Aad schreef op zaterdag 31 januari 2026 @ 10:47:
Goedemorgen,
ik ben al een tijd op zoek naar iemand die mijn noodstroom aan wil sluiten maar stuit steeds op problemen , installateurs die het nog nooit gedaan hebben of die het systeem van SMA niet begrijpen. zelf weet ik niets van stroom of schema's .
Ik heb de kabel al liggen van af de STP8.0-3SE-40 naar de meterkast
Wat voor kabel is dat? En weet je dat je er twee nodig hebt? Eentje vanaf de meterkast naar de omvormer, en en weer eentje terug. En dat daardoor het grootste deel van de stroomvoorziening van je woning loopt, zodat een standaard 5G2.5 kabel niet dik genoeg is?
en heb al een automaat aangeschaft.
Van het juiste type? En je weet dat je minimaal twee automaten nodig hebt?
De installateur die het nu wil doen zegt dat er ook een omschakelaar geplaatst moet worden
Het kan zijn dat hij het (nog) niet snapt, of dat jullie elkaar niet begrijpen, want die automatische omschakelaar zit al in je omvormer. Je kunt (optioneel) nog een omschakelaar in de meterkast toevoegen.
en dat ik zelf bij stroom uitval de groepen uit moet zetten die veel stroom trekken (warmtepomp wasmachine, vaatwasser).
dit kan toch ook automatisch ?
Dat hangt ervan af hoe je het aansluit. Je kunt ze voor of na de omvormer aansluiten.
Als je dan s'nachts stroomuitval krijgt, zijn na een uur of drie de batterijen leeg
Als na drie uur je batterijen al leeg zijn door een beetje standby-verbruik 's nachts dan vraag ik me af wat het hele nut van deze installatie is....
Kan iemand mij uitleggen hoe het precies aangesloten moet worden zodat alles gewoon werkt zoals het normaal moet gaan? Nu moet ik af gaan op hetgeen de installateur zegt.
het schema van SMA heb ik, maar geeft ook steeds geen duidelijkheid bij de installateurs.
Of kent iemand een installateur in de buurt van Appingedam die het wel kan ?
Hoe je het aan moet sluiten staat in de handleiding. Als jij of jouw installateur dat niet snapt moet je op zoek naar een installateur die dat wel kan. Het is ook best ingewikkelde materie en de meeste installateurs hebben hier geen ervaring mee. Als ze dan iets aan moeten sluiten wat ze niet eens zelf aan jouw verkocht hebben (en waar ze dus geen marge op kunnen maken), dan snap ik wel dat het niet meevalt om iemand te vinden.
Dat had je misschien moeten bedenken voordat je deze omvormer kocht...
Nu is het denk ik het beste om je omvormer maar als gewone omvormer te gebruiken (of weer op MP te zetten).
[
Voor 10% gewijzigd door
Andrehj op 31-01-2026 11:35
]
WP: ME PUHZ-SW75YAA + ERSD-VM2D + EV-WP-TWS-1W 300; AC: ME MXZ-2F42VF + 2x MSZ-LN25VGV; PV: 14.08 kWp O/W + SMA STP 8.0; Vent: Zehnder Q600 ERV + Ubbink AirExcellent.