Dank allemaal weer voor de mooie tips hier. Even een kleine update:
Woningwaarde is inmiddels ingeschat op 675k, mijn vrouw wil het mondeling naar 700k afspreken. (Overwaarde 285k)
Maandag zitten we weer met de mediator, dus ik heb wat te onderhandelen. Zo wil ik de partneralimentatie (240,- per maand) in die onderhandeling drukken en dus dat we er vanaf zien. Dat voorkomt toekomstig gezeik rondom indexatie, herberekeningen als zij alsnog minder gaat werken, etc. etc.
Zo wil ik ook voorstellen dat mijn vrouw afstand doet van onze lage rente (1,8%), want anders moet ze bínnen 3 maanden een sleuteloverdracht hebben bij de notaris. Dat is haast onmogelijk in deze tijd van de woningmarkt. En het scheelt mij natuurlijk wat euro's in de hypo-maandlasten (die >2k worden)
Berekeningen zijn nog gebaseerd op IB2023. Nu hebben we net de IB2024 ingevuld/ingediend, en daarbij alle aftrekposten op naam van mijn vrouw gezet. Dat leverde de hoogste teruggave op, maar ik zit nu te denken dat dit helemaal niet handig is. Haar verzamelinkomen is daardoor ruim 6k lager, die van mij 0k lager. .. Kortom, moet ik ook meenemen maandag.
En dan nog een vraag: In het concept kindplan, staat 'op fietsafstand' van elkaar wonen. De vrouw wil dat eruit hebben, omdat de woningmarkt zo lastig is. Ik wil het erin houden. Dan wacht ze maar wat langer met een huisje vinden. (ze wil z.s.m. ons eigen huis uit omdat ze zich er niet fijn meer voelt).
Maar... wat is 'op fietsafstand'. 10 minuten? Hetzelfde dorp?
Helemaal tot slot: Ik neig na alle tips naar het inschakelen van een advocaat die even meekijkt op de laatste conceptstukken. Goede, betaalbare, tips zijn welkom
Edit: Mijn vrouw heeft enorme haast en wil de boel 11 april al bij een rechtbank hebben liggen. Dat kan wat mij betreft, mits het voor de kinderen allemaal op orde is.
[
Voor 4% gewijzigd door
adinsx op 08-03-2025 09:31
]