Het formaat is wel even wennen inderdaad ook al dacht ik in eerste instantie dat het wel mee viel. Maar ja ik hou ook 5 jaar lang 21:9 telefoons vast dus dat zal wel loslopen.
Ik heb dezelfde kleur als vorig jaar gehaald en ook al is de uiterlijk nagenoeg hetzelfde, misschien door de ratio voelt het toch best anders aan.
Ik merkte gelijk aan het scherm op dat te resolutie lager was maar ik ben heel erg visueel ingesteld en kan dingen waarnemen die de meeste mensen niet kunnen. Tijdens gebruik zie je echter geen verschil met een 4k scherm. Ik weet waar ik naar moet kijken en dus merk het verschil soms wel op maar het is zelfs voor mij minimaal en sporadisch.
Het scherm voelt wel beter aan dan de vorige omdat hij de groene waas niet heeft, variabele refresh rate goed werkt, en ook geen rare black crush heeft.
Hij gaat basically gelijk naar 15 frames als je niks doet en zodra je je vinger erop legt schiet het naar 120fps.
En met YouTube en video's zit hij standaard op 60.
Heeft eigenlijk drie modi dus. 15, 60 en 120.
Wél vind ik het jammer dat Cine Alta weg is.
Maar ik moet zeggen dat de "maker modus" in de buurt komt.
Geluid merk je ook duidelijk dat het beter is geworden. Luider en betere kwaliteit en meer opties.
Doordat het scherm iets breder is voelt typen beter aan. Is niet zo krampachtig voor je vingers en ik maak minder typfouten.
De "top down" menu zit beter in elkaar met 16 vakjes. Lekker alles in één blik voor je.
Ik gebruik hem nu sinds zondag avond. Hij kwam met 53% accu. Ik heb alles van mijn vorige telefoon overgezet middels een kabel. Dat proces duurde een kwartiertje en met alles instellen zag ik dat de accu op 47% stond. 😵💫 Mind blown.
Ik heb een uur later ongeveer mijn micro sd-kaart erin gestoken met duizenden foto's erop en daar had de google photo app wel even moeite mee om alle thumbnails te maken. De toestel werd warm maar na een half uur of drie kwartier was hij klaar (op achtergrond uiteraard) en na een hele avond spelen met instellingen en inloggen bij mijn apps en accounts stond uiteindelijk de percentage van de accu op iets van 23%. In de nacht heb ik hem opgeladen en vanochtend om 7 uur van de lader gehaald. De hele dag af en toe opgepakt en met de camera's gespeeld Brawl Stars, Critical Ops, Mario Kart, Roblox en Sonic Forces gespeeld...
Internet, Facebook, Youtube, bankieren echt alles...en nu 23:20 staat ie op 47% met 7uur Screen of Time. Ongelofelijk. Volgens de reviewers online heeft het ook de beste accu duur van alle telefoons op de markt. Rare uitzonderingen daar gelaten.
De gameverbetering app werkt in principe hetzelfde met een aantal toevoegingen zoals de frame rate regulator.
Ik heb geen professioneel apparatuur dus ik weet niet precies wat het doet maar ik ga ervan uit dat je toestel daardoor efficiënter te werk gaat bij bepaalde games, waar mogelijk dus. Dus ik hou hem aan.
Tot slot de camera's.
Omdat de View Finder beter laat zien wat de uiteindelijke shot zal worden lijkt het alsof er heel veel verbetering zit in de software van de camera. Ik moet zeggen dat ik de nieuwe software al op mijn vorige Xperia (1 V) gebruikte.
Dus wennen was het niet voor mij.
Ik vind het wel jammer dat sommige opties zijn verdwenen zoals exposure lock of auto focus lock.
Het ergste: bokeh burst.
Maar de komst van 48 megapixel optie en supermakro zoom maken het goed.
De sensoren zijn inderdaad hetzelfde gebleven als vorig jaar maar ze hebben dit jaar de nodige softwarematige tweaks gedaan. Het blijft een teleurstelling voor mij om geen T sensor te hebben in alle drie de camera's. Maar ja ze moeten volgend jaar ook weer verkopen. Gelukkig is het resultaat van de main camera en de tele camera wél beter. De verwerken is gewoon beter en in sommige gevallen de hdr functie ook.
Wel is het heel fijn om te zien dat we nu continuous zoom hebben op 4K 60fps.
En bijvoorbeeld 4k 120fps met de super macro optie.
Sony van een aantal jaren terug zie ik zo'n optie erin gooien zonder alle poespas eropmheen.
Dan voelt het al gauw als een gimmick aan.
Nu heb ik dat gevoel niet.
Ik zal een aantal fotos uploaden.
De kleur echtheid en consistentie tussen de drie camera's is ook verbeterd. Ik was vooral bang voor de telelens. Begrijp me niet verkeerd hij blijft bagger. Maar je went eraan 😅.
Zolang je studio lichten hebt thuis is het prima voor een portret shot.
Ik vind het nog steeds raar dat ze niet de eye autofocus optie NIET in je blikveld plaatsen aangezien je die snel aan en uit wil toggelen tijdens het maken van fotos.
Vooral omdat de resultaten enorm kunnen verschillen daardoor.
Al met al ben ik wel blij met mijn 1 VI. Als iemand nou mn 1 V wil overnemen zou ik het waarderen 😂.
Als er specifieke vragen zijn hoor ik ze wel.
[
Voor 17% gewijzigd door
BrbZrk op 11-06-2024 15:24
]