Mijn Linux Snap installatie is na de automatische upgrade van 32.0.9.2 naar 33.0.5.1 helaas stuk.
Ben inmiddels al een uren bezig om het weer aan de praat te krijgen inclusief het helemaal verwijderen, opnieuw installeren, backup terugzetten, etc.
Echter bij elke poging gaat er wel iets mis.
Ga het nu nogmaals helemaal verwijderen en proberen te installeren en dan geforceerd met versie 32 zonder dat het automatisch gaat upgraden of meteen zelf versie 33 installeert.
**Edit:
Na een dag stoeien en opnieuw beginnen viel mij op een gegeven moment op dat, nadat deze update werd geïnstalleerd, er ook een nieuw autoconfig.php bestand werd aangemaakt. Ik weet het niet zeker, want zoveel verstand heb ik er niet van, maar volgens mij wordt deze eenmalig aangemaakt wanneer je NextCloud voor het eerst hebt geïnstalleerd en na het configureren wordt deze verwijderd.
Hierdoor werd er een wizard gestart bij het openen van NextCloud in de browser die aangaf dat er een update geïnstalleerd moest worden en ik op updaten kon klikken (dit proces had het in de allereerste instantie zelf uitgevoerd). Wanneer ik dit deed liep alles in de soep en kreeg ik een foutmelding te zien die verlees naar het logbestand.
Van het logbestand werd ik zelf helaas niet veel wijzer.
Het klopte ook niet, want dit gebeurde ook terwijl de update al geherinstalleerd was. Door heel Nextcloud opnieuw te installeren werd immers de laatste versie meteen geïnstalleerd. Als ik via Terminal de update probeerde te installeren dan gaf het ook aan dat alles al up to date was.
Door het bestand autoconfig.php te verwijderen werkte alles weer en ook met de laatste update.
Zo simpel als je weet wat je moet doen.
Mijn backups werken in ieder geval in een worst-case scenario is nu gebleken. Dat is tenminste een fijne constatering na deze ervaring.
[
Voor 70% gewijzigd door
Mit-46 op 08-06-2026 11:17
]