Het liefst zie ik dat ze helemaal niet verkopen om Nvidia keihard af te straffen voor hun prijsbeleid.. Maar ik begrijp ook wel dat sommige mensen toch echt een keer moeten upgraden, en dan is de 4070 de minst slechte keuze bij Nvidia.. Nog steeds gewoon te duur voor een videokaart die amper tot niks sneller is dan een RTX 3080 ruim 2,5 jaar geleden.. Enige positieve is het mindere stroomverbruik, als dat je boeit.. Dat er overal nog meer dan genoeg voorraad is geeft in ieder geval wel aan dat ook de 4070 matig verkoopt, want het was altijd normaal dat nieuwe videokaarten de 1e paar weken tot maanden na launch matig verkrijgbaar waren..Ludewig schreef op maandag 17 april 2023 @ 17:41:
Op zich niet verbazend dat de verkopen wat laat op gang komen. Het lijkt een echt 'nou ja, iets echt beters is er niet'-product ipv iets waar mensen echt enthousiast van worden.
De prijs van de 4070 geeft ook mooi aan hoe bizar overpriced the RTX 4080 is die 2x zoveel kost voor <50% meer prestaties.. Echt bizar.. Alsof de 4080 al een soort halo top model product is terwijl dat helemaal niet zo is.. De 4080 had minder dan €1000 moeten kosten.. Nog steeds een stuk duurder dan de 3080 die vanaf €719 was bij launch, dus men hoeft niet met excuses te komen dat de huidige prijs echt nodig was.. Het is gewoon ordinair misbruik proberen te maken van de extreme prijzen die onstaan zijn tijdens de Covid19 crisis..
Ik heb zelf een RTX 3080 10GB (in december 2020 gekocht voor iets meer dan €800), die gelukkig nog wel even mee kan.. Hopelijk wordt de Nvidia 50-serie een soort van "goedmaak" series, niet zoals de 30-serie dat was na de eveneeens veel te dure 20-serie..