Wij (partner en ik, geen kinderen) zijn momenteel bezig met de overstap van Google naar Proton.
Gmail --> Proton Mail:
Migratietool werkt prima, je hele mailarchief wordt overgezet en hij stelt een forward voor je in zodat mails die nog op Gmail binnenkomen worden doorgestuurd naar je Proton adres.
Google Calendar --> Proton Calendar:
Ook hier werkt de migratietool goed, al mijn afspraken (ook terugkerend) zijn netjes overgezet. Mijn partner en ik delen onze persoonlijke agenda's met elkaar, dit werkt ook prima. Extra agenda's aanmaken om te delen werkt ook prima.
Dingen die ik mis maar prima mee te leven tot nu toe:
-Geen native Ipad app, dan krijg je de telefoon app. Dit los ik nu op met de webapp.
-Geen integratie met maps: je kunt wel locaties invullen op afspraken, maar dit intregreert niet met een Maps dienst (dus hij zoekt geen adressen voor je op, en je kan niet er niet op klikken om te navigeren.
-Geen suggestie vanuit emails om een agenda afspraak aan te maken (of ik ben het nog niet tegengekomen

)
Lastpass --> Proton Pass:
Ook hier weer goede migratietool, alle items zijn netjes overgezet. De apps en browser extensies werken ook goed.
Hier zit het meeste werk voor deze migratie: al mijn accounts langslopen en inlogs aanpassen met een gegenereerd email alias. Blijkbaar heb ik ondertussen zo'n 300 accounts verzameld in mijn online bestaan, dus mooi moment om daar doorheen te gaan en waar mogelijk ook accounts te laten verwijderen.
Geen VPN --> Proton VPN:
Ik heb nu standaard de VPN aanstaan op mijn iPhone, Ipad, browser en Apple TV. Heel af en toe werkt er iets niet en moet ik de VPN uitzetten (zelfscannen via de AH app bij Albert Heijn bijvoorbeeld). Verder werkt hij goed, we hebben al een keer de locatie aangepast om een seizoen van een serie te kijken dat in Nederland niet beschikbaar is. Verder worden best wat advertenties geblokkeerd. Hier op Tweakers doet hij dat erg goed
Google Drive --> Proton Drive:
Nog niet aan begonnen. Wat in ieder geval nu mist tov Google Drive is ondersteuning van spreadsheets (aanmaken en in samenwerken, voor documenten is dat er al wel). Ga ik mee aan de slag als ik klaar ben met mijn accounts.
Onze foto's staan verder in iCloud, en ik denk dat dat nog wel zo blijft. De integratie hiervan binnen het Apple ecosysteem is echt te goed

Wel heb ik al gezien dat de Proton Drive app ook prima automatisch foto's kan backuppen. Maar goed, weggaan van het Apple (software)ecosysteem is niet ons doel, weggaan van Google wel