@
Llopigat @
MC Taz Man
Ik ben een grote fan van Prusa, vandaar dat ik ook meteen de Core One had besteld.
Maar ik heb ook een Voron Trident, Prusa Mini Bear en een BambuLab P1S.
De Voron print het best en kan zeer goed ASA printen (65 graden in de kamer), dit is mijn favoriete printer.
De Prusa Mini Bear staat stof te happen in de garage. Ik moet er nog eens tijd voor vinden om deze goed te laten printen.
De P1S is mijn werkpaard. Dit komt door 2 dingen, als eerste print ie gewoon altijd en ten tweede de AMS. Ik print amper in kleur, maar het gemak van filament laden maakt me gewoon erg lui, daarnaast is doorspoelen naar een nieuwe rol gewoon erg fijn. Alleen jammer dat ie (de printer) behoorlijk luidruchtig is, zelfs met de behuizing-fan uit.
Dan de Core One.
Ik had erg hoge verwachtingen. De printer is erg stil, dat vind ik heel belangrijk. Ik kan alles makkelijk vervangen, net als bij de Voron (al is die nog iets toegankelijker, elk onderdeel kan ik binnen 10 minuten vervangen) en dat vind ik ook erg fijn.
Maar dan de printkwaliteit, die viel me gewoon tegen. De Core One heeft dezelfde VFA's als mijn P1S, lelijk dus. De hele community valt daarover en daardoor sneeuwde mijn klacht eigenlijk onder: slechte layer consistency. Ik heb daarover gepost in het CoreOne topic, contact gehad met Prusa support, en ben daar ook zeer goed geholpen, alleen konden ze mijn probleem niet verhelpen en het VFA-probleem was belangrijker. Ze hebben me nieuwe onderdelen gestuurd maar helaas heeft niets geholpen.
YGK3D praat er ook even over in zijn Core One review.
Eigenlijk vind ik ook dat Prusa eens naar de firmware moet kijken, o.a. de UI, die is gewoon niet meer van deze tijd. Al is dat jaren 80 schermpje van de P1S niet veel beter
En omdat mijn andere 2 printers dit probleem niet hebben heb ik de printer verkocht.
Misschien dat ik er weer een koop als de kinderziektes eruit zijn. Of als ze een mooie prijs maken icm de Bondtech INDX!
Ik vind dus dat Bambu en Prusa beide een plek op de markt verdienen (maar het oude beestje de Voron print nog steeds beter

)
[
Voor 8% gewijzigd door
rinkel op 10-09-2025 17:45
]