• StarWing
  • Registratie: Januari 2003
  • Nu online

StarWing

Huh ?!?

Ik gebruik de kant en klare ovf van Hansson IT.
Alles zit daarin, van geoblock/hardening/letsenscrypt cert/auto updates, etc etc.

Er zit wel een limiet op de gratis versie en je kan enkel updaten binnen minor's, maar daar is een workaround voor.

Page intentionally left blank.


  • D-e-n
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 08:18
Gr4mpyC3t schreef op zondag 23 februari 2025 @ 20:35:
[...]


Als het topic er komt zal ik ‘m zeker volgen! Ik merk zelf dat ik moeite heb met het zelf hosten. Niet omdat ik het niet kan, maar twijfel of ik zin heb om er tijd aan te besteden. Ervaringen van anderen helpen altijd mee met de beslissing. ;)
Naast de factor tijd speelt bij veel mensen, bij mij in elk geval wel, ook het feit mee dat er ook mensen in hun huishouden zitten die niks van computers weten. En die mensen komen bij jou klagen als iets het niet doet.

Ik heb een mediaserver op een pctje staan, experimenteer met mijn Homey maar zoiets als mail of bestandsopslag moet zowel voor mij als mijn partner gewoon direct en simpel werken, ook als ik er bijvoorbeeld ooit niet meer ben.

Wat ik persoonlijk interessant vind zijn de Nextcloud oplossingen die diverse hosters bieden. Dat lijkt me een goede middenweg.

  • Cyphax
  • Registratie: November 2000
  • Nu online

Cyphax

Moderator LNX
ahbart schreef op vrijdag 7 maart 2025 @ 14:39:
Hebben 'jullie' NC Online staan?
Nee, alleen via een omweg in de vorm van Wireguard, maar zeker niet direct. (Alleen Wireguard staat open naar buiten toe en daarmee is de weg naar alles wat ik host op die server gelijk ook wel bereikbaar.)

Saved by the buoyancy of citrus


  • jurroen
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 23-04 18:41

jurroen

Security en privacy geek

ahbart schreef op vrijdag 7 maart 2025 @ 14:39:
Hebben 'jullie' NC Online staan?
Jazeker!

offtopic:
Uiteraard wel met beveiligingsmaatregelen en volledige kennis van het zaakje.

Ongevraagde verzoeken per DM beantwoord ik niet, sorry


  • BaseBoyNL
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 00:51
Flans schreef op zondag 12 januari 2025 @ 09:04:
Ik gebruik al tijden nextcloud in docker
....

Alleen Colabora blijf ik maar niet aan de praat krijgen. Onderhand verschillende setups en plugins geprobeerd hij blijft maar de bestanden niet openen.
Dit klinkt voor mij meer als een rechten issue. Draai je Nextcloud en Colabora in dezelfde container of zijn het 2 aparte containers? Zou namelijk zo kunnen zijn dat ze niet de rechten hebben elkaars bestanden te benaderen.

Smarthomer | Home Assistant


  • Gotez
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 13:06

Gotez

42

Ik heb inmiddels nextcloud tijdje draaien en ben voorzichtig alle data erin aan het stoppen. Alles gaat goed, alleen als ik handmatig een preview:generate-all draai in de terminal loopt ie vast en moet ie herstarten. Ik weet nog niet precies hoe dat komt.

Vraagje, ik gebruik WASM voor de recognize app. Alleen staat erbij dat ik dan maar 50 files per job kan draaien. Kan ik dat veilig ophogen naar bv 100? Anders ben ik nog wel tijdje bezig.

  • ahbart
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22-04 23:29
ahbart schreef op vrijdag 7 maart 2025 @ 14:39:
.. Maar ik meen me ook te herinneren dat de sleutels van die encryption op de server zelf staan.
Klopt dat (nog)?
@jurroen of anderen, hebben jullie hier een antwoord op? Staan de sleutels in het bestandsysteem op de server? Of wordt het userpassword gebruikt voor versleuteling? Ik ben wat in verwarring door wat ik hierover nu en in het verleden gelezen heb.

  • jurroen
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 23-04 18:41

jurroen

Security en privacy geek

ahbart schreef op donderdag 13 maart 2025 @ 11:23:
[...]

@jurroen of anderen, hebben jullie hier een antwoord op? Staan de sleutels in het bestandsysteem op de server? Of wordt het userpassword gebruikt voor versleuteling? Ik ben wat in verwarring door wat ik hierover nu en in het verleden gelezen heb.
Grofweg gezegd: ja. De private keys staan op de server zelf. Maar er is wat nuance.

Nextcloud kent twee verschillende vormen van encryptie:
  1. Serverside encryption
  2. End-to-end encryption
De serverside encryption is vooral bedoelt voor als je de opslag ergens anders hebt staan of synchroniseert met bijvoorbeeld een cloudopslag. Dat is dan zo in te richten dat de data wel gebackupt wordt, maar de private keys niet. Ook biedt dit bescherming op het moment dat er een externe opslag integratie is (denk aan bijvoorbeeld Google Drive, Dropbox).

Het beschermd echter niet tegen een gecompromitteerde server, een admin met slechte intenties of een hoster die een kopie maakt van de data (denk aan een VPS). Meer info en uitleg over serverside encryption kun je vinden in de Nextcloud docs.

Als je daartegen wilt beschermen is er maar één optie en dat is end-to-end encryption. Let wel dat hier de nodige haken en ogen aan vast zitten.

/cc @ahbart

Ongevraagde verzoeken per DM beantwoord ik niet, sorry


  • jurroen
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 23-04 18:41

jurroen

Security en privacy geek

Gotez schreef op donderdag 13 maart 2025 @ 10:52:
Ik heb inmiddels nextcloud tijdje draaien en ben voorzichtig alle data erin aan het stoppen. Alles gaat goed, alleen als ik handmatig een preview:generate-all draai in de terminal loopt ie vast en moet ie herstarten. Ik weet nog niet precies hoe dat komt.
Draai die eens in een tmux sessie? En afhankelijk van je platform, bekijk ook de logs. Sowieso nextcloud.log, maar ook de logs van je systeem zelf. Als je bijvoorbeeld Linux draait zou die job gekilled kunnen worden door OOM Killer, mocht 'ie teveel resources hoggen.

En als je dit gefixt hebt, draai het dan als cronjob, bijvoorbeeld elke nacht ;)

Ongevraagde verzoeken per DM beantwoord ik niet, sorry


  • Bas-w
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 07-03 01:07
Ik heb het al een jaar of 8 draaien op een Celeron NUC met Ubuntu Server, gebruik het naar volle tevredenheid persoonlijk en met een vereniging, maar alleen voor het delen van bestanden. De forms app wordt wel langzaam iets beter, maar nog lang niet op niveau van google forms, je kan resultaten nu wel delen met andere gebruikers.
Flans schreef op zondag 10 maart 2024 @ 09:23:Ik ben een tijdje terug bezig geweest met het online kunnen openen en editten van documenten. Dat zou moeten werken maar is tot op heden nog niet gelukt. Ik zal komende week er weer eens induiken en misschien hier de vraag om hulp stellen.
Sinds anderhalf jaar ofzo nu ook de mogelijkheid documenten online te editen, maar daarvoor heb ik een apart servertje op moeten zetten met een collabora docker. Ik heb daar een Orange Pi 5 voor gebruikt, maar zou dat nu met een Raspberry Pi 5 doen ivm de betere software.

[ Voor 23% gewijzigd door Bas-w op 20-03-2025 12:41 ]


  • i-chat
  • Registratie: Maart 2005
  • Niet online
ik ben het heel toevallig momenteel weer aan het testen, het is de bedoeling om het voor een online vriendengroep voor het gezellig comuniceren en het spelen van online RPG's en om nextcloud talk deels in te zetten als discord alternatief.

ik gebruik daarvoor nu Nextcloud AIO en dat bevalt in tegenstelling tot eerdere pogingen (waaronder ook de docker versie van nextcloudPI).

nu alle containers managed zijn (inclusief borg backup), en je met letterlijk één druk op de knop ook de netcloud talk signaling server + coturn draaiende hebt werkt dat echt enorm handig.. ik heb daarvoor helaas wel de coturn port moeten portforwarden omdat deze (tcp en upd) niet via een cloudflared tunnel gaan maar daardoor heb ik nu dan zowel cloudflared tunnel en cloudflared ddns draaien de ene voor alle tunnels en de ander om de portforward van coturn berijkbaar te krijgen ander klein voordeel van deze is dat mijn nextcloud talk HA-backend nu berijkbaar is via een subdomain en ik deze indien later gewenst dus ook los op een apparte vps zou kunnen hosten

enige waar ik minder over te spreken ben is dat een app als memmories 2x geimplementeerd is 1-> via de nextcloud appstore (maar dan ondersteunt het eigenlijk alleen Nvidia gpu's (of je moet heel diep in de container duiken om packages toe te voegen... OF 2-> moet je een community container laden (dat werkt wel goed maar is tegelijk ook best omslachtig (vooral omdat dat alleen kan via een aanpassing in je dockerfile en niet bijvoorbeeld vanuit de admin container.

  • ComputerHoed
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 22-04 17:48

ComputerHoed

Electronica <3

Ik draai dit ook al jaren op een server...werkt perfect. Alleen de mobiele app is niet heel goed bij grote bestanden

  • Flans
  • Registratie: Februari 2013
  • Laatst online: 23-04 14:12
Bas-w schreef op donderdag 20 maart 2025 @ 12:37:

Sinds anderhalf jaar ofzo nu ook de mogelijkheid documenten online te editen, maar daarvoor heb ik een apart servertje op moeten zetten met een collabora docker. Ik heb daar een Orange Pi 5 voor gebruikt, maar zou dat nu met een Raspberry Pi 5 doen ivm de betere software.
Zoals ik de documententatie begrijp zou je ook vanuit nextcloud collabora kunnen installeren zonder er een apart docker voor te hoeven optuigen. Dat is tot op heden altijd de manier geweest die ik - ondertussen 3 keer zonder succes - geprobeerd heb.

Ik ga de docker optie eens bekijken, thx!

  • nike
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Oude situatie:
Een diskstation 512+ met 2 extra bays met 15 harde schijven met photo station.
De DS is/was van 2012, en er waren al 2 schijven defect, dus of 2 nieuwe op iets nieuws.

Nu een supermicro (128gig intern) met 4 16TB schijven op een apart sata kaartje doorgezet via proxmox naar de truenas.

Ook hier aan het testen met Nextcloud op proxmox in een lxc container.
Hierin via lxc mount een nextcloud-data schijf vanuit truenas scale (krijgt 64Gig), wat ook op de proxmox draait.

De foto's is een uitdaging (52Gig) veel bestanden dus. nu met nextcloud photo's en nextcloud memory.
Ben nu bezig met optimalisaties, cron jobs en preview generator.
Dus ik hoop dat ik de boel nog wat kan versnellen, wat grote folders met veel foto's is traag in preview.

-edit-


  • Stefan22
  • Registratie: November 2013
  • Niet online
Mij lijkt het ook interessant om eens met Nextcloud aan de slag te gaan, via zo'n Hetzner Storage Share. Dat zou dan vooral voor foto's (uploaden vanaf mijn Android telefoon) en documenten zijn. Zouden jullie zo'n Storage Share daarvoor aanraden, of is het voor persoonlijke dingen als foto's toch verstandiger om het lokaal te hosten. Zelf zie ik dat eigenlijk niet zitten omdat ik liever geen poorten en dergelijke open zet.

Is het overigens ook mogelijk om vanuit Nextcloud een backup te maken naar bijvoorbeeld Backblaze?

  • ahbart
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22-04 23:29
@Stefan22 Als het je alleen om foto's gaat zou ik eerder Immich overwegen.

  • Stefan22
  • Registratie: November 2013
  • Niet online
ahbart schreef op maandag 24 maart 2025 @ 11:55:
@Stefan22 Als het je alleen om foto's gaat zou ik eerder Immich overwegen.
Die heb ik ook al vaker voorbij zien komen ja, echter moet ik dat dan alsnog zelf hosten en naar buiten open zetten.

Nextcloud lijkt me fijner aangezien dat dus via Hetzner kan en vanwege enkele apps die ik inmiddels heb gevonden (News, Tasks, Notes). Ik zou het fijn vinden als ik dat alles kan onderbrengen bij Nextcloud in plaats van dat ik Google Tasks, Standard Notes en een aparte RSS reader gebruik.

  • Flans
  • Registratie: Februari 2013
  • Laatst online: 23-04 14:12
Stefan22 schreef op maandag 24 maart 2025 @ 11:47:
Mij lijkt het ook interessant om eens met Nextcloud aan de slag te gaan, via zo'n Hetzner Storage Share. Dat zou dan vooral voor foto's (uploaden vanaf mijn Android telefoon) en documenten zijn. Zouden jullie zo'n Storage Share daarvoor aanraden, of is het voor persoonlijke dingen als foto's toch verstandiger om het lokaal te hosten. Zelf zie ik dat eigenlijk niet zitten omdat ik liever geen poorten en dergelijke open zet.
Het is denk ik een kosten afweging meer dan iets anders, technisch kan het allebei. Maar als je een enorme foto map hebt en bijvoorbeeld veel met raw data doet. Dan is lokaal waarschijnlijk sneller en goedkoper. Als dat niet zo is dan kun je waarschijnlijk prima met Hetzner uit de voeten.
Stefan22 schreef op maandag 24 maart 2025 @ 11:47:
Is het overigens ook mogelijk om vanuit Nextcloud een backup te maken naar bijvoorbeeld Backblaze?
Kijkt u eens: https://www.backblaze.com...xtcloud-with-backblaze-b2

  • Superstoned
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 23-02 00:03
arnovr schreef op vrijdag 10 januari 2025 @ 18:47:
[...]


Thx, ik wist niet dat er een alternatief is inmiddels, ik zal eens daarnaar kijken. :)
Ja, de 'community docker' containers zijn... nou ja, ik heb er nooit wat aan gehad. Ben bij bare metal gebleven, maar ja, dan moet je het allemaal onderhouden en bij mij braken er dingen gewoon regelmatig. Niet echt aan de Nextcloud kant, meestal gezeik met https enzo, ik ben niet zo'n techneut...

De Docker AIO is echt een god-sent. Het overstappen van mijn bare metal installatie (al onderhouden sinds ownCloud 6) ging zonder problemen, en sinds dien heb ik er geen omkijken naar. Fantastisch, kan het echt aanraden.

  • Superstoned
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 23-02 00:03
Zeg mensen, vraag om een opinie (die hebben jullie vast!): zou een algemeen Nextcloud topic handig zijn?

Ik ben niet zo actief op het forum, meer op de nieuws items, maar ik kan het op zich wel een topic start maken.

Denken jullie dat het handig/behulpzaam is?

  • htca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 23-04 14:43
vandaag weer eens ondervonden waarom ik minder blij ben met nextcloud. Ik had een paar maanden geleden een nieuwe instance in een VM onder proxmox ingericht achter een serparate proxy. Maar een update van mijn proxmox server maakte dat er ergens iets misging na het rebooten van de proxmox server (ik vermoed dat er iets met tijdsverschil was tussen de proxyserver en de nextcloudserver, want de session was expired) en ik een uur verder pas weer alles had draaien. Waarschijnlijk nu wel weer een stukje robuuster, maar "gemakkelijk" is/was het niet, doorspitten van een aantal community paginas, copilot en wat cli commandos verder.... Maakt dat het voor wat minder ervaren mensen wat minder geschikt is.

  • BaseBoyNL
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 00:51
Was dit daadwerkelijk een nextcloud issue? Ben benieuwd wat het probleem was namelijk, gezien het een vermoeden is.

Smarthomer | Home Assistant


  • htca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 23-04 14:43
BaseBoyNL schreef op zondag 20 juli 2025 @ 23:33:
Was dit daadwerkelijk een nextcloud issue? Ben benieuwd wat het probleem was namelijk, gezien het een vermoeden is.
Moest uiteindelijk een aanpassing doen in de config.php (trusted proxy) en in de proxymanager een advanced config toevoegen. Voor mijn andere servers die ik heb draaien heb ik dat niet nodig. Het zal waarschijnlijk te maken hebben met de specifieke opzet die ik heb. Het is meer dat als je het hebt draaien het met een update zomaar weer een hoop tijd kost om het weer te hebben draaien. Voor tweakers zoals wij geen probleem natuurlijk...

  • ahbart
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22-04 23:29
htca schreef op zondag 20 juli 2025 @ 14:49:
vandaag weer eens ondervonden waarom ik minder blij ben met nextcloud.
htca schreef op maandag 21 juli 2025 @ 07:23:
[...]Het zal waarschijnlijk te maken hebben met de specifieke opzet die ik heb.
Dan begrijp ik de bedoeling van je bericht niet. Het klopt dat Nextcloud opzetten wel wat kennis en inzet vraagt en zeer waarschijnlijk niet voor iedereen is weggelegd. Maar, je bent niet blij met Nextcloud, terwijl je tegelijk zegt dat je wel een specifieke opzet hebt. 8)7

Ik heb Nextcloud al jaren draaien op mijn eigen server. Werkt perfect en stabiel. Ook hier wel eens een probleempje gehad, maar dat had te maken met het gebruikt van de Redis server die niet live kwam. Die had ik ook niet hoeven gebruiken voor Nextcloud.

[ Voor 5% gewijzigd door ahbart op 21-07-2025 13:32 ]


  • Yarisken
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 22-04 19:05
Ik heb het 2 jaar gebruikt als backup voor mijn en mijn kinderen hun smartphone maar de app is te onbetrouwbaar.

  • htca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 23-04 14:43
ahbart schreef op maandag 21 juli 2025 @ 13:30:
[...]


[...]


Dan begrijp ik de bedoeling van je bericht niet. Het klopt dat Nextcloud opzetten wel wat kennis en inzet vraagt en zeer waarschijnlijk niet voor iedereen is weggelegd. Maar, je bent niet blij met Nextcloud, terwijl je tegelijk zegt dat je wel een specifieke opzet hebt. 8)7

Ik heb Nextcloud al jaren draaien op mijn eigen server. Werkt perfect en stabiel. Ook hier wel eens een probleempje gehad, maar dat had te maken met het gebruikt van de Redis server die niet live kwam. Die had ik ook niet hoeven gebruiken voor Nextcloud.
Op zich ben ik best blij en tevreden met Nextcloud, maar bij updates was het in het verleden vaak opletten dat alles bleef werken zoals ik dat wilde.

Mijn opzet is (denk ik) niet zo bijzonder:
www <-> DNS cloudflare <-> WAN adres <-> nginx proxy (vm, let's encrypt certificaten hier geregeld) <-> nextcloudserver (vm)

Mijn ervaring (maar dat was met name "vroeger", lees een flink aantal versies geleden) dat het na updates instabiel was en dat ook vaak via cli ingrijpen noodzakelijk was (nu nog af en toe trouwens, dat een backup vastloopt of een download niet doorkomt via de webinterface).

Maar goed ik klaag niet (echt), het is hobby, ik probeer graag van alles uit en ik kan het handelen (al kost het soms veel tijd), maar je moet redelijk (goed) weten wat je doet (maar moet dat niet altijd) en het is niet altijd even intuitief.

Maar die instabiliteit die soms optreedt, is ook een reden dat de vraag "Leeft Nextcloud hier nog?" niet eenduidig en volmondig met ja wordt beantwoord ;)
Yarisken schreef op maandag 21 juli 2025 @ 13:51:
Ik heb het 2 jaar gebruikt als backup voor mijn en mijn kinderen hun smartphone maar de app is te onbetrouwbaar.
ik gebruik het ook niet meer voor mij en mijn kinderen (ik heb wel de ambitie nog, om dan ook van office family af te geraken)

[ Voor 9% gewijzigd door htca op 21-07-2025 14:08 ]


  • ahbart
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22-04 23:29
Het afgelopen jaar heb ik eigenlijk geen problemen meer gehad met de app. Daarvoor had ik wel eens wat synchronisatie fouten. Vooral op de desktop client onder linux.
Ik heb wel de foto's uit Nextcloud gehaald en ondergebracht in Immich op die zelfde server.
En ik draai Nextcloud sinds enkele maanden in docker. Veel eenvoudiger met upgraden.

  • Superstoned
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 23-02 00:03
De docker is wel handig ja, en het upgrade process is best te doen. Nou ja het werkte voor mij en ik had een installatie sinds iets van ownCloud 6 😳

Wat voor apps gebruiken jullie eigenlijk? Mijn echtgenote zweert bij de notes app, zelf ben ik er niet zo gek van. Voor mij is het eigenlijk alleen files en calendar, privé.

Op het werk natuurlijk de hele suite maar dat lijkt me wel logisch 😜

  • ahbart
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22-04 23:29
Qua android apps gebruik ik: Nextcloud client, Niederman's Notes, en cookbook. Met de gelijksoortige apps binnen Nextcloud.
Notes gebruik ik heel veel.
Ik had ook de foto's in Nextcloud, maar die heb ik nu overgezet naar Immich.
CollaboraOffice heb ik in een docker draaien. Dus alleen de Office app in Nextcloud.

Voorheen gebruikte ik ook de calendar en contacts, maar die heb ik nu in Mailcow ondergebracht.

  • htca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 23-04 14:43
Inmiddels een nieuwe versie aangekondigd, heb de YouTube bekeken, zit er wel veel belovend uit. Nog niet over mijn instance heen gehaald.
YouTube: Introducing Nextcloud Hub 25 Autumn: your digital workspace, ready i...

  • iTmen79
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 23-04 21:06
Ik heb een Nextcloud server opgezet.
Het draait nu op een (Debian) Linux machine thuis en werkt.
Het is best leuk om mee te spelen maar een aantal zaken moeten beter geregeld worden.
  • Er wordt geen backup gemaakt. Eerst eens uitzoeken hoe ik lokaal een backup maak (op een USB diskje ofzo) en daarna kijken of ik de backup ook offsite kan zetten (encrypted op Onedrive bijvoorbeeld)
  • Onderzoeken hoe je het kunt schalen, bijvoorbeeld de data op een andere schijf / computer kunt neerzetten. of de database verplaatsen naar een aparte computer
  • Nextcloud levert geen email diensten, dus kijken hoe ik zelf een email service kan opzetten of wellicht afnemen van bijvoorbeeld Proton Email
  • Ook eens kijken hoe ik Nextcloud op Threefold kan draaien (verre toekomst)
Ik ben benieuwd of andere mensen hiermee ook bezig zijn en wat de ervaringen zijn.
Tips enzo delen.

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 06:18

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Vanwege het algemene karakter van je vragen verplaats ik deze post even naar het "centrale" Nextcloud topic: Leeft Nextcloud hier nog? (qua gebruikers en community)

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • Cyphax
  • Registratie: November 2000
  • Nu online

Cyphax

Moderator LNX
iTmen79 schreef op maandag 8 december 2025 @ 11:42:
Ik heb een Nextcloud server opgezet.
Het draait nu op een (Debian) Linux machine thuis en werkt.
Het is best leuk om mee te spelen maar een aantal zaken moeten beter geregeld worden.
  • Er wordt geen backup gemaakt. Eerst eens uitzoeken hoe ik lokaal een backup maak (op een USB diskje ofzo) en daarna kijken of ik de backup ook offsite kan zetten (encrypted op Onedrive bijvoorbeeld)
  • Onderzoeken hoe je het kunt schalen, bijvoorbeeld de data op een andere schijf / computer kunt neerzetten. of de database verplaatsen naar een aparte computer
  • Nextcloud levert geen email diensten, dus kijken hoe ik zelf een email service kan opzetten of wellicht afnemen van bijvoorbeeld Proton Email
  • Ook eens kijken hoe ik Nextcloud op Threefold kan draaien (verre toekomst)
Ik ben benieuwd of andere mensen hiermee ook bezig zijn en wat de ervaringen zijn.
Tips enzo delen.
Mijn Nextcloud-instantie woont in een container en de data wordt buiten de container opgeslagen. Backups daarvan laat ik Kopia doen (die maakt heel regelmatig snapshots en bewaart een bepaalde selectie daarvan) die in een andere container draait en ook (lees-)toegang heeft tot die data. De backups worden op de NAS gezet (via een share) en naar de cloud door Kopia.

Nextcloud heeft wel een e-mailclient ingebouwd, maar die is in mijn ervaring erg traag (eigenlijk heel Nextcloud wel :+). Het integreert wel weer aardig met de inhoud van je Nextcloudomgeving rondom attachments, het heeft dus wel potentie en nut als je Nextcloud veel gebruikt.

Saved by the buoyancy of citrus


  • HallonRubus
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 11:07
iTmen79 schreef op maandag 8 december 2025 @ 11:42:
Ik heb een Nextcloud server opgezet.
Het draait nu op een (Debian) Linux machine thuis en werkt.
Het is best leuk om mee te spelen maar een aantal zaken moeten beter geregeld worden.
[list]
• Er wordt geen backup gemaakt. Eerst eens uitzoeken hoe ik lokaal een backup maak (op een USB diskje ofzo) en daarna kijken of ik de backup ook offsite kan zetten (encrypted op Onedrive bijvoorbeeld)
• Onderzoeken hoe je het kunt schalen, bijvoorbeeld de data op een andere schijf / computer kunt neerzetten. of de database verplaatsen naar een aparte computer
Er zijn verschillende onofficiële backup scripts te vinden (zoeken op 'nextcloud backup script'), het komt er in alle gevallen op neer dat je de server in maintenance mode zet en van de database, de config (/var/www/nextcloud) en van de data zelf een backup maakt. Naar mate je meer data hebt zijn incrementele backups van je data directory aan te raden, dit kan je met rsync doen.

En als je de data directory op bijvoorbeeld een externe schijf wil hoef je alleen de betreffende regel in config.php aan te passen. Om dat op een andere computer te doen lijkt me niet handig, dan zou ik eerder wat vaker je backup script uitvoeren.

  • duvekot
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 14:01
iTmen79 schreef op maandag 8 december 2025 @ 11:42:
Ik heb een Nextcloud server opgezet.
Het draait nu op een (Debian) Linux machine thuis en werkt.
Gefeliciteerd .. vond je het lastig? Welke guide had je gebruikt? Kan je wat meer informatie delen over de gekozen hardware?
Het is best leuk om mee te spelen maar een aantal zaken moeten beter geregeld worden.
[list]
• Er wordt geen backup gemaakt. Eerst eens uitzoeken hoe ik lokaal een backup maak (op een USB diskje ofzo) en daarna kijken of ik de backup ook offsite kan zetten (encrypted op Onedrive bijvoorbeeld)
NextCloud gebruiken en dan toch denken om een backup op OneDrive van Microsoft te zetten 🤔
Ik neem aan dat je de documentatie al doorgelezen hebt? Nextcloud latest Administration Manual / Backup

En begin gewoon met een USB drive die je met een script een mount geeft .. en daarna je backup op weg schrijft ..en weer unmount (hoe dat werkt is "gewoon" bash scripting en cron om dagelijks te draaien)
• Onderzoeken hoe je het kunt schalen, bijvoorbeeld de data op een andere schijf / computer kunt neerzetten. of de database verplaatsen naar een aparte computer
Heb je thuis al zo'n grote omgeving dat dit nodig is? Ik ben voorstander van eerste draaien volgens het KISS principe
• Nextcloud levert geen email diensten, dus kijken hoe ik zelf een email service kan opzetten of wellicht afnemen van bijvoorbeeld Proton Email
Ga aub niet proberen zelf email te hosten .. dat lijkt leuk (been there, done that) .. maar als het lastig wordt en groter dan kan je dat beter overlaten aan andere die het 100% dedicated doen. Ik zelf ben wel fan van migadu.com. Hier kan je een lijstje vinden van andere alternatieven:
• Ook eens kijken hoe ik Nextcloud op Threefold kan draaien (verre toekomst)
[/list]
Probeer je daadwerkelijk onafhankelijk te zijn? Of wil je weer afhankelijk worden van anderen?
Ik ben benieuwd of andere mensen hiermee ook bezig zijn en wat de ervaringen zijn.
Tips enzo delen.

  • iTmen79
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 23-04 21:06
Hi,

Ik heb het draaien op een HP EliteDesk Mini, i5, 16GB en 256SSD. Ik ben voorlopig de enige gebruiker dus dat gaat makkelijk.
Ik heb een Guide gebruikt van You Tube: Self-Host Nextcloud on Debian: The Ultimate Step-by-Step Build Guide
Mijn Linux kennis is op zijn best roestig, het is tijden geleden dat ik er mee gespeeld heb. Recent heb ik Mint Linux op een laptop gezet. En daar werkt gewoon alles op, Bluetooth, Wifi zelf de Thunderbolt werkt icm met een Thunderbolt dock met daarop twee extra monitoren en ethernet.
Zelf met mijn werk verbinden naar een Citrix (Windows) sessie werkt vlekkeloos.

Voor de backup had ik inderdaad de documentatie doorgelezen. Het beschrijft eigenlijk wat je exact moet backuppen; daarmee word je vrij gelaten hoe je dat vervolgens doet en waarop je de backup zet.
Het idee om het op Onedrive te zetten klinkt raar maar als je het encrypted doet kan niemand meekijken.
Kopia ziet eruit alsof het doet wat ik zou willen.

Verder is het gewoon spelen en kijken of het een vervanger kan worden van Onedrive, maar dan moet er echt een goede backup zijn (zowel onsite als offsite) De foto's die we hebben zijn namelijk niet te vervangen.

Een mail server draaien zie ik ook zo snel ook niet gebeuren, maar ben wel benieuwd wat er mogelijk is.

Met Threefold kun je je workloads (dus ook Nextcloud) draaien in een cloud.
Klinkt erg interessant omdat de cloud eigenlijk bij iedereen kan draaien. (Ik heb ook een PCtje die beschikbaar is gesteld voor Threefold)
Ik ben er in geinteresseerd maar of ik ooit daar iets ga draaien weet ik niet.

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 06:18

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Inmiddels is dit een mooi algemeen topic over Nextcloud geworden, dat verdient een nieuwe titel. (was: Leeft Nexcloud hier nog? (qua gebruikers en community))

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • duvekot
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 14:01
Jazzy schreef op maandag 15 december 2025 @ 16:26:
[mbr]Inmiddels is dit een mooi algemeen topic over Nextcloud geworden, dat verdient een nieuwe titel. (was: Leeft Nexcloud hier nog? (qua gebruikers en community))[/]
Kan het "topic icoontje" ook veranderd worden van een vraagteken naar normaal? En is het nu handiger om een nieuwe/andere start post voor dit topic te maken?

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 06:18

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

duvekot schreef op maandag 15 december 2025 @ 21:47:
[...]

Kan het "topic icoontje" ook veranderd worden van een vraagteken naar normaal? En is het nu handiger om een nieuwe/andere start post voor dit topic te maken?
Icoontje is veranderd. :) Er kunnen mede-auteurs aan de startpost toegevoegd worden, overleg even met elkaar en laat ons horen als dat iets is wat jullie willen.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • htca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 23-04 14:43
Jazzy schreef op maandag 15 december 2025 @ 22:20:
[...]
Icoontje is veranderd. :) Er kunnen mede-auteurs aan de startpost toegevoegd worden, overleg even met elkaar en laat ons horen als dat iets is wat jullie willen.
Thanks! Ik wil wel onderdeel uitmaken van het team van de startpost-auteurs. Komt deze dan boven de huidige post? Of wordt de huidige startpost dan vervangen/aangepast?

  • Wachten...
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 07:15
Ik als huidige TS, zal de post even aanpassen en daaronder het origineel nog laten staan. Ik zal dan ook wat extra informatie toevoegen aan het geheel.

Ondertussen na aanleiding van deze post, draait Nextcloud al die tijd goed stabiel en ben er erg tevreden mee (puur voor contacten en agenda).

Hopelijk helpt dit topic anderen ook weer verder met het opzetten van een Nextcloud server! Dank dus tot op heden voor alle reacties die hier gekomen zijn, en dat het mede door al die reacties een eigen algemeen topic is geworden ☺️

Als je dit kunt lezen, dan werkt mij Signature!


  • pascoa341
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 23-04 20:24
Ik zit momenteel te twijfelen tussen nextcloud en proton. In principe heb ik een voorkeur voor nextcloud, maar proton is wel makkelijker om op te zetten en waarschijnlijk goedkoper. Hoe makkelijk is het om een nextcloud op te zetten met een managed server vs. Met een vps? En is het handig om een email van bv een mailbox.org erin te zetten. Of kun je dat net zo goed los houden?

  • ApoC
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 23-04 23:28
pascoa341 schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 13:40:
Ik zit momenteel te twijfelen tussen nextcloud en proton. In principe heb ik een voorkeur voor nextcloud, maar proton is wel makkelijker om op te zetten en waarschijnlijk goedkoper. Hoe makkelijk is het om een nextcloud op te zetten met een managed server vs. Met een vps? En is het handig om een email van bv een mailbox.org erin te zetten. Of kun je dat net zo goed los houden?
Ik heb vooral ervaring met managed Nextcloud en dat is bij Hetzner (Duits, dienst heet Storage Share) of zelfs the good Cloud (NL) waarschijnlijk goedkoper dan Proton. Van "opzetten" is ook geen sprake dan: inloggen, 2FA even aanzetten, paar gebruikers bij elkaar klikken als je dat wil en klaar. Niet moeilijker dan de initiele configuratie bij Proton wat mij betreft. Hierin heb je dan bij Hetzner iets meer opties van bij The Good Cloud, omdat Hetzner je admin rechten geeft op de omgeving en The Good Cloud bijvoorbeeld niet. Afhankelijk van je behoefte is voor beiden wat te zeggen.

Ben wel benieuwd hoe je vergelijking tussen Nextcloud en Proton eruit ziet. Proton is in mijn ogen primair nog steeds een mailprovider met daarbij extra zaken als VPN en Cloudopslag , terwijl Nextcloud meer een online workspace omgeving is met cloudopslag, waarin je ook mail kan laten landen. Bij Proton heb je Mailbox.org niet meer nodig, bij Nextcloud wel :-)

Last but not least is er in mijn ogen nog een belangrijk verschil tussen beiden: Proton levert volledig E2E versleutelde dienstverlening, met de daarbij behorende vendor lock-in qua applicaties. Nextcloud is vooral niet E2E encrypted, met de daarbij behorende vrijheid qua clientkoppelingen en integraties. Ook hier is afhankelijk van je behoefte voor beide richtingen iets te zeggen.

  • Kalentum
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 09:03
pascoa341 schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 13:40:
Ik zit momenteel te twijfelen tussen nextcloud en proton. In principe heb ik een voorkeur voor nextcloud, maar proton is wel makkelijker om op te zetten en waarschijnlijk goedkoper. Hoe makkelijk is het om een nextcloud op te zetten met een managed server vs. Met een vps? En is het handig om een email van bv een mailbox.org erin te zetten. Of kun je dat net zo goed los houden?
Ik gebruik Nextcloud op een eigen VPS en beheer het dus zelf. Old Skool met apache mod_php op een PostgreSQL database. Als je 0,0 ervaring hebt met zelf hosten dan is het wel een complex geheel om op te zetten. Grote voordeel is dat je alle vrijheid hebt maar dan moet je wel weten wat je doet. Backups van de database, backup van je bestanden, moet je allemaal zelf regelen.

Het updaten van Nextcloud gaat vrij eenvoudig, via de web interface. Maar je moet af en toe wel eens iets in de command line doen.

Voordeel is dan weer dat je alles zelf kan bepalen en instellen.

Ik gebruik zowel Nextcloud als Proton Drive: Nextcloud om dingen te delen met andere gezinsleden (zelf hosten = zoveel accounts maken als je wil), Proton Drive voor bv financiele informatie. Voor foto's gebruik ik Memories (een app in Nextcloud) zodat ik makkelijk dingen kan delen. Foto's vanaf mijn mobiel komen daar ook automatisch terecht.

E-mail in Nextcloud, dat kan, zolang je emailhoster maar IMAP gebruikt.

[ Voor 5% gewijzigd door Kalentum op 24-01-2026 15:02 ]


  • WheeleE
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 13:09

WheeleE

Dinges

Na tig keer proberen een simpele lokale Nextcloud op te zetten sta ik op het punt om de boel permanent af te schrijven.
Ik heb een Caddy Proxmox LXC en een Docker host met daarop meerdere werkende apps benaderbaar via reverse proxy. Aan de hand van de Nextcloud documentatie en een deel van deze YT video vervolgens deze compose gefabriceerd (niet gebruikte regel verwijderd voor het overzicht:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
name: nextcloud-aio # Add the container to the same compose project like all the sibling containers are added to automatically.
services:
  nextcloud-aio-mastercontainer:
    image: ghcr.io/nextcloud-releases/all-in-one:latest # This is the container image used. You can switch to ghcr.io/nextcloud-releases/all-in-one:beta if you want to help testing new releases. See https://github.com/nextcloud/all-in-one#how-to-switch-the-channel
    init: true # This setting makes sure that signals from main process inside the container are correctly forwarded to children. See https://docs.docker.com/reference/compose-file/services/#init
    restart: always # This makes sure that the container starts always together with the host OS. See https://docs.docker.com/reference/compose-file/services/#restart
    container_name: nextcloud-aio-mastercontainer # This line is not allowed to be changed as otherwise AIO will not work correctly
    volumes:
      - nextcloud_aio_mastercontainer:/mnt/docker-aio-config # This line is not allowed to be changed as otherwise the built-in backup solution will not work
      - /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock:ro # May be changed on macOS, Windows or docker rootless. See the applicable documentation. If adjusting, don't forget to also set 'WATCHTOWER_DOCKER_SOCKET_PATH'!
    network_mode: bridge # This adds the container to the same network as docker run would do. Comment this line and uncomment the line below and the networks section at the end of the file if you want to define a custom MTU size for the docker network
    # networks: ["nextcloud-aio"]
    ports:
    #  - 80:80 # Can be removed when running behind a web server or reverse proxy (like Apache, Nginx, Caddy, Cloudflare Tunnel and else). See https://github.com/nextcloud/all-in-one/blob/main/reverse-proxy.md
      - 8099:8080 # This is the AIO interface, served via https and self-signed certificate. See https://github.com/nextcloud/all-in-one#explanation-of-used-ports
    #  - 8443:8443 # Can be removed when running behind a web server or reverse proxy (like Apache, Nginx, Caddy, Cloudflare Tunnel and else). See https://github.com/nextcloud/all-in-one/blob/main/reverse-proxy.md
    # security_opt: ["label:disable"] # Is needed when using SELinux. See https://github.com/nextcloud/all-in-one#are-there-known-problems-when-selinux-is-enabled
    environment: # Is needed when using any of the options below
      # AIO_DISABLE_BACKUP_SECTION: false # Setting this to true allows to hide the backup section in the AIO interface. See https://github.com/nextcloud/all-in-one#how-to-disable-the-backup-section
      APACHE_PORT: 11000 # Is needed when running behind a web server or reverse proxy (like Apache, Nginx, Caddy, Cloudflare Tunnel and else). See https://github.com/nextcloud/all-in-one/blob/main/reverse-proxy.md
      APACHE_IP_BINDING: 0.0.0.0 #127.0.0.1 # Should be set when running behind a web server or reverse proxy (like Apache, Nginx, 
      #Caddy, Cloudflare Tunnel and else) that is running on the same host. See https://github.com/nextcloud/all-in-one/blob/main/reverse-proxy.md
      SKIP_DOMAIN_VALIDATION: true # This should only be set to true if things are correctly configured. See https://github.com/nextcloud/all-in-one#how-to-skip-the-domain-validation

volumes: # If you want to store the data on a different drive, see https://github.com/nextcloud/all-in-one#how-to-store-the-filesinstallation-on-a-separate-drive
  nextcloud_aio_mastercontainer:
    name: nextcloud_aio_mastercontainer # This line is not allowed to be changed as otherwise the built-in backup solution will not work
en deze caddyfile entry:
code:
1
2
3
4
https://nextcloud.<mijndomein>.<tld>:443 {
    tls internal
    reverse_proxy 192.168.1.123:11000
}
Hiermee kom ik voorbij de doeinvalidatie (die geskipt wordt, zoals bedoeld).
Na het maken en starten van de diverse containers eindig ik hier:
Afbeeldingslocatie: https://i.ibb.co/5h19QrxY/2026-02-03-12-15-25-AIO-Mozilla-Firefox.png
In Docker zijn alle nextcloudcontainer healthy, m.u.v. de domaincheck, die is exited.
Klikken op "Open you Nextcloud" geeft in Firefox een "Did Not Connect: Potential Security Issue" error waar ik niet omheen kan. In andere browsers is de error "This page isn't working right now", met een http error 502.

Ik heb vanalles geprobeerd maar mijn Caddy & Docker kennis blijkt niet toereikend genoeg. Waarschijnlijk kijk ik ergens strak overheen of haal ik dingen door elkaar...maar wat en waar?

  • Cyphax
  • Registratie: November 2000
  • Nu online

Cyphax

Moderator LNX
WheeleE schreef op dinsdag 3 februari 2026 @ 12:24:
Ik heb vanalles geprobeerd maar mijn Caddy & Docker kennis blijkt niet toereikend genoeg. Waarschijnlijk kijk ik ergens strak overheen of haal ik dingen door elkaar...maar wat en waar?
Ik denk dat je erachter moet komen waarom Apache niet draait. Kan iets in die configuratie zijn (misschien met die poortnummers), maar daarvoor moet je misschien die container even in om de logs te bekijken, als die webinterface je niks van logs biedt. Ik verdenk niet die Caddy-configuratie in eerste instantie.

Saved by the buoyancy of citrus


  • WheeleE
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 13:09

WheeleE

Dinges

De apache container was in z'n geheel niet aanwezig. Blijkbaar is de combi proxmox-lxc docker en Nextcloud niet zo'n goede. Nu heb ik een proxmox docker VM gemaakt, daar draaien wel alle nextcloud containers.
Alleen blijft de "Did Not Connect: Potential Security Issue" error. Wordt vervolgd...

  • Yucon
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 13:52

Yucon

*broem*

ApoC schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 14:32:
[...]
Ik heb vooral ervaring met managed Nextcloud en dat is bij Hetzner (Duits, dienst heet Storage Share) of zelfs the good Cloud (NL) waarschijnlijk goedkoper dan Proton.
Had je Stack destijds ook in de afweging meegenomen? Zo ja, had het een reden dat die afgevallen was?

  • ApoC
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 23-04 23:28
Yucon schreef op dinsdag 3 februari 2026 @ 15:09:
[...]

Had je Stack destijds ook in de afweging meegenomen? Zo ja, had het een reden dat die afgevallen was?
Jazeker, heb het ook een tijd gebruikt. Niks mis mee, Owncloud-variant die erg op Nextcloud lijkt, maar dan met minimale gebruiksopties. Dat en de prijs maakte het voor mij wat minder interessant.

  • WheeleE
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 13:09

WheeleE

Dinges

WheeleE schreef op dinsdag 3 februari 2026 @ 14:10:
De apache container was in z'n geheel niet aanwezig. Blijkbaar is de combi proxmox-lxc docker en Nextcloud niet zo'n goede. Nu heb ik een proxmox docker VM gemaakt, daar draaien wel alle nextcloud containers.
Alleen blijft de "Did Not Connect: Potential Security Issue" error. Wordt vervolgd...
Ik ben iets verder, maar nog steeds met uitdagingen.
Een debian VM, met Docker, en NC AIO. Alle containers draaien zonder bijzonderheden.
Het openen van de NC website geeft nu alleen een 502 Bad Gateway error. In de apache container zie ik geen errors, en ook niet in de mastercontainer.

De Caddy-logfile geeft wel een error, maar zonder (voor mij) duidelijke zoekrichting: http.log.error dial tcp 192.168.1.75:11000: connect: connection refused
Volgens mij ben ik vlakbij een oplossing...maar waar? 8)7

  • Room42
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
WheeleE schreef op zondag 8 februari 2026 @ 10:57:
[...]

De Caddy-logfile geeft wel een error, maar zonder (voor mij) duidelijke zoekrichting: http.log.error dial tcp 192.168.1.75:11000: connect: connection refused
Whatever Caddy op 192.168.1.75, poort 11000 verwacht, bestaat niet. Controleer waarom er geen proces op die poort luistert of check waarom Caddy dat IP-adres en poort gebruikt.

Koop al mijn ads!


  • jaspermeul
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 13:29
Kan je niet een standaard installeer maken pakken van bijvoorbeeld https://community-scripts...E/scripts?id=nextcloud-vm ?
Dan staan de meeste instellingen gelijk goed en moet je alleen nog even caddy richten op poort 80 van de nieuwe vm

  • Room42
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
@WheeleE heb je deze wel geconfigureerd?
# APACHE_PORT: 11000 # Is needed when running behind a web server or reverse proxy (like Apache, Nginx, Caddy, Cloudflare Tunnel and else). See https://github.com/nextcl...lob/main/reverse-proxy.md

Koop al mijn ads!


  • WheeleE
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 13:09

WheeleE

Dinges

@Room42 Yep:
code:
1
2
APACHE_PORT: 11000 
APACHE_IP_BINDING: 192.168.1.75
De Nextcloud-docker-vm heeft ip adres 192.168.1.75, daarom heb ik dat bij de Apache ip binding ingevuld. Althans, zo heb ik de handleiding geïnterpreteerd.

@jaspermeul als ik het goed heb onthouden uit de Nextcloud documentatie kan er met een VM geen reverse proxy worden gebruikt. Als dat toch wel kan, en ik er met Docker niet uit kom dan stap ik alsnog over naar de proxmox NC vm.

  • Room42
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
WheeleE schreef op zondag 8 februari 2026 @ 12:28:
@Room42 Yep:
code:
1
2
APACHE_PORT: 11000 
APACHE_IP_BINDING: 192.168.1.75
De Nextcloud-docker-vm heeft ip adres 192.168.1.75, daarom heb ik dat bij de Apache ip binding ingevuld. Althans, zo heb ik de handleiding geïnterpreteerd.

[...]
Dat lijkt me niet goed. Check met `ss -lntp` om te zien of die daar ook echt op luistert.

Koop al mijn ads!


  • WheeleE
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 13:09

WheeleE

Dinges

Room42 schreef op zondag 8 februari 2026 @ 12:31:
[...]

Dat lijkt me niet goed. Check met `ss -lntp` om te zien of die daar ook echt op luistert.
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
State           Recv-Q          Send-Q                   Local Address:Port                    Peer Address:Port         Process
LISTEN          0               4096                         127.0.0.1:11000                        0.0.0.0:*
LISTEN          0               4096                         127.0.0.1:631                          0.0.0.0:*
LISTEN          0               4096                           0.0.0.0:8080                         0.0.0.0:*
LISTEN          0               4096                           0.0.0.0:9000                         0.0.0.0:*
LISTEN          0               128                          127.0.0.1:6010                         0.0.0.0:*
LISTEN          0               128                            0.0.0.0:22                           0.0.0.0:*
LISTEN          0               4096                             [::1]:631                             [::]:*
LISTEN          0               4096                              [::]:8080                            [::]:*
LISTEN          0               128                              [::1]:6010                            [::]:*
LISTEN          0               4096                              [::]:9000                            [::]:*
LISTEN          0               128                               [::]:22                              [::]:*
Poort 9000 is van Portainer, 8080 van de Nextcloud setupinterface, of hoe dat ook heet.

  • Cyphax
  • Registratie: November 2000
  • Nu online

Cyphax

Moderator LNX
WheeleE schreef op zondag 8 februari 2026 @ 17:19:
[...]
code:
1
2
State           Recv-Q          Send-Q                   Local Address:Port                    Peer Address:Port         Process
LISTEN          0               4096                         127.0.0.1:11000                        0.0.0.0:*
Poort 9000 is van Portainer, 8080 van de Nextcloud setupinterface, of hoe dat ook heet.
Lijkt erop dat ie alleen luistert naar 127.0.0.1 op die poort. Als je dan verbindt naar dat andere adres, dan komt dat niet overeen.
Je kan even proberen 0.0.0.0 in te stellen als listen-adres, dan zou ie moeten luisteren op elk adres waar je mee "binnenkomt".

Saved by the buoyancy of citrus


  • WheeleE
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 13:09

WheeleE

Dinges

Denk dat ik de hele boel vanaf nul ga/moet opbouwen. Zelfs met het omzetten naar 0.0.0.0 in de docker compose blijft de output van ss -lntp hetzelfde
Nogmaals wordt vervolgd. En dank voor de hulp so far!

  • Room42
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
WheeleE schreef op zondag 8 februari 2026 @ 17:19:
[...]
code:
1
2
State           Recv-Q          Send-Q                   Local Address:Port                    Peer Address:Port         Process
LISTEN          0               4096                         127.0.0.1:11000                        0.0.0.0:*
[...]
Het is hier heel duidelijk dat ie dus niet op 192.168.1.75:11000 luistert, maar op 127.0.0.1:11000. Jouw APACHE_IP_BINDING moet dus gewoon 127.0.0.1 zijn. :)

Koop al mijn ads!


  • iTmen79
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 23-04 21:06
Inmiddels draai alles hier nog steeds goed.

Ik heb de app memories erbij geïnstalleerd die erg leuk ook de lokatie gegevens (exif) data leest van de foto en deze op een kaart kan laten zien.

Ik ben bezig met de app Recognize, daarmee kun je gezichten, landschappen en nog meer herkennen in de foto's. Het zou automatisch door mijn foto's moeten gaan maar dat doet ie (nog) niet. Ik kan het handmatig starten maar duurt zo lang dat ik het beter kan scripten.

De backup draait en zet het op een USB disk. Het zet de backup zip bestanden van elk 1gb. De bedoeling om deze te encrypted en dan met rclone op OneDrive te zetten.

Een backup is niets waard als je het niet kunt restoren, ik heb dus een tweede pc geïnstalleerd om daar de restore op uit te voeren. Ik ben benieuwd!

  • cautje
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20-04 10:06
Goedemorgen, zou nextcloud ook kunnen draaien in de vrij webruimte van je web hosting provider? Ik lees van wel maar met setup-nextcloud.php krijg ik het niet voor elkaar.Bedankt!

  • BaseBoyNL
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 00:51
cautje schreef op vrijdag 27 februari 2026 @ 10:34:
Goedemorgen, zou nextcloud ook kunnen draaien in de vrij webruimte van je web hosting provider? Ik lees van wel maar met setup-nextcloud.php krijg ik het niet voor elkaar.Bedankt!
Technisch zou het wellicht mogelijk zijn mits je de juiste config aanpassingen kan doen. Maar of je daarmee ook een fijne ervaring hebt? Ik betwijfel het.

Smarthomer | Home Assistant


  • wjn
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 03-04 07:36

wjn

Mochten jullie de Duitse taal machtig zijn, dit vind ik goede handleiding om Nextcloud te installeren (op Ubuntu 24.04 zonder containers):
https://decatec.de/home-s...crypt-redis-und-fail2ban/

Enige wat bij mij fout ging (Ubuntu is geïnstalleerd als VM onder Hyper-V met data op een externe NFS drive), is dat de 'trusted_proxies' niet goed gedefinieerd waren en daardoor de initiële admin account niet goed weggeschreven werd (en wat andere foutmeldingen in de log).
Na toevoegen van de trusted_proxies een nieuwe account met admin rechten aangemaakt, dat ging vlekkeloos.

Tot nu toe pas enkele dagen in gebruik als vervanging voor Synology Drive, maar merk eigenlijk geen verschil (en dat is een positief punt).

Privé had ik al nextcloud-aio op Synology (Docker) geïnstalleerd, maar die liep tegen geheugenproblemen aan (bij gebruik), dit staat nu even te wachten op meer geheugen voordat ik daar verder mee ga.

  • masterfragger
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 08:48
Hallo allemaal,

ben vorige week ingestapt met NextCloud op een kleine Ubuntu KVM (4Gb RAM, 5Tb drive space, 4xcpu) op een Ubuntu thuisserver (64Gb) achter KPN glasvezel. Doel is maximale vervanging van Microsoft (onedrive, m365, teams) en Google (gmail, gdrive, calendar, contacts, photos) diensten die ik gebruik.

So far so good: installatie was redelijk rechttoe rechtaan. Binnen mijn bestaande .nl domain een Subdomein aangemaakt in de DNS (easy), KPN router forward verkeer (easy) naar een reverseproxy (iets minder easy) op een kvm met nginx op de server. Server certificaten (https) aangemaakt zodat alles netjes encrypted draait.

Next: files downloaden uit de cloud: Omdat ik niet alle bestanden op gdrive (500Gb) / onedrive (1 TB) ook lokaal voorhanden heb, heb ik met een tooltje rclone geconnect naar onedrive en gdrive en daarmee eenmalig alle bestanden naar NextCloud gehaald.

Daarbij vallen 2 dingen op:
1) duurt eeuwig (OneDrive reutelde ruim twee dagen, netto bandbreedte <10Mbs), Google Gdrive is wel duidelijk sneller,
2) de 1Tb van OneDrive is netto slechts 550Gb (!) na download. Oftewel, onder de noemer versioning slaat Microsoft vele versies van je bestanden op waardoor de benodigde ruimte in mijn geval verdubbeld. Kun je ook niets aan instellen.

100% overhead in cloudopslag klinkt bijna naar fraude. Met name ook omdat ze daar niets over communiceren (behalve een voortdurende push naar het uitbreiden van de opslagruimte in een hoger pakket).

Volgende deelproject: email. Ik heb 5 domeinen met email (thunderbird) en Google / Gmail (met 27Gb mail archief). Waarschijnlijk moet ik een eigen mail server opzetten met een imap naar mijn mail provider (easy) en een (tijdelijke) imap naar gmail om de boel leeg te tanken. Heeft iemand hier ervaring mee? Welke email server kies ik? Hou ik dat los van NextCloud? Heeft die een eigen KVM nodig of kan ik die bij de NextCloud KVM prakken? Wat is een fijne mail/imap client voor android?

  • duvekot
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 14:01
masterfragger schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 13:02:
Volgende deelproject: email. Ik heb 5 domeinen met email (thunderbird) en Google / Gmail (met 27Gb mail archief). Waarschijnlijk moet ik een eigen mail server opzetten met een imap naar mijn mail provider (easy) en een (tijdelijke) imap naar gmail om de boel leeg te tanken. Heeft iemand hier ervaring mee? Welke email server kies ik? Hou ik dat los van NextCloud? Heeft die een eigen KVM nodig of kan ik die bij de NextCloud KVM prakken? Wat is een fijne mail/imap client voor android?
Begin aub niet zelf aan een eigen mail server. Been there, done that, got it working, stopped using it.

Email lijkt simpel, maar in de huidige wereld van spam en AI is het eigenlijk een groot wilde westen (oosten?) waar je echt specialistische kennis moet hebben om je email goed te kunnen draaien. En als ze willen kunnen ze je IP adres gaan ddossen, of je op een spam list zetten waardoor je niet meer kan versturen of dat alles bij de ontvangers in de spam/prullenbak terecht komt.

Er zijn prima projecten waarmee je snel wat kan opzetten wat goed werkt (mail-in-a-box bijvoorbeeld, maar zo zijn er veel meer oplossingen) maar allemaal zitten ze met de belangrijkste beperking en dat is "ip reputatie" en "voldoende afdekking van ddsos".

Mijn advies is dan ook om je email bij een partij onder te brengen die daarin gespecialiseerd is. Die kan zijn kennis en kunde veel breder inzetten dan alleen je eigen domein.

Persoonlijk heb ik een voorkeur voor Migadu .. omdat die een goede oplossing bieden voor een redelijke prijs die goed past bij lage volumes van persoonlijk sites en domeinen.

Je kan ook kijken naar Infomaniak uit Zwitserland voor email, maar die doen ook direct een boel extra. En als je de "rolls royce" wil hebben kan je natuurlijk naar Proton toe gaan.

Voor de prijzen die al deze partijen vragen voor email kan je bijna het zelf niet meer onderhouden en vooral veilig houden.


Voor email cliënts ... Je gebruikt al Thunderbird ... Dus is Thunderbird for Android natuurlijk een logische voor op je mobiel. Het is k9mail met een Thunderbird branding die beetje bij beetje wordt omgebouwd naar een volledig nieuwe cliënt.

  • masterfragger
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 08:48
thx. thunderbird op android geinstalleerd en werkt (wel heel eenvoudige setup met een qr-code van de desktop client). mail concept ga nog eens even op studeren. smtp ga ik zeker niet doen vanuit mijn eigen server. wellicht wel pop of ander een relay. nu ja ... to be continued.

  • jeanj
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

jeanj

F5 keeps me alive

Wat ik zelf overweeg is wel een mail server op te zetten echter daarmee geen mail te versturen. Hij dient dus puur als opslag/archief (van gmail, hotmail, yahoo, etc etc). Zo gebruik je de cloud of ISP niet voor je email archief. Dan via een webinterface en imap ontsluiten en voila problem solved (als je wel de accounts van gmail, hotmail, yahoo, etc etc dan gaat opzeggen/niet meer gebruiken)

Er zijn natuurlijk ook anders oplossing zoals pst files, MailStore Home om backup/archief te maken, maar die zijn offline

(doel is dan om al die email eens uit te sorteren en alle accounts/bedrijven die die legitiem accounts gebruiken om te zetten of aan te passen)

Everything is better with Bluetooth


  • duvekot
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 14:01
jeanj schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 16:19:
Wat ik zelf overweeg is wel een mail server op te zetten echter daarmee geen mail te versturen. Hij dient dus puur als opslag/archief (van gmail, hotmail, yahoo, etc etc). Zo gebruik je de cloud of ISP niet voor je email archief. Dan via een webinterface en imap ontsluiten en voila problem solved (als je wel de accounts van gmail, hotmail, yahoo, etc etc dan gaat opzeggen/niet meer gebruiken)

Er zijn natuurlijk ook anders oplossing zoals pst files, MailStore Home om backup/archief te maken, maar die zijn offline

(doel is dan om al die email eens uit te sorteren en alle accounts/bedrijven die die legitiem accounts gebruiken om te zetten of aan te passen)
Dat is dus geen "mail server" maar dan dus alleen een IMAP server ... Dat zou wel kunnen werken als je het alleen maar voor archief gebruikt. Maar zorg dan echt wel voor een goede beveiliging, of maak het alleen toegankelijk als je thuis bent (of een VPN actief hebt)

  • doc
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 15-04 16:27

doc

Zijn er hier ook mensen bezig met de vertaling van Nextcloud? Slechts 2/3 is vertaald, waarbij je nog aardig wat zaken tegenkomt die tegenstrijdig zijn in de vertaling. Event wordt bv omgezet naar zowel evenement als gebeurtenis. Voor de adoptie van Nextcloud is een goede en volledige vertaling natuurlijk wel belangrijk, want Henk en Ingrid gaan niet op iets werken wat half engels half nederlands is en slecht werkt door alle verschillende benamingen voor hetzelfde. Wie helpt er mee?

https://app.transifex.com/nextcloud/

Gaan er trouwens nog mensen op 15 april naar de Nextcloud meeting in Utrecht?

Me Tarzan, U nix!


  • masterfragger
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 08:48
Hoe veilig is NextCloud wanneer je het exposed naar het internet?

Ik worstel bijvoorbeeld met mijn KeePass database en andere gevoelige prive informatie.

Valt er ergens wat te lezen over breaches en security issues, meest gemaakte config fouten etc?

  • duvekot
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 14:01
masterfragger schreef op woensdag 11 maart 2026 @ 08:51:
Hoe veilig is NextCloud wanneer je het exposed naar het internet?

Ik worstel bijvoorbeeld met mijn KeePass database en andere gevoelige prive informatie.

Valt er ergens wat te lezen over breaches en security issues, meest gemaakte config fouten etc?
Persoonlijk zou ik het nooit op mijn eigen huis IP naar buiten vrijgeven ... Want als er iets toch mis gaat, dan is je interne netwerk ook direct de sjaak.

Dus of altijd via een VPN naar huis om er bij te komen, of via een reverse proxy en/of tunnel. Cloudflare Tunnels zijn heel erg mooi en werken prima om je server beschikbaar te maken en te houden op een redelijk veilige manier. Het is wel een Amerikaans bedrijf .. en omdat ze SSL termination doen op hun edge kunnen ze in theorie je data aftappen. In de praktijk is dat niet zo heel eenvoudig gezien de volumes en de manier hoe hun edge is opgebouwd .. maar als Meneer Trump heel erg geïnteresseerd is in je wachtwoorden of je documenten dan kunnen ze waarschijnlijk wel wat druk uitoefenen om er bij te kunnen. Als dat ooit uitkomt is het volgens mij wel einde Cloudflare omdat het beetje vertrouwen dat er dan nog is in een Amerikaanse partij ook direct weg is.

Maar een goed Europees alternatief (anders dan zelf hosten) heb ik nog niet gezien. Bunny.net had meer dan een jaar geleden aangekondigd dat ze bezig waren met "Rabbit Hole" ... Maar daar hoor je weinig meer van. En Bunny.net is ook wat minder geloofwaardig in hun Europese claims nu ze in Februari hebben besloten om hun volledige klanten database en factuur details maar te bewerken/bekijken met Microsoft Power BI .. ipv Salesforce Tableau .. terwijl ze afgelopen oktober nog zeiden dat ze weg zouden bewegen van partijen onder de invloed van de US Cloud Act.

  • Kalentum
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 09:03
masterfragger schreef op woensdag 11 maart 2026 @ 08:51:
Hoe veilig is NextCloud wanneer je het exposed naar het internet?

Ik worstel bijvoorbeeld met mijn KeePass database en andere gevoelige prive informatie.

Valt er ergens wat te lezen over breaches en security issues, meest gemaakte config fouten etc?
https://nextcloud.com/security/

Hier kun je ook zien hoe ze omgaan met CVE's enzo.

Nextcloud is niet zomaar een klein projectje dat door een paar open source liefhebbers in de eigen tijd wordt onderhouden. Ik heb op zich vertrouwen in het product.

Verder host ik Nextcloud op een VPS die aan internet hangt. Sowieso moet je alles wat Internet hangt goed bijhouden qua updates. Los van Nextcloud. Ik heb in mijn router overigens niets open staan, ook geen VPN.

Specifiek voor Nextcloud: Authenticatie goed regelen (bv 2FA gebruiken en aparte applicatie wachtwoorden voor bepaalde integraties). Ik beperkt het aantal add-ons (meeste is wat officieel ondersteund is).

  • htca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 23-04 14:43
duvekot schreef op woensdag 11 maart 2026 @ 09:18:
[...]

Persoonlijk zou ik het nooit op mijn eigen huis IP naar buiten vrijgeven ... Want als er iets toch mis gaat, dan is je interne netwerk ook direct de sjaak.

Dus of altijd via een VPN naar huis om er bij te komen, of via een reverse proxy en/of tunnel. Cloudflare Tunnels zijn heel erg mooi en werken prima om je server beschikbaar te maken en te houden op een redelijk veilige manier. Het is wel een Amerikaans bedrijf .. en omdat ze SSL termination doen op hun edge kunnen ze in theorie je data aftappen. In de praktijk is dat niet zo heel eenvoudig gezien de volumes en de manier hoe hun edge is opgebouwd .. maar als Meneer Trump heel erg geïnteresseerd is in je wachtwoorden of je documenten dan kunnen ze waarschijnlijk wel wat druk uitoefenen om er bij te kunnen. Als dat ooit uitkomt is het volgens mij wel einde Cloudflare omdat het beetje vertrouwen dat er dan nog is in een Amerikaanse partij ook direct weg is.

Maar een goed Europees alternatief (anders dan zelf hosten) heb ik nog niet gezien. Bunny.net had meer dan een jaar geleden aangekondigd dat ze bezig waren met "Rabbit Hole" ... Maar daar hoor je weinig meer van. En Bunny.net is ook wat minder geloofwaardig in hun Europese claims nu ze in Februari hebben besloten om hun volledige klanten database en factuur details maar te bewerken/bekijken met Microsoft Power BI .. ipv Salesforce Tableau .. terwijl ze afgelopen oktober nog zeiden dat ze weg zouden bewegen van partijen onder de invloed van de US Cloud Act.
Ik heb hier mijn nextcloud vm achter een reverse proxy staan, DNS loopt wel via cloudflare. Ik gebruik hem niet dagelijks trouwens, voor cloud-bestandsopslag gebruik ik proton (en hoop op een snellere release van de linux client), voor mail nog steeds outlook/office op een eigen domein. Ik vind de proton mailclient niet geweldig en het opzetten van een localhost om een eigen client te draaien omslachtig. Recent wel een cloudflared tunnel opgezet voor een onbeduidende server, dat werkt op zich wel goed, maar de omzetting van alle vm's daarnaartoe ... dat is nog wat intensief.

Anyway, mijn nexcloud instance draait in een ubuntu VM, waarbij ik een separate collabora server heb opgezet. Voor ik dat draaiend had...

  • jeanj
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

jeanj

F5 keeps me alive

duvekot schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 18:53:
[...]

Dat is dus geen "mail server" maar dan dus alleen een IMAP server ... Dat zou wel kunnen werken als je het alleen maar voor archief gebruikt. Maar zorg dan echt wel voor een goede beveiliging, of maak het alleen toegankelijk als je thuis bent (of een VPN actief hebt)
Heb je misschien een voorbeeld van een opensource pakket voor IMAP server?

Op dit moment heb ik nog niets aan het internet hangen, ik overweeg een tailscale oplossing hiervoor. Het enige nadeel is dan ben je van tailscale afhankelijk... Ik overweeg dan om later een headscale server in een vps in te richten, dan ben je daar ook weer van af. Keuzes, keuzes...
doc schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 23:46:
...
Gaan er trouwens nog mensen op 15 april naar de Nextcloud meeting in Utrecht?
Programma
Deelname is kosteloos voor professionals in de publieke sector die zich registreren met hun zakelijke e-mailadres. Anders betaal je 180 euro. Ik heb me aangemeld

[ Voor 22% gewijzigd door jeanj op 11-03-2026 10:08 ]

Everything is better with Bluetooth


  • duvekot
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 14:01
jeanj schreef op woensdag 11 maart 2026 @ 09:51:
[...]

Heb je misschien een voorbeeld van een opensource pakket voor IMAP server?
de meest gebruikte IMAP sever is dovecot (nee .. geen relatie >:) ) .. die zou je prima op kunnen zetten als IMAP server zonder verder ook direct andere email services te moeten draaien.

een andere optie is Stalwart .. meer "modern" en die kan je email ook versleuteld opslaan zodat je die zonder de juiste keys ook niet van het file systeem kan lezen.

er zijn ook tools die email automatisch kunnen archiveren vanuit je bestaande account .. maar dat is meer een copy dan een echte "verplaatsen" van de email

voor alles moet je wel wat extra moeite doen en je goed inlezen in wat er bij komt kijken .. maar ze kunnen beide werken zonder een daadwerkelijke "mail server" waar je email op kan ontvangen.

  • Wild Chocolate
  • Registratie: Januari 2014
  • Nu online
masterfragger schreef op woensdag 11 maart 2026 @ 08:51:
Hoe veilig is NextCloud wanneer je het exposed naar het internet?

Ik worstel bijvoorbeeld met mijn KeePass database en andere gevoelige prive informatie.

Valt er ergens wat te lezen over breaches en security issues, meest gemaakte config fouten etc?
Ik gebruik Enpass, die bewaart de wachtwoorden versleuteld. Ik hoop dat Keepass dat ook doet?

Daarnaast vertrouw ik wel op de veiligheid van Nextcloud (in de vorm van een Hetzner StorageShare). Maar mijn wachtwoordkluis is ook niet zomaar bruikbaar, ook al komt iemand daar onverhoopt wel bij.

iRacing Profiel


  • DeNachtwacht
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 23-04 22:47
Vraagje; ik zit een beetje te kijken naar een manier om zelf mijn bestanden + office lokaal te draaien met behulp van een NAS. De beste oplossing lijkt dan nextcloud AIO te zijn, en voorzover ik het nu online kan vinden is dat zowel op ugreen als synology nas'sen aan de praat te krijgen. Ik ben benieuwd of er hier mensen zijn die ervaring hebben met Nextcloud op een NAS draaien en of daar nog belangrijke tips/do's/dont's zijn waar ik rekening mee moet houden?

  • jeanj
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

jeanj

F5 keeps me alive

Ik draai Nextcloud op een Synology 920 met extra 16GB geheugen, in docker, dus niet de AIO (voor zover ik weet) met Mysql als DBMS. Het extra geheugen is ook voor vm's en andere dockers. 4x4TB 5200 disks

Ik vind portainer handiger om mee te werken dan de synology client

Synology is een fijne NAS, maar eigenlijk gebruik ik weinig van de Synology features. En gezien de disk issues zou ik 2 keer er over na denken om een Synology te kopen (vorig jaar overwoog ik een tweede Synology te kopen maar dat is niet door gegaan)

Denk goed na over hoeveel disk space je nodig hebt, uitbreiden kan duur zijn. Disk waren/zijn relatief nog duur door het geheugen tekort. Ik kon vorig jaar bij bepaalde zaken niet eens 6 disken tegelijk kopen (ook SSD had bij 1 winkel beperkingen)

[ Voor 21% gewijzigd door jeanj op 16-03-2026 18:22 ]

Everything is better with Bluetooth


  • Asterion
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 06:19
masterfragger schreef op woensdag 11 maart 2026 @ 08:51:
Hoe veilig is NextCloud wanneer je het exposed naar het internet?

Ik worstel bijvoorbeeld met mijn KeePass database en andere gevoelige prive informatie.

Valt er ergens wat te lezen over breaches en security issues, meest gemaakte config fouten etc?
Je zou kunnen kijken om een VPN verbinding op te zetten.
Daarbij ook even kijken naar Tailscale of Netbird (Met Tailscale heb ik reeds ervaring).

Beiden werken op basis van Wireguard en zetten een beveiligde verbinding op.

Tailscale heeft als voordeel dat enkel interne ip-adressen kunnen gerouterd worden en al de overige blijven werken zoals je gewend bent terwijl een VPN verbinding alle verkeerd gaat routeren naar je intern netwerk.

In combinatie met reverse proxy kan ik gebruik maken van domeinnamen. *.domein.naam stuurt me gelijk door naar het juiste intern ip-adres.
DeNachtwacht schreef op maandag 16 maart 2026 @ 16:08:
Vraagje; ik zit een beetje te kijken naar een manier om zelf mijn bestanden + office lokaal te draaien met behulp van een NAS. De beste oplossing lijkt dan nextcloud AIO te zijn, en voorzover ik het nu online kan vinden is dat zowel op ugreen als synology nas'sen aan de praat te krijgen. Ik ben benieuwd of er hier mensen zijn die ervaring hebben met Nextcloud op een NAS draaien en of daar nog belangrijke tips/do's/dont's zijn waar ik rekening mee moet houden?
De AIO zou ingewikkelder moeten zijn dan de 'reguliere' installatie.
Ze stellen voor om zeer goed de handleiding en youtube filmpjes door te nemen?

Ik heb er voor gekozen om de reguliere container te draaien met een externe mariadb container.

[ Voor 30% gewijzigd door Asterion op 11-04-2026 13:53 ]


  • ComputerHoed
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 22-04 17:48

ComputerHoed

Electronica <3

masterfragger schreef op woensdag 11 maart 2026 @ 08:51:
Hoe veilig is NextCloud wanneer je het exposed naar het internet?

Ik worstel bijvoorbeeld met mijn KeePass database en andere gevoelige prive informatie.

Valt er ergens wat te lezen over breaches en security issues, meest gemaakte config fouten etc?
Veilig genoeg afhankelijk van je netwerk configuratie.

Ik doe zelf alles thuis hosten met een reverse proxy. Wel heb ik een SSO erover heen gezet

In 5 jaar hosting nog geen problemen gehad

  • fv
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 13:14

fv

-------------------> hiero

Draai hier laatste nextcloud versie in een VM met "ext storage" module gekoppeld naar mijn NAS in hetzelfde netwerk.

Ansich werkt het: kan files uploaden en downloaden naar deze NAS via nextcloud in een desktop browser op een andere lokatie.

Echter als ik dan een dir upload met files (ipv alleen een losse file of meerdere files tegelijkertijd) naar deze dan gaat het mis. De dir wordt niet aangemaakt op de NAS maar in de locale root van nextcloud (en dus niet naar de NAS link) en geeft dan een upload error dat deze niet te vinden is voor de files in de te uploaden dir (eigenlijk logisch).

Er gaat dus iets mis in de "ext storage" app naar mijn mening.
Iemand anders ook dit probleem?

Videoprojectie engineer, hardware & software development, ICT en veel meer. De meest nutteloze technische projecten zijn het leukst.


  • stijnos1991
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 13:37
Wat zijn hier de ervaringen met betrekking tot Onlyoffice vs Nexcloud office? Ik draai sinds kort de AIO variant waar je makkelijk kan switchen tussen de twee, maar ik heb nog geen duidelijke winnaar gevonden.

  • htca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 23-04 14:43
stijnos1991 schreef op maandag 20 april 2026 @ 09:09:
Wat zijn hier de ervaringen met betrekking tot Onlyoffice vs Nexcloud office? Ik draai sinds kort de AIO variant waar je makkelijk kan switchen tussen de twee, maar ik heb nog geen duidelijke winnaar gevonden.
Ik draai collabora op een dedicated VM, het zal aan (hoogstwaarschijnlijk) aan mijn ontbrekende skills liggen, maar het was best een klusje om dat goed te krijgen. Werkt verder naar behoren overigens.

  • Mit-46
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 12:30
stijnos1991 schreef op maandag 20 april 2026 @ 09:09:
Wat zijn hier de ervaringen met betrekking tot Onlyoffice vs Nexcloud office? Ik draai sinds kort de AIO variant waar je makkelijk kan switchen tussen de twee, maar ik heb nog geen duidelijke winnaar gevonden.
Ik ben heel nieuw in de Nextcloud wereld. Gebruik het nu sinds twee weken en eigenlijk pas echt sinds dit weekend aangezien het daarvoor vooral uitzoeken was hoe het werkt.

Dienen Onlyoffice en Nextcloud niet 2 verschillende doelen?

Zo niet (of wel) ben ik benieuwd of je gekeken hebt naar het maken van backups in Onlyoffice.
Dit is namelijk wel iets wat mij stoort aan Nextcloud (het ontbreken van een simpele manier) en zou een goede reden zijn om Onlyoffice eens te gaan proberen als het vergelijkbaar is in gebruik.

**edit:
Ik zie nu dat je Nextcloud office schrijft. |:(
Excuus :)

[ Voor 5% gewijzigd door Mit-46 op 20-04-2026 11:38 ]


  • Cyphax
  • Registratie: November 2000
  • Nu online

Cyphax

Moderator LNX
htca schreef op maandag 20 april 2026 @ 09:16:
[...]

Ik draai collabora op een dedicated VM, het zal aan (hoogstwaarschijnlijk) aan mijn ontbrekende skills liggen, maar het was best een klusje om dat goed te krijgen. Werkt verder naar behoren overigens.
Dit heb ik ook weleens gedaan (niet in een VM, dat is veel teveel overhead), kostte een hoop tijd om het te configureren, uiteindelijk is dat wel gelukt maar op een later moment heb ik in de container met Nextcloud via docker een image met Collabora gestart en die werkte eigenlijk vrijwel gelijk.
Mit-46 schreef op maandag 20 april 2026 @ 11:36:
[...]
Zo niet (of wel) ben ik benieuwd of je gekeken hebt naar het maken van backups in Onlyoffice.
Dit is namelijk wel iets wat mij stoort aan Nextcloud (het ontbreken van een simpele manier) en zou een goede reden zijn om Onlyoffice eens te gaan proberen als het vergelijkbaar is in gebruik.
Je eigen data in Nextcloud is heel makkelijk te backuppen, als Nextcloud daar niets voor heeft werkt eigenlijk elk ander backup-mechanisme wel. De files staan "gewoon" op schijf, daar zit niet echt iets Nextcloud-gerelateerds tussen.
In mijn geval heb ik een container met Kopia draaien die elk uur ofzo een snapshot maakt van het pad naar m'n bestanden.

[ Voor 38% gewijzigd door Cyphax op 20-04-2026 11:43 ]

Saved by the buoyancy of citrus


  • Mit-46
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 12:30
Cyphax schreef op maandag 20 april 2026 @ 11:40:
[...]

Dit heb ik ook weleens gedaan (niet in een VM, dat is veel teveel overhead), kostte een hoop tijd om het te configureren, uiteindelijk is dat wel gelukt maar op een later moment heb ik in de container met Nextcloud via docker een image met Collabora gestart en die werkte eigenlijk vrijwel gelijk.

[...]

Je eigen data in Nextcloud is heel makkelijk te backuppen, als Nextcloud daar niets voor heeft werkt eigenlijk elk ander backup-mechanisme wel. De files staan "gewoon" op schijf, daar zit niet echt iets Nextcloud-gerelateerds tussen.
In mijn geval heb ik een container met Kopia draaien die elk uur ofzo een snapshot maakt van het pad naar m'n bestanden.
Ik draai het in Virtualbox (op een Linux Mint VM en ook host) en heb nu maar handmatig van de hele VM een backup gemaakt.
Ik heb nog niet uitgezocht of ik dit (goed) kan automatiseren en of dit wel de juiste manier.

Ik heb ervaring met Syncovery en was van plan uit te gaan zoeken of dat wellicht een oplossing biedt.

Kopia ken ik niet, maar daar ga ik mij eens in verdiepen. Dank voor de tip.

  • Cyphax
  • Registratie: November 2000
  • Nu online

Cyphax

Moderator LNX
Mit-46 schreef op maandag 20 april 2026 @ 11:59:
[...]

Ik draai het in Virtualbox (op een Linux Mint VM en ook host) en heb nu maar handmatig van de hele VM een backup gemaakt.
Ik heb nog niet uitgezocht of ik dit (goed) kan automatiseren en of dit wel de juiste manier.

Ik heb ervaring met Syncovery en was van plan uit te gaan zoeken of dat wellicht een oplossing biedt.

Kopia ken ik niet, maar daar ga ik mij eens in verdiepen. Dank voor de tip.
In de directory waar alle files staan (in de config.php staat dat in de 'datadirectory' variabele), staat per user een directory met de naam van de user, met daarin weer een aantal directories. "files" bevat al je bestanden, de overige directories zijn oudere versies (zijn gewoon weer de bestanden met een identifier in de filename) en de trash.

Ik ken Syncovery niet, maar het zou me verbazen als je daarmee niet een willekeurige dir kan backuppen. Dat zou ik in eerste instantie gewoon proberen. :)
Kopia is ook heel mooi maar als je al een backupmechanisme hebt zou ik voor de eenvoud dat in eerste instantie aanhouden.

[ Voor 5% gewijzigd door Cyphax op 20-04-2026 12:09 ]

Saved by the buoyancy of citrus


  • stijnos1991
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 13:37
Ik bedoel de keuze tussen deze twee opties:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/fCOZcEDXhxe0C_gcHbbS8Dp2ymk=/x800/filters:strip_exif()/f/image/N6AWogKcyUy6KF6JhHNCUODj.png?f=fotoalbum_large

Ik zie de tekst in de tabel natuurlijk wel met pro's en con's, maar het zegt me zo weinig. Ben vooral benieuwd naar de ervaringen hier waarom wel de 1 of de ander.

  • Mit-46
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 12:30
Cyphax schreef op maandag 20 april 2026 @ 12:09:
[...]

In de directory waar alle files staan (in de config.php staat dat in de 'datadirectory' variabele), staat per user een directory met de naam van de user, met daarin weer een aantal directories. "files" bevat al je bestanden, de overige directories zijn oudere versies (zijn gewoon weer de bestanden met een identifier in de filename) en de trash.

Ik ken Syncovery niet, maar het zou me verbazen als je daarmee niet een willekeurige dir kan backuppen. Dat zou ik in eerste instantie gewoon proberen. :)
Kopia is ook heel mooi maar als je al een backupmechanisme hebt zou ik voor de eenvoud dat in eerste instantie aanhouden.
Ik heb op Youtube gekeken naar Kopia en het ziet eruit als een moderne variant van Syncovery. Ik zal het vanavond eens installeren en uitproberen.

Het automatisch verwijderen van oude backups en het comprimeren zijn nuttige functies die in er Kopia gebruikersvriendelijker uitzien om in te stellen.

Dank voor de tip! (y)

[ Voor 3% gewijzigd door Mit-46 op 20-04-2026 15:49 ]


  • stijnos1991
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 13:37
Waar ik nu achter kom met Onlyoffice: je mag op een mobiele cliënt geen documenten bewerken. Wat een onzin is dat zeg. Het is toch een gratis office suite… even dubbel checken of dit daadwerkelijk een limitatie van OO is, maar ik switch naar Nextcloud Office..

Edit: ja hoor Collabora / Nextcloud Office werkt wel op mobiele apparaten in edit modus. Hadden ze wat mij betreft wel op dat lijstje met pro’s en cons kunnen vermelden.

[ Voor 24% gewijzigd door stijnos1991 op 21-04-2026 08:53 ]


  • Cyphax
  • Registratie: November 2000
  • Nu online

Cyphax

Moderator LNX
stijnos1991 schreef op dinsdag 21 april 2026 @ 08:39:
Waar ik nu achter kom met Onlyoffice: je mag op een mobiele cliënt geen documenten bewerken. Wat een onzin is dat zeg. Het is toch een gratis office suite… even dubbel checken of dit daadwerkelijk een limitatie van OO is, maar ik switch naar Nextcloud Office..

Edit: ja hoor Collabora / Nextcloud Office werkt wel op mobiele apparaten in edit modus. Hadden ze wat mij betreft wel op dat lijstje met pro’s en cons kunnen vermelden.
OnlyOffice op mobiel is idd een betaalde/commerciele feature. Dat is niet altijd zo geweest. Toen ik dat merkte ben ik ook de Collabora-route maar gaan bewandelen (Nextcloud Office is daar een fork van geloof ik?). Dat werkt prima, en is meer gericht op de LibreOffice-formaten ipv die van MS, dus dat heb ik eigenlijk toch liever.

Saved by the buoyancy of citrus


  • stijnos1991
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 13:37
Ik vind het wel jammer want ik hecht zelf waarde aan de compatibiliteit met MS office documenten. Ik vertik het om een Office licentie te betalen voor prive gebruik. Ik bewerk prive misschien 2 documenten per jaar. Dan is het fijn dat "het gewoon werkt" zonder fratsen. Documenten bekijken gebeurt iets vaker maar ook niet dagelijks.
Met de opkomst van Google Docs en SaaS based office editors is het gewoon mooi om een goed werkende product zelf te kunnen hosten en daar hoort helaas ook compatibiliteit met MS Office bij wat mij betreft.

Aan de andere kant, mocht het echt een keer nodig zijn pak ik de laptop van werk wel. Ik ga eens verder testen met Collabora / Nextcloud Office. Zal inderdaad een fork zijn of iets.

  • masterfragger
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 08:48
LibreOffice werkt prima i.c.m. Nextcloud: gewoon in LibreOffice de "Mijn Documenten" folder naar de [edit] NextCloud folder laten wijzen.

Het belangrijkste dat je mist tov een online suite is realtime samen aan een document kunnen werken.

Daartegenover staat dat het snel is zonder een zware server.

Voor soho/prive gebruik is dat voor mij volledig acceptabel (en scheelt gedoe).

  • masterfragger
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 08:48
Heeft er iemand ervaring met MobiOffice icm NextCloud?

  • Kalentum
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 09:03
masterfragger schreef op dinsdag 21 april 2026 @ 10:27:
LibreOffice werkt prima i.c.m. Nextcloud: gewoon in LibreOffice de "Mijn Documenten" folder naar een gemounte NextCloud folder laten wijzen.

Het belangrijkste dat je mist tov een online suite is realtime samen aan een document kunnen werken.

Daartegenover staat dat het snel is zonder een zware server.

Voor soho/prive gebruik is dat voor mij volledig acceptabel (en scheelt gedoe).
Ik gebruik ook Libreoffice lokaal maar waarom gebruik je niet de sync app? Dan hoef je niets te mounten.

  • masterfragger
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 08:48
je hebt helemaal gelijk

  • Cyphax
  • Registratie: November 2000
  • Nu online

Cyphax

Moderator LNX
stijnos1991 schreef op dinsdag 21 april 2026 @ 09:04:
Ik vind het wel jammer want ik hecht zelf waarde aan de compatibiliteit met MS office documenten.
Ze kunnen vziw allemaal wel MS Office-documenten openen maar het zou kunnen dat OnlyOffice er iets beter in is. Ik heb niet zoveel problemen gehad met LibreOffice of Collabora met MS documenten.

Saved by the buoyancy of citrus


  • BaseBoyNL
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 00:51
Hoeveel werk is het onderhouden van nextcloud in een container omgeving tegenwoordig?

Ik twijfel namelijk om het zelf te gaat hosten of dat ik het ga afnemen bij een Europese cloud provider. Dan lever je flexibiliteit in denk ik aan de ene kant maar win je gemak en tijd aan de andere kant.

Ik lees veel verhalen over een trage nextcloud omgeving en dat dit best op te lossen is als je het goed inregelen.
Heb zelf veel ervaring met servers en containers dus dat is het probleem niet.

Smarthomer | Home Assistant


  • masterfragger
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 08:48
Het beheer is te overzien. Loopt gewoon zonder hick ups.

Inrichting was wel een dingetje. Maar goed, ik heb geen container gebruikt en heb weinig ervaring met het inrichten van servers.

Terugkijkend zeg ik appeltje eitje. En 16Tb schijfruimte zonder maandelijkse provider kosten is ook lekker.

Snelheid (kpn glas 1gb), ervaar ik als prima. Zowel thuis als remote.

  • Gotez
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 13:06

Gotez

42

Nextcloud all in one was prima te doen voor inrichten. Even wat stoeien met hairpin nat en stomme odido routers. Daarna eigenlijk nooit omkijken naar. Heb wel de foto’s eruit gehaald en via Immich gedaan. Draait verder als een zonnetje.
Pagina: 1 2 Laatste