Talleke schreef op maandag 13 mei 2024 @ 11:20:
Laats sprak ik een fietsenmonteur. Hij vertelde dat zijn werkgever door Babboe is benaderd met de vraag of zij bakfietsen willen controleren voor Babboe. Daaruit maak ik op dat de controles niet alleen door Babboe zullen worden uitgevoerd, maar ook door zelfstandige reparateurs. Dat is denk ik gunstig voor de wachttijd.
Ook vertelde hij dat ze breuken in het frame kunnen opsporen met sprays. Dat zal dan een vrij korte procedure zijn, denk ik.
Verder wist hij nog te melden dat er van verschillende merken regelmatig terugroepacties zijn om frames en andere onderdelen te vervangen. Zowel bakfietsen als gewone fietsen. Dat er aan de terugroepactie van Babboe zoveel gerucht wordt gegeven, komt zijns inziens ook door de media. En doordat bakfietsen veelal gebruikt worden door een doelgroep die sneller in de pen klimt bij problemen.
Het klopt dat je haarscheuren kan detecteren met een serie van sprays. Alleen dit is zeker geen snelle procedure. Hiervoor dient alle verf en verontreiniging rondom de lasnaden eerst verwijderd te worden. Het lijkt mij onwaarschijnlijk dat Babboe van plan is dit toe te passen.
Persoonlijk vind ik een controle door een fietsenmaker een wassen neus. Een inspectie door een fietsenmaker heeft weinig toegevoegde waarde tov. een visuele inspectie die je ook zelf kan uitvoeren. Voor het beoordelen van de kans op falen kan Babboe beter inzicht geven in de statistieken (zal vast met het strafrechtelijke onderzoek te maken hebben...).
Zelf overweeg ik nog om verstevigingen uit te voeren voor bakfietsen van >5 jaar. Zelf heb ik geen Babboe dus de voornaamste reden zou zijn om bekenden te helpen. In principe kan ik alle benodigde stappen uitvoeren, dus ook het doorrekenen van het frame / versteviging dmv. simulaties en het lassen zelf. Vooralsnog weerhouden een aantal zaken mij hiervan:
-De hoeveelheid roest.
-Geen inzage in de RCA (oorzaak analyse) en statistiek.
-De lasdefecten afkomstig uit de fabriek.
-Het slechte ontwerp van de fietsen als startpunt, dus lastig om te verbeteren zonder alles compleet te veranderen.
-Verantwoordelijkheid icm. bovenstaande punten