Ha mooi!
Doet Fritzbox dat automatisch ofzo?
Ik zou niet weten waar ik dat kan instellen 🙈
Doet Fritzbox dat automatisch ofzo?
Ik zou niet weten waar ik dat kan instellen 🙈
[ Voor 35% gewijzigd door smerz op 17-08-2025 21:10 ]
[ Voor 35% gewijzigd door smerz op 17-08-2025 21:10 ]
Blog - Glasnet status (privé log) - Nette LAN - RIPE Atlas Probe
Verwacht het wel, Ik draai Vyos wegens dat ik ook de /29 van glasnet gebruiksmerz schreef op zondag 17 augustus 2025 @ 21:00:
Ha mooi!
Doet Fritzbox dat automatisch ofzo?
Ik zou niet weten waar ik dat kan instellen 🙈
Mogelijke fix ... aartvg in "[Glasnet.nl] Ervaringen & Discussie - Deel 1"Neko Central schreef op zondag 17 augustus 2025 @ 23:26:
Loop wel tegen een andere probleem aan, random sites timen out
Voorbeeld troostwijkauction.com timed zelf out bij een traceroute maar ping werkt wel. en site laad niet
Blog - Glasnet status (privé log) - Nette LAN - RIPE Atlas Probe
https://www.troostwijkauctions.comNeko Central schreef op zondag 17 augustus 2025 @ 23:26:
Loop wel tegen een andere probleem aan, random sites timen out
Voorbeeld troostwijkauction.com timed zelf out bij een traceroute maar ping werkt wel. en site laad niet
Ja was een typo, heb het zelfde met bepaalde dingen zoals powerautomate van microsoft laad niet, maar microsoft.com zelf welXallaX schreef op maandag 18 augustus 2025 @ 08:38:
[...]
https://www.troostwijkauctions.com
Heb je de juiste site? +s
Blog - Glasnet status (privé log) - Nette LAN - RIPE Atlas Probe
Yes! Sinds deze ochtend live!RobbyTown schreef op maandag 18 augustus 2025 @ 23:18:
Nieuwe website is live zo te zien. Hier andere ook last van? Bestellen is niet te doen, lang laden. Browser hangt en vraagt als je wilt stoppen. De beta omgeving was het laden een stuk sneller.
Nog optimalisatie nodig?
Only dead fish go with the flow
<Homepage>
Blog - Glasnet status (privé log) - Nette LAN - RIPE Atlas Probe
[ Voor 6% gewijzigd door Jan_2teP op 03-09-2025 22:23 ]
5530 is vrijgegevenJan_2teP schreef op woensdag 3 september 2025 @ 22:22:
Voor de gebruikers van de FRITZ!Box 5530 Fiber:
Zojuist heb ik OS 8.20 handmatig gedownload en succesvol geinstalleerd.
De Update knop, als je die liever gebruikt, kon hem nog niet vinden. Maar dat zal een kwestie van tijd zijn.
Test je het elke keer met dezelfde PC? Heb je eventueel (al zou het gek zijn!) een andere machine om te testen als het nog maar rond de 100 ligt?Paut schreef op zondag 14 september 2025 @ 10:28:
Zijn hier meer mensen die in het weekend ook zo'n sterk verlaagde snelheid hebben, en op doordeweekse dagen de normale snelheid? Wat kan de oorzaak zijn? Glasnet zegt desgevraagd dat niet aan onderhoudswerkzaamheden aan hun kant ligt.
Wat dan nog niet is getest / uitgesloten, omdat onveranderd is.Nu heb ik er dit weekend wat tijd in gestoken om die traagheid te onderzoeken, dus alle ftp-kabels uit de Draytek getrokken behalve één kabel die direct naar mijn pc loopt. De Draytek gereboot, uit en weer aangezet (stroom eraf), de computer opnieuw gestart, en het resultaat is nog steeds circa 94 Mbps up en down. Dat dus zonder die tweede router en zonder de switch, in een volledig bekabeld LAN (een wifi-probleem kan het dus niet zijn).
Blog - Glasnet status (privé log) - Nette LAN - RIPE Atlas Probe
bjusterbaarlik schreef op zondag 14 september 2025 @ 10:49:
@Paut 94Mbps is meestal een kabel probleem. Bij veel switches en routers kun je ook wel zien dat die terugschakelt van 1000Mbps waarbij de ledjes groen zijn naar 100Mbps waar de ledjes oranje aangeven.
Hier totaal geen dergelijke fluctuaties te zien, snelheid is stabiel over de gehele week.Paut schreef op zondag 14 september 2025 @ 12:42:
Ik dacht ook in eerste instantie aan een kabelprobleem (want bij een bijna-kabelbreuk of een te lange kabel schakelt de verbinding terug naar 100 Mbps), maar wie goed gelezen heeft, heeft opgemerkt dat dit probleem er alleen in het weekend is. Kabels trekken zich doorgaans niet veel aan van de dag van de week. We hebben, als gezegd, op werkdagen de (bijna) volle 1000 Mbps en alleen op zaterdag en zondag een kleine 100 Mbps.
Wat is er in het weekend nou anders dan door de week? Mijn LAN in elk geval niet.
Daarom ben ik benieuwd of anderen eens in het weekend en door de week willen testen.
[...]
"Divine Shields and Hearthstones do not make a hero heroic."
king006 schreef op zondag 14 september 2025 @ 10:38:
[...]
Test je het elke keer met dezelfde PC? Heb je eventueel (al zou het gek zijn!) een andere machine om te testen als het nog maar rond de 100 ligt?
[ Voor 31% gewijzigd door RobbyTown op 14-09-2025 13:11 ]
Blog - Glasnet status (privé log) - Nette LAN - RIPE Atlas Probe
RobbyTown schreef op zondag 14 september 2025 @ 13:03:
Hmm blijft een vaag iets. Aangezien een en ander uitgesloten is. Je zou haast zeggen dat een job actief is dat het limiet op 100Mbit gaat op zaterdag en zondag.
Die 2133 router is wel EOL. Zie: https://www.draytek.nl/support/end-of-life/
Krijgt nog wel security updates (nieuws: Kritieke kwetsbaarheden ontdekt in DrayTek Vigor-routers). Welke fw versie heeft de router?
Vanuit Glasnet misschien een optie de router te vangen (aangezien admin ww niet werkte + EOL router)? Als het probleem nog speelt is de router uitgesloten en zit het zeker in je LAN (ergens).
Zo diep ken ik het Draytek lek niet.Paut schreef op zondag 14 september 2025 @ 13:32:
Ik waardeer het meedenken, maar het punt is dat de router door de week net zo out-of-life is als in het weekend. En de firmware van de router is door de week net zo recent als in het weekend. Waarom zou er op zaterdan en zondag een limiet worden ingesteld, en door wie of door wat?
[...]
Blog - Glasnet status (privé log) - Nette LAN - RIPE Atlas Probe
king006 schreef op zondag 14 september 2025 @ 13:39:
@Paut,
En als je de test uitvoert via WiFi i.p.v. via een netwerkkabel? En dan WiFi direct via de Draytek.
Mogelijk een capaciteit issue in de POP waardoor de verbindingen omlaag zakken. Toevallig geen buren met glas?
[ Voor 13% gewijzigd door Paut op 14-09-2025 15:35 ]
Het is ikPaut schreef op zondag 14 september 2025 @ 15:40:
NB: Ik heb intussen contact met iemand van Glasnet die hier meeleest. Als dat nieuwe feiten oplevert of zelfs tot een oplossing leidt, zal ik dat hier melden.
Nogmaals bedankt voor jullie hulp!
Quas schreef op zondag 14 september 2025 @ 15:48:
[...]
Het is ik
Maar ik heb even snel in de siwtch gekeken. Geen port changes voor een week. Port klappert dus niet. Link is netjes 1000 Full Duplex. Ook geen beperking dat die klappert tussen de 100 en 1000.
Traffic op de switch is niks bijzonders. Geen capaciteits issues (10G poorten voor de links tussen switches) en verbruik komt niet hoger dan iets boven een 1G.
Ik zou even controleren wat de snelheid is van de link van je utp kabel op je computer. Direct kabel aansluiten en dan in de windows instellingen duiken om te zien wat de link snelheid is van de interface. (ik weet even niet zo snel uit mijn hoofd waar ik dat kan vinden).
Als die 1000 Mbps full duplex is met een direct kabel naar jouw Draytek en je haalt toch maar 94 Mbps dan hoor ik het graag!
Alles kan stuk.
Precies! Volgende keer even controleren wat hier staat als je maar 100/100 haalt. Staat er 1000/1000 probeer dan even een directe kabel naar de draytek. Als er dan 1000/1000 staat en je haalt maar 94 Mbps dan kunnen we weer verder zoeken wat er mis isPaut schreef op zondag 14 september 2025 @ 16:11:
Aha, de linksnelheid in Windows -> Netwerkcentrum -> Ethernet -> Eigenschappen:
[Afbeelding]
[ Voor 5% gewijzigd door FearMe op 14-09-2025 19:11 ]
Quas schreef op zondag 14 september 2025 @ 19:07:
[...]
Precies! Volgende keer even controleren wat hier staat als je maar 100/100 haalt. Staat er 1000/1000 probeer dan even een directe kabel naar de draytek. Als er dan 1000/1000 staat en je haalt maar 94 Mbps dan kunnen we weer verder zoeken wat er mis is
[ Voor 24% gewijzigd door smerz op 15-09-2025 10:47 ]
[ Voor 85% gewijzigd door lolgast op 15-09-2025 11:04 ]
[ Voor 26% gewijzigd door lolgast op 22-09-2025 16:41 ]
[ Voor 36% gewijzigd door Tweak_ op 22-09-2025 19:38 ]
Hier staat tekst
Ik zag begin van de avond eenzelfde situatie, op 2 onafhankelijke lokaties gelijkertijd waar PPPoE disconnect (terminating...-hungup):sweepje schreef op maandag 22 september 2025 @ 19:40:
Hier precies hetzelfde geval. Steeds vaker, vandaag al meerdere keren, wordt de PPPoE verbroken en meteen opnieuw verbonden. Inderdaad net lang genoeg voor sessies om te verbreken.
[Afbeelding]
:strip_exif()/f/image/pQhVjElytyCe0xJsej5ne0ha.png?f=user_large)
:strip_exif()/f/image/xHtDQ3DL7VQH2mcIB7CRCzNb.png?f=user_large)
Hier ook, op beide lokaties.bundit schreef op maandag 22 september 2025 @ 20:15:
...
Momenteel ben ik verbonden met SRE02 voor de PPPoE sessie.
[ Voor 16% gewijzigd door remco_k op 23-09-2025 19:43 ]
Alles kan stuk.
Sinds ik dit heb doorgevoerd heb ik geen onderbreking meer gezienlolgast schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 19:33:
Ik heb mijn verbinding zojuist als test ook fixed op '1G baseX' gezet ipv auto negotiate. Kijken of dat verschil maakt morgen. Vandaag is hij er tussen 14:00 en 19:30 4 keer uitgevallen
Heeft daar niks mee te maken denk ik, ik heb niks veranderd en ook geen uitval meer gehad (na woensdag). Zie:lolgast schreef op donderdag 25 september 2025 @ 22:25:
[...]
Sinds ik dit heb doorgevoerd heb ik geen onderbreking meer gezien
[ Voor 60% gewijzigd door Tweak_ op 26-09-2025 01:47 ]
Bedankt voor je positive bericht!nickvandam schreef op vrijdag 3 oktober 2025 @ 11:12:
Inmiddels al bijna 5 jaar tevreden klant bij Glasnet. Al deze tijd heb ik een 1000mb abonnement gehad en met de komst van de nieuwe PC en de 10gb poort werd het ook tijd om het internet in huis een upgrade te geven. Dus gelijk een 5000mb abonnement afgesloten.
Dit was trouwens gelukt thanks nogmaals. Ik zie ook nog arp requests over vlan 37 door komen is dit om die kastjes van glasweb zelf te beheren?aartvg schreef op woensdag 18 juni 2025 @ 06:48:
[...]
Sorry. Als je de DKT van Glasnet Vanray wil vervangen moet je de sc/upc connector gebruiken. Hier moet een standaard bidi sfp 1310nm-TX/1490nm-RX op aansluiten.
Daarna kan je pppoe bellen over vlan 2351.
van-tilburg.info -=- meka (sega emulator) - Proud MEDION fanclub member - KOPPIG VOLHOUDEN !
De 2135 is End of Life, de laatste firmware 4.5.1 is van 9-9-25markvt schreef op zaterdag 4 oktober 2025 @ 12:45:
Mijn Vigor2135FVac heeft nu firmware "Current Firmware Version: r6186_3f5360c2ad_beta"
Bij latest available staat: Latest Firmware Version: 4.5.1
Weet iemand of die beta versie nieuwer is?
Volgens deze pagina is die nog niet EOL, heb je een andere bron?XallaX schreef op zaterdag 4 oktober 2025 @ 15:40:
[...]
De 2135 is End of Life, de laatste firmware 4.5.1 is van 9-9-25
https://www.draytek.com/support/resources/?pagetitle=2135
Ook op de ftp site is de beta die je noemt niet te vinden.
https://fw.draytek.com.tw
Ik weet het niet zeker maar verwacht dat 4.5.1 van 9-9-25 de laatste versie is.
van-tilburg.info -=- meka (sega emulator) - Proud MEDION fanclub member - KOPPIG VOLHOUDEN !
Er is inderdaad geen EOL datum in de pagina gezet die jij linkt maar ze hebben hem op hun eigen pagina van ./support naar .support/end-of life gezet.markvt schreef op zaterdag 4 oktober 2025 @ 15:45:
[...]
Volgens deze pagina is die nog niet EOL, heb je een andere bron?
https://www.draytek.com/support/product-lifecycle/
[ Voor 22% gewijzigd door Connor op 26-10-2025 14:32 ]
kabel is cat 6? (of hoger) Ik vraag dit omdat ikzelf ook wel eens geklaagd heb over snelheid terwijl ik een CAT5(zonder e) tussen me modem en me router hadPaut schreef op vrijdag 31 oktober 2025 @ 12:02:
Woensdagavond 29 oktober had ik op mijn 1GB-abbo van Glasnet regelmatig uitval van de verbinding, gisteren en vandaag was de snelheid maar ongeveer 450 Mbps up/down in postcodegebied 6598
Vandaag: https://www.speedtest.net/result/18417694545
Router (Draytek Vigor2133) WAN 'Physical Type' is Auto-regotiate (maar 1000 M Full Duplex vast maakt geen verschil).
Router opnieuw gestart (2x): geen verbetering.
Windows Ethernet link type is en blijft 1000/1000 (Mbps), dus er is ws geen kabelfout tussen de pc en de router (ik gebruik geen wifi).
Hoe kan ik testen waar de vertraging of storing ontstaat?
Over een korte afstand kun je zelfs met CAT5 10Gbps halen, zolang het maar een kabel van goede kwaliteit is die goed is aangesloten. Daarnaast is 450Mbps ook nooit een beperking van een kabel, dan zou je op 1000Mbps of 100Mbps uit komen, daar tussen zit niks.Connor schreef op vrijdag 31 oktober 2025 @ 13:38:
[...]
kabel is cat 6? (of hoger) Ik vraag dit omdat ikzelf ook wel eens geklaagd heb over snelheid terwijl ik een CAT5(zonder e) tussen me modem en me router had
bjusterbaarlik schreef op vrijdag 31 oktober 2025 @ 21:48:
Daarnaast is 450Mbps ook nooit een beperking van een kabel, dan zou je op 1000Mbps of 100Mbps uit komen, daar tussen zit niks.
[ Voor 95% gewijzigd door RobbyTown op 01-11-2025 13:19 ]
Blog - Glasnet status (privé log) - Nette LAN - RIPE Atlas Probe
Je zou ook een trace route (MTR) kunnen doen tussen jouw en de server waarmee je test. Dat is geen speedtest maar kan wel een (latency) indicatie geven van probleempunten. Een laagdrempelige tool daarvoor is WinMTR: https://winmtr.net/Paut schreef op zaterdag 1 november 2025 @ 08:59:
Precies, en omdat deze vertraging er ook niet altijd is geweest met de huidige kabels en andere apparatuur, is het ook niet waarschijnlijk dat het daar aan ligt.
Maar mijn vraag was eigenlijk hoe ik dit verder kan onderzoeken zoals tweakers dat gewoonlijk zelf proberen te doen. Zijn daar tooltjes of methoden voor? Ik moet denken aan line commands zoals ping en netstat.
[...]
Alles kan stuk.
aartvg schreef op zaterdag 1 november 2025 @ 10:00:
Paul het kan alles zijn waardoor je de snelheid niet haalt. Als hij op 94mb blijft is het een 100mb kabel ergens.
Als hij structureel op 500mb blijft of andere snelheid kan het vanalles zijn. Begin eens met je virusscanners uit te schakelen. Snelheid te testen met een download of via een windows app. Gebruik verschillende servers. Een aantal servers kunnen de 1gb niet aan zeker buiten Nederland!
Wat je ook kan doen is verschillende downloads naast elkaar aan te zetten bij voorkeur op verschillende apparaten je kan dan 1 device uitsluiten.
[ Voor 17% gewijzigd door Paut op 02-11-2025 09:19 . Reden: Extra testje gedaan, met een verrassende uitkomst ]
Iemand nog tips? 😃WRT54G schreef op maandag 27 oktober 2025 @ 21:50:
Ik zit met een gek probleem, althans in mijn ogen.
Ik maak al een tijd gebruik van Glasnet naar volle tevredenheid. Heb een 1Gb/s verbinding en haal netjes (bekabeld) 938mbit up en down. Lijkt me prima ivm een stukje overhead.
Dit alles is aangesloten op mijn pfSense whitebox. So far so good.
Nu wil ik gebruik gaan maken van een VPN provider middels WireGuard.
WireGuard package geïnstalleerd en inmiddels meerdere providers getest (AirVPN, ProtonVPN en Surfshark) met alle hetzelfde resultaat: een hele hoop packetloss en soms geen verbinding (over de VPN tunnel).
Binnen de WireGuard interface diverse MTU en MSS instellingen geprobeerd.
In het begin dacht ik het moet aan de VPN provider liggen, maar na inmiddels 3 verschillende (en natuurlijk binnen de providers ook verschillende servers) geprobeerd te hebben denk ik toch dat het elders moet liggen.
Nu verwacht ik niet dat dit een probleem van Glasnet ansich is maar wellicht wel in combi met pfSense?
Dus vandaar dat ik hem toch hier in het topic maar post.
Zijn er nog bepaalde settings die ik kan aanpassen in pfSense om dit probleem op te lossen?
Iemand tips of ideeën?
Maak je op je gewone Ethernet interface gebruik van MTU 1508? Zodat je PPPoE interface effectief MTU 1500 kan gebruiken in plaats van 1500?
In theorie wel. Maar, zoals gezegd, als je het 1500 maken, dan is het standaard-Ethernet MTU wat je wegstuurt. Heb zelf eerder bijvoorbeeld issues gehad met IPv6 i.c.m. MTU 1492 op PPPoE, nadat dit 1500 is gemaakt werkt alles wel goed.WRT54G schreef op dinsdag 4 november 2025 @ 08:11:
Ik heb op mijn PPPoE interface in pfSense MTU 1492 staan.
Dus dat lijkt me voldoende?
[ Voor 47% gewijzigd door WRT54G op 04-11-2025 12:40 ]
Blog - Glasnet status (privé log) - Nette LAN - RIPE Atlas Probe
[ Voor 25% gewijzigd door XallaX op 09-11-2025 19:20 ]
Lijkt dat er nog wat geknutseld moet worden voordat dit live gaatXallaX schreef op zondag 9 november 2025 @ 19:15:
@aartvg Gebeld.
1e keer. (breekt zinnen af, heeft haast?)
Goedenmiddag (om 19:07) welkom bij Glasnet.
Gegevens opgegeven
Ik herhaal - klik-
Heeft u een probleem met een dienst. of wilt u een upgrade.
-klik- stilte .... niets meer
2e keer (hele zinnen en reacties!)
Goedenmiddag
uw gegevens .... adres genoemnd.
controle adres
bevestiging
probleem dienst of upgrade?
IK WIL EEN PIZZA BESTELLEN
begrijpelijk. maar u bent verbonden met Glasnet :-) :-)
Waarmee kan ik u helpen?
Er knippert een rood lampje op mijn modem.
-klik- stilte - niets meer.
3e keer (langste gesprek)
Hele riedel gegevens opnemen bevestigen.
Welke diensten ik afneem, of er upgrade mogelijkheden zijn.
Of ik een probleem heb met diensten, ja ik heb een probleem.
Ik kijk voor u of er actuele storingen zijn.
klik- MODEMGELUID. zoemt. en blijft zoemen.
3e was qua reactie perfect maar liep dood op de zoemer
We willen dit zeker gaan oppakken, Het staat ergens op een lijstje om RPKI te gaan activeren. @evhartenbundit schreef op zondag 9 november 2025 @ 18:59:
Hebben jullie dit toevallig al ergens op een roadmap staan, of heeft deze testpagina het mis?
Hoi Bundit,bundit schreef op zondag 9 november 2025 @ 18:59:
Ik zag zojuist dat https://isbgpsafeyet.com/ voor BlackGATE, AS201290 de melding geeft dat RPKI niet gebruikt wordt om BGP manipulatie te voorkomen.
Hebben jullie dit toevallig al ergens op een roadmap staan, of heeft deze testpagina het mis?
Bron: https://glasnet.nl/meldingen10-11-2025, 15:40
Monteur is sinds 15:00 op locatie die geeft de volgende update door: Er is bij een boring minimaal een 96-voudige voedingskabel beschadigd/kapot gemaakt. De storing zal helaas nog even op zich laten wachten. Update volgt om 17:00.
10-11-2025, 12:35
Er is een storing opgetreden in de regio Koggenland (Noord-Holland). Helaas is de oorzaak nog niet bekend, maar de technische dienst is druk bezig deze te achterhalen. Nadere informatie volgt.
Word een latertje zo te lezenmafino schreef op maandag 10 november 2025 @ 16:45:
Vanaf vanmiddag helaas geen internet door een storing, beschadigde voedingskabel tijdens boring werkzaamheden (Gemeente Koggenland);
[...]
Bron: https://glasnet.nl/meldingen
Hopelijk is het weer snel verholpen
10-11-2025, 17:30
De storingsmonteur is nog druk bezig met het verhelpen van de storing, dit zal vermoedelijk tot laat in de avond door gaan. Excuses voor het ongemak.
Blog - Glasnet status (privé log) - Nette LAN - RIPE Atlas Probe
aartvg schreef op zaterdag 1 maart 2025 @ 19:08:
Zelf ook even een OpnSense router opgestart,
Zelf heb ik niet veel ingesteld maar krijg ik netjes Ipv6 subnet op de lan interface.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Bij "Prefix delegation size" hier kies je voor 48 in plaats 64.
[Afbeelding]
Niet te veel opletten op de IPv4 ip op de wan, dit is een test sessie voor CGNat. Jullie zullen hier gewoon een routeerbaar ip zien.
Apple iPhone 17 LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq