Gasloos sinds 2020 - 3240wp-Z Live 5100wp-W Live 8340wp-Merged Live Altantic Explorer 200 Live
is dat nou een lekkage boven je multiplussen ;-)Possible schreef op dinsdag 22 september 2026 @ 10:57:
Zijn er tweakers die de multiplussen hebben geconfigureerd zonder de USB dongle te gebruiken? Wat ik lees dat je deze maar 1 x nodig hebt... voor 60 euro
Mocht er iemand uit Friesland 1 te leen hebben, ik hou mij aanbeboven![]()
Kan het ook op een andere manier ?
Work in progress:
[Afbeelding]
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Zeker, uit 2019hhoekstra schreef op dinsdag 22 september 2026 @ 14:29:
[...]
is dat nou een lekkage boven je multiplussen ;-)
Gasloos sinds 2020 - 3240wp-Z Live 5100wp-W Live 8340wp-Merged Live Altantic Explorer 200 Live
Ja. je zult ze in 3 fase config moeten zetten. Dat doe je met VE.Bus system configurator. en de MK3 -> USB.Possible schreef op dinsdag 22 september 2026 @ 14:10:
[...]
Dus de eerste keer in gebruik nemen is het alsnog nodig?
Dat heeft geen zin als je ze niet eerst in 3 fase config zet.Of hoef ik alleen de CERBO dus te koppelen en vanuit daar dus de Multiplussen instellen?
23 kWp, 80 kWh, 11 kW laden, 17 kW ontladen. Victron VRM
Gebruikt iemand al de Victron Solarsense 70 in het systeem. Hij schijnt al in Node Red opgenomen te zijn.
Vind het wel apart dat je voor zoiets simpels een apparaat nodig hebt en dat niet kan doen met of de master multiplus of de Cerbo. Maar helaas, het is nu eenmaal zo.
Victron richt zich (of heeft zich destijd gericht) misschien meer op de professionele installateur die een dongle keer-op-keer kan gebruiken en dan zijn de kosten te verwaarlozen.agraaff schreef op dinsdag 22 september 2026 @ 15:21:
Vind het wel apart dat je voor zoiets simpels een apparaat nodig hebt en dat niet kan doen met of de master multiplus of de Cerbo. Maar helaas, het is nu eenmaal zo.
In de nieuwe generatie Multi RS is dat ook allemaal niet meer nodig. Daar ben je ook niet verplicht om een rechtsdraaiend veld te hebben zoals in een MultiPlus (dat kun je in de RS softwarematig wijzigen in linksdraaiend).
De tijd staat niet stil en de Multi RS zal straks ook weer voorbij gestreefd worden qua mogelijkheden ...
S1255PC6 - ComfoAir Q350 ERV - 40x435Wp - GW12K-SDT-20 - Ratio io6