Maurice- schreef op vrijdag 14 juni 2024 @ 09:53:
[...]
Het is geen eigendom hoor, water laat zich redelijk goed verplaatsen voor het gebruik op een locatie naar keuze. (Overigens geniet ik er ook van wekelijks met de hand en 2 emmers te wassen maar heb de zooi liever ergens anders dan m'n eigen oprit en het ontlast het milieu ook door het niet thuis te doen, dit ter zijde.)
Maar wellicht te vroeg geoordeeld als je afsluit met "niet duur". Nu ben ik benieuwd

Systeem heeft me in totaal minder dan 300 euro gekost.
Niet precies die, maar deze:
Die ingebouwd in keukenkastje in garage. Zit ook een mooi afleesbaar schermpje bij die eea verteld over aantal ppm, bedrijfs/foutcodes etc.
Op systeem zit er een kraantje bij die ik ook extra bij wasbak heb aangesloten. Daar zit een 10L drukvatje bij zodat de eerste 10 liter er met kracht uit komt en je dus ff makkelijk snel kan tappen (drinkwater, emmertje vullen om ramen woning te zemen etc).
Vervolgens heb ik op het systeem ook nog een zwart 100L buffervat met intern gemaakte vlotter aangesloten.
Onder op dat vat een kogelkraan met Gardena aansluiting.
Daar sluit ik mijn Kränzle hogedrukspuit op aan.
100 liter is in praktijk voldoende om riant twee auto's volledig te wassen, van voorspoelen tot naspoelen.
Vat vult zich vanzelf weer.
Onderhoud: 1x per 1 tot max 2 jaar 5 filters (5 stappen) vervangen. Is paar seconden werk.
Filters kosten totaal circa 60 eurootjes.
Vandaar het 100Liter vat er bij

Wat voldoende debiet levert om mijn Kränzle hogedrukspuit die tot 11L/min kan vragen te voorzien.
quote]
schumi1986 schreef op vrijdag 14 juni 2024 @ 23:28:
[...]
Ik gebruik al een aantal jaar dit.
https://www.carclean.com/...nisatie-water-filter.html
Niet goedkoop maar werkt echt perfect!
Gewoon tussen de buitenkraan en slangenhaspel aansluiten en spoelen maarrr

[/quote]
Werkt ook. Heb ik ook gehad. Maar in praktijk zeer zeker geen 0PPM en droogde niet zo volledig vlekkeloos (mineraal en kalkloos) als wat ik nu heb.
En was qua debiet niet toereikend om met hogedruk te doen wat ik wenste.
Ook maar tot 30 wasbeurten. Dan moest ik elke 4 maanden voor 100 euro een nieuwe kopen.
World Citizen schreef op vrijdag 14 juni 2024 @ 23:01:
@
Allewijn Als je een zeeaquarium hebt dan is 0PPM je leven
Thanks voor de input. Ik snap dat het een rare accessoire is voor velen, maar het is echt heerlijk om Osmose water in huis te hebben.
- Je auto helemaal spat schoon zonder strepen of druppels. En inderdaad zonder doekjes.
- Je ramen
- Je planten nat spuiten in huis
- Strijken
- Schoonmaken in huis
- 1 kopje koffie per dag er mee maken (je moet het niet uitsluitend drinken, je hebt mineralen nodig)
- Accu's vullen
- Zeeaquarium water maken zonder Silicaten
- etc
Ik doe regelmatig ICP tests. Dan stuur je water naar een Laboratorium en dan krijg je een rapport terug met 36 stoffen en hoeveel er van in het water zit.
Je mag dan ook altijd een osmose sample mee sturen. Ik krijg dus waardes van mijn zeewater en van osmosewater.
Ik stuur dan soms een sample mee van het osmose water van locaties uit mijn buurt. Bijvoorbeeld van wasboxen en glazenwasser tap punten.

Uhh, nee.... Wasbox osmose water is geen osmose water. Het laboratorium gaf regelmatig aan dat alle waardes buiten bereik lagen voor hun test apparatuur.
Vaak wel beter dan kraanwater. Ik zou er wel mee naspoelen als ik naar een wasbox ga. Het is wel de moeite waard denk ik.
Toffe ervaring/uitleg over jouw lab-samples etc!
Idd osmose water zoals ik het nu heb is zo fijn bij zo veel toepassing. Tot aan strijken en koffiewater.
Mijn vrouw proeft zelfs blind verschil.
Wasbox osmose haalt het idd niet bij wat dit echte 0PPM doet (met TDS meter gemeten). Dat wat uit wasboxen komt droogt absoluut niet streeploos. Zeker niet op een warme lak op een zomerse dag. Dit thuis absoluut wel.
[
Voor 32% gewijzigd door
Allewijn op 15-06-2024 03:44
]