Waarschijnlijk wil je zoiets als zone regeling.FormallyUnknown schreef op dinsdag 1 oktober 2024 @ 17:48:
Vandaag heb ik ook een verkoper op bezoek gehad en ik had een vergelijkbare ervaring als velen hier. Hij was sterk gefocust op de verkoop en gaf alleen vandaag een extra korting van €2000+ in plaats van de eerder genoemde €1300+. Ik heb hem eerlijk feedback gegeven en aangegeven dat als hij vandaag korting kan geven, hij dat volgende week vast ook wel kan doen 😉.
Maar goed, nu naar mijn situatie. Ik woon in een woning van 165 m² met twee verdiepingen, beide voorzien van vloerverwarming. Ik heb het huis recent gekocht en moest helaas onverwachts de CV vervangen. Het energieverbruik van de vorige bewoners was gigantisch, waardoor het lastig in te schatten is of het huis geschikt is voor een volledig elektrische oplossing. Daarom kies ik voorlopig voor een hybride scenario. Ik heb al geïsoleerd, zonnepanelen geplaatst en overal vloerverwarming aangelegd.
Nu zit ik met een vraag waar anderen hier misschien ook mee te maken hebben gehad. Ik heb namelijk ook vloerverwarming in de slaapkamers en ik wil die kamers een paar graden kouder houden, omdat ik dat comfortabeler vind. De verkoper van Adlar gaf aan dat we in dit geval een buffervat van 120 liter nodig hebben, à €850, om pendelen van de warmtepomp te voorkomen. Het klonk als een plausibel verhaal, maar ik vraag me af hoe anderen deze uitdaging hebben aangepakt. Heeft iemand ervaring met een soortgelijke situatie en welke oplossing hebben jullie gekozen?
Eerst, over de levensduur van de warmtepomp.
Een compressor kan theoretisch 150.000 keer starten en dan is hij kapot.
Stel we willen er 15 jaar mee doen.
Het stookseizoen loopt doorgaans van oktober tot en met april, dat is 7-8 maanden.
Ongeveer 30 x7,5 = 225 dagen, aantal dagen dat de warmtepomp aanstaat is 225 dagen x 15 jaar = 3375 dagen.
Aantal keren dat de pomp dan mag schakelen is 150000/3375 = 44 keer/dag.
Mij verwarmingsinstallatie, heeft zoneregeliing. .
De zonneregeling van Resideo (Honeywell) EvoHome heb ik ingesteld op aantal schakelingen per uur = 1, minimale aan tijd 20 min, minimale uit tijd 5 min. Dit betekend maximaal 24 schakelingen per dag. Dus maak ik me geen zorgen over de levensduur van de pomp.
De installatie bevat een buffervat van 60 liter, volgens de richtlijn van de fabrikant(Solareast) beschreven in de Service manual(https://www.climadirect.c...ating-cooling-dhw-new.pdf ), de minimaal gewenste grote. BLN-006TB1 is de basis van de AURORA II 6 kW
:fill(white):strip_exif()/f/image/QTAeaaB2k4TIEWAGfUxc4f0j.png?f=user_large)
Bijkomend voordeel van buffervat is dat bij defrost, de warmte hiervoor uit het buffervat gehaald wordt en niet uit de woning.
Randvoorwaarden voor een warmtepomp zijn vloerverwarming, Hr++ glas en een redelijk tot goed geïsoleerde wanden.
En als je EvoHome gaat toepassen, doe het dan meteen goed gebruik de juiste componenten. Ik heb ook de fout gemaakt om eerst de temperatuur, met (goedkoop) een enkele klep op vloerverdeler, te willen regelen.
Mijn componenten zijn:
• Bedieningspaneel ATC92G
• Radiator knoppen HR92 plus geadviseerde thermostaatventielen.(waterzijdige regeling)
• Aan/Uit schakelunit BDR91T
• Regelaar t.b.v. vloerverwarming HCE80 + HRA80 + MT4-230-NC per verwarmingslus
Omdat de bestaande vloerverwarming aangelegd is voor 40 °C heb ik de bestaande
hydraulisch neutraal (mede omdat ik nog gebruik maak van een intergas CV ketel) verdeler
laten zitten
• Kamerthermostaat T87RF2026 (woonkamer)
Als je een beetje technisch ben kun je e.a. zelf aanleggen. Het is wat prijzig, Maar ja, een speciaal kleurtje op een nieuwe auto ook
De woonkamer met vloerverwarming wordt comfortabel op 20-20,5 graden gehouden.
Een en ander (ge)tweaked (aangepast) met behulp van Domoticz en e.a. monitor ik met Grafana.
Just because someone's opinion is different than your own it does not mean they are wrong.