Ik dacht, ik geef even een update over hoe het gegaan is!Ruvetuve schreef op maandag 20 januari 2025 @ 21:06:
Ik ga eind deze week van Utrecht naar Groningen voor een klantmeeting en wil onderweg opladen bij een Tesla Supercharger. Omdat ik met een volle accu de 400 km niet haal, wil ik ongeveer 50-80 km aan extra bereik bijladen.
Dit wordt mijn eerste ervaring met snelladen. Ik heb deze specifieke Supercharger uitgekozen vanwege het aantrekkelijke tarief.
Zijn er zaken waar ik rekening mee moet houden bij het opladen van mijn EV9? Is het verstandig om hierop te vertrouwen, of kan ik beter een alternatief zoals Fastned overwegen?
Thuis volledig opgeladen en rustig gereden (GT Line AWD), meestal rond de 100 km/u (de maximale snelheidslimiet). Eco-stand stond aan, de airco heb ik maar een paar keer gebruikt in het begin, en de stuurverwarming stond wel aan. Geen tussenstops.
De uiteindelijke statistieken:
- Afstand: 400,1 km
- Tijd: 5 uur en 11 minuten
- Gemiddeld verbruik: 4,5km/kWh
- Restaccu bij thuiskomst: 9% (goed voor nog 40 km)
- Heenweg: Weinig wind, 6 graden.
- Terugweg: Meer wind, af en toe regen, en 7 graden. Daarnaast was het drukker op de weg vanwege de spits.
:strip_exif()/f/image/43BPVK3OSIs7HuvWoVJdFFgv.jpg?f=fotoalbum_large)
[ Voor 5% gewijzigd door Ruvetuve op 24-01-2025 14:11 ]