voor een extra ER vind ik wel wat gewaagd qua risk/reward afweging, ook al is het tot nu toe dan altijd goed gegaan.

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Ortep
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

Ortep

Soylent Green is People!

JohanNL schreef op zondag 29 september 2024 @ 17:01:
[...]


Waar je vooral ook naar moet kijken is of je wel genoeg voordeel krijgt voor het ophogen van het ER.
Voor dit jaar was er namelijk ook een vrij grote verzekeraar die een polis had waarmee je maar €60 korting op jaarbasis kreeg voor het ophogen van het ER met €500.
Dan heeft het eigenlijk totaal geen zin meer, zelfs voor de meest gezonde jonge en vitale mensen.
Daaropvolgend wil je - mocht je toch echt uitgebreide zorg nodig hebben - niet nog eens achteraf extra gaan bijlappen, of erger: moeten wachten omdat jouw zorgverzekeraar zo'n zorgplafond heeft afgesproken en deze is bereikt.
Het type polis is dus naast het ER ook zeker belangrijk voor die what-if scenario's.

Als 70+er met 2 chronische kwalen kiezen voor een extra ER vind ik wel wat gewaagd qua risk/reward afweging, ook al is het tot nu toe dan altijd goed gegaan.
Ik kreeg 200 euro korting, dat gaat al jaren goed. Als het nu plotseling mis gaat ben ik hooguit 300 euro extra kwijt. Maar dat valt in het niet bij alle winst die ik al heb gemaakt.
Het jaar er op kan ik altijd nog beslissen of ik wel of niet verhoog.
Ja, ik weet dat het een belachelijk systeem is. Van mij mogen ze het afschaffen in het kader van de solidariteit.

Ik wilde met die chronische kwalen alleen aangeven dat niet iedere chronische kwaal duur is. Mijn totaal gebruikte eigenrisico is op dit moment 76 euro. Mijn vrouw ongeveer 300 euro, maar die is ook een keer naar het ziekenhuis geweest. Niet voor haar chronische dingen maar voor iets anders. Anders zou het ook rond de 80 euro zijn.

Ik had laatst een algeheel onderzoek met een stuk of 20 bloedbepalingen. Daar zitten testen bij die wel 16 hele centen kosten, De duurste was 1.50 euro.

Echt niet alles in de zorg is duur.

Je moet alleen verzekeren wat je niet zelf kunt betalen.
Daarom heb ik ook geen tandartsverzekering. Een controle bezoekje kost 26 euro. En als je gebit stabiel is, dus zeg maar boven de 40 is een bezoekje per jaar voldoende.
Daar ga ik me niet voor verzekeren.
En een verzekering die echt wat uitkeert als er kosten zijn kost met gemak 30 euro per maand. Dan kan ik met gemak iedere 2 jaar een nieuwe kroon laten plaatsen en die uit mijn eigen zak betalen.

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, Einstein
Alleen de doden kennen het einde van de oorlog, Plato


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
Waar we voorheen nog wel zagen dat sommige premies ruim voor de uiterlijke datum bekend werden gemaakt, gaan we dat dit jaar waarschijnlijk niet meer zien.

https://www.skipr.nl/nieu...premie-later-bekendmaken/

Nooit geweten dat dit een factor was hierin.

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • MadBear
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 10-05 19:31
JohanNL schreef op donderdag 10 oktober 2024 @ 18:40:
Waar we voorheen nog wel zagen dat sommige premies ruim voor de uiterlijke datum bekend werden gemaakt, gaan we dat dit jaar waarschijnlijk niet meer zien.

https://www.skipr.nl/nieu...premie-later-bekendmaken/

Nooit geweten dat dit een factor was hierin.
Dat is een wetsvoorstel en geldt dit jaar dus zeker nog niet. De uiterlijke datum is 12 november 23:59. Een enkeling zal het misschien dit jaar voor het weekend doen (8 november), maar het grootste deel zullen we pas 11/12 november zien.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Offens1490
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 10-05 14:43
Gaat nog wel wat worden zo. Nu ziet men door het bos al de bomen niet.

Zorg wordt zeker duurder als ze denken ook sport btw gaan verhogen maar beetje offtopic.

Persoonlijk heb ik liever dat eigen risico omhoog gaat dan de maandelijkse premie.

Blijf erbij net als energie er gewoon te veel zijn. In theorie als er maar 1 was voor heel Nederland een betere slagkracht heeft om dingen in te kopen,
Al is dat ook een illusie want farma en zorg gaat grotendeels " mijn mening "hand in hand.

Daarnaast eten is veel te bewerkt als pak zeg 30 jaar geleden, je kunt niet zeggen dat 80% geen wilskracht heeft om iets er aan doet en is er een structureel probleem binnen de maatschappij. Kijk als budget klein is kun je makkelijker en relatief goedkoper "slechte dingen kopen/eten"

AnimeAdicted


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Napo
  • Registratie: Augustus 2006
  • Niet online
Offens1490 schreef op vrijdag 11 oktober 2024 @ 08:06:
Blijf erbij net als energie er gewoon te veel zijn. In theorie als er maar 1 was voor heel Nederland een betere slagkracht heeft om dingen in te kopen,
Het heeft voor en nadelen maar een grotere markt ( waar Nederland een kleine markt blijft door de populatie ), ga je die nog meer opsplitsen krijg je nog minder slagkracht. Niet zeggende dat één instantie ( of beperkt tot zegge 3 ) beter zou werken dan dat het een publieke taak wordt.

In de praktijk zijn er veel merken maar in de praktijk valt het best wel mee toch?

bijna 75% van de verzekerde vallen onder de concerns Achmea, CZ, & VGZ en om dat op te krikken naar bijna 90% trek je daar Menzis & DSW bij.

De overige concerns met minder dan 4% marktaandeel zijn ASR, Zorg en Zekerheid, ONVZ, ENO, en EUcare. Nu ben ik geen fan van de vele merken/labels onder de concerns ( zo ook bij energie, telefonie ). Stukje pseudoconcurentie.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
Offens1490 schreef op vrijdag 11 oktober 2024 @ 08:06:
Persoonlijk heb ik liever dat eigen risico omhoog gaat dan de maandelijkse premie.
Dat is een enorme uitholling van het zorgverzekeringssysteem.
In theorie ga je er op de lange termijn ook helemaal niets op besparen, want op een gegeven moment gaat iedereen naar verwachting wel een keer veel kosten maken.
Op individuele basis ga je wel enorme verschillen zien natuurlijk.

Hoe ik het zou bekijken: premie betalen voor een verplichte zorgverzekering die je naar verwachting niet gaat gebruiken is niet leuk, maar nog altijd beter dan dat je die wel daadwerkelijk nodig hebt voor zorg.
En mocht je toch echt die zorg nodig hebben, dan is het fijn dat die zorgverzekering het meestal financieel voor jou regelt.

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Cheesy
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
LordSinclair schreef op woensdag 25 september 2024 @ 14:35:
Zal dit jaar de dekking en de contracten met zorgverleners wel bekend zijn voor 12 november? Ik vind het raar dat de zorgpremie wel bekend moet zijn, maar nog niet waar je terecht kan, soms ook 31 december nog niet. Hoe moet je dan kiezen?
Zou dit jaar beter moeten gaan:
Het kiezen van een nieuwe zorgverzekering voor 2025 wordt een stuk eenvoudiger. Zorgverzekeraars moeten hun contracten met ziekenhuizen en andere zorgaanbieders voortaan eerder in het jaar rond krijgen. Nieuwe regels en richtlijnen van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) moeten daarvoor zorgen.

Met de nieuwe regels wordt het contracteerproces sneller en soepeler doorlopen. Verzekeraars en zorgverleners gaan zich gezamenlijk inzetten om zorgcontracten jaarlijks vóór 12 november af te ronden.

De aangepaste regelgeving gaat in per 1 april 2024 en geldt voor alle zorgcontracten die vanaf 2025 worden afgesloten.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • henri86
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 17:40
JohanNL schreef op vrijdag 11 oktober 2024 @ 13:32:
[...]


Dat is een enorme uitholling van het zorgverzekeringssysteem.
In theorie ga je er op de lange termijn ook helemaal niets op besparen, want op een gegeven moment gaat iedereen naar verwachting wel een keer veel kosten maken.
Op individuele basis ga je wel enorme verschillen zien natuurlijk.

Hoe ik het zou bekijken: premie betalen voor een verplichte zorgverzekering die je naar verwachting niet gaat gebruiken is niet leuk, maar nog altijd beter dan dat je die wel daadwerkelijk nodig hebt voor zorg.
En mocht je toch echt die zorg nodig hebben, dan is het fijn dat die zorgverzekering het meestal financieel voor jou regelt.
Het frustrerende is de dekking van die basis verzekering, waardoor de enige zorg waar ik de afgelopen 25+ jaar gebruik van heb gemaakt alsnog volledig uit eigen zak betaald mocht worden, zoals tandarts (preventieve controle) en bril. Want met een aanvullende verzekering voor een (gedeeltelijke) dekking daarvan ben je nóg duurder uit omdat je je dan ook meteen weer verzekerd tegen allemaal andere zaken die je niet nodig hebt.

Die basisdekking mag wat mij betreft wel eens goed onder de loep genomen worden zodat kostenbesparende zorg zoals bijvoorbeeld de periodieke tandartscontrole vergoed wordt en een hoop nutteloze zaken eruit gaan.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
henri86 schreef op vrijdag 11 oktober 2024 @ 14:49:
[...]

Het frustrerende is de dekking van die basis verzekering, waardoor de enige zorg waar ik de afgelopen 25+ jaar gebruik van heb gemaakt alsnog volledig uit eigen zak betaald mocht worden, zoals tandarts (preventieve controle) en bril. Want met een aanvullende verzekering voor een (gedeeltelijke) dekking daarvan ben je nóg duurder uit omdat je je dan ook meteen weer verzekerd tegen allemaal andere zaken die je niet nodig hebt.

Die basisdekking mag wat mij betreft wel eens goed onder de loep genomen worden zodat kostenbesparende zorg zoals bijvoorbeeld de periodieke tandartscontrole vergoed wordt en een hoop nutteloze zaken eruit gaan.
Wat zijn nutteloze zaken volgens jou?

Ik denk dat het financieel in jouw geval uiteindelijk ook niet uitmaakt, want waren preventieve mondzorg en bril/lensen e.d. ook opgenomen in de basisverzekering, dan was je ook in die jaren meer kwijt aan de premie.
Maarja deze betaal je links of rechtsom gewoon en dan valt het wel mee toch? Als je een gezonde leefstijl aanhoud en een beetje geluk hebt, dan blijft het hier ook waarschijnlijk bij tot je laatste levensjaren.

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • psychodude
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 11-05 20:32
ptjuh schreef op woensdag 25 september 2024 @ 08:30:
Kan er in de Topic Start geen verschillen overzicht komen van de grootste verzekeraars? Zodat we naast kosten dus ook weten wat er in de pakketten zitten?

merendeel van de mensen zoeken dit toch al uit misschien wat je uitzoekt gelijk aan dit topic koppelen.. Scheelt voor veel mensen extra werk qua uitzoeken en dan hebben we de inhoudelijke discussie waar betaal je teveel en waar betaal je redelijk voor de verzekering die je krijgt.

Zoals bijvoorbeeld dat DSW een paar pakketten heeft en gemakkelijk is qua aanbieders en bijvoorbeeld niet moeilijk doet als je van de goedkopere naar duurdere medicijnen moet omdat je er niet tegen kan. Hoor dat dit bij diverse verzekeraars wel het geval is
Hoewel dat mooi klinkt, doet dat al snel suggereren dat de keuze eenvoudig is. De praktijk is weerbarstig.

Contractuele afspraken tussen verzekeraars en zorgverleners kunnen verschillen per regio. Voorwaarden voor declarabele zorg kunnen verschillen per zorgverzekeraar, waarbij er goed gekeken dient te worden naar eigen actuele zorgvraag als ook eigenlijk gelet dient te worden op risicoprofiel of er in komend kalenderjaar mogelijk een bepaalde vorm van zorg gevraagd kan gaan worden.

Laatst natuurlijk al helemaal niet te doen, want meeste mensen zullen hun eigen gezondheidsrisico's doorgaans slecht inschatten en al helemaal niet weten aan wat voor een potentiële zorgaanspraak te denken.

Daarnaast, ten aanzien van je laatste punt. Let op wat DSW zelf zegt:
https://www.dsw.nl/Consumenten/vergoeding/Preferentiebeleid
Wat is preferentiebeleid
Bij een preferentiebeleid wijst de zorgverzekeraar voor een aantal geneesmiddelen een voorkeursgeneesmiddel aan, ook wel preferent geneesmiddel genoemd. Dit kan een geneesmiddel zijn met een lagere prijs. Of het kan gaan om een betere afspraak met de fabrikant, bijvoorbeeld over de leverbaarheid. Met ons preferentiebeleid helpen wij mee de zorg toegankelijk en betaalbaar te houden voor iedereen.

Wat wij vergoeden
Wij vergoeden door ons aangewezen geneesmiddelen. Hiervoor betaalt u geen eigen risico, behalve voor de dienstverlening van de apotheek (terhandstellingskosten). Bekijk de lijst met preferente geneesmiddelen.

Wilt u toch een ander merk? Dan betaalt u het geneesmiddel zelf. Bekijk de vergoeding van geneesmiddelen.
Zo vrij is de keuze bij DSW ook niet. Zij zijn in deze vergelijkbaar als met veel andere zorgverzekeraars. Gemotiveerd, bijvoorbeeld in geval van allergie, is één en ander gewoonlijk wel rond te krijgen voor patiënten. Maar echt vrije keuze, zit er nauwelijks meer in.

Overigens, maakt het in de praktijk eigenlijk weinig uit. De zorgverzekeraar heeft in principe geen inspraak over de voorgeschreven werkzame stof. Farmacologisch, maakt het voor ons als medisch specialisten dan ook zelden uit welk merk de apotheek verschaft. Het is enkel en alleen vervelend indien verzekeraars switchen in hun preferente geneesmiddel en mensen hierop bijvoorbeeld bij mij aankloppen of alles nog wel klopt. Maatschappelijk gezien zijn dit soort consulten zonde van het geld.
henri86 schreef op vrijdag 11 oktober 2024 @ 14:49:
[...]

Het frustrerende is de dekking van die basis verzekering, waardoor de enige zorg waar ik de afgelopen 25+ jaar gebruik van heb gemaakt alsnog volledig uit eigen zak betaald mocht worden, zoals tandarts (preventieve controle) en bril. Want met een aanvullende verzekering voor een (gedeeltelijke) dekking daarvan ben je nóg duurder uit omdat je je dan ook meteen weer verzekerd tegen allemaal andere zaken die je niet nodig hebt.

Die basisdekking mag wat mij betreft wel eens goed onder de loep genomen worden zodat kostenbesparende zorg zoals bijvoorbeeld de periodieke tandartscontrole vergoed wordt en een hoop nutteloze zaken eruit gaan.
Gelet op je gebruikersnaam, schat ik bouwjaar in als zijnde 1986 en ben je momenteel dus een jaar of 38. Feit dat je afgelopen jaren dan dus ook weinig zorg effectief hebt kunnen declareren, zegt dan dus ook vrij weinig.

De ware kosten komen later. Met enig geluk, over een jaar of 40 pas. Maar kans is aannemelijk dat je tegen die tijd alles wat je in de decennia daarvoor hebt ingelegd, binnen no-time er doorheen jaagt.

Zonder ons zorgverzekeringsstelsel, zou een belangrijk deel van de populatie deze zorg niet kunnen financieren. Want men zou dit geld hiervoor nooit gereserveerd hebben, nooit opgebouwd hebben. Nog maar te zwijgen over de onfortuinlijke status indien je bijvoorbeeld op 20-jarige leeftijd bij glad weer in de slip raakt en een tegenligger raakt. Je zou zonder zorgverzekering direct in de schuldsanering zitten.

Acties:
  • +8 Henk 'm!

  • NicoHF
  • Registratie: Mei 2022
  • Niet online
JohanNL schreef op vrijdag 11 oktober 2024 @ 13:32:
[...]


Dat is een enorme uitholling van het zorgverzekeringssysteem.
In theorie ga je er op de lange termijn ook helemaal niets op besparen, want op een gegeven moment gaat iedereen naar verwachting wel een keer veel kosten maken.
Op individuele basis ga je wel enorme verschillen zien natuurlijk.

Hoe ik het zou bekijken: premie betalen voor een verplichte zorgverzekering die je naar verwachting niet gaat gebruiken is niet leuk, maar nog altijd beter dan dat je die wel daadwerkelijk nodig hebt voor zorg.
En mocht je toch echt die zorg nodig hebben, dan is het fijn dat die zorgverzekering het meestal financieel voor jou regelt.
Precies dit! Al die gezonde mensen vergeten dat ze blij moeten zijn dat ze elke maand keer op keer premie betalen, maar gezond zijn.
Ik was zelf ook altijd iemand die elk jaar maximaal eigen risico nam en baalde dat ik elke maamd weer een enorme hoge premie betaalde.
Maar sinds vorig jaar heb ik een chronische ziekte waar ik waarschijnlijk nooit meer vanaf kom.
Ik betaal veel liever elke maand 300 of wel 500 euro per maand mijn hele leven lang 'voor niks' dan een chronische ziekte onder de leden te hebben.

Zorgkosten zijn trouwens echt verschrikkelijk duur, het is bizar wat een onderzoek kost en niet te vergeten de medicijnen.

Aan iedereen wil ik alleen maar mededelen, wees blij dat je premie betaalt en er geen gebruik van maakt.

[ Voor 34% gewijzigd door NicoHF op 11-10-2024 19:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NicoHF
  • Registratie: Mei 2022
  • Niet online
Bedoelde het als reactie op je andere reactie @JohanNL had per ongeluk de verkeerde reactie van je gequote.
Het staat nu wel goed.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cobb
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 11-05 15:16
Zal vast al voorbij gekomen maar dit is ook iets om mee te nemen in de afweging:

https://radar.avrotros.nl...rgverzekeraar-op-is-60995

Zorgplafonds. Ben benieuwd of er straks ook goed op te filteren is bij de vergelijkers.

Staat ook in de TS maar mag (denk ik) wel wat meer aandacht naartoe. Als bepaalde zorg bij een grote keten als Unive al in augustus tegen het plafond zit, dan is het een serieus probleem.

[ Voor 25% gewijzigd door Cobb op 21-10-2024 21:57 ]

U don't get it boy, this isn't a mudhole. It's an operating table. And I'm the surgeon.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 14:13

ZieMaar!

Moderator General Chat
Volgens mij werken bijna alle zorgverzekeraars met zorgplafonds. Het radar verhaal is wat vreemd, er staan onwaarheden in en er wordt ook geen wederhoor gepleegd. Dit is objectievere informatie: https://www.zorgwijzer.nl/faq/omzetplafond

Daar zie je ook dat het dus praktisch overal het geval is. Een restitutiepolis kan een optie zijn, al geldt dat vaak niet meer voor GGZ en wijkverpleging (mede ivm dat daar veel cowboy gedrag is).

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
Cobb schreef op maandag 21 oktober 2024 @ 21:54:
Zal vast al voorbij gekomen maar dit is ook iets om mee te nemen in de afweging:

https://radar.avrotros.nl...rgverzekeraar-op-is-60995

Zorgplafonds. Ben benieuwd of er straks ook goed op te filteren is bij de vergelijkers.

Staat ook in de TS maar mag (denk ik) wel wat meer aandacht naartoe. Als bepaalde zorg bij een grote keten als Unive al in augustus tegen het plafond zit, dan is het een serieus probleem.
Ik heb het gedeelte over omzetplafonds wat aangepast.
Maar het is wat mij betreft ook een belangrijk punt inderdaad.
Voor komend jaar ben ik op zoek naar een zorgverzekering zonder zo'n omzetplafond, ook al gebruik ik (naar verwachting) bijna niets van de zorg.

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • RobinHood
  • Registratie: Augustus 2011
  • Niet online

RobinHood

Touch grass? Ben geen tuinman!

ZieMaar! schreef op maandag 21 oktober 2024 @ 22:15:
Volgens mij werken bijna alle zorgverzekeraars met zorgplafonds. Het radar verhaal is wat vreemd, er staan onwaarheden in en er wordt ook geen wederhoor gepleegd. Dit is objectievere informatie: https://www.zorgwijzer.nl/faq/omzetplafond

Daar zie je ook dat het dus praktisch overal het geval is. Een restitutiepolis kan een optie zijn, al geldt dat vaak niet meer voor GGZ en wijkverpleging (mede ivm dat daar veel cowboy gedrag is).
Vorig jaar waren er wat verzekeraars die bij de GGZ ook vrolijk een behandelstop hadden in de voorwaarden.

En bij de GGZ gebeurt het nogal eens dat je van behandeling wisselt, als je eerst begint in een basisgroep, even 2 maanden niks hebt en daarna begin je in september in een andere groep, is er dus ook een reële kans dat je de lul bent.

Daarom zit ik dit jaar ook bij Aevitae met een restitutiepolis die nog 100% van GGZ vergoed, ik heb geen zin in dit soort gezeik, ik heb hulp nodig wanneer ik hulp nodig heb, niet over 4 maanden omdat dat de verzekering beter uitkomt.

Het is echt te debiel voor woorden, mensen met kanker of een gebroken been laten we toch ook niet eerst maanden aankloten omdat het geld op is?

People as things, that’s where it starts.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
ZieMaar! schreef op maandag 21 oktober 2024 @ 22:15:
Daar zie je ook dat het dus praktisch overal het geval is. Een restitutiepolis kan een optie zijn, al geldt dat vaak niet meer voor GGZ en wijkverpleging (mede ivm dat daar veel cowboy gedrag is).
Gaat dat niet over zorgverleners die sowieso geen contract hebben? Dat die zijn uitgesloten van de hogere vergoedingen die restitutiepolissen bieden.
Die zorgplafonds gaat volgens mij enkel om de zorgverleners mét contract, waar je dan alsnog geen vergoeding krijgt als zo'n plafond is bereikt.
Ga je naar een GGZ of wijkverpleging zorgverlener mét contract en hanteert jouw polis géén omzetplafond, dan zou je daar altijd terecht moeten kunnen.

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
RobinHood schreef op maandag 21 oktober 2024 @ 22:30:
[...]
Het is echt te debiel voor woorden, mensen met kanker of een gebroken been laten we toch ook niet eerst maanden aankloten omdat het geld op is?
Als het niet spoedeisend is... alleen dat met de GGZ is zo'n grijs gebied, als in dat dit voor anderen lastig te beoordelen is.
Maar in theorie zou je altijd terecht moeten kunnen bij een andere zorgverlener, tot zover de theorie.

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 13:03
DjoeC schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 14:08:
[...]

Skivakantie bijverzekeren doe je voor de repatrieering, niet voor de werkelijke zorgkosten. Die vallen gewoon onder de basis verzekering net als ieder ander gebroken been - mits contract en/of geen prive kliniek etc.
Dat is niet correct. Wat vergoed is in het buitenland, is spoedeisende zorg tegen maximaal NL tarieven. Ga je op skivakantie in (bv) Zwitserland dan zijn de tarieven veel hoger. Hiervoor verzeker je bij bij je reisverzekering via module zorgkosten (of aanvullend pakket naast de basisverzekering). Check goed de voorwaarden wat met deze modules of aanvullende pakketten precies wel/niet vergoed is.

Denken dat alle zorgkosten in het buitenland 100% vergoed zijn vanuit de basisverzekering is een veelgemaakte fout waar een boel mensen nat mee gaan bij medische issues.

Willekeurige bron (eerst hit Google):
https://www.nn.nl/Particu...and-spoedeisende-hulp.htm

[ Voor 16% gewijzigd door Korvaag op 21-10-2024 22:58 ]

UNOX: The worst operating system


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DjoeC
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 15:47
Korvaag schreef op maandag 21 oktober 2024 @ 22:50:
[...]


Dat is niet correct. Wat vergoed is in het buitenland, is spoedeisende zorg tegen maximaal NL tarieven. Ga je op skivakantie in (bv) Zwitserland dan zijn de tarieven veel hoger. Hiervoor verzeker je bij bij je reisverzekering via module zorgkosten (of aanvullend pakket naast de basisverzekering). Check goed de voorwaarden wat met deze modules of aanvullende pakketten precies wel/niet vergoed is.

Denken dat alle zorgkosten in het buitenland 100% vergoed zijn vanuit de basisverzekering is een veelgemaakte fout waar een boel mensen nat mee gaan bij medische issues.

Restitutie geeft soms ook mogelijkheden om om het zorgplafond heen te werken.

Willekeurige bron (eerst hit Google):
https://www.nn.nl/Particu...and-spoedeisende-hulp.htm
Je hebt gelijk, omdat het wel onder mijn aanvullende valt, inclusief bijvoorbeeld USA, helaas niet erg precies gelezen.
https://www.cz.nl/vergoedingen/buitenland-spoedeisende-hulp
En ik lees nu ook over koersverschillen die niet verrekend worden. Die vind ik wel heel bijzonder.

Je punt: "lees goed de voorwaarden" geldt op alle punten. Ook de verschillen tussen gecontracteerde zorg en de steeds verder uitgekleede restitutiepolis begrijpen veel mensen nog niet. Tot het te laat is.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • AMD and INTEL
  • Registratie: April 2016
  • Laatst online: 03-05 18:50
https://www.aevitae.com/n...tenstops-en-zorgplafonds/

Aevitae heeft geen zorgplafonds, als dat dit jaar weer is kan dat zeker een mogelijkheid zijn om op over te stappen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Deatheyee
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 11-05 22:40
AMD and INTEL schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 08:46:
https://www.aevitae.com/n...tenstops-en-zorgplafonds/

Aevitae heeft geen zorgplafonds, als dat dit jaar weer is kan dat zeker een mogelijkheid zijn om op over te stappen
DSW heeft iets soortgelijks. Daar noemen ze het doorleverplicht. Ze hanteren wel een omzetplafond, maar als verzekerde mag je daar niets van merken en moeten zorginstellingen je gewoon behandelen. Lijkt mij dat ze achter de schermen ergens tot een financiële oplossing komen.

[ Voor 6% gewijzigd door Deatheyee op 22-10-2024 18:37 ]


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • MadBear
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 10-05 19:31
Een doorleverplicht is gewoon een contractuele afgesproken verplichting om zorg te blijven leveren als het omzetplafond is bereikt. Vaak krijgt de zorgaanbieder daar geen of lagere vergoeding voor of moeten daar aanvullende afspraken over gemaakt worden. Fijn voor de verzekerde, maar niet voor de zorgaanbieder. Volgens mij zie je dit soort afspraken vooral in de GGZ en de MSZ (ziekenhuizen).

Aevitae meldt dat ze geen omzetplafonds hebben voor ziekenhuizen maar geldt dat ook voor de GGZ? Daar zie je namelijk in praktijk veel vaker dat een omzetplafond wordt bereikt en een patiëntenstop wordt afgekondigd. Bij ziekenhuizen worden vrijwel altijd aanvullende afspraken gemaakt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WhatsappHack
  • Registratie: Mei 2011
  • Niet online
Wordt denk ik een lastige dit jaar. Voor wat medicatie die ik wil verloopt op 01-03-2025 de preferente aanwijzing bij de huidige verzekeraar, dan weet je dus niet of je ‘t hele jaar toegang hebt tot het spul; en overstappen vanwege een wijziging in beleid mag niet. -_- Hoop dat de stijging gedempt wordt, maar zal wel weer niet. :P

Geen quote of mention @WhatsappHack? Dan niet raar opkijken als je geen reactie krijgt. ;)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FreakNL
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 07:24

FreakNL

Well do ya punk?

Ik maak me er niet meer druk om. Ben verzekerd via bedrijf (geen collectieve korting op de basisverzekering meer helaas maar ze compenseren wel de aanvullende verzekering. En er is een addendum omdat wij veel zakelijke reizen) dus heb weinig keuze.

Ik stort al jaren mijn premie + (ER/12) op een aparte betaalrekening waar ook de zorgkosten afgaan. Geen omkijken naar verder. Maak ik kosten, prima. Maak ik geen kosten, ook prima…

Zit dit jaar op 210/maand. Zal wel weer een beetje meer worden.

[ Voor 9% gewijzigd door FreakNL op 26-10-2024 04:45 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ferra
  • Registratie: Januari 2010
  • Niet online
JohanNL schreef op donderdag 10 oktober 2024 @ 18:40:
Waar we voorheen nog wel zagen dat sommige premies ruim voor de uiterlijke datum bekend werden gemaakt, gaan we dat dit jaar waarschijnlijk niet meer zien.

https://www.skipr.nl/nieu...premie-later-bekendmaken/

Nooit geweten dat dit een factor was hierin.
Hoezo kan het niet meer ruim voor de 12e? Staat niet dat dit niet mag toch. Je moet gewoon voor de 12e bekend maken, wanneer maakt dan niet uit. Zie DSW.

Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • SillBro
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 15:30
@JohanNL

Hoi Johan, het is iets kleins, maar:

“ Indien je inkomen op of rond bijstandsniveau is kun je mogelijk een gesubsidieerde zorgverzekering aanvragen via je gemeente, in de meeste gevallen mag je vermogen ook niet hoger zijn dan de bijstandsnorm.
De inhoud en voorwaarden van deze zorgverzekering verschilt per gemeente, kijk op gezondverzekerd voor meer informatie”.

Wil je hierbij vermelden dat een normale marktpolis toch vaak goedkoper is, ook als je minima bent. Er worden bij een minimapolis namelijk standaard pakketten aangeboden die niet afgestemd zijn op de behoeften van de individuele deelnemer. Er is alleen sprake vaak van een (zeer) uitgebreide dekking, waardoor het risico op zorgmijding ook afneemt en de gemeente minder kwijt is aan Bijzondere Bijstand. Met een paar grote gemeenten is onderzoek gedaan naar de effectiviteit van de gemeentepolis en qua kosten is het alleen voor mensen met chronische ziekten of jaarlijks hoge zorgkosten een goede overweging. Maar meer dan 80% is beter af bij een normale marktpartij.

Het is dan wel zaak dat iemand zich goed laat informeren, anders ligt zorgmijding of onderverzekering op de loer. Echter is het financieel vaak de juiste keuze, omdat ze dan de polis op hun eigen zorgbehoefte af kunnen stemmen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 14:13

ZieMaar!

Moderator General Chat
Ook dit jaar: kijk even wat een jaarbetaling aan korting oplevert. 2% korting verslaat al bijna alle Nederlandse spaarrekeningen…

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
Ferra schreef op zaterdag 26 oktober 2024 @ 07:11:
[...]


Hoezo kan het niet meer ruim voor de 12e? Staat niet dat dit niet mag toch. Je moet gewoon voor de 12e bekend maken, wanneer maakt dan niet uit. Zie DSW.
DSW is dan ook de vreemde eend in de bijt en zijn tegen veel zaken in het huidige zorgverzekeringssysteem.
Wat de meeste concerns willen is de bekendmaking van hun premie zo lang mogelijk uit stellen zodat de concurrentie hun aanbod hier niet op kan afstellen, maar ook zodat zij dat wel kunnen doen.
Sommige verzekeraars communiceren dus ook per post en dan moet je als verzekeraar wel op tijd deze versturen, wil je de 12e nog halen.
Maar iemand had al gezegd dat het dus pas voor volgend jaar in zou gaan.

Als we naar vorig jaar kijken, dan zullen de verzekeraars zo langzamerhand de premies bekend maken vanaf 4 november.
Daarvan zullen de budget merken en polissen het wel weer uitstellen tot 12 november 23:59

[ Voor 11% gewijzigd door JohanNL op 26-10-2024 21:19 ]

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PnD
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 11:01

PnD

like in Pinda ^_^

Ik heb dit jaar wat om op te letten. We gaan nl. op reis naar Azië en hebben enkele vaccinaties nodig. Een snelle zoektocht blijkt dat er verzekeraars zijn die dat best aardig vergoeden met een niet al te dure aanvullende verzekering.
Zeker met twee kinderen is dat wel interessant lijkt me. Iemand hier al ervaring mee?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Boerenlater
  • Registratie: April 2022
  • Niet online
PnD schreef op dinsdag 29 oktober 2024 @ 16:01:
Ik heb dit jaar wat om op te letten. We gaan nl. op reis naar Azië en hebben enkele vaccinaties nodig. Een snelle zoektocht blijkt dat er verzekeraars zijn die dat best aardig vergoeden met een niet al te dure aanvullende verzekering.
Zeker met twee kinderen is dat wel interessant lijkt me. Iemand hier al ervaring mee?
Vergelijken met wat zelf betalen kost.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
PnD schreef op dinsdag 29 oktober 2024 @ 16:01:
Ik heb dit jaar wat om op te letten. We gaan nl. op reis naar Azië en hebben enkele vaccinaties nodig. Een snelle zoektocht blijkt dat er verzekeraars zijn die dat best aardig vergoeden met een niet al te dure aanvullende verzekering.
Zeker met twee kinderen is dat wel interessant lijkt me. Iemand hier al ervaring mee?
Doorgaans kwestie van de factuur doorsturen naar de verzekeraar.
Maar dit soort verzekeringen zijn veelal gebundeld met andere verzekeringen, denk aan fysio bijvoorbeeld.
Sluit je zo'n verzekering af voor slechts één van de modules, dan komt het vaak financieel niet uit.
Daarnaast is de juiste polis voor de basisverzekering ook vaak vereist, dus het komt er op neer dat het zoals gebruikelijk een heel gepuzzel kan zijn ;)

N.b. is dat verzekeraars - anders dan de basiszorgverzekering - winst mogen maken op deze aanvullende verzekeringen, en dat doen velen zeker ook.
Het is dus echt een kwestie van goed uitzoeken óf het echt rendabel gaat zijn er één af te sluiten, want dat zijn ze heel vaak niet meer, met als grootste voorbeeld natuurlijk die tandverzekeringen.
Vanaf 13 november zal alles bekend zijn en weet je of dit zo is.

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PigRush
  • Registratie: November 2021
  • Laatst online: 10-05 11:23
Deze vraag past denk ik wel in dit topic: Zijn er mensen die een slimme zorgverzekering hebben afgesloten in het verleden bij het hebben van een kinderwens?

In 2025 willen ik en mijn vrouw eens een poging wagen :). Wat nou wijsheid is wat betreft zorgverzekering vind ik lastig. Uiteraard eigen risico verlagen is voor de hand liggend. Zijn er mensen die andere specifieke tips en adviezen hebben?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • GerardHenninger
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 10-05 20:36
PigRush schreef op donderdag 31 oktober 2024 @ 16:38:
Deze vraag past denk ik wel in dit topic: Zijn er mensen die een slimme zorgverzekering hebben afgesloten in het verleden bij het hebben van een kinderwens?

In 2025 willen ik en mijn vrouw eens een poging wagen :). Wat nou wijsheid is wat betreft zorgverzekering vind ik lastig. Uiteraard eigen risico verlagen is voor de hand liggend. Zijn er mensen die andere specifieke tips en adviezen hebben?
Dit komt de laatste 4 jaar iedere keer terug in de Zorgverzekering-topics ;) Even zoeken in die topics op "zwanger" of "bevalling". De meeste tips zullen voor 2025 nog steeds geldig zijn.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • arj1o1
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 11-05 23:54
PigRush schreef op donderdag 31 oktober 2024 @ 16:38:
Deze vraag past denk ik wel in dit topic: Zijn er mensen die een slimme zorgverzekering hebben afgesloten in het verleden bij het hebben van een kinderwens?

In 2025 willen ik en mijn vrouw eens een poging wagen :). Wat nou wijsheid is wat betreft zorgverzekering vind ik lastig. Uiteraard eigen risico verlagen is voor de hand liggend. Zijn er mensen die andere specifieke tips en adviezen hebben?
Veel kosten gerelateerd aan een bevalling vallen niet onder het eigen risico. Je hoeft deze dus niet te verlagen

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • GerardHenninger
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 10-05 20:36
arj1o1 schreef op donderdag 31 oktober 2024 @ 19:20:
[...]


Veel kosten gerelateerd aan een bevalling vallen niet onder het eigen risico. Je hoeft deze dus niet te verlagen
Ho, dit zou ik niet zo adviseren. We hopen allemaal dat het zwanger worden dan wel de bevalling voorspoedig verloopt, maar het eigen risco kan enorm een rol spelen als het even tegenzit. Denk aan een bloedonderzoek, een rit met de ambulance, een IVF traject, geneesmiddelen, (nazorg bij) een gynaecoloog etc etc.

Ik heb mijn eigen risico iig verbruikt toen ik "papa wilde worden" en het even tegen viel. Sterker nog, onze zorgverzekeraar is ruim 20.000 euro aan ons kwijt geraakt omdat wij zo graag een kindje wilde ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • President
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 16:54
GerardHenninger schreef op donderdag 31 oktober 2024 @ 19:33:
[Sterker nog, onze zorgverzekeraar is ruim 20.000 euro aan ons kwijt geraakt omdat wij zo graag een kindje wilde ;)
Deels betaald dus met mijn maandelijkse bijdrage, dus feitelijk is jouw kindje ook een beetje mijn kindje :+

Maar goed, even afwachten. Mijn eigen risico gaat er toch wel weer doorheen, wil alleen dat mijn zorgverzekeraar weer een contract heeft met mijn ziekenhuis/arts. Maar weer even afwachten, was vorig jaar ook pas later bekend :X

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cheezborger
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 16:51
De meeste mensen in dit topic weten het wel, maar toch een reminder.
Vergeet bij het afsluiten van je nieuwe verzekering niet te checken of je nog een paar tientjes cashback kan krijgen via bijvoorbeeld cashbackxl.nl.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MadBear
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 10-05 19:31
PigRush schreef op donderdag 31 oktober 2024 @ 16:38:
Deze vraag past denk ik wel in dit topic: Zijn er mensen die een slimme zorgverzekering hebben afgesloten in het verleden bij het hebben van een kinderwens?

In 2025 willen ik en mijn vrouw eens een poging wagen :). Wat nou wijsheid is wat betreft zorgverzekering vind ik lastig. Uiteraard eigen risico verlagen is voor de hand liggend. Zijn er mensen die andere specifieke tips en adviezen hebben?
Mijn tips:
* Geen verhoogd eigen risico (wat tegenwoordig sowieso maar een beperkte besparing is) inderdaad. Geboortezorg valt niet onder eigen risico, maar de kans dat je het eigen risico verbruikt vanwege bijv bloedonderzoeken, medicatie, aanvullende onderzoeken etc is niet onwaarschijnlijk
* Mijn vrouw had Aanvullend Basis bij CZ , wat redelijk wat extra dekking heeft (vergoedingen voor eigen bijdrage kraamzorg, eigen bijdrage bij ziekenhuis bevalling zonder indicatie, bevallingscursus, lactatiekundige etc ) voor ik meen 8 euro per maand. Met ook nog iets van 8x fysio is dat wel een mooi pakket; wel even checken wat t komend jaar wordt qua vergoeding en premie uiteraard.
* Verder maakt het niet zoveel uit, geboortezorg is ook gedekt bij budget polissen die selectief ziekenhuizen contracteren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B-Real
  • Registratie: Juni 2009
  • Nu online
Ik mag voor het eerst in mijn leven ook wat kritischer gaan kijken naar mijn zorgverzekering.
Met het stempel "chronisch ziek" sinds die jaar ben ik waarschijnlijk in januari volgend jaar ook al door mijn eigen risico heen, dus die gaat omlaag.

Medicatie en eventuele onderzoeken vallen gewoon onder de basisverzekering, dus ik gok dat ik verder gewoon uitkom op de goedkoopste verzekeraar.
PigRush schreef op donderdag 31 oktober 2024 @ 16:38:
Deze vraag past denk ik wel in dit topic: Zijn er mensen die een slimme zorgverzekering hebben afgesloten in het verleden bij het hebben van een kinderwens?

In 2025 willen ik en mijn vrouw eens een poging wagen :). Wat nou wijsheid is wat betreft zorgverzekering vind ik lastig. Uiteraard eigen risico verlagen is voor de hand liggend. Zijn er mensen die andere specifieke tips en adviezen hebben?
Inderdaad even terugzoeken. Ligt ook een beetje aan de wensen omtrent de bevalling en er zitten verschillen in vwb kraamhulp.

Eerlijkheid gebied mij te zeggen dat vriendinlief dat heeft uitgezocht voor haar zorgverzekering. Ik als man heb mijn verzekering er niet op aangepast.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DjoeC
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 15:47
B-Real schreef op maandag 4 november 2024 @ 15:13:
Ik mag voor het eerst in mijn leven ook wat kritischer gaan kijken naar mijn zorgverzekering.
Met het stempel "chronisch ziek" sinds die jaar ben ik waarschijnlijk in januari volgend jaar ook al door mijn eigen risico heen, dus die gaat omlaag.

Medicatie en eventuele onderzoeken vallen gewoon onder de basisverzekering, dus ik gok dat ik verder gewoon uitkom op de goedkoopste verzekeraar.
Bij chronisch: Kijk ook even naar contract vs restitutie. Je wilt uiteindelijk niet door de goedkoopste maar door de beste behandelaar geholpen worden lijkt mij. Kun je (bijvoorbeeld) naar een academisch ziekenhuis of een gespecialiseerde kliniek?

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • MadBear
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 10-05 19:31
Nog geen premies voor 2025 bekend behalve DSW. Wellicht dat eind deze week de eerste premies volgen (meestal de 'standaard' premies van de zorgverzekeraars), maar veruit de meeste premies (van o.a. online labels) zullen naar verwachting pas volgende week volgen.

Wat weten we al wel?
* Intwente stopt als (regionaal) label van DSW, verzekerden gaan over naar DSW
* HEMA stopt als label van Menzis, verzekerden gaan over naar Menzis

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Cheesy
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
B-Real schreef op maandag 4 november 2024 @ 15:13:
Ik mag voor het eerst in mijn leven ook wat kritischer gaan kijken naar mijn zorgverzekering.
Met het stempel "chronisch ziek" sinds die jaar ben ik waarschijnlijk in januari volgend jaar ook al door mijn eigen risico heen, dus die gaat omlaag.

Medicatie en eventuele onderzoeken vallen gewoon onder de basisverzekering, dus ik gok dat ik verder gewoon uitkom op de goedkoopste verzekeraar.
Medicijnen via verzekeraars met een preferentiebeleid kosten vaak geen eigen risico (wel over de terhandstellingskosten etc.). Je kan hier eventueel op sturen/zoeken, maar kijk het wel even na per verzekeraar.

[ Voor 3% gewijzigd door Cheesy op 04-11-2024 15:50 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • MadBear
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 10-05 19:31
Cheesy schreef op maandag 4 november 2024 @ 15:50:
[...]

Medicijnen via verzekeraars met een preferentiebeleid kosten vaak geen eigen risico (wel over de terhandstellingskosten etc.). Je kan hier eventueel op sturen/zoeken, maar kijk het wel even na per verzekeraar.
Menzis, Zilveren Kruis en DSW (en hun onderliggende labels / verzekeraars)
rekenen wel eigen risico bij preferente medicijnen, de rest niet (dus o.a. CZ, VGZ en Zorg & Zekerheid). Hoe dit in 2025 is nog even afwachten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B-Real
  • Registratie: Juni 2009
  • Nu online
DjoeC schreef op maandag 4 november 2024 @ 15:41:
[...]

Bij chronisch: Kijk ook even naar contract vs restitutie. Je wilt uiteindelijk niet door de goedkoopste maar door de beste behandelaar geholpen worden lijkt mij. Kun je (bijvoorbeeld) naar een academisch ziekenhuis of een gespecialiseerde kliniek?
Daar liep ik inderdaad tegenaan toen mijn klachten ontstonden. In 2023 al overigens. Wachttijd bij een kliniek was twee weken, bij een ziekenhuis minimaal twee maanden.

Ondanks dat ik niet in de Randstad woon zijn eigenlijk alle ziekenhuizen die in de buurt liggen altijd nog gecontracteerd geweest. Qua afstand/reistijd is het allemaal wel te doen, ik/wij kiezen dus altijd een ziekenhuis die ons op dat moment het beste past.
Cheesy schreef op maandag 4 november 2024 @ 15:50:
[...]

Medicijnen via verzekeraars met een preferentiebeleid kosten vaak geen eigen risico (wel over de terhandstellingskosten etc.). Je kan hier eventueel op sturen/zoeken, maar kijk het wel even na per verzekeraar.
Dank voor je aanvulling!
Ik had nog nooit van "preferentiebeleid" gehoord, dus daar ga ik mij eens verder in verdiepen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Deatheyee
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 11-05 22:40
DjoeC schreef op maandag 4 november 2024 @ 15:41:
[...]

Bij chronisch: Kijk ook even naar contract vs restitutie. Je wilt uiteindelijk niet door de goedkoopste maar door de beste behandelaar geholpen worden lijkt mij. Kun je (bijvoorbeeld) naar een academisch ziekenhuis of een gespecialiseerde kliniek?
Succes met het vinden van een zuivere restitutiepolis. Dit jaar zijn er nog maar 2-3 restitutiepolissen over. Ik verwacht zelf dat de restitutiepolis volgend jaar helemaal niet meer bestaat.

Goed op eventuele contracten letten dus.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DjoeC
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 15:47
Deatheyee schreef op maandag 4 november 2024 @ 17:16:
[...]

Succes met het vinden van een zuivere restitutiepolis. Dit jaar zijn er nog maar 2-3 restitutiepolissen over. Ik verwacht zelf dat de restitutiepolis volgend jaar helemaal niet meer bestaat.

Goed op eventuele contracten letten dus.
Eens. Ik heb zelf CZ maar ook die is afgelopen jaar al (een beetje) uitgekleed. Ben benieuwd waar mijn collectiviteit dit jaar mee komt.....

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
Deatheyee schreef op maandag 4 november 2024 @ 17:16:
[...]

Succes met het vinden van een zuivere restitutiepolis. Dit jaar zijn er nog maar 2-3 restitutiepolissen over. Ik verwacht zelf dat de restitutiepolis volgend jaar helemaal niet meer bestaat.

Goed op eventuele contracten letten dus.
Zou de politiek dan niet ingrijpen? Het kán toch niet zijn dat je enkel keuze hebt tussen polissen die veel vergoeden bij gecontracteerde zorgverleners.
Sowieso vind ik de term 'restitutiepolis' ook wel wat misleidend hierin, want het gaat doorgaans om een percentage van een bepaald bedrag welke door de zorgverzekering is vastgesteld voor een bepaalde behandeling bij niet-gecontracteerde zorg.
Elke polis geeft ook een vergoeding (restitutie vanuit de zorgverzekering) voor niet-gecontracteerde zorg, alleen is dit met een natura of budge -polis doorgaans erg laag, waardoor je (flink) moet bijbetalen.
Bij de restitutiepolis krijg je dan wel een redelijke vergoeding bij niet-gecontracteerde zorg, maar dit is nog steeds geen zekerheid dat je overal zonder bijbetaling terecht kunt.

Maargoed, de restitutiepolis kan wel blijven bestaan, alleen gaat de premie dan een gevalletje ' schrik niet ' zijn.
Wellicht gaat die wel €200 p/m kosten, maar het is dan toch de keuze van de zorgverzekeraar deze aan te bieden en de burger de keuze of deze hem wil afsluiten.

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
MadBear schreef op donderdag 10 oktober 2024 @ 22:57:
[...]


Dat is een wetsvoorstel en geldt dit jaar dus zeker nog niet. De uiterlijke datum is 12 november 23:59. Een enkeling zal het misschien dit jaar voor het weekend doen (8 november), maar het grootste deel zullen we pas 11/12 november zien.
Blijkbaar gaat het toch al dit jaar in, aldus Independer: https://weblog.independer...tel-zorgpremie-week-later

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • MadBear
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 10-05 19:31
Zorgverzekeraars hebben in praktijk dus een week langer de tijd voor het verlengingsvoorstel, dus dan is het ook niet zo ingewikkeld.

Dat is wel interessant, want dat betekent mogelijk dat de 'standaard' premies van de grote verzekeraars mogelijk pas volgende week bekend worden en niet zoals gebruikelijk een paar dagen voor de deadline.
Ik vermoed dat het rustig blijft met bekendmaking van de premies deze week.

Alleen Stad Holland vandaag, maar die valt onder het kopje 'DSW' en zijn er altijd mooi op tijd bij.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • GerardHenninger
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 10-05 20:36
Deze post heb ik gemist, maar dit klopt inderdaad. Dit jaar wordt de grootse drukte (qua contactmomenten) verwacht in week 47, vanwege deze wijziging.
MadBear schreef op dinsdag 5 november 2024 @ 15:30:

Dat is wel interessant, want dat betekent mogelijk dat de 'standaard' premies van de grote verzekeraars mogelijk pas volgende week bekend worden en niet zoals gebruikelijk een paar dagen voor de deadline.
Ik vermoed dat het rustig blijft met bekendmaking van de premies deze week.

Alleen Stad Holland vandaag, maar die valt onder het kopje 'DSW' en zijn er altijd mooi op tijd bij.
Ik gok dat de meeste zorgverzekreaars het 12 november bekend gaan maken (via digitale communicatie), waarbij een paar prijsstunters wachten tot 23:59 uur. De postale klanten krijgen dan een week later dezelfde communicatie per post.

Contant opnemen met je zorgverzekeraar

Ik val jaarlijks in de herhaling, maar als je contact op wilt nemen met je zorgverzekeraar, doe dat dan niet in de laatste weken van het jaar; 50.000 mensen zijn je dan voor ;)

Ik blijf het bijzonder vinden dat mensen hun zorgverzekering tijdens de kerstdagen bespreken en dan ineens denken "ohja, ik kan overstappen, ik ga contact zoeken met m'n zorgverzekeraar".

[ Voor 31% gewijzigd door GerardHenninger op 05-11-2024 15:38 ]


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Deatheyee
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 11-05 22:40
GerardHenninger schreef op dinsdag 5 november 2024 @ 15:34:
[...]


Deze post heb ik gemist, maar dit klopt inderdaad. Dit jaar wordt de grootse drukte (qua contactmomenten) verwacht in week 47, vanwege deze wijziging.


[...]


Ik gok dat de meeste zorgverzekreaars het 12 november bekend gaan maken (via digitale communicatie), waarbij een paar prijsstunters wachten tot 23:59 uur. De postale klanten krijgen dan een week later dezelfde communicatie per post.

Contant opnemen met je zorgverzekeraar

Ik val jaarlijks in de herhaling, maar als je contact op wilt nemen met je zorgverzekeraar, doe dat dan niet in de laatste weken van het jaar; 50.000 mensen zijn je dan voor ;)

Ik blijf het bijzonder vinden dat mensen hun zorgverzekering tijdens de kerstdagen bespreken en dan ineens denken "ohja, ik kan overstappen, ik ga contact zoeken met m'n zorgverzekeraar".
toon volledige bericht
Huidige verzekering beëindigen uiterlijk 31 december 2024. Dan kan je de hele maand januari nog op gemak een nieuwe zorgverzekering kiezen. Veel mensen zijn daarvan ook niet op de hoogte. 🙂

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 14:13

ZieMaar!

Moderator General Chat
GerardHenninger schreef op dinsdag 5 november 2024 @ 15:34:
[...]


Deze post heb ik gemist, maar dit klopt inderdaad. Dit jaar wordt de grootse drukte (qua contactmomenten) verwacht in week 47, vanwege deze wijziging.


[...]


Ik gok dat de meeste zorgverzekreaars het 12 november bekend gaan maken (via digitale communicatie), waarbij een paar prijsstunters wachten tot 23:59 uur. De postale klanten krijgen dan een week later dezelfde communicatie per post.

Contant opnemen met je zorgverzekeraar

Ik val jaarlijks in de herhaling, maar als je contact op wilt nemen met je zorgverzekeraar, doe dat dan niet in de laatste weken van het jaar; 50.000 mensen zijn je dan voor ;)

Ik blijf het bijzonder vinden dat mensen hun zorgverzekering tijdens de kerstdagen bespreken en dan ineens denken "ohja, ik kan overstappen, ik ga contact zoeken met m'n zorgverzekeraar".
toon volledige bericht
Maar waarom zou je bellen? Online is duidelijker, bijna altijd bereikbaar en je kan alles nalezen…het is ook geen die je direct korting biedt als ze opzeggen horen :).

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • GerardHenninger
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 10-05 20:36
Deatheyee schreef op dinsdag 5 november 2024 @ 21:15:
[...]

Huidige verzekering beëindigen uiterlijk 31 december 2024. Dan kan je de hele maand januari nog op gemak een nieuwe zorgverzekering kiezen. Veel mensen zijn daarvan ook niet op de hoogte. 🙂
Dat is een goede tip voor de gemiddelde Tweaker. Niet iets wat ik iedereen zou aanraden.Er zijn veel mensen die vergeten dit te regelen in het nieuwe jaar ;-)
ZieMaar! schreef op dinsdag 5 november 2024 @ 21:58:
[...]

Maar waarom zou je bellen? Online is duidelijker, bijna altijd bereikbaar en je kan alles nalezen…het is ook geen die je direct korting biedt als ze opzeggen horen :).
Omdat je met je zorgverzekeraar wilt kijken naar je zorgverbruik (in het verleden) en dan informatie wilt over een passende verzekering. Of wellicht omdat je complexe vragen hebt waarbij je het antwoord niet meteen online kan vinden. Of omdat je niet bekend bent met alle online hulpmiddelen en wat tips & tricks kan gebruiken tijdens je zoektocht naar een nieuwe verzekering.

Voor veel mensen werkt online prima, maar veel (oudere) mensen bellen graag. Een vraag die hier in het topic laatst voorbij kwam "We zijn in verwachting, waar moeten we rekening mee houden?", dat is een logische vraag om voor te bellen ;)

En nee, korting krijgen is niet het doel. Maar vaak heb je leuke gesprekken en dan hoor je de klant zeggen "Ik werk bij Tweakers.net" waarop de klantadviseur dan reageert met "Oh, wist u dat uw werkgever afspraken met ons heeft gemaakt? U krijgt 2 extra fysio behandelingen via de collectiviteit van DPG Media" ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ZieMaar!
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 14:13

ZieMaar!

Moderator General Chat
GerardHenninger schreef op dinsdag 5 november 2024 @ 22:39:
[...]


Dat is een goede tip voor de gemiddelde Tweaker. Niet iets wat ik iedereen zou aanraden.Er zijn veel mensen die vergeten dit te regelen in het nieuwe jaar ;-)


[...]


Omdat je met je zorgverzekeraar wilt kijken naar je zorgverbruik (in het verleden) en dan informatie wilt over een passende verzekering. Of wellicht omdat je complexe vragen hebt waarbij je het antwoord niet meteen online kan vinden. Of omdat je niet bekend bent met alle online hulpmiddelen en wat tips & tricks kan gebruiken tijdens je zoektocht naar een nieuwe verzekering.

Voor veel mensen werkt online prima, maar veel (oudere) mensen bellen graag. Een vraag die hier in het topic laatst voorbij kwam "We zijn in verwachting, waar moeten we rekening mee houden?", dat is een logische vraag om voor te bellen ;)

En nee, korting krijgen is niet het doel. Maar vaak heb je leuke gesprekken en dan hoor je de klant zeggen "Ik werk bij Tweakers.net" waarop de klantadviseur dan reageert met "Oh, wist u dat uw werkgever afspraken met ons heeft gemaakt? U krijgt 2 extra fysio behandelingen via de collectiviteit van DPG Media" ;)
toon volledige bericht
Tuurlijk heb je gelijk, ik bedoelde meer: als je dit topic kent, lukt het vast ook wel om in te loggen en zelf te kijken :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • robotomizer
  • Registratie: November 2019
  • Laatst online: 06:18
Neutrino schreef op dinsdag 24 september 2024 @ 14:10:
[...]


De vraag is wel hoe lang dit systeem nog houdbaar is. Immers stijgen de prijzen door
- vergrijzing (grotere vraag door meer gezondheidsproblemen)
- te kort aan personeel waardoor het loon verder zal stijgen om mensen aan te trekken
- nieuwe therapieën/medicijnen/technologie

Misschien radicaal om voor te stellen. Het zou mooi zijn wanneer mensen die:
- roken
- drugs gebruiken
- regelmatig alcohol gebruiken
- in het ziekenhuis belanden door risicovol gedrag

een hogere premie krijgen. Nu is er geen prikkel om op je eigen gezondheid te letten.

Door middel van een persoonlijk gezondheidsplan zou je vanuit de huisarts advies moeten krijgen hoe gezond te leven. Deze kan ook doorgeven dat je een ongezonde leefstijl heb en dit niet kan/wil aanpassen.
toon volledige bericht
Je kan je ook afvragen of dit systeem van zorgverzekeraars/eigen bijdrage (lees winst gedreven) wel wenselijk is...

Ik zie veel mensen die zorg vermijden en eindeloos uitstellen omdat ze geen budget hebben voor bijkomende pakketten en/of de eigen bijdrage. Met als gevolg dat de problemen waarmee ze dan uiteindelijk toch bij de dokter belanden ondertussen veel groter en duurder zijn geworden (of verdwenen, tand weg = pijn weg...)

Advies ,en eventueel ondersteuning, op maat voor gezond(er) vanuit de huisarts vind ik een prachtig idee.
Artsen die medische info aan de financiële sector doorgeven daarentegen 8)7 het beroepsgeheim van artsen en zorgpersoneel lijkt me toch iets wat je liever niet wil schrappen.

En wat betreft "de prikkel"; het staat je vrij een heilstaat op te richten. Zuiver van ongezonde, instabiele en andere afwijkende elementen én een goedkope zorgverzekering ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • emeralda
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 13:17
JohanNL schreef op maandag 4 november 2024 @ 18:18:
[...]


Zou de politiek dan niet ingrijpen? Het kán toch niet zijn dat je enkel keuze hebt tussen polissen die veel vergoeden bij gecontracteerde zorgverleners.
Sowieso vind ik de term 'restitutiepolis' ook wel wat misleidend hierin, want het gaat doorgaans om een percentage van een bepaald bedrag welke door de zorgverzekering is vastgesteld voor een bepaalde behandeling bij niet-gecontracteerde zorg.
Elke polis geeft ook een vergoeding (restitutie vanuit de zorgverzekering) voor niet-gecontracteerde zorg, alleen is dit met een natura of budge -polis doorgaans erg laag, waardoor je (flink) moet bijbetalen.
Bij de restitutiepolis krijg je dan wel een redelijke vergoeding bij niet-gecontracteerde zorg, maar dit is nog steeds geen zekerheid dat je overal zonder bijbetaling terecht kunt.

Maargoed, de restitutiepolis kan wel blijven bestaan, alleen gaat de premie dan een gevalletje ' schrik niet ' zijn.
Wellicht gaat die wel €200 p/m kosten, maar het is dan toch de keuze van de zorgverzekeraar deze aan te bieden en de burger de keuze of deze hem wil afsluiten.
toon volledige bericht
Ik hoop dat we geen bizarre situaties krijgen van geweigerde ambulances want meneer/mevrouw is niet "in network".

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 17:22
emeralda schreef op woensdag 6 november 2024 @ 12:14:
[...]


Ik hoop dat we geen bizarre situaties krijgen van geweigerde ambulances want meneer/mevrouw is niet "in network".
Dat zal wel meevallen, want wil de zorgverzekeraar niet vergoeden, dan komen ze wel bij jou het geld innen.
Maar bij spoedeisende zorg mogen ze sowieso niet weigeren en ongeacht welke polis je hebt wordt dit volledig vergoedt, minus het eigen risico uiteraard.
Bij 'niet'-spoedeisende zorg hebben ziekenhuizen al geruime tijd te maken met zorgverzekeringen die maar deels vergoeden en voor de rest een rekening sturen naar de patiënt.

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WhatsappHack
  • Registratie: Mei 2011
  • Niet online
B-Real schreef op maandag 4 november 2024 @ 16:06:
[...]
Dank voor je aanvulling!
Ik had nog nooit van "preferentiebeleid" gehoord, dus daar ga ik mij eens verder in verdiepen :)
Moet je echt goed naar kijken. Soms kan het echt rampzalig vervelend zijn. Ik zit zelf toevallig er nu mee in de rits, omdat bij de huidige verzekeraar het preferentiebeleid voor het juiste medicijn eindigt op 1 maart (en dan mag je niet meer overstappen als ze besluiten het te wijzigen ipv te verlengen en dus iets compleet anders gaan leveren -_-) en een tweede gegadigde voor 2025 heeft nog geen beleid op dit medicijn; maar staat het dus vrij dat elk moment toe te voegen... Dan is er dus bij beiden nul garantie dat het heel 2025 leverbaar is. (Nu heb ik nog een alternatieve route achter de hand met een andere concentratie van de stof, maar hoe langer ik die achter de hand kan houden hoe beter. :P)

En dat mag helaas allemaal, zeker als het op papier zogenaamd hetzelfde is. In theorie kan je arts dan de (merk)afgifte op medische noodzaak afgeven, maar dat mag de apotheker negeren als ze het er niet mee eens zijn en dan ben je als je pech hebt weeeeeken verder voor je zvz de apotheek voldoende garanties biedt dat ze betaald worden en toch durven te leveren. :+

Geen quote of mention @WhatsappHack? Dan niet raar opkijken als je geen reactie krijgt. ;)


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Dennis1812
  • Registratie: Mei 2011
  • Nu online

Dennis1812

Amateur prutser

emeralda schreef op woensdag 6 november 2024 @ 12:14:
[...]


Ik hoop dat we geen bizarre situaties krijgen van geweigerde ambulances want meneer/mevrouw is niet "in network".
Ik werk binnen de ambulancezorg. Ook onverzekerden helpen we gewoon. Die krijgen een rekening die ze meestal niet betalen.
Vervolgens komt het uit een potje bij de overheid.

Zelfde voor de rekening van eventuele vervolgzorg in het ziekenhuis. Ziekenhuis stuurt (indien een adres bekend) een factuur. Die wordt niet betaald en uiteindelijk betaald de belastingbetaler de rekening.
Overal zijn potjes voor.

Als de ambulance niet komt of je niet meeneemt komt dat omdat je geen Ambulancezorg nodig hebt of geen vervolgzorg meer nodig hebt. We laten ruim de helft van de mensen thuis. En aan de telefoon verwijzen we ook al enorm veel mensen door naar de huisarts/tandarts/verloskundige/ggz o.i.d. dat percentage heb ik zo niet bij de hand. Meen rond de 20%. Maar ligt hoger omdat we een groot deel niet eens volledig uitvragen en er dus geen ritbon aanhangt en uitvraag code. Maar het in het begin al 100% duidelijk is dat het geen ambulance indicatie betreft.
Denk aan, snee in vinger tijdens eten snijden.
Of aan;; kleine teen gestoten tegen tafel. of; mijn medicijnen zijn op, kom nieuwe brengen.

Ja.. daar bellen mensen voor.

Ik wist overigens die week uitstel niet. Ik dacht mooi iets te doen te hebben in de nachtdienst morgen. Valt toch even tegen. ik wil ook alle aanvullende pakketten kunnen vergelijken.

Volgens mijn dokter ben ik een heel zeldzaam geval. Deal with it.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • targaryanwolf
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 14:50
GerardHenninger schreef op donderdag 31 oktober 2024 @ 19:33:
[...]

Ik heb mijn eigen risico iig verbruikt toen ik "papa wilde worden" en het even tegen viel. Sterker nog, onze zorgverzekeraar is ruim 20.000 euro aan ons kwijt geraakt omdat wij zo graag een kindje wilde ;)
Die van ons €30,000 na de geboorte van onze tweeling en 8 dagen ter controle op de neonatologie afdeling te blijven. Tellen gewoon ruim €1500,- per dag per kind en ze hebben maar 24uur in de couveuse gelegen just in case. Na lang doorzeuren mochten we eindelijk naar huis.

Nu tweewekelijks nog eens €70,- i.v.m. baby fysiotherapie i.v.m. voorkeurshouding. Tikt allemaal heel snel heel hard aan. Toen een van de jongens 2 weken oud was zijn we door de huisarts doorgestuurd naar de SEH, was ook even ruim €400,- bleek uiteindelijk niets aan de hand te zijn.

Al met al betaal ik graag die premie en klaag ik niet, goedkoper mag altijd natuurlijk. Maar ik ben blij dat ik niet mijn huis hoef te verkopen om de zorgkosten te betalen.
Pagina: 1 2 ... 9 Laatste

Let op:
Houdt het ontopic: de prijzen, dekkingen e.d. De meer maatschappelijke discussie kan beter binnen AWM[/]