• Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
GroundBreaking schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 11:05:
[...]

Hier op het forum hoor/zie ik genoeg mensen met andere thermostaten dan de Comfort Touch, maar de installateur kreeg dat hier niet werkend, hebben 3 verschillende geprobeerd. Dus ik weet niet wat het is, maar de Xtend lijkt in ieder geval geen groot fan van andere thermostaten.(ook al praten ze beide opentherm.)
Maar wat maakt de thermostaat nog precies uit? Ik heb me, mede door jou, laten overtuigen om hem constant op 19,5 te zetten. Dat kan de Comfort Touch ook prima. Weinig spannends aan.

  • voil
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14:45
Geeh27 schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 14:50:
Wij gebruiken een Honeywell Resideo T6R draadloze thermostaat icm een Intergas ketel en een Xtend. Werkt prima.
Top, dank voor de tip.

Wartmebeheer gaf aan dat er alleen de bedrade thermostaat op gezet kon worden. Zal is vragen om die weg te halen uit de offerte en zelf die t6r te gebruiken.

Is de gateway dan ook niet nodig denk je?

[ Voor 5% gewijzigd door voil op 24-01-2026 15:45 ]


  • Lecenten
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 18:28
Aan de gateway heb je dan niets, die is alleen nodig om de Comfort Touch op afstand te bedienen.

  • a2aan
  • Registratie: Juni 2024
  • Laatst online: 18:49
Lecenten schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 15:53:
Aan de gateway heb je dan niets, die is alleen nodig om de Comfort Touch op afstand te bedienen.
Of voor als je wil dat de Xtend de buitentemperatuur van Internet haalt, toch? Maar als je een Honeywell T6R neemt dan wil je dat waarschijnlijk niet. Dus ik zou het dan sowieso, om te beginnen, zonder Intergas Gateway proberen.

  • GroundBreaking
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 16:29
MotorBeast schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 12:43:
[...]


Waarom geen FE? Goede monoblock (Vaillant Arotherm Plus) + boilervat en gaan met die banaan en van het gas af. Hier ook met alleen radiatoren.

Eventueel wat aanpassingen doen flippy in "Lucht/Water warmtepomp om mee te verwarmen en te koelen #11"
Ik begrijp oprecht niet zo goed wat je met deze reacties in het Xtend topic wilt bereiken. Zeker bij mensen die hun Xtend nu al gekocht hebben, of ie geplaatst is of niet doet daar weinig aan af.

  • Miglow
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 13:28
voil schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 13:38:
[...]

Gashaard is alleen even kort om jezelf verwarmen :)

Ik zal kijken om de thermostaat in de woonkamer te plaatsen. Dan gooi ik het gat dicht in de keuken, of laat het zitten. En dan laat ik nieuw punt aanleggen in de woonkamer voordat de monteur komt.


[...]

Niet echt aan gedacht, en ook niet nagevraagd bij de monteur. Hou het liever simpel en origineel met zo min mogelijk kans op problemen.
Een thermostaat heeft alleen maar een simpel tweelingsnoertje nodig en kan je wellicht zelfs in een bestaande leiding bij voegen.

  • Android16
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 16-02 17:08
Ik heb interresse in de Intergas Xtend, als toevoeging op mijn Intergas Xtreme 36 CV-ketel.

Mijn woning beschikt over ~ 10 radiatoren, ik heb geen vloerverwarming. Op de verwarmings units zitten Tado X knoppen en er hangt een Tado X thermostaat in de woonkamer. De woning is matig geisoleerd, de ramen zijn van hout met van wat ouder dubbelglas, de muurisolatie is met rubberen korrels. Dak isolatie zijn van die glaswol platen.

Mijn Intergas Xtreme is destijds geleverd door Warmgarant, waar ik eigenlijk erg tevreden over ben. Ik heb via hun een huurketel, waar ik 30 euro per maand voor betaal (ja; ik realiseer mij dat ik over de gehele looptijd een behoorlijk bedrag kwijt ben :))

Warmgarant biedt de Intergas Xtend aan voor € 3499,-, waar de subsidie dan al vanaf is. Dit is inclusief montage enz.

Nu heb ik vanuit Quatt ook een voorstel ontvangen voor een Quatt Hybrid Duo. Na de subsidie komt deze neer op ~ €5000 (ik krijg nog de subsidie van 2025, wordt door Quatt betaald). Deze heeft natuurlijk meer vermogen, 2x 7 kW.

Ik ben bij Quatt een beetje bang voor de "vendor lock-in". Dat is bij de Xtend wel minder. Of is de Quatt dusdanig veel beter dat dit het waard is? Wat zou een goede keuze zijn?

Mijn woning komt uit 1976, ik heb ook een zolder waar twee slaapkamers gerealiseerd zijn.

[ Voor 3% gewijzigd door Android16 op 24-01-2026 19:39 ]


  • GroundBreaking
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 16:29
@Android16 Waarom vergelijk je 2x7kw met 1x5kw? Dat lijkt geenszins een eerlijk.

  • Hencksch
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 16-02 20:18
Android16 schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 19:38:
Ik heb interresse in de Intergas Xtend, als toevoeging op mijn Intergas Xtreme 36 CV-ketel.
Wat is je huidig gasverbruik en hoe heeft zich dat de afgelopen jaren ontwikkeld (gelijk/meer/minder verbruik)

  • Boozie
  • Registratie: Juni 2022
  • Laatst online: 29-01 14:00
Hi,

Wij hebben de Xtend 5 nu vanaf oktober 2023, en we zijn hier hartstikke tevreden mee. Een paar cijfers sinds gebruik name:
Gas verbruik: Gedaald van ~1100 kuub naar maximaal 300 kuub per jaar
Elektra verbruik: Gestegen van ~2500 kWh/jaar naar ~4400 kWh/jaar
In dezelfde periode een kleine gekregen dus elektra verbruik is sowieso omhoog gegaan (bijvoorbeeld thermostaat omhoog naar 21 graden in eerste maanden en nu terug naar 20,5. Thermostaat staat gedurende hele dag op 20,5 nu (geen nachtverlaging o.i.d.)

Nu bezig met optimalisatie, daarom ook iets aangeschaft om het verbruik van puur de Xtend de meten. Eerste resultaat lijkt toch wel erg op pendelgedrag. Daarnaast vind ik ook dat de retour temperatuur vaak erg dicht bij aanvoertemperatuur ligt.

Situatieschets: Afgelopen jaar verbouwing gedaan, waar ook een aantal dingen aan de CV installatie zijn aangepast om de comfort te verhogen en stukje duurzaamheid/kostenbesparing.
  • Oude CV ketel vervangen (Nefit) voor een Intergas HRE 36/30 (de Xtreme was helaas te groot voor de ruimte). Aansluiting aangepast van aan/uit naar OpenTherm.
  • Radiatoren beneden vervangen voor vloerverwarming (hoofdverwarming). 5 groepen met een Robot Hybride LTVC verdeler (met pomp). Parameter in de Xtend aangepast om aan te geven dat hoofdverwarming nu vloerverwarming is.
  • Verder nog 4 radiatoren aanwezig op bovenste verdiepingen. Hiervan is er 1 permanent dicht (slaapkamer) en de andere staan eigenlijk permanent open (type 10, 20 en 21). Ik weet dat het waarschijnlijk beter is om deze radiatoren te vervangen, maar op zich is de comfort in deze kamers wel goed. Tenzij dit dus voor een probleem veroorzaakt overal (het pendel gedrag)
  • Test gedaan met radiatoren dicht, dit leidde tot een notificatie (N021), volgens mij is dat een flow probleem, na opendraaien van 2 radiatoren was deze melding meteen weg.
  • Achteraf is het gehele systeem niet waterzijdig ingeregeld. Ik ben hier deze week maar eens mee aan de slag gegaan. Zo stonden de groepen van de vwv nog op bijna 2 L/min, deze zijn nu ingesteld tussen 0,9-1,2 op basis van eerste metingen met IR thermometer (lengtes zijn ~60m per groep is mij verteld). Hierdoor wel al een stuk beter delta T gemeten en gezien in het dashboard van de Xtend
  • Radiatoren boven moet ik nog doen, eerste metingen geven aan dat delta T van de radiatoren ongeveer 10-12% is.
Al een aantal keer waardevol advies en hulp gekregen uit dit forum, vandaar wederom een post. Mijn voornaamste vraag/verzoek tot advies is wat ik kan doen om het systeem meer de optimaliseren, ook voor de levensduur van de Xtend en de comfort in huis. Iemand langs laten komen die naar het gehele systeem gaat kijken staat op de lijst, maar ik doe liever eerst zo veel mogelijk zelf waar mogelijk (kostenbesparing).

Hieronder nog een screenshot van het pendel gedrag. Dit is van vandaag/vannacht waar de buitentemperatuur ook wel rond de 0 graden lag. Daaronder ook van het gasverbruik (ivm eventuele defrosts). Als er meer informatie nodig is lever ik die graag.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/iAi-Jr4nfUN23YUp1H8KirJ9QQ0=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/jhHOtUwnnHcEn9dX6KvvB2xM.png?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/rY-H28egyCxbcmayb-Wp_LaN-X8=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/T7a41ZlIbLwzDiDaJUB5JhOu.png?f=user_large

  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
Is dit pendelen of is het de fase van ontdooien?
Volgens mij bevriest een warmtepomp onder de 4/5 graden buitentemperatuur toch?

Bij ons is er precies eenzelfde patroon. Ik vind het niet gek.

Afhankelijk van de luchtvochtigheid houdt het bevriezen op boven de 3/4/5 graden.

Hier in Noord-Nederland zitten we momenteel met ijzel. Lekker vochtig en koud. De warmtepomp doet het veel minder goed dan normaal. Gisteren een extreem lage COP (voor ons doen) van 2.6, terwijl de ketel wel veel moest bijspringen.

[ Voor 59% gewijzigd door Oinken op 25-01-2026 11:24 ]


  • Lecenten
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 18:28
Boozie schreef op zondag 25 januari 2026 @ 10:01:
Hieronder nog een screenshot van het pendel gedrag. Dit is van vandaag/vannacht waar de buitentemperatuur ook wel rond de 0 graden lag
Dat is geen pendelen, dat zijn defrosts. Volkomen normaal als de buitentemperatuur net boven het vriespunt ligt of lager, ziet er bij mij net zo uit:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/mlaI9BWZlZBDihZMDoRBwV7EmRY=/800x/filters:strip_exif()/f/image/BA8OD8UfcwwYswo2Og5PF2aO.png?f=fotoalbum_large

Als ik zie hoeveel je gasverbruik gedaald is, dan lijkt de Xtend prima te werken. Voor een goede schatting van de besparing kun je deze spreadsheet invullen:

https://docs.google.com/s...d=389399947#gid=389399947

  • Boozie
  • Registratie: Juni 2022
  • Laatst online: 29-01 14:00
Dank voor de antwoorden! Ik was al niet zeker of het echt pendelen was omdat hij nergens daadwerkelijk uit ging. Goed om te horen dat het beeld bekend voor komt en normaal is in deze weersomstandigheden.

De besparing komt uit op 80% met gemiddelde COP van 4.3 (afgelopen dagen 3.2-3.8 met rond de 0 temperaturen). Dat is meer besparing dan ik vooraf had verwacht dus heel mooi! Ik ga dan verder met het waterzijdig inregelen van vwv en radiatoren voor zover dat nog nodig is.

Hoe wordt hier eigenlijk gekeken naar nachtverlaging (halve/hele graad), ik hoor hier mixed verhalen over?

  • a2aan
  • Registratie: Juni 2024
  • Laatst online: 18:49
Boozie schreef op zondag 25 januari 2026 @ 13:15:
Hoe wordt hier eigenlijk gekeken naar nachtverlaging (halve/hele graad), ik hoor hier mixed verhalen over?
Dat hangt ervan af wat je ermee wilt bereiken. De COP van de Xtend is het hoogste als het verschil tussen de buitentemperatuur en de gevraagd aanvoertemperatuur zo klein mogelijk is. Als het 's avonds warmer wil hebben dan 's ochtends tijdens het opstaan, dan zou je 's ochtends vroeg een halve of een hele graad naar beneden kunnen gaan, en dan aan het begin van de middag weer omhoog. Op die manier laat je de Xtend het hardste werken op het moment dat het buiten het warmst is, en het minst hard op de koudste momenten van de dag.

Persoonlijk houd ik van een warm huis, als ik 's ochtends wakker wordt, dus ik doe niet (meer) aan nachtverlaging.

In de tussenseizoenen wil ik nog wel eens 's ochtends als we vertrekken de thermostaat een paar graden omlaag zetten, op dagen dat er niemand thuis is (en dan weer in de loop van de middag omhoog). Zeker op zonnige dagen scheelt dit misschien een paar kWh. Dat zijn dan ook de dagen dat de Xtend sowieso aan het 'pendelen' is, dus dan kan 'ie beter uit staan als het buiten koud is, en er toch niemand in huis.

  • voil
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14:45
Geeh27 schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 14:50:
Wij gebruiken een Honeywell Resideo T6R draadloze thermostaat icm een Intergas ketel en een Xtend. Werkt prima.
Ze gaven aan dat het inderdaad wel kan, maar dat het voor hun dan niet/moeilijker is om support te geven mocht er iets fout gaan, omdat ze het dan niet/goed uit kunnen lezen. Er zit 2 jaar garantie bij de installatie.. het lijkt mij wel handig als ze het ook uit kunnen lezen mocht er iets niet goed gaan.

  • WillemD61
  • Registratie: Maart 2023
  • Laatst online: 16:51
voil schreef op maandag 26 januari 2026 @ 12:21:
[...]


Ze gaven aan dat het inderdaad wel kan, maar dat het voor hun dan niet/moeilijker is om support te geven mocht er iets fout gaan, omdat ze het dan niet/goed uit kunnen lezen. Er zit 2 jaar garantie bij de installatie.. het lijkt mij wel handig als ze het ook uit kunnen lezen mocht er iets niet goed gaan.
Ik denk dat bij support de gegevens van de Xtend uitgelezen worden, inclusief de OpenTherm settings die de Xtend van de thermostaat heeft ontvangen (setpoint en actuele kamertemperatuur met name). Ik denk dat van de thermostaat zelf alleen de settings van het moment uit te lezen zijn, geen historie. Ook gaat het uitlezen niet via de thermostaat, maar rechtstreeks met de Xtend via wifi. Dus ik snap dat argument niet zo goed.

  • exepti0n
  • Registratie: Maart 2008
  • Niet online

exepti0n

_o-

voil schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 15:36:
[...]
Is de gateway dan ook niet nodig denk je?
voil schreef op maandag 26 januari 2026 @ 12:21:
Ze gaven aan dat het inderdaad wel kan, maar dat het voor hun dan niet/moeilijker is om support te geven mocht er iets fout gaan, omdat ze het dan niet/goed uit kunnen lezen. Er zit 2 jaar garantie bij de installatie.. het lijkt mij wel handig als ze het ook uit kunnen lezen mocht er iets niet goed gaan.
Die gateway zorgt er voor dat zij hem op afstand uit kunnen lezen, dat werkt volgens mij ongeacht de thermostaat die de Xtend aanstuurt

Zie reactie van a2aan, Intergas kan hem ook remote uitlezen zonder gateway.

[ Voor 9% gewijzigd door exepti0n op 26-01-2026 13:37 . Reden: Voorkomen van verspreiden foutieve informatie ]

Volvo XC40 SMSR Plus (MY24)


  • a2aan
  • Registratie: Juni 2024
  • Laatst online: 18:49
exepti0n schreef op maandag 26 januari 2026 @ 12:54:
Die gateway zorgt er voor dat zij hem op afstand uit kunnen lezen, dat werkt volgens mij ongeacht de thermostaat die de Xtend aanstuurt
Dat werkt zelfs zonder Gateway. Met de knop maak je een AP van de Xtend, en kan je bij de webapp om hem uit te lezen, en om instellingen/parameters te veranderen. Via die weg kan je hem aan je lokale WiFi-netwerk hangen (dus zonder aparte Gateway), en vanaf dat moment kan Intergas er remote bij.

  • voil
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14:45
exepti0n schreef op maandag 26 januari 2026 @ 12:54:
[...]


[...]


Die gateway zorgt er voor dat zij hem op afstand uit kunnen lezen, dat werkt volgens mij ongeacht de thermostaat die de Xtend aanstuurt

Zie reactie van a2aan, Intergas kan hem ook remote uitlezen zonder gateway.
Intergas, maar warmtebeheer ook?

  • a2aan
  • Registratie: Juni 2024
  • Laatst online: 18:49
voil schreef op maandag 26 januari 2026 @ 13:48:
Intergas, maar warmtebeheer ook?
Ik heb hier weleens voorbij zien komen dat installateurs toegang kunnen krijgen tot e.o.a. portaal van Intergas, om zaken m.b.t. de installaties van hun klanten in te kunnen zien. Dat loopt dus via Intergas, en werkt zo lang de Xtend 'zelf' bij het internet kan (dus ook zonder Gateway).

@Krissiejj had jij nou toegang tot dit portaal, omdat je zelf installateur bent?

De wens is hier al vaker voorbij gekomen om als consument (minimaal) dezelfde toegang te kunnen krijgen als je installateur, en dan liefst ook op dezelfde manier (dus zonder steeds op die fysieke knop te hoeven drukken).

Nou is Intergas (helaas) niet de enige die meer data/instelmogelijkheden ter beschikking stelt aan installateurs dan aan de eindgebruiker (bij mij geldt dit o.a. voor mijn Enphase PV-omvormers). Aan de ene kant wel begrijpelijk (het is voor fabrikanten en installateurs lastiger om ondersteuning te bieden op installaties waar de eindgebruiker mee heeft 'lopen klooien'), maar toch ook wel erg jammer, zeker voor een Tweaker.

  • exepti0n
  • Registratie: Maart 2008
  • Niet online

exepti0n

_o-

a2aan schreef op maandag 26 januari 2026 @ 14:29:
Aan de ene kant wel begrijpelijk (het is voor fabrikanten en installateurs lastiger om ondersteuning te bieden op installaties waar de eindgebruiker mee heeft 'lopen klooien'), maar toch ook wel erg jammer, zeker voor een Tweaker.
Read-only toegang hoeft niet ingewikkeld te zijn, net als het beschikbaar stellen van een gelimiteerd aantal instellingen.

Ik heb voor een tijd terug (11 april 2025) nog de moeite genomen om Intergas na te vragen hoe ver het met de gesuggereerde MQTT integratie stond.

Nooit een reactie op teruggekomen, geeft wel aan hoeveel prio het heeft :+

Volvo XC40 SMSR Plus (MY24)


  • Lecenten
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 18:28
a2aan schreef op maandag 26 januari 2026 @ 14:29:
[...]
De wens is hier al vaker voorbij gekomen om als consument (minimaal) dezelfde toegang te kunnen krijgen als je installateur, en dan liefst ook op dezelfde manier (dus zonder steeds op die fysieke knop te hoeven drukken).
Als je toegang wil krijgen tot de Xtend webinterface zonder telkens op de fysieke knop te drukken is er een simpele oplossing:

- koop voor een paar euro een ESP8266
- voer alleen de eerste stap uit, Setting up the first ESP8266 uit deze handleiding:

https://github.com/thomasvt1/xtend-bridge

Dan blijft de verbinding altijd open, ik heb dit zo gedaan voordat ik Home Assistant gebruikte (wat de betere oplossing is want dan is de Xtend op elke PC en smartphone in je netwerk bereikbaar).

  • Krissiejj
  • Registratie: December 2023
  • Laatst online: 17:07
a2aan schreef op maandag 26 januari 2026 @ 14:29:
[...]

Ik heb hier weleens voorbij zien komen dat installateurs toegang kunnen krijgen tot e.o.a. portaal van Intergas, om zaken m.b.t. de installaties van hun klanten in te kunnen zien. Dat loopt dus via Intergas, en werkt zo lang de Xtend 'zelf' bij het internet kan (dus ook zonder Gateway).

@Krissiejj had jij nou toegang tot dit portaal, omdat je zelf installateur bent?

De wens is hier al vaker voorbij gekomen om als consument (minimaal) dezelfde toegang te kunnen krijgen als je installateur, en dan liefst ook op dezelfde manier (dus zonder steeds op die fysieke knop te hoeven drukken).

Nou is Intergas (helaas) niet de enige die meer data/instelmogelijkheden ter beschikking stelt aan installateurs dan aan de eindgebruiker (bij mij geldt dit o.a. voor mijn Enphase PV-omvormers). Aan de ene kant wel begrijpelijk (het is voor fabrikanten en installateurs lastiger om ondersteuning te bieden op installaties waar de eindgebruiker mee heeft 'lopen klooien'), maar toch ook wel erg jammer, zeker voor een Tweaker.
Klopt inderdaad, als installateur kan je het hoog nodige in zien. Maar intergas zelf heeft nog meer mogelijkheden.

Ook kan ik parameters aanpassen als ik dat wil maar ook hierin zit niet alles verwerkt zoals je kan als je via de xtend zelf inlogt als je er voor staat.

Deze grafieken zijn misschien wel mooi om te zien maar als je er geen kaas van hebt gegeten dan voegt het niets toe. Ik vond de eerste portaal duidelijker en overzichtelijker.

Waar ik denk dat intergas voor waakt is dat de particulier niet te veel mogelijkheid moet hebben om alles maar in te stellen van je warmtepomp.
Ben er wel voorstander van dat er iets mogelijkheid moet zijn zoals nu is.

De klant moet een korte lijn hebben met de installateur en deze moet flexibel zijn in het service bieden hierin. Hierin speelt tijd een rol van de installateur, en die is er vaak niet. Dus de klant gaat rommelen en de installatie loopt niet goed. Wie krijgt de schuld? De installateur en het merk intergas.

Hier een overzicht wat ik kan zien. Daarnaast kan ik ook nog de cop tap en cv water dagelijks in zien. Mogelijk gasverbruik en nog enkele dingen.

Let niet op de spannings uitval, enexis had vandaag onderhoud;)


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/XLQ7n2CR0DE02VoA4U-yqsaPvaY=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/1tS9TTBKyvGZsPL6PTuEDXXx.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/4bOuZqwj1zVxkPA3KwJBeYK5Z_8=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/GHpXLFqGeCPZRWGtnYoYFuIp.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 12% gewijzigd door Krissiejj op 26-01-2026 19:33 ]

Intergas Extreme 36 Hybride Xtend, 300L boiler 2kW E, WTW Brink Flair 400 (Multi Air Supply), Oost 2175Wp West 3915Wp PV.


  • Miglow
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 13:28
Ik heb niet eens een Intergas thermostaat en @Fullpower kan er gewoon in. Bij mij gewoon een Honeywell modulerend bolletje met een gateway in de meterkast zodat ik onderweg de kachel vast aan kan zetten, maar HA ook.

  • studiostevus
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 11-02 13:26
Ik heb m'n xtend sinds de herfst om het tuinhuis te verwarmen (60m2, vloerverwarming, goed geisoleerd, standalone zonder ketel, geen buffervat).

Met de huidige temperaturen heb ik deze grafiek. Ik kan niet ontwaren of dit pendelen of defrosts betreft. Lijkt niet optimaal te draaien zo...

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/_8weQLkR3A7sAF_eDPVJGY3PU1s=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/QMnpb8SIMQetaLP3Vj71MU4Q.png?f=user_large

  • a2aan
  • Registratie: Juni 2024
  • Laatst online: 18:49
@studiostevus tot grofweg vandaag 9:00 uur zie ik defrosts, en vandaag rond 12:00 uur één 'pendel'.

Als de Xtend op minimaal vermogen draait zie je iedere twee uur een piekje (om de olie in het koudemiddel weer allemaal langs de compressor te krijgen), en als het minimum vermogen van de Xtend te hoog is gaat 'ie af en toe uit (bij jou dus één keer, vandaag rond 12:00 uur).

Bij het defrosten zie je min of meer de volgende cyclus:
  • Lijn (bijna) vertikaal naar beneden: Xtend schakelt van verwarmen naar ontdooien. Het CV-water koelt nu af.
  • Lijn (bijna) vertikaal omhoog: Xtend is klaar met defrosten, en vraagt tijdelijk extra vermogen om het afgekoelde CV-water weer op de gewenste temperatuur te krijgen.
  • Lijn schuin aflopend: doordat het CV-water opwarmt is er steeds minder energie nodig om de gevraagde aanvoertemperatuur te leveren.
  • Lijn schuin oplopend: doordat de verdamper aan het dichtvriezen is daalt de COP, dus is er steeds meer energie nodig om de gevraagde aanvoertemperatuur te blijven leveren
  • En als de verdamper helemaal is dichtgevroren, begint het weer van voor af aan.
Wat bij jou opvalt is dat 'ie al bij relatief laag vermogen toch al behoorlijk veel defrosts (nodig) heeft. Dat ligt ook aan de huidige weersomstandigheden (ongeveer het minst gunstig voor een warmtepomp), maar met een hoger toerental van de fan zou 'ie misschien wat rustiger gaan draaien (maar geluid zou dan een issue kunnen zijn).

Zelf draai ik, tijdens defrostomstandigheden, al een tijdje met de fan op 650rpm i.p.v. 450rpm, wat bij mij goed lijkt te werken om de periode tussen defrosts te verlengen, maar ik weet niet precies of die optie al 'breed' beschikbaar is (in de versie die je krijgt als je je Xtend via de Intergas-website laat updaten). @Fullpower weet hier meer over.

  • IvoF
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 16:19
Wat is jullie ervaring met het Hz van de compressor. Is hij bij jullie met deze weersomstandigheden ook bijna altijd op 82Hz aan het draaien ?

  • WillemD61
  • Registratie: Maart 2023
  • Laatst online: 16:51
IvoF schreef op dinsdag 27 januari 2026 @ 21:38:
Wat is jullie ervaring met het Hz van de compressor. Is hij bij jullie met deze weersomstandigheden ook bijna altijd op 82Hz aan het draaien ?
Waarschijnlijk bij iedereen anders, afhankelijk van huis, radiatoren,vloerverwarming etc.
Bij mij nu zeker niet want er wordt bij dit weer veel op gas gedaan (vanwege lage COP denk ik), dus compressor werkt minder hard of helemaal niet.

  • Android16
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 16-02 17:08
Hencksch schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 19:52:
[...]
Wat is je huidig gasverbruik en hoe heeft zich dat de afgelopen jaren ontwikkeld (gelijk/meer/minder verbruik)
Huidige jaarverbruik:

🔥 Gas
± 1.130 m³ per jaar

⚡ Elektriciteit
Verbruik: ± 3.181 kWh per jaar
Teruglevering (zonnepanelen): ± 958 kWh per jaar
Netto afname: ± 2.223 kWh per jaar

Dat is de laatste jaren wel stabiel gebleven.

  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
IvoF schreef op dinsdag 27 januari 2026 @ 21:38:
Wat is jullie ervaring met het Hz van de compressor. Is hij bij jullie met deze weersomstandigheden ook bijna altijd op 82Hz aan het draaien ?
Ik kijk af en toe door even 'in te loggen' op de Xtend, bij ons wel vaak tussen de 78 en 82.

  • JanPedaal
  • Registratie: November 2003
  • Niet online

JanPedaal

Coureur extraordinaire

IvoF schreef op dinsdag 27 januari 2026 @ 21:38:
Wat is jullie ervaring met het Hz van de compressor. Is hij bij jullie met deze weersomstandigheden ook bijna altijd op 82Hz aan het draaien ?
Overdag 79-81 Hz, in silent mode 56 Hz

Release your inner hooligan - With great power comes great responsibility, with horsepower comes no responsibility


  • IL76
  • Registratie: December 2023
  • Laatst online: 13-02 14:46
Hoi Allemaal,

Ik heb een vraagje over de werking van mijn Xtend op dit moment:

De buitenunit staat lekker te snorren en de toevoerbuis bovenop de binnenunit is lekker heet.
MAAR! De uitgaande waterbuis aan de onderkant van de Xtend naar het afgiftesysteem (vloerverwarming en radiatoren) is verre van warm. Ik zou verwachten dat de Xtend die warmte mijn afgiftesysteem in pompt, maar hij lijkt weinig/niks te doen.

Wat zou er aan de hand kunnen zijn? Kan ik zien of zijn waterpomp goed werkt?

Bij voorbaat dank voor het meedenken!
Eduard

Edit: nadat ik bovenstaande geschreven had, voelde ik weer warme radiatoren en ben even naar de vliering geklommen om de uitgaande buis van de Xtend te voelen. Nu is is ie wel weer warm! Intussen was mijn huis afgekoeld naar 18.5 gr en pas nu begint hij lekker te verwarmen. Beetje gas, beetje warmtepomp, bij temperaturen rond het vriespunt kan de warmtepomp het niet alleen af.
Toch raar dat hij blijkbaar een duwtje (18.5 gr) moest krijgen, misschien de hysterese te ruim ingesteld?

[ Voor 30% gewijzigd door IL76 op 29-01-2026 16:45 ]


  • GroundBreaking
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 16:29
@IL76 Of de Xtend was net in een ontdooi cyclus toen je de eerste keer ging voelen.

  • heho
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 16:35

heho

Ommen, Overijssel

Ik ben ook nog even door de parameters aan het grasduinen en zie de volgende instelling:
P113 lage buitentemperatuur ketelvertraging.
Staat standaard op 0, zoals bij mij. Verderop zie ik P115 het aantal minuten voor de ketelvertraging.
Moet ik hier nu nog wat mee, nadat ik P103 (warmtepompblokkade onder buitentemperatuur) op -10 heb gezet?
En bij P130 (CV ketel gebruiken tijdens ontdooicycli) heb ik de instelling: alleen als nodig. Is dat een goede instelling ?

[ Voor 15% gewijzigd door heho op 30-01-2026 09:06 ]

12x265W mono, 165° Zuid, helling 35°, SMA 3000TL


  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
Hier staat P130 ook op alleen als nodig, vervolgens P131 iets hoger gezet. Met P131 op de standaard 15 is mij de buitenunit eens helemaal bevroren. P131 op 22 werkt bij ons, maar dat zal verschillen per huis en situatie. Op 22 voorkom ik hier dat hij er in smoort als het echt heel ongunstige omstandigheden zijn.

  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
Hier in het Noorden van Nederland is het al een hele tijd nat en koud.
Het weer waar de warmtepomp niet blij van wordt. Veel defrosts en af en toe de ketel die ondersteunt.

De COP is nog niet eerder lang zo laag geweest, de afgelopen weken eigenlijk elke dag 2.7 als ik kijk bij de gebruiksgegevens. Hoe is dat bij anderen?

  • miepet
  • Registratie: Januari 2024
  • Nu online
Oinken schreef op zaterdag 31 januari 2026 @ 11:56:
Hier staat P130 ook op alleen als nodig, vervolgens P131 iets hoger gezet. Met P131 op de standaard 15 is mij de buitenunit eens helemaal bevroren. P131 op 22 werkt bij ons, maar dat zal verschillen per huis en situatie. Op 22 voorkom ik hier dat hij er in smoort als het echt heel ongunstige omstandigheden zijn.
Hier, omgeving Apeldoorn, afgelopen week COP tussen 3.0 en 3.5. Temperatuur constant 21 graden, geen gasverbruik. Buitentemperatuur vaak net onder / rond het vriespunt.

  • DurQ
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 17:20
Oinken schreef op zaterdag 31 januari 2026 @ 13:28:
Hier in het Noorden van Nederland is het al een hele tijd nat en koud.
Het weer waar de warmtepomp niet blij van wordt. Veel defrosts en af en toe de ketel die ondersteunt.

De COP is nog niet eerder lang zo laag geweest, de afgelopen weken eigenlijk elke dag 2.7 als ik kijk bij de gebruiksgegevens. Hoe is dat bij anderen?
NW Friesland hier. De WP zit bij mij dit soort dagen tussen de 2 en 2.5 COP. Ik verbruik ook ongeveer 5 kuub gas voor verwarming dit soort dagen.

  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
DurQ schreef op zaterdag 31 januari 2026 @ 14:46:
[...]


NW Friesland hier. De WP zit bij mij dit soort dagen tussen de 2 en 2.5 COP. Ik verbruik ook ongeveer 5 kuub gas voor verwarming dit soort dagen.
Gasverbruik hier ongeveer 1,5 meer dan normaal. Normaal is douchen en koken.

  • bburgg
  • Registratie: Mei 2025
  • Laatst online: 01-02 00:17
Oinken schreef op zaterdag 31 januari 2026 @ 18:44:
[...]


Gasverbruik hier ongeveer 1,5 meer dan normaal. Normaal is douchen en koken.
Drenthe. Afgelopen week COP tussen de 2,7 en 3.0. Stook op 19,5 graden. Rond de 3,5 m3 gas per dag incl. warm water. Normale radiatoren. Huis is uit 2006 en volgens die norm geïsoleerd.

  • heho
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 16:35

heho

Ommen, Overijssel

Gister voor het eerst sinds een paar dagen weer ruim boven de 3.
Daarvoor ook tussen de 2.5 en 3 gezeten. Vandaag gelukkig ook weer mooi wat kWh opgewekt.

12x265W mono, 165° Zuid, helling 35°, SMA 3000TL


  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
In het Drenthe blijft het koud, vandaag wel minder vochtig, dan worden de intervallen van het ontdooien veel langer. Dat scheelt veel. We gaan van 25 minuten naar ruim een uur voordat er moet worden ontdooid.
COP stijgt langzaam richting de 3.

Morgen weer ijzel, dan gaat alles weer omlaag.

[ Voor 17% gewijzigd door Oinken op 02-02-2026 19:28 ]


  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
Gisteren met heel veel ijzel de laagste cop tot nu toe op een dag, 2,5. En 4,5 m3 gas incl. koken en douchen.

Geen top dag.

  • rekel
  • Registratie: Januari 2024
  • Nu online
Hier (omgeving Utrecht, flink wat graden warmer dan bij jou denk ik) 8,6 kWh verbruikt met een cop van 4.4 zonder extra gasverbruik. Continu op 19,5, wp ging uit om 11.50 u en pas weer aan om 22.55 uur. Wat zon in de woonkamer dan doet hè.

  • _Apache_
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 18:06

_Apache_

For life.

rekel schreef op donderdag 5 februari 2026 @ 11:26:
Hier (omgeving Utrecht, flink wat graden warmer dan bij jou denk ik) 8,6 kWh verbruikt met een cop van 4.4 zonder extra gasverbruik. Continu op 19,5, wp ging uit om 11.50 u en pas weer aan om 22.55 uur. Wat zon in de woonkamer dan doet hè.
Ja, hoewel onze cop gister 3.6 was (volgens de app zelf), heeft de wp vanaf 14h tot 19h uitgestaan.

Zero SR/S 17.3kWh / 2.7 kWP PV / Xtend WP 5kW + HRSolar zonneboiler


  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
Bij ons waarden een mooi eind onder nul. En dat in combinatie met water.
Gladheid op de wegen. En een lage cop.

  • heho
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 16:35

heho

Ommen, Overijssel

Hier ook al weer 2 dagen op 2.6 cop. Het blijft koud en vochtig helaas. Ik ben toe aan het voorjaar :F
Ander vraagje, ik heb de thermostaat s'nachts altijd op 19 staan, en zet hem meestal rond 16 uur s'middags naar 20. De temperatuur dipt dan altijd even naar ongeveer 18.7 voordat hij weer op gaat lopen.
Hoe is dat te verklaren ?

12x265W mono, 165° Zuid, helling 35°, SMA 3000TL


  • GroundBreaking
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 16:29
Hier al de hele week COP van 0, zeer waarschijnlijk EEV die niet meer wil. Volgende week komt Intergas.

  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
GroundBreaking schreef op vrijdag 6 februari 2026 @ 06:19:
Hier al de hele week COP van 0, zeer waarschijnlijk EEV die niet meer wil. Volgende week komt Intergas.
Dat is balen. Hoop dat ze snel een oplossing vinden.

  • GroundBreaking
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 16:29
Heel eerlijk begin ik wel een beetje zat te worden. Als hij draait gaat het allemaal best mooi, maar nu 2 winters en beide stookseizoenen al 2 keer stil gestaan, en meestal is het dan ook 2+ weken dat hij het niet doet.
Misschien is de unit toch niet gemaakt op de hoeveelheid werk die hij bij ons moet verzetten.

  • Krissiejj
  • Registratie: December 2023
  • Laatst online: 17:07
Ben eigenlijk wel tevreden met Xtend welke full electric draait de afgelopen maanden. Hier een overzicht van de COP januari. en die van de Xtore.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Bn7tVKPFQDionzH4tpACZ5ljCo4=/800x/filters:strip_exif()/f/image/kVDR9Lsiwqtf4PQ0d869L1Vg.png?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/pUpclFL-Ps7Un5RpR-ox1Gt1gh8=/800x/filters:strip_exif()/f/image/kLi6oicaTBZL1T0A3GlYrpb4.png?f=fotoalbum_large
GroundBreaking schreef op vrijdag 6 februari 2026 @ 07:37:
Heel eerlijk begin ik wel een beetje zat te worden. Als hij draait gaat het allemaal best mooi, maar nu 2 winters en beide stookseizoenen al 2 keer stil gestaan, en meestal is het dan ook 2+ weken dat hij het niet doet.
Misschien is de unit toch niet gemaakt op de hoeveelheid werk die hij bij ons moet verzetten.
wel beroerd hoor, maar een xtend die flink moet lopen trekken hoort niet gelijk kapot te gaan. Als ik kijk naar mijn woning die dan wel op lage temperatuur draait, is ook eigenlijk ''te klein'' berekend maar dat is mijn eigen keuze geweest. Je woning zou dan alleen kouder moeten worden of tot maar 19,5 graden kunnen opwarmen bij wijze van.

Intergas Extreme 36 Hybride Xtend, 300L boiler 2kW E, WTW Brink Flair 400 (Multi Air Supply), Oost 2175Wp West 3915Wp PV.


  • MotorBeast
  • Registratie: Maart 2017
  • Nu online
GroundBreaking schreef op vrijdag 6 februari 2026 @ 07:37:
Heel eerlijk begin ik wel een beetje zat te worden. Als hij draait gaat het allemaal best mooi, maar nu 2 winters en beide stookseizoenen al 2 keer stil gestaan, en meestal is het dan ook 2+ weken dat hij het niet doet.
Misschien is de unit toch niet gemaakt op de hoeveelheid werk die hij bij ons moet verzetten.
Ideetje. Gooi dat ding op MP en koop een goede monoblock. Heb je om te verwarmen in ieder geval geen ketel meer nodig. Die dingen halen met gemak 70 graden al moet je dat laatste niet willen.

  • GroundBreaking
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 16:29
Aavoer temperatuur heb ik heel lang op 35 graden gehad, met de kou opgeschroefd naar 38 graden, dus het is nog steeds lage temperatuur, maar wel vol vermogen voor de Xtend, zelfs voor die 38 graden moet de ketel helpen bij lage buiten temperatuur. Het is nu eenmaal een groot huis.

We gaan het volgende week zien met de monteur wat hij er van denkt.

  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
Wat is je retour met aanvoer 35 graden? Ben wel nieuwsgierig.

  • teo1966
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 18:47
Kan een Xtore 80 liter met een Xtend en xtreme en een buffervat samen die al geïnstalleerd zijn en is het verstandig?

  • GroundBreaking
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 16:29
Oinken schreef op vrijdag 6 februari 2026 @ 18:23:
Wat is je retour met aanvoer 35 graden? Ben wel nieuwsgierig.
18l/min volume stroom, en een delta T van 3.
Dus die is dan zo ergens tussen de 31-32 graden.

  • Krissiejj
  • Registratie: December 2023
  • Laatst online: 17:07
teo1966 schreef op vrijdag 6 februari 2026 @ 21:16:
Kan een Xtore 80 liter met een Xtend en xtreme en een buffervat samen die al geïnstalleerd zijn en is het verstandig?
Dat kan dacht ik wel

Intergas Extreme 36 Hybride Xtend, 300L boiler 2kW E, WTW Brink Flair 400 (Multi Air Supply), Oost 2175Wp West 3915Wp PV.


  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
GroundBreaking schreef op zaterdag 7 februari 2026 @ 06:43:
[...]

18l/min volume stroom, en een delta T van 3.
Dus die is dan zo ergens tussen de 31-32 graden.
Heb je die delta t bewust op 3 staan, mijn Xtend verlaagt het debiet om uit te komen op een delta t van 5. Wat is het voordeel van een delta t van 3. Ik zie dat ik dat ook in kan stellen namelijk.

  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
Sinds gisteren hebben we Speedcomfort ventilatoren in onze grootste radiator.
Het probleem zit bij ons in de afgifte. En die heb ik zo hopelijk iets verhoogd.

En op de laagste stand is het geluid prima te doen van de ventilatoren.

[ Voor 18% gewijzigd door Oinken op 07-02-2026 11:09 ]


  • MotorBeast
  • Registratie: Maart 2017
  • Nu online
Oinken schreef op zaterdag 7 februari 2026 @ 10:41:
[...]


Heb je die delta t bewust op 3 staan, mijn Xtend verlaagt het debiet om uit te komen op een delta t van 5. Wat is het voordeel van een delta t van 3. Ik zie dat ik dat ook in kan stellen namelijk.
Hoe lager je delta T, hoe zuiniger je WP loopt. Je HR Ketel loopt wel zuiniger bij een hogere delta T maar dit komt omdat er dan meer condensatie plaats vindt. Een WP heeft dit proces niet en hoeft bij een kleinere delta T minder temperatuurverschil tussen aanvoer en retour te overbruggen om zijn doel aanvoer te realiseren dus zuiniger.

  • MotorBeast
  • Registratie: Maart 2017
  • Nu online
Oinken schreef op zaterdag 7 februari 2026 @ 11:07:
Sinds gisteren hebben we Speedcomfort ventilatoren in onze grootste radiator.
Het probleem zit bij ons in de afgifte. En die heb ik zo hopelijk iets verhoogd.

En op de laagste stand is het geluid prima te doen van de ventilatoren.
Bij welke temperatuur slaan die aan? Vroeger volgens bij ergens bij 33 graden. Heatfans reeds bij 25,3 graden en die moduleren ook naar boven en naar beneden afhankelijk van de aanvoer.

  • Fullpower
  • Registratie: Juni 2017
  • Nu online
MotorBeast schreef op zaterdag 7 februari 2026 @ 12:25:
[...]


Hoe lager je delta T, hoe zuiniger je WP loopt.
Je kunt dit niet zo stellig zeggen. Met name bij lage compressor modulatie kan een lager waterdebiet voordeliger zijn. De waterpomp verbruikt bij hoger debiet ook relatief meer elektrische energie. Verder kan een lager waterdebiet bij lage modulatie van de warmtepomp ook koudemiddeltechnische voordelen geven. Het is niet voor niets dat ze bij rendementsmetingen van warmtepomp vaak uitgaan van een variabel debiet. Als dit niets zou brengen in de COP, dan zouden ze dat niet doen.

Oost: 3600WP en zuid: 3000WP PV, 9kW Panasonic split warmtepomp en Jaga Twin convectoren met zelfbouw DBE. CPC18 300 liter ZB. Clage 11kW naverwarmer.


  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
MotorBeast schreef op zaterdag 7 februari 2026 @ 12:27:
[...]


Bij welke temperatuur slaan die aan? Vroeger volgens bij ergens bij 33 graden. Heatfans reeds bij 25,3 graden en die moduleren ook naar boven en naar beneden afhankelijk van de aanvoer.
Ik heb speciaal een variant gekocht met een sensor, die kunt je instellen.

Slaan aan bij 27 graden, en je kunt de ventilator op drie standen zetten.
Ik hou niet van het geluid, dus staat op de laagste stand.

  • MotorBeast
  • Registratie: Maart 2017
  • Nu online
Fullpower schreef op zaterdag 7 februari 2026 @ 13:06:
[...]


Je kunt dit niet zo stellig zeggen. Met name bij lage compressor modulatie kan een lager waterdebiet voordeliger zijn. De waterpomp verbruikt bij hoger debiet ook relatief meer elektrische energie. Verder kan een lager waterdebiet bij lage modulatie van de warmtepomp ook koudemiddeltechnische voordelen geven. Het is niet voor niets dat ze bij rendementsmetingen van warmtepomp vaak uitgaan van een variabel debiet. Als dit niets zou brengen in de COP, dan zouden ze dat niet doen.
Meten is weten. Sowieso heb je bij hoge buitentemperaturen altijd een hogere delta T dan bij vorst door het warmteverlies van je woning. Ik zit hier op 2 bij 10 graden buiten en 5 bij vorst.

  • Fullpower
  • Registratie: Juni 2017
  • Nu online
teo1966 schreef op vrijdag 6 februari 2026 @ 21:16:
Kan een Xtore 80 liter met een Xtend en xtreme en een buffervat samen die al geïnstalleerd zijn en is het verstandig?
Dat kan prima. Wel zorgen dat het buffervat alleen in de retour van de CV zit. Dus de retour van de Xtore moet niet via het buffervat.

Oost: 3600WP en zuid: 3000WP PV, 9kW Panasonic split warmtepomp en Jaga Twin convectoren met zelfbouw DBE. CPC18 300 liter ZB. Clage 11kW naverwarmer.


  • WillemD61
  • Registratie: Maart 2023
  • Laatst online: 16:51
Er is een nieuwe versie van de Domoticz plugin gepubliceerd op github
https://github.com/WillemD61/XTEND-plugin

Deze geeft eenmalig email (indien gewenst) bij een probleem met datacommunicatie en ook bij het oplossen daarvan en ook een email als er een foutcode door de Xtend wordt gegenereerd. Er is daarvoor een Domoticz device toegevoegd die de foutcode ook laat zien.

  • True
  • Registratie: April 2011
  • Niet online

True

Dislecticus

Korte hulpvraag, na een stroomstoring werkt de Intergas Xtend combinatie van mijn schoonouders niet meer.
Lampjes branden zoals ze horen, groen (warmtevraag op Xtend) en wit (geen gasbrander) op de CV. Dit terwijl de gevraagde temperatuur in de woonkamer 3C lager ligt dan de huidige. Gedurende dag heeft die niets meer gedaan.

Enkele handmatige aan/uit/standby reset pogingen verder nog geen soelaas.

Hoe krijgen we deze setup weer in de benen?

VW ID.7 Tourer Pro S | 5670 Wp JA Solar - 14x405 33° op zuid | Twente | Proton $20 referral


  • WillemD61
  • Registratie: Maart 2023
  • Laatst online: 16:51
True schreef op zaterdag 7 februari 2026 @ 21:25:
Korte hulpvraag, na een stroomstoring werkt de Intergas Xtend combinatie van mijn schoonouders niet meer.
Lampjes branden zoals ze horen, groen (warmtevraag op Xtend) en wit (geen gasbrander) op de CV. Dit terwijl de gevraagde temperatuur in de woonkamer 3C lager ligt dan de huidige. Gedurende dag heeft die niets meer gedaan.

Enkele handmatige aan/uit/standby reset pogingen verder nog geen soelaas.

Hoe krijgen we deze setup weer in de benen?
Heb je al ingelogd via de WIFI verbinding? Staat deze aan, d.w.z zal reageren op warmtevraag?

  • True
  • Registratie: April 2011
  • Niet online

True

Dislecticus

WillemD61 schreef op zaterdag 7 februari 2026 @ 22:01:
[...]

Heb je al ingelogd via de WIFI verbinding? Staat deze aan, d.w.z zal reageren op warmtevraag?
Ja, dat werkte (denk ik, via de WiFi verbinding; Intergas app kon m'n schoonvader ook de thermostaat zien en de wenstemperatuur aanpassen). Maar het Xtend lampje was ook groen dus zou die ook moeten reageren op de warmtevraag volgens de handleiding.

Uiteindelijk leek er weer sjoege in te komen, het lijkt erop dat wanneer de CV + WP tegelijkertijd na een stroomonderbreking terug ingeschakeld worden de WP niet kan voldoen aan een warmtevraag, maar de CV dit ook niet uit zichzelf weer overneemt.
Dit leek op gelost door de Xtend na starten/standby 'aan' van de Intergas CV (wit lampje) een harde reset te geven door de Xtend van de stroom te halen (stekker loshalen) en die na enkele seconden weer in te schakelen.

Iemand die dit gedrag kan bevestigen of ontkennen en kan uitleggen wat hier gebeurde en hoe mijn schoonvader dit de volgende keer zelf kan oplossen?

PS ik ben zelf niet in dit topic actief, een snelle zoek actie online gaf mij wel dit topic op GoT via Google, maar niet op een pagina die hulp leek te bieden, online vond ik nog wel: https://www.facebook.com/...header_type=recently_seen
Random FB-gebruiker: "[..] Bij een Intergas Xtend blijkt dat na een stroomstoring de wp handmatig weer geactiveerd moet worden. Dat kan alleen als je fysiek bij de wp kan. Op afstand blijkt dit onmogelijk. [..]"

VW ID.7 Tourer Pro S | 5670 Wp JA Solar - 14x405 33° op zuid | Twente | Proton $20 referral


  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
Als ik bij ons de stroom er af heb gehad, dan start het het boeltje gewoon weer op. Hoef ik niets voor te doen. Wat geduld hebben. Meer niet.

  • True
  • Registratie: April 2011
  • Niet online

True

Dislecticus

Oinken schreef op zondag 8 februari 2026 @ 20:35:
Als ik bij ons de stroom er af heb gehad, dan start het het boeltje gewoon weer op. Hoef ik niets voor te doen. Wat geduld hebben. Meer niet.
Geduld was in dit geval zelfs met 8 uur niet voldoende.

VW ID.7 Tourer Pro S | 5670 Wp JA Solar - 14x405 33° op zuid | Twente | Proton $20 referral


  • ewh
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 16-02 20:20

ewh

Weet iemand of voor Home Assistant extra codes beschikbaar zijn? Ik gebruik de integratie van DSchoutsen, maar in de app van Intergas zie ik nu bijvoorbeeld de verschillende COP's van warmwater en verwarming , welke ik in mijn dashboard nog niet heb. Of anders, hoe zou je die codes kunnen uitlezen/ vinden?

  • ewh
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 16-02 20:20

ewh


  • WillemD61
  • Registratie: Maart 2023
  • Laatst online: 16:51
ewh schreef op zondag 8 februari 2026 @ 21:42:
Weet iemand of voor Home Assistant extra codes beschikbaar zijn? Ik gebruik de integratie van DSchoutsen, maar in de app van Intergas zie ik nu bijvoorbeeld de verschillende COP's van warmwater en verwarming , welke ik in mijn dashboard nog niet heb. Of anders, hoe zou je die codes kunnen uitlezen/ vinden?
Je kan wireshark op een PC installeren en dan verbinding maken met de Xtend. Dan kan je zien welke HTTP commando's gebruikt worden om de gegevens op de Xtend schermen te tonen en op die manier kan je de codes achterhalen. Die zou je dan aan de Home Assistant integratie kunnen toevoegen.

Ik ben zelf Domoticz gebruiker, dus heb geen kennis van Home Assistant. Maar op die manier heb ik, met HA integraties as basis, de Domoticz plugin ontwikkeld en gestroomlijnd.

  • Plantje1978
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 14-02 07:42
Zo, daar gaan we weer. Kom thuis van repetitie met de band en de Xtend heeft "n070 Fout Warmtepomp (binnenunit) De binnenunit heeft de volgende fout: - ?"
Maar eens even de stekker eruit

  • GroundBreaking
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 16:29
Misschien moeten we een clubje oprichten @Plantje1978 , wel zo gezellig.

Intergas komt bij mij morgen, maar het kan toch niet zo zijn dat we de levensduur van het apparaat elk jaar 1-2 keer reparatie/vervanging nodig hebben.

  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
Ik hoop geen lid te worden van jullie clubje...... Hopelijk heeft Intergas een blijvende oplossing voor het probleem.

  • Plantje1978
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 14-02 07:42
GroundBreaking schreef op woensdag 11 februari 2026 @ 06:14:
Misschien moeten we een clubje oprichten @Plantje1978 , wel zo gezellig.

Intergas komt bij mij morgen, maar het kan toch niet zo zijn dat we de levensduur van het apparaat elk jaar 1-2 keer reparatie/vervanging nodig hebben.
Poeh! Zeg dat wel!

Vannacht werd ik om 5.00 uur wakker en het viel me op, dat ik de buiten unit niet hoorde. Dus maar even naar beneden en inderdaad: N070. Ding weer reset en met de telefoon verbonden. Ook een paar screen shots gemaakt (FWIW) Het viel me op, dat de buiten unit een paar keer 450-500 rpm had. En de "stappen" terugliepen. Dan stopte de hele spullenboel en zag ik de melding "sensortest". Ik heb twee van zulke rondes bekeken en ben weer gaan slapen. Om 6.00 uur opgestaan om te gaan hardlopen en inderdaad weer N070.

Weer een reset gedaan (stekker eruit en er weer in) en gaan hardlopen. Ik kom terug en hij lijkt het gewoon te doen. Staat op verwarmen, wel een vlammetje op de thermostaat, geen vlammetje op de ketel en de buis onderkant Xtend is warm (zeker niet heet). Dus: warmtepomp is aan het verwarmen.

Mijn vrouw sprak me er ook op aan en vroeg zich af of we niet gewoon terug moeten naar de installateur. Maar goed, wat moet ik zeggen? "We hebben laatst een error gehad. Hij doet het nu weer, maar ik wil dat je hier naar kijkt" In zijn beleving is er geen probleem op te lossen.
Ze hebben het ding met zijn tweeën geïnstalleerd en degene die het CV deel heeft gedaan heeft me het systeem verkocht. Telkens wanneer ik aangeef dat de Xtend een probleem heeft krijg ik te horen dat ik bij de ander moet zijn, want "dat is allemaal dat internet spul en daar heb ik geen verstand van"

Maar inderdaad: ik begin het ook echt wel een beetje zat te worden :(
Hebben wij gewoon de pech een defect apparaat te hebben? Of is de installatie bij ons niet goed gegaan? Of is de Xtend an sich gewoon onbetrouwbaar?

Voor de vorm nog even wat screen shots... wie het weet mag het zeggen
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/oz1Dj3_YV0mzGYdeukK_bcFYkO0=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/twGYxlFo7M9qlrtTuys1Y6XS.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/YO5gRqaJ-iYPfH0gPnLimQ7Jj5g=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/9UR3OnBAxoW3RPtf4xI6oxl1.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Jzmh1PI00xNIZYNAKfM8KG9X9G0=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/XKFZYnFRVj4ddDyBZzt2a9dg.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Xwa8RSTu5FU3C0T_PGIytpZtTRk=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/Gb9esKehl4AZHsaYrazDxJnf.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/suuIve1NZoffLyWr6ph8jN9oZGI=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/LO5vNsZADmkabzaVZq6zjUN5.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/pyqHneJj5M2-TGlGoNG5vokb0pI=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/awmQtWRAczmhUym9NSX6ryhm.jpg?f=fotoalbum_large

  • a2aan
  • Registratie: Juni 2024
  • Laatst online: 18:49
Bij mij komt de installateur morgen wat dingen rondom het EEV vervangen (niet het EEV zelf), maar zit nu ook al weer ruim drie weken zonder Xtend, en ben al aan mijn derde buitenunit toe (tweede was DOA).

Ik hoop dat het hierna gewoon klaar is, en dat 'ie het de komende tien jaar zonder issues doet.

Er zijn best wat dingen waar ik in meer of mindere mate 'spijt' van heb, qua keuze voor merk/type en plaatsing (op de dakkapel), maar tegelijkertijd heb ik nog geen andere warmtepomp/opstelling gevonden die ik liever zou hebben. En áls de Xtend draait, doet 'ie het in mijn ogen wel erg goed.

  • Plantje1978
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 14-02 07:42
Ik denk dat het feit dat het een hybride systeem is hun redding is. Als je deze thread een beetje doorleest zie je dat het grootste probleem dat de meesten telkens ervaren is, dat de warmtepomp niet optimaal draait en ze terugvallen op gas.
Als het geen hybride systeem zou zijn en iedere storing die je ziet zou betekenen dat je de hele duur van de storing geen verwarming noch warm water zou hebben dan zouden mensen denk ik wel harder piepen. En ik denk dat Intergas dan ook wel iets meer uit te leggen zou hebben!

  • MotorBeast
  • Registratie: Maart 2017
  • Nu online
@Plantje1978 Ik zou in ieder geval de druk eens omhoog brengen . 1,12 Bar is erg laag. Zet die ergens op 1,8.

  • Plantje1978
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 14-02 07:42
Ja, die viel me ook al op. Staat nu op 1,75.

Die druk moet ik toch ook op de HR36 kunnen zien? Ik kon het vanochtend niet vinden. En gegevens in de Intergas app op de telefoon worden ZEER traag bijgewerkt!

  • MotorBeast
  • Registratie: Maart 2017
  • Nu online
@Plantje1978 Ik heb geen Intergas WP. Lees hier mee uit interesse en omdat ik nog al eens mensen help in mijn omgeving met inregelen etc. Uit de hand gelopen hobby. Beetje kennis op doen van andere systemen.

  • Plantje1978
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 14-02 07:42
Het is al gelukt. Ik heb maar weer eens met de WiFi van dat apparaat verbonden en dan werkt ie de druk wel live bij. Staat nu op 1,91. Zal wel goed zijn.

Nu lijkt alles ook weer te werken. Op naar de volgende storing! Ach ja.... het is nu buiten ook boven nul. Storingen doen zich natuurlijk het meest voor wanneer je het ding het hardste nodig hebt

  • Oinken
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 14:25
MotorBeast schreef op woensdag 11 februari 2026 @ 11:36:
@Plantje1978 Ik heb geen Intergas WP. Lees hier mee uit interesse en omdat ik nog al eens mensen help in mijn omgeving met inregelen etc. Uit de hand gelopen hobby. Beetje kennis op doen van andere systemen.
Soms heb ik ook wel eens het idee dat je teveel kunt inregelen en daardoor de balans kunt verstoren. Het vraagt specifieke kennis.
Zelf heb ik een paar dingen aangepast, maar merk ik ook dat het fijn is dat er steeds meer parameters de optie 0 = automatisch krijgen.

  • Plantje1978
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 14-02 07:42
Nou, na de herstart van vanochtend lijkt het dan toch weer te werken. Maar zojuist zag ik weer de N070.

Heel erg vervelend dit! Ik heb de stroom er maar weer af gehaald en weer op gezet. Maar goed, ik kan de storing wel laten staan.... maar hoe lang duurt het dan voordat de monteur er naar kan kijken? Dus hoe lang zijn we weer gas aan het stoken? Of in het ergste geval: zitten we zonder verwarming?

Net even gekeken: vorig jaar rond deze tijd ook al gezeik en op de 14e is de EEV vervangen.

[ Voor 10% gewijzigd door Plantje1978 op 11-02-2026 17:39 ]


  • MakeItSo
  • Registratie: Augustus 2023
  • Laatst online: 16-02 14:43
Ik hoor vaak iets over pendelen of zaagtand grafieken. Nou heb ik niet het idee dat onze Xtend niet goed zou draaien, maar nu het qua temperaturen afgelopen nacht en vandaag overdag boven de 5gr is en er geen defrosts zijn, ziet de grafiek er uit als onderstaande. Is dat nou normaal voor de huidige temperaturen? Wij hebben gewone radiatoren (8 stuks).
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/_i91J0YK2vtu8j-STwwFLxA7cxk=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/fmFY5dwDynqvQPDfCih0auqZ.jpg?f=fotoalbum_large

  • GroundBreaking
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 16:29
Plantje1978 schreef op woensdag 11 februari 2026 @ 17:36:
Nou, na de herstart van vanochtend lijkt het dan toch weer te werken. Maar zojuist zag ik weer de N070.

Heel erg vervelend dit! Ik heb de stroom er maar weer af gehaald en weer op gezet. Maar goed, ik kan de storing wel laten staan.... maar hoe lang duurt het dan voordat de monteur er naar kan kijken? Dus hoe lang zijn we weer gas aan het stoken? Of in het ergste geval: zitten we zonder verwarming?

Net even gekeken: vorig jaar rond deze tijd ook al gezeik en op de 14e is de EEV vervangen.
Dit lijkt me idd weer een EEV probleem als ik van een afstandje mag gokken!

  • Plantje1978
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 14-02 07:42
Dan heeft ie het op 3 dagen na een jaar gedaan...Ik heb de installateur ook maar een app gestuurd met de code. Dan mag hij de volgende keer dat de error zich voordoet het apparaat uitlezen. Ben benieuwd of hij dat gaat doen. Volgens mij is hij ook wel een beetje klaar met mijn gezeur. Ik wil natuurlijk gewoon een goed werkend systeem hebben

  • a2aan
  • Registratie: Juni 2024
  • Laatst online: 18:49
MakeItSo schreef op woensdag 11 februari 2026 @ 19:04:
Ik hoor vaak iets over pendelen of zaagtand grafieken. Nou heb ik niet het idee dat onze Xtend niet goed zou draaien, maar nu het qua temperaturen afgelopen nacht en vandaag overdag boven de 5gr is en er geen defrosts zijn, ziet de grafiek er uit als onderstaande. Is dat nou normaal voor de huidige temperaturen? Wij hebben gewone radiatoren (8 stuks).
[Afbeelding]
Welke thermostaat gebruik je? Ik vind je grafiek er heel bijzonder uitzien. Liefst heb je zo min mogelijk schommelingen...

  • MakeItSo
  • Registratie: Augustus 2023
  • Laatst online: 16-02 14:43
a2aan schreef op woensdag 11 februari 2026 @ 19:53:
[...]

Welke thermostaat gebruik je? Ik vind je grafiek er heel bijzonder uitzien. Liefst heb je zo min mogelijk schommelingen...
De comfort touch

  • GroundBreaking
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 16:29
@MakeItSo Hoe staan de thermostaat? knoppen op de radiatoren ingesteld?
Allemaal volledig open? Of sommige op een bepaalde temperatuur?
Zijn er invloeden van buiten af zoals deur opengestaan etc?

  • MakeItSo
  • Registratie: Augustus 2023
  • Laatst online: 16-02 14:43
Er zijn een paar radiatoren (in het voorhuis, waar de thermostaat niet hangt) die met hombli slimme thermostaatknoppen. Die staan wat lager ingesteld dan de temperatuur op de thermostaat. Die hangt in het achterhuis, en daar zitten radiatoren met een gewone thermostaatknop die vol open staat. Geen deur open geweest of iets dergelijks. Normaal wil de zon wel een beetje beinvloeden, want die staat op het achterhuis, maar vandaag was er geen zon

Oh, de thermostaat staat 24x7 op 19,0gr

[ Voor 4% gewijzigd door MakeItSo op 11-02-2026 20:04 ]


  • a2aan
  • Registratie: Juni 2024
  • Laatst online: 18:49
@MakeItSo dan denk ik toch dat het die thermostaatknoppen zijn.

Liefst heb je het waterzijdig ingeregeld dat ze (bij wijze van voorbeeld) altijd 2l/min doorlaten.

Wat ik nu zie lijkt op dat ze steeds afwisselend een uur helemaal open (4l/min), en een uur helemaal dicht staan (0l/min). Dus gemiddeld die 2l/min.

In dat uur dat ze dicht staan koelt het water af, en als ze open gaan krijgt de Xtend 'ineens' koud water, waardoor hij op vol vermogen moet draaien om de gevraagde aanvoertemperatuur te kunnen leveren.

  • MakeItSo
  • Registratie: Augustus 2023
  • Laatst online: 16-02 14:43
a2aan schreef op woensdag 11 februari 2026 @ 20:16:
@MakeItSo dan denk ik toch dat het die thermostaatknoppen zijn.

Liefst heb je het waterzijdig ingeregeld dat ze (bij wijze van voorbeeld) altijd 2l/min doorlaten.

Wat ik nu zie lijkt op dat ze steeds afwisselend een uur helemaal open (4l/min), en een uur helemaal dicht staan (0l/min). Dus gemiddeld die 2l/min.

In dat uur dat ze dicht staan koelt het water af, en als ze open gaan krijgt de Xtend 'ineens' koud water, waardoor hij op vol vermogen moet draaien om de gevraagde aanvoertemperatuur te kunnen leveren.
De installateur zei dat waterzijdig inregelen niet nodig is omdat de kranen die er op zitten op de druk uit het systeem reageren..... Dat zei hij toen hij er een beetje klaar mee was omdat ik hem het Honeywell Evohome systeem dat hij geadviseerd had heb laten verwijderen omdat hij het niet werkend kreeg en ik hem eraan herinnerde dat hij nog waterzijdig in zou regelen. Met mijn beperkte kennis had ik online al zo'n beetje uitgevonden dat dat onzin zou moeten zijn. Maar is dat inderdaad zo? Ik kan de oude radiatorknoppen er wel even op zetten sowieso. Doe ik vanavond even en dan kijken hoe hij draait.

  • a2aan
  • Registratie: Juni 2024
  • Laatst online: 18:49
MakeItSo schreef op woensdag 11 februari 2026 @ 20:20:
[...]

De installateur zei dat waterzijdig inregelen niet nodig is omdat de kranen die er op zitten op de druk uit het systeem reageren..... Dat zei hij toen hij er een beetje klaar mee was omdat ik hem het Honeywell Evohome systeem dat hij geadviseerd had heb laten verwijderen omdat hij het niet werkend kreeg en ik hem eraan herinnerde dat hij nog waterzijdig in zou regelen. Met mijn beperkte kennis had ik online al zo'n beetje uitgevonden dat dat onzin zou moeten zijn. Maar is dat inderdaad zo? Ik kan de oude radiatorknoppen er wel even op zetten sowieso. Doe ik vanavond even en dan kijken hoe hij draait.
Als je die knoppen makkelijk kan vervangen zou ik het sowieso proberen!

Daarna is het nog wel even zoeken hoe ver ze precies dichtgedraaid moeten zijn, maar ik verwacht dat je Xtend er wel 'rustiger' van gaat draaien.

  • MotorBeast
  • Registratie: Maart 2017
  • Nu online
MakeItSo schreef op woensdag 11 februari 2026 @ 20:20:
[...]

De installateur zei dat waterzijdig inregelen niet nodig is omdat de kranen die er op zitten op de druk uit het systeem reageren..... Dat zei hij toen hij er een beetje klaar mee was omdat ik hem het Honeywell Evohome systeem dat hij geadviseerd had heb laten verwijderen omdat hij het niet werkend kreeg en ik hem eraan herinnerde dat hij nog waterzijdig in zou regelen. Met mijn beperkte kennis had ik online al zo'n beetje uitgevonden dat dat onzin zou moeten zijn. Maar is dat inderdaad zo? Ik kan de oude radiatorknoppen er wel even op zetten sowieso. Doe ik vanavond even en dan kijken hoe hij draait.
Die thermostaatknoppen zullen denk ik je probleem niet zijn mits.........je in ieder geval voldoende radiatoren permanent vol open hebt staan beneden. Een thermostaatkraan gaat nooit vol open en dan weer knijterhard dicht. Wat je niet moet doen is ze helemaal dicht draaien en al het koud wordt in een kamer ze dan pas open draaien. Dan knallen wel vol open en gooi je een sloot koud water in je systeem. Ik heb ze hier boven ingeregeld op 19 graden en heb met mijn WP gewoon een mooie strakke lijn in verbruik. Je hebt zoals ik lees waarschijnlijk dynamische afsluiters die reageren op druk. Dan nog kan het wel raadzaam zijn de radiatoren die dicht bij je verdeelpunt iets te knijpen al zal dat met een lage Delta T niet zo heel veel verschil maken. Wel als radaitoren die ver van het verdeelpunt niet warm genoeg worden. Inregelen doen met thermostaatkranen vol open en zorg dat je met dit weer een Delta T van 2 a 3 hebt.

  • MakeItSo
  • Registratie: Augustus 2023
  • Laatst online: 16-02 14:43
a2aan schreef op woensdag 11 februari 2026 @ 20:46:
[...]

Als je die knoppen makkelijk kan vervangen zou ik het sowieso proberen!

Daarna is het nog wel even zoeken hoe ver ze precies dichtgedraaid moeten zijn, maar ik verwacht dat je Xtend er wel 'rustiger' van gaat draaien.
De oude gewone thermostaatknoppen zitten er weer op. Ik kan mij van het vorige stookseizoen (toen de Hombli's er volgens mij nog niet op zaten), herinneren dat de WP een rustiger lijntje liet zien dat het beeld wat ik vandaag zie.

  • MakeItSo
  • Registratie: Augustus 2023
  • Laatst online: 16-02 14:43
MotorBeast schreef op woensdag 11 februari 2026 @ 20:50:
[...]
De Hombli's zitten (inmiddels zaten) alleen in het voorhuis. Daar wilden we wel de mogelijkheid hebben de temperatuur in de nacht wat te verlagen, omdat het voorhuis minder goed geisoleerd is dan het achterhuis en in het voorhuis niet alle ruimten even warm hoeven te zijn als in het achterhuis.

De afsluiters die er zitten, hebben wel een verstelmogelijkheid voor waterzijdig inregelen. Betekent dat dan dat ze geen dynamische afsluiters hebben?

Die thermostaatknoppen zullen denk ik je probleem niet zijn mits.........je in ieder geval voldoende radiatoren permanent vol open hebt staan beneden. Een thermostaatkraan gaat nooit vol open en dan weer knijterhard dicht. Wat je niet moet doen is ze helemaal dicht draaien en al het koud wordt in een kamer ze dan pas open draaien. Dan knallen wel vol open en gooi je een sloot koud water in je systeem. Ik heb ze hier boven ingeregeld op 19 graden en heb met mijn WP gewoon een mooie strakke lijn in verbruik. Je hebt zoals ik lees waarschijnlijk dynamische afsluiters die reageren op druk. Dan nog kan het wel raadzaam zijn de radiatoren die dicht bij je verdeelpunt iets te knijpen al zal dat met een lage Delta T niet zo heel veel verschil maken. Wel als radaitoren die ver van het verdeelpunt niet warm genoeg worden. Inregelen doen met thermostaatkranen vol open en zorg dat je met dit weer een Delta T van 2 a 3 hebt.

  • MotorBeast
  • Registratie: Maart 2017
  • Nu online
Dynamische afsluiters kan je ook op flow inregelen. Mooie is dat die als andere groepen meer of minder vragen daarop reageren de flow constant houden. Statische doen dit niet. Mijn advies. Houdt alles binnen de schil gewoon constant op temperatuur. Eigenlijk moet je niets na regelen maar als ik dat niet doe wordt het mij te warm boven. Ik laat dus wel mijn thermostaatknoppen altijd op 19 graden. Alles loopt hier door een seriebuffervat in de retour en daar vindt veel menging plaats en heb daardoor denk ik vrij weinig effect van de naregeling. En nooit een sloot koud water door het systeem.

YouTube: Stop met het zoneren en naregelen van warmtepompen!
Pagina: 1 ... 46 47 Laatste