Nou, dat vind ik persoonlijk wel heel erg meevallen. Kijk eens hoeveel techniek je hebt met de Vortex, en nog steeds moet je filament elke keer helemaal tot de AMS terug trekken en opnieuw laden voor elke change.
Dan is de INDX toch een stuk simpeler maar ook veel effectiever.
Adder28 schreef op dinsdag 18 november 2025 @ 11:44:
[...]
Ik bedoel eerder: wat als ze de stekker uit de cloud trekken voor bv de A1 of iets uitsturen dat bepaalde functies afzet waardoor je functies verliest. Als je alles lokaal kan aansturen, heb je daar geen last van. Plus de beveiliging van hun cloud... Dat zijn vragen die ik mij als IT'er stel.
Dit is voor mij de reden geweest om weg te gaan van Bambu, samen met de issue dat een kapotte idler (welke in eerste instantie niet vervangbaar was volgens Bambu) een twee jaar oude X1C volgens Bambu naar de schroot kon. Pas nadat ik veel stampei en online media aandacht er aan gaf, krabbelde ze terug dat het repareren was, maar wel de hele corexy systeem moest vervangen (en dat voor een idler met een waarde van max €5)
De echte reden weet ik niet, maar ik kan me voorstellen dat je niet op dezelfde tijd iets wil releasen, dat je dan het een dag uitstelt. Want het was wel gepland voor op de maandag.
MC Taz Man schreef op woensdag 19 november 2025 @ 15:37:
[...]
Ja, ik heb al soort van ruzie gemaakt op TwiX met een Prusa fanboy 😂... Die wil er maar niet aan dat Prusa duur is. One L (1700) + INX (700), tov 2250 voor de H2C, 2500 inclusief 2e AMS.
Maar de H2C is groter & hoef je bij aankomst niet te verbouwen. Plus, geen idee of die 1700 voor de Core One L een aanbieding is, of retail.
Prusa is gewoon té duur, imo.
Te duur, neh dat vind ik niet. Is het goedkoop? Nee zeker niet. Maar produceren in de EU is gewoon duurder dan in China. Prusa produceert alles in eigen huis, PCB’s, filament, componenten etc. Zelfde als Bondtech, die produceren ook alles zelf.
Maar ja, als je een A1 met een MK4S vergelijkt, ja dan is de A1 idd goedkoper en de MK4S inderdaad duurder (ben het wel met je eens, als je kijkt wat een Core One kost en een MK4S, dan snap ik niet waarom mensen nog een bedslinger kopen).
Maar goed, onder de eindstreep gaat het erom dat we hier allemaal zijn met hetzelfde doel: we vinden allemaal 3d printen leuk. En of je nou voor de ene merk kiest, of voor de andere, of beide, we kiezen allemaal de printer waarvan we denken dat die de beste keuze is.