[ZT] De Amerikaanse verkiezingen van 2024 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 32 ... 85 Laatste
Acties:
  • 572.932 views

  • Sissors
  • Registratie: Mei 2005
  • Niet online
Virtuozzo schreef op maandag 26 augustus 2024 @ 18:42:
[...]


Samenzweringen zijn er altijd, maar niet in de vorm zoals we ze gewend zijn van populaire cultuur - het basale fenomeen is dat van netwerkcorruptie en wat we elite capture noemen. Meetbare fenomenen waar te weinig bij stil gestaan wordt vanuit perspectief op media als hebbende een rol en functie die onaantastbaar geacht wordt.

Nu is dit soort problematiek niet nieuw in de VS. Het is het land waar Yellow Journalism geïnstitutionaliseerd werd, waar kranten gebruikt werden door eigenaren niet enkel voor beïnvloeding van collectieve opinie, of om preventief af te rekenen met politici met ideeën van overdrachtsbelasting, maar zelfs om onderling van alles uit te vechten en culturele ontwikkeling naar de hand te zetten.

Er ligt nogal wat geschiedenis.

Daarbij is het niet uitzonderlijk dat het resultaat bijvoorbeeld oorlog was. De les daarbij is helaas elke keer dat het zelden of nooit een kwestie was van direct product van een narratief, maar van narratief als mechanisme voor invloed op ecosysteem van verdere signaalmechanismen - waarna de hetze over het geschapen ijs gedragen werd. Een soort van toxische synergie waar neuzen gelijk gesteld werden vanuit gelieerde belangen.

In tijden waarin we rechts-conservatieve ecosystemen zien duwen flakkeren conspiracy theories maar al te makkelijk op, ze worden gefaciliteerd. Het oefent invloed uit. Vrijwel niets van wat vervolgens de ronde doet heeft enige relevantie, maar al te vaak zijn het fenomenen waar oudere - foute - mythos gepropageerd kan worden omdat het minder opvalt in wat een moeras wordt. Het decennium voorafgaand aan het zogeheten Business Plot in de VS was in dit soort opzichten niet anders dan wat we tegenwoordig zien - compleet met varianten van MAGA en zo meer.

Juist wanneer issues cyclisch zijn is het niet vanzelfsprekend of zelfs maar eenvoudig om door dat moeras te waden. De impuls valt al snel weg. Al was het maar omdat de trends dusdanig diep liggen dat het oprakelen ervan een conflict wordt met aanwezige perceptie. Een recent en/of singulier issue is dan ook eenvoudiger aan te kaarten en op te lossen dan een systemisch probleem. Al helemaal wanneer dat raakt aan een symbool.

Het issue is niet dat kranten niet perfect zijn. Het issue is dat te vaak de grote kranten systemisch gebruikt worden niet ten gunste van publiek debat, maar als iets tussen speelbal van netwerkcorruptie en subculturele verlamming.

Die bal, soms wordt die gegooid, maar het stuitert net zo goed uit zichzelf, belangen laten zich immers altijd wel gelden (copaganda is een goed voorbeeld van hoe zoiets auto-dynamisch wordt). En die verlamming, dat is het onderwerp van neutraliteitsvalstrik, van krant als klein onderdeel van commercieel ecosysteem, van loopbaan als merk en zo voorts. Het pijnlijke is dat dit juist archetypisch is bij de grote namen die in onze perceptie juist geassocieerd worden met bolwerken van journalistiek.

Bij een NYT is dat soort problematiek institutioneel, cyclisch, maar institutioneel. Andere kranten zijn er van af weten te stappen, een Atlantic is een fundamenteel ander medium vandaag dan wat het vroeger was. Het verschil zit hem wel elke keer weer in de ruimte voor zij die het werk doen bij beslissingen over strategie en koers. Bij weer andere is het volledig afhankelijk van wie de krant koopt en de Desks schoon laat vegen.

Ondertussen, dit: [Afbeelding]


Voor de goede orde, systemische problematiek wil niet zeggen dat er binnen de dynamiek van media geen potentieel of aanwezigheid van bewustzijn ten aanzien daarvan is. Bij een NYT zijn er genoeg mensen die uitermate hard wijzen op de perikelen rondom een Maggie Haberman, of de hypocrisie van een Sulzberger, voornamelijk rondom zijn en zijn vader's focus binnen het medium op het in vervreemdend debat vangen van progressieve elites - sell an America which doesn't exist - waarna de huidige Sulzberger aankondigde dat het tijd was om nu alle ruimte te geven aan conservatieve perspectieven, want die werden "niet gehoord". Als narratief nam men het niet serieus, want het was onzin, maar toen de ruimte inderdaad weer genomen werd heeft het menigeen met protest de job gekost. Waarmee de ruimte nog meer toenam.

Hellend vlak.

De dynamiek binnen grote media is complex, zeker omdat het hebben van een loopbaan gelijk staat aan het opbouwen van een eigen merk. En dat is fragiel. Integriteit is zeker aanwezig, maar hoe hoger, des te meer fragiel. Dean Baquet, ten tijde van het drama over de op-ed van Tom Cotton (de periode George Floyd) is een goed voorbeeld daarvan. Breed protest, breed conflict, intern versus de executive editorial beslissing tot publicatie van het monsterstuk. Baquet droeg de beslissing tot publicatie, een James Bennet niet. En dus kwam het telefoontje met instructie om ontslag te nemen.


Maar de NYT blijft een disproportionele complicatie. Het is immers niet enkel een krant. Het is een enorm ecosysteem. De NYT, allerlei andere kranten, feed operators, scouts, sector staffing, PR en publisher agencies. Het oude fenomeen van drama en conflagratie als product van meervoudig vaak competitief yellow journalism én het op de trein springen door allerlei andere en verdere separate entiteiten, dat is al een eeuw voorbij. Het ecosysteem van die NYT heeft dat gevuld. Kiest de krant fout, dan heeft dat brede consequenties. En het keuzegedrag van het medium, nu ja, dat is voor specifieke onderwerp frappant consistent.


Er ligt wel een punt van ironie. We zien in open samenlevingen media vrij eenvoudig als mechanisme voor toetsing van macht. Daar zit ook wat in. Maar media zelf zijn ook macht. Zouden vanuit hetzelfde denken dus ook getoetst moeten worden. Het is een beetje een contemporaire variant van quis custodiet ipsos custodes? Wie zal de bewakers zelf bewaken? Maar dat is een heel eigen onderwerp an sich.


Uit 2016: Asymmetry between the major parties fries the circuits of the mainstream press, Jay Rosen. Samenzweringen zijn zelden nodig voor verlamming of toxiciteit.
Ik val in de herhaling, maar nogmaals: Deze wall of text gaat dus nog steeds over NYT die een positief opinie artikel over Harris schrijft toch? Want al dit gedoe over corrupte NYT en wat niet meer: Het was een positief artikel over Harris. Heeft iemand voorbij de kop gelezen?

  • The Realone
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 18-12 22:47
De zooi begint binnen te stromen...

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/_-QdWDsuxhzijecqzUBA2mmY_Qw=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/JS2uVIBR6AA3SITfYFp239qJ.jpg?f=fotoalbum_tileAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/6GMkDCix3N9dCqcbM0aHLx0bUy8=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/LjrAvaRhSA9tTL4BYaO1L1yS.jpg?f=fotoalbum_tileAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/n-BppVt4UrM8uOQWgwjp1gkGlZI=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/mQ7J4Of3DRttA4A8v9rQO5OA.jpg?f=fotoalbum_tile

  • HEY_DUDE
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 23:31
Pietervs schreef op maandag 26 augustus 2024 @ 18:44:
[...]

Harris moet oppassen dat ze dit niet te hard speelt: als de berichten kloppen zoekt het team Trump een excuus om het debat bij ABC af te blazen.
Denk dat het niet hard gespeeld wordt. Doel is al bereikt Trump heeft alweer lopen opscheppen dat hij een open mic wil. Een stok in het kamp van je tegenstander gooien kan nooit kwaad.

  • Pietervs
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

Pietervs

is er al koffie?

HEY_DUDE schreef op maandag 26 augustus 2024 @ 19:57:
[...]


Denk dat het niet hard gespeeld wordt. Doel is al bereikt Trump heeft alweer lopen opscheppen dat hij een open mic wil. Een stok in het kamp van je tegenstander gooien kan nooit kwaad.
Als dat het doel was hebben ze het slim gespeeld :)

Pvoutput 3.190 Wp Zuid; Marstek Venus 5.12 kWh; HW P1; BMW i4 eDrive40

Pietervs schreef op maandag 26 augustus 2024 @ 20:02:
[...]

Als dat het doel was hebben ze het slim gespeeld :)
Kan, maar dat spel leidt ook wel weer af van een uiterst zorgwekkende trend. In 2016 waren de financiers van Trump (nu ja, de legale) vrij marginaal in termen van posities en netwerken. Tegenwoordig ziet dat er fundamenteel anders uit.

Er ligt ontzettend veel focus op Trump, dat is ook verklaarbaar. In termen van groeps- en machtsdynamiek is Trump echter niet langer de zelfstandige actor zoals hij bij intrede in de oorspronkelijke GOP nominatie campagne was. Trump is tegenwoordig veel meer gereedschap van anderen dan voorheen.

En dan valt iets op. De financieringen zijn tegenwoordig niet langer te vinden in die personen in de marge, of ondernemingen van de zijlijnen van economische sectoren. De industrie van Securities & Investment staat tegenwoordige in volledige verbinding. Dat was decennia lang het kernsegment van voeding voor de GOP, meer kritiek, het fundament van het volledige ecosysteem van banencarrousel en onderhoud van de accelerationistische stromingen. De schaal van financiering van campagnes is hierbij niet zozeer het zorgwekkende (Amerikaanse verkiezingen zijn mateloos duur, het is tot een industrie gemaakt langzamerhand) - bron, type en netwerk, dat is significant.

Nogmaals, dit gaat puur om directe en above board financieringen. Dus nog niet eens de rest van kapitaalstromen naar gereedschapskoffers als een ALEC, Gannet, Federalist Society & zo voorts en zo verder. Dat is dat onderwerp van wat Anne Nelson, Nancy McLean, Anne Applebaum et alii "Dark Money" noemen - in veel opzichten maar niet beperkt tot, het product van SCOTUS en Citizens United.


De crux hier is dat terwijl alle focus ligt op Trump voor electorale dynamiek, het speelveld wederom fundamenteel veranderd blijkt.


Voor de DNC strategie en campagne ligt daar een uitdaging, en er zijn signalen dat men het moeilijk heeft om daar bij te schakelen. De Harris en Walz campagne doet het goed, ja, maar al die kritieke downballot posities, daar blijft de financiering pijnlijk schaars.

Dat zijn wel kritieke posities, het gaat immers niet enkel om een presidentiële verkiezing, dan en daar is de kous niet af. Er speelt nogal wat meer voor politieke machtsposities. De grote Republikeinse donoren, tegenwoordig niet langer in verbinding met een GOP maar met het Trump ecosysteem, strooien daar met geld, kennis, data en fixers.

Voor de Democraten is het hoe dan ook een wedstrijd van potentieel van massa mobilisatie versus al die drama's van SCOTUS en Circuit Courts en State Legislatures en Constitutional Sheriffs en zo meer - het valt vaak buiten beeld maar het speelveld is inherent asymmetrisch.


Effectief zijn het de Democraten die in positie van spreekwoordelijke rebellie tegen het imperium zitten. De Harris en Walz campagne is één vector van verzet, die goed gevoed wordt, die goed op nationaal niveau in beeld komt, maar men blijft het risico lopen van "win the battle, lose the war". En dat blijft bij mij in het achterhoofd zitten bij alles wat ik campagne team Trump zie doen met triggeren en pushen - met best opmerkelijk beperkte scope.


Het legt wel wat vragen op tafel. Hoe bepalend is zo'n debat. Wie bepaalt überhaupt in welke mate bij welke segmenten het debat gebracht wordt - dat zullen ook vragen zijn voor het campagne team van Harris.

Maar de electorale focus van team Trump ligt consistent bij wat Karl Rove ooit de key districts noemde. Het concept van bepalende raderen in de electorale machine. Zie bijvoorbeeld Georgia, met de oude draaiboeken van voting machines, voter deselection, voter purging en het zich continuerende drama met het state election board.

De selectorale focus baart mij nog het meest zorgen. Niet zozeer vanwege team Trump. Wel omdat het om cruciale segmenten van Amerikaanse industrie en economie gaat die zich zonder grenzen aan dat team verbonden hebben. Los van Trump's perikelen, ongeacht zijn struikelen, zonder oog voor aanwezige excessen én de zichtbare signalen van doelstellingen bij herverkiezing.


Je zou kunnen stellen dat daar de crux ligt. Wat is meer bepalend? Het electorale speelveld? Of het selectorale speelveld. Welk bord weet het meeste gewicht te ontwikkelen, en toe te passen, op de meest kritieke plekken. In veel opzichten is dat een onderwerp van verschillen tussen gedragsdynamica van rechts/conservatieve subculturen, en de rest.


Het is uitermate lang geleden dat binnen die segmenten van Amerikaanse oligarchie (het gaat ten slotte om netwerken van de grote fondsen, banken en ondernemingen waar dat op drijft) er zo'n eenduidige carte blanche van faciliteren gegeven werd.

In de moderne geschiedenis komt de Reagan campagne nog het meest dichtbij. Voor historische analoog komen we terug naar het Interbellum te gaan, waar enkel het bewustzijn / de herinnering bij bevolking aan Grote Depressie, Great Migration & Business Plot de ruimte gaf aan een FDR (die meer issues had bij eigen partij dan op nationaal niveau) versus al het toen evenzo verbonden gewicht van Amerikaanse rechts-conservatieve oligarchie (die in die tijd veel eenvoudiger herkenbaar was als extreem, à la "use the army against strikes" en "put the coloured in camps" en "hanging jews serves a purpose").


Trump heeft nog steeds geen "eigen" agenda. Verklaarbaar vanuit profiel, zeker. Inhoudsloze man die altijd front voor foute anderen geweest is. We zien wel signalen van agenda's bij andere vectoren in die coalitie van autoritarisme.

Dat plaats ik naast een nog steeds groeiende selectorale verbinding van datgene wat in de VS de meeste middelen en machinaties heeft, met carte blanche voor welk beleid dan ook, te gunnen aan de grootste electorale contributies.

Vrij vertaald: groot-zakelijk Amerika geeft duidelijk signaal Trump prima gereedschap te vinden, signaleert geen grenzen daarbij, en maakt goed duidelijk geen probleem te hebben met de agenda's van de gelieerde andere vectoren die het electorale werk verrichten.


Dat is best schokkend. En echt niet opgelost met een debat. Het is in het publieke debat vooralsnog nauwelijks zelfs maar een onderwerp. Zeker, er is nog tijd. Het is snel schakelen. Maar men zal alle tijd nodig hebben, en nog harder moeten schakelen - wil men de huidige trends een halt toe doen roepen dan is de stoel van de president net zo belangrijk als al de rest. Heeft men het een maar niet tegenwicht of liever overwicht elders, dan is het enige wat die coalitie van autoritarisme hoeft te doen verder drama te scheppen, en verder crises aanwakkeren.

Zij hebben de tijd. Trump misschien niet, die is oud, maar het is een cult nu dus als martelaar werkt het net zo als symbool. Maar dat autoritarisme heeft wel tijd - zolang als die flinke stukken van groot-zakelijk Amerika de huidige lijnen blijven doorzetten.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


  • bazzemans
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21:32
*knip*, goed bedoeld, maar toch maar niet.

[ Voor 98% gewijzigd door NMH op 27-08-2024 00:53 ]


  • bulle bas
  • Registratie: Juli 2006
  • Niet online
Virtuozzo schreef op maandag 26 augustus 2024 @ 22:10:

Vrij vertaald: groot-zakelijk Amerika geeft duidelijk signaal Trump prima gereedschap te vinden, signaleert geen grenzen daarbij, en maakt goed duidelijk geen probleem te hebben met de agenda's van de gelieerde andere vectoren die het electorale werk verrichten.
Blij dat je terug bent.

Heb je een idee tot welke prijs groot-zakelijk bereid is te gaan, of scherper: bij welke prijs denkt men bij zichzelf: laat toch maar zitten?


Addendum:

Ik sta versteld over hoe de internationale tech-scene reageert op de arrestatie van de Telegram-oprichter. Men slaat wild naar de EU en Frankrijk, wat een politiestaat zou zijn.


Hier Paul Graham, eigenaar van Y-Combinator, volgens mij de grootste financier van de Silicon Valley. Ik had eerder nog een soort van hoop dat hij een wat redelijker type zou zijn. De beste man doet zelf tegen de 3 miljard euro, de totale portfolio-waarde van de bedrijven waar hij inzit durf ik niet eens te schatten. Dan zou je zeggen: alle comfort en reden om voorzichtig en bedachtzaam omgaan met nieuwsfeiten. Maar eerder lijkt hij extreem geschokt te zijndat een land het lef heeft om een die andere miljardair aan te pakken (waarbij rol Macron plots verward lijkt te worden met positie van CEO).


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Hx30qE1ygBQQlnoyril9BO-rrq4=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/frmGofZC0tU3lwNheyyaznP4.png?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/FrmHSKTpMEOxpb1t3kJS_t31RiU=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/C5wtiMU00ebBsbye3qRoQWHK.png?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/3Jdu2SUTsa58f7DWKWVX1TTYQGQ=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/NEtwc4BuXq0GmDEZP2ogtalt.png?f=user_large


Het hinderlijke is, dit is een grote vis en hij is bepaald niet alleen met deze analyse. De tech scene maakt veel lawaai met wilde takes over protectionisme, privacyschending en afpersing van arme Amerikaanse techbedrijven, welk debat daarna gauw afslaat naar het verbaal onderuithalen van Frans rechtssysteem.

[ Voor 60% gewijzigd door bulle bas op 26-08-2024 23:27 ]


Verwijderd

bulle bas schreef op maandag 26 augustus 2024 @ 22:53:
[...]

Blij dat je terug bent.

Heb je een idee tot welke prijs groot-zakelijk bereid is te gaan, of scherper: bij welke prijs denkt men bij zichzelf: laat toch maar zitten?
Zijn ze volgens jou niet al een bepaalde rode-lijn overgegaan? Heel veel erger kan volgens mij niet zonder het publiek/selectoraat direct te verliezen.

  • bulle bas
  • Registratie: Juli 2006
  • Niet online
Verwijderd schreef op maandag 26 augustus 2024 @ 23:00:
[...]

Zijn ze volgens jou niet al een bepaalde rode-lijn overgegaan? Heel veel erger kan volgens mij niet zonder het publiek/selectoraat direct te verliezen.
Ik denk dat een mens meer kan verliezen dan publiek. Uiteindelijk zijn het mensen die tegen zichzelf en elkaar zeggen: dit is ok, dit is goed. Zeker mensen die niet drijven op morele principes zullen echter gemakkelijker zichzelf van een tegenkoers kunnen overtuigen wanneer dat comfortabeler lijkt geworden.


Hoe wij over deze samenleving praten wekt bij mij een associatie op van een weerloze die met ongelijke middelen hooguit zijn ondergang kan vertragen.


Met een kleine persoonlijke noot: ik merk dat "we" doorgaans keurige mensen zijn die ook bij grote ontwrichting conventioneel blijven denken, waarbij ik bij mezelf merk dat ik geneigd ben eerder een hardere consequentie te trekken: ongewone situaties vereisen ongewone maatregelen.


Bij die noot dan een kleine poging tot begrip waarom oligarchie/incrowd de tent afbreekt en de rest scherven zit op te vegen. Ik stel me voor dat als je in een omgeving leeft waarbij toegang tot kapitaal (dollars en telefoonnumers) het nemen van risico eenvoudig maakt, omdat er genoeg middelen voor handen zijn voor een nieuwe poging, mocht het mislukken. Als in die omgeving het idee leeft dat de wereld door "de natuur" of persoonlijke verdiensten jou toekomt (daar had Virtuozzo volgens mij een mooie term voor), waarom zou je niet "ondernemend" een poging wagen, in welk aspect van het leven dan ook.
Als het leven niet draait om de vraag of je jouw baan kan behouden of het einde van de maand weet te halen, dan is er meer ruimte om het leven als een spel op te vatten, en als jij daarbij de cheat codes kan unlocken, why not?
Welke persoonlijke ethiek zou daarbij nog overeind staan, en welk verlangen naar betekenis in of buiten zichzelf zoekt men? Dat zijn punten waarbij ik een Johnsson bijvoorbeeld gevoelig acht.


Dat doortrekkend naar een zachte dwang: hoe kan men empathie leren, zodat je eigen personeel niet in cola-flessen hoeft te urineren bijvoorbeeld? Hoe verbind je het lot van de haves en de have-nots? Wanneer kan de meerdere zich in de mindere herkennen? Ik heb een donkerbruin vermoeden dat Nietszche o.a. dit bedoelde met slavenmoraal. Maar zou een fundamenteel en extreem gevoelig punt moeten zijn voor christelijk Amerika. De fout die de protestanten hebben begaan toen ze zich losmaakten van Rome is Jezus uit de kerk te gooien. Dat beeld is krachtig.


En doortrekkend naar harde dwang: in hoeverre zijn wij hier bereid om het spel te redden van spelbedervende spoiled brats? Concreter: wanneer ben je bereid om wetsbrekende oligarchen hun wens te geven en inderdaad te bevrijden van de beschavingswet, inclusief de bescherming die daarvan uitgaat? Als de tegenstander het spel maakt door het spel kapot te maken, dan moet je niet blijven struikelen over regelstrikken die de tegenstander voor je heeft uitgespannen. De wet die enkel geldt voor wie zich eraan wil houden: dat is nog eens ware vrijheid. De ultieme wens van de libertarier, van welks geloof men ook weer spoedig zal genezen.

  • bulle bas
  • Registratie: Juli 2006
  • Niet online
Over de tent afbreken gesproken, vandaag las ik een persoonlijk commentaar op de internets van een random iemand, wat het ongemak misschien wat concreter maakt:

===

*knip*, zou je een samenvatting in eigen woorden willen geven en dan linken naar de volledige brontekst?

[ Voor 91% gewijzigd door NMH op 27-08-2024 21:18 ]


  • Sjah
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 21:59
Zo erg ben ik niet tegen Trump, op 1 punt na>> hij stapt uit het klimaatakkoord Parijs, dat haat ik. Verder is die misschien terugtrekkend uit Oekraine, en zelfs NAVO, maar dat moet ik nog maar zien.
En dat die niet goed is voor het sociale stelsel in USA geloof ik wel, maar wellicht valt dat mee, en sowieso kunnen ze in dat land nog veel leren van ons op dat vlak.
Nee, ik moet het nog maar zien dat Harris wint, ik zou blij verrast zijn. Ja heb er wel enig vertrouwen in, maarja zelfs CNN zegt dat Donald enige voorsprong heeft tov Kamala.

  • FrambozenTaart
  • Registratie: Maart 2024
  • Niet online
Sjah schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 02:17:
Zo erg ben ik niet tegen Trump, op 1 punt na>> hij stapt uit het klimaatakkoord Parijs, dat haat ik. Verder is die misschien terugtrekkend uit Oekraine, en zelfs NAVO, maar dat moet ik nog maar zien.
En dat die niet goed is voor het sociale stelsel in USA geloof ik wel, maar wellicht valt dat mee, en sowieso kunnen ze in dat land nog veel leren van ons op dat vlak.
Nee, ik moet het nog maar zien dat Harris wint, ik zou blij verrast zijn. Ja heb er wel enig vertrouwen in, maarja zelfs CNN zegt dat Donald enige voorsprong heeft tov Kamala.
Je bent op de hoogte van Project 2025?

A man who fears suffering is already suffering from what he fears.


  • Joris748
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 22:33
bulle bas schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 01:15:
Over de tent afbreken gesproken, vandaag las ik een persoonlijk commentaar op de internets van een random iemand, wat het ongemak misschien wat concreter maakt:

===

*knip*
Het zit voor een stuk in de opvoeding. Ik kwam op Linkedin een stuk tegen van een man die trots was op het ondernemerschap van zijn zoon van 8. Hij verkocht blikjes drinken, oordopjes en poncho's in Zandvoort. Leuke omzet, leuke winst. Maar ook 'slim': de blikjes mocht hij terugbrengen naar AH, de oordopjes kon hij binnen 30 dagen retour sturen naar Bol.com en de poncho's binnen 8 dagen retourneren bij de Action. Is dat nu het moderne ondernemen? De lusten voor jezelf, de lasten voor anderen?

[ Voor 76% gewijzigd door NMH op 27-08-2024 21:17 ]

The choice is simple – do you do it in this life, or the next? In case of the former, why wait?


  • MikeyMan
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 22:18

MikeyMan

Vidi, Vici, Veni

Joris748 schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 10:14:
[...]

Het zit voor een stuk in de opvoeding. Ik kwam op Linkedin een stuk tegen van een man die trots was op het ondernemerschap van zijn zoon van 8. Hij verkocht blikjes drinken, oordopjes en poncho's in Zandvoort. Leuke omzet, leuke winst. Maar ook 'slim': de blikjes mocht hij terugbrengen naar AH, de oordopjes kon hij binnen 30 dagen retour sturen naar Bol.com en de poncho's binnen 8 dagen retourneren bij de Action. Is dat nu het moderne ondernemen? De lusten voor jezelf, de lasten voor anderen?
Ondernemen en een bedrijf opbouwen is iets anders dan een bedrijf volledig uit elkaar trekken om er de laatste cent uit te halen.

En dat gebeurt op steeds meer vlakken.

De voorbeelden die genoemd zijn, zijn natuurlijk treffend. Het hele land wordt uitgehold zodat er een paar mensen met een zak geld naar huis kunnen.

Ook met private ondernemingen gebeurt dit geregeld. Voorbeeld wat ik onlangs langs zag komen; Red Lobster. Uit elkaar getrokken, delen verkocht. Rommel voor in de plaats gekomen en nu failliet.

https://eu.cincinnati.com...d-restaurant/73735765007/

Vraag me alleen af wat de politieke component in deze trend is. Zal niet afhankelijk zijn van of er democraten of republikeinen aan het stuur zitten. En het tegenhouden is ook niet van de een op de andere dag geregeld vrees ik.

[ Voor 8% gewijzigd door MikeyMan op 27-08-2024 10:20 ]


  • HEY_DUDE
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 23:31
Sjah schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 02:17:
Zo erg ben ik niet tegen Trump, op 1 punt na>> hij stapt uit het klimaatakkoord Parijs, dat haat ik. Verder is die misschien terugtrekkend uit Oekraine, en zelfs NAVO, maar dat moet ik nog maar zien.
En dat die niet goed is voor het sociale stelsel in USA geloof ik wel, maar wellicht valt dat mee, en sowieso kunnen ze in dat land nog veel leren van ons op dat vlak.
Nee, ik moet het nog maar zien dat Harris wint, ik zou blij verrast zijn. Ja heb er wel enig vertrouwen in, maarja zelfs CNN zegt dat Donald enige voorsprong heeft tov Kamala.
Jij gelooft ook dat Trump de verkiezingen van 2020 gewonnen heeft? Of vind je het niet zo erg dat een president er alles aan doet om een verkiezingsuitslag te ondermijnen? Het aanjagen van geweld tegen de vice president ook niet zo erg? De belofte om gratie te verlenen aan degenen die, onder andere dodelijk, geweld hebben gebruikt op januari 6. Ook niet zo erg?

  • Joris748
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 22:33
MikeyMan schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 10:19:
[...]


Ondernemen en een bedrijf opbouwen is iets anders dan een bedrijf volledig uit elkaar trekken om er de laatste cent uit te halen.

En dat gebeurt op steeds meer vlakken.

De voorbeelden die genoemd zijn, zijn natuurlijk treffend. Het hele land wordt uitgehold zodat er een paar mensen met een zak geld naar huis kunnen.

Ook met private ondernemingen gebeurt dit geregeld. Voorbeeld wat ik onlangs langs zag komen; Red Lobster. Uit elkaar getrokken, delen verkocht. Rommel voor in de plaats gekomen en nu failliet.

https://eu.cincinnati.com...d-restaurant/73735765007/

Vraag me alleen af wat de politieke component in deze trend is. Zal niet afhankelijk zijn van of er democraten of republikeinen aan het stuur zitten. En het tegenhouden is ook niet van de een op de andere dag geregeld vrees ik.
Nee, maar het begint natuurlijk wel ergens. Als je van jongs af aan leert dat win-win ondergeschikt is aan jouw win, dan kom je wel op een glijdende schaal terecht.

Ik zou met mijn normen en waarden niet eens willen werken voor een private equity.

The choice is simple – do you do it in this life, or the next? In case of the former, why wait?


  • Pietervs
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

Pietervs

is er al koffie?

HEY_DUDE schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 10:21:
[...]


Jij gelooft ook dat Trump de verkiezingen van 2020 gewonnen heeft? Of vind je het niet zo erg dat een president er alles aan doet om een verkiezingsuitslag te ondermijnen? Het aanjagen van geweld tegen de vice president ook niet zo erg? De belofte om gratie te verlenen aan degenen die, onder andere dodelijk, geweld hebben gebruikt op januari 6. Ook niet zo erg?
Wat me verbaast is dat heel veel mensen nu de nadruk leggen op de bedreiging van Mike Pence. Maar ik denk dat een Pelosi en AOC een veel groter gevaar liepen. Natuurlijk was Pence ook alles behalve veilig voor de meute, maar ik denk dat als zij in hun handen gevallen waren ze echt een enkele kans gehad zouden hebben.
Dat lijkt de laatste tijd wat vergeten te worden, of ondergesneeuwd door het feit dat Pence destijds ook bedreigd werd.

Pvoutput 3.190 Wp Zuid; Marstek Venus 5.12 kWh; HW P1; BMW i4 eDrive40


  • DevWouter
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 01:23

DevWouter

Creator of Todo2d.com

Pietervs schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 11:27:
[...]

Wat me verbaast is dat heel veel mensen nu de nadruk leggen op de bedreiging van Mike Pence. Maar ik denk dat een Pelosi en AOC een veel groter gevaar liepen. Natuurlijk was Pence ook alles behalve veilig voor de meute, maar ik denk dat als zij in hun handen gevallen waren ze echt een enkele kans gehad zouden hebben.
Dat lijkt de laatste tijd wat vergeten te worden, of ondergesneeuwd door het feit dat Pence destijds ook bedreigd werd.
Dat narratief is bedoeld voor republikeinen om ze te overtuigen dat ze niet beschermd worden door hun eigen partij. Het gevaar dat Pelosi en AOC ervaren is logisch omdat de andere partij als vijandig wordt neergezet, maar het wordt een heel ander verhaal als je realiseert dat je "eigen soldaten" ook jouw "eigen mensen" aanvalt.

"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel


  • Mog
  • Registratie: Juli 2005
  • Niet online

Mog

Moderator Spielerij

Don't worry, Kupo.

Sjah schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 02:17:
Zo erg ben ik niet tegen Trump, op 1 punt na>> hij stapt uit het klimaatakkoord Parijs, dat haat ik. Verder is die misschien terugtrekkend uit Oekraine, en zelfs NAVO, maar dat moet ik nog maar zien.
En dat die niet goed is voor het sociale stelsel in USA geloof ik wel, maar wellicht valt dat mee, en sowieso kunnen ze in dat land nog veel leren van ons op dat vlak.
Ik begrijp niet hoe je dit zo kunt stellen. Je zou een hele lijst kunnen opstellen van dingen die Trump heeft gedaan, die in Nederland zouden resulteren in het aftreden van een minister-president, met dit als dieptepunt:

Switch 2? Voeg me toe: SW-7213-3040-4357


  • walletje-w
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 01:16
Toevallig stond ik afgelopen weekend in een kroeg met iemand uit Amerika te praten en die was van plan om te stemmen op Donald Trump. Voor hem voelde dat als de juiste keuze en hij gaf wat drogredenen aan waarom. Het voelde duidelijk meer als een emotionele beslissing dan een rationele beslissing. Verder was het geen domme man maar niet iemand die zin heeft in precies uitzoeken en dan dus maar een paar talking points over neemt en achter z'n beslissing blijft staan.

Komt bij mij de vraag boven, is er ergens een beknopt overzicht wat de grootste problemen/tekortkomingen zijn van Trump.

Je hebt de fouten die hij gemaakt heeft in het verleden
- Persoonlijk gebied
- Professioneel gebied

En de plannen in de toekomst
- Persoonlijk
- Gerelateerde politici/adviseurs/think tanks

En dan heb je de onderliggende structuren die Trump mogelijk maakt binnen het land waar Virtuozzo vooral veel voor waarschuwt die een lange termijn effect op de samenleving hebben.

  • Avalaxy
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 19-12 14:56
Sjah schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 02:17:
Zo erg ben ik niet tegen Trump, op 1 punt na>> hij stapt uit het klimaatakkoord Parijs, dat haat ik. Verder is die misschien terugtrekkend uit Oekraine, en zelfs NAVO, maar dat moet ik nog maar zien.
En dat die niet goed is voor het sociale stelsel in USA geloof ik wel, maar wellicht valt dat mee, en sowieso kunnen ze in dat land nog veel leren van ons op dat vlak.
Nee, ik moet het nog maar zien dat Harris wint, ik zou blij verrast zijn. Ja heb er wel enig vertrouwen in, maarja zelfs CNN zegt dat Donald enige voorsprong heeft tov Kamala.
During and after his term as President of the United States, Donald Trump made tens of thousands of false or misleading claims. The Washington Post's fact-checkers documented 30,573 false or misleading claims during his presidential term, an average of about 21 per day.
*knip*, op de man.

[ Voor 3% gewijzigd door NMH op 27-08-2024 16:51 ]


  • Pietervs
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

Pietervs

is er al koffie?

DevWouter schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 11:39:
[...]


Dat narratief is bedoeld voor republikeinen om ze te overtuigen dat ze niet beschermd worden door hun eigen partij. Het gevaar dat Pelosi en AOC ervaren is logisch omdat de andere partij als vijandig wordt neergezet, maar het wordt een heel ander verhaal als je realiseert dat je "eigen soldaten" ook jouw "eigen mensen" aanvalt.
Ah, dat verklaart het!
Thanks!

Pvoutput 3.190 Wp Zuid; Marstek Venus 5.12 kWh; HW P1; BMW i4 eDrive40


  • DevWouter
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 01:23

DevWouter

Creator of Todo2d.com

walletje-w schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 13:00:
Toevallig stond ik afgelopen weekend in een kroeg met iemand uit Amerika te praten en die was van plan om te stemmen op Donald Trump. Voor hem voelde dat als de juiste keuze en hij gaf wat drogredenen aan waarom. Het voelde duidelijk meer als een emotionele beslissing dan een rationele beslissing. Verder was het geen domme man maar niet iemand die zin heeft in precies uitzoeken en dan dus maar een paar talking points over neemt en achter z'n beslissing blijft staan.
Je geeft het zelf al aan: De man maakt niet een rationele besluit. En het maakt verder niet uit of iemand wel/niet dom is. We hebben allemaal blinde vlekken.

Overigens zou ik geen poging doen om die man te overtuigen, hoogstens aangeven dat Trump niet jouw keuze zou zijn in zijn situatie en verder laten gaan. Je kan wel op zoek gaan naar talking points, maar zo'n persoon overtuig je niet met feiten. Persoonlijk zou ik zo iemand zelf met argumenten laten komen en elke keer reageren met "alleen jammer dat het niet waar is" om vervolgens aan te geven dat hoewel Trump dat beweert het bij controle niet waar was of overdreven.

Hanteer wel de regels zoals we hier bij AWM: Dus wie de claim maakt moet bewijs aanleveren. Je doel is om zo'n persoon onderzoek te laten doen bij verschillende betrouwbare bronnen. Dus vraag om aantallen en laat hem de vergelijking maken. En accepteer als Trump beter uit de vergelijking komt.

Je kan zo'n iemand pas overtuigen als zo'n persoon zelf kritisch en rationeel gaat kijken. Er is een interessante relatie tussen twijfel en de hoeveelheid kennis iemand heeft. ;)

"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel


  • MazeWing
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 19-12 13:23

MazeWing

The plot thickens...

DevWouter schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 15:38:
Hanteer wel de regels zoals we hier bij AWM: Dus wie de claim maakt moet bewijs aanleveren. Je doel is om zo'n persoon onderzoek te laten doen bij verschillende betrouwbare bronnen. Dus vraag om aantallen en laat hem de vergelijking maken. En accepteer als Trump beter uit de vergelijking komt.

Je kan zo'n iemand pas overtuigen als zo'n persoon zelf kritisch en rationeel gaat kijken. Er is een interessante relatie tussen twijfel en de hoeveelheid kennis iemand heeft. ;)
Ik denk dat zo iemand ook niet met bronnen, concrete aantallen, etc. gaat aankomen. Een gesprek en/of discussie zal waarschijnlijk alleen maar tot irritatie en zelfs ruzie leiden. Het beste is, zoals je in het begin zelf al aangeeft, gewoon zijn keuze te accepteren en zeggen dat je zelf op een ander zou stemmen en hierna heel snel een ander onderwerp aansnijden :+

MacBook Pro 16” M4 Pro | PC (Ryzen 58000X / RTX5070 Ti) | PS5 Pro | Switch 2 | LG 77G2 | B&W 700 S2 | Nikon Z8 + 14-30, 24-120, 100-400 | iPhone 16 Pro Max | Tesla Model Y


  • bulle bas
  • Registratie: Juli 2006
  • Niet online
walletje-w schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 13:00:
Toevallig stond ik afgelopen weekend in een kroeg met iemand uit Amerika te praten en die was van plan om te stemmen op Donald Trump.
Benoem expliciet (!) de paradox: waarschijnlijk zijn jullie het allebei fundamenteel eens!


Het belangrijkste punt is dat de ander voelt dat je ten diepste dezelfde waarden deelt. Als je de discussie wegtrekt van de pop (biden, trump, etc) en hebt over ontwikkelingen die hem zorgen baren of waar hij boos over is, dan zal je zien dat je emotie en waarden deelt over hoe je die ontwikkelingen beoordeelt.


Als voorbeeld, een van de dingen waar velen zich ongemakkelijk bij voelen is de verweving van kapitaal en politiek . De welbekende elite waar een Geert of VVD-campagne ook op aanhaakt.

Dat is projectie.

Laat zien dat jij niet past in het cartoonfiguur van tegenstander]. De daaruitvolgende cognitieve dissonantie is een letterlijk hersensignaal om andere delen van het brein open te zetten. Een gesprek volgt.


Je krijgt pas werkelijk heftige ruzie als je waarden niet deelt. Men/we zijn bereid om een oogje dicht te knijpen voor onze partij als het een us-vs-them is. Maar als de ander duidelijk voelt dat je belangrijke waarden deelt, dan zal je zien dat hij bereid is de whatabouttisms te laten varen.

Mijn ervaring is dat deze ik-verontschuldig-mijn-partij niet in betekent dat de foute mores werkelijk als goed worden ervaren, maar niet meer dan een emotionele defensie tegen de denkbeeldige walgelijke tegenstander is.


Daar zit wellicht ook de moeilijkheid voor extreem rechts, het volk verschoont ze om de spooktegenstander op te ruimen, maar het waardenpatroon van Trump, Musk, Bezos etc wordt niet gedeeld.

Breng een politiek debat eerst terug naar een debat met de vraag welke waarden je deelt, en het GOP in de VS en de VVD in NL gaat zweten. Heb je opeens de massa tegen je.

  • DevWouter
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 01:23

DevWouter

Creator of Todo2d.com

MazeWing schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 16:01:
[...]

Ik denk dat zo iemand ook niet met bronnen, concrete aantallen, etc. gaat aankomen. Een gesprek en/of discussie zal waarschijnlijk alleen maar tot irritatie en zelfs ruzie leiden. Het beste is, zoals je in het begin zelf al aangeeft, gewoon zijn keuze te accepteren en zeggen dat je zelf op een ander zou stemmen en hierna heel snel een ander onderwerp aansnijden :+
Klopt, het vragen naar aantallen is als je verandering in gedrag wilt hebben. En iemands gedrag veranderen kan inderdaad tot frustratie leiden.

"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel

walletje-w schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 13:00:
Toevallig stond ik afgelopen weekend in een kroeg met iemand uit Amerika te praten en die was van plan om te stemmen op Donald Trump. Voor hem voelde dat als de juiste keuze en hij gaf wat drogredenen aan waarom. Het voelde duidelijk meer als een emotionele beslissing dan een rationele beslissing. Verder was het geen domme man maar niet iemand die zin heeft in precies uitzoeken en dan dus maar een paar talking points over neemt en achter z'n beslissing blijft staan.

Komt bij mij de vraag boven, is er ergens een beknopt overzicht wat de grootste problemen/tekortkomingen zijn van Trump.

Je hebt de fouten die hij gemaakt heeft in het verleden
- Persoonlijk gebied
- Professioneel gebied

En de plannen in de toekomst
- Persoonlijk
- Gerelateerde politici/adviseurs/think tanks

En dan heb je de onderliggende structuren die Trump mogelijk maakt binnen het land waar Virtuozzo vooral veel voor waarschuwt die een lange termijn effect op de samenleving hebben.
Het is ook emotioneel, in die zin dat emotie als brandstof gebruikt wordt om gedrag te richten - maar het is evenzo cruciaal om te beseffen dat het geen nieuwe trend is. Er lag een brede subculturele basis van gevormd geloofsgedrag. En dat is gekaapt. De cognitieve processen die dan op tafel komen, daar ligt flink conflict met algemeen cultureel perspectief op hoe we denken als individu.

Anders gezegd: elke poging om de schellen van de ogen te halen komt de factor neer op het deprogrammeren van niet enkel de huidige geloofsvalstrikken, niet enkel de subculturele, maar ook nog eens de algemeen culturele. Pas dan is op groepsniveau correctie van perceptie mogelijk, en zelfs dan ook nog eens enkel middels emotie - maar dan constructief te richten - het fenomeen van MAGA is daarbij een marginaal fenomeen, het trekt de meeste aandacht, maar het is de minste bedreiging.

Nu ja, dat deprogrammeren is botweg onmogelijk zolang als de maatschappelijke en andere signaalmechanismen en informatiestromen die taak niet opnemen. En erger, vaak juist geloofsvalstrikken continueren. Bijkomende complicatie is ook nog dat er sprake is van cumulatieve varianten van geloofsvalstrikken en bijbehorende narratieven. Over generaties heen.


Zelfs nu nog is het heel moeilijk om binnen de ecosystemen van informatie voor de normale burger begrijpelijke en consumeerbare overzichten te vinden die via emotie impuls geven aan verwerking van realiteit. Zeker, vanuit onderzoeksinstellingen en academia zijn er empirische verkenningen, metingen, overzichten en abstracten te vinden. Maar dat is niet hetzelfde, al helemaal omdat wat daar te vinden is zelden onderdeel wordt van het publieke debat.

Dat is niet enkel omdat het vaak achter een betaal- of andere muur zit, of omdat het niet eenvoudig toegankelijk of begrijpelijk is. Er is geen vertaalslag tussen wat in kaart gebracht wordt en de mechanismen waar publiek debat mee gevormd wordt. Iets vergelijkbaars is zichtbaar bij de boekenwereld, slechts zelden is distributie dermate breed dat er impact op publiek debat is, en ja, binnen media is het lezen van boeken ook niet vanzelfsprekend.


Binnen media zijn er af en toe wel overzichten, maar niet in formats die mensen prikkelen zoals eigenlijk nodig is om uit de loopgraven te komen, los van het probleem dat media content vrij standaard voorzien is van targeting, aanpassing aan doelsegment voor verkoop.


Misschien interessant, PEW Research onderhoudt publicaties met overzichten van veranderingen en gebeurtenissen, dat kan een startpunt zijn.

How America Changed During Donald Trump’s Presidency.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.

DevWouter schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 15:38:
[...]


Je geeft het zelf al aan: De man maakt niet een rationele besluit. En het maakt verder niet uit of iemand wel/niet dom is. We hebben allemaal blinde vlekken.

Overigens zou ik geen poging doen om die man te overtuigen, hoogstens aangeven dat Trump niet jouw keuze zou zijn in zijn situatie en verder laten gaan. Je kan wel op zoek gaan naar talking points, maar zo'n persoon overtuig je niet met feiten. Persoonlijk zou ik zo iemand zelf met argumenten laten komen en elke keer reageren met "alleen jammer dat het niet waar is" om vervolgens aan te geven dat hoewel Trump dat beweert het bij controle niet waar was of overdreven.

Hanteer wel de regels zoals we hier bij AWM: Dus wie de claim maakt moet bewijs aanleveren. Je doel is om zo'n persoon onderzoek te laten doen bij verschillende betrouwbare bronnen. Dus vraag om aantallen en laat hem de vergelijking maken. En accepteer als Trump beter uit de vergelijking komt.

Je kan zo'n iemand pas overtuigen als zo'n persoon zelf kritisch en rationeel gaat kijken. Er is een interessante relatie tussen twijfel en de hoeveelheid kennis iemand heeft. ;)
Bij interactie versus MAGA op niveau van organisatie is het eenvoudiger dan bij de interactie binnen het publieke debat, op straat of in de kroeg. Er zijn goede draaiboeken te vinden voor invalshoeken daarbij.

Complicaties zijn wel dat a) MAGA de uitzondering is en b) afleidt van de grote segmenten waar de ergste indoctrinatie zit.

Ik vraag me dat wel eens af, is ook wel vaker onderwerp geweest toen ik in de VS was. David Pepper bijvoorbeeld had zijn eigen positie. don't educate MAGA, engage the conservatives.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


  • k995
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 11-04 20:45
Virtuozzo schreef op maandag 26 augustus 2024 @ 22:10:
[...]


Kan, maar dat spel leidt ook wel weer af van een uiterst zorgwekkende trend. In 2016 waren de financiers van Trump (nu ja, de legale) vrij marginaal in termen van posities en netwerken. Tegenwoordig ziet dat er fundamenteel anders uit.

De selectorale focus baart mij nog het meest zorgen. Niet zozeer vanwege team Trump. Wel omdat het om cruciale segmenten van Amerikaanse industrie en economie gaat die zich zonder grenzen aan dat team verbonden hebben. Los van Trump's perikelen, ongeacht zijn struikelen, zonder oog voor aanwezige excessen én de zichtbare signalen van doelstellingen bij herverkiezing.
Je eigen bronnen tonen dat echter niet aan (je gaf 2 * 2016 trouwens)

Vergelijk harris nu met trump 2016 (campaign+outisde) en je ziet grotendeels dezelfde sectoren terugkomen.
Die zetten zo goed als altijd in op beide kandidaten, baat het niet schaad het niet.

Dus neen dat is daar echt niet anders dan pakweg 20 jaar geleden, toen ook zag je net hetzelfde met obama vs mccain bijvoorbeeld .

  • k995
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 11-04 20:45
Pietervs schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 11:27:
[...]

Wat me verbaast is dat heel veel mensen nu de nadruk leggen op de bedreiging van Mike Pence. Maar ik denk dat een Pelosi en AOC een veel groter gevaar liepen. Natuurlijk was Pence ook alles behalve veilig voor de meute, maar ik denk dat als zij in hun handen gevallen waren ze echt een enkele kans gehad zouden hebben.
Dat lijkt de laatste tijd wat vergeten te worden, of ondergesneeuwd door het feit dat Pence destijds ook bedreigd werd.
Men had een galg voor pence opgericht, de focus lag daarop omdat trump die noemde in een tweet tijdens dat het bezig was.

Maar idd moesten die OAC of pelosi tegenkomen wasdat mogelijks ook neit goed afgelopen .

  • Brent
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 17:26
bulle bas schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 01:15:
Over de tent afbreken gesproken,

===

*knip*
Het is toch wel de meest bizarre manier om capex 'terug te verdienen' waar ik ooit van gehoord heb. Hoe je letterlijk je infra kunt opeten:



What could possibly go wrong...

[ Voor 4% gewijzigd door NMH op 27-08-2024 21:18 ]

Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos

Brent schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 17:21:
[...]

Het is toch wel de meest bizarre manier om capex 'terug te verdienen' waar ik ooit van gehoord heb. Hoe je letterlijk je infra kunt opeten:

[YouTube: Blasting down bad track Doubleheader on the ND&W Railway (Maumee and Western)]

What could possibly go wrong...
Predatory Capitalism. Militarised Capitalism. Dit zijn de twee pilaren van Amerikaanse oligarchie. Laat ik het zo zeggen, wat is autoritarisme? Een hyperparasitair systeem. Dit is de realiteit van die Cult of Wealth problematiek. Helaas niet meer bij Arte te zien: IMDB: Capitalisme américain, le culte de la richesse (TV Mini Series 2023)

Stel je nu voor dat in termen van geopolitieke dynamiek dat rechts/conservatieve er in slaagt om eigen land terug te zetten naar feodale dynamica, waar richt het voedingsgedrag zich dan op? Blijft dat van interne focus bij onvermijdelijk verlies van imperium in multi-polaire dynamiek?

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Brent schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 17:21:
[...]

Het is toch wel de meest bizarre manier om capex 'terug te verdienen' waar ik ooit van gehoord heb. Hoe je letterlijk je infra kunt opeten:

[YouTube: Blasting down bad track Doubleheader on the ND&W Railway (Maumee and Western)]

What could possibly go wrong...
Deze is ondertussen wel gefixed en zou het ergste voorbeeld zijn van verwaarlozing ;)


Inderdaad wel pas na overname door een volgende partij, want de vorige had 'm in de ban gedaan.

[ Voor 4% gewijzigd door Stukfruit op 27-08-2024 19:58 ]

Dat zit wel Schnorr.


  • rapture
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 01:27

rapture

Zelfs daar netwerken?

Joris748 schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 10:14:
[...]

Het zit voor een stuk in de opvoeding. Ik kwam op Linkedin een stuk tegen van een man die trots was op het ondernemerschap van zijn zoon van 8. Hij verkocht blikjes drinken, oordopjes en poncho's in Zandvoort. Leuke omzet, leuke winst. Maar ook 'slim': de blikjes mocht hij terugbrengen naar AH, de oordopjes kon hij binnen 30 dagen retour sturen naar Bol.com en de poncho's binnen 8 dagen retourneren bij de Action. Is dat nu het moderne ondernemen? De lusten voor jezelf, de lasten voor anderen?
Tot op de limiet optimaliseren en van de service, voorwaarden,... van de andere bedrijven gebruik maken om een bedrijf op te starten is wat anders dan bedrijven uit elkaar trekken. In de VS leren de kinderen al op school hoe je een kraampje uitbaat. Hier vinden de mensen dat een bedrijf opstarten en ondernemer worden levensgevaarlijk is.

Private Equity koopt Red Lobster voor 2,1 miljard dollar, verkoopt het vastgoed dat in het bedrijf zat voor 1,5 miljard dollar om de aankoop van Red Lobster te betalen. PE spendeert dan 600 miljoen dollar aan de aankoop.
The sale/leaseback that helped sink Red Lobster involved the July 2014 sale of premium real estate underneath 500 of its stores, which generated $1.5 billion. But that money didn’t go back into Red Lobster; it went instead to the private-equity firm to finance its purchase of the chain, Red Lobster's press release said. That firm was San Francisco-based Golden Gate Capital, with $10 billion in assets.

Golden Gate had paid $2.1 billion to buy Red Lobster in May 2014, so the real estate sale was crucial to the firm’s financing. “Red Lobster is an exceptionally strong brand with an unparalleled market position in seafood casual dining,” Josh Olshansky, managing director at Golden Gate, said at the time, a press release announcing the deal shows.
https://www.nbcnews.com/b...ed-red-lobster-rcna153397
Het bedrijf betaalt 200 miljoen dollar per jaar aan huur dat ze vroeger niet moesten betalen.
The $1.5 billion sale crippled Red Lobster. After the real estate was sold, Red Lobster had to pay rent on stores it had previously owned, significantly increasing its costs. According to the bankruptcy filing, by 2023 its rents totaled $200 million a year or approximately 10% of its revenues.
Dan verkopen ze het bedrijf met meer schulden en vaste kosten aan een toeleverancier.

  • MikeyMan
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 22:18

MikeyMan

Vidi, Vici, Veni

@rapture dat zei ik ;)

  • bulle bas
  • Registratie: Juli 2006
  • Niet online
Virtuozzo schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 16:17:
[...]


Bij interactie versus MAGA op niveau van organisatie is het eenvoudiger dan bij de interactie binnen het publieke debat, op straat of in de kroeg. Er zijn goede draaiboeken te vinden voor invalshoeken daarbij.

Complicaties zijn wel dat a) MAGA de uitzondering is en b) afleidt van de grote segmenten waar de ergste indoctrinatie zit.

Ik vraag me dat wel eens af, is ook wel vaker onderwerp geweest toen ik in de VS was. David Pepper bijvoorbeeld had zijn eigen positie. don't educate MAGA, engage the conservatives.
Er staan goede dingen in het draaiboek, als ik het samenvat:

- aanhoudend hameren op het meest extremistische van de GOP-kliek, bij gesprekt met Trump-stemmer of optreden van Republikeinse politici

- laffe lamzakken uit eigen geleding opjagen,

- en formele procedures oneigenlijk gebruiken om MAGA-kandidaten dwingen kleur te laten bekennen op electoraal gevoelige dossiers (de ethos van "jij kiepert het bord om, dan gaan we een ander spel spelen" waar ik wel fan van ben).


Wel vind ik dat de nadruk in contact met burger vrij eenzijdig ligt op zelfbelang (wat ik meer een geschikte benadering zou vinden als een rechthebbende elite je publiek zou zijn). Het draaiboek zet slechts in op benadrukken populaire Democratische punten die het eigen belang dient (zelfbeschikking vrouw, hogere belastingen).

In mijn vorige post verwoordde ik mijn vermoeden dat kiezers meer in de knoop zitten met een waardensysteem versus gebeurtenissen in de wereld, en dat de ander niet meer van de eigen soort is (met name op dat laatste haakte Harris nu goed aan vind ik). Verkiezingen gaan m.i. om vertrouwen, en dat bouwt op gedeelde waarden. Dat klinkt CDA, maar ik bedoel het serieus.

Bovendien zijn kiezers prima in staat om tegen hun eigen voordeel in te stemmen als men het idee heeft dat waarden in het gedrang zijn.

Buiten dat de media het laten afweten is het daarom een volledige blamage dat er uberhaupt nog iets bestaat van spanning rondom electorale uitkomst.

Hoe kijkt men binnen het Dem-ecosysteem zelf naar het primaat van waardenpolitiek? Komt dat te dichtbij, of blinde vlek?

  • Winkiller
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 17:44

Winkiller

De Mopperpot

Trump negeert belangrijk advies; Het zit Donald Trump niet mee. De kandidaat voor de Republikeinen krijgt geduchte concurrentie van de Democraten die met Harris en Walz vol gaan voor de overwinning in november. De adviseurs van Trump adviseren hem 'stay on message', maar dat lukt Trump niet. Historicus en Amerika-kenner Maarten van Rossem reageert.


  • user109731
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online
Minder dan 10 weken tot de verkiezingen. Wat nieuws van de afgelopen dag:

Trump campaign staff had altercation with official at Arlington National Cemetery
Trump's campagne had een fotoshoot op een militaire begraafplaats (inclusief grote glimlach en thumbs-up). Op een plek waar je normaal geen foto's mag maken, maar ze hebben het personeel letterlijk aan de kant geduwd en dit wel gedaan.

Trump indicted again in federal election interference case following Supreme Court immunity ruling
Dit gaat over de vorige verkiezingen en 6 januari. Een 'grand jury' heeft geoordeeld dat Trump's acties die niet onder 'official acts' vielen ook genoeg reden zijn om hem aan te klagen.

Harris and Walz to sit with CNN for exclusive first joint interview since campaign began
Harris en Walz hebben samen een interview donderdagavond bij CNN.

[ Voor 6% gewijzigd door user109731 op 28-08-2024 07:48 ]


  • ericplan
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 21:34

ericplan

5180 Wp PV

Gewoon lachend, niets glimlach.
Bron: https://meidasnews.com/ne...ial-at-arlington-cemetery

Afbeeldingslocatie: https://meidasnews.com/.image/c_limit%2Ccs_srgb%2Cq_auto:eco%2Cw_700/MjA4ODczNzc5NjY3OTM2NDI5/trump-arlington.webp

A'dam PVOutput


  • Wren
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 22:52
Lekker weer met dat duimpje bij een graf staan lachen :|

  • rapture
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 01:27

rapture

Zelfs daar netwerken?

Sign of the horns kennen we van metal (muziek), wordt in de VS ook in sports cultuur gebruikt.

  • Stroopwafels
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 20:41
Poeh dit filmpje van The Lincoln Project betreft Project 2025 is extreem maar wel iets wat realiteit kan worden door heel Amerika.

I don't like that the ad doesn't specifically state where in Project2025 that this scenario is addressed. Some people might dismiss it as fearmongering. It's not some misrepresentation or hypothetical. This commercial is exactly as described by their website:

“Pregnant, unaccompanied girls should … not [be] trafficked across state lines to be victimized by the abortion industry.”

Project2025—p. 478

Edit: Alot of people think they won't really do it or this is only for immigrants being relocated (so why say state lines and not the nations border).

But red states have already started passing laws to make this illegal to people leaving their abortion ban states. Republican senators and house members have flat out said they want to do this to US citizens trying to leave to get possibly life saving abortions.

This commercial has already started coming true in deep red states where Republicans have supermajorities. And when the GOP gets majority over the national government they will force these laws on the entire nation.

They're literally bragging about it among themselves. Don't be so mislead by the gaslighters that they won't do what they're saying they very much want to do.

  • Delerium
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online

Delerium

Mythology

Er is veel mis met die vent, maar als de enige plek waar hij lachend gezien wordt een begraafplaats is wil ik toch opmerken dat dit ook een apart dingetje is die hem raar maken.
Voor de trump-supporters in dit topic; iemand die lacht op een begraafplaats deugt niet. Meer aanwijzingen zijn niet nodig.

  • FunkyTrip
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 19-12 11:22

FunkyTrip

Funky vidi vici!

Delerium schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 10:24:
[...]

Er is veel mis met die vent, maar als de enige plek waar hij lachend gezien wordt een begraafplaats is wil ik toch opmerken dat dit ook een apart dingetje is die hem raar maken.
Voor de trump-supporters in dit topic; iemand die lacht op een begraafplaats deugt niet. Meer aanwijzingen zijn niet nodig.
Meh, vaak genoeg dat er bij begrafenissen gelachen wordt om het verdriet en de bedrukte sfeer een beetje te breken. Dat duimpje however...

Dit dus.


  • k995
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 11-04 20:45
Delerium schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 10:24:
[...]

Er is veel mis met die vent, maar als de enige plek waar hij lachend gezien wordt een begraafplaats is wil ik toch opmerken dat dit ook een apart dingetje is die hem raar maken.
Voor de trump-supporters in dit topic; iemand die lacht op een begraafplaats deugt niet. Meer aanwijzingen zijn niet nodig.
Oh hij lacht ook als hij zijn favoriete dochter bepoteld.

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
Gesture met duim heeft ook betekenis ILY: Wikipedia: ILY sign

Duim van Trump gaat toch wel wat ver vind ik.

Duidelijk weer als doel om controverse te veroorzaken. Negatieve aandacht is ook aandacht. Je kunt ook gewoon een raar snorretje nemen of je haar blonderen :P

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


  • Player1S
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 22:57

Player1S

Probably out in the dark

Jerie schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:17:
Gesture met duim heeft ook betekenis ILY: Wikipedia: ILY sign

Duim van Trump gaat toch wel wat ver vind ik.

Duidelijk weer als doel om controverse te veroorzaken. Negatieve aandacht is ook aandacht. Je kunt ook gewoon een raar snorretje nemen of je haar blonderen :P
Ik vraag me af of het om de aandacht. Volgens mij mist hij gewoon het verstandelijke vermogen om zich gepast te gedragen.

Q: Can we keep politics out of punkrock pls? A: FUCK NO YOU FASCIST PIECE OF SHIT!


  • downtime
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

downtime

Everybody lies

Player1S schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:41:
[...]


Ik vraag me af of het om de aandacht. Volgens mij mist hij gewoon het verstandelijke vermogen om zich gepast te gedragen.
Hij mist de empathie die je nodig hebt om aan te voelen wat gepast gedrag is. Hij is slim genoeg maar hij voelt het gewoon niet.

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
downtime schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:42:
[...]

Hij mist de empathie die je nodig hebt om aan te voelen wat gepast gedrag is. Hij is slim genoeg maar hij voelt het gewoon niet.
Ja, maar al die andere mensen dan?

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


  • downtime
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

downtime

Everybody lies

Jerie schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:44:
[...]


Ja, maar al die andere mensen dan?
Soort zoekt soort?

  • Trinsec
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 21:09

Trinsec

Huffi-Muffi-Guffi

Jerie schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:17:
Gesture met duim heeft ook betekenis ILY: Wikipedia: ILY sign

Duim van Trump gaat toch wel wat ver vind ik.

Duidelijk weer als doel om controverse te veroorzaken. Negatieve aandacht is ook aandacht. Je kunt ook gewoon een raar snorretje nemen of je haar blonderen :P
Huh, een duimpje omhoog heeft niets met de ILY-gebaar te maken? :?

when the Darkness fell upon us
when the Evil Ones came!
Creatures from the darkest pits of hell they were.
Trinsec's Journal


  • eMiz0r
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 18-12 05:44
walletje-w schreef op dinsdag 27 augustus 2024 @ 13:00:
Toevallig stond ik afgelopen weekend in een kroeg met iemand uit Amerika te praten en die was van plan om te stemmen op Donald Trump. Voor hem voelde dat als de juiste keuze en hij gaf wat drogredenen aan waarom. Het voelde duidelijk meer als een emotionele beslissing dan een rationele beslissing. Verder was het geen domme man maar niet iemand die zin heeft in precies uitzoeken en dan dus maar een paar talking points over neemt en achter z'n beslissing blijft staan.

Komt bij mij de vraag boven, is er ergens een beknopt overzicht wat de grootste problemen/tekortkomingen zijn van Trump.

Je hebt de fouten die hij gemaakt heeft in het verleden
- Persoonlijk gebied
- Professioneel gebied

En de plannen in de toekomst
- Persoonlijk
- Gerelateerde politici/adviseurs/think tanks

En dan heb je de onderliggende structuren die Trump mogelijk maakt binnen het land waar Virtuozzo vooral veel voor waarschuwt die een lange termijn effect op de samenleving hebben.
Ik denk dat veel mensen (inclusief mijzelf) een denkfout maken. Volgens mij kan je een Republikein niet overtuigen om te stemmen voor de Democraten, maar op zijn best "overtuigen" (zover dat kan) NIET te stemmen.

Zelf stem ik al jaren getrouw op de VVD en zal je mij, in geen enkele discussie/gesprek, kunnen overtuigen om te stemmen voor Groenlinks of de SP.

Nu schijnen de Democraten in de richting van de VVD te zitten en de Republikeinen in de richting van PVV/FvD, maar los van die afweging is het eigenlijk best wel begrijpelijk dat iemand die zich Republikein voelt en al jaren (of levenslang) dat stemt, dat ook nu gewoon weer doet toch?

Wie laat zich hier in Nederland wél overtuigen (door wie dan ook) om voor een volledig contrasterende partij in standpunten te stemmen dan je de afgelopen tig jaren hebt gedaan? Die groep is marginaal?

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
Trinsec schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:55:
[...]

Huh, een duimpje omhoog heeft niets met de ILY-gebaar te maken? :?
Die mevrouw naast hem doet een \m/ of ILY.

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


  • Woefdram
  • Registratie: Maart 2022
  • Laatst online: 17-12 18:11
eMiz0r schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:59:
[...]


Ik denk dat veel mensen (inclusief mijzelf) een denkfout maken. Volgens mij kan je een Republikein niet overtuigen om te stemmen voor de Democraten, maar op zijn best "overtuigen" (zover dat kan) NIET te stemmen.

Zelf stem ik al jaren getrouw op de VVD en zal je mij, in geen enkele discussie/gesprek, kunnen overtuigen om te stemmen voor Groenlinks of de SP.

Nu schijnen de Democraten in de richting van de VVD te zitten en de Republikeinen in de richting van PVV/FvD, maar los van die afweging is het eigenlijk best wel begrijpelijk dat iemand die zich Republikein voelt en al jaren (of levenslang) dat stemt, dat ook nu gewoon weer doet toch?

Wie laat zich hier in Nederland wél overtuigen (door wie dan ook) om voor een volledig contrasterende partij in standpunten te stemmen dan je de afgelopen tig jaren hebt gedaan? Die groep is marginaal?
Deels met je eens maar het is voor\al de persoon Donald Trump die heel veel aversie oproept bij een deel van de republikeinen. Het is natuurlijk niet voor niets dat belangrijke republikeinen uit het verleden. Mitt Romney, George Bush jr en velen anderen hebben aangegeven dat ze niet op de republikeinen gaan stemmen in November.

  • MikeyMan
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 22:18

MikeyMan

Vidi, Vici, Veni

Jerie schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:44:
[...]


Ja, maar al die andere mensen dan?
Zijn blijkbaar Trump fans... Nuff said...

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
eMiz0r schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:59:
[...]


Ik denk dat veel mensen (inclusief mijzelf) een denkfout maken. Volgens mij kan je een Republikein niet overtuigen om te stemmen voor de Democraten, maar op zijn best "overtuigen" (zover dat kan) NIET te stemmen.

Zelf stem ik al jaren getrouw op de VVD en zal je mij, in geen enkele discussie/gesprek, kunnen overtuigen om te stemmen voor Groenlinks of de SP.

Nu schijnen de Democraten in de richting van de VVD te zitten en de Republikeinen in de richting van PVV/FvD, maar los van die afweging is het eigenlijk best wel begrijpelijk dat iemand die zich Republikein voelt en al jaren (of levenslang) dat stemt, dat ook nu gewoon weer doet toch?

Wie laat zich hier in Nederland wél overtuigen (door wie dan ook) om voor een volledig contrasterende partij in standpunten te stemmen dan je de afgelopen tig jaren hebt gedaan? Die groep is marginaal?
Ik heb 20 jaar geleden iemand kunnen overtuigen om i.p.v. VVD op D66 te stemmen. Helaas was het maar voor enkele maanden. SP en VVD liggen fundamenteel anders omdat ze andere normen en waarden hebben, en zoiets kun je -net zoals geloofsovertuiging- niet makkelijk bij iemand veranderen. Overigens zou ik SP en GL niet op een hoop willen gooien. Omdat SP anti institutioneel is, terwijl GL dat minder is. Bovendien heeft bij GL ook het milieu een belangrijke plaats. Bij SP is dat niet zo, die gaat meer over basisbehoeftes binnen Maslow-pyramide.

Desondanks liggen GL en VVD ver uit elkaar. Maar D66 en VVD en D66 en GL liggen dichter bij elkaar.

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


  • T-MOB
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 19-12 13:33
eMiz0r schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:59:
[...]
Wie laat zich hier in Nederland wél overtuigen (door wie dan ook) om voor een volledig contrasterende partij in standpunten te stemmen dan je de afgelopen tig jaren hebt gedaan? Die groep is marginaal?
Maar dat is totaal onvergelijkbaar. Want in Nederland zijn er een stuk of 20 partijen waar je uit kunt kiezen, terwijl er in Amerika maar 2 zijn. Als de enige opties nog VVD en GroenLinks zouden zijn dan zou er in het spectrum tussen deze twee partijen mensen zitten die wel degelijk te overtuigen zijn. Zeker wanneer een van deze partijen de koers zou verleggen.

Regeren is vooruitschuiven


  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
T-MOB schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 13:10:
[...]

Maar dat is totaal onvergelijkbaar. Want in Nederland zijn er een stuk of 20 partijen waar je uit kunt kiezen, terwijl er in Amerika maar 2 zijn. Als de enige opties nog VVD en GroenLinks zouden zijn dan zou er in het spectrum tussen deze twee partijen mensen zitten die wel degelijk te overtuigen zijn. Zeker wanneer een van deze partijen de koers zou verleggen.
Precies en de linkervleugel binnen de Democraten mort over dat de partij naar rechts opschuift en over het Gaza conflict. Maar dat is wel gangbaar bij iedere verkiezingsperiode ook wel het geval.

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


  • Trinsec
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 21:09

Trinsec

Huffi-Muffi-Guffi

Jerie schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 13:04:
[...]


Die mevrouw naast hem doet een \m/ of ILY.
Ah, dat was me niet eens opgevallen, nogal lastig te zien in de foto.

"He posted for videos and photos with family members of one of the Marines, grinning while giving a thumbs up for the cameras."

Wat Trump deed is bad taste. Maar die vrouw kan een familielid zijn van de overledene, dan is dat niet zo gek. Alleen zou ik dat niet met zo'n mafkees naast mij doen, maar ja, wie ben ik. :P

when the Darkness fell upon us
when the Evil Ones came!
Creatures from the darkest pits of hell they were.
Trinsec's Journal


  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
Trinsec schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 13:24:
[...]

Ah, dat was me niet eens opgevallen, nogal lastig te zien in de foto.

"He posted for videos and photos with family members of one of the Marines, grinning while giving a thumbs up for the cameras."

Wat Trump deed is bad taste. Maar die vrouw kan een familielid zijn van de overledene, dan is dat niet zo gek. Alleen zou ik dat niet met zo'n mafkees naast mij doen, maar ja, wie ben ik. :P
Ah, ik denk dat ik het 'al' snap. Trump denkt dat het om hem draait. Die hele foto gaat erover dat deze mensen met hem op de foto mogen.

In dat geval wijkt zijn gedrag wat mij betreft niet af van de rest van het gezelschap. Als dat allemaal of vrijwel allemaal nabestaanden zijn dan vind ik de controverse wel meevallen.

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


  • rapture
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 01:27

rapture

Zelfs daar netwerken?

Jerie schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:17:
Gesture met duim heeft ook betekenis ILY: Wikipedia: ILY sign

Duim van Trump gaat toch wel wat ver vind ik.

Duidelijk weer als doel om controverse te veroorzaken. Negatieve aandacht is ook aandacht. Je kunt ook gewoon een raar snorretje nemen of je haar blonderen :P
ILY lijkt op metal horns. Het eerste heeft een uitgestoken duim en de andere is duim naar binnen.

De kans dat iemand de metal horns kan doen is veel groter wegens dat het zelfs in een Britney concert en tijdens veel Amerikaanse sportevenementen gedaan wordt. Ze doen daar alsof dat ze een concert, festival, sportwedstrijd,... bijwonen.

Ze doen het inderdaad voor de aandacht, controverse en commentaren uitlokken.

[ Voor 4% gewijzigd door rapture op 28-08-2024 13:42 ]


  • migchiell
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 17:28
eMiz0r schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:59:
[...]


Ik denk dat veel mensen (inclusief mijzelf) een denkfout maken. Volgens mij kan je een Republikein niet overtuigen om te stemmen voor de Democraten, maar op zijn best "overtuigen" (zover dat kan) NIET te stemmen.

Zelf stem ik al jaren getrouw op de VVD en zal je mij, in geen enkele discussie/gesprek, kunnen overtuigen om te stemmen voor Groenlinks of de SP.

Nu schijnen de Democraten in de richting van de VVD te zitten en de Republikeinen in de richting van PVV/FvD, maar los van die afweging is het eigenlijk best wel begrijpelijk dat iemand die zich Republikein voelt en al jaren (of levenslang) dat stemt, dat ook nu gewoon weer doet toch?

Wie laat zich hier in Nederland wél overtuigen (door wie dan ook) om voor een volledig contrasterende partij in standpunten te stemmen dan je de afgelopen tig jaren hebt gedaan? Die groep is marginaal?
offtopic:
Ook als, pak hem beet, Willem Engel lijsttrekker zou worden van de VVD?

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
rapture schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 13:41:
[...]

ILY lijkt op metal horns. Het eerste heeft een uitgestoken duim en de andere is duim naar binnen.

De kans dat iemand de metal horns kan doen is veel groter wegens dat het zelfs in een Britney concert en tijdens veel Amerikaanse sportevenementen gedaan wordt. Ze doen daar alsof dat ze een concert, festival, sportwedstrijd,... bijwonen.

Ze doen het inderdaad voor de aandacht, controverse en commentaren uitlokken.
Ik wist tot vandaag niet eens dat er verschil zat tussen duim wel of niet maar ja ik heb recent ook pas de grijze wolfen groet geleerd.

Anyway, wie is die mevrouw die die metal horns groet doet? Is het trouwens ook niet een satanische groet?

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


  • Trinsec
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 21:09

Trinsec

Huffi-Muffi-Guffi

Jerie schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 14:08:
[...]


Ik wist tot vandaag niet eens dat er verschil zat tussen duim wel of niet maar ja ik heb recent ook pas de grijze wolfen groet geleerd.

Anyway, wie is die mevrouw die die metal horns groet doet? Is het trouwens ook niet een satanische groet?
https://mavm.org/storiesarchive/gee-nicole-leeann/

Het kan heel goed zijn dat die vrouw die devil's horns-gebaar uit respect doet. Kan zomaar een Heavy Metal-fan zijn. Ik zie hier alleen maar geneuzel hierover. Het enige wat er hier toe doet is wat Trump doet, en zelfs dan nog kan de familie hem hebben uitgenodigd om dit te doen als hij daar toch al was. :P

when the Darkness fell upon us
when the Evil Ones came!
Creatures from the darkest pits of hell they were.
Trinsec's Journal


  • Woefdram
  • Registratie: Maart 2022
  • Laatst online: 17-12 18:11
Wat natuurlijk wel volkomen duidelijk is en dat is inmiddels ook wel in Nederland zo:

Het gaat totaal niet meer om de inhoud maar uitsluitend om degene die aan het hoofd van de partij staat. De democraten waren in feite al bezig het stokje aan de republikeinen over te dragen en toen kwam de gamechanger: Biden treed af ten faveure van Harris.

Op dat moment is het speelveld compleet omgedraaid en nu zijn de democraten weer favoriet.

Blijf dat toch wel een heel bijzondere maar ook geen goede ontwikkeling vinden.

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
Bedankt, dat zet het in een ander perspectief.
[...] Het enige wat er hier toe doet is wat Trump doet [...]
Vind ik niet. Het gaat om de context van de situatie. Wat doet iedereen zoal, wie is de betreffende persoon die overleden is.

Het is wat mij betreft nu meer factoren duidelijk zijn geworden een storm in een glas water.

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


  • MazeWing
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 19-12 13:23

MazeWing

The plot thickens...

Woefdram schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 14:26:
Wat natuurlijk wel volkomen duidelijk is en dat is inmiddels ook wel in Nederland zo:

Het gaat totaal niet meer om de inhoud maar uitsluitend om degene die aan het hoofd van de partij staat. De democraten waren in feite al bezig het stokje aan de republikeinen over te dragen en toen kwam de gamechanger: Biden treed af ten faveure van Harris.

Op dat moment is het speelveld compleet omgedraaid en nu zijn de democraten weer favoriet.

Blijf dat toch wel een heel bijzondere maar ook geen goede ontwikkeling vinden.
Er werd heel lang gezegd dat het eigenlijk diep triest is dat men uit die 2 kandidaten kon kiezen. Dat was al zo in 2020 en 4 jaar later was het nog veel erger. Wat dat betreft blijft het merkwaardig dat de Democraten in al die jaren niet uit zichzelf met andere (mogelijke) kandidaten op de proppen waren gekomen.

We moeten niet vergeten dat al in 2016 de president niet elke gekozen omdat het "de beste" is maar omdat:
- 2016: een groot deel een hekel had aan Hilary en op alles behalve haar wilde stemmen.
- 2020: alles beter dan Trump
- 2024: tot aan Biden; Trump maakt een sterkere indruk dan Biden, dus als ik dan moet kiezen....

Ik vind het juiste een hele goede ontwikkeling. Het is toch logisch dat man nu veel positiever is en het speelveld is omgedraaid? Je hebt nu daadwerkelijk de keuze tussen een "fatsoenlijke" kandidaat (en geen man die ondanks zijn staat van dienst echt te oud was) en Trump.

MacBook Pro 16” M4 Pro | PC (Ryzen 58000X / RTX5070 Ti) | PS5 Pro | Switch 2 | LG 77G2 | B&W 700 S2 | Nikon Z8 + 14-30, 24-120, 100-400 | iPhone 16 Pro Max | Tesla Model Y


  • eMiz0r
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 18-12 05:44
migchiell schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 13:51:
[...]


offtopic:
Ook als, pak hem beet, Willem Engel lijsttrekker zou worden van de VVD?
Zijn waanideeën staan haakt op die van de partij dus dat zal niet snel gebeuren, maar ik begrijp je punt. Echter dan zou ik eerder gewoon helemaal niet stemmen dan dat ik op een contrasterende partij zou stemmen en dat is wat ik probeer te zeggen. In het hoofd proberen we Republikeinse stemmers om te buigen naar Democratische stemmers in een discussie en dat is volgens mij onbegonnen werk.

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

tot 4+ jaar cel veroordeeld, en waar heb je dan spijt van:
Voor Sparks zijn straf hoorde, vertelde hij de rechter dat hij nog steeds gelooft dat er bij de presidentsverkiezingen van 2020 is gefraudeerd en dat die zijn "afgepakt van het Amerikaanse volk". In een brief aan de rechtbank schreef hij dat er maar een ding is waar hij spijt van heeft, en dat is dat de gebeurtenissen van 6 januari niets hebben veranderd.
https://nos.nl/artikel/25...rste-capitool-binnendrong

En er zullen genoeg mensen zijn met een zelfde overtuiging, opgestookt door Dhr. Trump.

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


  • migchiell
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 17:28
eMiz0r schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 14:57:
[...]


Zijn waanideeën staan haakt op die van de partij dus dat zal niet snel gebeuren, maar ik begrijp je punt. Echter dan zou ik eerder gewoon helemaal niet stemmen dan dat ik op een contrasterende partij zou stemmen en dat is wat ik probeer te zeggen. In het hoofd proberen we Republikeinse stemmers om te buigen naar Democratische stemmers in een discussie en dat is volgens mij onbegonnen werk.
Ben het met je eens hoor, en ik denk dat dat ook de focus is van de Harris-aanhangers (en/of Trump-tegenstanders): de aarzelende Republikeinse kiezer overtuigen om niet op Trump te stemmen, meer dan om ze te overtuigen op Harris te stemmen.

En waar jij, mocht Willem Engel toch de VVD overnemen :), nog kunt stemmen op een partij die nog enigszins verwant is aan de VVD, moeten Amerikanen die nooit Democratisch zouden stemmen maar ook niet op Trump willen stemmen gewoon thuis blijven.

  • Dido
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 19:30

Dido

heforshe

eMiz0r schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 14:57:
In het hoofd proberen we Republikeinse stemmers om te buigen naar Democratische stemmers in een discussie en dat is volgens mij onbegonnen werk.
Mwah, als de MAGA-crowd gewoon op Trump gaat stemmen is er weinig aan de hand, zolang de Democraten maar massaal gaan stemmen en niet thuis blijven. De winst voor Harris zal afhangen van de opkomst onder de niet-MAGA-crowd, vermoed ik.

En als zij die mensen naar de stembus krijgt door ze bang te maken voor wat er kan gebeuren als ze thuis blijven, dan is dat geen slechte strategie, vermoed ik.

Wat betekent mijn avatar?


  • k995
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 11-04 20:45
Dido schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 15:26:
[...]

Mwah, als de MAGA-crowd gewoon op Trump gaat stemmen is er weinig aan de hand, zolang de Democraten maar massaal gaan stemmen en niet thuis blijven. De winst voor Harris zal afhangen van de opkomst onder de niet-MAGA-crowd, vermoed ik.

En als zij die mensen naar de stembus krijgt door ze bang te maken voor wat er kan gebeuren als ze thuis blijven, dan is dat geen slechte strategie, vermoed ik.
VOor die centrum /"onafhankelijke" kiezer zijn belangrijk. Democraten gaan wel stemmen en zullen voor 95% harris stemmen net zoals de republikeinen.

  • MazeWing
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 19-12 13:23

MazeWing

The plot thickens...

eMiz0r schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 14:57:
[...]


Zijn waanideeën staan haakt op die van de partij dus dat zal niet snel gebeuren, maar ik begrijp je punt. Echter dan zou ik eerder gewoon helemaal niet stemmen dan dat ik op een contrasterende partij zou stemmen en dat is wat ik probeer te zeggen. In het hoofd proberen we Republikeinse stemmers om te buigen naar Democratische stemmers in een discussie en dat is volgens mij onbegonnen werk.
In Nederland kun je dan nog op de "next best thing" stemmen. Daar mogen we eigenlijk best blij mee zijn. Stel je voor dat de enige andere partij de SP zou zijn. Dan zullen veel mensen inderdaad thuis blijven ipv te gaan stemmen.

MacBook Pro 16” M4 Pro | PC (Ryzen 58000X / RTX5070 Ti) | PS5 Pro | Switch 2 | LG 77G2 | B&W 700 S2 | Nikon Z8 + 14-30, 24-120, 100-400 | iPhone 16 Pro Max | Tesla Model Y


  • Dido
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 19:30

Dido

heforshe

MazeWing schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 15:48:
In Nederland kun je dan nog op de "next best thing" stemmen. Daar mogen we eigenlijk best blij mee zijn. Stel je voor dat de enige andere partij de SP zou zijn. Dan zullen veel mensen inderdaad thuis blijven ipv te gaan stemmen.
Het is nog veel erger. In een meerpartijenstelsel krijg je op een bepaald moment een concentratie rond een paar uitersten, tot er nog maar twee over zijn (bijvoorbeeld een VVD en een SP, inderdaad). Maar zodra die twee de enige overgebleven partijen zijn, dan gaan ze in elkaars electoraat vissen, en groeien ze ideologisch juist naar elkaar toe, waardoor de verschillen kleiner worden. En dan heten ze misschien nog steeds VVD en SP, maar zijn het in werkelijkheid eerder een PVV en een VVD geworden - zoals je nu in de VS, heel zwart/wit gesteld, bijna zou kunnen stellen dat je kunt kiezen uit een FvD en een NSDAP - er zijn geen twee tegengestelde partijen als je naar visie kijkt, het zijn twee partijen die, om aan de macht te komen / blijven, voor 99% dezelfde ideeen voorstaan maar ze anders framen - het verschil tussen de partijen zit in de framing, niet in de ideologie.

En je hoeft niet alleen naar de VS te kijken, in het VK of Griekenland kunnen ze je ook uitleggen hoe dit werkt, daar hebben ze ook de facto tweepartijenstelsels :X

Wat betekent mijn avatar?


  • MazeWing
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 19-12 13:23

MazeWing

The plot thickens...

Dido schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 15:57:
[...]

Het is nog veel erger. In een meerpartijenstelsel krijg je op een bepaald moment een concentratie rond een paar uitersten, tot er nog maar twee over zijn (bijvoorbeeld een VVD en een SP, inderdaad). Maar zodra die twee de enige overgebleven partijen zijn, dan gaan ze in elkaars electoraat vissen, en groeien ze ideologisch juist naar elkaar toe, waardoor de verschillen kleiner worden. En dan heten ze misschien nog steeds VVD en SP, maar zijn het in werkelijkheid eerder een PVV en een VVD geworden - zoals je nu in de VS, heel zwart/wit gesteld, bijna zou kunnen stellen dat je kunt kiezen uit een FvD en een NSDAP - er zijn geen twee tegengestelde partijen als je naar visie kijkt, het zijn twee partijen die, om aan de macht te komen / blijven, voor 99% dezelfde ideeen voorstaan maar ze anders framen - het verschil tussen de partijen zit in de framing, niet in de ideologie.

En je hoeft niet alleen naar de VS te kijken, in het VK of Griekenland kunnen ze je ook uitleggen hoe dit werkt, daar hebben ze ook de facto tweepartijenstelsels :X
Dan hebben ze dit in de VS behoorlijk verpest want de ideologie lijkt verder dan ooit uit elkaar te staan. Uiteraard volledig gevoed door de manier van framing die beiden hanteren en de laatste 8 jaar echt extreme vormen heeft aangenomen....

MacBook Pro 16” M4 Pro | PC (Ryzen 58000X / RTX5070 Ti) | PS5 Pro | Switch 2 | LG 77G2 | B&W 700 S2 | Nikon Z8 + 14-30, 24-120, 100-400 | iPhone 16 Pro Max | Tesla Model Y


  • Dido
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 19:30

Dido

heforshe

MazeWing schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 16:38:
Dan hebben ze dit in de VS behoorlijk verpest want de ideologie lijkt verder dan ooit uit elkaar te staan. Uiteraard volledig gevoed door de manier van framing die beiden hanteren en de laatste 8 jaar echt extreme vormen heeft aangenomen....
Als je even voorbij de huidige talking points zoals mensenrechten (abortus) kijkt, dan willen beide partijen een welvarende VS, met blije burgers. En om dat te bereiken willen ze ook grotendeels dezelfde dingen inzetten, zoals goede grensbewaking om grip te krijgen op illegale immigratie, militaire ondersteuning geven aan bondgenoten om de eigen veiligheid te handhaven, enzovoort.

Alleen worden de plannen van "de tegenpartij" per definitie afgeschilderd als onhaalbaar, communistisch/fascistisch, anti-Amerikaans, etc. - ook als ze een kopie van de eigen plannen zijn.

Voorbeeldje: Trump had een muur beloofd, maar daar is weinig tot niets van gekomen tijdens zijn presidentschap. Onder Biden was het onder meer de taak van Harris om die "muur" af te maken (lees: om de illegale immigratie vanuit Mexico in te dammen). De Republikeinen verwijten haar nu dat ze dat niet goed gedaan heeft, terwijl diezelfde Republikeinen haar vier jaar lang hebben tegengewerkt, omdat ze per definitie tegen elk Democratisch voorstel stemmen.

Beide partijen willen hier hetzelfde: illegale immigratie vanuit Mexico beteugelen. Maar ze gunnen elkaar het licht in de ogen niet, doen er alles aan om t evoorkomen dat het lukt, en verwijten vervolgens elkaar dat het niet lukt.

Ze lijken inderdaad ver uit elkaar te staan, maar uiteindelijk is het voor een objectieve buitenstaander haast vergelijkbaar met een vete tussen twee willekeurige protestantse stromingen in Nederland die elkaar van duivelsaanbidding beschuldigen omdat ze een komma in een vertaling van een sprookjesboek verkeerd interpreteren. Ze geloven allebei in dezelfde god, zijn het op 99% van hun religie met elkaar eens, maar doen het voorkomen alsof ze diametraal tegenover elkaar staan en volledig tegengestelde ideeen hebben.
(Let wel, ik wil hier geen theologische discussie van maken - voor mij is het verschil tussen het poilitiek opportunistische protestantisme tegenover het onderdrukkende Spaanse katholicisme niets anders dan dat: een opportunistisch politiek spelletje, waarbij katholieken van heiligen en beelden houden, en protestanten niet. Ze gaan allebei uit van een god waarvan ik het bestaan niet aanneem, en zijn daarom vanuit mijn optiek ongeveer 1 pot nat.)

Wat betekent mijn avatar?


  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
migchiell schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 15:26:
[...]


Ben het met je eens hoor, en ik denk dat dat ook de focus is van de Harris-aanhangers (en/of Trump-tegenstanders): de aarzelende Republikeinse kiezer overtuigen om niet op Trump te stemmen, meer dan om ze te overtuigen op Harris te stemmen.

En waar jij, mocht Willem Engel toch de VVD overnemen :), nog kunt stemmen op een partij die nog enigszins verwant is aan de VVD, moeten Amerikanen die nooit Democratisch zouden stemmen maar ook niet op Trump willen stemmen gewoon thuis blijven.
Klopt, met een nuance: de leden van de partij hebben inspraak; die bepalen middels voorverkiezingen de leider. Die leden hebben Biden en Trump gekozen. Al zijn dit geen officiële verkiezingen, kun je hier niet zomaar aan voorbij gaan. In Nederland hebben we dit soort poespas ook gehad zoals bijvoorbeeld Rita versus Rutte.

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
MazeWing schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 16:38:
[...]

Dan hebben ze dit in de VS behoorlijk verpest want de ideologie lijkt verder dan ooit uit elkaar te staan. Uiteraard volledig gevoed door de manier van framing die beiden hanteren en de laatste 8 jaar echt extreme vormen heeft aangenomen....
Sinds de komst van de neocons is vooral één van deze twee partijen van het padje af geraakt. Het tijdperk Tea Partij en Trump is daar een voortzetting van. Die andere partij is relatief op het padje gebleven.

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


  • Pietervs
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

Pietervs

is er al koffie?

Jerie schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 12:44:
[...]


Ja, maar al die andere mensen dan?
Al die andere mensen hebben gezien hoe Trump omgaat met mensen die niet doen wat de baas zegt. Een fors aantal leden van zijn kabinet bij het aantreden in 2016 is vertrokken of eruit gegooid. En Trump heeft er nogal een handje van om mensen de hemel in te prijzen bij aanstelling (“Best man for the job”) om ze vervolgens compleet af te branden als er dingen niet gaan zoals hij wil. In het beste geval ontkent Trump dan die persoon te kennen (“don’t know him”).

Hij wordt dus omringd door ja-knikkers.

Pvoutput 3.190 Wp Zuid; Marstek Venus 5.12 kWh; HW P1; BMW i4 eDrive40


  • bulle bas
  • Registratie: Juli 2006
  • Niet online
Dido schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 16:54:
[...]

Als je even voorbij de huidige talking points zoals mensenrechten (abortus) kijkt, dan willen beide partijen een welvarende VS, met blije burgers. En om dat te bereiken willen ze ook grotendeels dezelfde dingen inzetten, zoals goede grensbewaking om grip te krijgen op illegale immigratie, militaire ondersteuning geven aan bondgenoten om de eigen veiligheid te handhaven, enzovoort.
Een partij wil niks, mensen willen wat. Wat mensen willen kan dramatisch verschillen. Ook kan er aardig verschil zijn in "hoeveel het mag kosten" om hun wil te verkrijgen.

Die wil kan soms verrassend dicht op de persoon zelf betrokken zijn. Zo zijn er nogal wat Republikeinen die voor Trump waarschuwden. Toen het toch Trump geworden was steunde men hem om maar die baan en het netwerk niet te verliezen. Zelfs niet na de coup, zelfs niet na weet ik veel hoe veel veroordelingen, zelfs niet toen Trump zijn de borderdeal liet torpederen, zelfs niet na de verkoop van de staat aan het Kremlin, zelfs niet na duizenden leugens, zelfs niet na alles waar je maar bereid voor bent je oogjes dicht te knijpen.

Niets van dat alles heeft met een welvarende VS te maken. Integendeel. Het is jammer dat een post van mij over het railnetwerk is weggemodereerd, dat was een uitgebreide quote waar ik geen tijd voor had om hem samen te vatten zoals de regels vergen. Het was een aardige diepte inkijk in hoe in de VS door corporaat belang de tent afgebroken wordt.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/lS2Dh5SZIzFFhRZFjlnQF5JAyHc=/800x/filters:strip_exif()/f/image/o7ZYBNF1fNZI0j7u5mwgchcy.png?f=fotoalbum_large


Dat er genoeg Republikeinse kiezers zijn die ondanks alle cognitieve dissonantie voor een welvarende VS staan, ja dat is meer een pijnlijke constatering van kiezersmisleiding.

Laten we kiezer maar niet verwarren met wat nog als "politieke partij" wordt aangeduid, want dan gaan we langs elkaar heen praten. Over "willen" kunnen we praten zover dat een willen is wat binnen de kaders van democratie begeeft. Wat daar buiten gaat zou object moeten zijn van rechtstatelijke law&order.

  • MazeWing
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 19-12 13:23

MazeWing

The plot thickens...

bulle bas schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 22:12:
Die wil kan soms verrassend dicht op de persoon zelf betrokken zijn. Zo zijn er nogal wat Republikeinen die voor Trump waarschuwden. Toen het toch Trump geworden was steunde men hem om maar die baan en het netwerk niet te verliezen. Zelfs niet na de coup, zelfs niet na weet ik veel hoe veel veroordelingen, zelfs niet toen Trump zijn de borderdeal liet torpederen, zelfs niet na de verkoop van de staat aan het Kremlin, zelfs niet na duizenden leugens, zelfs niet na alles waar je maar bereid voor bent je oogjes dicht te knijpen.
Kijk wat er gebeurt is met de Republikeinen die dit wel deden, zoals bijvoorbeeld Liz Cheney.

Als je te veel kritiek hebt dan wordt je letterlijk weggepest en is je carrière binnen de GOP praktisch ten einde. Ik zie dit pad weer veranderen als Trump geen president is en hij en zijn hele MAGA naar de achtergrond verdwijnen. Er moet dan natuurlijk wel een capabele persoon naar voren geschoven worden als nieuwe kandidaat, iemand die niets heeft met MAGA en/of Trump.

Toch blijft het vreemd hoe sommigen kunnen draaien. Als je oude berichten van JD Vance bekijkt waarin hij Trump vergelijkt met een moderne Hitler of Nikki Haley die Trump compleet ongeschikt noemde. Uiteindelijk is de eerste de VP kandidaat en de andere is nu volledig Trump supporter en staat volledig achter hem.... 7(8)7

MacBook Pro 16” M4 Pro | PC (Ryzen 58000X / RTX5070 Ti) | PS5 Pro | Switch 2 | LG 77G2 | B&W 700 S2 | Nikon Z8 + 14-30, 24-120, 100-400 | iPhone 16 Pro Max | Tesla Model Y


  • user109731
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online
Dit is de rommel door Trump ge(re)post op Truth Social gisterenochtend:
1. Photo of VP Harris and Hillary Clinton with text: “Funny how blowjobs impacted both their careers differently...”

2. Photo of VP Harris in an orange prison jumpsuit.

3. Multiple QAnon posts saying “Nothing can stop what is coming” with QAnon slogan “WWG1WGA.”

4. Photo of Obama and text asking followers to repost if they want Obama to be tried before a public military tribunal.

5. A post saying the DOJ and FBI were found guilty of crimes.

6. A post using the hashtag “Second American Revolution.”

7. A post that says “the Dirtbag Dem Criminal Organization in DC” is interfering with the election.

8. A post saying the January 6 Committee engaged in “sedition” and must “be indicted.”

9. Random photos of him and AI lions.
Een video van MeidasTouch waar ze door zijn berichten gaan: YouTube: Trump Has MOST PSYCHOTIC Morning Yet as LIFE COLLAPSES

  • Brent
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 17:26
bulle bas schreef op maandag 26 augustus 2024 @ 22:53:
[...]

Ik sta versteld over hoe de internationale tech-scene reageert op de arrestatie van de Telegram-oprichter. Men slaat wild naar de EU en Frankrijk, wat een politiestaat zou zijn.
Het kost me altijd karma op HN om ertegen te ageren, maar deze club is altijd van 'move fast and break things' geweest. De tech brosephs. Ik zit daar omdat ik een FLOSSy ben, een neckbeard(-sympathizer), en technisch is er veel overlap, maar op belangrijke punten juist niets (al lijken er steeds meer besmetting te zijn?).

Toko's als Y Combinator zijn natuurlijk ook helemaal opgetuigd om die volgende generatie lakeien te vinden. Het soort dat in ruil voor een ticket in de miljardairsloterij geen bezwaar heeft platforms te bouwen waarmee je toch vooral heel goed mensen kunt uitbuiten. PR types verpakken dat dan weer mooi in iets behapbaarders, lakeien moet je altijd aanleren op de juiste momenten weg te laten kijken.

Dat maakt het dus lastig: enerzijds wordt er ook tech gemaakt en toegepast, dus dat is interessant, maar wanneer het voor investeerders is, tsja, dan weet je al waar het op uit moet draaien. Er is dan ook geen tekort aan lakeien met spijt of berouw, soms niet eens zozeer over de sociale schade, maar over het feit dat ze de touwtjes uit handen hebben gegeven. Twitter zelf is natuurlijk zo'n voorbeeld.

Een patroon is dat zij die geld willen, dat het minst verdienen, dat zij die macht willen daar het minst geschikt voor zijn. Helaas maak ik de regels niet :/

Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos


  • k995
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 11-04 20:45
Dido schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 16:54:
[...]

Als je even voorbij de huidige talking points zoals mensenrechten (abortus) kijkt, dan willen beide partijen een welvarende VS, met blije burgers. En om dat te bereiken willen ze ook grotendeels dezelfde dingen inzetten, zoals goede grensbewaking om grip te krijgen op illegale immigratie, militaire ondersteuning geven aan bondgenoten om de eigen veiligheid te handhaven, enzovoort.
Zo kan je natuurlijk elke ideologie herleiden naar hetzelfde.
De manier hoe dat men dat wil doen is waar het over gaat en die verschilt fundamenteel en hoe langer hoe meer.

Migratie is een goed voorbeeld, democraten willen de mensen die e rnu zijn grotendeels legaliseren en idd de grens iets verstrengen omdat er egwoonweg teveel binnenkomen, gop will miljoenen in de VS deporteren en de grenzen sluiten + een zo hard en onmenselijk beleid voeren dat niemand nog durft te komen.
Ze lijken inderdaad ver uit elkaar te staan, maar uiteindelijk is het voor een objectieve buitenstaander haast vergelijkbaar met een vete tussen twee willekeurige protestantse stromingen in Nederland die elkaar van duivelsaanbidding beschuldigen omdat ze een komma in een vertaling van een sprookjesboek verkeerd interpreteren. Ze geloven allebei in dezelfde god, zijn het op 99% van hun religie met elkaar eens, maar doen het voorkomen alsof ze diametraal tegenover elkaar staan en volledig tegengestelde ideeen hebben.
Sorry dan ken je wel echt weinig van VS politiek.

Tuurlijk hebben die raakpunten echter verschillen die op de meeste vlakken enorm van progamma,

buitenland : protectionisme en terugtrekking van vs belangen vs open handel en samenwerken,...
economie: trickle down vs bottom up,...
Sociaal : abortus, onderdrukken rechten minderheden vs meer rechten,...
Onderwijs: afschaffen en volledig prive vs meer investeren in publiek,...
...

  • downtime
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

downtime

Everybody lies

Dido schreef op woensdag 28 augustus 2024 @ 16:54:
[...]

Als je even voorbij de huidige talking points zoals mensenrechten (abortus) kijkt, dan willen beide partijen een welvarende VS, met blije burgers.
Nee. Vaak dienen partijen de selectieve belangen van een kleine groep. Als je de financiele steun en de netwerken van een handvol miljardairs nodig hebt om te regeren, en je weet dat die miljardairs niet om een welvarend land en blije burgers geven, zolang die miljardairs zelf maar welvarend en blij zijn, dan kies je voor de miljardairs.

  • hneel
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 16:28

hneel

denkt er het zijne van

downtime schreef op donderdag 29 augustus 2024 @ 11:09:
[...]

Nee. Vaak dienen partijen de selectieve belangen van een kleine groep. Als je de financiele steun en de netwerken van een handvol miljardairs nodig hebt om te regeren, en je weet dat die miljardairs niet om een welvarend land en blije burgers geven, zolang die miljardairs zelf maar welvarend en blij zijn, dan kies je voor de miljardairs.
En dat geldt in dit geval voor beide partijen, zij het R net iets meer dan D.

  • downtime
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

downtime

Everybody lies

hneel schreef op donderdag 29 augustus 2024 @ 11:17:
[...]

En dat geldt in dit geval voor beide partijen, zij het R net iets meer dan D.
De selectieve belangen kunnen per partij anders zijn. In andere landen kan het gewicht ook bij grote vakbonden of weer andere groepen liggen. Maar simpelweg aannemen dat elke partij zoveel mogelijk blije burgers en een welvarend land wil, is vrij naief.

  • Woefdram
  • Registratie: Maart 2022
  • Laatst online: 17-12 18:11
user109731 schreef op donderdag 29 augustus 2024 @ 09:39:
Dit is de rommel door Trump ge(re)post op Truth Social gisterenochtend:

[...]

Een video van MeidasTouch waar ze door zijn berichten gaan: YouTube: Trump Has MOST PSYCHOTIC Morning Yet as LIFE COLLAPSES
Klopt ik heb die video gisteravond ook gezien. Trump is echter inmiddels ook weer volledig terug op X en heeft daar de afgelopen dagen soortgelijke berichten geplaatst. Het vervelende voor Trump is dat hij hiermee zijn eigen netwerk Social Truth aan het ondergraven is. De aandelen gaan sinds zijn terugkeer op X dan ook in rap tempo naar beneden. Waarde ligt nu op zo'n 20 dollar en stonden een paar maanden geleden nog op 30 dollar. Analisten geven ook een sterk verkoop advies af, dus financieel gaat het dus erg slecht met Trump (aangezien hij zelf zeer groot aandeelhouder is.

YouTube: Trump suddenly TERRIFIED, Tweeting UNCONTROLLABLY
https://www.tipranks.com/stocks/djt

[ Voor 9% gewijzigd door Woefdram op 29-08-2024 12:27 ]


  • MazeWing
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 19-12 13:23

MazeWing

The plot thickens...

Woefdram schreef op donderdag 29 augustus 2024 @ 12:20:
[...]


Klopt ik heb die video gisteravond ook gezien. Trump is echter inmiddels ook weer volledig terug op X en heeft daar de afgelopen dagen soortgelijke berichten geplaatst. Het vervelende voor Trump is dat hij hiermee zijn eigen netwerk Social Truth aan het ondergraven is. De aandelen gaan sinds zijn terugkeer op X dan ook in rap tempo naar beneden. Waarde ligt nu op zo'n 20 dollar en stonden een paar maanden geleden nog op 30 dollar. Analisten geven ook een sterk verkoop advies af, dus financieel gaat het dus erg slecht met Trump (aangezien hij zelf zeer groot aandeelhouder is.

YouTube: Trump suddenly TERRIFIED, Tweeting UNCONTROLLABLY
https://www.tipranks.com/stocks/djt
Voor Trump lijkt het echt alles of niets te zijn. Ik denk dat hij ook wel inziet dat er een zeer serieuze kans is dat hij in de gevangenis komt als hij geen president gaat worden.

MacBook Pro 16” M4 Pro | PC (Ryzen 58000X / RTX5070 Ti) | PS5 Pro | Switch 2 | LG 77G2 | B&W 700 S2 | Nikon Z8 + 14-30, 24-120, 100-400 | iPhone 16 Pro Max | Tesla Model Y


  • Winkiller
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 17:44

Winkiller

De Mopperpot

*knip*, we willen graag dat je je argument hier uitwerkt en de video's gebruikt als ondersteunende bron in plaats van alleen video's te plaatsen zonder context.

[ Voor 170% gewijzigd door NMH op 29-08-2024 14:10 ]


  • rapture
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 01:27

rapture

Zelfs daar netwerken?

bulle bas schreef op maandag 26 augustus 2024 @ 22:53:
Ik sta versteld over hoe de internationale tech-scene reageert op de arrestatie van de Telegram-oprichter. Men slaat wild naar de EU en Frankrijk, wat een politiestaat zou zijn.


Hier Paul Graham, eigenaar van Y-Combinator, volgens mij de grootste financier van de Silicon Valley. Ik had eerder nog een soort van hoop dat hij een wat redelijker type zou zijn. De beste man doet zelf tegen de 3 miljard euro, de totale portfolio-waarde van de bedrijven waar hij inzit durf ik niet eens te schatten. Dan zou je zeggen: alle comfort en reden om voorzichtig en bedachtzaam omgaan met nieuwsfeiten. Maar eerder lijkt hij extreem geschokt te zijndat een land het lef heeft om een die andere miljardair aan te pakken (waarbij rol Macron plots verward lijkt te worden met positie van CEO).


[Afbeelding]

[Afbeelding]

[Afbeelding]


Het hinderlijke is, dit is een grote vis en hij is bepaald niet alleen met deze analyse. De tech scene maakt veel lawaai met wilde takes over protectionisme, privacyschending en afpersing van arme Amerikaanse techbedrijven, welk debat daarna gauw afslaat naar het verbaal onderuithalen van Frans rechtssysteem.
Actief beleggen, traden en praten met Amerikaanse traders heeft mij in contact met het verdraaid wereldbeeld gebracht. Ik heb mij van Europese financiële nieuws ontkoppelt en kijk alleen door een Amerikaanse bril naar de beurs.
  • Poor: De mensen die op hun geld moeten letten en de rekeningen worden niet automagisch betaald. Amerikanen en Britten praten graag over de Europoors.
  • Not poor: De mensen die niet op hun geld/uitgaven moeten letten en zorgeloos geld kunnen uitgeven.
  • Lower rich: De beroemdheden die slechts paar honderd miljoen dollar vermogen hebben.
  • Rich: De miljardairs die boven de fiscus/belastingdienst, politiek, de banken, de beurs,... staan. De IRS durft niet achter een miljardair te gaan, want ze weten dat ze in de rechtbank zwaar verliezen. Het maakt niet uit wie de verkiezingen in de VS wint, want de rijken hebben de beide partijen betaald om bepaalde wetten of subsidies erdoor te rammen. Het is zinloos om de politiek te volgen om weten wanneer een bepaalde wet of subsidiepakket goedgekeurd wordt, want de rijken die de politici betalen om een wet of subsidiepakket erdoor te rammen weten perfect wanneer iets lukt of niet lukt. En hoe hard dat ze willen forceren om te garanderen dat het lukt. Als je miljarden hebt, dan kan je een bedrijf of technologie beschermen tegen de banken die lastig doen. Je kan ook de middelvinger opsteken tegen alle fondsen en hun beheerders die het aandeel van jouw bedrijf proberen te shorten.
Het hele punt om miljardair in de VS te worden, is dat je boven alles kan staan en onafhankelijk van de samenleving, financiële wereld,... kan opereren en buitenwereld, realiteit,... beïnvloeden/bijsturen.

En plotseling laat Frankrijk weten dat miljardairs niet boven de wet, alles en iedereen kan staan. Dat is zo shockerend als wanneer de Fransen de guillotine afstoffen.

  • mekkieboek
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 22:39
rapture schreef op donderdag 29 augustus 2024 @ 14:51:
Het hele punt om miljardair in de VS te worden, is dat je boven alles kan staan en onafhankelijk van de samenleving, financiële wereld,... kan opereren en buitenwereld, realiteit,... beïnvloeden/bijsturen.

En plotseling laat Frankrijk weten dat miljardairs niet boven de wet, alles en iedereen kan staan. Dat is zo shockerend als wanneer de Fransen de guillotine afstoffen.
Grappig, gisteren in een msnbc commentary video hoorde ik ook een referentie in de richting van de Franse revolutie. Trump als zonnekoning, zeg maar: Le Gop c'est moi'. Koppel daaraan het supreme court die strafbare acties van de president als niet-strafbaar kan beoordelen, de adel die de rechtspraak doet, kortom het Absolutisme van de 21e eeuw. Nee, het is natuurlijk niet hetzelfde als 250 jaar geleden in Frankrijk, maar zoals Mark Twain zei, history doesn't repeat itself but it rhymes.

|       |       |   ·  |     |  ·  |    |  · |    | · |   |   | : |  |  |·| |·| |·| |·|


  • Joris748
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 22:33
mekkieboek schreef op donderdag 29 augustus 2024 @ 15:29:
[...]

Grappig, gisteren in een msnbc commentary video hoorde ik ook een referentie in de richting van de Franse revolutie. Trump als zonnekoning, zeg maar: Le Gop c'est moi'. Koppel daaraan het supreme court die strafbare acties van de president als niet-strafbaar kan beoordelen, de adel die de rechtspraak doet, kortom het Absolutisme van de 21e eeuw. Nee, het is natuurlijk niet hetzelfde als 250 jaar geleden in Frankrijk, maar zoals Mark Twain zei, history doesn't repeat itself but it rhymes.
En het ironische is dat de Amerikaanse democratie juist ontstaan is als tegenreactie op het feodalisme in Europa.

The choice is simple – do you do it in this life, or the next? In case of the former, why wait?


  • dawg
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

dawg

🇪🇺 🇳🇱

Interessant artikel in de Groene vandaag. Een bloemlezing over hoe Trump naar alle waarschijnlijkheid zijn macht zal gaan inzetten mocht hij de verkiezingen weten te winnen.

https://www.groene.nl/artikel/wraak-en-vernietiging
Paar quotes ter illustratie.
Het debat over de vraag of trumpisme nu wel of niet een variant is van de extreem-rechtse totalitaire ideologieën die ontstonden tijdens de jaren dertig van de vorige eeuw, wordt al gevoerd sinds Trump zich voor het eerst meldde als presidentskandidaat. De wens om niet al te alarmistisch over te komen (bij tegenstanders van Trump) of het verwijt van hysterie (door zijn steunbetuigers) was reden om terughoudend te zijn met deze zware politieke kwalificatie. Bovendien wist Amerika vier jaar Donald Trump te overleven, om vervolgens bij Joe Biden uit te komen. Maar sinds duidelijk is geworden hoe Trump de macht wenst te hanteren als hij daartoe nogmaals de kans krijgt, gaan de alarmbellen volop tekeer.
Het scenario dat Finkelstein en Guerisoli schetsen zou een soort instant Amerikaans fascisme zijn, en van alle denkbare scenario’s wellicht het extreemste. Maar dezelfde ontwikkeling kan zich ook afspelen verspreid over de jaren van een tweede Trump-presidentschap. De grote vergissing, zo benadrukt journalist John Ganz in zijn artikelen op Unpopular Front, het blog waarin hij de paralellen tussen Europees historisch fascisme en het hedendaags Amerikaanse fascisme bestudeert, is dat de ontrafeling van de democratie in Amerika wordt bezien vanuit het autocratische eindpunt in Europa driekwart eeuw geleden. Het is behulpzamer, vindt Ganz, om de VS nu te vergelijken met Duitsland begin jaren dertig, waarin de nationaal-socialisten bezig waren met een opmars en het gevaar onvoldoende werd gezien. ‘Alles lijkt enigszins kluchtig, totdat het opeens niet meer zo is’, is Ganz’ mantra.

Het is een oproep om Donald Trump niet te onderschatten, en vooral te beseffen dat het gaat om meer dan alleen de man met zijn geblondeerde haar en kunstmatig gebruinde gezicht. Uiteindelijk zijn er politieke en zakelijke elites nodig om een autocratie daadwerkelijk te vestigen. Trumps goedgevulde campagnekas en een Republikeinse Partij die hem nooit iets in de weg heeft gelegd laten zien dat ook die voorwaarden aanwezig zijn.
Zeer lezenswaardig.

It’s the economy, stupid!


  • Winkiller
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 17:44

Winkiller

De Mopperpot

Net zo nep als Trump is: Foto's Nederlandse influencers gebruikt om pro-Trump-propaganda te verspreiden.
https://nos.nl/artikel/25...propaganda-te-verspreiden
Joris748 schreef op donderdag 29 augustus 2024 @ 15:34:
[...]

En het ironische is dat de Amerikaanse democratie juist ontstaan is als tegenreactie op het feodalisme in Europa.
In managing to get rid of kings, they forgot about the wannabe lords ...

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.

dawg schreef op donderdag 29 augustus 2024 @ 16:12:
Interessant artikel in de Groene vandaag. Een bloemlezing over hoe Trump naar alle waarschijnlijkheid zijn macht zal gaan inzetten mocht hij de verkiezingen weten te winnen.

https://www.groene.nl/artikel/wraak-en-vernietiging
Paar quotes ter illustratie.

[...]


[...]


Zeer lezenswaardig.
Opmerkelijk, zowel voor perspectief als breedheid van blikveld. Ik heb zo het idee dat deze redacteur niet enkel rauwe feeds van correspondenten volgt 8)
Het is een oproep om Donald Trump niet te onderschatten, en vooral te beseffen dat het gaat om meer dan alleen de man met zijn geblondeerde haar en kunstmatig gebruinde gezicht. Uiteindelijk zijn er politieke en zakelijke elites nodig om een autocratie daadwerkelijk te vestigen. Trumps goedgevulde campagnekas en een Republikeinse Partij die hem nooit iets in de weg heeft gelegd laten zien dat ook die voorwaarden aanwezig zijn.
Ik moet zeggen, hier kan menig Amerika correspondent van een NOS nog wat leren.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


  • Sissors
  • Registratie: Mei 2005
  • Niet online
Nu denk ik niet dat iemand overtuigd wordt door die vergelijkingen, wanneer de persoon niet al overtuigd was.

Anyway, die goedgevulde campagnekas van Trump valt toch wel mee? Verschillende bronnen berekenen blijkbaar op verschillende manieren (en verschillende tijdsframes), maar: https://www.visualcapital...tial-elections-2000-2024/ en https://www.opensecrets.org/2024-presidential-race

Trump heeft niet veel meer dan andere jaren, en minder dan Harris, daar is elke bron het over eens. Nu zou het best kunnen dat Trump meer support krijgt via niet geregistreerde methodes, maar als er via die methodes ineens een miljard extra in zijn campagne werd gestoken, zou dat ook wel uit komen. En een tien miljoen meer of minder is gerommel in de marge.

Verwijderd

Virtuozzo schreef op donderdag 29 augustus 2024 @ 18:11:
[...]


Opmerkelijk, zowel voor perspectief als breedheid van blikveld. Ik heb zo het idee dat deze redacteur niet enkel rauwe feeds van correspondenten volgt 8)


[...]


Ik moet zeggen, hier kan menig Amerika correspondent van een NOS nog wat leren.
Gezien sommige boeken die worden aangehaald, zou je haast denken dat diegene hier meeleest.

  • Winkiller
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 17:44

Winkiller

De Mopperpot

Het wordt ongekend spannend bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november. Donald Trump en Kamala Harris liggen in de peilingen dicht bij elkaar. Historicus en Amerika-kenner Maarten van Rossem legt uit wat Harris moet doen om Trump te verslaan.

*knip* let s.v.p. op ons beleid qua link/videodrops, geef altijd een samenvatting van wat er in de video wordt benoemd.
Zie: Actualiteit, Wetenschap & Maatschappij Beleid#linkdrops

[ Voor 30% gewijzigd door defiant op 29-08-2024 22:52 ]

Pagina: 1 ... 32 ... 85 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
Zero Tolerance beleid
Dit topic valt onder Zero Tolerance. Dit betekent het volgende:
• We grijpen sneller in bij overtredingen.
• Er volgen sneller sancties.
Dat houdt ook in dat naar exclusief oordeel van de crew sneller vervolgstappen ondernemen zullen worden tegen gebruikers die weigeren om fatsoenlijk te discussiëren.

Je reageert hier niet op de man maar op de discussie. Het maakt niks uit welk excuus of welke vorm je eraan geeft, je doet het niet. Je valt niemand aan op zijn mening, je gaat in discussie met de mening als je het er niet mee eens bent.

Daarnaast: onderbouw stellingen en uitspraken, ook als je denkt dat iets welbekend is; niet iedereen volgt het nieuws in gelijk mate. Een simpel linkje naar een artikel volstaat al.

Verder zijn de volgende zaken niet toegestaan:
  • Discriminerende reacties
  • Ongefundeerde oneliners/generalisaties die niks bijdragen aan de discussie in het topic
  • Rants
  • Whataboutisme
  • Linkdrops
  • Sealioning
  • Het reageren op overduidelijk slechte reacties
  • De discussie over ras/afkomst en IQ is ook hier offtopic.
Zie ook: Actualiteit, Wetenschap & Maatschappij Beleid en het volledige beleid van dit topic in de startpost.