Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
Hij staat zoveel het kan in de garage. Echter toen de nieuwbouwwoning nog niet af was heeft ie ~6 maanden buiten moeten staan (met zeil eroverheen). Desalniettemin zie ik urban arrows of fiers ook constant buiten staan - zonder zeil - en daar zie ik amper tot niets aan. Wat mij betreft is dit het probleem op de gebruiker afschuiven - niet iedereen heeft de luxe van een afgedekte binnenplek, en zelfs met zeil is er dus roest onstaan.Kurios schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:13:
Het advies om er niet op te rijden is gewoon puur om Babboe zelf in te dekken. Als je frame vandaag breekt en je breekt je nek, kunnen zij beargumenteren dat je willens en wetens een risico hebt genomen en zij dus vooral niet aansprakelijk kunnen zijn.
Ik fiets er nog wel op, want waarom zou mijn frame nu ineens (na 6 jaar) wel breken. 2 maanden geleden was het nog veilig, maar nu niet meer? En als deze heisa pas over 3 maanden had plaatsgevonden, was mijn fiets dan nu wel veilig geweest en over 3 maanden niet?
Kortom, hij kan breken. Al is de kans echt klein. Maar ik kan ook vallen en ik kan ook aangereden worden. Dat risico neem ik ook.
Onze Gazelle e-bike is even oud, staat ook met regelmaat buiten en daar is geen spoortje roest aan te zien. Wat mij betreft ligt dit dus wel degelijk aan het productieproces, en dus de kwaliteit van de fiets.
[ Voor 8% gewijzigd door DOP_ERWT|IA op 29-03-2024 10:25 ]
Je mening was zojuist dat de NVWA zou moeten delen als ze willen dat de mensen de Babboe niet meer gebruiken. Dat hebben ze letterlijk gedaan.Jasphur schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:19:
[...]
NVWA verbied niemand, zij adviseren. Vind ik een verschil. Naar mijn mening moeten ze het verbieden.
[Afbeelding]
Jasphur schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:08:
Ik ben het niet oneens met je, @Wollymaar dit specifieke geval van Babboe laat zich moeilijk vergelijken met terugroepacties waarvan de gevolgen vele malen groter kunnen zijn. En daarom vaak meteen leiden tot een noodgedwongen stop van het gebruik. Dat zou de NVWA ook moeten delen als ze willen dat mensen de Babboe niet meer gebruiken. Nu is het een advies en dat klinkt meteen al minder streng.
@Jasphur blijft de verantwoordelijkheid verleggen naar andere instanties ipv deze zelf te nemen. Dat kan, eigen keus. Hopelijk is hij ook in staat om de gevolgen te dragen.Deveon schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:19:
[...]
Als je APK verloopt stopt de WA verzekering ook niet automatisch. Verzekeraars houden van klanten die betalen zonder mogelijkheid om te claimen.
Russisch roulette is ook pas gevaarlijk als je verliest.Kurios schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:17:
[...]
Ja precies, dus het is niet ineens onveiliger geworden. Als ik er 3 maanden geleden op fietste, waarom vandaag dan niet?

Dan heb ik het verkeerd omschrijven denk ik.Wolly schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:30:
[...]
Je mening was zojuist dat de NVWA zou moeten delen als ze willen dat de mensen de Babboe niet meer gebruiken. Dat hebben ze letterlijk gedaan.
[...]
Ik bedoelde dus, dat de NVWA het gebruik van de producten van Babboe dusdanig onveilig vindt, dat het gebruik er van moet stoppen. Nu geven ze het advies om het niet meer toen ipv, waar ik op doelde, een verbod.En daarom vaak meteen leiden tot een noodgedwongen stop van het gebruik. Dat zou de NVWA ook moeten delen als ze willen dat mensen de Babboe niet meer gebruiken
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
Ik denk dat de NVWA een verbod op gebruik niet kan afdwingen. Moet dan elke BOA je fiets in beslag nemen?Jasphur schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:34:
[...]
Dan heb ik het verkeerd omschrijven denk ik.
[...]
Ik bedoelde dus, dat de NVWA het gebruik van de producten van Babboe dusdanig onveilig vindt, dat het gebruik er van moet stoppen. Nu geven ze het advies om het niet meer toen ipv, waar ik op doelde, een verbod.
Een dringend advies van de NVWA zou voor bezitters al voldoende duidelijk moeten zijn om niet in de wind geslagen te worden.
Verbazingwekkend toch welke argumenten mensen verzinnen? Asbest was in 1960 ook niet gevaarlijk, waarom zou je ermee stoppen als het dringende advies in 1965 was om het niet te gebruiken ivm kans op ernstige longschade?Deveon schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:34:
[...]
Russisch roulette is ook pas gevaarlijk als je verliest.
Dan lees je mijn berichten anders dan dat ik ze bedoel of ik omschrijf ze niet goed genoeg.Wolly schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:33:
[...]
@Jasphur blijft de verantwoordelijkheid verleggen naar andere instanties ipv deze zelf te nemen. Dat kan, eigen keus. Hopelijk is hij ook in staat om de gevolgen te dragen.
Als ik al fiets op onze bakfiets om boodschappen te halen, dan ben ik mij er zeer van bewust dat ik fiets op een gevaarlijk en onveilig product. Ik houd hier rekening mee en gelukkig is de afstand kort.
Het stukje over de verzekering was maar een opmerking in het verlengde van dat ik vind dat het advies van de NVWA naar een verbod moet en/of dat de verzekeraars minstens een bericht hadden kunnen versturen met een 'let op u heeft een gevaarlijk product er is kans dat wij bij schade niet uitbetalen'.
We zitten op 1 lijn, jij en ik. Alleen ik vond je vergelijking met een auto en de bakfiest niet fair.
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
/f/image/8brCIJekk09Ijh5LeV0ZemMQ.png?f=fotoalbum_large)
https://www.babboe.nl/
[ Voor 3% gewijzigd door Zephyrex op 29-03-2024 10:41 ]
Op welke manier kan je nu rekening houden met een fiets waarbij op elk moment iets uit elkaar kan vallen? Weet de automobilist die jou inhaalt ook dat jij op elk moment ineens naar links kan gaan omdat je frame breekt?Jasphur schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:38:
[...]
Dan lees je mijn berichten anders dan dat ik ze bedoel of ik omschrijf ze niet goed genoeg.
Als ik al fiets op onze bakfiets om boodschappen te halen, dan ben ik mij er zeer van bewust dat ik fiets op een gevaarlijk en onveilig product. Ik houd hier rekening mee en gelukkig is de afstand kort.
Door kneiter langzaam te fietsen en alles en iedereen voorrang te geven en mijzelf zo klein mogelijk te maken op de weg en geen grote 50 wegen pakken (alleen erf en 30 km zones).Wolly schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:40:
[...]
Op welke manier kan je nu rekening houden met een fiets waarbij op elk moment iets uit elkaar kan vallen? Weet de automobilist die jou inhaalt ook dat jij op elk moment ineens naar links kan gaan omdat je frame breekt?
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
Dit laat meteen zien hoe jammer het is dat een elektrische bakfiets geen kenteken nodig heeft, want jouw 'oplossing' is precies wat veel mensen ook denken als hun oude auto niet meer veilig is (en niet meer door de APK gaat komen)Jasphur schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:46:
[...]
Door kneiter langzaam te fietsen en alles en iedereen voorrang te geven en mijzelf zo klein mogelijk te maken op de weg, geen grote 50 wegen pakken (alleen erf en 30 km zones).
Waar je rijdt is niet relevant, en jezelf zo klein mogelijk maken maakt het alleen maar gevaarlijker. Als je het gevoel hebt dat je niet veilig fietst op je bakfiets moet je 'm gewoon niet meer gebruiken.
wij hebben een Curve-E (al iets van 6 jaar) en paar maanden geleden nog een ongeluk gehad dat iemand met volle snelheid met een elektrische fiets op mijn vrouw en kinderen in reed terwijl zij afsloegen onze straat in. Hele bakfiets was omver en lag op z'n zij. (gelukkig met de regenhoes eroverheen waardoor de meisjes nog veilig waren).
Naderhand ben ik bij een fietsenmaker gespecialiseerd in bakfietsen langs geweest om te checken of er iets met de fiets aan de hand was, maar die is nog in goede staat.
Wij vertrouwen onze Curve-E wel dat hij tegen een stootje kan.
Maar van de Curve-E zie ik alleen maar dat we er nog meer over zullen horen, hij is niet terug geroepen en hij is recentelijk nog nagekeken. Plus ik voel totaal geen losse trillingen.
hsb85 schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:50:
btw, wat voor fiets gebruiken jullie dan?
wij hebben een Curve-E (al iets van 6 jaar) en paar maanden geleden nog een ongeluk gehad dat iemand met volle snelheid met een elektrische fiets op mijn vrouw en kinderen in reed terwijl zij afsloegen onze straat in. Hele bakfiets was omver en lag op z'n zij. (gelukkig met de regenhoes eroverheen waardoor de meisjes nog veilig waren).
Naderhand ben ik bij een fietsenmaker gespecialiseerd in bakfietsen langs geweest om te checken of er iets met de fiets aan de hand was, maar die is nog in goede staat.
Wij vertrouwen onze Curve-E wel dat hij tegen een stootje kan.
Maar van de Curve-E zie ik alleen maar dat we er nog meer over zullen horen, hij is niet terug geroepen en hij is recentelijk nog nagekeken. Plus ik voel totaal geen losse trillingen.
BronEr zijn gebreken aan het frame en/of andere onderdelen. Dit kan leiden tot veiligheidsrisico's met ernstig letsel tot gevolg. Babboe adviseert om de bakfietsen niet meer te gebruiken.
De Curve-E staat gewoon in de lijst. Nakijken op framebreuk is natuurlijk niet goed mogelijk tenzij je fietsenmaker een röntgenapparaat heeft staan.
dat was mijn vraag niet.Wolly schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:53:
[...]
[...]
Bron
De Curve-E staat gewoon in de lijst. Nakijken op framebreuk is natuurlijk niet goed mogelijk tenzij je fietsenmaker een röntgenapparaat heeft staan.
Mijn vraag was: welke gebruiken jullie?
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
De vergelijking met de auto en daarmee APK gaat een beetje scheef. De reden voor de APK voor auto's is met name gericht op schade aan andere, niet aan jezelf. Zo wordt alleen de uitstoot meegenomen maar niet of de aandrijflijn nog functioneert. het wordt geacht wanneer je toch voor de APK gaat dat je ook gelijk een servicebeurt meepakt maar is zeker niet verplicht.Oon schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:50:
[...]
Dit laat meteen zien hoe jammer het is dat een elektrische bakfiets geen kenteken nodig heeft, want jouw 'oplossing' is precies wat veel mensen ook denken als hun oude auto niet meer veilig is (en niet meer door de APK gaat komen)![]()
Waar je rijdt is niet relevant, en jezelf zo klein mogelijk maken maakt het alleen maar gevaarlijker. Als je het gevoel hebt dat je niet veilig fietst op je bakfiets moet je 'm gewoon niet meer gebruiken.
Terugkomende op de bakfiets is de kans dat je daarmee een ander schade toe doet nihil, zeker gezien er geen mankement bekend is op gebruik van de remmen. Als je frame op de weg uit elkaar valt is wat dat betreft niet gevaarlijker dan de motor van een auto die stil valt.
Een frame is niet te vergelijken met de aandrijving. Daarnaast checken ze bij de APK natuurlijk ook de carroserie zodat deze niet breekt, de remmen en de banden. Allemaal zaken die zijn gericht op schade voorkoming voor iedereen.Deveon schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 11:04:
[...]
De vergelijking met de auto en daarmee APK gaat een beetje scheef. De reden voor de APK voor auto's is met name gericht op schade aan andere, niet aan jezelf. Zo wordt alleen de uitstoot meegenomen maar niet of de aandrijflijn nog functioneert. het wordt geacht wanneer je toch voor de APK gaat dat je ook gelijk een servicebeurt meepakt maar is zeker niet verplicht.
Terugkomende op de bakfiets is de kans dat je daarmee een ander schade toe doet nihil, zeker gezien er geen mankement bekend is op gebruik van de remmen. Als je frame op de weg uit elkaar valt is wat dat betreft niet gevaarlijker dan de motor van een auto die stil valt.
Als de fiets ineens bijvoorbeeld naar links schiet onder de wielen van een vrachtwagen omdat het frame breekt breng je een flink aantal mensen in de problemen.
Maakt nogal het verschil of je 130 km/u of 25 km/u mag.. De remmen, banden en carrosserie zijn bij een auto allemaal cruciaal om op tijd stil te staan en daarmee geen mensenlevens in gevaar te brengen en/of enorme schade aan de infrastructuur te voorkomen. Vrijwel alle APK punten zijn georiënteerd op andere, behalve de gordel van de bestuurder.Wolly schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 11:06:
[...]
Een frame is niet te vergelijken met de aandrijving. Daarnaast checken ze bij de APK natuurlijk ook de carroserie zodat deze niet breekt, de remmen en de banden. Allemaal zaken die zijn gericht op schade voorkoming voor iedereen.
Als de fiets ineens bijvoorbeeld naar links schiet onder de wielen van een vrachtwagen omdat het frame breekt breng je een flink aantal mensen in de problemen.
Dezelfde impact van een framebreuk bij een bakfiets is als snel een complexe als-dan verhouding. Dat terwijl er miljoenen fietsen probleemloos zonder APK rondrijden. Het motortje ter ondersteuning maakt daar imho weinig verschil in. We kunnen dan beter eerst helmen gaan verplichten (en dan stap iedereen weer in de auto).
Aan de andere kant: er zijn honderdduizenden zo niet miljoenen fietsen in Nederland die technisch gezien helemaal niet op de openbare weg thuishoren. Ik heb in mijn leven een gebroken stuur meegemaakt (een goedkope mountainbike van nog geen 2 jaar oud), een gebroken zadelpen (brak bij een hobbel in de weg), en als kind ging ooit de bagagedrager waar ik op zat los. Dat laatste was op tijd te detecteren, de andere 2 metaalmoeheid. Fietsen zijn gewoon vrij gammel, en het feit dat de vele gebroken frames van Babboe nog niet tot serieuze ongelukken hebben geleid geeft wel aan dat de technische staat niet zo belangrijk is. De rest van het verkeer veroorzaakt veel meer risico. Bij motoren las ik ooit dat slechts 2% van de ongevallen aan de technische staat ligt, bij fietsen verwacht ik vergelijkbare getallen.Wolly schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:40:
[...]
Op welke manier kan je nu rekening houden met een fiets waarbij op elk moment iets uit elkaar kan vallen? Weet de automobilist die jou inhaalt ook dat jij op elk moment ineens naar links kan gaan omdat je frame breekt?
Dat is gewoon niet waar. De APK punten zijn er net zo goed voor de veiligheid van de inzittenden. Met gladde banden slip je van de weg af in een sloot, met slechte remmen rijd je tegen een muur.Deveon schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 11:46:
[...]
Maakt nogal het verschil of je 130 km/u of 25 km/u mag.. De remmen, banden en carrosserie zijn bij een auto allemaal cruciaal om op tijd stil te staan en daarmee geen mensenlevens in gevaar te brengen en/of enorme schade aan de infrastructuur te voorkomen. Vrijwel alle APK punten zijn georiënteerd op andere, behalve de gordel van de bestuurder.
Niemand heeft het over dezelfde impact. Het gaat erom dat er eisen ter voorkoming van gevaarlijke situaties. Ik vind het knap als jij denkt het beter te weten dan de professionals die de eisen hebben bedacht en naleven.Dezelfde impact van een framebreuk bij een bakfiets is als snel een complexe als-dan verhouding. Dat terwijl er miljoenen fietsen probleemloos zonder APK rondrijden. Het motortje ter ondersteuning maakt daar imho weinig verschil in. We kunnen dan beter eerst helmen gaan verplichten (en dan stap iedereen weer in de auto).
Iedereen moet het zelf weten, dat je risico neemt als je toch fietst lijkt mij evident.Het risico is ook wel in te perken.
Maar goed, voor mijn zwangere vrouw en jonge knullen vinden wij het risico te groot. Ze is al eens omgevallen/uitgegleden in een bocht na een fietsbrug door een met bladeren bezaaid pad, en iets vergelijkbaars is niet voor herhaling vatbaar.
Leuke bijvangst maar liever dat iemand zichzelf de sloot in rijdt dan dat er een fietser of voetgang geschept wordt. De wet komt op zwakkere verkeersdeelnemers waar hun leven volledig kan veranderen door z’n scenario.Wolly schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 11:55:
[...]
Dat is gewoon niet waar. De APK punten zijn er net zo goed voor de veiligheid van de inzittenden. Met gladde banden slip je van de weg af in een sloot, met slechte remmen rijd je tegen een muur.
[...]
Verder is veiligheid niet absoluut. Winterbanden zijn ook beter dan zomerbanden in de winter maar dat is nergens in de wet vastgelegd.
Klopt en daarvoor hebben we inspecties en toezichthouders. Volgens mij beweer ik het nergens beter te weten dan deze instanties. Dat je met een gebroken frame in aanraking komt met een vrachtwagen is in theorie mogelijk maar wel ver gezocht. Zelfs bij Babboe met honderden gebroken frames heb ik dat scenario niet gehoord. Zij dachten het overigens wel beter te weten dan de professionals.Niemand heeft het over dezelfde impact. Het gaat erom dat er eisen ter voorkoming van gevaarlijke situaties. Ik vind het knap als jij denkt het beter te weten dan de professionals die de eisen hebben bedacht en naleven.
Helemaal mee eens! En leven we inmiddels niet in zo'n extreem risicovermijdende samenleving dat we ook elk keukentrapje/gasfornuis en burostoel periodiek moeten keuren? Gemotoriseerd vervoer prima om te keuren maar we overdrijven nu wel noodzaak van keuring. Ik heb met mijn Babboe een ongeluk gehad waarbij ik met 3 kinderen in de bak tegen een afslaande auto klapte. Auto had mij niet gezien en de remmen van bakfiets net niet sterk genoeg. Voorvork krom en de kinderen geschrokken. Dit was niet anders gegaan bij een wettelijke keuring.RemcoDelft schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 11:53:
[...]
Aan de andere kant: er zijn honderdduizenden zo niet miljoenen fietsen in Nederland die technisch gezien helemaal niet op de openbare weg thuishoren. Ik heb in mijn leven een gebroken stuur meegemaakt (een goedkope mountainbike van nog geen 2 jaar oud), een gebroken zadelpen (brak bij een hobbel in de weg), en als kind ging ooit de bagagedrager waar ik op zat los. Dat laatste was op tijd te detecteren, de andere 2 metaalmoeheid. Fietsen zijn gewoon vrij gammel, en het feit dat de vele gebroken frames van Babboe nog niet tot serieuze ongelukken hebben geleid geeft wel aan dat de technische staat niet zo belangrijk is. De rest van het verkeer veroorzaakt veel meer risico. Bij motoren las ik ooit dat slechts 2% van de ongevallen aan de technische staat ligt, bij fietsen verwacht ik vergelijkbare getallen.
haha lol. Je fiets ontploft echt niet. Als er al iets gebeurt. Ik fiets er al 6 jaar mee, waarom zou er nu ineens iets mee gebeuren.Deveon schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:34:
[...]
Russisch roulette is ook pas gevaarlijk als je verliest.
En daarnaast: er zijn een handje vol frames daadwerkelijk gebroken, of eigenlijk ingezakt. Hoeveel doden en gewonden waren er ook alweer gevallen?
Ik heb met wielrennen ook een keer een klapband gehad, dat risico is er dus. Moet iedereen die die fiets of band heeft dan maar helemaal niet meer fietsen?
Ik vind het allemaal erg overtrokken.
Dat er teveel fouten in het bouwproces zitten geloof ik graag, maar dat betekent niet dat elke fiets onveilig is.
Ik snap echt wel dat je m niet gebruikt hoor.Zephyrex schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 12:09:
Iedereen moet het zelf weten, dat je risico neemt als je toch fietst lijkt mij evident.Het risico is ook wel in te perken.
Maar even reeel: sinds de mededeling is het risico niet toegenomen. Wat maakt jouw fiets nu anders dan bijvoorbeeld vorig jaar toen je er nog wel op fietste? Het enige is dat er nu een medeling is gedaan over andere fietsen die stuk zijn gegaan (niet dat ALLE fietsen stuk gaan). Dus jouw en mijn risico is niet anders geworden.
Als je er vorig jaar op gefietst hebt, waarom zou je er dan vandaag ook niet op kunnen fietsen?
Het is een kwestie van gevoel en niet zozeer daadwerkelijk risico.
[ Voor 12% gewijzigd door Kurios op 29-03-2024 12:56 ]
Zonde natuurlijk, maarja Babboe is dan ook een van de goedkopere bakfietsen en fietsen van tegenwoordig zijn gewoon niet meer bestand tegen fulltime in de elementen staan. Ook onder een zeil blijft het vochtig.DOP_ERWT|IA schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 10:24:
[...]
Hij staat zoveel het kan in de garage. Echter toen de nieuwbouwwoning nog niet af was heeft ie ~6 maanden buiten moeten staan (met zeil eroverheen). Desalniettemin zie ik urban arrows of fiers ook constant buiten staan - zonder zeil - en daar zie ik amper tot niets aan. Wat mij betreft is dit het probleem op de gebruiker afschuiven - niet iedereen heeft de luxe van een afgedekte binnenplek, en zelfs met zeil is er dus roest onstaan.
Onze Gazelle e-bike is even oud, staat ook met regelmaat buiten en daar is geen spoortje roest aan te zien. Wat mij betreft ligt dit dus wel degelijk aan het productieproces, en dus de kwaliteit van de fiets.
Toen ik m kocht hebben de schuur nog nagemeten of die erin paste, en juist geen 3wieler genomen omdat die niet/nauwelijks door de schuurdeur kon.
Over bezitters met roestige fietsen heeft een manager het volgende gezegd:DOP_ERWT|IA schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 09:13:
[...]
Wij fietsen ondertussen ook weer op onze anderhalf jaar oude Curve-E. Het is wel echt een ongelooflijke roestbak, zelfs binnen die anderhalf jaar tijd is er bijna overal wel roest ontstaan - bouten, sprocket achter, frame aan de achterkant - dus echt vertrouwen geven doet het niet. Dus zeker niet op snelheid, gordeltjes om, en voorheen reden wij al met helm op dus blijven we gewoon doen. Zit te overwegen of we onderhand niet contact op moeten nemen met de verkoper, niet alleen om het frame maar de algemeen belabberde kwaliteit van het gevaarte. Vanuit Babboe zelf zal weinig te verwachten zijn, zeker nu er zowel civiel- en strafrechtelijke procedures in parallel lopen.
Op de audio is ook te horen dat een manager die door een monteur wordt aangesproken op de vele framebreuken, de schuld bij de klant legt. "Je moet open denken hoe die fiets wordt gebruikt. Kijk naar deze fiets en hoe die in elkaar zit: roest en wordt nooit schoongemaakt. (...) Kijk nou eens die mensen hebben hun meest kostbare bezit dus hun kinderen in die fiets. (...) Die mensen die blijven ermee rijden. Die vrouw koopt bij wijze van spreken liever schoenen bij Zalando.nl dan dat ze die fiets voor honderd euro laat opknappen."
[ Voor 4% gewijzigd door Wolly op 29-03-2024 13:23 ]
Handje vol = honderden frames die gebroken zijn.Kurios schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 12:50:
[...]
haha lol. Je fiets ontploft echt niet. Als er al iets gebeurt. Ik fiets er al 6 jaar mee, waarom zou er nu ineens iets mee gebeuren.
En daarnaast: er zijn een handje vol frames daadwerkelijk gebroken, of eigenlijk ingezakt. Hoeveel doden en gewonden waren er ook alweer gevallen?
Laten we erop houden dat sommige mensen minder risico avers zijn dan jij, Wolly.
If we are all God's children, what makes Jesus so special?
Battle.net tag
Overdrijven is ook een vak. Er is natuurlijk wat gradatie in die 'gebroken' frames. Zoals ik het begrepen heb zijn in veruit de meeste frames (kleine) scheuren ontstaan en maar een handje vol zijn daadwerkelijk echt gebroken waardoor de bak op de grond lag.Wolly schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 13:22:
[...]
Handje vol = honderden frames die gebroken zijn.
Wie overdrijft er dan?Kurios schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 13:48:
[...]
Overdrijven is ook een vak. Er is natuurlijk wat gradatie in die 'gebroken' frames. Zoals ik het begrepen heb zijn in veruit de meeste frames (kleine) scheuren ontstaan en maar een handje vol zijn daadwerkelijk echt gebroken waardoor de bak op de grond lag.
https://nos.nl/artikel/25...kfietsen-na-breken-framesHet bedrijf heeft honderden meldingen gekregen over frames die gebroken zijn tijdens het fietsen
Nee, honderden die bekend zijn. Babboe weigert bijvoorbeeld bij het City model om bekend te maken hoeveel gebroken frames hun bekend zijn.Pater schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 13:43:
Van de 50.000 die verkocht zijn. Dus minder dan 1%.
Laten we erop houden dat sommige mensen minder risico avers zijn dan jij, Wolly.
Daarnaast zijn er 50.000 in NL verkocht en betreffen de gemelde breuken de fietsen verkocht in NL of wereldwijd?
Bakfietsen Babboe breken met grote regelmaat: 'Klabang, doormidden'
Er is een verkoop verbod en een advies om de fiets niet te gebruiken.
Het frame van kennissen van ons is ook gebroken. Iedereen ging er vanuit dat het gewoon lomp gedrag was en denk dat er met name gebruikt of naar 5-6 jaar genoeg (tweedehands) fietsen, zonder weten van Babboe, afgevoerd zijn naar de sloop.Pater schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 13:43:
Van de 50.000 die verkocht zijn. Dus minder dan 1%.
Laten we erop houden dat sommige mensen minder risico avers zijn dan jij, Wolly.
Overigens zou ik onze 8 jarige city ook niet laten staan als ik hem nodig heb, echter hebben we fatsoenlijke alternatieven. Ik stap niet op de bakfiets met de kinderen wetende dat er thuis gewoon een auto staat.
Ik fiets er wel heel voorzichtig mee en neem geen kindjes van andere mee. (Curve).
[ Voor 49% gewijzigd door Sport_Life op 29-03-2024 19:40 ]
PV: 9360 WP WZW/ONO | Warmtepomp: Toshiba Estia 11KW 3fase | A+++ | Zappi v2.1
Dikke kans dat ze dat niet na (kunnen gaan) want als ze bij controle frames wegmoffelen... Dan is er iets goed mis.Wolly schreef op vrijdag 29 maart 2024 @ 14:13:
[...]
Nee, honderden die bekend zijn. Babboe weigert bijvoorbeeld bij het City model om bekend te maken hoeveel gebroken frames hun bekend zijn.
Oon schreef op woensdag 21 februari 2024 @ 08:59:
[...]
Wat je je moet realiseren is dat dit totaal niet jouw probleem is. Je huidige fiets kan niet gebruikt worden, dus je leasemaatschappij moet een oplossing regelen.
Eerst zouden we half maart al bericht krijgen toch? Ik ben benieuwd wanneer we wat horen.knappert_ schreef op zondag 31 maart 2024 @ 20:14:
Wel ontzettend teleurstellend dat Babboe de gemaakte afspraak niet nakomt. Tenminste, ik ga er voor de vorm vanuit dat ze eind maart niet meer gaan reageren..
Ik vraag me af welke invloed het strafrechtelijk onderzoek heeft op het kunnen bewijzen van de veiligheid van andere fietsen. Morrelt je veiligheid niet aan alle kanten als je dat doet? Laat de NVWA dit van invloed zijn op de rest van het proces?
Zit op een sticker. Heb je die er afgepeuterd?Sunri5e schreef op zondag 31 maart 2024 @ 21:58:
Wij kunnen op onze Curve-E nergens een framenummer vinden....
Mijne begint met AC
Staat of op een sticker op het frame onder het zadel of op de naaf waar de trappers aan vast zitten (staat gegraveerd in het staal)Sunri5e schreef op zondag 31 maart 2024 @ 21:58:
Wij kunnen op onze Curve-E nergens een framenummer vinden....
Tja.... 🤨
Na 3 x het achterwiel motortje ( klein wit ding in GWA console ) te zijn vervangen uiteindelijk na heel veel mail en bel verkeer de City E kosteloos kunnen omzetten naar een City Mountain ( ex demo model met 150 km )
( alles in garantie van 2 jaar )
Garantie afgelopen ook met omruil van City E naar City Mountain. ( maar de garantie was toch al bijna verlopen )
Nu alweer bijna 5000 km op de teller kunnen zetten maar ook ons display van Yamaha is de verlichting van kapot.
( kan niet tegen kou, maar scherm wordt voor meerdere fietsmerken gebruikt )
De City mountain gebruiken wij nog dagelijks, functioneert als 2e auto.
Voor de rest is BABBOE echt een DRAMA bedrijf, al veel medewerkers staan al op LinkedIn als “open to work”
Lijkt ons gewoon het beste om alle fietsen om te wisselen naar een model van Carqon. ( blijft het binnen de accell groep, en na die afronding Babboe laten opheffen want verkopen doe je die fietsen toch niet meer )
UPDATE : iets meer nieuws op Babboe.nl
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
[ Voor 104% gewijzigd door Sport_Life op 01-04-2024 22:58 ]
PV: 9360 WP WZW/ONO | Warmtepomp: Toshiba Estia 11KW 3fase | A+++ | Zappi v2.1
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
Bijbetalen, zou er direct voor kiezen voor een wel goede fiets die niet straks uit elkaar valt en je de oud ijzer boer kan bellen.Jasphur schreef op maandag 1 april 2024 @ 22:25:
Dat model van Carqon met een deurtje zou ik wel willenmaar vrees voor bijbetalen
Heb ook geen idee waarom er geen andere merken nu hun slag gaan maken, met een actie ofzo. ( Babboe inleveren en korting op nieuwe bakfiets )
Ik zou hetzelfde doen hoor, ware het niet dat ik momenteel wel even een limiet heb over hoeveel ik kan bijbetalenlondemanmp schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 10:15:
[...]
Bijbetalen, zou er direct voor kiezen voor een wel goede fiets die niet straks uit elkaar valt en je de oud ijzer boer kan bellen.
Heb ook geen idee waarom er geen andere merken nu hun slag gaan maken, met een actie ofzo. ( Babboe inleveren en korting op nieuwe bakfiets )
[ Voor 3% gewijzigd door Jasphur op 02-04-2024 11:37 ]
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie

( factuur, marktplaats, gestolen, gevonden )
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
Inkoop is anders dan verkoop. Carqon is onderdeel van accell, prijzen die wij als consument zien zit ongeveer nog 20/25% aan marge op.Jasphur schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 11:35:
[...]
Ik zou hetzelfde doen hoor, ware het niet dat ik momenteel wel even een limiet heb over hoeveel ik kan bijbetalenhet model dat ik wil begint bij 5500 euro... Als ik al 100% van de consumentenprijs van de Babboe bakfiets terugkrijg, dan moet ik nog 2000 euro bij betalen. Denk dat ik dan even tussen de kussen van de bank moet zoeken naar wat geld
Tja.... 🤨
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
If we are all God's children, what makes Jesus so special?
Battle.net tag
Of dat een modificatie is op mijn huidige (1.5 jaar oude) Curve-E of een inruilactie uit de stal van Batavus/Carqon/whatever maakt mij niet uit.
[ Voor 7% gewijzigd door Caayn op 02-04-2024 13:36 ]
en hoe doe je dat momenteel met je Babboe bakfiets?Pater schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 13:32:
Weet je wat het nadeel is van die Urban Arrows, Carqon, etc.? Het is leuk als je een schuur hebt waar je de bakfiets kunt stallen, maar als je dat niet kunt, dan ben je overgelaten aan de goden wat betreft diefstal. Wij hebben een bovenwoning en geen mogelijkheid om een zo'n bakfiets te stallen. Ook die fietscontainers van de gemeente zijn daar niet geschikt voor, want die zijn alleen geschikt voor reguliere fietsen.
Zephyrex schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 13:37:
Nou er is bericht op de website.
Karig voor mensen met fiets van ouder dan 5 jaar:
[Afbeelding]
Voor mij helemaal prima. Controle/reparatie aan huis en verder fietsenDe modellen City Mountain (productie vanaf januari 2020), Max-E, Carve-E, Carve Mountain Curve-E, Curve Mountain, Big (E), Dog (E), Go (E), Go Mountain, Flow E, Flow Mountain, Pro Bike (E), Pro Bike Midmotor, Mini Mountain en Curve mogen na een controlebeurt/reparatie weer worden gebruikt. Hiervoor komt een gespecialiseerde Babboe-monteur bij de klanten aan huis.
.....
Daarnaast krijgen alle Babboe-bakfietseigenaren een certificaat voor een gratis onderhoudsbeurt en/of accessoires. Dit geldt ook voor de eigenaren van wie de fiets niet in de terugroepactie zit.
[ Voor 10% gewijzigd door Caayn op 02-04-2024 13:43 ]
https://www.babboe.nl/over/pers/babboe-herstelplan-duidelijk
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
[ Voor 20% gewijzigd door Jasphur op 02-04-2024 13:50 ]
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
Voor alle eigenaren van een Babboe-bakfiets die binnen de terugroepactie valt, maar die ouder is dan vijf jaar, geldt dat rekening wordt gehouden met de dagwaarde. Deze dagwaarde kan worden gebruikt bij de aanschaf van een nieuwe bakfiets. Waarbij geldt dat iedereen tenminste ook altijd een nieuwe gewone fiets krijgt aangeboden.
ok dagwaarde had ik verwacht, ergens logisch. maar dan is het. gewoon een kortingsbon oid.
maar wat is die laatste passage? die begrijp ik niet zo goed
Je mag van de dagwaarde een nieuwe fiets uitzoeken met bijbetalen. Je ontvangt minimaal een nieuwe (niet elektrische)fiets mocht je niks willen kiezen met bijbetalingVinnieVB schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 13:56:
hoe lezen jullie deze passage?
Voor alle eigenaren van een Babboe-bakfiets die binnen de terugroepactie valt, maar die ouder is dan vijf jaar, geldt dat rekening wordt gehouden met de dagwaarde. Deze dagwaarde kan worden gebruikt bij de aanschaf van een nieuwe bakfiets. Waarbij geldt dat iedereen tenminste ook altijd een nieuwe gewone fiets krijgt aangeboden.
ok dagwaarde had ik verwacht, ergens logisch. maar dan is het. gewoon een kortingsbon oid.
maar wat is die laatste passage? die begrijp ik niet zo goed
Dan krijg je dus een gewone fiets of fiets je stiekem door.wheeler schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:03:
Ik ben bang dat de dagwaarde op een 9 jaar oude Babboe nihil is... moet ik mij daar weer druk om gaan maken.
Ik denk dat doorfietsen geen optie is. Volgens mij is er wel de afspraak met overheid dat alle City's uit verkeer worden gehaald mits je hebt aangemeld. Dat heb ik dus we zullen zien hoe vrijgevig ze zijn bij Babboe om hun imago op te vijzelen.alwind schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:03:
[...]
Dan krijg je dus een gewone fiets of fiets je stiekem door.
Ik weet inderdaad niet hoeveel korting je krijg als gedupeerde. Het blijft afwachten tot 10 april. Zelfde voor de zin een gratis onderhoudsbeurt en/of accessoires. Wanneer is het en en wanneer is het of.wheeler schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:06:
[...]
Ik denk dat doorfietsen geen optie is. Volgens mij is er wel de afspraak met overheid dat alle City's uit verkeer worden gehaald mits je hebt aangemeld. Dat heb ik dus we zullen zien hoe vrijgevig ze zijn bij Babboe om hun imago op te vijzelen.
maar of vrouwlief er dan nog vertrouwen in heeft... Verkoopwaarde van dat ding is nu natuurlijk nul geworden. Aan gratis accessoires heb ik helemaal niks, bij de aankoop zat alles er al bij.
Overigens krijg ik een hele dode link voor www.controleerjebakfiets.nl op de babboe site
/f/image/raLBLQMW9QnhF0tR292gHAJc.png?f=fotoalbum_large)
[ Voor 33% gewijzigd door divvid op 02-04-2024 14:17 ]
Klinkt als een ‘upgrade’ naar een Babboe City Mountain (model van na 2020)?Omdat de gebruikers hun bakfiets lang niet hebben kunnen gebruiken, krijgen zij een hoogwaardiger bakfiets aangeboden
Lorem ipsum dolor sit amet | Discogs Collectie
Ik ben blij dat de driewielers schijnbaar goed genoeg zijn hoor.divvid schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:10:
nou lekker dan, zit je met een bakfiets (Dog-E met 205 km op de teller) die 'vast wel' goed gekeurd gaat worden door. zo'n 'gespecialiseerde' monteur ("ik zie geen. scheuren mevrouwtje, u kunt er weer veilig op fietsen hoor...")
maar of vrouwlief er dan nog vertrouwen in heeft... Verkoopwaarde van dat ding is nu natuurlijk nul geworden. Aan gratis accessoires heb ik helemaal niks, bij de aankoop zat alles er al bij.
- Rechts bij de trapas GB18Cxxxxx
- Bij het voorwiel GB19Hxxxxx
Hebben 'm tweedehands gekocht dus weet het bouwjaar niet.
Zou ie nou uit 2018 of 2019 komen? 2019 zou mooi zijn...
Ik wil dus eigenlijk helemaal geen kortingsbon voor een nieuwe fiets. Kan ik nog bijleggen ook. Wat mij betreft koopt Babboe mijn fiets over en prettige dag verder. Eens kijken of dat er uit te halen valt.
Had hier net een nieuw houtpakket besteld voor onze 8 jaar oude City-e. Ding werkt verder nog prima maar waarschijnlijk nu minder waard dan dat hout pakket.. Straks maar even een mail gaan opstellen want ik zie dagwaarde niet eens als fatsoenlijk compensatie voor het een maand niet kunnen gebruiken. Zelfs die onderhoudsbeurt levert waarschijnlijk meer op.wheeler schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:03:
Ik ben bang dat de dagwaarde op een 9 jaar oude Babboe nihil is... moet ik mij daar weer druk om gaan maken.
Hopelijk staat er een partij op voor reparatie/ verbetering.
[ Voor 13% gewijzigd door Skating_vince op 02-04-2024 14:20 ]
Dat lees ik ook en dat vind ik ook jammer. Maar.... Ik had eigenlijk verwacht dat ze failliet zouden gaan en wat dat betreft valt het allemaal mee.DOP_ERWT|IA schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:22:
Onze Curve mag dus tot dat de monteur is langsgeweest niet de weg op? Dat stukje is mij onduidelijk.. Voor de rest prima als hij straks gechecked / gefixed is, want dan is ie in ieder geval weer verkoopbaar, en dan komt er zeker een andere bakfiets voor in de plaats..
Mooi in de aap gelogeerd.
[ Voor 10% gewijzigd door Tjebakka op 02-04-2024 14:27 ]
If it aint fixed, it's broken.
Dat klopt. De meeste modellen zijn dus niet zo onveilig als verwacht. Het is grootste deel van de verkochte City frames waar stelselmatig de fout in zit. Aangezien de fabrikant heeft gelogen over de omvang van het probleem, moeten nu ook andere fietsen met andere constructie door de controle.DOP_ERWT|IA schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:22:
Onze Curve mag dus tot dat de monteur is langsgeweest niet de weg op? Dat stukje is mij onduidelijk.. Voor de rest prima als hij straks gechecked / gefixed is, want dan is ie in ieder geval weer verkoopbaar, en dan komt er zeker een andere bakfiets voor in de plaats..
Ik ben benieuwd. Ik heb een City-E van vorig jaar januari. Benieuwd waar ze mee komen, ik wil wel gewoon een tweewieler.Jasphur schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:12:
[...]
Klinkt als een ‘upgrade’ naar een Babboe City Mountain (model van na 2020)?
5,5 > 5 = NeeSber schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:33:
[Afbeelding]
Onze bakfiets is 5,5 jaar. Zou dat hieronder vallen of niet?
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Ja daar ben ik ook bang voor...
Naja we gaan het zien. Benieuwd wat de andere onderzoeken/rechtzaken nog voor inzichten bieden.
Hier ook een city e van die leeftijd. Logisch( en ook beetje verwachtingsmanagement om teleurstelling te voorkomen) denk ik van niet. Maar we gaan het horen…Sber schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:33:
[Afbeelding]
Onze bakfiets is 5,5 jaar. Zou dat hieronder vallen of niet?
Het 2009 model is nog in Nederland gemaakt, zover ik nu kan inschatten zijn de City's die in Turkije zijn gelast de boosdoener. Ik heb dezelfde pijn maar denk dat je nu de mazzel hebt gehad dat je al die tijd hebt kunnen fietsen zonder framebreuk. Ik hoop op een royale tegemoetkoming aan de eerste klanten, anders maar kijken.Tjebakka schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:26:
Onze City van 2009 had ik nog aangemeld onder de oude terugroepregeling, maar dat is nooit meer doorgegaan. Nu hebben we dus nog een heel oude City staan die in een gunstiger geval al was vervangen voor een verbeterd mode, op basis waarvan we nu dus ook een upgrade hadden kunnen krijgen, maar we krijgen nu dus een habbekrats.
Mooi in de aap gelogeerd.
Toevallig een GB18****** framenummer?Sber schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:33:
[Afbeelding]
Onze bakfiets is 5,5 jaar. Zou dat hieronder vallen of niet?
Klopt.
Zolang ik nergens t/m 5 jaar zie staan dan ga ik daar ook maar vanuit.Zephyrex schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:41:
[...]
Hier ook een city e van die leeftijd. Logisch( en ook beetje verwachtingsmanagement om teleurstelling te voorkomen) denk ik van niet. Maar we gaan het horen…
Ze zijn nog aan het bouwen, denk ik. Inmiddels staat er meer, maar nog altijd niks.divvid schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 14:10:
[...]
Overigens krijg ik een hele dode link voor www.controleerjebakfiets.nl op de babboe site [Afbeelding]
"Technological advancements don't feel fun anymore because of the motivations behind so many of them." Bron
In hoeverre communiceren die 2 met elkaar? Moet ik mij nu weer opnieuw aanmelden?
Hij staat aan de ketting vast aan een paal. Maar vanwege die situatie zou ik het niet aandurven om een dure bakfiets er neer te zetten, zoals een Urban Arrow.saaltink schreef op dinsdag 2 april 2024 @ 13:38:
[...]
en hoe doe je dat momenteel met je Babboe bakfiets?
If we are all God's children, what makes Jesus so special?
Battle.net tag
Gelieve de 'hebben jullie al wat gehoord?!' posts tot een minimum te houden. Iedereen wacht in spanning af, maar deze vermeldingen hebben geen toegevoegde waarde voor de discussie.